Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2020 r.
16:56

"Protestujące urządzenia kuchenne”. Burza po wpisach młodzieżowego radnego o strajkujących kobietach

467 59 A A

„Feminazistki”, „urządzenia kuchenne”, „zwierzęta” – tak jeden z młodzieżowych radnych z Lublina, nazywał w sieci kobiety protestujące przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. – Uważam, że nikogo nie obraziłem – przekonuje Łukasz Zabłocki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek nowo wybrana Młodzieżowa Rada Miasta Lublin przyjęła stanowisko (niejednogłośnie), w którym potępiła zachowanie swojego kolegi. Chodzi o komentarze w mediach społecznościowych, w których Zabłocki „obrażał i dehumanizował wiele grup społecznych za odmienne mu poglądy”.

Na dowód dostaliśmy screeny postów Zabłockiego. Młody radny umieścił także na swoim profilu na Facebooku nagranie, w którym protestujące kobiety są określane jako „urządzenia kuchenne”.

– Uważam, że nikogo nie obraziłem. Jeśli jakaś grupa społeczna poczuła się urażona, to przepraszam – mówi nam Łukasz Zabłocki.

Jak dodaje, wpisy te publikował na swoim prywatnym profilu, który mogli przeglądać tylko jego znajomi. Zastrzega również, że nie był wtedy radnym, bo nie złożył jeszcze ślubowania. Oskarżenia pod swoim adresem nazywa „kłamstwem i manipulacją”.

– Nikogo nie nazwałem „zwierzętami”. Po prostu nie sądziłem, że jacyś ludzie mogą po sobie zostawiać tyle śmieci na ulicy. Reszta zarzutów to nadinterpretacja prześmiewczego filmiku, który udostępniłem – przekonuje.

Zdjęcie z protestów kobiet Młodzieżowa Rada Miasta Lublin opublikowała na swoim Facebooku 23 października. Trzy dni później czterech radnych (Łukasz Zabłocki, Michał Chrapowicki, Franciszek Piasecki, Mateusz Szaran) wydało oświadczenie. Wyrażają w nim zaniepokojenie wsparciem akcji, „która ma oczywiste powiązania z kilkoma skrajnie lewicowymi ugrupowaniami”. Przypominają też, że zgodnie ze statutem „Rada jest organem apolitycznym”.

– Struktura, cele i środki działania, ordynacja wyborcza młodzieżowej rady zostały skonstruowane tak, aby wspierać rozwój młodych ludzi pod kątem ich aktywności na gruncie lokalnej społeczności oraz poznania mechanizmów demokracji – informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta miasta Lublin. I dodaje: – Statut (Młodzieżowej Rady Miasta Lublin – dop. red.) nie przewiduje możliwości ingerencji w działania Rady, ani w zakres poruszanych przez Radnych tematów.

Przewodniczący MRML Filip Jastrzębski zapowiedział dziś, że jutro o „nagannym zachowaniu” Zabłockiego poinformuje władze szkoły, którą młody radny reprezentuje – ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DetectiveCarter / 18 listopada 2020 r. o 18:41
+22
Młodzieżowa Radia Miasta czyli banda zblazowanych gówniarzy, którym się wydaje że są dorośli i myślą, że te ich pswudoobrady coś znaczą. A tak na prawdę są marionetkami polityków którzy nimi manipulują. A ten buc, który tak nazwał kobiety to chyba jakiś wyznawca fanatyczny obecnego ministra edukacji bo takie podobno brzmiące "mądrości" wygłasza ... Do książek chłopczyku i nauki
Avatar
Janusz_Paliwas / 18 listopada 2020 r. o 17:21
+21
Dobrze że ma głowę, to śnieg chociaż do środka szyi nie naleci... Pochodzi z krasnika?
Avatar
Komentator / 20 listopada 2020 r. o 07:56
+5
środowiska tzw. moralnej wrażliwości lewicowej wykrzykują hasła w stylu "j**ać", "p**rdolić", "w**ierdalać" i to jest jak najbardziej ok. Nazywanie ich "urządzeniami kuchennymi" "feminazistkami", "zwierzętami" - to jest nie ok. To jest straszliwa obraza, zbrodnia, chamstwo, że nie ma co. Gdzie tu jakakolwiek logika? Nie ma, brak kompletnie.
 "j*bać", "p**rdolić" czy "w**ierdalać" to określenie czynności. Natomiast uprzedmiotowanie kogoś wyrażeniem "urządzenie kuchenne" czy pozbawianie podmiotowości "ludzkiej" poprzez nazywanie "zwierzętami" to zdecydowanie dwie różne sprawy.
 "j*bać", "p**rdolić" czy "w**ierdalać" to określenie czynności. Natomiast uprzedmiotowanie kogoś wyrażeniem "urządzenie kuchenne" czy pozbawianie podmiotowości "ludzkiej" poprzez nazywanie "zwierzętami" to zdecydowanie dwie różne sprawy. rozwiń
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 22:26
+2
@ ___K___ : "Chlopcze - skończ z tą lewicą." - Skończę, jeśli ona nie będzie zadzierać ze mną, Ojczulku drogi. "Masz jakąś obsesję!" - Ty masz obsesję za to na punkcie śledzenia moich wpisów i odpowiadania na niemal każdego z nich. "Tam byli ludzie, a nie lewica." - tam była przeważnie lewica, a to też ludzie, nieprawdaż? No właśnie. "czy wszystko, co tobie się nie podba, od razu jest lewicowe?" - tego nigdzie nie powiedziałem, nie dorabiaj sobie niestworzonych rzeczy.
Czy ty się dobrze czujesz? Wypowiedziałem się w tym wątku wcześniej niż ty. A mimo to nie przyszło mi do glowy, by napisać, że " masz obsesję za to na punkcie śledzenia moich wpisów i odpowiadania na niemal każdego z nich " (pomijam już fakt, że powinieneś napisać "na każdy z nich". " tam była przeważnie lewica " - skąd wiesz? Byłeś? Pytałeś uczestników o poglądy polityczne? " tego nigdzie nie powiedziałem, nie dorabiaj sobie niestworzonych rzeczy " - ty w praktycznie lażdym swoim wpisie, gdy odnosisz się do osób myślących inaczej, niż ty sam, uznajesz swych oponentów za lewicę.
Czy ty się dobrze czujesz? Wypowiedziałem się w tym wątku wcześniej niż ty. A mimo to nie przyszło mi do glowy, by napisać, że " masz obsesję za to na punkcie śledzenia moich wpisów i odpowiadania na niemal każdego z nich " (pomijam już fakt, że powinieneś napisać "na każdy z nich". " tam była przeważnie lewica " - skąd wiesz? Byłeś? Pytałeś uczestników o poglądy polityczne? " tego nigdzie nie powiedziałem, nie dorabiaj sobie niestworzonych rzeczy " - ty ... rozwiń
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 22:13
+2
@ ___K___ : "Rozumiem, że do własnej mamusi zwracasz się per "urządzenie kuchenne"?" -Nie, absolutnie nie, nie dołączaj się do współtowarzysza o nazwie "Komentator" - dwóch na jednego to nie uczciwa gra.
To co, zabronisz mi może wypowiadać się na forum? I powiedz - jak to jest, że nie przeszkadza ci określenie "urządzenie kuchenne" adresowane do innych kobiet, ale do własnej mamusi już tak byś się nie zwrócił? Przecież napisałeś, że to " subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia". No chyba, że jedynie wtedy, gdy są adresowane "w kierunku działaczy lewej strony ", ale to już faszyzm przez ciebie przemawia.
To co, zabronisz mi może wypowiadać się na forum? I powiedz - jak to jest, że nie przeszkadza ci określenie "urządzenie kuchenne" adresowane do innych kobiet, ale do własnej mamusi już tak byś się nie zwrócił? Przecież napisałeś, że to " subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia". No chyba, że jedynie wtedy, gdy są adresowane "w kierunku działaczy lewej strony ", ale to już faszyzm przez ciebie przemawia. rozwiń
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 21:51
+2
@ Komentator: "j*bać", "p**rdolić" czy "w**ierdalać" to określenie czynności." - w dodatku wulgarne określenia czynności i jeśli są przypadki używania tych określeń czynności w stosunku do konkretnych ludzi(ich nazwisk) w sferze publicznej to jest to nawoływanie do nienawiści( a ponoć lewica stroni od nawoływania do nienawiści). "Natomiast uprzedmiotowanie kogoś wyrażeniem "urządzenie kuchenne" czy pozbawianie podmiotowości "ludzkiej" poprzez nazywanie "zwierzętami" to zdecydowanie dwie różne sprawy." - Ojej straszne się rzeczy stały, że tak zaiste subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia w kierunku działaczy lewej strony poleciały. Lewa strona zwłaszcza w przypływie negatywnych emocji i ekspresji potrafi używać niejednokrotnie gorszego słownictwa, czego marsze feministyczne nie raz były przykładem. Już wy nie bądźcie tacy delikatni, bo to istny popis hipokryzji z waszej lewej strony, sami podobno stronicie od obraźliwego słownictwa, stronicie podobno od agresji, wulgaryzmów a jak przychodzi do manifestacji i protestów to cała brutalna prawda wychodzi o waszych środowiskach i wprost niepohamowana "wrażliwość" intelektualno-emocjonalna.
Chlopcze - skończ z tą lewicą. Masz jakąś obsesję! Tam byli ludzie, a nie lewica. czy wszystko, co tobie się nie podba, od razu jest lewicowe?
Chlopcze - skończ z tą lewicą. Masz jakąś obsesję! Tam byli ludzie, a nie lewica. czy wszystko, co tobie się nie podba, od razu jest lewicowe? rozwiń
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 21:50
+2
środowiska tzw. moralnej wrażliwości lewicowej wykrzykują hasła w stylu "j**ać", "p**rdolić", "w**ierdalać" i to jest jak najbardziej ok. Nazywanie ich "urządzeniami kuchennymi" "feminazistkami", "zwierzętami" - to jest nie ok. To jest straszliwa obraza, zbrodnia, chamstwo, że nie ma co. Gdzie tu jakakolwiek logika? Nie ma, brak kompletnie.
Rozumiem, że do własnej mamusi zwracasz się per "urządzenie kuchenne"?
Avatar
Komentator / 20 listopada 2020 r. o 20:51
+2
@ Komentator: "j*bać", "p**rdolić" czy "w**ierdalać" to określenie czynności." - w dodatku wulgarne określenia czynności i jeśli są przypadki używania tych określeń czynności w stosunku do konkretnych ludzi(ich nazwisk) w sferze publicznej to jest to nawoływanie do nienawiści( a ponoć lewica stroni od nawoływania do nienawiści). "Natomiast uprzedmiotowanie kogoś wyrażeniem "urządzenie kuchenne" czy pozbawianie podmiotowości "ludzkiej" poprzez nazywanie "zwierzętami" to zdecydowanie dwie różne sprawy." - Ojej straszne się rzeczy stały, że tak zaiste subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia w kierunku działaczy lewej strony poleciały. Lewa strona zwłaszcza w przypływie negatywnych emocji i ekspresji potrafi używać niejednokrotnie gorszego słownictwa, czego marsze feministyczne nie raz były przykładem. Już wy nie bądźcie tacy delikatni, bo to istny popis hipokryzji z waszej lewej strony, sami podobno stronicie od obraźliwego słownictwa, stronicie podobno od agresji, wulgaryzmów a jak przychodzi do manifestacji i protestów to cała brutalna prawda wychodzi o waszych środowiskach i wprost niepohamowana "wrażliwość" intelektualno-emocjonalna.
 Skomentuję to tak: ŻAŁOSNY jesteś uważając, że "tak zaiste subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia" mogą być usprawiedliwiane w przestrzeni publicznej, a ekspresywne stwierdzenie do kogoś, żeby "sobie poszedł" (wy***rdalać) są już obraźliwe i nie mają miejsca w tej samej przestrzeni publicznej co "rozkraczone k*rwy" czy "urządzenia kuchenne". Idź być wrażliwy intelektualno-emocjonalnie gdzie indziej.
 Skomentuję to tak: ŻAŁOSNY jesteś uważając, że "tak zaiste subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia" mogą być usprawiedliwiane w przestrzeni publicznej, a ekspresywne stwierdzenie do kogoś, żeby "sobie poszedł" (wy***rdalać) są już obraźliwe i nie mają miejsca w tej samej przestrzeni publicznej co "rozkraczone k*rwy" czy "urządzenia kuchenne". Idź być wrażliwy intelektualno-emocjonalnie gdzie indziej. rozwiń
Avatar
___K___ / 19 listopada 2020 r. o 19:49
+2
Ciekawe, czy do mamusi paniczyk też się tak zwraca? A ta pewnie zachwycona, jakiego ma "oświeconego" synalka...
Avatar
___K___ / 25 listopada 2020 r. o 10:12
+1
"zawsze nie rozumiem, nie wiem, nie mam doświadczenia, nie znam się - klasyk nad klasykami, typowa odpowiedź zawsze tam, gdzie mam(lub mogę mieć) rację" - przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp. Tak więc powtarzam z innych wątków: szkoda z tobą wchodzi w polemikę, -felipe_96. . Pamiętaj - to, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje. To, że coś jest niezgodne z twoimi wyobrażeniami, nie jest jeszcze złe. Nie masz monopolu na wiedzę, na nieomylność, na nic. Jesteś prawicowo zorientowanym teoretykiem bez doświadczenia w jakiejkolwiek dziedzinie życia, idealizujesz pewne kwestie, ale w innych jesteś załosnym szowinistą i hipokrytą. Tyle wnioskuję z kilku tygodni polemik z tobą. I postaram się nie wdawać w kolejne polemiki z tobą - szkoda mi czasu, zwłaszcza, że płodzisz masę tekstów, czasem po dwie odpowiedzi na jeden mój wpis..
"zawsze nie rozumiem, nie wiem, nie mam doświadczenia, nie znam się - klasyk nad klasykami, typowa odpowiedź zawsze tam, gdzie mam(lub mogę mieć) rację" - przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp. Tak więc powtarzam z innych wątków: szkoda z tobą wchodzi w polemikę, -felipe_96. . Pamiętaj - to, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje. To, że coś jest niezgodne z twoimi wyobrażeniami, nie jest jeszcze złe. Ni... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 25 listopada 2020 r. o 16:04
0
@ ___K___ : "przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp." - a ty oczekujesz niby, że w każdej dziedzinie będę omnibusem, alfą i omegą? Och wybacz, że cię tak rozczarowuję, argumenty i fakty jakieś tam przedstawiasz, coś tam piąte przez dziesiąte mówisz ale czy jakoś szczególnie do muru mnie to przypiera? Nie powiedziałbym. Poza tym kwestia wieku nie ma tu żadnego znaczenia, nawet jeśli gdzieś się pomyliłem( a ty mogłeś mieć rację) to w żadnym wypadku nie wolno celem jedynie wywyższenia się wykorzystywać młodego wieku i niedoświadczenia swojego oponenta. "Tak więc powtarzam z innych wątków: szkoda z tobą wchodzi w polemikę," - Nie potrzebnie powtarzasz się, już to słyszałem, takie zdanie nic nie wnosi do dyskusji. "Pamiętaj - to, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje." - Absolutnie w to nie wątpię, po co mówić taki truizm? Poczytam, popatrzę, zrozumiem więcej, zrobię jak uważam. "To, że coś jest niezgodne z twoimi wyobrażeniami, nie jest jeszcze złe." - Tak, dokładnie to samo wypada mówić w kierunku środowisk liberalno-lewicowych, które bywają takie oporne na prawicę, konserwatyzm, katolicyzm i są wobec nich takie sceptyczne, podejrzliwe a czasem także i nienawistne. "Nie masz monopolu na wiedzę" - a zakładałeś, że mam? pewnie, że nie mam i nie dążę by mieć taki monopol, omnibusem nie jestem. "na nieomylność, na nic." - nigdzie nie powiedziałem, że jestem nieomylny czy mam na to monopol, gdybym tak twierdził popadłbym w pychę. "Jesteś prawicowo zorientowanym teoretykiem" - ty zaś lewicowo zorientowanym teoretykiem( no może praktykiem i też ale tego nie wiem). "bez doświadczenia w jakiejkolwiek dziedzinie życia" - być może, za to ty masz jakieś doświadczenie i zamiast je doceniać to próbujesz się dowartościowywać rozmawiając z 24-latkiem, który jest w twoich oczach teoretykiem bez doświadczenia - niebywałe!. "idealizujesz pewne kwestie" - ho ho, jakbyś ty nie robił tego wcale. "ale w innych jesteś załosnym szowinistą i hipokrytą." - doceniam te komplementy, aczkolwiek nie zabiegałem o nie. "Tyle wnioskuję z kilku tygodni polemik z tobą." - Szkoda, że tak niewiele. "I postaram się nie wdawać w kolejne polemiki z tobą" - no to się postaraj, chętnie zobaczę te starania( i tak dalej będziesz pisał zapewne). "szkoda mi czasu" - komu nie szkoda. "zwłaszcza, że płodzisz masę tekstów, czasem po dwie odpowiedzi na jeden mój wpis.." - za rozwlekłość mogę przeprosić, a co do płodzenia przeze mnie masy tekstów - nic na to nie poradzę, takie płodne umysłowo dni miewam.
@ ___K___ : "przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp." - a ty oczekujesz niby, że w każdej dziedzinie będę omnibusem, alfą i omegą? Och wybacz, że cię tak rozczarowuję, argumenty i fakty jakieś tam przedstawiasz, coś tam piąte przez dziesiąte mówisz ale czy jakoś szczególnie do muru mnie to przypiera? Nie powiedziałbym. Poza tym kwestia wieku nie ma tu żadnego znaczenia, nawet jeśli gdzieś się pomyliłem( a ty mogłeś mie... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 25 listopada 2020 r. o 15:36
0
@ ___K___ : "rozumiem, że odnosi się to także do działań prawicowców?" - jeżeli zdarzają się takie przypadki to jak najbardziej - działania agresywne, nieobyczajne, wulgarne, o charakterze chuligańskim, którym towarzyszy(lub może towarzyszyć) wandalizm - to są między innymi działania, które w przestrzeni publicznej nie mogą mieć miejsca, od tego jest wówczas policja by tłumiła działania ekstremistów. "no proszę, jeszcze do tego obłudnik." - ale twój ulubiony obłudnik, bo niebywale dużo zaangażowania mu poświęcasz. "kler, to się zawsze o swoje dobra troszczył." - jeśli masz na myśli firmę to piszemy drukowanymi KLER, każda firma(nawet ta meblowa, nie wiem czemu o niej wspomniałeś) zawsze troszczy się( albo stara się troszczyć) o swoje dobra, ale klienci także bywają ważni. "nie. Polska jest państwem świecki" - nie, Polska jest krajem katolickim, bo religią wiodącą jest katolicyzm( potrafią to uszanować inne mniejszości religijne, powinni także i ateiści). "i jej prawodawstwo powinno być świeckie." - a nie jest tak zazwyczaj? Bez przesady nie jesteśmy państwem wyznaniowym jak np. Iran, gdzie prawodawstwo jest podporządkowane ich religii. "Wara wszelkim Kościołom od tego!" - My tylko dyskutujemy, spokojnie, ochłoń, po co takie emocje? Luz. "a dlatego, że Polska jest państwem świeckim." - dyskusja na zasadzie upieram się bo się upieram prowadzi do niczego. Pojedź sobie do Francji, kraj jest laicki, zeświecczony fest, może się w nim bardziej odnajdziesz, w dodatku kraj taki ubogacony kulturowo( uchodźcy sobie robią z niego istną dżunglę), bardzo w nim bezpiecznie( terroryzm ciągle wzrasta, bójki na ulicach, płonące kosze na śmieci, wandalizm, kradzieże, gwałty), Macron to przecież najlepszy przywódca Francji( notowania lecą mu na łeb na szyję). "W wielu kwestiach nie ma prawa do mieszania się w kwestie KK (vide kwestie katechetów)" -Straszne rzeczy. "ale KK wpieprza się, gdzie może." - Bez przesady, ale z drugiej strony fakt, gdybym był człowiekiem niewierzącym to może podzielałbym twój punkt widzenia i twierdził, że Kościół wpieprza się do łazienki, do kuchni, do przedpokoju, jest w piwnicy aż po sam strych, normalnie inwigiluje i prześladuje tych nieszczęsnych ateistów. "Można zaryzykować stwierdzenie, że każda duża religia na świecie jest "spokojna, dobrotliwa i chcąca pokoju"," - Każdy wyznawca swojej religii tak powie o swojej religii, to jasne, natomiast to jak jest faktycznie to polemika na dłuższy temat i nie ze mną bynajmniej a przedstawicielami duchowieństwa takich religii. "tylko ekstremiści to wypaczają." - wojny religijne nie były niczym dobrym, dążenie za wszelką cenę by na świecie była tylko jedna religia dominująca to utopijne marzenie i nierealne, przedstawiciele wszystkich religii powinni siebie nawzajem szanować i uznać odrębność religijną a nie przymuszać do nawracania, tym bardziej pod naciskami ekonomicznymi czy zbrojnymi. Świat ma różne wyznania i nie wolno wartościować ich które są lepsze a które gorsze. "W katolicyzmie też." - w każdej religii zdarzają się nawiedzeni i fanatycy. "I wyznawcy wszystkich religii twierdzą, że oni są najspokojniejsi i jedyni słuszni." - świat jest wyznaniowo różnorodny, grunt by wyznawcy jednych religii nie ścierali się z wyznawcami religii drugich - tak jak to często się dzieje w przypadku sporów wyznawców religii mojżeszowej z wyznawcami religii muzułmańskiej. "daruj sobie te teksty, przynajmniej do mnie." - wiem, że dla ciebie to mity i legendy, cóż mogę poradzić?, nie wiem. "a nieco wyżej pisałeś coś o kilkuprocentowym poparciu dla lewicy" - partia polityczna to nie to samo co organizacja. "skąd niby więc te liczne organizacje?" - żeby istnieć i funkcjonować są dokarmiane finansowo z zewnątrz przez m.in tego wywrotowca, o którym wspomniałem w nawiasie. "Znowu pała z logiki!" - Weź, bo przez ciebie nie zdam.
@ ___K___ : "rozumiem, że odnosi się to także do działań prawicowców?" - jeżeli zdarzają się takie przypadki to jak najbardziej - działania agresywne, nieobyczajne, wulgarne, o charakterze chuligańskim, którym towarzyszy(lub może towarzyszyć) wandalizm - to są między innymi działania, które w przestrzeni publicznej nie mogą mieć miejsca, od tego jest wówczas policja by tłumiła działania ekstremistów. "no proszę, jeszcze do tego obłudnik." - ale twój ulubiony obłudnik, bo niebywale dużo zaangażowania mu poświęcasz. "k... rozwiń
Avatar
___K___ / 25 listopada 2020 r. o 10:12
+1
"zawsze nie rozumiem, nie wiem, nie mam doświadczenia, nie znam się - klasyk nad klasykami, typowa odpowiedź zawsze tam, gdzie mam(lub mogę mieć) rację" - przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp. Tak więc powtarzam z innych wątków: szkoda z tobą wchodzi w polemikę, -felipe_96. . Pamiętaj - to, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje. To, że coś jest niezgodne z twoimi wyobrażeniami, nie jest jeszcze złe. Nie masz monopolu na wiedzę, na nieomylność, na nic. Jesteś prawicowo zorientowanym teoretykiem bez doświadczenia w jakiejkolwiek dziedzinie życia, idealizujesz pewne kwestie, ale w innych jesteś załosnym szowinistą i hipokrytą. Tyle wnioskuję z kilku tygodni polemik z tobą. I postaram się nie wdawać w kolejne polemiki z tobą - szkoda mi czasu, zwłaszcza, że płodzisz masę tekstów, czasem po dwie odpowiedzi na jeden mój wpis..
"zawsze nie rozumiem, nie wiem, nie mam doświadczenia, nie znam się - klasyk nad klasykami, typowa odpowiedź zawsze tam, gdzie mam(lub mogę mieć) rację" - przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp. Tak więc powtarzam z innych wątków: szkoda z tobą wchodzi w polemikę, -felipe_96. . Pamiętaj - to, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje. To, że coś jest niezgodne z twoimi wyobrażeniami, nie jest jeszcze złe. Ni... rozwiń
Avatar
___K___ / 25 listopada 2020 r. o 10:07
+1
@ -felipe_96. "jeśli działania lewicowców są szkodliwe czy toksyczne to raczej nie powinny im przyklaskiwać władze samorządowe a skrytykować solidnie i dobitnie, jeśli dodatkowo towarzyszy tym działonom jakaś agresja słowna lub fizyczna to pogonienie gdzie pieprz rośnie z pewnością byłoby wskazane" - rozumiem, że odnosi się to także do działań prawicowców? ""Z relatywizowania pewine masz piątkę?" - Gdzie tam, może ledwie tróję na szynach, relatywizowania to bym się mógł od ciebie uczyć albo na korki do ciebie chodzić." - no proszę, jeszcze do tego obłudnik. "i tak i nie, są kościoły i księża, które i którzy ograniczają się tylko do kultywowania wiary i odprawiania obrzędów religijnych, a są i takie kościoły i księża, które i którzy potrafią zabierać głos w sprawach ważnych dla kraju, ze zwyczajnej troski o niego, o ojczyznę. " - kler, to się zawsze o swoje dobra troszczył. ""przypominam ci, że Polska wciąż nie jest państwem kościelnym, tylko świeckim." - Polska nie jest państwem ani kościelnym ani świeckim - jest państwem katolickim" - nie. Polska jest państwem świecki i jej prawodawstwo powinno być świeckie. Wara wszelkim Kościołom od tego! ""kościołach mogą sobie to robić. W prawodawstwie - w żadnym razie!!!" - A niby czemu? Boisz się tzw. katotalibanu? Nie ma się czego bać, religia katolicka to najbardziej spokojna, dobrotliwa i chcąca pokoju religia, pełna zasad, norm i wytycznych w postępowaniu, relacjach, zwyczajach międzyludzkich, jest na świecie prześladowana " - a dlatego, że Polska jest państwem świeckim. W wielu kwestiach nie ma prawa do mieszania się w kwestie KK (vide kwestie katechetów), ale KK wpieprza się, gdzie może. Można zaryzykować stwierdzenie, że każda duża religia na świecie jest "spokojna, dobrotliwa i chcąca pokoju", tylko ekstremiści to wypaczają. W katolicyzmie też. I wyznawcy wszystkich religii twierdzą, że oni są najspokojniejsi i jedyni słuszni. "Złe duchy i demony uzurpować sobie pragną prawo do zawładnięcia sumieniami, umysłami ludzi i ich życiem i funkcjonowaniem, rogacizna w obecnych czasach staje się bardzo nachalna i nie śpi, ma wyszukane i cwane metody kuszenia i sprowadzania ludzkość na manowce" - daruj sobie te teksty, przynajmniej do mnie. "no być może jest tak dlatego, że tych prawicowych jest niestety bardzo mało i mają niskie budżety natomiast lewicowych organizacji namnaża się w ogrom i bywają one sowicie wspierane pieniędzmi z zewnątrz( m.in przez twojego ulubionego Pana Georga S.)." - a nieco wyżej pisałeś coś o kilkuprocentowym poparciu dla lewicy, skąd niby więc te liczne organizacje? Znowu pała z logiki!
@ -felipe_96. "jeśli działania lewicowców są szkodliwe czy toksyczne to raczej nie powinny im przyklaskiwać władze samorządowe a skrytykować solidnie i dobitnie, jeśli dodatkowo towarzyszy tym działonom jakaś agresja słowna lub fizyczna to pogonienie gdzie pieprz rośnie z pewnością byłoby wskazane" - rozumiem, że odnosi się to także do działań prawicowców? ""Z relatywizowania pewine masz piątkę?" - Gdzie tam, może ledwie tróję na szynach, relatywizowania to bym się mógł od ciebie uczyć albo na korki do ciebie chodz... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 24 listopada 2020 r. o 15:05
-2
@ ___K___ : "nieprawda." - cóż poradzić? z ignorantem rozmawiać się nie da. "wyrównywanie praw nie doprowadza do wywyższania." - ale prowadzi do despotyzmu i absurdów jakich mało, że mniejszości zaczynają się stawać ważniejsze niż większości. "Popełniasz podstawowe błędy logiczne." - I kto to mówi? Dobre. "wskaż takie obowiązujące prawo, które by tego typu rzeczy sankcjonowało." - przeczytaj jeszcze raz tamto zdanie ze zrozumieniem i wtedy się wypowiadaj, bo masz problem nawet ze rozumieniem tego czym jest polityczna poprawność. "polityczna poprawność jest taka, że ine można skrytykować księdza za jego zachowania, bo wy, polscy katolicy, odbieracie to jako atak na waszą wiarę." - Nie, jeśli taki ksiądz sobie zasłużył( należy podać prawdziwe dowody a nie insynuacje i przypuszczenia) bo dopuścił się haniebnych czynów to wówczas katolicy potrafią dokonać odpowiedniego osądu takiego księdza a tym bardziej kuria biskupia i kapłani wyżsi w hierarchii. "Nie pierdacz więc o lewicy i jej rzekomych fiksacjach." - fiksacje seksualne to akurat ma, w końcu popierają LGBTQ+ a więc ich niekonwencjonalne i egzotyczne formy współżycia. "a gdzież to na marszu niepodległości byli ubrani po cywilnemu funkcjonariusze, którzy bili manifestantów???" - byli byli, a zwali się oni prowokatorami - wyglądali jak quasi-policjanci a byli najętymi prowokatorami-zadymiarzami, potem oczywiście media spreparowały materiał tak jakoby naziści i faszyści dokonali ataków na policję. "I tak, można yżywać środków przymusu bezpośredniego, ale będąc umundurowanym, ewentualnie jasno przedstawiającym się za policjanta." - Tak. "Chłopcze, dokształć się!" - Odpuść ten nauczycielski ton. "przez cywila??? Twój ekstremizm jest przerażający!" - nie wiem czy to był cywil czy nie ale jeśli ktoś wyraźnie agresją prowokował ku działaniu i szarpał się z funkcjonariuszami to niech się nie dziwi skąd pałka poszła w ruch, najwidoczniej lewa strona jakimiś osobistościami mogła sobie zasłużyć. "ty nawet w swojej relatywizacji cienki jesteś" - od ciebie mógłbym się relatywizowania uczyć z całą pewnością. "Na marszu niepodłegłości, twoim zdaniem, byli godni potępienia policyjni tajniacy-prowokatorzy, a zagrożenia nie było." - Zagrożenia nie było, a zostało sztucznie zaaranżowane, przez owych tajniaków-prowokatorów. "Na protestach kobiet zagrożeń widzisz masę, ale cywilnych prowokatorów ze służb chwalisz za ich agresję." - Nie powiedziałem, że chwalę, ale jeśli były przypadki osób, które za mocno pozwalały sobie wobec funkcjonariuszy to oni zareagowali - jednak powinni byli ubrać się w mundury policyjne( po cywilnemu policjant nie powinien się tak zachowywać).
@ ___K___ : "nieprawda." - cóż poradzić? z ignorantem rozmawiać się nie da. "wyrównywanie praw nie doprowadza do wywyższania." - ale prowadzi do despotyzmu i absurdów jakich mało, że mniejszości zaczynają się stawać ważniejsze niż większości. "Popełniasz podstawowe błędy logiczne." - I kto to mówi? Dobre. "wskaż takie obowiązujące prawo, które by tego typu rzeczy sankcjonowało." - przeczytaj jeszcze raz tamto zdanie ze zrozumieniem i wtedy się wypowiadaj, bo masz problem nawet ze rozumieniem tego czym ... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 24 listopada 2020 r. o 14:39
-2
@ ___K___ : "nawet nie zamierzam." - tak jak ja nie zamierzam wygumkowywać pantoflarza. "Ja biorę odpowiedzialność za swoje słowa." - a bierz sobie co chcesz. "znaczenia słowa "partnerstwo" też nie rozumiesz..." - czyli wychodzi na to, że jesteś kobietą w związku a twoja partnerka mężczyzną - gratuluję równouprawnienia krzywo pojmowanego, pantoflarz z feministką - zapewne dobrze się dogadujecie, ona rządzi tobą a tobie to pasuje - twój wybór, potrafię uszanować, choć jest to dla mnie kombinacja dzika i niezrozumiała. "to prawda - znaczący udział w tym ma zwłaszcza KK." - Czy ty wszystko wiążesz z Kościołem Katolickim? Akurat w tamtym przykładzie mogło mi chodzić o co innego - o fundamentalizm ale muzułmański. "ale w czym masz problem? to jest cudze życie i każdy ma je przeżyć tak, jak sam chce." - zgadza się, tylko potem nie biadolmy, że kiedy będziemy starymi piernikami( nie mówię tutaj o nas ale ogółem o przyszłych pokoleniach, o moim już też) to nikt nie będzie nam w stanie pomóc, bo nie będzie miał kto, jeżeli drastycznie spadnie dzietność - cena wygodnictwa, egoizmu i sprowadzania seksu jedynie do przyjemności - magiczne powiedzenie jest takie: jak sobie pościelimy tak się wyśpimy. "Nie chce mieć dzieci, niech ich nie ma, chce - niech ma." - Sęk w tym, że tych co chcą( i mogą) mieć dzieci drastycznie spada, hasło, że Europa się starzeje nie było fałszywe - bo się starzeje, przyrost naturalny spowolnił - efekt pigułek antykoncepcyjnych, prezerwatyw, aborcji - jakże postępowy, nowoczesny świat zachodu i północy Europy. Lata 90-te na świecie zrobiły swoją rewolucyjną agendę. "Rodziny wielodzietne, to już w krajach rozwiniętych przeżytek." - Jest populacja zastępcza w postaci uchodźców naściąganych w liczbach wyrażonych w milionach - oni wiedzą co to wielodzietność, rozmnażają się jak króliki to połowę Europy zapłodnią swoimi genami, chętnie pomogą w tym aby potem z tych dzieci wyrośli ekstremiści państwa islamskiego i dążyły do ustanawiania prawa szariatu w państwach Europy. Muzułmanie nie żartują - mają cel i go zrealizują, a za 20 lat to z takich Niemiec i Francji mogą być potężne kalifaty arabskie, wówczas potem przejęcie np. Włoch, Hiszpanii będzie już prostsze, Wielka Brytania też ma sporo uchodźców - i z tamtym krajem porządek zrobią. "Ale nie dlatego, że - jak piszesz - chodzi o konsumpcjonizm i wygodę." - Chodzi chodzi, konsumpcjonizm, materializm i dobrobyt skutecznie odciąga od kwestii posiadania dzieci. "To kwestia odpowiedzialności." - To kwestia egoizmu i niedojrzałości - mają wywalone na obowiązki i trudy w życiu, chcą tylko przyjemności i beztroski. "trzeba te dzieci wychować, wykształcić, a to kosztuje kosmiczne pieniądze." - no co ty nie powiesz? Eureka, ale przecież tych obywateli na to stać na wychowanie, na wykształcenie. Egoizm, wygodnictwo, dobrobyt, konsumpcjonizm, materializm - skutecznie od posiadania potomstwa odciągają. "no właśnie nie, to jest przejaw odpowiedzialności." - że nie chcą mieć dzieci? Kurczę ale szlachetna odpowiedzialność - z pobudek wygodnictwa, ekonomii, przyjemności, beztroski - egoizm do potęgi entej. "tam był sarkazm..." - jeśli tak, to był on zbyteczny
@ ___K___ : "nawet nie zamierzam." - tak jak ja nie zamierzam wygumkowywać pantoflarza. "Ja biorę odpowiedzialność za swoje słowa." - a bierz sobie co chcesz. "znaczenia słowa "partnerstwo" też nie rozumiesz..." - czyli wychodzi na to, że jesteś kobietą w związku a twoja partnerka mężczyzną - gratuluję równouprawnienia krzywo pojmowanego, pantoflarz z feministką - zapewne dobrze się dogadujecie, ona rządzi tobą a tobie to pasuje - twój wybór, potrafię uszanować, choć jest to dla mnie kombinacja dzika i... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 24 listopada 2020 r. o 14:09
-2
"nie życzę ci tego, ale wyobraź sobie sytuację, że kiedyś rodzi ci się nieuleczalnie chore dziecko." - oho już zaczyna się kreowanie historyjki dramatyzowania, tragizowania, prób straszenia mnie - wiem, wy po lewej stronie lubujecie się w tym. "Jak się inm będziesz opiekował, skoro nawet rybkami w akwarium byś się zająć nie potrafił?" - Nie wiesz ile lat będę miał kiedy będę planował zostać ojcem, na razie nie myślałem nad zakładaniem rodziny, bo jestem jeszcze zbyt młody i nie dojrzały na tyle do tak odpowiedzialnej decyzji i roli jaka miałaby na mnie spaść. "NIE MASZ POJĘCIA O POMAGANIU LUDZIOM POTRZEBUJĄCYM, ALE GŁOS ZABIERASZ." - Ty też nie masz pojęcia, dziecko/dzieci masz na pewno zdrowe ale dramatyzować i tworzyć tragedie i wyolbrzymienia jesteś pierwszy - nie próbuj mnie straszyć, bo na mnie to nie działa, a podobno lewicowców cec***e luz i optymizm? Po tobie tego nie widzę - budujesz atmosferę grozy i wyolbrzymienia. Ja biorę życie takie jakie jest i nie narzekam - czy mam dużo czy mało czy osiągnąłem wiele czy nie wiele - po prostu idę przed siebie, co los przyniesie tego nie wiem - akceptuję co ma być to będzie i jakoś tak żyje i trwam, może mam proste(dla ciebie prostackie) myślenie ale taki już jestem. "no proszę, wolontariat cię nie interesował, a to przecież takie chrześcijańskie działanie (tu nie ma ironii!)." - bo się do tego nie nadaję, stwierdziłem logiczny fakt, myślisz, że jak każdy jest katolikiem czy chrześcijaninem to ma rzucić wszystko dla wolontariatu? To źle myślisz. "A wolontariusze, to nie tylko nastolatki, więc nie rozumiem twojego uniku w kwestii wieku." - Zgadza się, ale ci tłumaczyłem - ja się w tej roli nie widzę i nie odnajduję - spotkam kogoś na swojej drodze w potrzebie - pomogę, nie jestem samolubem( potrafię bezdomnemu nawet dać 5zł - taki bywam hojny, bo nawet takiego mi żal, pomimo że sam nie zarabiam jeszcze). "a skąd wiesz, że tego nie robię? Nie zwykłem się afiszować ze swoją pomocą." - skąd wiem? bo dużo gadać potrafisz, a co do afiszowania się - tego nie oczekuję od ciebie, bo wiem, że na byle forum takich rewelacji zamieszczać się nie da.
"nie życzę ci tego, ale wyobraź sobie sytuację, że kiedyś rodzi ci się nieuleczalnie chore dziecko." - oho już zaczyna się kreowanie historyjki dramatyzowania, tragizowania, prób straszenia mnie - wiem, wy po lewej stronie lubujecie się w tym. "Jak się inm będziesz opiekował, skoro nawet rybkami w akwarium byś się zająć nie potrafił?" - Nie wiesz ile lat będę miał kiedy będę planował zostać ojcem, na razie nie myślałem nad zakładaniem rodziny, bo jestem jeszcze zbyt młody i nie dojrzały na tyle do tak odpowiedzialnej decy... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 24 listopada 2020 r. o 14:08
0
@ ___K___ : "czyli jak temat/pytanie jest dla ciebie niewygodny/e, to zaraz twierdzisz, że cię atakuję." - bo tam odbiegałeś od tematu, nie wiem o co ci teraz chodzi? Robisz z igły widły. "Typowe podejście charakterystyczne dla KK i kleru: zadanie niewygodnego pytania traktujecie jak atak na waszą wiarę." - Walnąłem zdanie ogólnikowe i pozamiatałem. Konkrety a nie czcze gadanie, drogi panie. "przypominam ci, że to ty chciałeś dowodów na moje zaangażowanie na rzecz niepełnosprawnych." - i powracamy do przeszłości i w koło Macieju będziemy drążyć tematy aż forum znowu padnie od nadmiaru zaśmiecania tekstami. "Ja nigdy od ciebie takich rzeczy nie oczekiwałem, za to wykazałem niejednokrotnie, że nie pomagałeś i nie pomagasz, choć masz pełną klawiaturę frazesów o tym, jak to wszyscy pomagają potrzebującym." - Ty też mocny w piśmie jesteś a jak przychodzi co do czego pewnie rozłożyłbyś ręce ale pisać to jesteś pierwszy i usilnie twierdzić, że zły prawicowiec nie pomagał i nie pomaga - ale lewak wspaniały i nieomylny, mający serce wrażliwe aborcji czy eutanazji dokona i spokój święty będzie, problem rozwiąże pozbywając się go. Pomagają pomagają, tylko lewicowcy nie chcą tego dostrzegać. "nie zmuszam cię do tego. Dodam, że piszesz więcej, niż ja, potrafisz na kilka moich postów napisać o połowę więcej swoich" - Jednak to od mojego pierwszego komentarza wszystko się zaczęło, potem ty dokładałeś swoje a ja odpowiadałem( nie musiałem a to robiłem). "I chce ci się komentować takie bzdury?" - Mam satysfakcję, zwyczajną przyjemność, to mnie rozwija. "już to przerabialiśmy. Lewica przynajmniej dostrzega problemy i próbuje je rozwiązać." - ależ owszem, dostrzega problemy ale nie rozwiązuje je tylko chce się ich brutalnie pozbywać, a aborcje i eutanazje są ku temu idealnym narzędziem. "Prawica i KK najchętniej wszystkiego by zakazały." - wszystkiego to nie, ale aborcji i eutanazji już tak. "A aborcja i eutanazja, to twoje dyżurne tematy" - za to twoje ulubione. "demonizujesz problemy, o których w dodatku kompletnie nic nie wiesz." - pewnie nic nie wiem, nie znam się, nie mam doświadczenia - znam to na wylot. "zagalopowałeś się, chłopcze." - mordercami i zbrodniarzami nie są ludzie, którzy są za aborcją i eutanazją? A kim? Już samo pomyślenie o tych kwestiach powinno być zbrodnią. "Jeśli masz jakieś dowody, to jesteś zobowiązany zawiadomić organa ścigania." - wiadomo, że to w Polsce nielegalne, ci, którzy dokonali tego okrutnego czynu zrobili to za granicą, gdybym znalazł w Polsce takie przypadki to z pewnością wówczas faktycznie byłbym zobowiązany powiadomić organa ścigania. Nie znam w pobliżu ludzi, którzy decydowali się na aborcję( i na pewno takich poznać bym nie chciał). "Jak nie - daruj sobie takie teksty, bo to oszczerstwo." - Dla mnie ci, którzy chcą aborcji czy eutanazji i tym bardziej dopuszczają się tego są w moich oczach zbrodniarzami i mordercami. Jestem brutalny w tym co mówię ale prawa do życia będę bronił. "I też może być ścigane, a ty anonimowy nie jesteś." - ty też anonimowy nie jesteś, ja o tobie nie wiem nic a ty o mnie. Nie groź mi ściganiem, bo na mnie takie straszenie nie działa. "I mnie to wali, ja cię ścigał nie będę" - dzięki, o litościwy. "ale mogą się znaleźć tacy, których uraziłeś tym stwierdzeniem." - jeśli tak to przepraszam, aczkolwiek wątpię w to abym uraził osoby, które opowiadają się za zabijaniem istot nienarodzonych określając ich określeniami jakich użyłem. "Powtarzam kolejny raz: bierz odpowiedzialność za to, co piszesz." - dobrze panie prokuratorze KC, ciebie się nie boję, chyba, że naślesz na mnie chuliganerię to wtedy będę się mógł obawiać. "to nie atak, to stwierdzenie faktu." - może nie do końca atak, ale nie bądź bezczelny, dobrze wiesz, że tutaj się wywyższasz, bo ty zapewne posiadasz.
@ ___K___ : "czyli jak temat/pytanie jest dla ciebie niewygodny/e, to zaraz twierdzisz, że cię atakuję." - bo tam odbiegałeś od tematu, nie wiem o co ci teraz chodzi? Robisz z igły widły. "Typowe podejście charakterystyczne dla KK i kleru: zadanie niewygodnego pytania traktujecie jak atak na waszą wiarę." - Walnąłem zdanie ogólnikowe i pozamiatałem. Konkrety a nie czcze gadanie, drogi panie. "przypominam ci, że to ty chciałeś dowodów na moje zaangażowanie na rzecz niepełnosprawnych." - i powracamy do przeszłości... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 24 listopada 2020 r. o 13:07
-1
@ ___K___ : "nie próbowałbym, a wiesz, dlaczego? Bo w odróżnieniu od ciebie, ewangelizatora, uważam, iż każdy człowiek pownien kroczyć wybraną przez siebie ścieżką życia i nikomu nic do tego, kto jaką ścieżkę wybrał." - No i przedstawiłeś swoje zdanie, mój stosunek jest do tego neutralny. "czyżby to było coś jeszcze gorszego, niż pedofilia w KK?" - co ty ciągle z tą pedofilią w Kościele Katolickim? Czepiłeś się jak rzep psiego ogona, chyba za dużo TVN-u, "Tylko nie mów nikomu" czy filmu "kler". "znowu zaczynasz ewangelizować. Znowu próbujesz się wtrącać do mojej ścieżki." - to nie wchodź na kwestie wiary, ewangelizacji to wówczas przestanę, sam drążysz tematy, to czego się spodziewasz? Sam sobie odpowiedz. Nie wtrącam się, lecz ty swoimi pisaninami niekiedy ku temu nęcisz. "Piszesz o ułudzie, który sam wierzysz w to, co nienamacalne." - Tak zapomniałem, że mam do czynienia z człowiekiem empirykiem-naukowcem, który jak nie zobaczy, nie dotknie, nie pozna to dla niego nic nie ma i nie istnieje. "to akurat wiem,że nie rozumiesz." - nobel za tą skromność doprawdy. "Ale wyjaśnię ci to. Ayeizm, to (znowu SJP) "pogląd odrzucający wiarę w Boga, zaprzeczający istnieniu Boga"." - Proszę cię, już nie rób ze mnie takiego głąba, że nie wiem czym jest definicja ateizmu, nawet słownikiem się musisz posiłkować, żeby mi to tłumaczyć? Samemu to bardzo trudne doprawdy. "To nie oznacza niewiary we wszystko, odrzucenia wszystkiego." - To chciałbym poznać wartości jakimi się w życiu kierujesz, jeżeli jest jednak cokolwiek czego nie odrzucasz. "A ja napisałem o wierze w określone wartości." - Przybliżyłbyś tutaj co masz konkretnie na myśli? Jaki system wartości uznają ateiści? czym się kierują? jakie mają cele, motywy? Cokolwiek. "nie wartościowałem faktu, że żyję w otoczeniu katolików." - ok. wyjaśniłeś. "Nadinterpretujesz (masz do tego wielkie skłonności)." - tak miewam je większe lub mniejsze ale u ciebie też niejednokrotnie to dostrzegałem, także przyganiał kocioł garnkowi a sam często smoli. "takie są fkty, więc czemu miałbym im przeczyć?" - podziwiam doprawdy to poczucie skromności i nieomylności. "mylisz się, to będą tylko opinie i relatywizowanie faktów, co i ty czynisz." - jak prezentujesz tak zatwardziałe podejście i opór to może faktycznie dla ciebie to tylko opinie i relatywizowanie faktów - dla mnie opiniami i relatywizowaniem faktów są lewicowo-liberalne spojrzenia na rzeczywistość, to życie w ułudzie, idealizmie i odrealnieniu. "pokaż paragraf mówiący o tym, że aborcja to morderstwo." - zapomniałem, że nieprzejrzyste prawodawstwo jest zbyt nieostre w rozumowaniu dla człowieka o lewicowych poglądach, dla empiryka jak nie jest napisane wprost, że to morderstwo to znaczy, że tego nie ma, porozmawiaj o tym z prawnikami( ale nie tylko z tymi liberalno-lewicowymi). "Jeśli nie będziesz w stanie go przedstawić, to daruj sobie na przyszłość tę demagogię." - Jest morderstwem dla wszystkich ludzi, z wyjątkiem tych, którzy mają lewicowe poglądy, to nie demagogia a oczywisty fakt i czy ci się podoba czy nie tak jest i nic na to nie poradzisz.
@ ___K___ : "nie próbowałbym, a wiesz, dlaczego? Bo w odróżnieniu od ciebie, ewangelizatora, uważam, iż każdy człowiek pownien kroczyć wybraną przez siebie ścieżką życia i nikomu nic do tego, kto jaką ścieżkę wybrał." - No i przedstawiłeś swoje zdanie, mój stosunek jest do tego neutralny. "czyżby to było coś jeszcze gorszego, niż pedofilia w KK?" - co ty ciągle z tą pedofilią w Kościele Katolickim? Czepiłeś się jak rzep psiego ogona, chyba za dużo TVN-u, "Tylko nie mów nikomu" czy filmu "kler". "z... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 24 listopada 2020 r. o 12:41
-1
"to prawda. Tylko że założenie szalika na pomnik nie jest demolowaniem." - Ale jest zakpieniem sobie, bo pomnik to nie miejsce na zostawianie odzieży osobistej, to nie szatnia. "Sprawdź sobie znaczenie słowa "demolować"." - Nie muszę, daruj sobie. "Ach, znowu zapomniałem, że nikt od ciebie nie ozekiwał znajomości SJP." - Po co te ironie? Nawet tutaj zabawny nie jesteś a tylko żałosny. "coraz bardziej się zapętlasz, chłopcze." - a ty znowu nie chcesz przyznać racji, toteż stwierdzenie, że się zapętlam nie było tu przez ciebie użyte przypadkowo, a do tego użycie słowa chłopcze świadczy, że już chyba po całości mnie zlewasz. "A ty chcesz chronić tylko pomniki religijne? Po raz kolejny powtarzam ci - bierz odpowiedzialność za swoje słowa." - Biorę, przynajmniej nie staję w obronie katów i zbrodniarzy jak to robisz ty. "Jeszcze się doczekamy burzenia pomników JP2 za jego mniej lub bardziej ciche przyzwolenie dla pedofilii w KK." - pieprz dalej bluźnierco, zobaczysz kiedyś jak los cię potraktuje - jak cię kiedyś życie w dupę złoi to popamiętasz i jeszcze będziesz przepraszał ze łzami w oczach za tego typu teksty. "od kiedy się z ciebie taki psychoanalityk zrobił?" - odkąd tylko z tobą rozmawiam. "Mocno początkujący, bo cieniutkie diagnozy stawiasz." - użyję twojego sformułowanie - wisi mi ta ocena. "nie "mnie" tylko "mi", a popłakać powinieneś się nie ze śmiechu, tylko z żałości." - pieprz sobie dalej, ja posłucham, co do gramatyki tu akurat racja, co do płakania - jeszcze zobaczymy kto będzie płakał( ale ja do tego nie zamierzam doprowadzić ale los jaki ciebie może spotkać)
"to prawda. Tylko że założenie szalika na pomnik nie jest demolowaniem." - Ale jest zakpieniem sobie, bo pomnik to nie miejsce na zostawianie odzieży osobistej, to nie szatnia. "Sprawdź sobie znaczenie słowa "demolować"." - Nie muszę, daruj sobie. "Ach, znowu zapomniałem, że nikt od ciebie nie ozekiwał znajomości SJP." - Po co te ironie? Nawet tutaj zabawny nie jesteś a tylko żałosny. "coraz bardziej się zapętlasz, chłopcze." - a ty znowu nie chcesz przyznać racji, toteż stwierdzenie, że się ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dyrektor Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Lublinie zaprasza

Dyrektor Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Lublinie zaprasza

Lubelskie: W regionie zmarło już 2 tysiące osób z Covid-19. Raport z nowymi danymi

Lubelskie: W regionie zmarło już 2 tysiące osób z Covid-19. Raport z nowymi danymi

W województwie lubelskim mamy 357 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 20 stycznia 2021 r. Zmarły 32 osoby.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmuje dzisiaj CCC Polkowice

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmuje dzisiaj CCC Polkowice

Zaledwie trzy dni minęły od ostatniego spotkania koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka koncentrują się już na starciu z kolejnym rywalem. Dzisiaj (godz. 18) zmierzą się z kandydatem do zdobycia tytułu mistrza Polski – CCC Polkowice

Sąsiedzi wynieśli mężczyznę z płonącego domu. Nie udało się go uratować

Sąsiedzi wynieśli mężczyznę z płonącego domu. Nie udało się go uratować

Dzisiaj po godz. 8 doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Woli Osińskiej (gm. Żyrzyn). Z płonącego budynku sąsiedzi wynieśli na zewnątrz nieprzytomnego mężczyznę. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Mimo prób reanimacji, 67-latek zmarł.

Medycyna przeniosła się do sieci. Co załatwimy online?

Medycyna przeniosła się do sieci. Co załatwimy online?

Żyjemy w czasach zaawansowanych technologii i powszechnej informatyzacji. Mnóstwo spraw, które wcześniej wymagały osobistego stawiennictwa się w odpowiednim urzędzie, możemy teraz załatwić przez internet. Lista usług, możliwych do zrealizowania przez internet, jest bardzo długa; obejmuje m.in.: sprawy podatkowe, wnioski o dowód osobisty, odpisy aktów, zgłoszenie sprzedaży samochodu i mnóstwo innych. Rewolucja naukowo-techniczna nie ominęła medycyny. Rok 2021 rok będzie kolejnym, w którym spawy medyczne załatwimy online. Przyjrzyjmy się zatem, jakie rzeczy jesteśmy w stanie zrobić bez przymusu udawania się do placówki zdrowia.

6919 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 443 chorych

6919 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 443 chorych

6 919 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 443 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Zamiast pomocy prawnej, miał oszukać klienta fundacji. Wcześniej przywłaszczył 90 tys. zł

Zamiast pomocy prawnej, miał oszukać klienta fundacji. Wcześniej przywłaszczył 90 tys. zł

Prace społeczne i grzywna. To kara dla Daniela B., który miał oszukać klienta swojej fundacji, obiecując mu pomoc prawną. 42-latek był wcześniej skazany za przywłaszczenie prawie 90 tys. zł od klientów biura turystycznego

Lubelskie: Pożaru nie było, ale w mieszkaniu leżało nadpalone ciało kobiety. Znalazł ją sąsiad

Lubelskie: Pożaru nie było, ale w mieszkaniu leżało nadpalone ciało kobiety. Znalazł ją sąsiad

Nadpalone ciało kobiety znalazł we wtorek jeden z mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Zaalarmował służby, kiedy z mieszkania jego sąsiadki zaczął wydobywać się dym

MKS Perła zagra ze Startem Elbląg, czyli nie ma miejsca na błąd

MKS Perła zagra ze Startem Elbląg, czyli nie ma miejsca na błąd

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zagra w Elblągu z miejscowym Startem. Strata do MKS Zagłębia Lubin wynosi już dziesięć punktów, więc mistrzynie Polski nie mogą pozwolić sobie już na jakiekolwiek potknięcie

Lublin: Nowe trolejbusy już zaczęły wozić pasażerów

Lublin: Nowe trolejbusy już zaczęły wozić pasażerów

Na ulice Lublina wyjechały dzisiaj nowe przegubowe trolejbusy kupione przez Zarząd Transportu Miejskiego. Takich pojazdów ma być łącznie piętnaście

Zmiany w szpitalu przy ul. Jaczewskiego. Miliony na kardiologię i kardiochirurgię
galeria

Zmiany w szpitalu przy ul. Jaczewskiego. Miliony na kardiologię i kardiochirurgię

Lepsze warunki dla pacjentów i jakość leczenia. Trwają ostatnie prace związane z modernizacją Kliniki Kardiologii w Szpitalu Klinicznym nr 4.

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Walecznych i Ponikwoda. Trzy osoby ranne

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Walecznych i Ponikwoda. Trzy osoby ranne

Do wypadku doszło około godz. 8.15 na skrzyżowaniu ulicy Walecznych i Ponikwoda w Lublinie.

Fatalna seria pożarów domów. Bracia zostali z niczym, rodzina z szóstką dzieci zbiera na remont
galeria

Fatalna seria pożarów domów. Bracia zostali z niczym, rodzina z szóstką dzieci zbiera na remont

Po drewnianym domu w Nowym Pożogu, w którym mieszkało dwóch mężczyzn w wieku 46 i 51 lat zostały zgliszcza. Bracia w piątkowym pożarze stracili wszystko, co mieli. Obecnie przebywają u przyjaciół. Potrzebują m.in. ubrań, bielizny, pościeli, ręczników i środków czystości.

Wystawa prac Marka Skowronka przed Centrum Kultury

Wystawa prac Marka Skowronka przed Centrum Kultury

W ramach Akademii Odkryć Fotograficznych w weekend na placu przed Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) otworzona została wystawa "Z lotu Skowronka" zawierająca prace Marka Skowronka.

Urządzamy przedpokój. O tym warto pamiętać

Urządzamy przedpokój. O tym warto pamiętać

Przedpokój to ważne miejsce w każdym domu i mieszkaniu. To właśnie tu witamy naszych gości, a jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Dlatego warto poświęcić więcej uwagi aranżacji strefy wejściowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.