Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 marca 2015 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Prof. Chazan z nagrodą KUL. Za niezabijanie dzieci

Autor: Zdjęcie autora aa
930 30 A A

Było o odwadze i wysoce niesprawiedliwej i niegodziwej karze jaką za niedokonanie aborcji poniósł były dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie prof. Bogdan Chazan. Wczoraj lekarz pochodzący z Kościeniewicz koło Białej Podlaskiej otrzymał nagrodę Towarzystwa Naukowego KUL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prof. Chazan otrzymał nagrodę za "wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego”, za całokształt działalności jako naukowca i lekarza.

- Nagrodę im. ks. Idziego Radziszewskiego zarząd przyznał przede wszystkim za działalność na stanowisku dyrektora szpitala, w którym nie dokonywano aborcji czyli zabijania dzieci w ciele matki - wskazywał podczas laudacji ks. prof. Józef Krukowski, wiceprezes Towarzystwa Naukowego KUL. - A w szczególności za jego odważną decyzję w sprawie niedokonana aborcji dziecka przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej opieki nad matką i jej chorym dzieckiem. Mimo nacisku wywieranego przez różne grupy.

Wiceprezes TN KUL podkreślał, że karę, którą poniósł profesor - został odwołany ze stanowiska - jest "wysoce niesprawiedliwa i niegodziwa”. Podkreślał też, że przyznana prof. Chazanowi nagroda jest wielowymiarowa.

- Jest to wyraz naszego szczególnego uznania za jego odwagę w obronie podstawowych wartości ludzkich w szczególności prawa do życia i wolności sumienia - wskazywał ks. prof. Krukowski. - Jednocześnie jest to postulat, aby krzywda, jaka go dotknęła została naprawiona. Zaś niesprawiedliwa ustawa o zawodach lekarza, która jest aksjologicznym bublem legislacyjnym rychło została znowelizowana. Tak aby każdy lekarz ginekolog i położnik mógł bezpiecznie kierować się klauzula sumienia a organy władzy nie mogły go za to karać.

Prof. Chazan otrzymał nagrodę w czwartek podczas publicznego zebrania TN KUL. W uroczystości uczestniczyli m.in. prof. Jan Oleszczuk, wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Jest wśród lekarzy, który podpisali tzw. deklarację wiary.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 20:44
0
morderca dzieci
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 03:25
0
Sumienie pozwoliło mu skazać dziecko na śmierć w męczarniach i matkę na patrzenie na to. Brawo. Jak się dorabiał na aborcjach to sumienie milczało.
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 23:14
0
każdy kto z nim pracował mówi że to karierowicz, któremu nie zależało na zdobywaniu wiedzy tylko kasy ( m.in. na skrobankach) oraz posadek w szpitalach etc . teraz udaje świętego
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 12:54
0
Pan Chazan sam mówił że w przeszłości zrobił tysiące skrobanek!
Avatar
Ojciec i syn / 24 kwietnia 2015 o 15:11
0

Nie neguje wiedzy Tego gościa, niestety Jego morale to dno.

Brak odruchów człowieczeństwa kryte za sloganami i pozerstwem,

nie mające nic wspólnego z rozumieniem problemów matek i ich "potworków"

Avatar
piotr / 30 marca 2015 o 09:15
0

 "za całokształt działalności jako naukowca i lekarza. " profesor Chazan w mediach (DD TVN) przyznał się że wcześniej przeprowadzał aborcje za pieniądze , KUL się ośmiesza.


Dokąd zmierzasz zaślepiona sobą hierarchią kościelna??? Jakie wzorce przekazujecie nam , wiernym??? Odpowiedzcie który lepszy Jaruzelski czy Chazan. Jeden i drugi się nawrócił. Który ma na sumieniu więcej ofiar???


Dokąd zmierzasz zaślepiona sobą hierarchią kościelna??? Jakie wzorce przekazujecie nam , wiernym??? Odpowiedzcie który lepszy Jaruzelski czy Chazan. Jeden i drugi się nawrócił. Który ma na sumieniu więcej ofiar???

rozwiń
Avatar
mimo / 29 marca 2015 o 16:26
0

 "za całokształt działalności jako naukowca i lekarza. " profesor Chazan w mediach (DD TVN) przyznał się że wcześniej przeprowadzał aborcje za pieniądze , KUL się ośmiesza.

Avatar
hehe / 28 marca 2015 o 20:56
0

co za żałosny profesór i żałosna moherowa  uczelnia,tego potwora ,co zmusił do urodzenia kobiete niech sobie wypcha i naprzeciw biurka powiesi nekrofil na ścianie tfuj kmać

Avatar
Sylwia / 27 marca 2015 o 21:22
0

Na stronach gazety pl. oczywiście komentarze zablokowane. Pani naczelna lubelskiego wydania skutecznie blokuje negatywne dla KULu wpisy. No cóz przyjaźń  Pani Lidii  z nazcelną  procentuje.

A tak odosząc się do tego co jest na stronie gazeta pl.: " KUL nie zamierza komentować przyznania nagrody przez Towarzystwo Naukowe KUL prof. Bogdanowi Chazanowi. - Szanujemy autonomię i niezależność Towarzystwa - podkreśla Lidia Jaskuła, rzeczniczka uczelni" - to jest dopiero hipokryzja. Nagroda wręczona na KULu- jak widac na zdjęciach. Wszyscy członkowie TN KUL to pracownicy KUL, ale " szanujemy autonomię" :-) .  Dobre ....

Na stronach gazety pl. oczywiście komentarze zablokowane. Pani naczelna lubelskiego wydania skutecznie blokuje negatywne dla KULu wpisy. No cóz przyjaźń  Pani Lidii  z nazcelną  procentuje.

A tak odosząc się do tego co jest na stronie gazeta pl.: " KUL nie zamierza komentować przyznania nagrody przez Towarzystwo Naukowe KUL prof. Bogdanowi Chazanowi. - Szanujemy autonomię i niezależność Towarzystwa - podkreśla Lidia Jaskuła, rzeczniczka uczelni" - to jest dopiero hipokryzja. Nagroda wręczona na KULu- jak widac na zdj... rozwiń

Avatar
ja / 27 marca 2015 o 18:36
0
A co to jest według Ciebie moralność?
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 20:44
0
morderca dzieci
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 03:25
0
Sumienie pozwoliło mu skazać dziecko na śmierć w męczarniach i matkę na patrzenie na to. Brawo. Jak się dorabiał na aborcjach to sumienie milczało.
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 23:14
0
każdy kto z nim pracował mówi że to karierowicz, któremu nie zależało na zdobywaniu wiedzy tylko kasy ( m.in. na skrobankach) oraz posadek w szpitalach etc . teraz udaje świętego
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 12:54
0
Pan Chazan sam mówił że w przeszłości zrobił tysiące skrobanek!
Avatar
Ojciec i syn / 24 kwietnia 2015 o 15:11
0

Nie neguje wiedzy Tego gościa, niestety Jego morale to dno.

Brak odruchów człowieczeństwa kryte za sloganami i pozerstwem,

nie mające nic wspólnego z rozumieniem problemów matek i ich "potworków"

Avatar
piotr / 30 marca 2015 o 09:15
0

 "za całokształt działalności jako naukowca i lekarza. " profesor Chazan w mediach (DD TVN) przyznał się że wcześniej przeprowadzał aborcje za pieniądze , KUL się ośmiesza.


Dokąd zmierzasz zaślepiona sobą hierarchią kościelna??? Jakie wzorce przekazujecie nam , wiernym??? Odpowiedzcie który lepszy Jaruzelski czy Chazan. Jeden i drugi się nawrócił. Który ma na sumieniu więcej ofiar???


Dokąd zmierzasz zaślepiona sobą hierarchią kościelna??? Jakie wzorce przekazujecie nam , wiernym??? Odpowiedzcie który lepszy Jaruzelski czy Chazan. Jeden i drugi się nawrócił. Który ma na sumieniu więcej ofiar???

rozwiń
Avatar
mimo / 29 marca 2015 o 16:26
0

 "za całokształt działalności jako naukowca i lekarza. " profesor Chazan w mediach (DD TVN) przyznał się że wcześniej przeprowadzał aborcje za pieniądze , KUL się ośmiesza.

Avatar
hehe / 28 marca 2015 o 20:56
0

co za żałosny profesór i żałosna moherowa  uczelnia,tego potwora ,co zmusił do urodzenia kobiete niech sobie wypcha i naprzeciw biurka powiesi nekrofil na ścianie tfuj kmać

Avatar
Sylwia / 27 marca 2015 o 21:22
0

Na stronach gazety pl. oczywiście komentarze zablokowane. Pani naczelna lubelskiego wydania skutecznie blokuje negatywne dla KULu wpisy. No cóz przyjaźń  Pani Lidii  z nazcelną  procentuje.

A tak odosząc się do tego co jest na stronie gazeta pl.: " KUL nie zamierza komentować przyznania nagrody przez Towarzystwo Naukowe KUL prof. Bogdanowi Chazanowi. - Szanujemy autonomię i niezależność Towarzystwa - podkreśla Lidia Jaskuła, rzeczniczka uczelni" - to jest dopiero hipokryzja. Nagroda wręczona na KULu- jak widac na zdjęciach. Wszyscy członkowie TN KUL to pracownicy KUL, ale " szanujemy autonomię" :-) .  Dobre ....

Na stronach gazety pl. oczywiście komentarze zablokowane. Pani naczelna lubelskiego wydania skutecznie blokuje negatywne dla KULu wpisy. No cóz przyjaźń  Pani Lidii  z nazcelną  procentuje.

A tak odosząc się do tego co jest na stronie gazeta pl.: " KUL nie zamierza komentować przyznania nagrody przez Towarzystwo Naukowe KUL prof. Bogdanowi Chazanowi. - Szanujemy autonomię i niezależność Towarzystwa - podkreśla Lidia Jaskuła, rzeczniczka uczelni" - to jest dopiero hipokryzja. Nagroda wręczona na KULu- jak widac na zdj... rozwiń

Avatar
ja / 27 marca 2015 o 18:36
0
A co to jest według Ciebie moralność?
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 2 3

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 8 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 3

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 38 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!