Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2021 r.
8:01

Protest kobiet dziś w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora pab
291 48 A A
Dziś protest kobiet w Lublinie. Początek o godz. 18.30 w okolicach biura PiS przy ul. Królewskiej
Dziś protest kobiet w Lublinie. Początek o godz. 18.30 w okolicach biura PiS przy ul. Królewskiej (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Opublikowane wczoraj przez rząd orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego oznacza, że aborcja z powodu wad płodu już nie jest w Polsce legalna. Dziś protest kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego odbędzie się w Lublinie. Początek o godz. 18.30 w okolicach biura PiS przy ul. Królewskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już w środę spontaniczne protesty odbyły się w wielu miastach Polski. Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w alei Szucha w Warszawie zgromadzili się przeciwnicy i przeciwniczki zaostrzenia prawa aborcyjnego. Potem Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem pochód ruszył w stronę centrum miasta. Demonstrujący dotarli także m.in. Pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej.

Protest przebiegał w spokojnej atmosferze.

Przedstawicielki Warszawskiego Strajku Kobiet zapowiadają blokadę stolicy również w czwartek wieczorem. Zamierzają wyjść na ulice między 19 a 21. Z kolei na piątek planują ogólnopolską mobilizację i masowy protest w stolicy.

Protest w Lublinie

W środę wieczorem przed lubelskim biurem PiS również pojawiły się pojedyczne osoby. Większa manifestacja została zaplanowana na czwartek o godz. 18.30.

"Tym, którym udają, że są ,,za życiem" w praktyce chodzi o zaostrzenie zgniłego ,,kompromisu" i odebranie Polkom podstawowych praw" – czytamy w zapowiedzi wydarzenia na Facebooku. "Chodźmy w czwartek pod siedzibę PiS i pokażmy co myślimy o nich i o ich wyroku" – zachecają organizatorzy spotkania firmowanego przez Lubelski Kolektyw Anka, Manifę Lublin i Ogólnopolski Strajk Kobiet Lublin.

W środę wieczorem przed lubelskim biurem PiS również pojawiły się pojedyczne osoby (fot. Agnieszka Mazuś)

Poznań, Szczecin, Katowice, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków. Protesty na ulicach miast

Wideo: TVN 24 / x-news

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sanitariuszek / 28 stycznia 2021 r. o 08:52
+12
Nie kobiet, tylko marksistek feminofaszystek. Warto wiedzić pod jaką flagą się protestuje.
 No pod jaką flagą? Nie powiedzieli i nie wiesz. Poczekaj, zaraz będzie przekaz dnia. 
Avatar
Komentator / 28 stycznia 2021 r. o 09:26
+10
Spisywać dane, następnego dnia kulturalnie poprosić na komisariat i zgłosić sprawę do sanepidu. Kara pieniężna co najmniej 5000 zł.
 Zacznijmy od egzekwowania prawa wobec tych, którzy je ustanawiają. 30 tysięcy kary dla Emilewicz, 30 tys. dla jej męża... i jakiś dodatek za każde dziecko. 30 tysięcy kary za wchodzenie na zamknięte cmentarze, po 30 tysięcy kary dla uczestników urodzin radia z ryjem. No i jeszcze po 30 tysiecy za złamanie prawa na kolejnej rocznicy pogrzebu zupełnie nieważnej pani na "K". I wiele innych. Jak już "przedstawiciele suwerena" rozliczą się ze swoich grzechów, dadzą odgórny przykład, to wtedy porozmawiamy o karach dla społeczeństwa.
 Zacznijmy od egzekwowania prawa wobec tych, którzy je ustanawiają. 30 tysięcy kary dla Emilewicz, 30 tys. dla jej męża... i jakiś dodatek za każde dziecko. 30 tysięcy kary za wchodzenie na zamknięte cmentarze, po 30 tysięcy kary dla uczestników urodzin radia z ryjem. No i jeszcze po 30 tysiecy za złamanie prawa na kolejnej rocznicy pogrzebu zupełnie nieważnej pani na "K". I wiele innych. Jak już "przedstawiciele suwerena" rozliczą się ze swoich grzechów, dadzą odgórny przykład, to wtedy porozmawiamy o kara... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 stycznia 2021 r. o 20:31
+8
ps Dlaczego wszystkie osobniki pro-death są tak koszmarnie niekulturalne?
Avatar
Ksawyer / 28 stycznia 2021 r. o 13:55
+7
Lublin jak zwykle nie nadąża za postępami myśli LGBT, dzisiaj mówi się o strajku MACIC, a jak wczoraj stwierdził protestujący osobnik, on protestuje, ma macicę, ale nie jest kobietą.
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 13:05
+5
powszechnie wiadomo, że jak się całymi latami bierze środki antykoncepcyjne, to nawet potem chciana ciąża jest zagrożona wielkim ryzykiem.
A skąd taka "wiedza"?
 Takie są skutki ciągłego noszenia kondoma na głowie. Potem się takie brednie głosi. XD
Avatar
JACA / 28 stycznia 2021 r. o 09:01
+5
Spisywać dane, następnego dnia kulturalnie poprosić na komisariat i zgłosić sprawę do sanepidu. Kara pieniężna co najmniej 5000 zł.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 stycznia 2021 r. o 20:32
+4
"Aborcja na zyczenie, wypier*alać, *,ebać......" jeśli lewakom P0 szkole frankfurckiej pozwolimy na dalsze ekscesy, to urządzą nam tu taką tolerancję i takie unijne rządy prawa, że kamień na kamieniu nie zostanie.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 stycznia 2021 r. o 11:08
+4
Runa Lmpart wprowadziła do debaty publicznej  chamstwo i agresję , p0dobnie jak lewa reka TuSSka-paliknot, publicznie nakłaniała do odstrzelenia nielubianego polityka i niszczenia świątyń, nie potrafi powiedzieć zdania bez bluzg, okazuje pogardę wielu ludziom i życiu-mówi że warto byc przyzwoitym Jak to skomentować?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 31 stycznia 2021 r. o 11:05
+3
ps Dlaczego wszystkie osobniki  pro-death  są tak koszmarnie niekulturalne?       " Aborcja na zyczenie, wypier*alać, *,ebać. ....." jeśli lewakom  P0 szkole frankfurckiej  pozwolimy na dalsze ekscesy, to urządzą nam tu taką tolerancję i takie unijne rządy prawa, że kamień na kamieniu nie zostanie.
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 10:46
+3
Ustawa ustawą. Może nie jest najlepsza. Natomiast forma protestu a zwłaszcza jej przywódczyń to już dno. Protestujący powinni mieć świadomość, że nie chodzi tu tylko o ustawę i że są pionkiem w grze . Mieliśmy już sporo takich" ruchów" a ich wodzowie nieźle dzisiaj żyją. A tak na marginesie, czy chcielibyście taka panią Lempart w roli premiera, prezydenta, ministra czy nawet posła? Zwłaszcza w dobie pandemii?
Protest protestem. Może jest nie najlepszy. Natomiast ustawa a zwłaszcza sposoby jej uchwalamnia i wpisywania w dziennik ustaw to już dno. A tak na marginesie, lempart z pewnością nie byłaby gorsza niż złodziejka plecaków, jenot, wąchacz kleju, notoryczny kłamca czy amatorka narciasrtwa zakazanego. Że nie wspomnę o innych przyadkach, które nie powinny nie tylko nie być posłami, lecz wręcz mieć zakaz zasiadania na jakichkolwiek stanowiskach publicznych.
Je-bnij się pod samochód niech cię "demokrata"Cimoszewicz przejedzie najsztub poprawi a ćpun i drobny pijaczek durczok dokonczy. Drogie kobity umyjcie porządnie sraki i i dawajcie w okrężnicę bez konsekwencji i skończą się wasze problemy. Szczęść Boże
 Tęczowy!!! Ktoś tu jest "niekulturalny" pewnie jakiś pro-death się podszywa! ATTAKEN go! XD
 Tęczowy!!! Ktoś tu jest "niekulturalny" pewnie jakiś pro-death się podszywa! ATTAKEN go! XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 31 stycznia 2021 r. o 11:05
+3
ps Dlaczego wszystkie osobniki  pro-death  są tak koszmarnie niekulturalne?       " Aborcja na zyczenie, wypier*alać, *,ebać. ....." jeśli lewakom  P0 szkole frankfurckiej  pozwolimy na dalsze ekscesy, to urządzą nam tu taką tolerancję i takie unijne rządy prawa, że kamień na kamieniu nie zostanie.
Avatar
poker / 30 stycznia 2021 r. o 22:01
+2
Czy któraś z tych idiotek potrafi czytać? Jeśli tak, to dobrze by było, gdyby przeczytała przeciwko czemu wrzeszczy i daje się robić w bambuko szachrajce z Wrocławia. I jeszcze jedno: TO NIE SĄ KOBIETY! To są osoby z macicami. Nazywanie ich kobietami jest seksistowskie.
Avatar
Zgredek Edek / 29 stycznia 2021 r. o 08:39
-2
"[/quote] [quote] Aborcja na zyczenie, wypier*alać, *,ebać. ....." jeśli lewakom  P0 szkole frankfurckiej  pozwolimy na dalsze ekscesy, to urządzą nam tu taką tolerancję i takie unijne rządy prawa, że kamień na kamieniu nie zostanie
Idiota, idiota, jakich po PiSlamskiej stronie aż nadto na tym forum Zapominają o jednym - że każdy medal ma dwie strony. A co: pisowski beton to nie ma żon, sióstr, córek, kochanek?Przez pączkowanie się rozmnażają?I co - im też chcą zafundować piekło na ziemi?Zmusić, aby rodziły za wszelką cenę, nawet w beznadziei, leżąc krzyżem, jak śpiewał kiedyś S. Krajewski? W milczącym cierpieniu, ale za to heroicznie, z hasłem zbuk, homar i włoszczyzna, z imieniem Jarozbawa na ustach? Idioci, idioci, idioci...
Idiota, idiota, jakich po PiSlamskiej stronie aż nadto na tym forum Zapominają o jednym - że każdy medal ma dwie strony. A co: pisowski beton to nie ma żon, sióstr, córek, kochanek?Przez pączkowanie się rozmnażają?I co - im też chcą zafundować piekło na ziemi?Zmusić, aby rodziły za wszelką cenę, nawet w beznadziei, leżąc krzyżem, jak śpiewał kiedyś S. Krajewski? W milczącym cierpieniu, ale za to heroicznie, z hasłem zbuk, homar i włoszczyzna, z imieniem Jarozbawa na ustach? Idioci, idioci, idioci... rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 23:26
-5
ps Dlaczego wszystkie osobniki pro-death są tak koszmarnie niekulturalne?[/quote]            [quote]"Aborcja na zyczenie, wypier*alać, *,ebać......" jeśli lewakom P0 szkole frankfurckiej pozwolimy na dalsze ekscesy, to urządzą nam tu taką tolerancję i takie unijne rządy prawa, że kamień na kamieniu nie zostanie.
 Do budy trollu!
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 20:49
-6
Aborcja na zyczenie, wypier*alać, *,ebać. ....." jeśli lewakom  P0 szkole frankfurckiej  pozwolimy na dalsze ekscesy, to urządzą nam tu taką tolerancję i takie unijne rządy prawa, że kamień na kamieniu nie zostanie.
Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. No i miejsce w elitarnym gronie NFI - Największych Forumowych Idiotów - pewne
Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. No i miejsce w elitarnym gronie NFI - Największych Forumowych Idiotów - pewne rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 stycznia 2021 r. o 20:32
+4
"Aborcja na zyczenie, wypier*alać, *,ebać......" jeśli lewakom P0 szkole frankfurckiej pozwolimy na dalsze ekscesy, to urządzą nam tu taką tolerancję i takie unijne rządy prawa, że kamień na kamieniu nie zostanie.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 stycznia 2021 r. o 20:31
+8
ps Dlaczego wszystkie osobniki pro-death są tak koszmarnie niekulturalne?
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 16:36
-9
***youtube.com/watch?v=7NXztZrqIPQ
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów os... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 16:31
-10
Zgredziuniu a ty razem z Einsteinem na to wpadles
Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 16:21
-10
Lublin jak zwykle nie nadąża za postępami myśli LGBT, dzisiaj mówi się o strajku MACIC, a  jak wczoraj stwierdził protestujący  osobnik, on protestuje, ma macicę, ale nie jest kobietą.
 Nie wiem, co ty oglądasz, że mówi się tam strajku macic. Ale gdybyś widział prawdziwą relację, demonstrują nie tylko kobiety, ale też ich mężowie, partnerzy, ojcowie i bracia. Ale rozumiem, że tak kazali klepać w trollowni?