Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 października 2020 r.
16:36

Protest w Lublinie: Uczniowie dla praw kobiet!

Autor: Zdjęcie autora pab kyku am kw
242 63 A A

Środa to kolejny dzień protestów w obronie praw kobiet. Tym razem w Lublinie protestujący spotykają się pod hasłem: "Uczniowie dla praw kobiet!"

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

19:37

- Czujemy, że ludzie będą z nami, dopóki nie będzie widocznej zmiany. Ludzie chcą walczyć i mają do tego siłę. Siedzimy zamknięci w domach i nie podoba nam się to, mamy czas, żeby analizować - mówi jedna z uczestniczek marsdzu

19:34

Po rozejściu się zgromadzenia doszło do utarczek słownych. Interweniowała policja.

19:32

Demonstranci zostawili niektóre ze swoich haseł, zapisane na kartonach, pod ratuszem.

19:30

Manifestacja zakończyła się.

19:22

– Protestujemy przede wszystkim przeciwko temu, w jaki sposób została podjęta ta decyzja – mówi Anna, studentka UMCS z Lublina, która na manifestację przyszła z koleżanką. – Żyjemy w Polsce, która podobno jest krajem demokratycznym, a więc przede wszystkim powinien nam towarzyszyć dyskurs polityczny. To, co tak naprawdę zostało zadecydowane pod płaszczykiem pandemii, zostało przyjęte bez konsultacji społecznej. Powołując się na powstańców warszawskich, można stwierdzić, że wolność to jest godność. W tym momencie część wolności została nam odebrana, a co za tym idzie zostaliśmy też pozbawieni godności. Dlatego tutaj jesteśmy.
 
– Czy protesty odniosą skutek? Sięgając głębiej w historię, możemy wspomnieć o sufrażystkach (ruch społeczny kobiet z przełomu XIX i XX wieku walczących m.in. o prawa wyborcze – red.), którym jednak udało się coś osiągnąć. Mam nadzieję, że i w tym przypadku będzie podobnie – dodaje Ewa, również studentka UMCS.
 
Choć w manifestacji dominowały kobiety, to nie zabrakło wspierających ich mężczyzn. Jednym z nich był studiujący informatykę w Lublinie, a pochodzący z Lubartowa, 22-letni Maciej. – Jestem jednym z tysiąca, którzy się tutaj stawili – głównie po to, żeby zamanifestować swoje poparcie dla kobiet – mówi Dziennikowi. – Ale także żeby wyrazić sprzeciw wobec zmiany prawa. Jednak będąc realistą, nie sądzę, że ten protest odniesie zamierzony skutek. Uważam, że władza pozostanie nieugięta w perspektywie najbliższych tygodni, może miesięcy.
 

To po co zatem protestować?

– Najłatwiej jest być biernym, nie wychodzić z domu, ale ja uważam, że takie inicjatywy społeczne są potrzebne, zwłaszcza w obliczu tego, co się dzieje na świecie: kryzysu, pandemii, w ogóle przygnębienia. I może ta inicjatywa będzie drobnym kamykiem, który spowoduje lawinę dla dalszych zmian.
 

19:19

- Jestem tutaj przede wszystkim jako kobieta, nie posłanka. Chcę walczyć także o swoje prawa. Krzyczmy, upominajmy się o swoje prawa. Jestem z wami - dodaje Monika Pawłowska, posłanka Lewicy.

19:17

- Jestem z wami, chociaż moi koledzy i koleżanki walczą teraz w Sejmie. Będziemy o was walczyć. [...] Nie dajmy się sprowokować, bo prawda jest po naszej stronie. Nam w Sejmie wyłączają mikrofony, wam nie odbiorą głosu - mówi Marta Wcisło, posłanka Koalicji Obywatelskiej, obecna na manifestacji.

19:15

Pod ratuszem rozpoczynają się kolejne przemówienia.

19:14

Końcówka marszu, mijając katedrę, krzyczała: "Dziękujemy!", "Brawa dla policji!". Mundurowi, oddzielający protestujących kordonem od kilkudziesięciu "obrońców katedry", dostali też gromkie oklaski.

19:12

- Tym razem się nie poddamy. Walczymy do końca - mówi jedna z kobiet.

19:10

Marsz dotarł na plac Łokietka. Tutaj demonstracja ma się zakończyć.

19:06

Protestujący ominęli archikatedrę lubelską i zmierzają w stronę ratusza.

19:04

Protesty odbywają się w różnych miastach w całej Polsce. W woj. lubelskim demonstrowano także, między innymi, w Świdniku.

19:01

Pod kurią i archikatedrą czekają już policjanci oraz osoby, które zgłosiły się do "obrony wiary katolickiej".

18:58

- Uważajcie na osoby, które macie obok siebie. Nikogo nie prowokujmy - apelują organizatorzy marszu.

18:50

Teraz zmierzają w stronę archikatedry lubelskiej. Końcówka demonstracji jest obecnie na skrzyżowaniu ze Żmigrodem. Ludzie z okien i balkonów na ul. Bernardyńskiej biją brawo.

18:48

Tłumy protestujących idą ul. Bernardyńską.

18:42

- Nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób - skandują uczestnicy protestu.

18:39

To jak dotąd największa manifestacja, która przeszła ulicami Lublina. W tłumie młodzieży idą też obcokrajowcy, jest miejski radny Dariusz Sadowski, lekarze w białych fartuchach z transparentem: "Chcemy leczyć kobiety, nie inkubatory". Czoło pochodu zatrzymało się na pl. Wolności. - Na placu Wolności walczymy o naszą wolność! - słychać było z głośników. Tłum jest tak duży, że autobusy nie mogą wyjechać z przystanku.

18:33

Marsz ruszył w dół ul. Bernardyńską.

18:30

Protestujący zablokowali przejazd ulicą Narutowicza i Bernardyńską. Niektórzy kierowcy czekali nawet 15 minut. Stały także pojazdy komunikacji miejskiej.

18:26

- Zwracam się do osób, które nie popierają nauk Kościoła katolickiego o dokonywanie apostazji - wykrzyczała jedna z kobiet.

18:19

- Dlaczego nasz rząd troszczy się o życie płodu, który przeżyje tylko kilka dni, a nie troszczy się o prawa osób prześladowanych w Polsce - dodaje inna z uczestniczek marszu.

18:14

- Najważniejsza w tym wszystkim jest edukacja seksualna. Dowiedzielibyście się, że jedna na trzy osoby z macicą dokonała lub dokona aborcji - mówi jedna z uczestniczek protestu.

18:10

Przed Parafią Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej manifestanci rozpoczęli przemowy.

18:08

Manifestanci dotarli na plac Wolności.

18:05

- Stoimy tutaj, żeby nie dać atakować naszej wiary. To nie są protesty, tylko otwarte ataki na wiarę katolicką. Jesteśmy pokojowo nastawieni. Każda kobieta powinna decydować sama, ale nie manifestować tego w taki spopsób - mówi jeden z mężczyzn, który stoi przed kościołem na ul. Narutowicza.

18:02

Porządku pilnują policjanci, którzy towarzyszą protestującym w przemarszu.

17:59

Protestujący skandowali hasła pod adresem, między innymi, Krzysztofa Bosaka czy Kai Godek. Teraz "oberwało się" także Przemysławowi Czarnkowi.

17:51

Marsz skręcił w ul. Narutowicza i porusza się w stronę deptaka.

17:43

Uczestnicy mijają Centrum Kultury w Lublinie i kierują się w stronę ul. Okopowej.

17:34

- Myślę! Czuję! Decyduję! – krzyczy młodzież, która idzie właśnie po lubelskim deptaku. – Chodźcie z nami! – zachęca przechodniów.
 
To kolejny z serii protestów przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który radykalnie zaostrza przepisy aborcyjne w naszym kraju. Manifestacje z każdym dniem przybierają na sile. Kobiety organizują się też w mniejszych miastach. Dziś wychodzą na ulice mieszkanki m.in. Łęcznej, Nałęczowa czy Parczewa.
 
W Lublinie w manifestacji bierze udział kilka tysięcy młodych ludzi. Niosą wypisane na kartonach hasła. Czerwony piorun – symbol protestu polskich kobiet – można zobaczyć na wielu twarzach, rękach, maseczkach, koszulkach. Z głośników płynie muzyka, na żywo grają bębniarze.
 
Organizacją dzisiejszego protestu zajął się Lubelski Komitet Młodzieżowy.
 
– Prosimy o kulturalne zachowanie! Nie kozaczymy! Jesteśmy protestem pokojowym bezprzemocowym! – apelowali na początku manifestacji organizatorzy. Przypominali też o przestrzeganiu obowiązujących w kraju wymogów sanitarnych.
 
– Przyszłam tu, by bronić swoich praw, praw człowieka – mówi jedna z manifestujących dziewczyn.
 
– Trzeba walczyć o swoje – dodaje kolejna. – Rząd się takiej fali protestów nie spodziewał, zresztą nikt z nas się nie spodziewał.
 

17:30

- Mam nadzieję, że oglądałyście wczorajsze "orędzie" Jarosława Kaczyńskiego. On nawołuje do przemocy, nawołuje mężczyzn do krzywdzenia kobiet. Jesteśmy ofiarami, które reagują na krzywdę, która nam sie dzieje - mówi jedna z kobiet.

17:27

- Chciałabym przypomnieć wam pewną lekcję historii - sytuację sprzed przeszło 100 lat. Jak zapewne wam wiadomo, Polska odzyskała oficjalnie niepodległość 11 listopada 1918 roku. W tym samym miesiącu kobiety wywalczyły sobie prawa wyborcze w Polsce. Nie wywalczyły ich, uśmiechając się i dygając. Poszły do marszałka Piłsudskiego i zastukały do jego drzwi: "Halo, halo, nie zapominaj o nas" - mówi jedna z uczestniczek.

17:24

Pod świątyniami zebrały się kilkunastoosobowe grupy, które obserwują protestujących.

17:23

- Myślę, że słowo "wojna" jest raczej użyte w przenośni. My dążymy do pokoju. Trzeba walczyć o swoje. Nie zgadzam się z tym, co nasz rząd zgotował kobietom. A tak naprawdę to całej Polsce. Wierzę w to, że te protesty coś dadzą - dodaje kolejna uczestniczka manifestacji.

17:21

Jesteśmy tutaj, żeby walczyć o prawa kobiet - mówi uczestnik protestu.

17:16

Uczestnicy skandują: "To jest wojna!".

17:10

W proteście w Lublinie bierze udział kilka tysięcy osób.

17:07

Protestujący ruszyli spod Ratusza i kierują się w stronę placu Litewskiego.

17:05

"Myślę, czuję, decyduję", "Chcę leczyć kobiety, nie inkubatory" czy "Kobiety to ostatni bastion" - takie hasła niosą ze sobą uczestnicy protestu w Lublinie.

17:03

- Chcemy walczyć o swoją przyszłość i o przyszłość naszych dzieci - dodaje inna z protestujących.

17:02

- Chcemy, by nasze macice były nasze, a nie jakiegoś gościa czy księdza. Chcemy mieć możliwość wyboru. Rząd na pewno nie spodziewał się takiej skali protestów. Nie podejrzewałam, że dojdzie do takiej sytuacji, bo myślałam, że zostanie to zamiecione pod dywan - mówi jedna z uczestniczek protestu.

16:57

Uczestnicy proszą o nie wdawanie się w konflikty z osobami, które nie przyszły na marsz. Proszą też, aby "w miarę możliwości" nie używać wulgaryzmów.

Protest rozpoczyna się o godzinie 17 na placu Łokietka w Lublinie.

"Jako uczennice i uczniowie lubelskich szkół, a także studentki i studenci lubelskich uczelni nie będziemy dłużej siedzieć cicho - grzeczni już byliśmy. Dlatego: W najbliższą środę, 28.10, chcemy przejść się na spacer o godzinie 17:00. Spotykamy się przy Ratuszu, po czym skierujemy się w stronę Kuratorium Oświaty." – czytamy w zapowiedzi protestu.

Na naszej stronie oraz na Facebooku Dziennika Wschodniego będziemy transmitować wydarzenie.

>>> Podobne marsze i protesty odbywają się dziś w całym regionie. Sprawdź gdzie: Protesty kobiet dziś: Lublin, Chełm, Puławy, Zamość, Biała Podlaska, Nałęczów, Łęczna, Świdnik, Parczew

>>> Wasze zdjęcia, filmy i relacje z protestów: alarm24@dziennikwschodni.pl lub WhatsApp Dziennika Wschodniego (tel. 691-770-010).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_XD_ / 28 października 2020 r. o 17:15
+26
Jaki protest w obronie praw kobiet? Ściema. Wystarczy spojrzeć na napisy. Kolejny antyrządowy i antypisowski atak.
 Ciekawe kto im te prawa odbiera? 
Avatar
_XD_ / 28 października 2020 r. o 17:45
+22
Poznań. Obrońca kościoła dźgnięty nożem przez przedstawiciela skrajnej lewicy.
  Ciekawe że poza poznańskim radiem nikt nic o tym nie wie. Nawet policja. XD
Avatar
_XD_ / 28 października 2020 r. o 17:41
+20
Z ciekawości bo się pogubiłem, może ktoś czyta te komentarze i byłby na tyle poczciwy. Jaki jest oficjalny udział konfederacji w tej zabawie, że na nią też nawalają ?
 Wszyscy posłowie konfy podpisali się jednogłośnie pod wnioskiem do TK, więc jak by nie patrzeć, przyczynili się do całej sytuacji.
Avatar
_XD_ / 28 października 2020 r. o 17:11
+20
Ale wysryw pisdzielców tutaj. 
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 października 2020 r. o 17:24
+19
Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego został zdewastowany. Pod symbolem widnieje "wysprejowany" numer telefonu "Aborcji bez Granic" - inicjatywy, której celem jest "wsparcie kobiet, zamierzających dokonać aborcji". Nieco wyżej zawisła flaga LGBT.
   Bardziej razi znak Polski Walczącej u potomka żydów z Odessy w klapie podczas orędzia do narodu... a to ponoć viceministrant.
Avatar
_XD_ / 28 października 2020 r. o 17:55
+16
– Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka, proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości. Niech Bóg Wam błogosławi! – powiedział papież Franciszek.
 No co ty?! Cytujesz lewackiego papieża? 
Avatar
_XD_ / 28 października 2020 r. o 17:14
+15
Brawo młodzież świadoma swojej wartości i swoich praw! Nie słuchajcie tych PiSdowatych PiSdzielców! Walczcie o wolny wybór!
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 października 2020 r. o 17:16
+14
Brawo !! Dość dyktatury starego tetryka !! Pokażmy im że żyjemy w wolnym kraju !! Nie będzie ksiądz pedofil i stary dziad nas hodował pod swoje dyktando za miskę ryżu !!
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 28 października 2020 r. o 18:53
+13
Pali się, oj pali grunt pod nogami. Ludzie na ulicach a w internecie rządowe trolle i najemnicy pracujący za pisowskie srebrniki próbują gasić kolejne pożary. Postawiono na nogi chyba wszystkie dostępne trolle.
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 października 2020 r. o 18:35
+12
Relacja księdza z Warszawy:  BYŁEM BEZ HABITU - nie zostałem zaczepiony ze względu na to, że jestem zakonnikiem czy kapłanem. Zostałem zaczepiony ze względu na czarne spodnie i kurtkę. Poszedłem dziś zobaczyć blokadę Warszawy i protest, posłuchać co ludzie krzyczą itd. Jeśli mam okazję to lubię poobserwować z bliska takie wydarzenia. Zawróciłem spod trybunału i wracałem do klasztoru. Byłem ubrany na czarno, wydaje mi się że dość zwyczajnie. Szedłem i rozmawiałem przez telefon. Przez jakiś czas obok mnie jechał jakiś człowiek na rowerze i uważnie mi się przyglądał. W pewnym momencie zajechał mi drogę i zaczął coś mówić o hajlowaniu. Wtedy zrozumiałem, że będzie już tylko gorzej. Próbowałem jakoś wytłumaczyć, że mnie myli z kimś. Ale za chwilę pojawiło się jeszcze jego dwóch kolegów. Wtedy zrozumiałem, że jest bardzo źle. Nazywali mnie naziolem, kimś tam jeszcze i kazali krzyczeć jedno z haseł protestu: 'j**** Bosaka'... Więc się zaśmiałem niewyraźnie pod nosem i nie dowierzałem w ogóle, że to się dzieje. Obrońcy wolności zrozumieli, że za chwilę padnę na chodnik nawet bez bicia (ja nie umiem się bić i byłem wystraszony całą sytuacją) więc zaczęli się śmiać, że jestem obsrany. Tak, jestem obsrany - powiedziałem - szczególnie, że jesteśmy w sytuacji trzech na jednego, a ja nie bardzo wiem za kogo mnie biorą. W odpowiedzi usłyszałem, że "wy" (ciągle nie wiem jednak kto) zawsze tak robicie. Sytuacja nabierała gęstości, piącha wisiała w powietrzu (na szczęście jedna), ceną za wolność i wszystkie zęby było tylko to hasło, które powiedziałem z jakimś potwornym zażenowaniem. W gębę nie dostałem, na odchodne usłyszałem, żebym wyp******** z kolegami do kościółka... Tyle. Obrazek z pokojowej manifestacji walczącej 'tylko' o prawa kobiet. Wszystko fajnie, ale ubrać też się trzeba właściwie.
 Jakby był wykastwowany to by nie miał takich problemów !! A ile dzieci można by było oszczędzić ??
 Jakby był wykastwowany to by nie miał takich problemów !! A ile dzieci można by było oszczędzić ?? rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 października 2020 r. o 19:13
0
W Niemczech każdy urzędnik  MA USTAWOWY ZAKAZ brania udziału w jakichkolwiek manifestacjach pod groźbą utraty stanowiska i emerytury. Urzędnik służy Państwu i ma siedzieć na doopie w urzędzie!
Cóż, należy im tylko współczuć. Zapewne POLSCY urzędnicy państwowi cieszą się, że żyją w POLSCE i pracują w POLSKICH urzędach, gdzie taki zakaz nie obowiązuje. Powiedz mi tęczowy pysiu, czy nie męczy cię to rozchwianie emocjonalne? Nie tak dawno skarżyłeś się, że DW relacjonuje wydarzenia w innych częściach kraju, tymczasem sam co i rusz wyskakujesz z jakimiś opowiastkami z innych miast. W dodatku nawet nie trzeba daleko szukać, żeby się okazało, że twoje rewelacje są tak naprawdę o kant dudy potłuc. Kilka postów wyżej pisałeś że że złych Niemiec ściągają straszne bojówki, a teraz rozpływasz się jakie to oni tam mają zajefajne prawo... Kaczygnom wyrzuca pieniądze w błoto utrzymując cię na tym stanowisku. XD
Niemiecka lewacka bojówka jest już w Polsce. Sprawę badają służby specjalne  " Wir sind schon unterwegs. Der Sinbad-Bus kommt morgen um 10.00 Uhr am zentralem Omnibusbahnhof in Warszawa an. Vivat Antifa!"
  Na pewno. Pozwiązucie sobie nogawki, bo chyba już robice w portki i lepiej żeby się nie wylało. Większy wstyd będzie. XD
  Na pewno. Pozwiązucie sobie nogawki, bo chyba już robice w portki i lepiej żeby się nie wylało. Większy wstyd będzie. XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 października 2020 r. o 16:45
+4
W Niemczech każdy urzędnik  MA USTAWOWY ZAKAZ brania udziału w jakichkolwiek manifestacjach pod groźbą utraty stanowiska i emerytury. Urzędnik służy Państwu i ma siedzieć na doopie w urzędzie!
Cóż, należy im tylko współczuć. Zapewne POLSCY urzędnicy państwowi cieszą się, że żyją w POLSCE i pracują w POLSKICH urzędach, gdzie taki zakaz nie obowiązuje. Powiedz mi tęczowy pysiu, czy nie męczy cię to rozchwianie emocjonalne? Nie tak dawno skarżyłeś się, że DW relacjonuje wydarzenia w innych częściach kraju, tymczasem sam co i rusz wyskakujesz z jakimiś opowiastkami z innych miast. W dodatku nawet nie trzeba daleko szukać, żeby się okazało, że twoje rewelacje są tak naprawdę o kant dudy potłuc. Kilka postów wyżej pisałeś że że złych Niemiec ściągają straszne bojówki, a teraz rozpływasz się jakie to oni tam mają zajefajne prawo... Kaczygnom wyrzuca pieniądze w błoto utrzymując cię na tym stanowisku. XD
  Niemiecka lewacka bojówka jest już w Polsce. Sprawę badają służby specjalne  " Wir sind schon unterwegs. Der Sinbad-Bus kommt morgen um 10.00 Uhr am zentralem Omnibusbahnhof in Warszawa an. Vivat Antifa!"
  Niemiecka lewacka bojówka jest już w Polsce. Sprawę badają służby specjalne  " Wir sind schon unterwegs. Der Sinbad-Bus kommt morgen um 10.00 Uhr am zentralem Omnibusbahnhof in Warszawa an. Vivat Antifa!" rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 października 2020 r. o 12:55
-3
W Niemczech każdy urzędnik  MA USTAWOWY ZAKAZ brania udziału w jakichkolwiek manifestacjach pod groźbą utraty stanowiska i emerytury. Urzędnik służy Państwu i ma siedzieć na doopie w urzędzie!
 Cóż, należy im tylko współczuć. Zapewne POLSCY urzędnicy państwowi cieszą się, że żyją w POLSCE i pracują w POLSKICH urzędach, gdzie taki zakaz nie obowiązuje. Powiedz mi tęczowy pysiu, czy nie męczy cię to rozchwianie emocjonalne? Nie tak dawno skarżyłeś się, że DW relacjonuje wydarzenia w innych częściach kraju, tymczasem sam co i rusz wyskakujesz z jakimiś opowiastkami z innych miast. W dodatku nawet nie trzeba daleko szukać, żeby się okazało, że twoje rewelacje są tak naprawdę o kant dudy potłuc. Kilka postów wyżej pisałeś że że złych Niemiec ściągają straszne bojówki, a teraz rozpływasz się jakie to oni tam mają zajefajne prawo... Kaczygnom wyrzuca pieniądze w błoto utrzymując cię na tym stanowisku. XD
 Cóż, należy im tylko współczuć. Zapewne POLSCY urzędnicy państwowi cieszą się, że żyją w POLSCE i pracują w POLSKICH urzędach, gdzie taki zakaz nie obowiązuje. Powiedz mi tęczowy pysiu, czy nie męczy cię to rozchwianie emocjonalne? Nie tak dawno skarżyłeś się, że DW relacjonuje wydarzenia w innych częściach kraju, tymczasem sam co i rusz wyskakujesz z jakimiś opowiastkami z innych miast. W dodatku nawet nie trzeba daleko szukać, żeby się okazało, że twoje rewelacje są tak naprawdę o kant dudy potłuc. Kilka postów wyżej pisałe... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 października 2020 r. o 10:28
+6
W Niemczech każdy urzędnik MA USTAWOWY ZAKAZ brania udziału w jakichkolwiek manifestacjach pod groźbą utraty stanowiska i emerytury. Urzędnik służy Państwu i ma siedzieć na doopie w urzędzie!
Avatar
-felipe_96. / 29 października 2020 r. o 03:02
+3
I co z tego mają? prócz pajacowania rzecz jasna, zamkną tylko przez takich jak oni Lublin i tyle z tego będzie pożytku, bo się okaże, że nagle mocno poszybowała zachorowalność na COVID-a( na marginesie oni chyba sami zaczęli wątpić w tego wirusa, ja od początku zaś nie byłem przekonany co do jego śmiertelności i poważności, natomiast tylko do samego faktu, że jest to byłem przekonany). Siebie i innych pozamykają w chałupach przez swoją nieodpowiedzialność i będziemy skazani na jakiekolwiek kontakty tylko przez komputer, zdalnie. Nie ważne jakie tam macie poglądy, myślcie trochę nie tylko innym ale i sobie samym zaszkodzicie.
I co z tego mają? prócz pajacowania rzecz jasna, zamkną tylko przez takich jak oni Lublin i tyle z tego będzie pożytku, bo się okaże, że nagle mocno poszybowała zachorowalność na COVID-a( na marginesie oni chyba sami zaczęli wątpić w tego wirusa, ja od początku zaś nie byłem przekonany co do jego śmiertelności i poważności, natomiast tylko do samego faktu, że jest to byłem przekonany). Siebie i innych pozamykają w chałupach przez swoją nieodpowiedzialność i będziemy skazani na jakiekolwiek kontakty tylko przez komputer, zdalnie. Nie ważne ja... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 28 października 2020 r. o 23:16
0
Dobra, odwołuję mój poprzedni komentarz. Plakaty są spoko i po polsku i po angielsku, całkiem kreatywne.  Na jednym padło magiczne słowo "UTERUS". Komunikacja OK. Co do PiS to oczywiście J-e-b-a-c.  --- ***** ***
Avatar
LAS / 28 października 2020 r. o 22:32
-2
Właśnie dzwoniła do mnie kuzynka cała zapłakana. W janowie lubelskim też jest protest, ludzie krzyczą ***** ***. Takża to chyba już koniec panie kalstein.
Chyba jednak początek, któremu potrzebna jest wolność... fizjologiczna. Hasła o wolności kobiet przykryły te o wolność tego, co mają poniżej pasa. Ciekawe kto ma kluczyk do ich pasów cnoty, że pragną wolności tego, co mają pod majtkami?! Gdyby takie hasła były eksponowane w jakimkolwiek innym miejscu niż lubelski magistrat, to można byłoby przyjąć, że chodzi o koniec jakiegoś pana, a nie początek możliwości kopulacji w miejscach za przeproszeniem publicznych.
Może już więcej nie wracaj do tego lasu... Zajeżdzisz tego konia i tylko się odcisków na palcach nabawisz od takich fantazji. XD
Ty     powinieneś, chociaż     na chwilę z niego wyjść, by zobaczyć, że świat nie zaczyna się na wolności tego, co pod kobiecymi majtkami i nie kończy na szkoleniu z męskiego samogwałtu.
O serio? O męskich partiach dolnych też fantazjujesz? XD
O niczym nie fantazjuję, a tylko nawiązuję do meritum komentowanych wypowiedzi internautów, a czasami bezdusznych bootów. Jeszcze ze dwa takie twoje wpisy, a zrozumiesz, dlaczego przegraliście tę rewoltę na samym jej początku, a pożarte przez nią własne dzieci będą opisywane w książkach jako całkowicie zbędna i niepotrzebna ofiara.
Ale z ciebie zwyrol. Jeszcze i o kanibalizmie fantazjujesz. XD
To, że masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego i oplatasz wszystko w fantazje i tak nie zmyje smaku totalnej porażki, która nastąpi szybciej, niż wyobraża sobie którykolwiek uczestnik (czka) obecnego  " strajku kobiet". Dopełnieniem będzie świadomość, że to, co wyszło z klawiatur, transparentów i ust zostanie ku przestrodze następnych pokoleń. Przy tym, co spotka  cię  ze strony rodziców, to   zwyrol , będzie aniołem.
To, że masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego i oplatasz wszystko w fantazje i tak nie zmyje smaku totalnej porażki, która nastąpi szybciej, niż wyobraża sobie którykolwiek uczestnik (czka) obecnego  " strajku kobiet". Dopełnieniem będzie świadomość, że to, co wyszło z klawiatur, transparentów i ust zostanie ku przestrodze następnych pokoleń. Przy tym, co spotka  cię  ze strony rodziców, to   zwyrol , będzie aniołem. rozwiń
Avatar
maro1111 / 28 października 2020 r. o 21:19
-4
Siedzę przykładnie do 14 w domu , bo mam lekcje on - line . A po 16......Bo tak jest POprawnie....
Avatar
_XD_ / 28 października 2020 r. o 20:58
0
Właśnie dzwoniła do mnie kuzynka cała zapłakana. W janowie lubelskim też jest protest, ludzie krzyczą ***** ***. Takża to chyba już koniec panie kalstein.
Chyba jednak początek, któremu potrzebna jest wolność... fizjologiczna. Hasła o wolności kobiet przykryły te o wolność tego, co mają poniżej pasa. Ciekawe kto ma kluczyk do ich pasów cnoty, że pragną wolności tego, co mają pod majtkami?! Gdyby takie hasła były eksponowane w jakimkolwiek innym miejscu niż lubelski magistrat, to można byłoby przyjąć, że chodzi o koniec jakiegoś pana, a nie początek możliwości kopulacji w miejscach za przeproszeniem publicznych.
Może już więcej nie wracaj do tego lasu... Zajeżdzisz tego konia i tylko się odcisków na palcach nabawisz od takich fantazji. XD
Ty     powinieneś, chociaż     na chwilę z niego wyjść, by zobaczyć, że świat nie zaczyna się na wolności tego, co pod kobiecymi majtkami i nie kończy na szkoleniu z męskiego samogwałtu.
O serio? O męskich partiach dolnych też fantazjujesz? XD
 O niczym nie fantazjuję, a tylko nawiązuję do meritum komentowanych wypowiedzi internautów, a czasami bezdusznych bootów. Jeszcze ze dwa takie twoje wpisy, a zrozumiesz, dlaczego przegraliście tę rewoltę na samym jej początku, a pożarte przez nią własne dzieci będą opisywane w książkach jako całkowicie zbędna i niepotrzebna ofiara.
 Ale z ciebie zwyrol. Jeszcze i o kanibalizmie fantazjujesz. XD
 Ale z ciebie zwyrol. Jeszcze i o kanibalizmie fantazjujesz. XD rozwiń
Avatar
LAS / 28 października 2020 r. o 20:33
-3
Właśnie dzwoniła do mnie kuzynka cała zapłakana. W janowie lubelskim też jest protest, ludzie krzyczą ***** ***. Takża to chyba już koniec panie kalstein.
Chyba jednak początek, któremu potrzebna jest wolność... fizjologiczna. Hasła o wolności kobiet przykryły te o wolność tego, co mają poniżej pasa. Ciekawe kto ma kluczyk do ich pasów cnoty, że pragną wolności tego, co mają pod majtkami?! Gdyby takie hasła były eksponowane w jakimkolwiek innym miejscu niż lubelski magistrat, to można byłoby przyjąć, że chodzi o koniec jakiegoś pana, a nie początek możliwości kopulacji w miejscach za przeproszeniem publicznych.
Może już więcej nie wracaj do tego lasu... Zajeżdzisz tego konia i tylko się odcisków na palcach nabawisz od takich fantazji. XD
Ty     powinieneś, chociaż     na chwilę z niego wyjść, by zobaczyć, że świat nie zaczyna się na wolności tego, co pod kobiecymi majtkami i nie kończy na szkoleniu z męskiego samogwałtu.
O serio? O męskich partiach dolnych też fantazjujesz? XD
O niczym nie fantazjuję, a tylko nawiązuję do meritum komentowanych wypowiedzi internautów, a czasami bezdusznych bootów. Jeszcze ze dwa takie twoje wpisy, a zrozumiesz, dlaczego przegraliście tę rewoltę na samym jej początku, a pożarte przez nią własne dzieci będą opisywane w książkach jako całkowicie zbędna i niepotrzebna ofiara.
O niczym nie fantazjuję, a tylko nawiązuję do meritum komentowanych wypowiedzi internautów, a czasami bezdusznych bootów. Jeszcze ze dwa takie twoje wpisy, a zrozumiesz, dlaczego przegraliście tę rewoltę na samym jej początku, a pożarte przez nią własne dzieci będą opisywane w książkach jako całkowicie zbędna i niepotrzebna ofiara. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

71-latek z Puław zgubił się w lesie. Policjant pomógł mu bezpiecznie wrócić

71-latek z Puław zgubił się w lesie. Policjant pomógł mu bezpiecznie wrócić

Asp. szt. Dariusz Joński z puławskiej komendy przez niemal pół godziny instruował zagubionego mężczyznę. 71-latek z Puław zgubił się w lesie, ale dzięki pomocy funkcjonariusza dotarł bezpiecznie do swojego samochodu.

Lubelskie: Oblodzenie na chodnikach i drogach. IMGW ostrzega

Lubelskie: Oblodzenie na chodnikach i drogach. IMGW ostrzega

Lód na drogach i chodnikach, a do tego ujemna temperatura - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zimową aurą, która będzie nam dzisiaj towarzyszyła.

Lubelskie: 616 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 25 osób

Lubelskie: 616 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 25 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (29 listopada) o 616 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Zmarło kolejnych 25 osób.

W Polsce zmarło już ponad 17 tys. chorych na COVID-19. Raport Ministerstwa Zdrowia

W Polsce zmarło już ponad 17 tys. chorych na COVID-19. Raport Ministerstwa Zdrowia

11 483 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 283 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Biała Podlaska: Zamiast lipy będzie miejsce parkingowe. Wycinka przy blokach

Biała Podlaska: Zamiast lipy będzie miejsce parkingowe. Wycinka przy blokach

– Wycinka drzew pod kolejny parking to barbarzyństwo – alarmują nas mieszkanki osiedla Jagiellońskiego w Białej Podlaskiej. W piątek pod topór poszły trzy sztuki. Ale zniknąć ma jeszcze pięć. Spółdzielnia mieszkaniowa tłumaczy, że nie ma wyjścia, bo kolidują one z liniami energetycznymi.

Lublin: Halę Globus trzeba uszczelnić. MOSiR szuka firmy budowlanej

Lublin: Halę Globus trzeba uszczelnić. MOSiR szuka firmy budowlanej

Po każdym deszczu w biurze trenera woda kapie z sufitu, podobne zjawisko można zaobserwować również w magazynku. Oba pomieszczenia znajdują się poniżej poziomu terenu, pod kostką brukową.

Metal, ziny i kasety. Pasja do ekstremalnej muzyki, która trwa już ponad 30 lat
Magazyn

Metal, ziny i kasety. Pasja do ekstremalnej muzyki, która trwa już ponad 30 lat

To były takie analogowe sposoby komunikacji. Zaczynaliśmy w erze bez internetu. Co teraz się wydaje dziwne, dawaliśmy sobie jakoś radę – rozmowa z Przemysławem Popiołkiem, twórcą zina o muzyce metalowej “Infernal Death”

Wirusolog: Maseczki chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a pandemia jest groźna

Wirusolog: Maseczki chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a pandemia jest groźna

Wciąż powielane są mity i nieporozumienia dotyczące pandemii - zauważa wirusolog molekularny z Gdańska dr Alicja Chmielewska. I zapewnia, że maseczki nas chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a COVID-19 nie jest tylko "nową grypą".

Zamykają ul. Łukasińskiego w Zamościu. Do czerwca

Zamykają ul. Łukasińskiego w Zamościu. Do czerwca

Od wtorku inaczej jeździmy po mieście. 1 grudnia zaczyna się kolejny etap przebudowy placu Stefanidesa i kolejnego kawałka ul. Łukasińskiego. Teraz już cała ulica będzie zamknięta do końca maja. Patrzcie na znaki!

Przedsiębiorcy bankrutują i zamykają jedną działalność za drugą. "To zarzucanie sobie pętli na szyję"
Magazyn

Przedsiębiorcy bankrutują i zamykają jedną działalność za drugą. "To zarzucanie sobie pętli na szyję"

Setki wieszaków, sklepowe półki, piec do pizzy, przyczepa gastronomiczna, części samochodowe, olbrzymie puszki z pulpą pomidorową – te i setki innych podobnych przedmiotów kupić można po okazyjnych cenach w internecie. Zwiększająca się z każdym dniem liczba podobnych ofert to dowód na to, jak umiera biznes.

Unia Hrubieszów – Łada 5:0. Chociaż jeden lekki, łatwy i przyjemny mecz

Unia Hrubieszów – Łada 5:0. Chociaż jeden lekki, łatwy i przyjemny mecz

Drużyna Marka Sadowskiego bez najmniejszych problemów zgarnęła w sobotę trzy punkty. Unia pokonała u siebie Ładę 1945 Biłgoraj 5:0. Spotkanie ustawiły dwie szybko zdobyte bramki, które gospodarze zdobyli w pierwszych 10 minutach.

Lutnia Piszczac – Górnik II Łęczna 4:3. Pierwsza wygrana od września

Lutnia Piszczac – Górnik II Łęczna 4:3. Pierwsza wygrana od września

Lutnia po ośmiu meczach bez wygranej przełamała się w starciu z rezerwami Górnika Łęczna. Beniaminek pokonał u siebie zielono-czarnych 4:3, chociaż to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców.

Zamość: Krótka kołdra budżetowa. Osiedla mają zamrożone rachunki

Zamość: Krótka kołdra budżetowa. Osiedla mają zamrożone rachunki

Jeśli zarząd osiedla był oszczędny i odłożył zakupy na grudzień, jest oszczędny jeszcze bardziej. Miasto zamroziło rachunki i w tym roku już osiedla nic nie wydadzą. Ale nie narzekają, bo żaden mikołaj nie spotka dzieci, by wręczyć im upominki.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wracają z tarczą z Gdyni

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wracają z tarczą z Gdyni

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaliczyły udany powrót na ligowe parkiety po długiej przerwie. W sobotę pokonały na wyjeździe GTK Gdynia 85:76

Lublin: Od nowa wybudują pętlę komunikacji miejskiej

Lublin: Od nowa wybudują pętlę komunikacji miejskiej

Na 1,8 mln zł opiewa podpisana przez miasto umowa na budowę nowej pętli komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu Osmolickiej z Prawiednicką, w miejscu obecnego przystanku końcowego linii 25.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.