Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2016 r.
14:32

Proces znanego lekarza. Biegli nie chcieli wydać opinii w jego sprawie

Autor: Zdjęcie autora jsz
27 24 A A
W pierwszym procesie Krzysztof C. został skazany na dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata
W pierwszym procesie Krzysztof C. został skazany na dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata

Sąd powoła nowych biegłych w procesie Krzysztofa C. Wybrani wcześniej specjaliści nie chcieli opiniować w jego sprawie. Znany lekarz z Lublina odpowiada za prowadzenie auta po pijanemu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Biegli psychiatrzy mają oceniać poczytalność medyka. Poinformowali jednak sąd, że nie są w stanie przygotować opinii. Nie wyjaśnili powodów tej decyzji. Sąd postanowił nie czekać na wyjaśnienia i wczoraj powołał nowych biegłych. Badaniem Krzysztofa C. zajmą się specjaliści z lubelskiego szpitala neuropsychiatrycznego. 

Krzysztof C. był prodziekanem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kierował również Kliniką Gastroenterologii w SPSK nr 4. Do stłuczki z jego udziałem doszło w marcu ubiegłego roku, przy ul. Szeligowskiego w Lublinie. Lekarz uderzył swoim BMW w suzuki czekające przed przejściem dla pieszych. Okazało się, że jest pijany. Miał ok. 2 promili alkoholu w organizmie.

Według kobiety, w której auto uderzył Krzysztof C., mężczyzna był bardzo zdenerwowany. Miał biegać wokół samochodu i błagać, by nie wzywała policji. Rzekomo oferował w zamian 350 tys. zł.

Początkowo śledczy nie mogli postawić lekarzowi zarzutów. Krzysztof C. nie stawiał się na przesłuchania. Wreszcie dostrzegł u siebie dolegliwości psychiczne. Biegli ocenili jednak, że lekarz może stanąć przed sądem.

W pierwszym procesie Krzysztof C. został skazany na dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. W wyniku apelacji wyrok został uchylony. Sprawa wróciła na wokandę Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 r. o 07:26
+1
Skoro p. doktor dostrzegł u siebie dolegliwości psychiczne to powinien przestać leczyć. Może zrobić krzywdę pacjentom!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 r. o 13:30
+1
Trafiło na bidnego-nie stać go na taksówkę. Dają koniaki-co z nimi robić?.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 r. o 10:30
+1
Więcej "nietykalnych" lekarzy, sędziów, adwokatów, profesorów za kratkami w Nowym 2017 Roku życzę.
Avatar
Henio / 1 stycznia 2017 r. o 09:38
+1
Dlaczego trolejjbusem? Niech jeździ taryfą, chyba bo stać. 
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 r. o 08:44
+1
Przecież do pracy może dojeżdżac trolejbusem a nie BMW
Avatar
odruch wy...ny / 31 grudnia 2016 r. o 17:27
+1
I znowu nietykalny pijany bandyta, potencjalny morderca, wypuszczony na wolność. Ta kasta nietykalnych: lekarze, politycy, cały resort sprawiedliwości to jest zakała narodu polskiego. Oni orzekają kto jest patologia, a kto nią nie jest. Pijani decydują czy pójdziesz do warjatkowa na 10 lat czy zabrać ci dzieci, bo jesteś patologia, czy nie. Pijacy stawiają siebie ponad prawem i nie pozwalają na ukaranie tzw. swoich. Nigdy w kraju nad Wisłą nie będzie dobrze, dopóki będą rządziły układy, bolki, po, sld, psl czy pomroczność jasna. Ryba psuje się od głowy i jakie (pijane i naćpane) elity takie bedzie społeczeństwo. Zamiast dawać przykład, to albo pijany sędzia, albo prokurator, albo adwokat czy inne godne tzw. zaufania społecznego persony, są przykładem pijanych morderców i bandytów na publicznych drogach.
I znowu nietykalny pijany bandyta, potencjalny morderca, wypuszczony na wolność. Ta kasta nietykalnych: lekarze, politycy, cały resort sprawiedliwości to jest zakała narodu polskiego. Oni orzekają kto jest patologia, a kto nią nie jest. Pijani decydują czy pójdziesz do warjatkowa na 10 lat czy zabrać ci dzieci, bo jesteś patologia, czy nie. Pijacy stawiają siebie ponad prawem i nie pozwalają na ukaranie tzw. swoich. Nigdy w kraju nad Wisłą nie będzie dobrze, dopóki będą rządziły układy, bolki, po, sld, psl czy pomroczność jasna. Ryba psuje s... rozwiń
Avatar
Gosc / 31 grudnia 2016 r. o 17:06
+1
I tak wygląda demokracja według KOD-u,Nowoczesnej i PO. są równi i równiejsi.  W swoim kraju Polacy mają mniejsze prawa jak obywatele polscy którzy myślą że władze będą dziedziczyć z pokolenia na pokolenie.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 r. o 16:53
+1
i takie to jest właśnie prawo są równi i równiejsi ...
Avatar
Henio / 31 grudnia 2016 r. o 16:35
+1
DLACZEGO rodzina - która ? Trzeba znać historię życia. WSPÓŁPRACOWNICY - pouczaj sama PROFESORA ! Leczenie alkoholika skuteczne tylko w ośrodku zamkniętym min. 2 lata . Takiego delikwenta nie ma konieczności  leczyć. Jak musi chlać, niech, do czasu, chleje. Trzeba mu tylko uniemożliwić kierowanie pojazdami. 
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 r. o 15:52
+1
patologia kastowa
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 r. o 07:26
+1
Skoro p. doktor dostrzegł u siebie dolegliwości psychiczne to powinien przestać leczyć. Może zrobić krzywdę pacjentom!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 r. o 13:30
+1
Trafiło na bidnego-nie stać go na taksówkę. Dają koniaki-co z nimi robić?.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 r. o 10:30
+1
Więcej "nietykalnych" lekarzy, sędziów, adwokatów, profesorów za kratkami w Nowym 2017 Roku życzę.
Avatar
Henio / 1 stycznia 2017 r. o 09:38
+1
Dlaczego trolejjbusem? Niech jeździ taryfą, chyba bo stać. 
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 r. o 08:44
+1
Przecież do pracy może dojeżdżac trolejbusem a nie BMW
Avatar
obserwator / 1 stycznia 2017 r. o 08:32
-1
sylo napisał:
Ty nie dojdo palcem robiona!! Jak pijany kierowca zabije ci kogoś z rodziny to nie zapomnij stanąć w obronie kierowcy bo on popełnił tylko mały błąd a tak w ogóle to jest porządnym i szanowanym człowiekiem!!!
Są ferie.Podciągnij język polski,żeby pani nie postawiła jedynki.Ty "nie dojdo".
Avatar
Debil / 1 stycznia 2017 r. o 01:41
-2
Ty nie dojdo palcem robiona!! Jak pijany kierowca zabije ci kogoś z rodziny to nie zapomnij stanąć w obronie kierowcy bo on popełnił tylko mały błąd a tak w ogóle to jest porządnym i szanowanym człowiekiem!!! Nie tylko pijani powodują wypadki.  Z resztą tu była tylko kolizja.
Avatar
sylo / 1 stycznia 2017 r. o 00:48
0
Ty nie dojdo palcem robiona!! Jak pijany kierowca zabije ci kogoś z rodziny to nie zapomnij stanąć w obronie kierowcy bo on popełnił tylko mały błąd a tak w ogóle to jest porządnym i szanowanym człowiekiem!!!
Avatar
obserwator / 31 grudnia 2016 r. o 20:31
0
Opanujcie emocje.Nie kamienujcie człowieka,który popełnił błąd.Nie wiem jakim jest szefem,współpracownikiem,jak podchodzi do pacjenta na oddziale.Całe szczęście nie musiałem korzystać z usług profesora.Często bywam w poliklinice i widzę życzliwośc dla pacjentów,rozmowy na korytarzu.Myślę,że jest dobry w swoim fachu i niejedno życie uratował.A może się mylę.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 r. o 20:10
0
Ale po grabiach w Pliszczynie wydali opinie. jaki zbieg okoliczności.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka
zdjęcia
galeria

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka

„Wariaci z gnatami biegają lasami” albo „Pomyliłem z dzikiem”. Z takimi hasłami na transparentach ulicami Lublina przeszedł antyłowiecki marsz. Na tydzień przed kolejną rozprawą byłego już myśliwego, który zastrzelił nastolatka.

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

W dzisiejszych czasach laptop jest nieodłącznym elementem naszego życia. Swoje zastosowanie znajduje w pracy, jak i w zwykłej codzienności. Dzięki mobilności pozwala na pracę w podróży, nie obciążając zbytnio naszego bagażu. Wybór sprzętu dla wielu jest nie lada wyzwaniem. Sklepy oferują naprawdę szeroką gammę produktów i osoba nieznająca się na sprzęcie może dostać zawrotu głowy. Nie wiesz jaki laptop będzie odpowiedni do pracy? Chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Czytaj dalej!

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Na dwa miesiące do aresztu trafił 63-letni mieszkaniec gminy Nałęczów, który rzucił się z nożem na dwie kobiety. Obydwie straszył pozbawieniem życia, a jedną z nich dusił i kopał, powodując obrażenia ciała. Recydywiście grozi powrót do więzienia.

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

ZUS policzył, ile wydał na tzw. 14-tki, czyli dodatkowe emerytury i renty. W województwie lubelskim wyszedł spory rachunek.

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

27 złotych od osoby za miesiąc. Taką nową stawkę „podstawową” za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zaproponował Urzędu Miasta Kraśnik. Jeśli na podwyżkę zgodzą się radni, to wyższa od 10 zł od obecnej stawka, zacznie ona obowiązywać od stycznia 2022 roku

Mikołajki w VIVO! Lublin
4 grudnia 2021, 12:00

Mikołajki w VIVO! Lublin

4 i 6 grudnia VIVO! Lublin odwiedzi Święty Mikołaj wraz z elfimi pomocnikami. Wszystkie mikołajkowe atrakcje zaplanowano w godz. 12.00-18.00.

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Niemal 6,6 mln zł zarobiło miasto sprzedając jednemu z deweloperów działkę przy al. Długosza. Pieniądze z transakcji miały zostać przeznaczone na remont stadionu Lublinianki. Większość pieniędzy została już wydana. Czy na stadion?

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm wywalczył srebrny medal podczas rozegranych w Iranie wojskowych mistrzostwach świata

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)
film

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)

Rok temu był Chuck Norris, teraz będzie Arnold Schwarzenegger. Nadchodzą Operacje Świąteczne w grze World of Tanks na PC.

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Policjanci zatrzymali 61-latka, który z nożem rzucił się na żonę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

Szukanie nowej pracy często zajmuje dużo czasu. Czasami to wręcz bezsensowne przekopywanie kolejnych ofert i brak odpowiedzi na wysyłane listy motywacyjne i życiorysy. Warto zatem wiedzieć jak sprytnie szukać pracy, za pomocą specjalnych technik i narzędzi. Dowiedz się z naszego tekstu jak zdobywać nową pracę w bardzo krótki okres!

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

799 i 1099 złotych – tyle kosztują nowe słuchawki niemieckiego producenta, czyli Teufel Real Blue i Real Blue NC. Co dostaniemy za takie pieniądze?

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika
5 grudnia 2021, 16:00

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika

W niedzielę, 5 grudnia o godz. 16 w puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędą się miejskie Mikołajki 2021. W programie moc atrakcji.

"Jestem siódemką, jadę na Felin". Lubelskie autobusy i trolejbusy będą mogły mówić

"Jestem siódemką, jadę na Felin". Lubelskie autobusy i trolejbusy będą mogły mówić

Lubelskie autobusy i trolejbusy mogą zacząć przekazywać osobom niewidomym i słabowidzącym komunikaty o numerze linii i kierunku jazdy. Do takiego rozwiązania przymierza się Zarząd Transportu Miejskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!