Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 maja 2015 r.
6:10

Proces przedszkolanki z Lublina. 'Córka bała się jej głosu'

0 21 A A
Podczas wtorkowej rozprawy przesłuchano kilkunastu świadków. To pracownicy przedszkola i rodzice dzieci (fot. Maciej Kaczanowski)
Podczas wtorkowej rozprawy przesłuchano kilkunastu świadków. To pracownicy przedszkola i rodzice dzieci (fot. Maciej Kaczanowski)

Obelgi, krzyki, bicie i szarpanie. W ten sposób przedszkolanka z Lublina dyscyplinowała swoich małych podopiecznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kobieta pracowała w przedszkolu przy ul. Dziewanny w Lublinie. Teraz odpowiada przed sądem za bicie i szarpanie dwójki dzieci. Podczas wczorajszej rozprawy przesłuchano kilkunastu świadków.

– Mój syn usłyszał od pani M. „jesteś g…nem” – wspominała w sądzie mama jednego z przedszkolaków. – Syn płakał przez całe popołudnie. Pytał, jak ona mogła mu coś takiego powiedzieć.

Zeznania kobiety potwierdzają dotychczasowe ustalenia śledczych. Przedszkolanka miała regularnie szarpać i poniżać swoich podopiecznych. Chłopców miała bić pistoletem do kleju, a dziewczynki szarpać za włosy.

– Małgorzata M. była agresywna. Krzyczała na dzieci i nie zajmowała się nimi. Jedną dziewczynkę pchnęła na tablicę –wyznała przed sądem woźna z przedszkola.

Małgorzata M. odpowiada za wydarzenia z grudnia 2013 r. Organizowała wówczas przedszkolne jasełka. Nie mogła sobie poradzić z „dokazującą” 6-latką, więc posunęła się do rękoczynów.
– W domu zobaczyłam, że skóra na uchu córki jest rozdarta. Córka przyznała, że zrobiła jej to pani M. – zeznawała w sądzie mama 6-latki. Podobnym przypadków było więcej. – Córka

pokazała mi miejsce na głowie, z którego pani M. wyrwała jej włosy – wspominał na poprzedniej rozprawie ojciec dziewczynki. – Był wyraźny ślad, chociaż włosy odrosły już na jakieś 2 cm. Córka powiedziała, że pani M. nie lubi dziewczynek z długimi włosami.

Podczas śledztwa kobieta nie przyznała się do naruszenia nietykalności cielesnej podopiecznych. Wczoraj zadeklarowała, że nie chce dłużej brać udziału w swoim procesie. – Przez medialne nagłośnienie sprawy cofnęłam się w leczeniu – wyznała Małgorzata M.

Kobieta od 1983r. próbuje walczyć z alkoholizmem. W 2003 r. pijana opiekowała się przedszkolakami. Badanie wykazało 1,4 promila alkoholu. Małgorzata M. została zawieszona i dostała zakaz wykonywania zawodu. Po odwołaniu do resortu edukacji przywrócono ją do pracy. Po 6 latach kobieta wróciła do swoich obowiązków. Ze złożonych wczoraj zeznań wynika, że pracownicy przedszkola wiedzieli, że wciąż sięga po alkohol.

– W 2013r. byliśmy na wycieczce zakładowej. Małgorzata M. wyprzedziła grupę i poszła do baru na piwo – wspomina ówczesna dyrektor placówki. – Nie zachowywała się jednak jak pijana. Kojarzę ją z zapachem dezodorantu i papierosów.

Poszkodowane dzieci zeznawały przed sądem w obecności psychologa. Ich relacje oceniono jako wiarygodne. Nagrania z przesłuchań zostaną odtworzone podczas kolejnej rozprawy. Wtedy proces Małgorzaty M. powinien dobiec końca. Grozi do 2 lat więzienia.

Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 października 2015 o 21:54
0
znam ja opiekowala sie w latach 80 moim bratem a w 2009 moim synem ,ale mysle ze tu dyrektorka ja kryla,to dopiero byla jedza,kto zna ten wie co to za osoba,bardzo zle wspominam to przedszkole,wlasnie ze wzgledu na ta apodyktyczna i wogole nie pasujaca do takiego miejsca dyrektorke,musiala miec plecy ale wiem ze ja zwolniono kilka miesiecy temu,i dobrze,dzieci sie jej baly.
Avatar
piasek / 26 maja 2015 o 22:41
0

Porządek w tym przedszkolu trzeba zacząć od Pani Dyrektor, bo ta kobieta nie nadaje się do pracy z dziećmi. Kiedyś trafiła na zastępstwo do grupy mojego syna, gdy nie chciał jeść, wpychała mu jedzenie na siłę, gdy zwrócił do talerza kazała mu jeść dalej.

Tym się już nie lubelska oświata powinna zająć tylko Ministerstwo Edukacji, bo w w wydziale oświaty wszystko o kant tylka się rozbija. bardzo tajemnicza sprawa, ze wszyscy chowają glowy w piasek

Tym się już nie lubelska oświata powinna zająć tylko Ministerstwo Edukacji, bo w w wydziale oświaty wszystko o kant tylka się rozbija. bardzo tajemnicza sprawa, ze wszyscy chowają glowy w piasek

rozwiń
Avatar
ze co? / 26 maja 2015 o 22:38
0

Znacie tą oskarżoną kobiete?Jesli nie znacie to sie nie wypowiadajcie.Rodzice dziewczynki to policjanci i chca ja poniżyc i zgębić.prawdziwe "psy"Co do P. dyrektor to nareszcie pracownicy przedszkola odżyja i bedzie to normalne przedszkole.

Rodzice chcą poniżyć, że dochodzą swojego? A co robiła ta pani? A co robił urząd i wydział edukacji? A co robiła dyrektor przedszkola? Właśnie dzięki temu, że sprawa trafia do sądu jest szansa, że kobieta nie wróci jak ostatnio do pracy...

Rodzice chcą poniżyć, że dochodzą swojego? A co robiła ta pani? A co robił urząd i wydział edukacji? A co robiła dyrektor przedszkola? Właśnie dzięki temu, że sprawa trafia do sądu jest szansa, że kobieta nie wróci jak ostatnio do pracy...

rozwiń
Avatar
oh / 26 maja 2015 o 22:36
0

Panie dyrektor jest zawieszona. Przedszkole będzie bez niej i jej chorych pomysłów o wiele lepsze.

ale zawieszona jest z innego powodu, a o tym nic się nie mówi - sprawy są bardzo poważne, a urząd i wydział edukacji szopki sobie z tego robią i udają, że się nic nie dzieje, zmieniając ofiary w agresorów

Avatar
do / 26 maja 2015 o 22:34
0

Dyrektorak wiedziała że zatrudnia alkoholiczkę do pracy z dziećmi ?? Ludzie... obie pogonić kury pasać, a nie do pracy z dziećmi.

odpowiednie organy też wiedziały i co... w nadzorze i urzędzie wszyscy się nadają do pasania krów... wszystko jest zamiatane pod dywan

Avatar
Gość / 21 maja 2015 o 16:13
0
Znacie tą oskarżoną kobiete?Jesli nie znacie to sie nie wypowiadajcie.Rodzice dziewczynki to policjanci i chca ja poniżyc i zgębić.prawdziwe "psy"Co do P. dyrektor to nareszcie pracownicy przedszkola odżyja i bedzie to normalne przedszkole.
Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 20:58
0
Panie dyrektor jest zawieszona. Przedszkole będzie bez niej i jej chorych pomysłów o wiele lepsze.
Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 20:43
0
Tylko dwa lata. Szok.
Avatar
Dorota / 20 maja 2015 o 13:56
0

Porządek w tym przedszkolu trzeba zacząć od Pani Dyrektor, bo ta kobieta nie nadaje się do pracy z dziećmi. Kiedyś trafiła na zastępstwo do grupy mojego syna, gdy nie chciał jeść, wpychała mu jedzenie na siłę, gdy zwrócił do talerza kazała mu jeść dalej.

Avatar
wróżbita z radomia / 20 maja 2015 o 13:24
0

Dyrektorak wiedziała że zatrudnia alkoholiczkę do pracy z dziećmi ?? Ludzie... obie pogonić kury pasać, a nie do pracy z dziećmi.

Avatar
Gość / 6 października 2015 o 21:54
0
znam ja opiekowala sie w latach 80 moim bratem a w 2009 moim synem ,ale mysle ze tu dyrektorka ja kryla,to dopiero byla jedza,kto zna ten wie co to za osoba,bardzo zle wspominam to przedszkole,wlasnie ze wzgledu na ta apodyktyczna i wogole nie pasujaca do takiego miejsca dyrektorke,musiala miec plecy ale wiem ze ja zwolniono kilka miesiecy temu,i dobrze,dzieci sie jej baly.
Avatar
piasek / 26 maja 2015 o 22:41
0

Porządek w tym przedszkolu trzeba zacząć od Pani Dyrektor, bo ta kobieta nie nadaje się do pracy z dziećmi. Kiedyś trafiła na zastępstwo do grupy mojego syna, gdy nie chciał jeść, wpychała mu jedzenie na siłę, gdy zwrócił do talerza kazała mu jeść dalej.

Tym się już nie lubelska oświata powinna zająć tylko Ministerstwo Edukacji, bo w w wydziale oświaty wszystko o kant tylka się rozbija. bardzo tajemnicza sprawa, ze wszyscy chowają glowy w piasek

Tym się już nie lubelska oświata powinna zająć tylko Ministerstwo Edukacji, bo w w wydziale oświaty wszystko o kant tylka się rozbija. bardzo tajemnicza sprawa, ze wszyscy chowają glowy w piasek

rozwiń
Avatar
ze co? / 26 maja 2015 o 22:38
0

Znacie tą oskarżoną kobiete?Jesli nie znacie to sie nie wypowiadajcie.Rodzice dziewczynki to policjanci i chca ja poniżyc i zgębić.prawdziwe "psy"Co do P. dyrektor to nareszcie pracownicy przedszkola odżyja i bedzie to normalne przedszkole.

Rodzice chcą poniżyć, że dochodzą swojego? A co robiła ta pani? A co robił urząd i wydział edukacji? A co robiła dyrektor przedszkola? Właśnie dzięki temu, że sprawa trafia do sądu jest szansa, że kobieta nie wróci jak ostatnio do pracy...

Rodzice chcą poniżyć, że dochodzą swojego? A co robiła ta pani? A co robił urząd i wydział edukacji? A co robiła dyrektor przedszkola? Właśnie dzięki temu, że sprawa trafia do sądu jest szansa, że kobieta nie wróci jak ostatnio do pracy...

rozwiń
Avatar
oh / 26 maja 2015 o 22:36
0

Panie dyrektor jest zawieszona. Przedszkole będzie bez niej i jej chorych pomysłów o wiele lepsze.

ale zawieszona jest z innego powodu, a o tym nic się nie mówi - sprawy są bardzo poważne, a urząd i wydział edukacji szopki sobie z tego robią i udają, że się nic nie dzieje, zmieniając ofiary w agresorów

Avatar
do / 26 maja 2015 o 22:34
0

Dyrektorak wiedziała że zatrudnia alkoholiczkę do pracy z dziećmi ?? Ludzie... obie pogonić kury pasać, a nie do pracy z dziećmi.

odpowiednie organy też wiedziały i co... w nadzorze i urzędzie wszyscy się nadają do pasania krów... wszystko jest zamiatane pod dywan

Avatar
Gość / 21 maja 2015 o 16:13
0
Znacie tą oskarżoną kobiete?Jesli nie znacie to sie nie wypowiadajcie.Rodzice dziewczynki to policjanci i chca ja poniżyc i zgębić.prawdziwe "psy"Co do P. dyrektor to nareszcie pracownicy przedszkola odżyja i bedzie to normalne przedszkole.
Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 20:58
0
Panie dyrektor jest zawieszona. Przedszkole będzie bez niej i jej chorych pomysłów o wiele lepsze.
Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 20:43
0
Tylko dwa lata. Szok.
Avatar
Dorota / 20 maja 2015 o 13:56
0

Porządek w tym przedszkolu trzeba zacząć od Pani Dyrektor, bo ta kobieta nie nadaje się do pracy z dziećmi. Kiedyś trafiła na zastępstwo do grupy mojego syna, gdy nie chciał jeść, wpychała mu jedzenie na siłę, gdy zwrócił do talerza kazała mu jeść dalej.

Avatar
wróżbita z radomia / 20 maja 2015 o 13:24
0

Dyrektorak wiedziała że zatrudnia alkoholiczkę do pracy z dziećmi ?? Ludzie... obie pogonić kury pasać, a nie do pracy z dziećmi.

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 5 8

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 25 4

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 17 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 4

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 2

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 16 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 33 4

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 47 20

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 3 16

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!