Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2016 r.
13:49

Protest KOD, Nowoczesnej i partii Razem w Lublinie (ZDJĘCIA I WIDEO)

Autor: Zdjęcie autora łm aktualizacja
0 144 A A

W sobotę o godz. 15 na placu Łokietka w Lublinie rozpoczął się protest Komitetu Obrony Demokracji, Nowoczesnej i partii Razem

Aktualizacja artykułu: 18 grudnia 2016 r. 16:05
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To już kolejena pikieta organizowana w ostatnim czasie przez KOD. Tym razem protestujący będą zwracać uwagę na problem rasizmu i ksenofobii w Polsce. W demonstracji udział też biorą lubelscy działacze partii Razem i Nowoczesnej.

- Sprzeciwiamy się zapraszaniu rasistów, ksenofobów i faszystowskich radykałów przez media i traktowania ich jako pełnoprawnych uczestników debaty publicznej. Nie zgadzamy się również na wieloletnie praktyki sprzyjania władz państwowych i samorządowych oraz instytucji publicznych faszyzującym organizacjom, które nawołują do nienawiści - pisze KOD na Facebooku.

Dzisiaj na pl. Łokietka w demonstracji bierze udział kilkaset osób. Do manifestacji przyłaczają się kolejne osoby i stowarzyszenia.

– To już jest czas aby wyjść na ulice – wskazuje Jakub Osina ze "Świdnik Wspólna Sprawa", członek Zarządu Powiatu w Świdniku, jeden z uczestników dzisiejszej manifestacji w Lublinie. Podkreśla, że wczoraj została użyta siła wobec protestujących i ograniczono dostęp dziennikarzy do Sejmu. I dodaje: Ten rząd nie ma moralnego prawa, żeby rządzić Polską. Czas aby opozycja się zjednoczyła.

Protestujący na pl. Łokietka mają transparenty z napisami „Nasze państwo to nie folwark” i „Hańba”.

– To miała być manifestacja antyfaszystowska, mieliśmy protestować przeciwko nienawiści i przemocy na ulicach Polski. Wczorajsze wydarzenia w Sejmie spowodowały, że nie mogliśmy ograniczyć się tylko do przemocy fizycznej, bo to co zastosował wczoraj PiS to przemoc systemowa. Jeśli nie wpuszcza się na salę obrad posłów opozycji, tylko we własnym gronie przyjmuje się najważniejszą ustawę w państwie, to nie ma to nic wspólnego z demokracją. Postanowiliśmy przeciw temu zaprotestować – mówi Tomasz Warzocha z partii Razem.

W Lublinie już wczoraj wieczorem przed biurami posłów z Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej w obronie mediów demonstrowało kilkadziesiąt osób.

 

Demonstracja orgaznizowana jest też w związku z piątkowymi i sobotnimi demonstracjami w Warszawie przeciwko ograniczaniu dziennikarzom dostępu do Sejmu.

- Dzisiaj o godzinie 15.00 na pl. Łokietka w Lublinie odbędzie się manifestacja całej opozycji w proteście wobec wydarzeń jakie miały miejsce ubiegłej nocy w Sejmie. Nie można pozostać obojętnym na działania obecnej władzy, dlatego gorąco wszystkich zachęcamy do czynnego udziału w manifestacji - napisał na Facebooku Zarząd Regionu Lubelskiego Nowoczesnej.

 
Sobotnia pikieta. Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Sobotnia pikieta. Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Komentarze 144

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lublinianin / 17 grudnia 2016 o 16:51
+2
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Boli brak koryta i z głodu szarżują jak wściekły dzik
Oto twoja wizja Polski-KORYTO!!! I co się dziwić,ze wygrał pisuar...
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:53
+1
Dlaczego każdy inaczej myślący niż obecna władza to od razu WRÓG?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:52
+1
Tak DEMOKRACJA to rządy większości. PIS wybrało 18% dorosłych Polaków.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:34
+1
Czy łamanie KONSTYTUCJI wam nie przeszkadza?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:31
+1
Piszecie co było kiedyś. Zobaczcie co robi TERAZ PIS. Grupa kolesi uchwala budżet, wyklucza się posła (za nic), używa się policji do torowania drogi prezesowi, przepycha się durne zmiany w nocy (media, edukacja, zgromadzenia). Mało? Można wymieniać dalej.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:27
+1
Dzisiaj mija kolejny, zimowy, 283. dzień oczekiwania na bezzwłoczną publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez Panią Premier Beatę Szydło. Dalej będziemy konsekwentnie przypominać i cierpliwie czekać na wykonanie przez Panią Premier jej konstytucyjnego obowiązku.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:27
+1
No i dalej obrażacie. Dziwne, że tylko zwolennicy jedynej i słusznej władzy to robią.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:16
+1
Polska to KATOLICKI kraj. Jak to się ma do wyzywania i poniżania ludzi tylko za to, że mają inne zadanie jak obecnie rządzący.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:13
+1
Ja też jestem SUWEREN i nie popieram partii rządzącej. Z tego powodu jestem ciągle obrażany. Na każdą merytoryczną uwagę dotyczącą zmian proponowanych PIS wyzywają mnie od komuchów, zdrajców itp.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 20:56
+1
Przed chwilą Pani Premier powiedziała, że nie należy się wzajemnie obrażać. Zadam retoryczne pytanie. Co robią w tej sprawie zwolennicy PIS? - obrażają wszystkich na prawo i lewo.
Avatar
JA TYLKO pytam / 19 grudnia 2016 o 08:46
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To są ludzie chorzy z nienawiści. Nienawidzą Polski i Polaków. Najlepiej im albo pod butem Putina, albo Merkel.
O kim mówisz? o rządzących? czy SUWERENIE?
Avatar
analityk / 18 grudnia 2016 o 23:50
0
Oczywiście, ze bardzo dobrze. Mam kilku znajomych emerytowanych wojskowych- podoficerów, oficerów którzy stopnie oficerskie zdobyli już za wolnej Polski. Żadni sbecy czy ubecy. Jako że pis stosuje odpowiedzialność zbiorową to i oni dostaną po kieszeni. Tak więc dziękuję pisowi za tą ustawę bo właśnie kilkanaście głosów pis stracił. Jakoś tak dziwnie się sklada, gdy ja im tłumaczyłem, że to bolszewicy( tak pis nazwał prof. Norman Davies) to mi nie wierzyli, jak sami dostają po grzbiecie to rozumieją
Avatar
zdeklarowany ateista ... / 18 grudnia 2016 o 21:00
0
.....każdy ma prawo do okazywania swoich przekonań i korzystają z tego zarówno jedni, jak i drudzy. Dzisiaj na wiec poparcia dla rządu PiS do Warszawy pojechało 7 autokarów wypełnionych lubelskimi emerytami! Chcielibyście, aby Wasi ojcowie i matki także byli obrażani za własne poglądy? A może skopani przez jakichś kretynów lub usuwani z przestrzeni publicznej przez policję? Po co tyle nienawiści? Nienawidzicie już sąsiadów, bo im się udało, dzieci sąsiadów, gdyż studiują za granica zdobywając wiedzę nieosiągalną na naszych uczelniach, pracodawców, bo gonią do roboty, obcokrajowców, ponieważ we własnym gronie bezbłędnie posługują się językiem np. angielskim lub niemieckim ...? Drodzy rodacy...opamiętajcie się!
.....każdy ma prawo do okazywania swoich przekonań i korzystają z tego zarówno jedni, jak i drudzy. Dzisiaj na wiec poparcia dla rządu PiS do Warszawy pojechało 7 autokarów wypełnionych lubelskimi emerytami! Chcielibyście, aby Wasi ojcowie i matki także byli obrażani za własne poglądy? A może skopani przez jakichś kretynów lub usuwani z przestrzeni publicznej przez policję? Po co tyle nienawiści? Nienawidzicie już sąsiadów, bo im się udało, dzieci sąsiadów, gdyż studiują za granica zdobywając wiedzę nieosiągalną na naszych uczelniach, prac... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 20:34
0
To są ludzie chorzy z nienawiści. Nienawidzą Polski i Polaków. Najlepiej im albo pod butem Putina, albo Merkel.
Avatar
Opat / 18 grudnia 2016 o 20:28
0
Protestować w obronie demokracji z flagami UE? Większej dyktatury jak UE to nie ma, doprawdy komedią zalatuje.
Avatar
nie wyzywać porządnych ludzi / 18 grudnia 2016 o 19:07
0
Brawo ludzie nareszcie zrozumieli ,że brniemy w przepaść.Polacy już nie raz pokazli swój PATRIOTYZM i szybciej lub wolniej wywalczali PRAWDĘ.Brawo Bojownicy O Wolność i Demokrację.Zima Wasza Wiosna Nasza a lato nad Piasecznem lub Białym. 
Avatar
komiczne / 18 grudnia 2016 o 19:07
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dzisiaj mija kolejny, zimowy, 283. dzień oczekiwania na bezzwłoczną publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez Panią Premier Beatę Szydło. Dalej będziemy konsekwentnie przypominać i cierpliwie czekać na wykonanie przez Panią Premier jej konstytucyjnego obowiązku.
Dziękuję, że stoicie na straży, jestem wzruszona, pozdrawiam was gorąco - Beata
Avatar
Paweł / 18 grudnia 2016 o 19:06
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
art. 61 Konstytucji RP 1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne.
Nikt tego prawa nie odbiera, tylko reguluje obecność meidów w paralemncie. Wy to byście chcieli, żeby to było jak Big Brother, cały czas na żywo. A to tylko woda na młyn takich Petru czy Szczerbów, którzy na medialnym teatrzyku budują swój "kapitał" polityczny. Do roboty!
Nikt tego prawa nie odbiera, tylko reguluje obecność meidów w paralemncie. Wy to byście chcieli, żeby to było jak Big Brother, cały czas na żywo. A to tylko woda na młyn takich Petru czy Szczerbów, którzy na medialnym teatrzyku budują swój "kapitał" polityczny. Do roboty! rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 19:03
0
Czy ci ludzie nie mają rodzin, pracy, świąt do zorganizowania?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 17:17
0
Pająki
Zobacz wszystkie komentarze 144

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 2 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 11 4

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 7 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 36 11

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 66 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 15 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 15

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 15

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!