Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lipca 2020 r.
17:06

Prokuratura Krajowa włączy się w sprawę górek czechowskich

Autor: Zdjęcie autora sko
85 35 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

Zbigniew Ziobro dał „zielone światło” na włączenie się Prokuratury Krajowej w sprawę, przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, dotyczącą górek czechowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie słowa padły z ust parlamentarzysty PiS, Jana Kanthaka kiedy w czwartek stał w Lublinie obok ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro.

- Korzystając z obecności pana ministra, prokuratora generalnego chciałem podziękować za zaangażowanie w sprawę lokalną, w sprawę górek czechowskich – mówił Kanthak i przypomniał, że w połowie czerwca skierował wniosek do prokuratora generalnego o to, żeby Prokuratura Krajowa wstąpiła do postępowania przez Naczelnym Sądem Administracyjnym.

NSA ma rozpoznać skargę władz Lublina wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z grudnia 2019 roku. Wówczas sąd stwierdził częściową nieważność uchwały Rady Miasta dopuszczającej budowę bloków mieszkalnych na wydzielonym obszarze górek czechowskich.

Wyrok zapadł wskutek skargi byłego już wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka  z PiS.

- WSA stwierdził, że doszło do rażącego naruszenia prawa i dlatego od początku uważałem, że w drugiej instancji prokurator generalny, Prokuratura Krajowa powinny włączyć się w tę sprawę – tłumaczył w czwartek Kanthak i dodał: - Chciałem podziękować panu prokuratorowi za zielone światło, za informację o tym, że prokuratura wstąpi do tego postępowania – mówił poseł.

Dodatkowo zapadła decyzja, że wszystkimi sprawami dotyczącymi górek będzie zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Lublinie, a nie jak obecnie Prokuratura Rejonowa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 9 lipca 2020 r. o 17:38
+82
A na jakiej podstawie Prokuratura Krajowa chce włączyć sie w to postępowanie ??? przecież nie jest Stroną ????
Avatar
kronikiekoszurii / 9 lipca 2020 r. o 17:44
+81
Tak, "nie mają opcji budowy dla zysku". Dlatego w Lublinie aż się roi od nowych rozpoczynanych inwestycji deweloperskich. Dlatego ceny mieszkań wbrew oczekiwaniom zaklinaczy rzeczywistości ani myślą spadać. Przy zerowych stopach procentowych, ryzyku hiperinflacji i miliardach oszczędności na kontach Polaków, nikt nie będzie chciał kupować mieszkań. Myślałeś, żeby zacząć wreszczie leczyć ten zespół urojeniowy? A może to zwykły klasyczny ból dupy, jelonku? :D
Avatar
Motorlublin / 9 lipca 2020 r. o 17:32
+78
Teraz Prezydent dostał argument że sprawa zostanie upolityczniona. Za dużo chorych emocji i rozgrywek a za mało merytoryki
Avatar
Endrju_Golara / 9 lipca 2020 r. o 18:00
+77
Niezły cyrk. I pokazówka PiS. Pytanie po co?
Avatar
kronikiekoszurii / 9 lipca 2020 r. o 18:02
+72
Wincyj minusików, wincyj! :D Ogórki są wietrznie zielone, a mieszkanka sprzedają się i sprzedawać będą świetnie, ku niezmierzonemu bólowi dupsk troli.
Avatar
Olllo / 9 lipca 2020 r. o 18:20
+70
Wszystko ręcznie sterowane, do tego dochodzi kompletne ignorowanie ładu prawnego, ustaw, konstytucji. Polska stała się prywatnym folwarkiem jednej partii. Robią co chcą, gdzie chcą i jak chcą. A w sprawę wycinek w Puszczy Białowieskiej albo przekopu Mierzei Wiślanej znajdującej się w obszarze Natura 2000 nie chcieliby się przypadkiem włączyć?
Avatar
BVNHD / 9 lipca 2020 r. o 18:08
+68
Wielcy obrońcy Górek Czechowskich z PiS-u. Najpierw pozwolili, żeby ten teren przejął deweloper z Kielc a teraz udają wielkich ekologów i obrońców przyrody. Napisać obłuda na maksa to nic nie napisać.
Avatar
kronikiekoszurii / 9 lipca 2020 r. o 18:24
+64
Czas reakcji deweloszurii (agencji pana artura z wypchanym portfelem i manierami cinkciarza) na niewygodny komentarz: 3 minuty. Nieźle. Ale żeby dać im kolejną szansę wykazania się na POlu minusikowania powtórzę (i powtórzę jeszcze parę razy, żeby zbadać czujność): W obecnej sytuacji jest raczej pewne, że geszeft nie wypali tak, jak planowali sobie członkowie kartelu - z wielu nakładających się przyczyn. Moje obawy obecnie dotyczą możliwej cwaniackiej strategii, w której nagle ratusz decyduje się na wykup terenu za jakieś kosmiczne pieniądze (kosmiczne = wszystko powyżej 20 mln, ale spodziewać można się kwot idących w setki mln tak, jak sugerował jeden z dewelo-radnych). Niby w takiej opcji Górki zostaną uratowane przed dewelodewastacją, ale - primo - nawet w obecnym stanie cwaniaki nie mają opcji betonowania dla zysku, i po drugie - napchanie kieszeni patodewelopera czy nawet rekompensata jego "kosztów" mimo porażki tego szczwanego projektu ("ryzyko byznesowe") będzie stanowić akt usankcjonowania cwaniactwa (i oczywiście szastania pieniądzem publicznym).
No powtarzam - bo może nie doczytałeś - czy rozważałeś leczenie tego zespołu natrętw? Nazywanie każdego kto krytykuje twoje psychotyczne wynurzenia "panem Arturem" tylko potwierdza, że mam rację i mamy tu do czynienia z silną paranoją. Może byś tak już wrócił na zmywak do tego UK gdzie się spełniasz na stanowisku odpowiednim do kompetencji? :)
No powtarzam - bo może nie doczytałeś - czy rozważałeś leczenie tego zespołu natrętw? Nazywanie każdego kto krytykuje twoje psychotyczne wynurzenia "panem Arturem" tylko potwierdza, że mam rację i mamy tu do czynienia z silną paranoją. Może byś tak już wrócił na zmywak do tego UK gdzie się spełniasz na stanowisku odpowiednim do kompetencji? :) rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 9 lipca 2020 r. o 18:55
+54
Znowu ten pocieszny pisowski trollo-bot i znowu śpiewka o wypchanych portfelach. Pisali ci już ludzie, żebyś się wziął śmierdzący trollu do roboty zamiast trollować internet, to nie będziesz musiał żyć z zasiłków i zapomóg z MOPS.
Avatar
kronikiekoszurii / 9 lipca 2020 r. o 18:30
+54
Testowanie czasu reakcji agencji deweloszurii :-DDD
 Testowanie czasu reakcji debila niedoszłego korwinisty :DDDD
Avatar
OPUSDEI / 27 lipca 2020 r. o 08:20
+2
Gdy widzieliśmy rozmowę Krzysztofa Bosaka, z Janem Kanthakiem u Olejnik, rozmowę o której rozpisywały się media Konfederacji, to czuć było zażenowanie. (wywiad z 7.07, opisany w mediach tak: "Merytoryczny Bosak i nerwowy Kanthak" , "Pierwsze pytanie Olejnik o "debatę", Bosak spokojnie odpowiada co myśli, a Kanthak z PiS zmienia temat i jak katarynka gada o autobusach w Warszawie." ) Krzysztof Bosak zaprezentował się jak człowiek, ktoś kto jest partnerem w rozmowie z Olejnik, z mediami, mimo, że reprezentuje ideową prawicę, nurt oddalony od spektrum w którym obraca się ta redaktorka. Jednak to co Pan Panie Kanthak odwalił z pozycji telebimu woła o pomstę do nieba. Wrażenie było takie, że jakgostek nie wiedział Pan jakie pytania padały, nie potrafił na nie rzeczowo odpowiedzieć, gorzej: cytował Pan jakieś regułki z oficjalnych komunikatów Partii, frazesy Prezydenta i Rządu. Panie Kanthak, my tu w Lublinie mamy świadomość, że został Pan wybrany lubelskimi głosami jako spadochroniarz. Dostał Pan szansę. Ale nie możemy zaakceptować mierności, braku własnego zdania, oraz braku wyrazistości. Albo woda sodowa Panu uderzyła do głowy, albo ewidentnie chciał Pan się wcielić w rolę partyjnego klikona telebimowego. Proszę się poprawić, podszkolić, nauczyć dyskusji i respektowania interlokutorów, bo drugiej szansy Panu nie damy. To co Pan zaprezentował było żenujące i urąga osobie wybranej w wyborach z miasta akademickiego. Nie wierzę, że łączył się Pan wtedy z Lublina. Nie wierzę, że Pan w ogóle był wtedy w Lublinie.
Gdy widzieliśmy rozmowę Krzysztofa Bosaka, z Janem Kanthakiem u Olejnik, rozmowę o której rozpisywały się media Konfederacji, to czuć było zażenowanie. (wywiad z 7.07, opisany w mediach tak: "Merytoryczny Bosak i nerwowy Kanthak" , "Pierwsze pytanie Olejnik o "debatę", Bosak spokojnie odpowiada co myśli, a Kanthak z PiS zmienia temat i jak katarynka gada o autobusach w Warszawie." ) Krzysztof Bosak zaprezentował się jak człowiek, ktoś kto jest partnerem w rozmowie z Olejnik, z mediami, mimo, że reprezentuje ideo... rozwiń
Avatar
forex-trader / 10 lipca 2020 r. o 16:26
0
Gdyby nie było referendum na które podatnicy wyłożyli 0,5 mln zł to można by było pomyśleć że tego wspaniałego parku nie che jakaś grupka oszołomów. Ale tego przekrętu 700 lecia nie chciało 70% głosujących a wśród mieszkańców okolicy górek jeszcze więcej . I psim obowiązkiem władzy lokalnej było uszanowanie tej woli. Frekwencja była nie wysoka ale każdy miał prawo się wypowiedzieć a jak komuś było to obojętne  to nie można twierdzić że chciał parku. Interes jednego człowieka wziął górę nad interesem 70% głosujących mieszkańców.
  WOW! prawie 70 lapek w dol. Demokracja sie nie podoba, gdy nie jest po naszej mysli....
  WOW! prawie 70 lapek w dol. Demokracja sie nie podoba, gdy nie jest po naszej mysli.... rozwiń
Avatar
folkatka / 10 lipca 2020 r. o 13:20
+4
Wincyj minusików, wincyj! :D Ogórki są wietrznie zielone, a mieszkanka sprzedają się i sprzedawać będą świetnie, ku niezmierzonemu bólowi dupsk troli.
  Napisał ktoś, kto przy kazdym swoim poscie ma około 70 lewych plusów. 
Avatar
waterfalls / 10 lipca 2020 r. o 07:43
-7
Chcielibyście żeby to była wrzuta kampanijna, prawda? Tymczasem wszystko wali się wam na głowy- NSA wydał polecenie WSA żeby rozpatrzył skargę mieszkanki, prokurator krajowy wchodzi do postępowania przed NSA i będzie uważnie patrzył Żukowi na ręce. To nie jest kampanijna wrzuta tylko początek serii niefortunnych zdarzeń... niefortunnych dla was.
Avatar
ploter / 9 lipca 2020 r. o 21:56
+22
Przecież to oczywiste, że to zwykła wrzutka na potrzeby kampanii. Choć to mocno naiwne sądzić, że przez tak błahą informację ktoś za 3 dni zagłosuje na marionetkę jedynej słusznej partii podpisującą wszystko co mu pod nos podsunie naczelnik. Na szczęście w Lublinie lud nie jest aż tak ciemny jak PiS sądzi.
Avatar
LAS / 9 lipca 2020 r. o 21:17
-15
Zbieramy pseudonimy trolla "kronikidewelorozwoju": zosia_lsm, LBN, LAS, watterfalls, cuddles.best, sen.halaer. Kto da więcej?
 Sobą się zajmij, bo najwyraźiej przenosisz na innych własne słabości i zamiłowania. 
Avatar
Janusz_Paliwas / 9 lipca 2020 r. o 21:05
+24
ale kampania długopisa... żenua.
Avatar
deweloaktywista / 9 lipca 2020 r. o 20:25
-36
Ja już nie mogę się doczekać, żeby zakupić na kredyt parę apartamentów obok naturystycznego parku na Górkach (który już nabiera kształtów za gustownym minimalistycznym ogrodzeniem) pod wynajem dla coraz liczniej przybywających do naszej tętniącej metropolii studentów z całego Świata. Mam tylko nadzieję, że cena nie przekroczy 2k/m2, bo inaczej muj biznesplan może się nie dopiąć. W każdym razie inicjatywę Zuka (dr Krzysztofa Zuka) w tym zakresie uważam za bardzo potrzebną i godną pochwały.
Avatar
kronikiekoszurii / 9 lipca 2020 r. o 19:59
+34
Zbieramy pseudonimy trolla "kronikidewelorozwoju": zosia_lsm, LBN, LAS, watterfalls, cuddles.best, sen.halaer. Kto da więcej?
Avatar
zosia_lsm / 9 lipca 2020 r. o 19:50
-34
PS. Mam znajomą w notariacie, który współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Podobnie zresztą na rynku wtórnym. Jeśli to prawda, to betonowanie Górek to projekt skazany na porażkę. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów i teraz nikt nawet nie przychodzi oglądać.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Celem AZS AWF Biała Podlaska będzie pierwsza trójka

Celem AZS AWF Biała Podlaska będzie pierwsza trójka

Od ponad tygodnia drużyna bialskich akademików przygotowuje się do nowego sezonu. W porównaniu do minionych rozgrywek w kadrze AZS AWF nie doszło do spektakularnych zmian.

Prymas Wyszyński, proboszcz Majdanka i Dmowski. Obrodziło nowymi pomnikami w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prymas Wyszyński, proboszcz Majdanka i Dmowski. Obrodziło nowymi pomnikami w Lublinie [zdjęcia]

Dwa są już gotowe i czekają na odsłonięcie, trzeci jest w budowie, czwarty jest projektowany. Pierwsza uroczystość czeka nas już w sobotę na Bronowicach, gdzie stanął pomnik prymasa Wyszyńskiego.

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Jak słusznie zauważyła lubelska policja, okazja czyni złodzieja. 51-latek przyszedł do znajomego zapalić papierosa, a wyszedł z jego portfelem i przestępstwem na koncie. Długo się tym łupem nie nacieszył, bo funkcjonariusze szybko go namierzyli. Jedno jest pewne - amator cudzych rzeczy może już nie odzyskać zaufania swojego znajomego.

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

14 sierpnia o godz. 18 na w Centrum Kultury w Lublinie finał kolejnego etapu teatralnego projektu Pawła Passiniego „Dionizos360”. – Spotkamy się Wirydarzu CK i stworzymy ostatnie postaci lubelskiego chóru. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wystawić swoich chórzystów – zachęcają artyści z neTTheatre.

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie
15 sierpnia 2020, 16:00

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie

Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza 15 sierpnia o godz. 16 na recital Danuty Błażejczyk "Ukochany Kraj" z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Na inaugurację nowego sezonu Edach Budowlani Lublin zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce. Początek sobotniego meczu o godzinie 16.

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu
galeria

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu

Trzy firmy chcą zbudować dojście z kolejowego peronu Lublin Zachodni do pobliskiego os. Poręba. Tylko jedna z nich zaoferowała cenę mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na zapłatę. Pozostali zainteresowani życzą sobie dwukrotnie więcej pieniędzy.

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Dwóch mężczyzn wzięło cudzy samochód. Byli pijani, a auto kompletnie rozbili. Teraz grozi im osiem lat więzienia.

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Na funkcjonalność i wytrzymałość wyrobów stalowych wpływa m.in. zastosowanie odpowiedniego rodzaju materiału do produkcji. Wysokiej jakości materiałem powszechnie wykorzystywanym w przemyśle jest stal 254 SMO. Czym charakteryzuje się materiał 1.4547 / S31254? Gdzie jest stosowany? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna wraca do gry. Na razie w ramach I rundy Pucharu Polski. Zielono-czarni w sobotę zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem III ligi Polonią Nysa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Mężczyzna podawał się za amerykańskiego biznesmena. Prosił o pieniądze na przewiezienie 3,5 tony złota. Mieszkanka przelała mu 120 tys. złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.