Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 marca 2015 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Przedszkolanka znęcała się nad dziećmi? Rodzice: "Biła, szarpała, naderwała ucho"

114 22 A A

Szarpanie za włosy i ucho, bicie i przeklinanie. Tak przedszkolanka z Lublina miała zajmować się podopiecznymi. W czwartek Małgorzata M. zasiadła na ławie oskarżonych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ucho było naderwane na jakieś 4 - 5mm. Córka mówiła, że bardzo ją boli. Do tej pory musi uważać na tę ranę i przypomina sobie, co się stało - mówił w sądzie pan Tomasz, ojciec Natalii, która miała paść ofiarą agresywnej przedszkolanki.

Chodzi o wydarzenia z grudnia 2013 r. 6-letnia wówczas dziewczynka chodziła do przedszkola przy ul. Dziewanny w Lublinie. Brała udział w jasełkach, które organizowała Małgorzata M. Przedszkolanka nie mogła sobie poradzić z "dokazującą” dziewczynką. Z akt sprawy wynika, że boleśnie wytargała 6-latkę za ucho, nadrywając małżowinę. Rodzice dziewczynki zauważyli, że ich córka jest smutna i przestraszona. Po krótkiej rozmowie odkryli ranę. Okazało się też, że podobnych rękoczynów było więcej. Sprawa trafiła do dyrekcji placówki i prokuratury.

- Córka pokazała mi miejsce na głowie, z którego pani M. wyrwała jej włosy - wspominał w czwartek w sądzie ojciec Natalii. - Był wyraźny ślad, chociaż włosy odrosły już na jakieś 2cm. Córka mówiła, że była również bita linijką i pistoletem do silikonu. Powiedziała nam, że pani M. nie lubi dziewczynek z długimi włosami.

55-letnia Małgorzata M. ma za sobą 35 lat pracy z dziećmi. Już nie pracuje. Od 1983 r. zmaga się z alkoholizmem. Miewa nawroty. Właśnie w takich okolicznościach miało dojść do rękoczynów. W sądzie kobieta odpowiada za bicie i szarpanie dwóch dziewczynek.

- Myślałam, że robię dobrze i potrafię je wychować - przekonywała podczas rozprawy Małgorzata M. - Skoro nazwano mnie agresorem, to rodzice powinni przyjść z dzieckiem do mnie, żeby wyjaśnić sprawę. Moją porażką jest, że stało się inaczej.

Podczas śledztwa kobieta nie przyznała się do naruszenia nietykalności cielesnej podopiecznych - Natalii i Weroniki. W sądzie nie była w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zasłaniała się niepamięcią, chociaż dokładnie przytaczała inne szczegóły z dnia, kiedy miała szarpać Natalię.

- Wcześniej się nie przyznawałam, bo nie pamiętałam. Teraz dopuszczam taką możliwość. Mogłam się tak zachować, znając siebie z czasów, kiedy piłam - wyznała Małgorzata M.

Z relacji poszkodowanych wynika, że przedszkolanka regularnie znęcała się nad maluchami. Krzyczała używając przekleństw, biła, szarpała za ręce i włosy, zderzała głowami. Karała nawet za drobne przewinienia.

- Ne spodziewałem się, że oddając dziecko do przedszkola można wyrządzić mu taką krzywdę. Córka wciąż do tego wraca - mówi pan Tomasz. - Kiedy poszła do szkoły była w szoku, że nikt na nią nie krzyczy. Mówiła, że nauczycielka jest fajna, bo nie szarpie za włosy.

Poszkodowane dzieci zeznawały przed sądem w obecności psychologa. Ich relacje oceniono, jako wiarygodne. Małgorzacie M. grozi do 2 lat więzienia. Proces powinien zakończyć się w drugiej połowie maja.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Darek / 9 grudnia 2015 o 18:59
0
Dyscyplina to to by się przydała dziewczynkom aby wyrosły na dobre żony i umiały gotować i prac rękoma. A nie Fizyki itp ich uczyć a potem takie chcą karierę robić i zaniedbuja męża . Trzeba wam zrobić szkole taką gdzie gdzie gotować uczą i szacunku do męża.
Avatar
Ada / 9 grudnia 2015 o 17:31
0
To chore po pani nie lubi dziewczynek z długimi włosami to co ma być łysa jak chłop. Zawsze dxuewcxynkim najgorzej się dostawalo bo długie włosy mają a chłopcy krutkue. Ja też byłam cuagana u mocno wyrywaki mi włosy przez tyle lat. Teraz mam ubytki we włosach a najgorzej jest na czubku wielki przedzialek z plewa łysa na czubku po bokach też. Rzadne preparaty mi nie pomogły bo cebulki mam zniszczone. Zazdroszczę innym kobietom innych włosów. Dziewczynki zawszec miały najgorzej. Nauczyciele zniszczyli mi włosy i życie
Avatar
Ada / 9 grudnia 2015 o 17:31
0
To chore po pani nie lubi dziewczynek z długimi włosami to co ma być łysa jak chłop. Zawsze dxuewcxynkim najgorzej się dostawalo bo długie włosy mają a chłopcy krutkue. Ja też byłam cuagana u mocno wyrywaki mi włosy przez tyle lat. Teraz mam ubytki we włosach a najgorzej jest na czubku wielki przedzialek z plewa łysa na czubku po bokach też. Rzadne preparaty mi nie pomogły bo cebulki mam zniszczone. Zazdroszczę innym kobietom innych włosów. Dziewczynki zawszec miały najgorzej. Nauczyciele zniszczyli mi włosy i życie
Avatar
I / 26 marca 2015 o 15:42
0
Może pani alkoholiczka miała większe "plecy" niż pani dyrektor? Kiedy pęknie ta układanka: znajomości, układy, kolesiostwo? Kiedy konkursy, przetargi itd będą wygrywać najlepsi, ludzie z ikrą a nie obiboki?
Avatar
gość33 / 22 marca 2015 o 14:35
0

Skoro Pani Dyrektor dobrze wiedziała o problemie alkoholowym swojej podwładnej to dlaczego nie stosowała szczególnej kontroli nad danym pracownikiem, przecież to jej obowiązek.  

Avatar
Kaśka / 20 marca 2015 o 15:38
0
Jak ktoś lubi swoją prace to często ma też szacunek do ludzi, do świata, otoczenia, współpracowników, przełożonych, petentów, wychowanków. W takiej sytuacji nie trzeba uciekać się do kłamstw, oszukiwania innych, nie ma mobbingu i innych krzywych zachowań. Jak ktoś jest przez jakiś okres ofiarą już w przedszkolu, szkole i jeśli rodzice nie zareagują to w dorosłym życiu takie ofiary przemocy fizycznej czy psychicznej mają niemiłe wspomnienia, lęki czy fobie które wpływają na ich rodziny, pracę i na ich poczucie wartości, godności. Nie sztuka wychować karami cielesnymi, wrzeszczenie sługusa. Tylko czy taki człowiek będzie wiedział jak myśleć, co lubi, jak być szczęśliwym? I żadne majątki, żadne drogie wczasy, żadne prezenty, wielkie metraże mieszkań nie będą cieszyć tak okaleczonych bo wszystko będzie sztuczne i na pokaz.
Jak ktoś lubi swoją prace to często ma też szacunek do ludzi, do świata, otoczenia, współpracowników, przełożonych, petentów, wychowanków. W takiej sytuacji nie trzeba uciekać się do kłamstw, oszukiwania innych, nie ma mobbingu i innych krzywych zachowań. Jak ktoś jest przez jakiś okres ofiarą już w przedszkolu, szkole i jeśli rodzice nie zareagują to w dorosłym życiu takie ofiary przemocy fizycznej czy psychicznej mają niemiłe wspomnienia, lęki czy fobie które wpływają na ich rodziny, pracę i na ich poczucie wartości, godności. Nie sztuka w... rozwiń
Avatar
folkatka / 20 marca 2015 o 12:15
0

Tak, porządek i masa wystraszonych ludzi z dyplomami bez pomysłu na siebie jak ciepłej posadki po znajomości zabraknie. I tylko po to by jakiejś znerwicowanej pani łatwiej było dotrwać do emerytury. Jak się studiuje pedagogike tylko dlatego że ten zawód to wolne weekendy, wakacje, święta to nic dziwnego, że praca potem męczy. Znam wielu wspaniałych nauczycieli którzy mają świetny kontakt z młodzieżą i dziećmi, którzy lubią to co robią i tacy nie potrzebują dowartościowywać swoich niedojrzałych emocji poniżając, ośmieszają, szydząc czy znęcając się nad innymi.


Otóż to. Dodam jeszcze, ze chodziłam do szkoły w czasach, kiedy tego typu zachowania ze strony nauczycielek były na porządku dziennym, i nikt na to nie zwracał uwagi. Nauczycielki bijące, wrzeszczące, upokarzające uczniów, często tylko dlatego, ze taki miały wlasnie humor, były czymś zupełnie normalne. W efekcie do tej pory jest mi trudno, kiedy musze przejść ulica, obok mojej dawnej podstawówki. Najcześciej nakładam trochę drogi, zeby przejść naokoło. Pomimo tego, ze opuściłam tę szkołę ponad dwadzieścia lat temu.

Otóż to. Dodam jeszcze, ze chodziłam do szkoły w czasach, kiedy tego typu zachowania ze strony nauczycielek były na porządku dziennym, i nikt na to nie zwracał uwagi. Nauczycielki bijące, wrzeszczące, upokarzające uczniów, często tylko dlatego, ze taki miały wlasnie humor, były czymś zupełnie normalne. W efekcie do tej pory jest mi trudno, kiedy musze przejść ulica, obok mojej dawnej podstawówki. Najcześciej nakładam trochę drogi, zeby przejść naokoło. Pomimo tego, ze opuściłam tę szkołę ponad dwadzieścia lat temu. rozwiń
Avatar
Lucyna / 20 marca 2015 o 11:24
0
Tak, porządek i masa wystraszonych ludzi z dyplomami bez pomysłu na siebie jak ciepłej posadki po znajomości zabraknie. I tylko po to by jakiejś znerwicowanej pani łatwiej było dotrwać do emerytury. Jak się studiuje pedagogike tylko dlatego że ten zawód to wolne weekendy, wakacje, święta to nic dziwnego, że praca potem męczy. Znam wielu wspaniałych nauczycieli którzy mają świetny kontakt z młodzieżą i dziećmi, którzy lubią to co robią i tacy nie potrzebują dowartościowywać swoich niedojrzałych emocji poniżając, ośmieszają, szydząc czy znęcając się nad innymi.
Tak, porządek i masa wystraszonych ludzi z dyplomami bez pomysłu na siebie jak ciepłej posadki po znajomości zabraknie. I tylko po to by jakiejś znerwicowanej pani łatwiej było dotrwać do emerytury. Jak się studiuje pedagogike tylko dlatego że ten zawód to wolne weekendy, wakacje, święta to nic dziwnego, że praca potem męczy. Znam wielu wspaniałych nauczycieli którzy mają świetny kontakt z młodzieżą i dziećmi, którzy lubią to co robią i tacy nie potrzebują dowartościowywać swoich niedojrzałych emocji poniżając, ośmieszają, szydząc czy znęcaj... rozwiń
Avatar
Geronimo / 20 marca 2015 o 10:04
0

W przedszkolu to oczywiście duża przesada i szok ! ale w podstawówce powinny wrócić stare metody - co to znaczy żeby uczeń miał więcej praw od nauczyciela do cholery ?! Gnoje robią co chcą - nie idzie ich uspokoić !!! Powinno wrócić: drewniana linija w łapę, klęczenie na grochu, konkretne wyciągnięcie ucha lub dość silne uderzenie otwartą dłonią w idiotyczny móżdżek !!! Jeśli nie pomagają kilkukrotne prośby, trzeba takie trudne dzieci traktować siłą. Rodzice dzisiaj mają kulturę gdzieś i wychowanie swojego dziecka na prawdziwego człowieka. Widze po tych tzw nowoczesnych rodzicach - pozwalają dziecku na wszystko a później go bronią chociaz to jego wina !!! Wpieprzyć i rodzicom na zebraniu jak będzie trzeba !!!. Byłby porządek jak za dawnych lat.  

W przedszkolu to oczywiście duża przesada i szok ! ale w podstawówce powinny wrócić stare metody - co to znaczy żeby uczeń miał więcej praw od nauczyciela do cholery ?! Gnoje robią co chcą - nie idzie ich uspokoić !!! Powinno wrócić: drewniana linija w łapę, klęczenie na grochu, konkretne wyciągnięcie ucha lub dość silne uderzenie otwartą dłonią w idiotyczny móżdżek !!! Jeśli nie pomagają kilkukrotne prośby, trzeba takie trudne dzieci traktować siłą. Rodzice dzisiaj mają kulturę gdzieś i wychowanie swojego dziecka na prawdziwego człowieka... rozwiń

Avatar
ssss / 20 marca 2015 o 07:38
0

Ktora to dokladnie taka wredna bo moje dziecko tam chodzi do szkoly 26 ?

Avatar
Darek / 9 grudnia 2015 o 18:59
0
Dyscyplina to to by się przydała dziewczynkom aby wyrosły na dobre żony i umiały gotować i prac rękoma. A nie Fizyki itp ich uczyć a potem takie chcą karierę robić i zaniedbuja męża . Trzeba wam zrobić szkole taką gdzie gdzie gotować uczą i szacunku do męża.
Avatar
Ada / 9 grudnia 2015 o 17:31
0
To chore po pani nie lubi dziewczynek z długimi włosami to co ma być łysa jak chłop. Zawsze dxuewcxynkim najgorzej się dostawalo bo długie włosy mają a chłopcy krutkue. Ja też byłam cuagana u mocno wyrywaki mi włosy przez tyle lat. Teraz mam ubytki we włosach a najgorzej jest na czubku wielki przedzialek z plewa łysa na czubku po bokach też. Rzadne preparaty mi nie pomogły bo cebulki mam zniszczone. Zazdroszczę innym kobietom innych włosów. Dziewczynki zawszec miały najgorzej. Nauczyciele zniszczyli mi włosy i życie
Avatar
Ada / 9 grudnia 2015 o 17:31
0
To chore po pani nie lubi dziewczynek z długimi włosami to co ma być łysa jak chłop. Zawsze dxuewcxynkim najgorzej się dostawalo bo długie włosy mają a chłopcy krutkue. Ja też byłam cuagana u mocno wyrywaki mi włosy przez tyle lat. Teraz mam ubytki we włosach a najgorzej jest na czubku wielki przedzialek z plewa łysa na czubku po bokach też. Rzadne preparaty mi nie pomogły bo cebulki mam zniszczone. Zazdroszczę innym kobietom innych włosów. Dziewczynki zawszec miały najgorzej. Nauczyciele zniszczyli mi włosy i życie
Avatar
I / 26 marca 2015 o 15:42
0
Może pani alkoholiczka miała większe "plecy" niż pani dyrektor? Kiedy pęknie ta układanka: znajomości, układy, kolesiostwo? Kiedy konkursy, przetargi itd będą wygrywać najlepsi, ludzie z ikrą a nie obiboki?
Avatar
gość33 / 22 marca 2015 o 14:35
0

Skoro Pani Dyrektor dobrze wiedziała o problemie alkoholowym swojej podwładnej to dlaczego nie stosowała szczególnej kontroli nad danym pracownikiem, przecież to jej obowiązek.  

Avatar
Kaśka / 20 marca 2015 o 15:38
0
Jak ktoś lubi swoją prace to często ma też szacunek do ludzi, do świata, otoczenia, współpracowników, przełożonych, petentów, wychowanków. W takiej sytuacji nie trzeba uciekać się do kłamstw, oszukiwania innych, nie ma mobbingu i innych krzywych zachowań. Jak ktoś jest przez jakiś okres ofiarą już w przedszkolu, szkole i jeśli rodzice nie zareagują to w dorosłym życiu takie ofiary przemocy fizycznej czy psychicznej mają niemiłe wspomnienia, lęki czy fobie które wpływają na ich rodziny, pracę i na ich poczucie wartości, godności. Nie sztuka wychować karami cielesnymi, wrzeszczenie sługusa. Tylko czy taki człowiek będzie wiedział jak myśleć, co lubi, jak być szczęśliwym? I żadne majątki, żadne drogie wczasy, żadne prezenty, wielkie metraże mieszkań nie będą cieszyć tak okaleczonych bo wszystko będzie sztuczne i na pokaz.
Jak ktoś lubi swoją prace to często ma też szacunek do ludzi, do świata, otoczenia, współpracowników, przełożonych, petentów, wychowanków. W takiej sytuacji nie trzeba uciekać się do kłamstw, oszukiwania innych, nie ma mobbingu i innych krzywych zachowań. Jak ktoś jest przez jakiś okres ofiarą już w przedszkolu, szkole i jeśli rodzice nie zareagują to w dorosłym życiu takie ofiary przemocy fizycznej czy psychicznej mają niemiłe wspomnienia, lęki czy fobie które wpływają na ich rodziny, pracę i na ich poczucie wartości, godności. Nie sztuka w... rozwiń
Avatar
folkatka / 20 marca 2015 o 12:15
0

Tak, porządek i masa wystraszonych ludzi z dyplomami bez pomysłu na siebie jak ciepłej posadki po znajomości zabraknie. I tylko po to by jakiejś znerwicowanej pani łatwiej było dotrwać do emerytury. Jak się studiuje pedagogike tylko dlatego że ten zawód to wolne weekendy, wakacje, święta to nic dziwnego, że praca potem męczy. Znam wielu wspaniałych nauczycieli którzy mają świetny kontakt z młodzieżą i dziećmi, którzy lubią to co robią i tacy nie potrzebują dowartościowywać swoich niedojrzałych emocji poniżając, ośmieszają, szydząc czy znęcając się nad innymi.


Otóż to. Dodam jeszcze, ze chodziłam do szkoły w czasach, kiedy tego typu zachowania ze strony nauczycielek były na porządku dziennym, i nikt na to nie zwracał uwagi. Nauczycielki bijące, wrzeszczące, upokarzające uczniów, często tylko dlatego, ze taki miały wlasnie humor, były czymś zupełnie normalne. W efekcie do tej pory jest mi trudno, kiedy musze przejść ulica, obok mojej dawnej podstawówki. Najcześciej nakładam trochę drogi, zeby przejść naokoło. Pomimo tego, ze opuściłam tę szkołę ponad dwadzieścia lat temu.

Otóż to. Dodam jeszcze, ze chodziłam do szkoły w czasach, kiedy tego typu zachowania ze strony nauczycielek były na porządku dziennym, i nikt na to nie zwracał uwagi. Nauczycielki bijące, wrzeszczące, upokarzające uczniów, często tylko dlatego, ze taki miały wlasnie humor, były czymś zupełnie normalne. W efekcie do tej pory jest mi trudno, kiedy musze przejść ulica, obok mojej dawnej podstawówki. Najcześciej nakładam trochę drogi, zeby przejść naokoło. Pomimo tego, ze opuściłam tę szkołę ponad dwadzieścia lat temu. rozwiń
Avatar
Lucyna / 20 marca 2015 o 11:24
0
Tak, porządek i masa wystraszonych ludzi z dyplomami bez pomysłu na siebie jak ciepłej posadki po znajomości zabraknie. I tylko po to by jakiejś znerwicowanej pani łatwiej było dotrwać do emerytury. Jak się studiuje pedagogike tylko dlatego że ten zawód to wolne weekendy, wakacje, święta to nic dziwnego, że praca potem męczy. Znam wielu wspaniałych nauczycieli którzy mają świetny kontakt z młodzieżą i dziećmi, którzy lubią to co robią i tacy nie potrzebują dowartościowywać swoich niedojrzałych emocji poniżając, ośmieszają, szydząc czy znęcając się nad innymi.
Tak, porządek i masa wystraszonych ludzi z dyplomami bez pomysłu na siebie jak ciepłej posadki po znajomości zabraknie. I tylko po to by jakiejś znerwicowanej pani łatwiej było dotrwać do emerytury. Jak się studiuje pedagogike tylko dlatego że ten zawód to wolne weekendy, wakacje, święta to nic dziwnego, że praca potem męczy. Znam wielu wspaniałych nauczycieli którzy mają świetny kontakt z młodzieżą i dziećmi, którzy lubią to co robią i tacy nie potrzebują dowartościowywać swoich niedojrzałych emocji poniżając, ośmieszają, szydząc czy znęcaj... rozwiń
Avatar
Geronimo / 20 marca 2015 o 10:04
0

W przedszkolu to oczywiście duża przesada i szok ! ale w podstawówce powinny wrócić stare metody - co to znaczy żeby uczeń miał więcej praw od nauczyciela do cholery ?! Gnoje robią co chcą - nie idzie ich uspokoić !!! Powinno wrócić: drewniana linija w łapę, klęczenie na grochu, konkretne wyciągnięcie ucha lub dość silne uderzenie otwartą dłonią w idiotyczny móżdżek !!! Jeśli nie pomagają kilkukrotne prośby, trzeba takie trudne dzieci traktować siłą. Rodzice dzisiaj mają kulturę gdzieś i wychowanie swojego dziecka na prawdziwego człowieka. Widze po tych tzw nowoczesnych rodzicach - pozwalają dziecku na wszystko a później go bronią chociaz to jego wina !!! Wpieprzyć i rodzicom na zebraniu jak będzie trzeba !!!. Byłby porządek jak za dawnych lat.  

W przedszkolu to oczywiście duża przesada i szok ! ale w podstawówce powinny wrócić stare metody - co to znaczy żeby uczeń miał więcej praw od nauczyciela do cholery ?! Gnoje robią co chcą - nie idzie ich uspokoić !!! Powinno wrócić: drewniana linija w łapę, klęczenie na grochu, konkretne wyciągnięcie ucha lub dość silne uderzenie otwartą dłonią w idiotyczny móżdżek !!! Jeśli nie pomagają kilkukrotne prośby, trzeba takie trudne dzieci traktować siłą. Rodzice dzisiaj mają kulturę gdzieś i wychowanie swojego dziecka na prawdziwego człowieka... rozwiń

Avatar
ssss / 20 marca 2015 o 07:38
0

Ktora to dokladnie taka wredna bo moje dziecko tam chodzi do szkoly 26 ?

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 0

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 5 20

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 1

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 1 38

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 9 3

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 3

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 363 12

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 78 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 5

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.