Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2010 r.
21:43
Edytuj ten wpis

Projekt budżetu Lublina: Jakie inwestycje są w planach?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 35 A A

Wydatki: nowe drogi, nowe autobusy, stadion i miasteczko rowerowe. Są też ciekawostki: na profilaktykę zdrowotną dla wszystkich mieszkańców jest 50 tys. zł, a 35 tys. zł urzędnicy chcą wydać na… montaż klimatyzacji w pośredniaku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt przyszłorocznego budżetu trafił właśnie do biura Rady Miasta. Przygotował go jeszcze obecny prezydent Adam Wasilewski. Ale wtedy, gdy zaczną się prace nad ostatecznym kształtem dokumentu, będzie już nowy prezydent i nowa rada. I wiele jeszcze może się zmienić.

Drogie drogi

Na przyszły rok zaplanowana jest budowa nowego odcinka ul. Grygowej. 650 m jezdni ma biec od al. Witosa do Drogi Męczenników Majdanka. Magistrat na ten cel chce wydać 7,8 mln zł. Nowe drogi mają też pojawić się na Bursakach i Rudniku: miasto rezerwuje blisko 11 mln zł na budowę ul. Do Dysa i Stefczyka, 10 mln zł miasto ma dołożyć do budowy lotniska.

Miasto planuje przebudowę 2,4-km odcinka ul. Krochmalnej od mostu na Bystrzycy do Młyńskiej oraz fragmentu Młyńskiej i skrzyżowania z Dworcową, co pochłonie 4 mln złotych. 7,7 mln zł zarezerwowano na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności z Dolną 3 Maja i Prusa, rozpocząć ma się też przebudowa ul. Głuskiej od skrzyżowania z Kunickiego do mostu na Czerniejówce. 2,9 mln złotych prezydent chce zarezerwować na inwestycje realizowane przy udziale mieszkańców, m.in. ul. Liliową, Połabian, Lubuszan, Szerokie, Stalową, Lędzian, Lipską, Fałata i Hiacyntową.

Kulturalne plany

30 mln pójdzie na remont Centrum Kultury, następne 14 mln na Teatr Stary, a 15,5 mln zł na budowę miejskiego stadionu. Milion złotych ma trafić na budowę centralnej części parku Czuby wraz z boiskami, a we wschodniej jego części 1,6 mln zł miasto chce wydać na chodnik i ścieżkę rowerową. Kolejne 290 tys. przeznaczono na skwery na Bronowicach i park Zawilcowa. 300 tys. zł trafi na budowę pomnika upamiętniającego zagładę lubelskich Żydów, a ponad 2,5 mln pochłonie remont zabytkowego mostu na Zamojskiej. Są też 3 mln złotych na budowę Orlików przy podstawówkach nr: 6, 29 i 52 oraz Gimnazjum nr 2.

Cena komunikacji

126 mln złotych kosztować ma nas utrzymanie komunikacji miejskiej. Dodatkowo, 3 mln zł pochłonie wymiana przystanków na nowe, część z nich ma być wyposażona w wyświetlacze pokazujące czas pozostały do przyjazdu autobusu. W planie są też fundusze na 40 nowych autobusów.

Czystość i zdrowie

8 mln zł Ratusz chce przeznaczyć na oczyszczanie miasta, zaś blisko 4,5 mln na utrzymanie zieleni. 1,3 mln zł kosztować ma zapewnienie miejsc w noclegowniach bezdomnym i ofiarom przemocy.
5,4 mln zł miasto chce wydać na budowę miasteczka ruchu drogowego w parku Ludowym, 35 tys. zł na klimatyzację Miejskiego Urzędu Pracy, a tylko 50 tys. zł magistrat przeznaczył na programy profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców.

Kasa marzeń
• Zaplanowany dochód to ok. 1,4 mld zł (4 tys. zł na mieszkańca).
• Wydatki to blisko 1,5 mld zł (4,2 tys. na osobę). • Brakujące 82 mln zł miasto ma pozyskać z pożyczek i kredytów.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
arti / 6 stycznia 2011 o 20:46
0
no ok a gdzie pieniadze na pomnik na upamietnienie zaglady lubelskich polaków, lubelskich ukrainców, lubelskich cyganów, lubelskich niemców, lubelskich białorusinów, lubelskich litwinów, lubelskich...? a może przeznaczyć te pieniądze na jeszcze wiecej skwerów, gdzie wszyscy ludzie mogliby w zadumie posiedzieć, odpocząć, pomyśleć? a tak to przecież znowu podgrzewać bedziemy i tak już gorącą atmosferę - pomyślmy trochę! Pozdrowienia
Avatar
DżetBu / 22 listopada 2010 o 18:42
0
[quote name='Dario' timestamp='1290439931' post='386542']
To to jest bardzo potrzebne naprawdę bardzo : "300 tys. zł trafi na budowę pomnika upamiętniającego zagładę lubelskich Żydów" - a może by tak za te pieniądze przypomnieć o dzieciach z domu dziecka i któryś z domów bardziej dofinansować ?! Czy to jest element wchodzenia w anusa pejsatej finansjerze w ramach polityki braterstwa i równości ?
[/quote]

To chociaż na trwałe zostanie. A co powiesz na 600 tysięcy na wynagrodzenia z tytułu ubiegania się o ESK 2016?
600 tysięcy dla tych i za to co robią i tak w czasie godzin swojej pracy.
[quote name='Dario' timestamp='1290439931' post='386542']
To to jest bardzo potrzebne naprawdę bardzo : "300 tys. zł trafi na budowę pomnika upamiętniającego zagładę lubelskich Żydów" - a może by tak za te pieniądze przypomnieć o dzieciach z domu dziecka i któryś z domów bardziej dofinansować ?! Czy to jest element wchodzenia w anusa pejsatej finansjerze w ramach polityki braterstwa i równości ?
[/quote]

To chociaż na trwałe zostanie. A co powiesz na 600 tysięcy ... rozwiń
Avatar
Dario / 22 listopada 2010 o 16:32
0
To to jest bardzo potrzebne naprawdę bardzo : "300 tys. zł trafi na budowę pomnika upamiętniającego zagładę lubelskich Żydów" - a może by tak za te pieniądze przypomnieć o dzieciach z domu dziecka i któryś z domów bardziej dofinansować ?! Czy to jest element wchodzenia w anusa pejsatej finansjerze w ramach polityki braterstwa i równości ?
Avatar
aaaa / 19 listopada 2010 o 12:05
0
To wszystko to dłubanie w nosie, a nie wielkie inwestycje. Zmieńmy całą kadrę nierobów.
Avatar
gość / 19 listopada 2010 o 10:14
0
[url="www.poreba-lublin.pl/"]www.poreba-lublin.pl/[/url]
Avatar
zig / 18 listopada 2010 o 21:30
0
a gdzie remonty klepisk zalanych asfaltem zwanych przez UM ulicami?!!?:
- Narutowicza od Głębokiej w górę???
- Smorawińskiego prze Szeligowskiego????
- Łęczyńska????
- Kraśnicka od granicy miasta do Tesco?????
- Filaretów prawie na całym odcinku?!!?!?
- Armii Krajowej i Monte Cassino????
- Prawa nitka Solidarności między Lubartowską a Kompozytorów?????
- Racławickie w rejonie Sowińskiego????? (reprezentacyjna ulica miasta..... bądź lepiej U-miejskiego)

Jeśli mało, to co z ruchem kołowym na osi północ-południe!?!? Znów bajka o obwodnicy która rozwiąże wszystkie bolączki miasta?!!?!?!?!?

Niestety tragedią tego miasta jest banda nieudaczników-urzędników miejskich która byłaby w stanie rozłożyć każdą firmę komercyjną jeśli dano by tylko 'pozarządzać' parę miesięcy.
a gdzie remonty klepisk zalanych asfaltem zwanych przez UM ulicami?!!?:
- Narutowicza od Głębokiej w górę???
- Smorawińskiego prze Szeligowskiego????
- Łęczyńska????
- Kraśnicka od granicy miasta do Tesco?????
- Filaretów prawie na całym odcinku?!!?!?
- Armii Krajowej i Monte Cassino????
- Prawa nitka Solidarności między Lubartowską a Kompozytorów?????
- Racławickie w rejonie Sowińskiego????? (reprezentacyjna ulica miasta..... bądź lepiej U-miejskiego)

Jeśli mał... rozwiń
Avatar
maz / 18 listopada 2010 o 20:18
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
koziczak / 18 listopada 2010 o 18:35
0
śmiech na sali gminy pod lublinem wydają więcej na drogi,widzę że platforma nie umie rządzić ta kadencja była najgorsza w histori Lublina
Avatar
kkk / 18 listopada 2010 o 16:39
0
[quote name='gość' timestamp='1290093812' post='384114']
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pózno!!!
[/quote]

Niestety pisomatoły mają w tym przypadku rację. Szkoda pisać jak trwoni się pieniądze w tym mieście. Ile to pieniędzy zostało wywalone w błoto na różne projekty: stadion przy Zygmuntowskich, tunel pod Racławickimi, basen olimpijski, koniczynka przy Poniatowskiego, teraz remontuje się Związkową (która jest w znakomitym stanie w porównaniu do nawet Soliradności), światła pod Realem...
Niech ktoś w końcu coś zrobi, a nie tylko obiecuje gruszki na wierzbie. Nie ma poważnych polityków w tym mieście.
[quote name='gość' timestamp='1290093812' post='384114']
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pó... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 18 listopada 2010 o 16:29
0
[quote name='gość' timestamp='1290093812' post='384114']
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pózno!!!
[/quote]
To prtzechodzi ludzkie pojęcie. PO rządzilo lublinem calą kadencję, budżet jest w oplakanym stanie. Na rok 2011 na remonty dróg przewidziano 6 mln zl (za tyle mozna zalatac kilka dziur) a TY PLATFORMERSIE GLUPI JESZCZE KRYTYKUJESZ. To że jeszcze nie przejżales na oczy i dalej wierzysz w tuskowe cuda świadczy o tym że albo jesteś tak glupi albo psychicznie chory. Spadaj do Abramowic



Mam marzenie: Donald Tusk z dala od polityki
[quote name='gość' timestamp='1290093812' post='384114']
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pó... rozwiń
Avatar
arti / 6 stycznia 2011 o 20:46
0
no ok a gdzie pieniadze na pomnik na upamietnienie zaglady lubelskich polaków, lubelskich ukrainców, lubelskich cyganów, lubelskich niemców, lubelskich białorusinów, lubelskich litwinów, lubelskich...? a może przeznaczyć te pieniądze na jeszcze wiecej skwerów, gdzie wszyscy ludzie mogliby w zadumie posiedzieć, odpocząć, pomyśleć? a tak to przecież znowu podgrzewać bedziemy i tak już gorącą atmosferę - pomyślmy trochę! Pozdrowienia
Avatar
DżetBu / 22 listopada 2010 o 18:42
0
[quote name='Dario' timestamp='1290439931' post='386542']
To to jest bardzo potrzebne naprawdę bardzo : "300 tys. zł trafi na budowę pomnika upamiętniającego zagładę lubelskich Żydów" - a może by tak za te pieniądze przypomnieć o dzieciach z domu dziecka i któryś z domów bardziej dofinansować ?! Czy to jest element wchodzenia w anusa pejsatej finansjerze w ramach polityki braterstwa i równości ?
[/quote]

To chociaż na trwałe zostanie. A co powiesz na 600 tysięcy na wynagrodzenia z tytułu ubiegania się o ESK 2016?
600 tysięcy dla tych i za to co robią i tak w czasie godzin swojej pracy.
[quote name='Dario' timestamp='1290439931' post='386542']
To to jest bardzo potrzebne naprawdę bardzo : "300 tys. zł trafi na budowę pomnika upamiętniającego zagładę lubelskich Żydów" - a może by tak za te pieniądze przypomnieć o dzieciach z domu dziecka i któryś z domów bardziej dofinansować ?! Czy to jest element wchodzenia w anusa pejsatej finansjerze w ramach polityki braterstwa i równości ?
[/quote]

To chociaż na trwałe zostanie. A co powiesz na 600 tysięcy ... rozwiń
Avatar
Dario / 22 listopada 2010 o 16:32
0
To to jest bardzo potrzebne naprawdę bardzo : "300 tys. zł trafi na budowę pomnika upamiętniającego zagładę lubelskich Żydów" - a może by tak za te pieniądze przypomnieć o dzieciach z domu dziecka i któryś z domów bardziej dofinansować ?! Czy to jest element wchodzenia w anusa pejsatej finansjerze w ramach polityki braterstwa i równości ?
Avatar
aaaa / 19 listopada 2010 o 12:05
0
To wszystko to dłubanie w nosie, a nie wielkie inwestycje. Zmieńmy całą kadrę nierobów.
Avatar
gość / 19 listopada 2010 o 10:14
0
[url="www.poreba-lublin.pl/"]www.poreba-lublin.pl/[/url]
Avatar
zig / 18 listopada 2010 o 21:30
0
a gdzie remonty klepisk zalanych asfaltem zwanych przez UM ulicami?!!?:
- Narutowicza od Głębokiej w górę???
- Smorawińskiego prze Szeligowskiego????
- Łęczyńska????
- Kraśnicka od granicy miasta do Tesco?????
- Filaretów prawie na całym odcinku?!!?!?
- Armii Krajowej i Monte Cassino????
- Prawa nitka Solidarności między Lubartowską a Kompozytorów?????
- Racławickie w rejonie Sowińskiego????? (reprezentacyjna ulica miasta..... bądź lepiej U-miejskiego)

Jeśli mało, to co z ruchem kołowym na osi północ-południe!?!? Znów bajka o obwodnicy która rozwiąże wszystkie bolączki miasta?!!?!?!?!?

Niestety tragedią tego miasta jest banda nieudaczników-urzędników miejskich która byłaby w stanie rozłożyć każdą firmę komercyjną jeśli dano by tylko 'pozarządzać' parę miesięcy.
a gdzie remonty klepisk zalanych asfaltem zwanych przez UM ulicami?!!?:
- Narutowicza od Głębokiej w górę???
- Smorawińskiego prze Szeligowskiego????
- Łęczyńska????
- Kraśnicka od granicy miasta do Tesco?????
- Filaretów prawie na całym odcinku?!!?!?
- Armii Krajowej i Monte Cassino????
- Prawa nitka Solidarności między Lubartowską a Kompozytorów?????
- Racławickie w rejonie Sowińskiego????? (reprezentacyjna ulica miasta..... bądź lepiej U-miejskiego)

Jeśli mał... rozwiń
Avatar
maz / 18 listopada 2010 o 20:18
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
koziczak / 18 listopada 2010 o 18:35
0
śmiech na sali gminy pod lublinem wydają więcej na drogi,widzę że platforma nie umie rządzić ta kadencja była najgorsza w histori Lublina
Avatar
kkk / 18 listopada 2010 o 16:39
0
[quote name='gość' timestamp='1290093812' post='384114']
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pózno!!!
[/quote]

Niestety pisomatoły mają w tym przypadku rację. Szkoda pisać jak trwoni się pieniądze w tym mieście. Ile to pieniędzy zostało wywalone w błoto na różne projekty: stadion przy Zygmuntowskich, tunel pod Racławickimi, basen olimpijski, koniczynka przy Poniatowskiego, teraz remontuje się Związkową (która jest w znakomitym stanie w porównaniu do nawet Soliradności), światła pod Realem...
Niech ktoś w końcu coś zrobi, a nie tylko obiecuje gruszki na wierzbie. Nie ma poważnych polityków w tym mieście.
[quote name='gość' timestamp='1290093812' post='384114']
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pó... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 18 listopada 2010 o 16:29
0
[quote name='gość' timestamp='1290093812' post='384114']
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pózno!!!
[/quote]
To prtzechodzi ludzkie pojęcie. PO rządzilo lublinem calą kadencję, budżet jest w oplakanym stanie. Na rok 2011 na remonty dróg przewidziano 6 mln zl (za tyle mozna zalatac kilka dziur) a TY PLATFORMERSIE GLUPI JESZCZE KRYTYKUJESZ. To że jeszcze nie przejżales na oczy i dalej wierzysz w tuskowe cuda świadczy o tym że albo jesteś tak glupi albo psychicznie chory. Spadaj do Abramowic



Mam marzenie: Donald Tusk z dala od polityki
[quote name='gość' timestamp='1290093812' post='384114']
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pó... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 2

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 3 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!