Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lipca 2018 r.
7:55

Przebudują rondo przy Gali i wymienią most w ciągu ul. Fabrycznej. Będą utrudnienia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
138 28 A A
Jedno jest pewne – musimy się spodziewać dużych utrudnień podczas remontu ronda<br />
Jedno jest pewne – musimy się spodziewać dużych utrudnień podczas remontu ronda

We wtorek podpisana ma być umowa między miastem a firmą, która przebuduje rondo przy Gali i wymieni most w ciągu ul. Fabrycznej. Wykonawca będzie mieć trzy tygodnie na zaplanowanie objazdów. Zanosi się na długie miesiące poważnych utrudnień w ruchu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przebudowa pochłonie ponad 61 mln zł. Tyle dostanie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, które wygrało przetarg. Jego prawidłowość, ze względu na dużą wartość zlecenia, kontrolował Urząd Zamówień Publicznych. Kontrola wypadła pomyślnie i władze miasta właśnie dostały zgodę na podpisanie kontraktu z wykonawcą. – Umówiliśmy się z firmą na wtorek – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Po podpisaniu umowy drogowcy będą mieli trzy tygodnie na zorganizowanie sobie placu budowy i rozpoczęcie robót. – W tym okresie powinni nam też przedstawić projekt tymczasowej organizacji ruchu – zapowiada Kieliszek. Raczej nie będą to dobre nowiny. Możliwe, że drogowcy zechcą zamknąć ul. Fabryczną, także dla pojazdów komunikacji miejskiej, które musiałyby kursować przez Wolską, podobnie jak pozostali kierowcy.

Taki scenariusz jest coraz bardziej prawdopodobny. Aby zapewnić przejazd przez ul. Fabryczną, trzeba by rozbierać most po kawałku, co może się okazać niemożliwe, albo ustawić tutaj tymczasową przeprawę, co z kolei może być kosztowne dla wykonawcy.

To nie będzie błyskawiczna przebudowa, bo może trwać nawet do końca października przyszłego roku. Do tego czasu rondo zostanie „przesunięte” bliżej Al. Zygmuntowskich, dobudowana zostanie nowa jezdnia ul. Lubelskiego Lipca ’80, aby wjazd na rondo nie odbywał się już przez starą jezdnię ul. 1 Maja. W miejscu obecnego wyjazdu powstanie parking, a ul. 1 Maja pozostanie ślepą. Planowana jest też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Fabrycznej z Bronowicką, zaś stary most będzie zastąpiony nowym.

Kolejne zmiany będą dotyczyć komunikacji miejskiej: nad ul. Lubelskiego Lipca ’80 zawieszona ma być trakcja trolejbusowa. Natomiast na Fabrycznej i Drodze Męczenników Majdanka (aż do skrzyżowania z Sulisławicką) jeden pas ruchu w stronę centrum i jeden pas w stronę Felina będą oznakowane jako buspasy.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lipca 2018 o 10:51
+13
zamknąć zdradzieckie mordy!!! w autobusie przegubowym może jechać 140 osób, więc to 140 aut mniej i to autobus powinien mieć priorytet a nie grube dupy leniwych ludzi w autach. ja jak tylko mogę to jeżdżę autobusem, bo szkoda wyciągać auto na te korki i marnować na paliwo. poza tym po pracy mogę sobie ***yć z kumplami na piwko. samochód biorę jak jadę gdzieś dalej, autobus nie dojeżdża lub dojazd nim jest czasochłonny, na większe zakupy lub na figle z małżonką gdzieś w plenerze.
Avatar
Stefan / 13 lipca 2018 o 12:44
+12
W Lublinie nie ma korków, nie trzeba tylko jeździć w godz 7-9 i 14-18. A tak wszyscy się pchają to się korkuje
Avatar
Gość / 13 lipca 2018 o 14:21
+10
Przy każdym drogowym remoncie pismaki starszą "będą korki i utrudniania". To woda na młyn kretynów i histeryków! Powinni pisać, że po remoncie będzie lepiej!
Avatar
Gość / 13 lipca 2018 o 10:37
+9
buspasy są ok
Avatar
Gość / 13 lipca 2018 o 10:03
+9
Remontować, niech się Lublin dalej rozwija
Avatar
Gość / 13 lipca 2018 o 08:49
+9
Jakby się dobrze w słuchać w głosy takich jak ty, to by się okazało, że buspasy nigdzie nie są potrzebne. Tylko potem słychać narzekania, że komunikacja miejska jest niewydolna i autobusy stoją w korkach.
Avatar
Mądry / 13 lipca 2018 o 13:56
+7
Bo lublin to wiocha a jego mieszkańcy to rasowe wiesniaki które wszędzie chcą wjechać swoim 20 letni samochodem. Do gnoju a nie samochodu. U nas w Rzeszowie tego nie ma bo my jesteśmy cywilizacja.
 Taka cywlizacja tam w Bieszczadach ? Nie wina lublinian, że wieśniaki (nie mieszkańcy wsi a wieśniaki) najechali do miasta i każdy chce swoim pastuchem w gnoju wjechać na krakowskie a najlepiej bezpośrednio do sklepu. Poza tym ten hejt to lobby pisowskie. Ludzie, którzy drą mordki o betonowamiu miasta i wycinaniu zieleni a sami zlikwidowaliby buspasy, autobusy i poszerzyliby ulice, żeby mieli gdzie tymi dwudziestoletnimi złonami jeździć.
 Taka cywlizacja tam w Bieszczadach ? Nie wina lublinian, że wieśniaki (nie mieszkańcy wsi a wieśniaki) najechali do miasta i każdy chce swoim pastuchem w gnoju wjechać na krakowskie a najlepiej bezpośrednio do sklepu. Poza tym ten hejt to lobby pisowskie. Ludzie, którzy drą mordki o betonowamiu miasta i wycinaniu zieleni a sami zlikwidowaliby buspasy, autobusy i poszerzyliby ulice, żeby mieli gdzie tymi dwudziestoletnimi złonami jeździć. rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2018 o 08:56
+7
popieram buspasy na trasach o dużym ruchu komunikacji zbiorowej, a takim jest ten odcinek
Avatar
GOść 2 / 13 lipca 2018 o 13:04
+6
zamknąć zdradzieckie mordy!!! w autobusie przegubowym może jechać 140 osób, więc to 140 aut mniej i to autobus powinien mieć priorytet a nie grube dupy leniwych ludzi w autach. ja jak tylko mogę to jeżdżę autobusem, bo szkoda wyciągać auto na te korki i marnować na paliwo. poza tym po pracy mogę sobie ***yć z kumplami na piwko. samochód biorę jak jadę gdzieś dalej, autobus nie dojeżdża lub dojazd nim jest czasochłonny,  na większe zakupy lub na figle z małżonką gdzieś w plenerze.
Daj mi autobus co 15 min nawet z przesiadkami i będę jeździć gburowaty bucu!
 Ty tłuku jeden, to gdzie żeś osiadł że nie masz autobusu? Większość autobusów w mieście jeździ w szczycie co 15 minut. A są linie trolejbusowe które jeżdżą co 7-8 minut. 
 Ty tłuku jeden, to gdzie żeś osiadł że nie masz autobusu? Większość autobusów w mieście jeździ w szczycie co 15 minut. A są linie trolejbusowe które jeżdżą co 7-8 minut.  rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2018 o 12:25
+6
1-Przyklejeni do fotela stoją w korku i narzekają, że jest korek choć sami ten korek tworzą. 2-Działają wbrew sobie, bo negują potrzebę budowania buspasów, które zmniejszają korki. 3-Tak zmniejszają, bo sprawna komunikacja miejska przekonuje ludzi do pozostawienia samochodu i podróż autobusem. Nie mogę tego zrozumieć .
Avatar
Gość / 15 lipca 2018 o 10:26
0
Baaaaardzo dobra wiadomość dla Lublina!!!! Nareszcie zrobiony zostanie porządek w tej części miasta. A tym "lubelakom" którym tradycyjnie nie podobają się inwestycje polecam na ten czas wyjazd z miasta (jak ruscy kibole na czas MŚ..... tylko na troszkę dłużej...).
Avatar
... / 13 lipca 2018 o 22:27
+1
Zunio przez 8 lat nie zdołał dokonać żadnej istotnej zmiany systemowej, która skłonić by mogła mieszkańców do korzystania z mpk. Wręcz odwrotnie: rozkład, trasy i ceny są coraz mniej przyjazne dla użytkownika. Zakupy/leasingi nowego taboru to jest coś, co byłby w stanie zrobić pierwszy lepszy szympans, który był na tyle sprytny, żeby uciec z zoo. A teraz nagle udaje wielkiego przyjaciela zbiorkomu i wciska bus-pasy gdzie POpadnie. Chodzi tu oczywście o wyżebranie środków z UE, żeby natychmiast przePOmPOwać je do kieszeni koePOracji. Normalnie żałość.
 Nie zesraj sie. Dawno w Lublinie nie byłeś. Jak widać nie każdy szympans potrafi kupić autobusy bo w latach 1998-2006 jelcze i inne złomy śmigały aż miło. Że wyciąga środki z UE to bardzo dobrze. Przeciwna opcja polityczna tego nie potrafi. A że do kieszeni to twoje urojenia. Udowodnili mu coś ? Skąd się to wzięlo w ogole ? Takie pier. Teorie sobie dorabiasz bo jakos trzeba skrytykowac a nie ma jak. Pewnie o chemtrailsach i szczepionkach też  coś powiesz ?
 Nie zesraj sie. Dawno w Lublinie nie byłeś. Jak widać nie każdy szympans potrafi kupić autobusy bo w latach 1998-2006 jelcze i inne złomy śmigały aż miło. Że wyciąga środki z UE to bardzo dobrze. Przeciwna opcja polityczna tego nie potrafi. A że do kieszeni to twoje urojenia. Udowodnili mu coś ? Skąd się to wzięlo w ogole ? Takie pier. Teorie sobie dorabiasz bo jakos trzeba skrytykowac a nie ma jak. Pewnie o chemtrailsach i szczepionkach też  coś powiesz ? rozwiń
Avatar
Benek / 13 lipca 2018 o 19:00
+2
Żuk na wymianę taboru w ciągu tych 8 lat swoich rządów wydał tyle, ile twój guru Pruszkowski nie wydałby w ciągu stulecia, także się nie kompromituj takimi żałosnymi wpisami.
Avatar
(_._) / 13 lipca 2018 o 18:40
-9
Zunio przez 8 lat nie zdołał dokonać żadnej istotnej zmiany systemowej, która skłonić by mogła mieszkańców do korzystania z mpk. Wręcz odwrotnie: rozkład, trasy i ceny są coraz mniej przyjazne dla użytkownika. Zakupy/leasingi nowego taboru to jest coś, co byłby w stanie zrobić pierwszy lepszy szympans, który był na tyle sprytny, żeby uciec z zoo. A teraz nagle udaje wielkiego przyjaciela zbiorkomu i wciska bus-pasy gdzie POpadnie. Chodzi tu oczywście o wyżebranie środków z UE, żeby natychmiast przePOmPOwać je do kieszeni koePOracji. Normalnie żałość.
Avatar
Michał / 13 lipca 2018 o 17:18
+4
No to z felina już tylko obwodnica sie da dojechać do miasta. Jeszcze witosa powinni zamknąć i mamy enklawe lublin, nikt tu nie dojedzie i nie wyjedzie.
To żarty jakieś? Dojazd do centrum zarówno autobusem, jak i rowerem jest szybki i sprawny.
Avatar
Gość / 13 lipca 2018 o 14:21
+10
Przy każdym drogowym remoncie pismaki starszą "będą korki i utrudniania". To woda na młyn kretynów i histeryków! Powinni pisać, że po remoncie będzie lepiej!
Avatar
Mądry / 13 lipca 2018 o 13:56
+7
Bo lublin to wiocha a jego mieszkańcy to rasowe wiesniaki które wszędzie chcą wjechać swoim 20 letni samochodem. Do gnoju a nie samochodu. U nas w Rzeszowie tego nie ma bo my jesteśmy cywilizacja.
 Taka cywlizacja tam w Bieszczadach ? Nie wina lublinian, że wieśniaki (nie mieszkańcy wsi a wieśniaki) najechali do miasta i każdy chce swoim pastuchem w gnoju wjechać na krakowskie a najlepiej bezpośrednio do sklepu. Poza tym ten hejt to lobby pisowskie. Ludzie, którzy drą mordki o betonowamiu miasta i wycinaniu zieleni a sami zlikwidowaliby buspasy, autobusy i poszerzyliby ulice, żeby mieli gdzie tymi dwudziestoletnimi złonami jeździć.
 Taka cywlizacja tam w Bieszczadach ? Nie wina lublinian, że wieśniaki (nie mieszkańcy wsi a wieśniaki) najechali do miasta i każdy chce swoim pastuchem w gnoju wjechać na krakowskie a najlepiej bezpośrednio do sklepu. Poza tym ten hejt to lobby pisowskie. Ludzie, którzy drą mordki o betonowamiu miasta i wycinaniu zieleni a sami zlikwidowaliby buspasy, autobusy i poszerzyliby ulice, żeby mieli gdzie tymi dwudziestoletnimi złonami jeździć. rozwiń
Avatar
captcha / 13 lipca 2018 o 13:32
-3
Bo lublin to wiocha a jego mieszkańcy to rasowe wiesniaki które wszędzie chcą wjechać swoim 20 letni samochodem. Do gnoju a nie samochodu. U nas w Rzeszowie tego nie ma bo my jesteśmy cywilizacja. 
Avatar
GOść 2 / 13 lipca 2018 o 13:04
+6
zamknąć zdradzieckie mordy!!! w autobusie przegubowym może jechać 140 osób, więc to 140 aut mniej i to autobus powinien mieć priorytet a nie grube dupy leniwych ludzi w autach. ja jak tylko mogę to jeżdżę autobusem, bo szkoda wyciągać auto na te korki i marnować na paliwo. poza tym po pracy mogę sobie ***yć z kumplami na piwko. samochód biorę jak jadę gdzieś dalej, autobus nie dojeżdża lub dojazd nim jest czasochłonny,  na większe zakupy lub na figle z małżonką gdzieś w plenerze.
Daj mi autobus co 15 min nawet z przesiadkami i będę jeździć gburowaty bucu!
 Ty tłuku jeden, to gdzie żeś osiadł że nie masz autobusu? Większość autobusów w mieście jeździ w szczycie co 15 minut. A są linie trolejbusowe które jeżdżą co 7-8 minut. 
 Ty tłuku jeden, to gdzie żeś osiadł że nie masz autobusu? Większość autobusów w mieście jeździ w szczycie co 15 minut. A są linie trolejbusowe które jeżdżą co 7-8 minut.  rozwiń
Avatar
Stefan / 13 lipca 2018 o 12:44
+12
W Lublinie nie ma korków, nie trzeba tylko jeździć w godz 7-9 i 14-18. A tak wszyscy się pchają to się korkuje
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tyszowce: Kierowca ciężarówki nie zdążył wyhamować
galeria

Tyszowce: Kierowca ciężarówki nie zdążył wyhamować 0 0

Trzy samochody zderzyły się w miejscowości Tyszowce.

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć?

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć? 0 0

Gynostemma to pnącze o zielonych, rozłożystych liściach uprawiane głównie ze względu na jego liczne właściwości zdrowotne.

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska
galeria

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska 0 1

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-latek, który kierując alfa romeo uderzył w ogrodzenie boiska sportowego w Adamowie.

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem 0 0

Kibice z Radzynia Podlaskiego muszą być dumni ze swojej drużyny. Po tym co działo się w kadrze Orląt Spomlek w tym sezonie zakończenie rundy na szóstym miejscu w tabeli trzeba uznać za duży sukces

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę 2 2

Od Rosji po Kanadę i od Francji po Bułgarię jeździli w zagraniczne podróże służbowe miejscy radni minionej kadencji – dowiadujemy się z wykazu przygotowanego przez Ratusz na prośbę byłej już radnej Ewy Stadnik (PO), która na takim wyjeździe nie była ani razu.

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom 1 0

W środę przed godziną 18 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Chorupnik (gm. Gorzków).

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy?

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy? 20 13

Sprzedawcy gazu, w tym największy z nich PGNiG Obrót Detaliczny, chcą od nowego roku podnieść ceny. Czy będą mogli to zrobić oraz jak dużo ostatecznie zapłacimy? Zdecyduje o tym Urząd Regulacji Energetyki.

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni 2 0

Górnik coraz intensywniej stawia na rozwój klubowej młodzieży. Widać już pierwsze sukcesy – drużyna trenera Daniela Ruska awansowała do Centralnej Ligi juniorów. Czy w zielono-czarnych niebawem zobaczymy graczy pokroju Grzegorza Bronowickiego?

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim
24 listopada 2018, 19:00

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim 0 0

W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Kościele Pobrygidkowskim (ul. Narutowicza 6) odbędzie się koncert kompozycji J.S. Bacha.

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie 94 10

W 2020 roku przy kopalni Bogdanka ruszy budowa elektrowni na paliwo pochodzące z procesu gazyfikacji węgla – zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nowa siłownia ma mieć moc 500 MW. W Europie będzie to projekt pilotażowy.

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej
24 listopada 2018, 19:00

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej 2 1

Jak powstawało „Przeminęło z wiatrem”? W Lublinie opowie o tym spektakl Klaudyny Rozhin i Divadlo Kontra „Księżyc i magnolie”.

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać
film

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać 0 7

Posłowie PiS wnieśli projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana 1 1

Przez około dwie godziny nieczynna będzie dziś rano sygnalizacja świetlna na przejściu przez ul. Zana w pobliżu skrzyżowania z ul. Jana Sawy.

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat 0 1

Co najmniej 59 osób stara się o wolne etaty strażników miejskich.

Posłanka klubu PiS skrytykowała nowelizację. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem [wideo]
film

Posłanka klubu PiS skrytykowała nowelizację. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem [wideo] 27 17

Sejm w błyskawicznym tempie po raz kolejny znowelizował w środę ustawę o Sądzie Najwyższym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!