Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 kwietnia 2012 r.
19:20
Edytuj ten wpis

Prezydent Żuk nie przejął LFOZ. 1:0 dla prezesa

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 29 A A
Krzysztof Żuk (archiwum)
Krzysztof Żuk (archiwum)

Prezydent Lublina chciał przejąć władzę w Lubelskiej Fundacji Odnowy Zabytków, która jego zdaniem nie działa zbyt dobrze. Przewrót zakończył się klęską Żuka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
LFOZ działa od 23 lat, zajmuje lokale w kamienicy przy Jezuickiej, dysponuje zrujnowaną oranżerią w Zawieprzycach oraz prowadzi Klaster Kultury Lubelszczyzny. Jej celem jest ratowanie zabytków, ale znana jest przede wszystkim z prowadzenia targowiska przy Ruskiej oraz pobliskiego przystanku dla busów. Fundatorami są lubelski magistrat, Urząd Marszałkowski, Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków, firmy i osoba prywatna.

Właśnie upływa pięcioletnia kadencja prezesa Andrzeja Gumieniczka.

Rada fundatorów LFOZ spotkała się w czwartek. Najpierw niespodziewanie w spotkaniu chcieli uczestniczyć przedstawiciele miejskiej spółki MPK, ale dowiedzieli się, że od 11 lat nie są fundatorami. Potem przedstawiciel prezydenta Lublina postawił wniosek o powołaniu nowego prezesa – Łukasza Mazura, młodego pracownika magistratu. Poparł go człowiek marszałka. Ale pomysł przepadł w głosowaniu.

– Jesteśmy jednym z fundatorów, fundacja gospodaruje na naszym mieniu i przyszedł czas żeby zastanowić się nad jej strategią i przyszłymi działaniami. Szanujemy wybór rady. Prezydent przygląda się i nadal będzie się przyglądał działalności fundacji – zapowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina.

– Konsternacja była potężna. Prezydent powinien napisać do mnie, jakie ma zastrzeżenia, wezwać na rozmowę. Na radzie nie padł żaden argument, dlaczego pan Mazur miałby być lepszym prezesem. Chętnie dogadam się z prezydentem, ale do tej pory nie miałem szansy na spotkanie - mówi Andrzej Gumieniczek.

Prezes LFOZ pełni funkcję społeczną, ale jednocześnie jest etatowym dyrektorem biura i decyduje o obsadzie stanowisk w fundacji oraz dysponuje sporym majątkiem. W 2010 roku fundacja miała 1,4 mln zł przychodów (zdecydowana większość z prowadzonej działalności gospodarczej).

Jeden ze współpracowników prezydenta, twierdzi, że Żuk nie jest zadowolony z działalności fundacji. – Teraz pogroził palcem i będzie ciąg dalszy – usłyszeliśmy.

Współpraca Ratusza z fundacją rzeczywiście nie układa się dobrze. Np. władze nie chcą wydzierżawić fundacji terenu przy Ruskiej na dziesięć lat (obecna dzierżawa kończy się w tym roku), chętnie widziałby tam innego inwestora. Żuk mówił jesienią ubiegłego roku na sesji Rady Miasta, że dostaje dużo skarg na działanie targowiska. Władzom miasta nie podoba się też zaangażowanie fundacji poza Lublinem.

– Prezydent i PO chcą obsadzić fundację swoimi ludźmi. Miasto traktuje fundację jak niechciane dziecko, nie pomaga. Ale jak zarabia, funkcjonuje wzorcowo to pojawia się pomysł żeby przyjść, zjeść konfitury i rozdawać polityczne synekury – komentuje anonimowo człowiek związany z LFOZ.

– Nie chce mi się wierzyć, że to inicjatywa prezydenta, bo mam go za człowieka, który działa z zachowaniem kultury i norm społecznych – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący rady fundatorów i prawicowy działacz (ostatnio wspierał Zbigniewa Wojciechowskiego z PJN). – To była groteskowa sytuacja, przygotowana na kilka godzin przed radą. Przedstawiciel prezydenta nie miał podstawowej wiedzy o fundacji, a przed zgłoszeniem nowego kandydata na prezesa razem z całą radą dobrze ocenił działania obecnego prezesa.

Na ten miesiąc zaplanowano spotkanie fundatorów rady w sprawie strategii działań fundacji.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2012 o 13:58
0
hxyAlways believe [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/]Louis Vuitton Handbags[/url] that good things are [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/gucci-handbags-c-66.html]Gucci Handbags[/url] possible and remember [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/]Louis Vuitton Purses[/url] that mistakes can be lessons that [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/miu-miu-handbags-c-74.html]Miu Miu Handbags[/url] lead to discoveries.Take your fear [url=http://www.beatsbydre2au.com/]Beats By Dre Australia[/url] and transform it into [url=http://www.beatsbydre2au.com/beats-by-drdre-studio-c-67/]Beats By Dre Studio[/url] trust;learn to rise above [url=http://www.beatsbydre2au.com/]Beats By Dre Sale[/url] anxiety and doubt.Turn [url=http://www.beatsbydre2au.com/beats-by-drdre-solo-hd-c-66/]Beats By Dre Solo HD[/url] your "worry hours"into [url=http://www.beatsbydre2au.com/]Dr Dre Sale[/url] "productive hours".Take the [url=http://www.beatsbydre2au.com/beats-by-drdre-tour-c-70/]Beats By Dre Tour[/url] energy that you have wasted [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste Shoes[/url] and direct it toward every [url=http://www.lacosteshoesuk.com/lacoste-shoes-2012-c-65/]Lacoste Shoes 2012[/url] worthwhile effort that you can be [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste Trainers[/url] involved in.You will see beautiful [url=http://www.lacosteshoesuk.com/lacoste-shoes-2012-c-65/]Lacoste Trainers 2012[/url] things happen when you allow [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste 2012[/url] yourself to experience [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste Shoes UK[/url] the joys of life.You will find happiness when you [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste Trainers UK[/url] addopt positive thinking into [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Cheap Lacoste Shoes[/url] your daily routine and make it an [url=http://www.nzghd-hair.net/]GHD NZ[/url] important part of your world.
hxyAlways believe [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/]Louis Vuitton Handbags[/url] that good things are [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/gucci-handbags-c-66.html]Gucci Handbags[/url] possible and remember [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/]Louis Vuitton Purses[/url] that mistakes can be lessons that [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/miu-miu-handbags-c-74.html]Miu Miu Handbags[/url] lead to discoveries.Take your fear [url=http://www.beatsbydre2au.com/]Beats By Dre Australia[/url] and transform it into [url=http://www.beats... rozwiń
Avatar
Arnold / 3 kwietnia 2012 o 11:50
0
Dokładnie. Trzeba rzyglądać się działaniom fundacyjek i stowarzyszonek, które jednak jak się okazuje ciągną kasę z miasta, bo przecież parking na Ruskiej i targowisko nie jest własnością Fundacji.Kiedy ktoś chce zrobić porządek, a właściwie przyjrzeć się sytuacji podnosi się larum, a szef sztabu PJN w wyborach parlamentarnych 2011 dziwi się że ktoś zaczyna patrzeć na ręce organizacji, która zarządza miejskimi terenami.No oczywiście nie tylko, bo o oranżerii w Zawieprzycach nie sposób zapomnieć.
Avatar
Gość111 / 3 kwietnia 2012 o 11:14
0
[quote name='axel' timestamp='1333380121' post='617313']
[...]
Szanowny -polo- odpowiedz co robi te 13 osób na etatach w fundacji i co robiło przez ostatnie lata? No co takiego? Fundacja odnowy zabytków, która zarządza targiem i parkingiem, a kasę przejada na wynagrodzenia. A może w końcu komuś uda się rozgonić to patologiczne towarzystwo i szczerze kibicuje prezydentowi Żukowi, bo jeśli on nie uporządkuje spraw z dziwnymi fundacjami w tym mieście to chyba już nikt inny tego nie zrobi.
[...]
[/quote]
Kolejny naiwny.
Rozgonić patologiczne towarzystwo, chyba tylko po to, żeby wprowadzić <<patologiczniejsze>>. Wystarczy popatrzeć na komentarz napisany przez ~Przemek Leniak~. Tak... trzeba przecież niedobitków politycznych poustawiać na stanowiskach.

Niech prezydent najpierw się zajmie fundacjami i stowarzyszeniami, które ciągną kasę z miasta a nie tymi, które zarabiają same na siebie i nie są obciążeniem dla budżetu.
[quote name='axel' timestamp='1333380121' post='617313']
[...]
Szanowny -polo- odpowiedz co robi te 13 osób na etatach w fundacji i co robiło przez ostatnie lata? No co takiego? Fundacja odnowy zabytków, która zarządza targiem i parkingiem, a kasę przejada na wynagrodzenia. A może w końcu komuś uda się rozgonić to patologiczne towarzystwo i szczerze kibicuje prezydentowi Żukowi, bo jeśli on nie uporządkuje spraw z dziwnymi fundacjami w tym mieście to chyba już nikt inny tego nie zrobi.
[...]
[/... rozwiń
Avatar
Lubelak / 3 kwietnia 2012 o 10:48
0
[quote name='Lublinianka' timestamp='1333395304' post='617405']
Moim zdaniem upolitycznienie Fundacji negatywnie odbije się na jej działaniu. Może efektów nie ma spektakularnych, ale one SĄ. Piszę to jako mieszkanka Kaliny, gdzie dzięki wsparciu LFOZ odnowiono studnię. Jako entuzjasta lokalnej turystyki często korzystam z bazy zabytków na stronach LFOZ.

A gdy zaczną się przepychanki polityczne, to już na bank nie będzie żadnego działania. Będzie tylko parcie do koryta i usilne starania wyrwania największego ochłapu dla siebie, zanim zmieni się opcja i przyjdzie kolejne rozdanie stołków.
[/quote]


Droga Lublinianko! Problem w tym, że na upolitycznienie za późno, gdyż ta fundacja jak i wiele innych już jest upolityczniona od lat, ktoś z zewnątrz mógłby to przerwać, albo powinno się zlikwidować takie jednostki.
Jeżeli chodzi o remont studni to oczywiście chwali się takie inicjatywy, ale problem w tym ile pieniędzy idzie na działalność statutową, a ile na inne cele. Zobacz remont takiej studni ile mógł kosztować.. dajmy na to 20 tys. zł niech wyremontują 5 takich studni, co da nam 100 tys zł a jak wynika z artykułu przychody roczne to 1,4 mln zł. Więc co z resztą kasy. Bo moją styczność z fundacją wspominam negatywnie. Nie było żadnego zainteresowania na poparcie proponowanych inicjatyw w zakresie promocji wiedzy o najciekawszych kamienicach lubelskiego Śródmieścia, powiedziano mi, że fundacja przeznacza pieniądze na inne cele, ale gdy chciałem uzyskać informacje na co i w takim razie jakie działanie może liczyć na wsparcie, powiedziano mi, że powinienem już wyjść ponieważ przeszkadzam. Niestety, ale w obecnym kształcie nic się nie zmieni.
[quote name='Lublinianka' timestamp='1333395304' post='617405']
Moim zdaniem upolitycznienie Fundacji negatywnie odbije się na jej działaniu. Może efektów nie ma spektakularnych, ale one SĄ. Piszę to jako mieszkanka Kaliny, gdzie dzięki wsparciu LFOZ odnowiono studnię. Jako entuzjasta lokalnej turystyki często korzystam z bazy zabytków na stronach LFOZ.

A gdy zaczną się przepychanki polityczne, to już na bank nie będzie żadnego działania. Będzie tylko parcie do koryta i usilne starania wyrwania najw... rozwiń
Avatar
Lublinianka / 2 kwietnia 2012 o 21:35
0
Moim zdaniem upolitycznienie Fundacji negatywnie odbije się na jej działaniu. Może efektów nie ma spektakularnych, ale one SĄ. Piszę to jako mieszkanka Kaliny, gdzie dzięki wsparciu LFOZ odnowiono studnię. Jako entuzjasta lokalnej turystyki często korzystam z bazy zabytków na stronach LFOZ.

A gdy zaczną się przepychanki polityczne, to już na bank nie będzie żadnego działania. Będzie tylko parcie do koryta i usilne starania wyrwania największego ochłapu dla siebie, zanim zmieni się opcja i przyjdzie kolejne rozdanie stołków.
Avatar
axel / 2 kwietnia 2012 o 17:22
0
[quote name='polo' timestamp='1333375978' post='617291']
Jeden z gości chciał sie doszukać standardów i kultury w Ratuszu. Rzecz w tym, że ryba psuje się od głowy a głowa ( czytaj Żuk) od dawna śmierdzi. Nagonka na Fundacje nie jest przypadkowa. Najpierw podkłada sie jednostce tzw. świnię a potem rozlicza jej szefa, który nie jest NASZ, z tego co nie mógł z powodu tej śwnini zrobić. Wszystkie chwyty dozwolone byleby zdobyć stołek dla POpapranego Kolesia. Gratuluję Radzie Fundacji że POgoniła nasłanych przedstawicieli nieistniejacego Fundatora ( MPK). Żuk wodzi za nos i drenuje z pieniędzy ( 20 mln. z MPWiK, dywidenta przekraczająca zysk z LPEC) takie jednostki jak MPK, MPWiK, LPEC. Zarząd Transportu, Zarząd Nieruchomości.Dopuszcza się łamania prawa ( wprowadzenie do Fundacji "lewego" Fundatora) i okłamuje mieszkańców. Zwykle obietnice kończą sie ogłoszeniem niemocy z powodu niezależnego od Ratuszowych. Ja jestem cacy a zawi8nnili inni.
[/quote]

Od razu widać czym się zajmuje autor tego wpisu - ma stołek i posadę ciepłą w LFOZ i trochę głupio trochę straszno mu się zrobiło. Co ciekawe sam zwraca uwagę na partyjne stołki, które są w Lublinie szeroko obsadzone przez PIS i różne przybudówki typu PJN i sieroty po wcześniejszych formacjach. Jeśli ktokolwiek podejmie się rozliczenia partyjnych miernot pod kątem efektów i przydatności dla danej jednostki, to podnosi się krzyk, że ta czy śma przeciwna partia obsadza swoich. Byle zachować status quo ewentualnie poszerzyć wachlarz stołków.
Szanowny -polo- odpowiedz co robi te 13 osób na etatach w fundacji i co robiło przez ostatnie lata? No co takiego? Fundacja odnowy zabytków, która zarządza targiem i parkingiem, a kasę przejada na wynagrodzenia. A może w końcu komuś uda się rozgonić to patologiczne towarzystwo i szczerze kibicuje prezydentowi Żukowi, bo jeśli on nie uporządkuje spraw z dziwnymi fundacjami w tym mieście to chyba już nikt inny tego nie zrobi.
I jeszcze jedno szanowny -polo- Jeśli znasz przypadki łamania prawa śpiesz powiadomić organa ścigania, wszak zatajenie wiedzy o czynie zabronionym jest również karalne. Nie wspominam o fałszywych zeznaniach.
[quote name='polo' timestamp='1333375978' post='617291']
Jeden z gości chciał sie doszukać standardów i kultury w Ratuszu. Rzecz w tym, że ryba psuje się od głowy a głowa ( czytaj Żuk) od dawna śmierdzi. Nagonka na Fundacje nie jest przypadkowa. Najpierw podkłada sie jednostce tzw. świnię a potem rozlicza jej szefa, który nie jest NASZ, z tego co nie mógł z powodu tej śwnini zrobić. Wszystkie chwyty dozwolone byleby zdobyć stołek dla POpapranego Kolesia. Gratuluję Radzie Fundacji że POgoniła nasłan... rozwiń
Avatar
polo / 2 kwietnia 2012 o 16:12
0
Jeden z gości chciał sie doszukać standardów i kultury w Ratuszu. Rzecz w tym, że ryba psuje się od głowy a głowa ( czytaj Żuk) od dawna śmierdzi. Nagonka na Fundacje nie jest przypadkowa. Najpierw podkłada sie jednostce tzw. świnię a potem rozlicza jej szefa, który nie jest NASZ, z tego co nie mógł z powodu tej śwnini zrobić. Wszystkie chwyty dozwolone byleby zdobyć stołek dla POpapranego Kolesia. Gratuluję Radzie Fundacji że POgoniła nasłanych przedstawicieli nieistniejacego Fundatora ( MPK). Żuk wodzi za nos i drenuje z pieniędzy ( 20 mln. z MPWiK, dywidenta przekraczająca zysk z LPEC) takie jednostki jak MPK, MPWiK, LPEC. Zarząd Transportu, Zarząd Nieruchomości.Dopuszcza się łamania prawa ( wprowadzenie do Fundacji "lewego" Fundatora) i okłamuje mieszkańców. Zwykle obietnice kończą sie ogłoszeniem niemocy z powodu niezależnego od Ratuszowych. Ja jestem cacy a zawi8nnili inni.
Jeden z gości chciał sie doszukać standardów i kultury w Ratuszu. Rzecz w tym, że ryba psuje się od głowy a głowa ( czytaj Żuk) od dawna śmierdzi. Nagonka na Fundacje nie jest przypadkowa. Najpierw podkłada sie jednostce tzw. świnię a potem rozlicza jej szefa, który nie jest NASZ, z tego co nie mógł z powodu tej śwnini zrobić. Wszystkie chwyty dozwolone byleby zdobyć stołek dla POpapranego Kolesia. Gratuluję Radzie Fundacji że POgoniła nasłanych przedstawicieli nieistniejacego Fundatora ( MPK). Żuk wodzi za nos i drenuje z pie... rozwiń
Avatar
gazda / 2 kwietnia 2012 o 14:55
0
Kolejne lata marazmu
Avatar
Gość111 / 2 kwietnia 2012 o 13:57
0
[quote name='Aneczka' timestamp='1333363919' post='617233']
wlasnie o to chodzi. Czas tchnąć W lubelskie urzedy i fundacje troche nowej świezości. Mazur jest dobrym kandydatem bo przede wszystkim jest do tego przygotowany. Może to przewertować na lewo i prawo i tchnąć nowe spojrzenie.. Dajmy szanse młodszym a stare (zabytki) stanie się piekniejsze
[/quote]
Ty sobie Aneczka chyba żartujesz. Przecież cała ta zagrywka nie odnosi się nawet o działalność LFOZ, a o stołki, żeby sobie pachołków na stanowiskach poustawiać i kolesiów pozatrudniać, bo już w Ratuszu etatów zabrako i nie da się na siłe kolejnych etatów mnożyć w nieskończoność...

Myślisz, że nowy "prezes" będzie się przejmował zabytkami? O naiwności...
[quote name='Aneczka' timestamp='1333363919' post='617233']
wlasnie o to chodzi. Czas tchnąć W lubelskie urzedy i fundacje troche nowej świezości. Mazur jest dobrym kandydatem bo przede wszystkim jest do tego przygotowany. Może to przewertować na lewo i prawo i tchnąć nowe spojrzenie.. Dajmy szanse młodszym a stare (zabytki) stanie się piekniejsze
[/quote]
Ty sobie Aneczka chyba żartujesz. Przecież cała ta zagrywka nie odnosi się nawet o działalność LFOZ, a o stołki, żeby sobie pachołków na stanowisk... rozwiń
Avatar
zawodowiec / 2 kwietnia 2012 o 13:14
0
Ciekawe czy bez targowiska prezes by się tak chwalił "sukcesami".5 lat zmarnowanych.Łącznie 23.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2012 o 13:58
0
hxyAlways believe [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/]Louis Vuitton Handbags[/url] that good things are [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/gucci-handbags-c-66.html]Gucci Handbags[/url] possible and remember [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/]Louis Vuitton Purses[/url] that mistakes can be lessons that [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/miu-miu-handbags-c-74.html]Miu Miu Handbags[/url] lead to discoveries.Take your fear [url=http://www.beatsbydre2au.com/]Beats By Dre Australia[/url] and transform it into [url=http://www.beatsbydre2au.com/beats-by-drdre-studio-c-67/]Beats By Dre Studio[/url] trust;learn to rise above [url=http://www.beatsbydre2au.com/]Beats By Dre Sale[/url] anxiety and doubt.Turn [url=http://www.beatsbydre2au.com/beats-by-drdre-solo-hd-c-66/]Beats By Dre Solo HD[/url] your "worry hours"into [url=http://www.beatsbydre2au.com/]Dr Dre Sale[/url] "productive hours".Take the [url=http://www.beatsbydre2au.com/beats-by-drdre-tour-c-70/]Beats By Dre Tour[/url] energy that you have wasted [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste Shoes[/url] and direct it toward every [url=http://www.lacosteshoesuk.com/lacoste-shoes-2012-c-65/]Lacoste Shoes 2012[/url] worthwhile effort that you can be [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste Trainers[/url] involved in.You will see beautiful [url=http://www.lacosteshoesuk.com/lacoste-shoes-2012-c-65/]Lacoste Trainers 2012[/url] things happen when you allow [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste 2012[/url] yourself to experience [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste Shoes UK[/url] the joys of life.You will find happiness when you [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Lacoste Trainers UK[/url] addopt positive thinking into [url=http://www.lacosteshoesuk.com/]Cheap Lacoste Shoes[/url] your daily routine and make it an [url=http://www.nzghd-hair.net/]GHD NZ[/url] important part of your world.
hxyAlways believe [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/]Louis Vuitton Handbags[/url] that good things are [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/gucci-handbags-c-66.html]Gucci Handbags[/url] possible and remember [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/]Louis Vuitton Purses[/url] that mistakes can be lessons that [url=http://www.cheaphandbags2sale.com/miu-miu-handbags-c-74.html]Miu Miu Handbags[/url] lead to discoveries.Take your fear [url=http://www.beatsbydre2au.com/]Beats By Dre Australia[/url] and transform it into [url=http://www.beats... rozwiń
Avatar
Arnold / 3 kwietnia 2012 o 11:50
0
Dokładnie. Trzeba rzyglądać się działaniom fundacyjek i stowarzyszonek, które jednak jak się okazuje ciągną kasę z miasta, bo przecież parking na Ruskiej i targowisko nie jest własnością Fundacji.Kiedy ktoś chce zrobić porządek, a właściwie przyjrzeć się sytuacji podnosi się larum, a szef sztabu PJN w wyborach parlamentarnych 2011 dziwi się że ktoś zaczyna patrzeć na ręce organizacji, która zarządza miejskimi terenami.No oczywiście nie tylko, bo o oranżerii w Zawieprzycach nie sposób zapomnieć.
Avatar
Gość111 / 3 kwietnia 2012 o 11:14
0
[quote name='axel' timestamp='1333380121' post='617313']
[...]
Szanowny -polo- odpowiedz co robi te 13 osób na etatach w fundacji i co robiło przez ostatnie lata? No co takiego? Fundacja odnowy zabytków, która zarządza targiem i parkingiem, a kasę przejada na wynagrodzenia. A może w końcu komuś uda się rozgonić to patologiczne towarzystwo i szczerze kibicuje prezydentowi Żukowi, bo jeśli on nie uporządkuje spraw z dziwnymi fundacjami w tym mieście to chyba już nikt inny tego nie zrobi.
[...]
[/quote]
Kolejny naiwny.
Rozgonić patologiczne towarzystwo, chyba tylko po to, żeby wprowadzić <<patologiczniejsze>>. Wystarczy popatrzeć na komentarz napisany przez ~Przemek Leniak~. Tak... trzeba przecież niedobitków politycznych poustawiać na stanowiskach.

Niech prezydent najpierw się zajmie fundacjami i stowarzyszeniami, które ciągną kasę z miasta a nie tymi, które zarabiają same na siebie i nie są obciążeniem dla budżetu.
[quote name='axel' timestamp='1333380121' post='617313']
[...]
Szanowny -polo- odpowiedz co robi te 13 osób na etatach w fundacji i co robiło przez ostatnie lata? No co takiego? Fundacja odnowy zabytków, która zarządza targiem i parkingiem, a kasę przejada na wynagrodzenia. A może w końcu komuś uda się rozgonić to patologiczne towarzystwo i szczerze kibicuje prezydentowi Żukowi, bo jeśli on nie uporządkuje spraw z dziwnymi fundacjami w tym mieście to chyba już nikt inny tego nie zrobi.
[...]
[/... rozwiń
Avatar
Lubelak / 3 kwietnia 2012 o 10:48
0
[quote name='Lublinianka' timestamp='1333395304' post='617405']
Moim zdaniem upolitycznienie Fundacji negatywnie odbije się na jej działaniu. Może efektów nie ma spektakularnych, ale one SĄ. Piszę to jako mieszkanka Kaliny, gdzie dzięki wsparciu LFOZ odnowiono studnię. Jako entuzjasta lokalnej turystyki często korzystam z bazy zabytków na stronach LFOZ.

A gdy zaczną się przepychanki polityczne, to już na bank nie będzie żadnego działania. Będzie tylko parcie do koryta i usilne starania wyrwania największego ochłapu dla siebie, zanim zmieni się opcja i przyjdzie kolejne rozdanie stołków.
[/quote]


Droga Lublinianko! Problem w tym, że na upolitycznienie za późno, gdyż ta fundacja jak i wiele innych już jest upolityczniona od lat, ktoś z zewnątrz mógłby to przerwać, albo powinno się zlikwidować takie jednostki.
Jeżeli chodzi o remont studni to oczywiście chwali się takie inicjatywy, ale problem w tym ile pieniędzy idzie na działalność statutową, a ile na inne cele. Zobacz remont takiej studni ile mógł kosztować.. dajmy na to 20 tys. zł niech wyremontują 5 takich studni, co da nam 100 tys zł a jak wynika z artykułu przychody roczne to 1,4 mln zł. Więc co z resztą kasy. Bo moją styczność z fundacją wspominam negatywnie. Nie było żadnego zainteresowania na poparcie proponowanych inicjatyw w zakresie promocji wiedzy o najciekawszych kamienicach lubelskiego Śródmieścia, powiedziano mi, że fundacja przeznacza pieniądze na inne cele, ale gdy chciałem uzyskać informacje na co i w takim razie jakie działanie może liczyć na wsparcie, powiedziano mi, że powinienem już wyjść ponieważ przeszkadzam. Niestety, ale w obecnym kształcie nic się nie zmieni.
[quote name='Lublinianka' timestamp='1333395304' post='617405']
Moim zdaniem upolitycznienie Fundacji negatywnie odbije się na jej działaniu. Może efektów nie ma spektakularnych, ale one SĄ. Piszę to jako mieszkanka Kaliny, gdzie dzięki wsparciu LFOZ odnowiono studnię. Jako entuzjasta lokalnej turystyki często korzystam z bazy zabytków na stronach LFOZ.

A gdy zaczną się przepychanki polityczne, to już na bank nie będzie żadnego działania. Będzie tylko parcie do koryta i usilne starania wyrwania najw... rozwiń
Avatar
Lublinianka / 2 kwietnia 2012 o 21:35
0
Moim zdaniem upolitycznienie Fundacji negatywnie odbije się na jej działaniu. Może efektów nie ma spektakularnych, ale one SĄ. Piszę to jako mieszkanka Kaliny, gdzie dzięki wsparciu LFOZ odnowiono studnię. Jako entuzjasta lokalnej turystyki często korzystam z bazy zabytków na stronach LFOZ.

A gdy zaczną się przepychanki polityczne, to już na bank nie będzie żadnego działania. Będzie tylko parcie do koryta i usilne starania wyrwania największego ochłapu dla siebie, zanim zmieni się opcja i przyjdzie kolejne rozdanie stołków.
Avatar
axel / 2 kwietnia 2012 o 17:22
0
[quote name='polo' timestamp='1333375978' post='617291']
Jeden z gości chciał sie doszukać standardów i kultury w Ratuszu. Rzecz w tym, że ryba psuje się od głowy a głowa ( czytaj Żuk) od dawna śmierdzi. Nagonka na Fundacje nie jest przypadkowa. Najpierw podkłada sie jednostce tzw. świnię a potem rozlicza jej szefa, który nie jest NASZ, z tego co nie mógł z powodu tej śwnini zrobić. Wszystkie chwyty dozwolone byleby zdobyć stołek dla POpapranego Kolesia. Gratuluję Radzie Fundacji że POgoniła nasłanych przedstawicieli nieistniejacego Fundatora ( MPK). Żuk wodzi za nos i drenuje z pieniędzy ( 20 mln. z MPWiK, dywidenta przekraczająca zysk z LPEC) takie jednostki jak MPK, MPWiK, LPEC. Zarząd Transportu, Zarząd Nieruchomości.Dopuszcza się łamania prawa ( wprowadzenie do Fundacji "lewego" Fundatora) i okłamuje mieszkańców. Zwykle obietnice kończą sie ogłoszeniem niemocy z powodu niezależnego od Ratuszowych. Ja jestem cacy a zawi8nnili inni.
[/quote]

Od razu widać czym się zajmuje autor tego wpisu - ma stołek i posadę ciepłą w LFOZ i trochę głupio trochę straszno mu się zrobiło. Co ciekawe sam zwraca uwagę na partyjne stołki, które są w Lublinie szeroko obsadzone przez PIS i różne przybudówki typu PJN i sieroty po wcześniejszych formacjach. Jeśli ktokolwiek podejmie się rozliczenia partyjnych miernot pod kątem efektów i przydatności dla danej jednostki, to podnosi się krzyk, że ta czy śma przeciwna partia obsadza swoich. Byle zachować status quo ewentualnie poszerzyć wachlarz stołków.
Szanowny -polo- odpowiedz co robi te 13 osób na etatach w fundacji i co robiło przez ostatnie lata? No co takiego? Fundacja odnowy zabytków, która zarządza targiem i parkingiem, a kasę przejada na wynagrodzenia. A może w końcu komuś uda się rozgonić to patologiczne towarzystwo i szczerze kibicuje prezydentowi Żukowi, bo jeśli on nie uporządkuje spraw z dziwnymi fundacjami w tym mieście to chyba już nikt inny tego nie zrobi.
I jeszcze jedno szanowny -polo- Jeśli znasz przypadki łamania prawa śpiesz powiadomić organa ścigania, wszak zatajenie wiedzy o czynie zabronionym jest również karalne. Nie wspominam o fałszywych zeznaniach.
[quote name='polo' timestamp='1333375978' post='617291']
Jeden z gości chciał sie doszukać standardów i kultury w Ratuszu. Rzecz w tym, że ryba psuje się od głowy a głowa ( czytaj Żuk) od dawna śmierdzi. Nagonka na Fundacje nie jest przypadkowa. Najpierw podkłada sie jednostce tzw. świnię a potem rozlicza jej szefa, który nie jest NASZ, z tego co nie mógł z powodu tej śwnini zrobić. Wszystkie chwyty dozwolone byleby zdobyć stołek dla POpapranego Kolesia. Gratuluję Radzie Fundacji że POgoniła nasłan... rozwiń
Avatar
polo / 2 kwietnia 2012 o 16:12
0
Jeden z gości chciał sie doszukać standardów i kultury w Ratuszu. Rzecz w tym, że ryba psuje się od głowy a głowa ( czytaj Żuk) od dawna śmierdzi. Nagonka na Fundacje nie jest przypadkowa. Najpierw podkłada sie jednostce tzw. świnię a potem rozlicza jej szefa, który nie jest NASZ, z tego co nie mógł z powodu tej śwnini zrobić. Wszystkie chwyty dozwolone byleby zdobyć stołek dla POpapranego Kolesia. Gratuluję Radzie Fundacji że POgoniła nasłanych przedstawicieli nieistniejacego Fundatora ( MPK). Żuk wodzi za nos i drenuje z pieniędzy ( 20 mln. z MPWiK, dywidenta przekraczająca zysk z LPEC) takie jednostki jak MPK, MPWiK, LPEC. Zarząd Transportu, Zarząd Nieruchomości.Dopuszcza się łamania prawa ( wprowadzenie do Fundacji "lewego" Fundatora) i okłamuje mieszkańców. Zwykle obietnice kończą sie ogłoszeniem niemocy z powodu niezależnego od Ratuszowych. Ja jestem cacy a zawi8nnili inni.
Jeden z gości chciał sie doszukać standardów i kultury w Ratuszu. Rzecz w tym, że ryba psuje się od głowy a głowa ( czytaj Żuk) od dawna śmierdzi. Nagonka na Fundacje nie jest przypadkowa. Najpierw podkłada sie jednostce tzw. świnię a potem rozlicza jej szefa, który nie jest NASZ, z tego co nie mógł z powodu tej śwnini zrobić. Wszystkie chwyty dozwolone byleby zdobyć stołek dla POpapranego Kolesia. Gratuluję Radzie Fundacji że POgoniła nasłanych przedstawicieli nieistniejacego Fundatora ( MPK). Żuk wodzi za nos i drenuje z pie... rozwiń
Avatar
gazda / 2 kwietnia 2012 o 14:55
0
Kolejne lata marazmu
Avatar
Gość111 / 2 kwietnia 2012 o 13:57
0
[quote name='Aneczka' timestamp='1333363919' post='617233']
wlasnie o to chodzi. Czas tchnąć W lubelskie urzedy i fundacje troche nowej świezości. Mazur jest dobrym kandydatem bo przede wszystkim jest do tego przygotowany. Może to przewertować na lewo i prawo i tchnąć nowe spojrzenie.. Dajmy szanse młodszym a stare (zabytki) stanie się piekniejsze
[/quote]
Ty sobie Aneczka chyba żartujesz. Przecież cała ta zagrywka nie odnosi się nawet o działalność LFOZ, a o stołki, żeby sobie pachołków na stanowiskach poustawiać i kolesiów pozatrudniać, bo już w Ratuszu etatów zabrako i nie da się na siłe kolejnych etatów mnożyć w nieskończoność...

Myślisz, że nowy "prezes" będzie się przejmował zabytkami? O naiwności...
[quote name='Aneczka' timestamp='1333363919' post='617233']
wlasnie o to chodzi. Czas tchnąć W lubelskie urzedy i fundacje troche nowej świezości. Mazur jest dobrym kandydatem bo przede wszystkim jest do tego przygotowany. Może to przewertować na lewo i prawo i tchnąć nowe spojrzenie.. Dajmy szanse młodszym a stare (zabytki) stanie się piekniejsze
[/quote]
Ty sobie Aneczka chyba żartujesz. Przecież cała ta zagrywka nie odnosi się nawet o działalność LFOZ, a o stołki, żeby sobie pachołków na stanowisk... rozwiń
Avatar
zawodowiec / 2 kwietnia 2012 o 13:14
0
Ciekawe czy bez targowiska prezes by się tak chwalił "sukcesami".5 lat zmarnowanych.Łącznie 23.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 0 0

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 2 0

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 4

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 14 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 2

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 5 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 1 4

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 24 19

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 10

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.