Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2016 r.
13:49

Protest KOD, Nowoczesnej i partii Razem w Lublinie (ZDJĘCIA I WIDEO)

Autor: Zdjęcie autora łm aktualizacja
0 144 A A

W sobotę o godz. 15 na placu Łokietka w Lublinie rozpoczął się protest Komitetu Obrony Demokracji, Nowoczesnej i partii Razem

Aktualizacja artykułu: 18 grudnia 2016 r. 16:05
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To już kolejena pikieta organizowana w ostatnim czasie przez KOD. Tym razem protestujący będą zwracać uwagę na problem rasizmu i ksenofobii w Polsce. W demonstracji udział też biorą lubelscy działacze partii Razem i Nowoczesnej.

- Sprzeciwiamy się zapraszaniu rasistów, ksenofobów i faszystowskich radykałów przez media i traktowania ich jako pełnoprawnych uczestników debaty publicznej. Nie zgadzamy się również na wieloletnie praktyki sprzyjania władz państwowych i samorządowych oraz instytucji publicznych faszyzującym organizacjom, które nawołują do nienawiści - pisze KOD na Facebooku.

Dzisiaj na pl. Łokietka w demonstracji bierze udział kilkaset osób. Do manifestacji przyłaczają się kolejne osoby i stowarzyszenia.

– To już jest czas aby wyjść na ulice – wskazuje Jakub Osina ze "Świdnik Wspólna Sprawa", członek Zarządu Powiatu w Świdniku, jeden z uczestników dzisiejszej manifestacji w Lublinie. Podkreśla, że wczoraj została użyta siła wobec protestujących i ograniczono dostęp dziennikarzy do Sejmu. I dodaje: Ten rząd nie ma moralnego prawa, żeby rządzić Polską. Czas aby opozycja się zjednoczyła.

Protestujący na pl. Łokietka mają transparenty z napisami „Nasze państwo to nie folwark” i „Hańba”.

– To miała być manifestacja antyfaszystowska, mieliśmy protestować przeciwko nienawiści i przemocy na ulicach Polski. Wczorajsze wydarzenia w Sejmie spowodowały, że nie mogliśmy ograniczyć się tylko do przemocy fizycznej, bo to co zastosował wczoraj PiS to przemoc systemowa. Jeśli nie wpuszcza się na salę obrad posłów opozycji, tylko we własnym gronie przyjmuje się najważniejszą ustawę w państwie, to nie ma to nic wspólnego z demokracją. Postanowiliśmy przeciw temu zaprotestować – mówi Tomasz Warzocha z partii Razem.

W Lublinie już wczoraj wieczorem przed biurami posłów z Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej w obronie mediów demonstrowało kilkadziesiąt osób.

 

Demonstracja orgaznizowana jest też w związku z piątkowymi i sobotnimi demonstracjami w Warszawie przeciwko ograniczaniu dziennikarzom dostępu do Sejmu.

- Dzisiaj o godzinie 15.00 na pl. Łokietka w Lublinie odbędzie się manifestacja całej opozycji w proteście wobec wydarzeń jakie miały miejsce ubiegłej nocy w Sejmie. Nie można pozostać obojętnym na działania obecnej władzy, dlatego gorąco wszystkich zachęcamy do czynnego udziału w manifestacji - napisał na Facebooku Zarząd Regionu Lubelskiego Nowoczesnej.

 
Sobotnia pikieta. Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 144

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lublinianin / 17 grudnia 2016 r. o 16:51
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Boli brak koryta i z głodu szarżują jak wściekły dzik
Oto twoja wizja Polski-KORYTO!!! I co się dziwić,ze wygrał pisuar...
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 21:53
Dlaczego każdy inaczej myślący niż obecna władza to od razu WRÓG?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 21:52
Tak DEMOKRACJA to rządy większości. PIS wybrało 18% dorosłych Polaków.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 21:34
Czy łamanie KONSTYTUCJI wam nie przeszkadza?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 21:31
Piszecie co było kiedyś. Zobaczcie co robi TERAZ PIS. Grupa kolesi uchwala budżet, wyklucza się posła (za nic), używa się policji do torowania drogi prezesowi, przepycha się durne zmiany w nocy (media, edukacja, zgromadzenia). Mało? Można wymieniać dalej.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 21:27
Dzisiaj mija kolejny, zimowy, 283. dzień oczekiwania na bezzwłoczną publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez Panią Premier Beatę Szydło. Dalej będziemy konsekwentnie przypominać i cierpliwie czekać na wykonanie przez Panią Premier jej konstytucyjnego obowiązku.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 21:27
No i dalej obrażacie. Dziwne, że tylko zwolennicy jedynej i słusznej władzy to robią.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 21:16
Polska to KATOLICKI kraj. Jak to się ma do wyzywania i poniżania ludzi tylko za to, że mają inne zadanie jak obecnie rządzący.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 21:13
Ja też jestem SUWEREN i nie popieram partii rządzącej. Z tego powodu jestem ciągle obrażany. Na każdą merytoryczną uwagę dotyczącą zmian proponowanych PIS wyzywają mnie od komuchów, zdrajców itp.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 20:56
Przed chwilą Pani Premier powiedziała, że nie należy się wzajemnie obrażać. Zadam retoryczne pytanie. Co robią w tej sprawie zwolennicy PIS? - obrażają wszystkich na prawo i lewo.
Avatar
JA TYLKO pytam / 19 grudnia 2016 r. o 08:46
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To są ludzie chorzy z nienawiści. Nienawidzą Polski i Polaków. Najlepiej im albo pod butem Putina, albo Merkel.
O kim mówisz? o rządzących? czy SUWERENIE?
Avatar
analityk / 18 grudnia 2016 r. o 23:50
Oczywiście, ze bardzo dobrze. Mam kilku znajomych emerytowanych wojskowych- podoficerów, oficerów którzy stopnie oficerskie zdobyli już za wolnej Polski. Żadni sbecy czy ubecy. Jako że pis stosuje odpowiedzialność zbiorową to i oni dostaną po kieszeni. Tak więc dziękuję pisowi za tą ustawę bo właśnie kilkanaście głosów pis stracił. Jakoś tak dziwnie się sklada, gdy ja im tłumaczyłem, że to bolszewicy( tak pis nazwał prof. Norman Davies) to mi nie wierzyli, jak sami dostają po grzbiecie to rozumieją
Avatar
zdeklarowany ateista ... / 18 grudnia 2016 r. o 21:00
.....każdy ma prawo do okazywania swoich przekonań i korzystają z tego zarówno jedni, jak i drudzy. Dzisiaj na wiec poparcia dla rządu PiS do Warszawy pojechało 7 autokarów wypełnionych lubelskimi emerytami! Chcielibyście, aby Wasi ojcowie i matki także byli obrażani za własne poglądy? A może skopani przez jakichś kretynów lub usuwani z przestrzeni publicznej przez policję? Po co tyle nienawiści? Nienawidzicie już sąsiadów, bo im się udało, dzieci sąsiadów, gdyż studiują za granica zdobywając wiedzę nieosiągalną na naszych uczelniach, pracodawców, bo gonią do roboty, obcokrajowców, ponieważ we własnym gronie bezbłędnie posługują się językiem np. angielskim lub niemieckim ...? Drodzy rodacy...opamiętajcie się!
.....każdy ma prawo do okazywania swoich przekonań i korzystają z tego zarówno jedni, jak i drudzy. Dzisiaj na wiec poparcia dla rządu PiS do Warszawy pojechało 7 autokarów wypełnionych lubelskimi emerytami! Chcielibyście, aby Wasi ojcowie i matki także byli obrażani za własne poglądy? A może skopani przez jakichś kretynów lub usuwani z przestrzeni publicznej przez policję? Po co tyle nienawiści? Nienawidzicie już sąsiadów, bo im się udało, dzieci sąsiadów, gdyż studiują za granica zdobywając wiedzę nieosiągalną na naszych uczelniach, prac... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 r. o 20:34
To są ludzie chorzy z nienawiści. Nienawidzą Polski i Polaków. Najlepiej im albo pod butem Putina, albo Merkel.
Avatar
Opat / 18 grudnia 2016 r. o 20:28
Protestować w obronie demokracji z flagami UE? Większej dyktatury jak UE to nie ma, doprawdy komedią zalatuje.
Avatar
nie wyzywać porządnych ludzi / 18 grudnia 2016 r. o 19:07
Brawo ludzie nareszcie zrozumieli ,że brniemy w przepaść.Polacy już nie raz pokazli swój PATRIOTYZM i szybciej lub wolniej wywalczali PRAWDĘ.Brawo Bojownicy O Wolność i Demokrację.Zima Wasza Wiosna Nasza a lato nad Piasecznem lub Białym. 
Avatar
komiczne / 18 grudnia 2016 r. o 19:07
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dzisiaj mija kolejny, zimowy, 283. dzień oczekiwania na bezzwłoczną publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez Panią Premier Beatę Szydło. Dalej będziemy konsekwentnie przypominać i cierpliwie czekać na wykonanie przez Panią Premier jej konstytucyjnego obowiązku.
Dziękuję, że stoicie na straży, jestem wzruszona, pozdrawiam was gorąco - Beata
Avatar
Paweł / 18 grudnia 2016 r. o 19:06
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
art. 61 Konstytucji RP 1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne.
Nikt tego prawa nie odbiera, tylko reguluje obecność meidów w paralemncie. Wy to byście chcieli, żeby to było jak Big Brother, cały czas na żywo. A to tylko woda na młyn takich Petru czy Szczerbów, którzy na medialnym teatrzyku budują swój "kapitał" polityczny. Do roboty!
Nikt tego prawa nie odbiera, tylko reguluje obecność meidów w paralemncie. Wy to byście chcieli, żeby to było jak Big Brother, cały czas na żywo. A to tylko woda na młyn takich Petru czy Szczerbów, którzy na medialnym teatrzyku budują swój "kapitał" polityczny. Do roboty! rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 r. o 19:03
Czy ci ludzie nie mają rodzin, pracy, świąt do zorganizowania?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 r. o 17:17
Pająki
Zobacz wszystkie komentarze 144

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzyrzec Podlaski: Chodnik to rozkopana dziura, a obok szarżują ciężarówki

Międzyrzec Podlaski: Chodnik to rozkopana dziura, a obok szarżują ciężarówki

Mieszkańcy ulicy Kościuszki obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Ma to związek z remontem chodnika i dużym ruchem ciężarówek. Burmistrz obiecuje pomóc.

Azoty Puławy grają w piątek z Sandra SPA Pogonią Szczecin i chcą zakończyć rok wygraną

Azoty Puławy grają w piątek z Sandra SPA Pogonią Szczecin i chcą zakończyć rok wygraną

W meczu kończącym pierwszą rundę Azoty Puławy w piątek zagrają na wyjeździe z Sandra Spa Pogonią Szczecin (godz. 19.30).

Zamość. Rektor sypnął groszem dla sportowców
galeria

Zamość. Rektor sypnął groszem dla sportowców

Nagrody finansowe w wysokości od tysiąca do 2 tys. zł, a także pamiątkowe dyplomy otrzymali od rektora Akademii Zamojskiej studiujący na uczelni sportowcy, którzy w ostatnim czasie odnosili największe sukcesy.

Były rektor KUL o skandalu z pomnikiem ks. Radziszewskiego. KUL wydaje oświadczenie

Były rektor KUL o skandalu z pomnikiem ks. Radziszewskiego. KUL wydaje oświadczenie

Rektor KUL miał swobodę w podejmowaniu decyzji w tej kwestii – tak władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odnoszą się do oświadczenia lubelskiej kurii w sprawie demontażu pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. Metropolita lubelski, który jest zwierzchnikiem uczelni, poinformował w piątek rano, że nie tylko nie wydał na to zgody, ale sprzeciwiał się przeniesieniu monumentu z centrum Lublina.

Lubelskie szachy podwodne "Mnóstwo śmiechu i zabawy"
Magazyn

Lubelskie szachy podwodne "Mnóstwo śmiechu i zabawy"

To zupełnie nowy sport w Lublinie. W styczniu 2023 roku Szkoła Nurkowania Dive Service chce uruchomić zajęcia połączone w późniejszym czasie z rozgrywkami ligowymi w tej nietypowej dyscyplinie.

Jak zaoszczędzić na gazie?

Jak zaoszczędzić na gazie?

GAZ Bez względu na to, czy korzystamy z gazu ziemnego, czy z LPG coraz częściej łapiemy się za głowę widząc rachunki. Ceny rosną bowiem regularnie. Czy w tej sytuacji można zaoszczędzić?

KS Lublin zaprasza na halowy turniej oldboyów

KS Lublin zaprasza na halowy turniej oldboyów

W sobotę 10 grudnia w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zostanie rozegrany II Ogólnopolski Turniej Piłki nożnej +35 Lubelskie 2022

Gotówka ucieka z każdą kroplą

Gotówka ucieka z każdą kroplą

WODA Możemy żyć taniej i jednocześnie bardziej ekologicznie. Wystarczy zmienić nasze przyzwyczajenia i zwracać uwagę na zużycie wody

Pieniądze dla dziecka za wypadek. Ubezpieczyciel składa apelację

Pieniądze dla dziecka za wypadek. Ubezpieczyciel składa apelację

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie toczy się sprawa o pieniądze z firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku drogowego dla poszkodowanej dziewczynki, Natalii Bławat. Październikowy wyrok nie uprawomocnił się. Apelację złożyła Ergo Hestia.

Poważna awaria sieci usunięta. Ciepło w centrum miasta przywrócone

Poważna awaria sieci usunięta. Ciepło w centrum miasta przywrócone

W czwartek późnym wieczorem zakończono usuwanie poważnej awarii, która dobę wcześniej doprowadziła od odcięcia ogrzewania i ciepłej wody w centralnej części miasta Puławy. Sytuacja została opanowana.

Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym od dzisiaj w Lublinie

Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym od dzisiaj w Lublinie

Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się mistrzostwa świata. Kibice w województwie lubelskim liczą na dobry występ Mikołaja Muchowskiego i Moniki Ostrowskiej.

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"
Magazyn

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"

Dla mnie wojna na Ukrainie nie zaczęła się w lutym 2022, ale w 2014 aneksją Krymu i tym, co działo się także w Donbasie - rozmowa z Wojtkiem Łosiewiczem z Zamościa, 37-letnim archeologiem z wykształcenia, zawodowo przewodnikiem turystycznym po Zamościu, Roztoczu, Polsce i po Ukrainie, o jego miłości do tego kraju i powodach, dla których dzień w dzień, od lutego pomaga Ukraińcom.

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Rozmowa z Łukaszem Giereszem, trenerem Świdniczanki Świdnik

Idealny program do fakturowania dla małych i średnich firm

Idealny program do fakturowania dla małych i średnich firm

Korzystanie z programu do wystawiania faktur to nie tylko sposób na ułatwienie pracy osobom odpowiedzialnym za sprzedaż, ale także liczne korzyści dla właściciela firmy oraz księgowości. Problem w tym, że obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele różnych programów i nie każdy z nich jest tak samo intuicyjny. Dodatkowo niektóre programy oferują co prawda szybkie wystawianie faktur, ale za to nie mają wielu przydatnych opcji lub są one dodatkowo płatne. Warto o tym pamiętać i od samego początku wybrać sprawdzony program do fakturowania, ponieważ późniejsze przenoszenie bazy danych do innego programu jest zazwyczaj czasochłonne i kosztowne.

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów
9 grudnia 2022, 9:00

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów

Nowym trendem w polskich kina jest dystrybuowanie filmowych wersji popularnych seriali anime. Wielbiciele gatunku w naszym kraju mieli już okazję oglądać m.in. film z uniwersum "Dragon Ball". W najbliższy weekend z kolei na ekranach swoją premierę będzie miał "Demon Slayer. Mugen Train". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!