Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2020 r.
16:56

"Protestujące urządzenia kuchenne”. Burza po wpisach młodzieżowego radnego o strajkujących kobietach

467 28 A A

„Feminazistki”, „urządzenia kuchenne”, „zwierzęta” – tak jeden z młodzieżowych radnych z Lublina, nazywał w sieci kobiety protestujące przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. – Uważam, że nikogo nie obraziłem – przekonuje Łukasz Zabłocki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek nowo wybrana Młodzieżowa Rada Miasta Lublin przyjęła stanowisko (niejednogłośnie), w którym potępiła zachowanie swojego kolegi. Chodzi o komentarze w mediach społecznościowych, w których Zabłocki „obrażał i dehumanizował wiele grup społecznych za odmienne mu poglądy”.

Na dowód dostaliśmy screeny postów Zabłockiego. Młody radny umieścił także na swoim profilu na Facebooku nagranie, w którym protestujące kobiety są określane jako „urządzenia kuchenne”.

– Uważam, że nikogo nie obraziłem. Jeśli jakaś grupa społeczna poczuła się urażona, to przepraszam – mówi nam Łukasz Zabłocki.

Jak dodaje, wpisy te publikował na swoim prywatnym profilu, który mogli przeglądać tylko jego znajomi. Zastrzega również, że nie był wtedy radnym, bo nie złożył jeszcze ślubowania. Oskarżenia pod swoim adresem nazywa „kłamstwem i manipulacją”.

– Nikogo nie nazwałem „zwierzętami”. Po prostu nie sądziłem, że jacyś ludzie mogą po sobie zostawiać tyle śmieci na ulicy. Reszta zarzutów to nadinterpretacja prześmiewczego filmiku, który udostępniłem – przekonuje.

Zdjęcie z protestów kobiet Młodzieżowa Rada Miasta Lublin opublikowała na swoim Facebooku 23 października. Trzy dni później czterech radnych (Łukasz Zabłocki, Michał Chrapowicki, Franciszek Piasecki, Mateusz Szaran) wydało oświadczenie. Wyrażają w nim zaniepokojenie wsparciem akcji, „która ma oczywiste powiązania z kilkoma skrajnie lewicowymi ugrupowaniami”. Przypominają też, że zgodnie ze statutem „Rada jest organem apolitycznym”.

– Struktura, cele i środki działania, ordynacja wyborcza młodzieżowej rady zostały skonstruowane tak, aby wspierać rozwój młodych ludzi pod kątem ich aktywności na gruncie lokalnej społeczności oraz poznania mechanizmów demokracji – informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta miasta Lublin. I dodaje: – Statut (Młodzieżowej Rady Miasta Lublin – dop. red.) nie przewiduje możliwości ingerencji w działania Rady, ani w zakres poruszanych przez Radnych tematów.

Przewodniczący MRML Filip Jastrzębski zapowiedział dziś, że jutro o „nagannym zachowaniu” Zabłockiego poinformuje władze szkoły, którą młody radny reprezentuje – ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DetectiveCarter / 18 listopada 2020 r. o 18:41
+21
Młodzieżowa Radia Miasta czyli banda zblazowanych gówniarzy, którym się wydaje że są dorośli i myślą, że te ich pswudoobrady coś znaczą. A tak na prawdę są marionetkami polityków którzy nimi manipulują. A ten buc, który tak nazwał kobiety to chyba jakiś wyznawca fanatyczny obecnego ministra edukacji bo takie podobno brzmiące "mądrości" wygłasza ... Do książek chłopczyku i nauki
Avatar
Janusz_Paliwas / 18 listopada 2020 r. o 17:21
+20
Dobrze że ma głowę, to śnieg chociaż do środka szyi nie naleci... Pochodzi z krasnika?
Avatar
Komentator / 20 listopada 2020 r. o 07:56
+4
środowiska tzw. moralnej wrażliwości lewicowej wykrzykują hasła w stylu "j**ać", "p**rdolić", "w**ierdalać" i to jest jak najbardziej ok. Nazywanie ich "urządzeniami kuchennymi" "feminazistkami", "zwierzętami" - to jest nie ok. To jest straszliwa obraza, zbrodnia, chamstwo, że nie ma co. Gdzie tu jakakolwiek logika? Nie ma, brak kompletnie.
 "j*bać", "p**rdolić" czy "w**ierdalać" to określenie czynności. Natomiast uprzedmiotowanie kogoś wyrażeniem "urządzenie kuchenne" czy pozbawianie podmiotowości "ludzkiej" poprzez nazywanie "zwierzętami" to zdecydowanie dwie różne sprawy.
 "j*bać", "p**rdolić" czy "w**ierdalać" to określenie czynności. Natomiast uprzedmiotowanie kogoś wyrażeniem "urządzenie kuchenne" czy pozbawianie podmiotowości "ludzkiej" poprzez nazywanie "zwierzętami" to zdecydowanie dwie różne sprawy. rozwiń
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 22:26
+1
@ ___K___ : "Chlopcze - skończ z tą lewicą." - Skończę, jeśli ona nie będzie zadzierać ze mną, Ojczulku drogi. "Masz jakąś obsesję!" - Ty masz obsesję za to na punkcie śledzenia moich wpisów i odpowiadania na niemal każdego z nich. "Tam byli ludzie, a nie lewica." - tam była przeważnie lewica, a to też ludzie, nieprawdaż? No właśnie. "czy wszystko, co tobie się nie podba, od razu jest lewicowe?" - tego nigdzie nie powiedziałem, nie dorabiaj sobie niestworzonych rzeczy.
Czy ty się dobrze czujesz? Wypowiedziałem się w tym wątku wcześniej niż ty. A mimo to nie przyszło mi do glowy, by napisać, że " masz obsesję za to na punkcie śledzenia moich wpisów i odpowiadania na niemal każdego z nich " (pomijam już fakt, że powinieneś napisać "na każdy z nich". " tam była przeważnie lewica " - skąd wiesz? Byłeś? Pytałeś uczestników o poglądy polityczne? " tego nigdzie nie powiedziałem, nie dorabiaj sobie niestworzonych rzeczy " - ty w praktycznie lażdym swoim wpisie, gdy odnosisz się do osób myślących inaczej, niż ty sam, uznajesz swych oponentów za lewicę.
Czy ty się dobrze czujesz? Wypowiedziałem się w tym wątku wcześniej niż ty. A mimo to nie przyszło mi do glowy, by napisać, że " masz obsesję za to na punkcie śledzenia moich wpisów i odpowiadania na niemal każdego z nich " (pomijam już fakt, że powinieneś napisać "na każdy z nich". " tam była przeważnie lewica " - skąd wiesz? Byłeś? Pytałeś uczestników o poglądy polityczne? " tego nigdzie nie powiedziałem, nie dorabiaj sobie niestworzonych rzeczy " - ty ... rozwiń
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 22:13
+1
@ ___K___ : "Rozumiem, że do własnej mamusi zwracasz się per "urządzenie kuchenne"?" -Nie, absolutnie nie, nie dołączaj się do współtowarzysza o nazwie "Komentator" - dwóch na jednego to nie uczciwa gra.
To co, zabronisz mi może wypowiadać się na forum? I powiedz - jak to jest, że nie przeszkadza ci określenie "urządzenie kuchenne" adresowane do innych kobiet, ale do własnej mamusi już tak byś się nie zwrócił? Przecież napisałeś, że to " subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia". No chyba, że jedynie wtedy, gdy są adresowane "w kierunku działaczy lewej strony ", ale to już faszyzm przez ciebie przemawia.
To co, zabronisz mi może wypowiadać się na forum? I powiedz - jak to jest, że nie przeszkadza ci określenie "urządzenie kuchenne" adresowane do innych kobiet, ale do własnej mamusi już tak byś się nie zwrócił? Przecież napisałeś, że to " subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia". No chyba, że jedynie wtedy, gdy są adresowane "w kierunku działaczy lewej strony ", ale to już faszyzm przez ciebie przemawia. rozwiń
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 21:51
+1
@ Komentator: "j*bać", "p**rdolić" czy "w**ierdalać" to określenie czynności." - w dodatku wulgarne określenia czynności i jeśli są przypadki używania tych określeń czynności w stosunku do konkretnych ludzi(ich nazwisk) w sferze publicznej to jest to nawoływanie do nienawiści( a ponoć lewica stroni od nawoływania do nienawiści). "Natomiast uprzedmiotowanie kogoś wyrażeniem "urządzenie kuchenne" czy pozbawianie podmiotowości "ludzkiej" poprzez nazywanie "zwierzętami" to zdecydowanie dwie różne sprawy." - Ojej straszne się rzeczy stały, że tak zaiste subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia w kierunku działaczy lewej strony poleciały. Lewa strona zwłaszcza w przypływie negatywnych emocji i ekspresji potrafi używać niejednokrotnie gorszego słownictwa, czego marsze feministyczne nie raz były przykładem. Już wy nie bądźcie tacy delikatni, bo to istny popis hipokryzji z waszej lewej strony, sami podobno stronicie od obraźliwego słownictwa, stronicie podobno od agresji, wulgaryzmów a jak przychodzi do manifestacji i protestów to cała brutalna prawda wychodzi o waszych środowiskach i wprost niepohamowana "wrażliwość" intelektualno-emocjonalna.
Chlopcze - skończ z tą lewicą. Masz jakąś obsesję! Tam byli ludzie, a nie lewica. czy wszystko, co tobie się nie podba, od razu jest lewicowe?
Chlopcze - skończ z tą lewicą. Masz jakąś obsesję! Tam byli ludzie, a nie lewica. czy wszystko, co tobie się nie podba, od razu jest lewicowe? rozwiń
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 21:50
+1
środowiska tzw. moralnej wrażliwości lewicowej wykrzykują hasła w stylu "j**ać", "p**rdolić", "w**ierdalać" i to jest jak najbardziej ok. Nazywanie ich "urządzeniami kuchennymi" "feminazistkami", "zwierzętami" - to jest nie ok. To jest straszliwa obraza, zbrodnia, chamstwo, że nie ma co. Gdzie tu jakakolwiek logika? Nie ma, brak kompletnie.
Rozumiem, że do własnej mamusi zwracasz się per "urządzenie kuchenne"?
Avatar
Komentator / 20 listopada 2020 r. o 20:51
+1
@ Komentator: "j*bać", "p**rdolić" czy "w**ierdalać" to określenie czynności." - w dodatku wulgarne określenia czynności i jeśli są przypadki używania tych określeń czynności w stosunku do konkretnych ludzi(ich nazwisk) w sferze publicznej to jest to nawoływanie do nienawiści( a ponoć lewica stroni od nawoływania do nienawiści). "Natomiast uprzedmiotowanie kogoś wyrażeniem "urządzenie kuchenne" czy pozbawianie podmiotowości "ludzkiej" poprzez nazywanie "zwierzętami" to zdecydowanie dwie różne sprawy." - Ojej straszne się rzeczy stały, że tak zaiste subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia w kierunku działaczy lewej strony poleciały. Lewa strona zwłaszcza w przypływie negatywnych emocji i ekspresji potrafi używać niejednokrotnie gorszego słownictwa, czego marsze feministyczne nie raz były przykładem. Już wy nie bądźcie tacy delikatni, bo to istny popis hipokryzji z waszej lewej strony, sami podobno stronicie od obraźliwego słownictwa, stronicie podobno od agresji, wulgaryzmów a jak przychodzi do manifestacji i protestów to cała brutalna prawda wychodzi o waszych środowiskach i wprost niepohamowana "wrażliwość" intelektualno-emocjonalna.
 Skomentuję to tak: ŻAŁOSNY jesteś uważając, że "tak zaiste subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia" mogą być usprawiedliwiane w przestrzeni publicznej, a ekspresywne stwierdzenie do kogoś, żeby "sobie poszedł" (wy***rdalać) są już obraźliwe i nie mają miejsca w tej samej przestrzeni publicznej co "rozkraczone k*rwy" czy "urządzenia kuchenne". Idź być wrażliwy intelektualno-emocjonalnie gdzie indziej.
 Skomentuję to tak: ŻAŁOSNY jesteś uważając, że "tak zaiste subtelne i bynajmniej nieobraźliwe określenia" mogą być usprawiedliwiane w przestrzeni publicznej, a ekspresywne stwierdzenie do kogoś, żeby "sobie poszedł" (wy***rdalać) są już obraźliwe i nie mają miejsca w tej samej przestrzeni publicznej co "rozkraczone k*rwy" czy "urządzenia kuchenne". Idź być wrażliwy intelektualno-emocjonalnie gdzie indziej. rozwiń
Avatar
___K___ / 19 listopada 2020 r. o 19:49
+1
Ciekawe, czy do mamusi paniczyk też się tak zwraca? A ta pewnie zachwycona, jakiego ma "oświeconego" synalka...
Avatar
___K___ / 25 listopada 2020 r. o 10:12
0
"zawsze nie rozumiem, nie wiem, nie mam doświadczenia, nie znam się - klasyk nad klasykami, typowa odpowiedź zawsze tam, gdzie mam(lub mogę mieć) rację" - przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp. Tak więc powtarzam z innych wątków: szkoda z tobą wchodzi w polemikę, -felipe_96. . Pamiętaj - to, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje. To, że coś jest niezgodne z twoimi wyobrażeniami, nie jest jeszcze złe. Nie masz monopolu na wiedzę, na nieomylność, na nic. Jesteś prawicowo zorientowanym teoretykiem bez doświadczenia w jakiejkolwiek dziedzinie życia, idealizujesz pewne kwestie, ale w innych jesteś załosnym szowinistą i hipokrytą. Tyle wnioskuję z kilku tygodni polemik z tobą. I postaram się nie wdawać w kolejne polemiki z tobą - szkoda mi czasu, zwłaszcza, że płodzisz masę tekstów, czasem po dwie odpowiedzi na jeden mój wpis..
"zawsze nie rozumiem, nie wiem, nie mam doświadczenia, nie znam się - klasyk nad klasykami, typowa odpowiedź zawsze tam, gdzie mam(lub mogę mieć) rację" - przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp. Tak więc powtarzam z innych wątków: szkoda z tobą wchodzi w polemikę, -felipe_96. . Pamiętaj - to, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje. To, że coś jest niezgodne z twoimi wyobrażeniami, nie jest jeszcze złe. Ni... rozwiń
Avatar
___K___ / 25 listopada 2020 r. o 10:12
0
"zawsze nie rozumiem, nie wiem, nie mam doświadczenia, nie znam się - klasyk nad klasykami, typowa odpowiedź zawsze tam, gdzie mam(lub mogę mieć) rację" - przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp. Tak więc powtarzam z innych wątków: szkoda z tobą wchodzi w polemikę, -felipe_96. . Pamiętaj - to, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje. To, że coś jest niezgodne z twoimi wyobrażeniami, nie jest jeszcze złe. Nie masz monopolu na wiedzę, na nieomylność, na nic. Jesteś prawicowo zorientowanym teoretykiem bez doświadczenia w jakiejkolwiek dziedzinie życia, idealizujesz pewne kwestie, ale w innych jesteś załosnym szowinistą i hipokrytą. Tyle wnioskuję z kilku tygodni polemik z tobą. I postaram się nie wdawać w kolejne polemiki z tobą - szkoda mi czasu, zwłaszcza, że płodzisz masę tekstów, czasem po dwie odpowiedzi na jeden mój wpis..
"zawsze nie rozumiem, nie wiem, nie mam doświadczenia, nie znam się - klasyk nad klasykami, typowa odpowiedź zawsze tam, gdzie mam(lub mogę mieć) rację" - przecież sam przyznajesz, zwłaszcza tam, gdzie przyprę cię do muru argumentami i faktami, że ine znasz się na tej dziedzinie, że masz dopiero 24 lata itp. Tak więc powtarzam z innych wątków: szkoda z tobą wchodzi w polemikę, -felipe_96. . Pamiętaj - to, że o czymś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje. To, że coś jest niezgodne z twoimi wyobrażeniami, nie jest jeszcze złe. Ni... rozwiń
Avatar
___K___ / 25 listopada 2020 r. o 10:07
0
@ -felipe_96. "jeśli działania lewicowców są szkodliwe czy toksyczne to raczej nie powinny im przyklaskiwać władze samorządowe a skrytykować solidnie i dobitnie, jeśli dodatkowo towarzyszy tym działonom jakaś agresja słowna lub fizyczna to pogonienie gdzie pieprz rośnie z pewnością byłoby wskazane" - rozumiem, że odnosi się to także do działań prawicowców? ""Z relatywizowania pewine masz piątkę?" - Gdzie tam, może ledwie tróję na szynach, relatywizowania to bym się mógł od ciebie uczyć albo na korki do ciebie chodzić." - no proszę, jeszcze do tego obłudnik. "i tak i nie, są kościoły i księża, które i którzy ograniczają się tylko do kultywowania wiary i odprawiania obrzędów religijnych, a są i takie kościoły i księża, które i którzy potrafią zabierać głos w sprawach ważnych dla kraju, ze zwyczajnej troski o niego, o ojczyznę. " - kler, to się zawsze o swoje dobra troszczył. ""przypominam ci, że Polska wciąż nie jest państwem kościelnym, tylko świeckim." - Polska nie jest państwem ani kościelnym ani świeckim - jest państwem katolickim" - nie. Polska jest państwem świecki i jej prawodawstwo powinno być świeckie. Wara wszelkim Kościołom od tego! ""kościołach mogą sobie to robić. W prawodawstwie - w żadnym razie!!!" - A niby czemu? Boisz się tzw. katotalibanu? Nie ma się czego bać, religia katolicka to najbardziej spokojna, dobrotliwa i chcąca pokoju religia, pełna zasad, norm i wytycznych w postępowaniu, relacjach, zwyczajach międzyludzkich, jest na świecie prześladowana " - a dlatego, że Polska jest państwem świeckim. W wielu kwestiach nie ma prawa do mieszania się w kwestie KK (vide kwestie katechetów), ale KK wpieprza się, gdzie może. Można zaryzykować stwierdzenie, że każda duża religia na świecie jest "spokojna, dobrotliwa i chcąca pokoju", tylko ekstremiści to wypaczają. W katolicyzmie też. I wyznawcy wszystkich religii twierdzą, że oni są najspokojniejsi i jedyni słuszni. "Złe duchy i demony uzurpować sobie pragną prawo do zawładnięcia sumieniami, umysłami ludzi i ich życiem i funkcjonowaniem, rogacizna w obecnych czasach staje się bardzo nachalna i nie śpi, ma wyszukane i cwane metody kuszenia i sprowadzania ludzkość na manowce" - daruj sobie te teksty, przynajmniej do mnie. "no być może jest tak dlatego, że tych prawicowych jest niestety bardzo mało i mają niskie budżety natomiast lewicowych organizacji namnaża się w ogrom i bywają one sowicie wspierane pieniędzmi z zewnątrz( m.in przez twojego ulubionego Pana Georga S.)." - a nieco wyżej pisałeś coś o kilkuprocentowym poparciu dla lewicy, skąd niby więc te liczne organizacje? Znowu pała z logiki!
@ -felipe_96. "jeśli działania lewicowców są szkodliwe czy toksyczne to raczej nie powinny im przyklaskiwać władze samorządowe a skrytykować solidnie i dobitnie, jeśli dodatkowo towarzyszy tym działonom jakaś agresja słowna lub fizyczna to pogonienie gdzie pieprz rośnie z pewnością byłoby wskazane" - rozumiem, że odnosi się to także do działań prawicowców? ""Z relatywizowania pewine masz piątkę?" - Gdzie tam, może ledwie tróję na szynach, relatywizowania to bym się mógł od ciebie uczyć albo na korki do ciebie chodz... rozwiń
Avatar
___K___ / 24 listopada 2020 r. o 09:39
-1
@ -felipe_96. "Dodawanie przywilejów i ekstra uprawnień ze względu na fakt bycia kobietą czy osobą homoseksualną to jest wyrównywanie nierówności ale pojmowane krzywo" - nieprawda. ""wyrównywania nierówności za wszelką cenę i pod każdym względem" - czego tutaj nie rozumiesz? Chodzi mi o doprowadzanie do wywyższania mniejszości względem większości oraz wywyższania płci żeńskiej nad męską" - wyrównywanie praw nie doprowadza do wywyższania. Popełniasz podstawowe błędy logiczne. "albo nie zatrudnimy osoby heteroseksualnej, bo żeby spełniać jakieś tam kryteria narzucone powinniśmy zatrudnić geja czy lesbijkę - toż to idiotyzmy, jakby orientacja seksualna miała w zakresie wykonywania obowiązków służbowych cokolwiek do powiedzenia - każdy wykonuje te same obowiązki, orientacja nie powinna być brana pod uwagę jako fakt, żeby podnieść komuś zarobki tylko za sam fakt tego, że jest inny - kuriozalne, bo tylko dlatego, że jest w mniejszości)" - wskaż takie obowiązujące prawo, które by tego typu rzeczy sankcjonowało. "Musisz zrozumieć na czym polega polityczna poprawność. Jak już załapiesz, to wtedy przekonasz się, że nie wszystko co lewicowe jest takie pozytywne jak ci się wydawało, lewa strona ma tendencje do fiksacji na tle równouprawniania orientacji i płci pod względem płac, pracy wykonywanej - i dochodzi naprawdę do kuriozalnych przypadków" - polityczna poprawność jest taka, że ine można skrytykować księdza za jego zachowania, bo wy, polscy katolicy, odbieracie to jako atak na waszą wiarę. Nie pierdacz więc o lewicy i jej rzekomych fiksacjach.  ""Taki funkcjonariusz nie ma prawa stosować środków przymusu bezpośredniego." - Acha, ale na Marszu Niepodległości to już mieli prawo tak? Według ciebie pewnie tak. Środki przymusu bezpośredniego mają prawo być użyte wobec najbardziej natarczywych i agresywnych osobistości - dotyczy to zarówno ekstremistów po stronie prawej jak i po lewej" - a gdzież to na marszu niepodległości byli ubrani po cywilnemu funkcjonariusze, którzy bili manifestantów??? I tak, można yżywać środków przymusu bezpośredniego, ale będąc umundurowanym, ewentualnie jasno przedstawiającym się za policjanta. Chłopcze, dokształć się! ""To była badyterka, a nie "potrzeba"." - bandyterka zdarza się zarówno po lewej jak i prawej stronie - zachowania ekstremalne, cec***ące się agresją i próbą użycia siły spotkają się z odpowiedzią w postaci zdzielenia pałką" - przez cywila??? Twój ekstremizm jest przerażający! "Policja sama z siebie atakować nie będzie, ale jeśli wystarczająco ostro ku temu jest sprowokowana to wtedy ma prawo użyć przymusu bezpośredniego - są od tego by pilnować porządku, tłumić zachowania ekstremalne, agresywne jednakże wprost proporcjonalnie do skali zagrożenia" - ty nawet w swojej relatywizacji cienki jesteś. Na marszu niepodłegłości, twoim zdaniem, byli godni potępienia policyjni tajniacy-prowokatorzy, a zagrożenia nie było. Na protestach kobiet zagrożeń widzisz masę, ale cywilnych prowokatorów ze służb chwalisz za ich agresję.
@ -felipe_96. "Dodawanie przywilejów i ekstra uprawnień ze względu na fakt bycia kobietą czy osobą homoseksualną to jest wyrównywanie nierówności ale pojmowane krzywo" - nieprawda. ""wyrównywania nierówności za wszelką cenę i pod każdym względem" - czego tutaj nie rozumiesz? Chodzi mi o doprowadzanie do wywyższania mniejszości względem większości oraz wywyższania płci żeńskiej nad męską" - wyrównywanie praw nie doprowadza do wywyższania. Popełniasz podstawowe błędy logiczne. "albo nie zatrudnimy osoby h... rozwiń
Avatar
___K___ / 24 listopada 2020 r. o 09:28
-1
@ -felipe_96. ""jesteś wrednym, chamskim, męskim szowinistą" - Nie wygumkujesz tego( chyba, że usunąłeś tamten komentarz)" - nawet nie zamierzam. Ja biorę odpowiedzialność za swoje słowa. ""to nie jest partnerstwo." - jasne, że jest, ja nie chciałbym w moim związku stać się kobietą, i nie chciałbym aby moja partnerka stała się mężczyzną, zamiana roli życiowych i społecznych płci - tego nie uznaję( moje poglądy)" - znaczenia słowa "partnerstwo" też nie rozumiesz...  ""to nie kwestia religii, a braku wiedzy oraz biedy." - fundamentalizm religijny też ma w tym swój udział" - to prawda - znaczący udział w tym ma zwłaszcza KK. "w krajach rozwiniętych, pełnych bogactwa i dobrobytu - ludzie skupiają się na zbyt dużym konsumpcjonizmie i materializmie i oddają się im bezgranicznie i kierują się wygodnictwem i egoizmem nie myśląc o spłodzeniu zbyt licznego potomstwa, panuje tendencja do rodzenia tylko jednego dziecka albo nie posiadania potomstwa wcale( kotek czy piesek zastępuje dziecko). A efekty są tego coraz dramatyczniejsze - brak wymiany pokoleniowej, starzejące się społeczeństwo, brak rąk do pracy" - ale w czym masz problem? to jest cudze życie i każdy ma je przeżyć tak, jak sam chce. Nie chce mieć dzieci, niech ich nie ma, chce - niech ma. Rodziny wielodzietne, to już w krajach rozwiniętych przeżytek. Ale nie dlatego, że - jak piszesz - chodzi o konsumpcjonizm i wygodę. To kwestia odpowiedzialności. trzeba te dzieci wychować, wykształcić, a to kosztuje kosmiczne pieniądze. "Ludzie chcą mieć seks tylko w postaci przyjemności, ale kiedy w grę idzie już ku obowiązkom i odpowiedzialności - to od tego wszystkiego każdy chce się trzymać jak najdalej" - no właśnie nie, to jest przejaw odpowiedzialności. ""oczywiście! Tak jak bycie odpowiedzialnym ojcem to domena męskości. Odwrotnie być nie może." - Zgadza się, dobrze, że z tym nie polemizujesz" - tam był sarkazm...
@ -felipe_96. ""jesteś wrednym, chamskim, męskim szowinistą" - Nie wygumkujesz tego( chyba, że usunąłeś tamten komentarz)" - nawet nie zamierzam. Ja biorę odpowiedzialność za swoje słowa. ""to nie jest partnerstwo." - jasne, że jest, ja nie chciałbym w moim związku stać się kobietą, i nie chciałbym aby moja partnerka stała się mężczyzną, zamiana roli życiowych i społecznych płci - tego nie uznaję( moje poglądy)" - znaczenia słowa "partnerstwo" też nie rozumiesz...  ""to nie kwesti... rozwiń
Avatar
___K___ / 24 listopada 2020 r. o 09:18
-1
@ -felipe_96. "I odchodzę od tematu kierując atak na rozmówcę, zgrabne wycofanie się" - czyli jak temat/pytanie jest dla ciebie niewygodny/e, to zaraz twierdzisz, że cię atakuję. Typowe podejście charakterystyczne dla KK i kleru: zadanie niewygodnego pytania traktujecie jak atak na waszą wiarę. "zaraz chciałbyś dowodów i oczywiście nie dowierzał mi" - przypominam ci, że to ty chciałeś dowodów na moje zaangażowanie na rzecz niepełnosprawnych. Ja nigdy od ciebie takich rzeczy nie oczekiwałem, za to wykazałem niejednokrotnie, że nie pomagałeś i nie pomagasz, choć masz pełną klawiaturę frazesów o tym, jak to wszyscy pomagają potrzebującym. "( a ja z życzliwości odpowiadam na każdy, nawet bzdurny twój komentarz)" - nie zmuszam cię do tego. Dodam, że piszesz więcej, niż ja, potrafisz na kilka moich postów napisać o połowę więcej swoich. I chce ci się komentować takie bzdury? "poza tym sam nie kiwnąłbyś nawet palcem - taka jest właśnie lewica - wszędzie dramatyzuje, tragizuje, widzi ludzie nieszczęścia, dramaty i tak dalej a guzik by zrobiła - słabych i chorych do aborcji i eutanazji" - już to przerabialiśmy. Lewica przynajmniej dostrzega problemy i próbuje je rozwiązać. Prawica i KK najchętniej wszystkiego by zakazały. A aborcja i eutanazja, to twoje dyżurne tematy - demonizujesz problemy, o których w dodatku kompletnie nic nie wiesz. "Mordercy i zbrodniarze" - zagalopowałeś się, chłopcze. Jeśli masz jakieś dowody, to jesteś zobowiązany zawiadomić organa ścigania. Jak nie - daruj sobie takie teksty, bo to oszczerstwo. I też może być ścigane, a ty anonimowy nie jesteś. I mnie to wali, ja cię ścigał nie będę, ale mogą się znaleźć tacy, których uraziłeś tym stwierdzeniem. Powtarzam kolejny raz: bierz odpowiedzialność za to, co piszesz. ""brakiem prawa jazdy sam tłumaczyłeś swoją niemoc." - zejdź z łaski swojej z faktu posiadania czy nie posiadania przeze mnie prawa jazdy, takim atakiem ad personam nic nie nie wskórasz" - to nie atak, to stwierdzenie faktu. ""A ja ci wielokrotnie już pisałem, że pomóc moćna nie angażując się finansowo (materialnie)." - Ale na ogół to właśnie tej materialnej czy finansowej potrzeby im brak a nie siedzenia i nic nie robienia - w taki sposób to ja nic nie pomogę, za sam fakt bycia i siedzenia. Poza tym nie umiem się nikim opiekować - rybkami w akwarium nie umiałbym się zająć a co mówiąc dopiero o człowieku( nie ważne czy małym czy dużym)" - nie życzę ci tego, ale wyobraź sobie sytuację, że kiedyś rodzi ci się nieuleczalnie chore dziecko. Jak się inm będziesz opiekował, skoro nawet rybkami w akwarium byś się zająć nie potrafił? NIE MASZ POJĘCIA O POMAGANIU LUDZIOM POTRZEBUJĄCYM, ALE GŁOS ZABIERASZ. ""znam kilkunastoletnich wolontariuszy, którzy też są na utrzymaniu rodziców, a mimo to pomagają bardzo wydajnie." - a ile lat mam ja, a ile oni to po pierwsze a po drugie wolontariat nie będę ukrywał ale nigdy mnie nie pociągał, nie dlatego, że jestem egoistą i pomagać bym nie mógł ale pomagać trzeba umieć - ja tylko mogę towarzyszyć i wsparcie psychologiczne zapewnić, natomiast tak, żeby fizycznie co chwila coś robić - nie nadaję się do tego, bo tego nie potrafię( gdybym został zmuszony, to bym pewnie musiał sobie radzić w takim zadaniu ale bym partaczył - a to nie pomoc a tylko utrudnienie)" - no proszę, wolontariat cię nie interesował, a to przecież takie chrześcijańskie działanie (tu nie ma ironii!). To stosowanie zaleceń religii do bliźnich. Pamiętaj, że wszystkiego się można nauczyć, nawet dość sybko. A wolontariusze, to nie tylko nastolatki, więc nie rozumiem twojego uniku w kwestii wieku. ""kolejna wymówka teoretyka!" - no to działaj praktyku! Nie krępuj się ty masz mnóstwo pieniędzy, doświadczenia, po co gadasz ze mną? Ruszaj! Działaj!" - a skąd wiesz, że tego nie robię? Nie zwykłem się afiszować ze swoją pomocą.
@ -felipe_96. "I odchodzę od tematu kierując atak na rozmówcę, zgrabne wycofanie się" - czyli jak temat/pytanie jest dla ciebie niewygodny/e, to zaraz twierdzisz, że cię atakuję. Typowe podejście charakterystyczne dla KK i kleru: zadanie niewygodnego pytania traktujecie jak atak na waszą wiarę. "zaraz chciałbyś dowodów i oczywiście nie dowierzał mi" - przypominam ci, że to ty chciałeś dowodów na moje zaangażowanie na rzecz niepełnosprawnych. Ja nigdy od ciebie takich rzeczy nie oczekiwałem, za to wykazałem niejednokrot... rozwiń
Avatar
___K___ / 24 listopada 2020 r. o 09:04
-1
 @ -felipe_96. "Nie wiem szczerze mówiąc czym miałbyś mnie namówić do przejścia na lewą stronę i porzucenia wiary, po tylu rozmowach ze mną, może to nieskromne co powiem ale nie udałoby ci się" - nie próbowałbym, a wiesz, dlaczego? Bo w odróżnieniu od ciebie, ewangelizatora, uważam, iż każdy człowiek pownien kroczyć wybraną przez siebie ścieżką życia i nikomu nic do tego, kto jaką ścieżkę wybrał.  "próbowałem się zapoznawać i z tą stroną medalu polityki, tymi spojrzeniami i niestety przeraziły mnie i miałem ochotę wręcz zwymiotować - robią dobrą minę do złej gry, a gdyby od środka te środowiska zinfiltrować wówczas wychodzą takie podgnite kwiatki, że przykro patrzeć" - czyżby to było coś jeszcze gorszego, niż pedofilia w KK? ""Pamiętaj, że byłem wierzący i takie treści przyswajałem. I odrzuciłem je w pełni świadomie." - I źle zrobiłeś, bo dałeś się pochłonąć i zakleszczyć w lewicowo-liberalne przekazy, przez co negujesz co tylko możesz co prawicowe, katolickie, konserwatywne - uważając to za staromodne, zaściankowe, średniowieczne, nienowoczesne, skansen i zabobony. Zacząłeś żyć w bańce i ułudzie, powierzchowności, odpłynąłeś gdzieś w siną dal i stąpasz po omacku, pobłądziłeś ale mam nadzieję, że kiedyś odnajdziesz drogę powrotną i zrozumiesz swoje błędy( I to nie jest bynajmniej wywyższanie się z mojej strony - też popełniam błędy ale umiem je naprawiać)" - znowu zaczynasz ewangelizować. Znowu próbujesz się wtrącać do mojej ścieżki. Piszesz o ułudzie, który sam wierzysz w to, co nienamacalne. "chwileczkę to ty jednak w coś wierzysz( bo deklarowałeś się jako ateista)? Nic z tego nie rozumiem" - to akurat wiem,że nie rozumiesz. Ale wyjaśnię ci to. Ayeizm, to (znowu SJP) "pogląd odrzucający wiarę w Boga, zaprzeczający istnieniu Boga". To nie oznacza niewiary we wszystko, odrzucenia wszystkiego. A ja napisałem o wierze w określone wartości. ""A  katolikach wiem nader dużo - wszak żyję w ich otoczeniu." - I strasznie jest ci źle z tego powodu? Katolicy nie gryzą" - nie wartościowałem faktu, że żyję w otoczeniu katolików. Nadinterpretujesz (masz do tego wielkie skłonności). ""znowu nie zauważyłeś, że to były cytaty z twojej wypowiedzi..." - cytaty? pojedyncze słówka i to nie z mojej a z twojej, ale nie będę polemizował bo i tak pozostaniesz przy swoim" - takie są fkty, więc czemu miałbym im przeczyć? ""podaj choć jeden dowód na poparcie swoich bzdurnych tez." - czytaj prawicowe treści, konserwatywne, katolickie a będziesz mieć od groma dowodów, nie wykazuj się aż tak skrajną ignorancją i zaślepieniem, przejrzyj na oczy" - mylisz się, to będą tylko opinie i relatywizowanie faktów, co i ty czynisz. ""dobrze wiesz, o czym piszę." - tak o mordowaniu istot nienarodzonych, wiem doskonale" - pokaż paragraf mówiący o tym, że aborcja to morderstwo. Jeśli nie będziesz w stanie go przedstawić, to daruj sobie na przyszłość tę demagogię.
 @ -felipe_96. "Nie wiem szczerze mówiąc czym miałbyś mnie namówić do przejścia na lewą stronę i porzucenia wiary, po tylu rozmowach ze mną, może to nieskromne co powiem ale nie udałoby ci się" - nie próbowałbym, a wiesz, dlaczego? Bo w odróżnieniu od ciebie, ewangelizatora, uważam, iż każdy człowiek pownien kroczyć wybraną przez siebie ścieżką życia i nikomu nic do tego, kto jaką ścieżkę wybrał.  "próbowałem się zapoznawać i z tą stroną medalu polityki, tymi spojrzeniami i niestety przeraziły mnie i miałem ochotę wręcz zw... rozwiń
Avatar
___K___ / 24 listopada 2020 r. o 08:53
-1
@ -felipe_96. "stwierdziłem oczywisty fakt, że potrafisz się błaźnić nawet tego nie dostrzegając, nie ma tu żadnego sarkazmu ni ironii, a jeśli to nietaktowne z mojej strony, to przepraszam wielce wrażliwego i szlachetnego człowieka opowiadającego się za aborcją i eutanazją" - widzisz, ty nawet nie rozumiesz, co do ciebie piszę. Mnie twoje opinie zwisają, a zapytałem, czy jej wyrażenie było przedstawionym przez ciebie taktem, ironią, czy sarkazmem. I ja nie opowiadam się za abrocją i eutanazją, tylko chcę, by ludzie mieli możliwość ich dokonania. Ty próbujesz mnie przedstawiać w roli mordercy niennarodzonych (co jest bzdurą, bo to nie morderstwo - żadne cywilizowane prawodawstwo świata tak tego ine klasyfikuje), albo nieuleczalnie chorych (choć ty tu zaliczasz w zasadzie tylko starszych ludzi).  "Tak bo zapomniałem, że jaśnie Pan jest empirykiem-naukowcem, który nie zaufa póki nie zobaczy, póki nie zbada, póki nie przeanalizuje, póki wreszcie nie będzie mieć dowodów( ale i tak będzie brnął w zaparte że to pewnie fałszywki czy teorie spiskowe)" - chłopcze, to ty próbujesz dezawuować fakty, które ci przedstawiam (vude kwestia "żołnierzy wyklętych").  "nie straciłem zupełnie rozumu i głowy dla żadnej kobiety" - a może żadna cię po prostu nie chce? "zawsze stawiam na rozum i rozsądek oraz racjonalizm w poznawaniu drugiej połówki a nie na puste uczucia, chwilowe uniesienia seksualne i słuchanie głupiego serca, które ślepymi uczuciami zwodzi na manowce" - dobre tłumaczenie singla, którego żadna nie chce ;-) "dużo czytam, analizuję i wyciągam wnioski z psychologii związków, by nie wpieprzyć się w jakieś tarapaty" - w tej kwestii nic nie zastąpi życia w związku, ale masz niezłe wytłumaczenie, gdy ktoś cię pyta, czemu nie masz dziewczyny :-) Poza tym jeśli większość związków nazywasz tarapatami, to o czym my tu dyskutujemy? "klasyk nad klasykami - nie rozumiesz, nie znasz, nie wiesz, nie masz doświadczenia i tak dalej" - takie są fakty.  ""świętość osoby, to nie świętość pomnika" - to akurat fakt" - widzisz, a pisałeś o świętości pomników... "(choć pomniki bywają niektóre poświęcane wodą święconą - w chwili wykonania konstrukcji ksiądz kropidłem uświęca)" - to znaczy, że pomnik jest poświęcony, ale nie święty! Tak wierzący chłopiec, a nie dostrzega różnicy między świętością, a poświęceniem?  ""a poza tym ma znaczenie tylko dla wierzących" - nie tylko, jak są niewierzący, którzy mają w sobie krztę kultury osobistej, potrafią uszanować taki pomnik nie demolując go" - to prawda. Tylko że założenie szalika na pomnik nie jest demolowaniem. Sprawdź sobie znaczenie słowa "demolować". Ach, znowu zapomniałem, że nikt od ciebie nie ozekiwał znajomości SJP. ""Poza tym gdyby sam pomnik wymagał szacunku od otoczenia (tak napisałeś!), to do dziś mielibyśmy w Polsce setki pomników Lenina, Dzierżyńskiego i innych takich." - Co ty za przeproszeniem bredzisz? Komunistycznych zbrodniarzy pomniki miałyby do dziś istnieć?" - coraz bardziej się zapętlasz, chłopcze. Sam stwierdziłeś, że "pomniki oddają hołd jakiejś osobistości(nierzadko świętej) i wymagają szacunku od otoczenia". A ty chcesz chronić tylko pomniki religijne? Po raz kolejny powtarzam ci - bierz odpowiedzialność za swoje słowa. Jeszcze się doczekamy burzenia pomników JP2 za jego mniej lub bardziej ciche przyzwolenie dla pedofilii w KK. ""Człowieku - daj sobie spokój, nie pokonasz mnie w dyskusji," - Nie zamierzam, to ty usilnie zamierzasz pokonać mnie - masz w tym upór i chore manie, ambicje" - od kiedy się z ciebie taki psychoanalityk zrobił? Mocno początkujący, bo cieniutkie diagnozy stawiasz.  "Mnie brakuje wiedzy, logiki - popłakałem się ze śmiechu" - nie "mnie" tylko "mi", a popłakać powinieneś się nie ze śmiechu, tylko z żałości.
@ -felipe_96. "stwierdziłem oczywisty fakt, że potrafisz się błaźnić nawet tego nie dostrzegając, nie ma tu żadnego sarkazmu ni ironii, a jeśli to nietaktowne z mojej strony, to przepraszam wielce wrażliwego i szlachetnego człowieka opowiadającego się za aborcją i eutanazją" - widzisz, ty nawet nie rozumiesz, co do ciebie piszę. Mnie twoje opinie zwisają, a zapytałem, czy jej wyrażenie było przedstawionym przez ciebie taktem, ironią, czy sarkazmem. I ja nie opowiadam się za abrocją i eutanazją, tylko chcę, by ludzie mieli rozwiń
Avatar
___K___ / 23 listopada 2020 r. o 08:58
-1
@ -felipe_96.   ""przypomnę ci, że władze Lublina i praktycznie wszystkich samorządów w Polsce wspierają mocno także prawicowe poglądy, zwłaszcza w postaci KK." - Nie widzę tutaj nic złego, stwierdziłeś fakt ale jest on półprawdą, bo po pierwsze Kościół to owszem konserwatyzm, tradycje, wiara, normy religijne i moralne ale nie można klasyfikować Kościoła Katolickiego jako strony sprzyjającej tylko prawicy czy tylko lewicy." - nie widzisz niczego złego we wspieraniu KK, ale już lewicowców władze samorządowe powinny gonić, gdzie pieprz rośnie? Z relatywizowania pewine masz piątkę? "Kościół powinien dążyć do bycia centrum, które patrzy na wydarzenia polityczne w kraju, Kościół nadaje się do bycia arbitrem, sędzią w sprawach związanych z moralnością i światopoglądami i stać na straży porządku, dobrego obyczaju, bronić tradycji, wiary, wartości chrześcijańskich i kultury łacińskiej" - powinien, zgoda. Szkoda, że tego realnie nie robi, albo czyni to w znikomym stopniu. "powinien dążyć by legislacje i prawodawstwo w Polsce było zgodne z Prawem Bożym" - przypominam ci, że Polska wciąż nie jest państwem kościelnym, tylko świeckim. "( a więc kapłani, mnisi czy księża - słowem duchowieństwo jest swego rodzaju prawnikami Boga, powinni także strzec ludzi świeckich przed nieobyczajnością i zepsuciem, by ludzie nie żyli tylko przyziemnie kierując się materializmem i konsumpcjonizmem ale dostrzegali w życiu jakąś głębię, że jest coś więcej i o to coś więcej warto się starać - bo nagroda w wieczności jest warta wielu wyrzeczeń świata doczesnego), słuszne i sprawiedliwe prawo, czasem może i twarde ale prawo - zdrowa dyscyplina( tym bardziej moralna) ma sens, bo wówczas społeczeństwo porządnieje, a pokolenia kultywują wiarę, tradycje i wartości przekazywane im od przodków" - kościołach mogą sobie to robić. W prawodawstwie - w żadnym razie!!! ""I to w dużo większym stopniu, niż organizacje lewicowe." - organizacje lewicowe to chyba oczywiste, że wspierać poglądów prawicowych nie będą ani trochę" - znowu nie zrozumiałeś. Chodziło o wspieranie przez władze miasta organizacji lewicowych w mniejszym stopniu, aniżeli prawicowych i Kościoła razem wziętych.
@ -felipe_96.   ""przypomnę ci, że władze Lublina i praktycznie wszystkich samorządów w Polsce wspierają mocno także prawicowe poglądy, zwłaszcza w postaci KK." - Nie widzę tutaj nic złego, stwierdziłeś fakt ale jest on półprawdą, bo po pierwsze Kościół to owszem konserwatyzm, tradycje, wiara, normy religijne i moralne ale nie można klasyfikować Kościoła Katolickiego jako strony sprzyjającej tylko prawicy czy tylko lewicy." - nie widzisz niczego złego we wspieraniu KK, ale już lewicowców władze samorządowe powinny goni... rozwiń
Avatar
___K___ / 23 listopada 2020 r. o 08:51
-2
"Dziwne, że nie dostrzegasz prowokacji na Placu Ppwstańców Warszawy, gdy ubrani po cywilnemu antyterrości lali pałkami teleskopowymi protestujących" - Przybliż więcej konkretów, ja znalazłem odnośnie tego tematu to: ***rmf24.pl/raporty/raport-strajk-kobiet/news-tajniacy-uzywali-palek-wobec-protestujacych-rzecznik-tlumacz,nId,4864801. "i to zupełnie bez potrzeby." - może jednak potrzeby mieli, skoro protestujący nie chcieli zastosować się do poleceń policji. "Hipokryto." - Och, powiało grozą.
"tak w ogóle, każdy człowiek zasługuje na szacunek bez względu na płeć, wiek, wzrost, wagę, kolor skóry, orientację, poglądy polityczne, status społeczny, sprawność mniejszą lub większą( tyczy się to zarówno tej psychomotorycznej jak i ruchowej)" - oprócz lewicy, prawda? ;-) "nie wolno także nadawać nikomu przywilejów i dodatkowych uprawnień tylko za sam fakt bycia kobietą czy za bycie osobą homoseksualną - bo to kuriozalne, to się zwyczajnie wówczas nazywa krzywym pojmowaniem równości i prowadzi do politycznej poprawności, wyrównywania nierówności za wszelką cenę i pod każdym względem" - znowu sam sobie przeczysz - najpierw piszesz o przywilejach i dodatkowych uprawnieniach, a potem o wyrównywalniu nierówności. ""to chyba dobrze, że nie stosują agresji, wulgaryzmów i nie niszczą wszystkiego" - ale stosowały, im młodsze to w tym zakresie były bardziej natarczywe, agresywne i wulgarne, szczęście, że te feministyczne marsze przygasają i tracą na sile. "jak twoi narodowcy na marszu niepodległości." - tak oczywiście, oni to demolują co popadnie, malują sprejami, szyby wybijają, kosze na śmieci podpalają i w ogóle jest bardzo groźnie, samo zło ci narodowcy są" - nie kpij, bo fakty mówią same za siebie. ""A, sorry, przecież wg ciebie tam były prowokacje..." - a nie były?" - nie. ""Dziwne, że nie dostrzegasz prowokacji na Placu Ppwstańców Warszawy, gdy ubrani po cywilnemu antyterrości lali pałkami teleskopowymi protestujących" - Przybliż więcej konkretów, ja znalazłem odnośnie tego tematu to: ***rmf24.pl/raporty/raport-strajk-kobiet/news-tajniacy-uzywali-palek-wobec-protestujacych-rzecznik-tlumacz,nId,4864801. "i to zupełnie bez potrzeby." - może jednak potrzeby mieli, skoro protestujący nie chcieli zastosować się do poleceń policji." - widzisz, znowu błysnąłeś ignorancją. Taki funkcjonariusz nie ma prawa stosować środków przymusu bezpośredniego. To była badyterka, a nie "potrzeba". I cofam swoją opinię: nie jesteś hipokrytą. Jesteś megahipokrytą!
"tak w ogóle, każdy człowiek zasługuje na szacunek bez względu na płeć, wiek, wzrost, wagę, kolor skóry, orientację, poglądy polityczne, status społeczny, sprawność mniejszą lub większą( tyczy się to zarówno tej psychomotorycznej jak i ruchowej)" - oprócz lewicy, prawda? ;-) "nie wolno także nadawać nikomu przywilejów i dodatkowych uprawnień tylko za sam fakt bycia kobietą czy za bycie osobą homoseksualną - bo to kuriozalne, to się zwyczajnie wówczas nazywa krzywym pojmowaniem równości i prowadzi do polityczne... rozwiń
Avatar
___K___ / 23 listopada 2020 r. o 08:44
-1
@ -felipe_96. "skąd niby wiesz, że widzę tylko dwie alternatywy?" - opieram się na twoich wypowiedziach. "mogę widzieć ich więcej" - więc czemu nie widzisz? "Jeśli chcesz nazwać mnie szowinistyczną męską szują" - gdzie cię tak nazwałem? Nie dopowiadaj sobie. ""W normalnych związakch jest coś takiego jak partnerstwo." - Absolutnie w to nie przeczę, zdrowa współpraca i partnerstwo to jest to, jednak z akcentem takim, żeby partnerka uznała lekką przewagę mężczyzny nad nią, by nie zachowywała się w związku jak facet. " - to nie jest partnerstwo. "a to że kobieta powinna być wierną i troskliwą żoną to nic nadzwyczajnego( w końcu to mężczyzna ją wybiera i prosi o rękę, oświadcza się toteż powinna mu być za to wdzięczna, bo mógł wybrać inną)" - zabiłeś mnie tym stwierdzeniem!!! "urodzenie chociaż dwójki( nikt nie oczekuje więcej - żeby nie było, że worki rozpłodowe zaraz) dzieci to nie powinno być czymś nadzwyczajnym dla kobiety( są religie, w których kobieta rodzi po 4-5 6 a nawet 7 dzieci, z kolei w krajach biednych duża dzietność to standard - rodzice boją się o swoje przetrwanie więc nie próżnują tylko robią to co natura im w genach dała" - to nie kwestia religii, a braku wiedzy oraz biedy. "bycie odpowiedzialną matką to domena kobiecości" - oczywiście! Tak jak bycie odpowiedzialnym ojcem to domena męskości. Odwrotnie być nie może. ""ewentualnie skrajnie katolickich odłamów charakterystycznych dla ludzi pokroju ministra Czarnka." - co ty mnie tak z PiS-em i ministrem Czarnkiem utożsamiasz?" - wszystko trzeba na tacy podać... Z powodu twoich poglądów.
@ -felipe_96. "skąd niby wiesz, że widzę tylko dwie alternatywy?" - opieram się na twoich wypowiedziach. "mogę widzieć ich więcej" - więc czemu nie widzisz? "Jeśli chcesz nazwać mnie szowinistyczną męską szują" - gdzie cię tak nazwałem? Nie dopowiadaj sobie. ""W normalnych związakch jest coś takiego jak partnerstwo." - Absolutnie w to nie przeczę, zdrowa współpraca i partnerstwo to jest to, jednak z akcentem takim, żeby partnerka uznała lekką przewagę mężczyzny nad nią, by nie zachowywała się w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LUK Politechnika i Polski Cukier Avia Świdnik żegnają się z Pucharem Polski [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika i Polski Cukier Avia Świdnik żegnają się z Pucharem Polski [zdjęcia]

W 1/8 finału Pucharu Polski Cukier Avia Świdnik przegrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Porażki doznał też LUK Lublin, którzy uległ 1:3 w Warszawie Projektowi

Więzienny wychowawca z zarzutami wręczenia łapówki policjantowi

Więzienny wychowawca z zarzutami wręczenia łapówki policjantowi

Marcin J., wychowawca z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej usłyszał prokuratorskie zarzuty za udzielenie łapówki. Trafił do aresztu, a Zarząd Służby Więziennej zawiesił go w czynnościach służbowych.

Lublin. Chodniki przy Lubartowskiej będą wyglądać inaczej

Lublin. Chodniki przy Lubartowskiej będą wyglądać inaczej

Nie dłużej niż do połowy maja powinien trwać remont chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej na odcinku od al. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Probostwo.

Kolejarze protestowali przed konsulatem Ukrainy w Lublinie
galeria

Kolejarze protestowali przed konsulatem Ukrainy w Lublinie

Kilkudziesięciu związkowców demonstrowało w środę przed ukraińskim konsulatem w Lublinie, żądając zniesienia uderzających w polską kolej ograniczeń w ruchu towarowym wprowadzonych przez koleje ukraińskie. Od 30 listopada wstrzymany jest ruch tranzytowy pociągów towarowych z 15 krajów przez Ukrainę do Polski.

Studniówka z tańcami? W obawie przed mandatami oficjalnie była tylko kolacja

Studniówka z tańcami? W obawie przed mandatami oficjalnie była tylko kolacja

Zakaz fotografowania imprezy przez media, zakaz publikowania zdjęć z tańców, a także przemianowanie studniówkowego balu na „uroczystą kolację”. To środki ostrożności, jakie podjęli rodzice w jednej z puławskich szkół. – Lepiej dmuchać na zimne – tłumaczą.

Najwyższa Izba Kontroli krytycznie o stadionie żużlowym nad rzeką

Najwyższa Izba Kontroli krytycznie o stadionie żużlowym nad rzeką

Najwyższa Izba Kontroli krytykuje miejskie plany budowy stadionu żużlowego w dolinie Bystrzycy. Mimo to Ratusz nadal przekonuje, że to właściwe miejsce na taki obiekt.

Licealiści zasypali kuratorium skargami. Kurator uratuje szkołę?

Licealiści zasypali kuratorium skargami. Kurator uratuje szkołę?

Ponad 180 skarg wysłali do kuratorium uczniowie VII LO z ul. Farbiarskiej. Nie zgadzają się na planowane przez Ratusz zabranie ich szkole całego parteru i ulokowanie w nim przedszkola. Liceum zostałoby tylko na piętrze. Kurator może zablokować ten plan.

Lawinowy wzrost zakażeń. Wojewoda lubelski zwołuje sztab kryzysowy

Lawinowy wzrost zakażeń. Wojewoda lubelski zwołuje sztab kryzysowy

– Na początku przyszłego tygodnia spodziewam się pierwszych wzrostów hospitalizacji – przyznaje wojewoda lubelski i zwołuje sztab kryzysowy. Liczba zakażeń w naszym regionie wzrosła o blisko 76 proc.

Jeleń umierał w męczarniach. Wstrząsające odkrycie w Lasach Kozłowieckich
galeria

Jeleń umierał w męczarniach. Wstrząsające odkrycie w Lasach Kozłowieckich

Straż Leśna z Nadleśnictwa Lubartów ujawniła śmiertelną pułapkę, w którą zaplątał się byk jelenia.

Komunikat sanepidu. Dotyczy osób, które modliły się w dwóch kościołach

Komunikat sanepidu. Dotyczy osób, które modliły się w dwóch kościołach

Ważne komunikaty sanepidu skierowane do wiernych z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej i Świętej Trójcy w Terespolu. Chodzi o Covid-19.

"Machia" w marcu w Teatrze Starym
4 marca 2022, 20:00

"Machia" w marcu w Teatrze Starym

W dniach 4-5 marca w Teatrze Starym znów będzie można zobaczyć spektakl "Machia". Organizatorzy szykują trzy pokazy.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zmierzy się z Enea Zastal BC Zielona Góra

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zmierzy się z Enea Zastal BC Zielona Góra

Pandemia koronawirusa torpeduje rozgrywki Energa Basket Ligi, a kalendarz rozgrywek jest coraz mocniej poszatkowany. Jedną z ofiar tych zmian jest zespół Polskiego Cukru Pszczółka Start Lublin

"Mała obwodnica" Świdnika już otwarta

"Mała obwodnica" Świdnika już otwarta

Kierowcy mogą już jeździć tzw. małą obwodnicą Świdnika. Udostępniony jest już drugi budowany odcinek al. NSZZ Solidarność – od ul. Ks. J. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego.

Lubelskie. Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. "Zostań w domu"

Lubelskie. Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. "Zostań w domu"

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła alert do mieszkańców całej Polski.

Nowy McDonald’s w Lubelskiem. Budowa już się rozpoczęła

Nowy McDonald’s w Lubelskiem. Budowa już się rozpoczęła

W Krasnymstawie powstanie restauracja McDonald’s – potwierdza biuro prasowe sieci. Lokal powstanie u zbiegu ulic mjra Sokołowskiego, Okrzei i Polewanej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!