Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 listopada 2015 r.
13:23

Przebudowa skrzyżowania al. Solidarności i Sikorskiego. Wytną 1700 drzew, będą olbrzymie utrudnienia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 52 A A
Pierwsze problemy dla kierowców zaczną się w momencie, kiedy zamknięty zostanie prawy pas do skrętu z al. Solidarności w ul. Ducha
Pierwsze problemy dla kierowców zaczną się w momencie, kiedy zamknięty zostanie prawy pas do skrętu z al. Solidarności w ul. Ducha

Taki jest wniosek z lektury planów przebudowy skrzyżowania al. Solidarności z ul. Ducha i al. Sikorskiego. Trasa W-Z ma być podczas prac znacznie zwężona, a jeden z objazdów może biec przez... ul. Poniatowskiego. Z projektów wynika też, że trzeba będzie wyciąć aż 1700 drzew.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komplet projektów, według których prowadzona ma być długo wyczekiwana przebudowa skrzyżowania ukazał się wraz z oficjalnym ogłoszeniem o przetargu. Na mapach pokazany jest nowy przebieg dróg, układ pasów ruchu i to, jakie będą utrudnienia na poszczególnych etapach budowy.

Ostre cięcie

Prace – jak zakłada miasto – mają się zacząć w lutym. Utrudnień w ruchu jeszcze wtedy nie będzie, bo robotnicy zaczną od wycinki drzew. I to radykalnej wycinki, bo do usunięcia jest niemal 900 małych drzewek o obwodzie pnia do 10 cm oraz ponad 800 już podrośniętych i tych całkiem dużych.

Które drzewa zostaną usunięte? Te z zielonego wzniesienia u zbiegu ul. Ducha i Północnej. Wszystko przez to, że nowe drogi mają być prowadzone skrajem górek czechowskich. To, jak bardzo będą przesunięte najłatwiej wytłumaczyć na przykładzie stacji trafo, która po przebudowie znajdzie się między dwiema jezdniami ul. Ducha. Wzdłuż nich - kosztem górek - biec będzie jeszcze ul. Północna mająca krzyżować się z ul. Ducha na projektowanym rondzie znacznie bliżej Poligonowej.

Cała skarpa ma być zniwelowana, wzdłuż niej powstanie mur oporowy. Ale wtedy nie będzie jeszcze dużych utrudnień.

Będzie wąsko

Problemy pojawią się podczas kolejnych etapów prac. Najpierw niedostępny stanie się pas al. Solidarności do skrętu w prawo w ul. Ducha, a skręcać trzeba będzie z pasa do jazdy prosto. Później pas do skrętu w prawo wróci, ale tylko z jednego będzie można skręcić w lewo w al. Sikorskiego.

Gorzej będzie na al. Solidarności od strony Warszawy, bo jednym pasem przed skrzyżowaniem będą musieli się „podzielić” zarówno jadący na wprost, jak i skręcający w prawo, zaś w lewo nie pojedziemy tu wcale. Kierowcy muszą się jednak liczyć z tym, że nie pojadą z al. Sikorskiego na wprost w ul. Ducha, tylko objazdem przez rondo Honorowych Krwiodawców, al. Warszawską i ul. Zbożową.

Najazd tirów?

Najwięcej obaw może budzić jeden z objazdów wytyczonych na wypadek, gdyby na pewien czas trzeba było całkowicie zamknąć skrzyżowanie dla ruchu. Objazdy wskazał projektant, a Zarząd Dróg i Mostów je zaakceptował.

Wśród nich są m.in. wytyczne, jak poprowadzić ruch drogą krajową nr 19 od al. Spółdzielczości Pracy. Ruch miałby się odbywać przez al. Smorawińskiego, a następnie... ul. Poniatowskiego, z której pojazdy (w tym ciężarówki) musiałyby skręcić w prawo w Al. Racławickie i dojechać nimi do al. Kraśnickiej.

Jak urzędnicy wyobrażają sobie tiry skręcające z wąskiej ul. Poniatowskiego w prawo? – To wcale nie musi tak wyglądać, bo wytyczne są tylko wskazówką dla wykonawcy – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Dlaczego miasto podpisało się pod takimi wskazówkami? Tego już Ratusz nie tłumaczy.

Inne objazdy

W razie zamknięcia skrzyżowania ruch „dziewiętnastką” od al. Kraśnickiej skierowany miałby być przez al. Warszawską, nowy odcinek al. Solidarności, a następnie obwodnicą do węzła Lubartów.
Pozostałe objazdy mogą być wyznaczane *od Sławinkowskiej przez Zbożową i al. Warszawską, *od Poligonowej przez Zelwerowicza, Wojtasa, al. Spółdzielczości Pracy Poniatowskiego i Racławickie jak też *od ronda przy Lubomelskiej przez Północną.

Efekt końcowy

Prace mają się zakończyć najpóźniej w październiku 2017 r. Wtedy to aleją Solidarności na osi Warszawa-Zamość będziemy jechać dwiema równoległymi estakadami, pod którymi znajdzie się skrzyżowanie z wyspą centralną. Jak będziemy na nie wjeżdżać?

* Na wjeździe z al. Solidarności od strony centrum będą dwa pasy dla jadących w lewo, jeden do jazdy na wprost i jeden do skrętu w prawo. * Od strony Warszawy zaprojektowano jeden pas do skrętu w prawo, jeden na wprost i jeden do jazdy prosto lub w lewo. * Na al. Sikorskiego będą dwa pasy do skrętu w prawo i po jednym w pozostałych kierunkach. * Natomiast na ul. Ducha dwa do skrętu w lewo, jeden na wprost oraz jeden służący do jazdy prosto i w prawo.

Projekt zakłada też budowę siedmiu zatok autobusowych: po jednej przy al. Sikorskiego i ul. Ducha, dwóch przy al. Solidarności i trzech przy Północnej. Nad al. Solidarności w rejonie ul. Kosmowskiej pojawi się kładka dla pieszych mająca zastąpić istniejącą tu zebrę.

Uwaga, przycisk!

Przy jezdniach wytyczone będą też ścieżki rowerowe, ale emocje wśród rowerzystów budzi fakt, że przy dwóch przejazdach rowerowych znajdą się przyciski z informacją „Chcesz przejechać, dotknij przycisk”. Tymczasem zmuszanie rowerzystów do zatrzymania się i włączania zielonego światła przyciskiem jest od kilku lat zabronione. Rowery zbliżające się do przejazdu powinny być wykrywane automatycznie, np. przez czujniki mikrofalowe.

Ratusz zarzeka się, że w tym przypadku wszystko jest zgodne z przepisami, bo będą i czujniki, i przyciski.

– Jest to irytujące i niewygodne dla rowerzysty – przyznaje Kieliszek. – Ale żaden przepis nie zabrania stosowania podwójnej detekcji – podkreśla. I wyjaśnia, że czujniki mogą mieć tu problemy z wykryciem roweru, a jeśli go „przeoczą”, wtedy nie zapali się czerwona lampka, co ma być informacją, że trzeba wcisnąć przycisk na słupku. – Nie będziemy usilnie bronić tych przycisków, możemy sobie pozwolić na odstąpienie od stosowania ich w tym miejscu – zapewnia Kieliszek.

Na kredyt

Koszty budowy oszacowane zostały przez miasto na 86 mln zł. Na razie Ratusz nie ma takiej sumy, w przyszłym roku będzie mieć najwyżej 20 mln zł, dlatego poszukuje takiego wykonawcy, który zgodzi się przez pewien czas kredytować prace. Firma miałaby przebudowywać drogę, a pieniądze dostałaby później. Miasto tłumaczy, że sięga po takie rozwiązanie, bo musi czekać na to, aż pojawi się możliwość uzyskania unijnej dotacji do zmian na tym skrzyżowaniu. Prezydent twierdzi, że przyznanie Lublinowi takiej dotacji jest pewne.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jezdzacz / 15 listopada 2015 o 08:11
0

Nie wiem ile trzeba drzew aby zneutralizowały spaliny powstające w wyniku korków,trzeba szukać dróg wyjścia sadzić drzewa tam gdzie nie będzie inwestycji,a wycinać gdzie mogą kolidować z nowymi rozwiązaniami.P.S. co się stało po nowym uruchomieniu świateł przy rondzie Zamkowym tworzą się potężne korki sięgające ''młyna''  i nie ma TIR ,a co by było gdyby były,czy coś tam,coś tam inżynieria ruchu nie popaprała.Korki są przez cały dzień nie tylko w godzinach szczytu.

Avatar
Gość / 14 listopada 2015 o 22:13
0
a nie prościej by było pójść w drugą stronę?? i nie ciąć skarpy
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 o 13:27
0
Za parę lat będzie w Lublinie takie powietrze jak w Krakowie. Drzew ubywa w zastraszającym tempie. Akurat w tym przypadku mam wątpliwości czy ta przebudowa znacząco poprawi cokolwiek w tamtym rejonie. Widocznie ktoś ma interes, żeby przebudowywać to skrzyżowanie a przy okazji zniszczyć zieloną skarpę. W ramach rekompensaty Pan Żuk powiesi doniczki z kwiatkami ba barierkach oraz postawi betonowe donice z rachitycznymi drzewkami i będzie się chwalił jak on dba o zieleń w Lublinie.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 17:56
0
Guest w sumie po co ulice można zaorać całe miasto i zapieprzać na piechotę.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 17:08
0
to moze park saski wyciac w pien w koncu lublin jest slynny z tego zeby zielen zniszczyc i postawmy bloki i biurowce 1700szt drzew to jest ogrom zieleni i jeszcze dostawmy barierek i kwietnikow z lawkami a mosty niech sie wala to jest lubelskie myslenie pana Zuczka
Avatar
mm / 13 listopada 2015 o 14:01
0

Dlatego ceny biletów MPK podnoszą...

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:21
0
A co z mpk w czasie remontu?2, 4, 7, 13, 37 w utkną na dobre...
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:17
0
Najpierw powinna być wykonana ul. Boch.M. Casino a nie rozkiyawc i blokować całe miasto
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 09:52
0
Ktoś chyba pomylił górki z dolinami ! Jak można Solidarności wznieść na estakadę a zgórki Sikorskiego i Ducha jechać w dół ! Nie wiem czy Gombrowicz z Kawką wpadli by na taki pomysł ! Drogowcy czas myśleć a nie szkodzić ! Fatalne
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 09:35
0
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że w lubelskich mediach zatrudniane są osoby, za które gazety otrzymują dofinansowanie z pefronu, bo kryterium kompetencji na pewno nie jest brane pod uwagę... Zamiast się cieszyć, że w końcu może doczekamy się przebudowy tego jakby nie patrzeć kluczowego skrzyżowania w Lublinie to jak zwykle doszukują się taniej sensacji: będą ogromne utrudnienia w ruchu!, będą objazdy!, wytną drzewa! - normalnie armagedon. Pewnie powinni zbudować skrzyżowanie w fabryce, przywieźć je w całości i zamontować w ciągu godziny.
Avatar
jezdzacz / 15 listopada 2015 o 08:11
0

Nie wiem ile trzeba drzew aby zneutralizowały spaliny powstające w wyniku korków,trzeba szukać dróg wyjścia sadzić drzewa tam gdzie nie będzie inwestycji,a wycinać gdzie mogą kolidować z nowymi rozwiązaniami.P.S. co się stało po nowym uruchomieniu świateł przy rondzie Zamkowym tworzą się potężne korki sięgające ''młyna''  i nie ma TIR ,a co by było gdyby były,czy coś tam,coś tam inżynieria ruchu nie popaprała.Korki są przez cały dzień nie tylko w godzinach szczytu.

Avatar
Gość / 14 listopada 2015 o 22:13
0
a nie prościej by było pójść w drugą stronę?? i nie ciąć skarpy
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 o 13:27
0
Za parę lat będzie w Lublinie takie powietrze jak w Krakowie. Drzew ubywa w zastraszającym tempie. Akurat w tym przypadku mam wątpliwości czy ta przebudowa znacząco poprawi cokolwiek w tamtym rejonie. Widocznie ktoś ma interes, żeby przebudowywać to skrzyżowanie a przy okazji zniszczyć zieloną skarpę. W ramach rekompensaty Pan Żuk powiesi doniczki z kwiatkami ba barierkach oraz postawi betonowe donice z rachitycznymi drzewkami i będzie się chwalił jak on dba o zieleń w Lublinie.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 17:56
0
Guest w sumie po co ulice można zaorać całe miasto i zapieprzać na piechotę.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 17:08
0
to moze park saski wyciac w pien w koncu lublin jest slynny z tego zeby zielen zniszczyc i postawmy bloki i biurowce 1700szt drzew to jest ogrom zieleni i jeszcze dostawmy barierek i kwietnikow z lawkami a mosty niech sie wala to jest lubelskie myslenie pana Zuczka
Avatar
mm / 13 listopada 2015 o 14:01
0

Dlatego ceny biletów MPK podnoszą...

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:21
0
A co z mpk w czasie remontu?2, 4, 7, 13, 37 w utkną na dobre...
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:17
0
Najpierw powinna być wykonana ul. Boch.M. Casino a nie rozkiyawc i blokować całe miasto
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 09:52
0
Ktoś chyba pomylił górki z dolinami ! Jak można Solidarności wznieść na estakadę a zgórki Sikorskiego i Ducha jechać w dół ! Nie wiem czy Gombrowicz z Kawką wpadli by na taki pomysł ! Drogowcy czas myśleć a nie szkodzić ! Fatalne
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 09:35
0
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że w lubelskich mediach zatrudniane są osoby, za które gazety otrzymują dofinansowanie z pefronu, bo kryterium kompetencji na pewno nie jest brane pod uwagę... Zamiast się cieszyć, że w końcu może doczekamy się przebudowy tego jakby nie patrzeć kluczowego skrzyżowania w Lublinie to jak zwykle doszukują się taniej sensacji: będą ogromne utrudnienia w ruchu!, będą objazdy!, wytną drzewa! - normalnie armagedon. Pewnie powinni zbudować skrzyżowanie w fabryce, przywieźć je w całości i zamontować w ciągu godziny.
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 0

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 2

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 16 4

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 7 10

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 26 4

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 18 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 6

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 2

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 20 3

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 35 4

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.