Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 sierpnia 2015 r.
19:55

Skrzyżowanie Solidarności, Sikorskiego i Ducha do przebudowy. Przetarg w tym roku?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A
Koszt przebudowy skrzyżowania został oszacowany na 70 mln zł. Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Koszt przebudowy skrzyżowania został oszacowany na 70 mln zł. Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Przetarg na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Ducha zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku – zapowiada Ratusz. Co ciekawe, pieniędzy na tę inwestycję miasto jeszcze nie ma, dopiero będzie się o nie starać

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przebudowa w tym miejscu ma nie tylko uczynić ruch bardziej płynnym, ale też podnieść bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, które dla wielu kierowców jest mało zrozumiałe, a na dodatek wiecznie się korkuje. Projekt zakłada, że ruch odbywający się aleją Solidarności ma być docelowo poprowadzony dwiema równoległymi estakadami. Trafią na nie kierowcy zamierzający jechać trasą W-Z na wprost.

Poniżej estakad powstanie rondo z sygnalizacją świetlną, które ma rozprowadzać cały pozostały ruch. A niezbyt bezpieczne przejście dla pieszych przez al. Solidarności w pobliżu skrzyżowania z ul. Puławską ma być zastąpione kładką przerzuconą nad dwupasmówką.

Tak w największym skrócie można opisać zaplanowane przez miasto zmiany. – We wrześniu powinna być gotowa dokumentacja, która umożliwi nam wystąpienie o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Z tym zezwoleniem będziemy mieć możliwość ogłoszenia przetargu – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Miasto chce jeszcze w tym roku szukać wykonawcy prac, choć nie ma na razie pieniędzy. – Dlatego ogłosimy przetarg warunkowy, co oznacza, że umowa z wykonawcą będzie podpisana, o ile w międzyczasie pozyskamy fundusze – wyjaśnia Krzyżanowska.

Skąd Ratusz zamierza wziąć pieniądze? We wrześniu lub październiku ogłoszony ma być konkurs w ramach unijnego programu Polska Wschodnia, a prezydent liczy na to, że miasto dostanie stąd dotację. Maksymalny możliwy poziom dofinansowania to 85 proc. To, czy Lublin dostanie pieniądze na przebudowę skrzyżowania powinno być wiadomo na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku.

Urzędnicy spodziewają się, że przebudowa problematycznego skrzyżowania potrwa półtora roku. W tym czasie kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami. – Jesteśmy już na etapie opracowywania organizacji ruchu na czas prac. Wstępnie zakładamy, że nie będzie zamykany ruch w al. Solidarności – deklaruje Krzyżanowska. Natomiast na osi północ-południe ruch mógłby być prowadzony z jednej strony przez al. Kraśnicką i al. Warszawską, zaś z drugiej przez ul. Poligonową i Zelwerowicza.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 09:41
0
Ta estakada niczego nie odciąży bo na wprost jest najmniejszy ruch w tym miejscu...
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 18:22
0
2 estakady, rondo, kładka. I to wszystko na jednym skrzyżowaniu. Nie wiedziałem, że mieszkam w tak bogatym mieście.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 23:19
0
A wiecie jak zrobić to taniej ? Nie robić zbędnych świateł na rondzie ! Rondo jest najmniej kolizyjnym skrzyżowaniem, a bez świateł nie tworzą się żadne korki. Ruch pieszy w tym miejscu jest znikomy, więc można śmiało zrezygnować z sygnalizacji świetlnej. Będzie i taniej, i ruch będzie bardziej płynny
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 17:02
0
A nie lepiej to ciąg Sikorskiego-Ducha puścic górą? Tak byłoby chyba łatwiej i bardziej naturalnie, bo Solidarności i tak leci dołem.
Avatar
plotkara / 24 sierpnia 2015 o 12:54
0

Zamiast pomników głupoty Żuka czyli stadionu i lotniska powinien być juz dawno tunel pod Racławickimi i skrzyzowanie Solidarnosci -Ducha. Ale Żuk, tak jak je...PO, wiedział lepiej, w du*** ma kłopoty kierowców na linii północ - południe, korki w całym, centrum, spaliny, straty kierowców w korkach, bo liczy się woluntarystycznie, arogancko zdecydowany projekt wyborczy - stadion i lotnisko oraz basen. Wszystko to za 5 lat sie rozsypie, a durny lud lubelski będzie płacił za te żukowe inwestycje ogromne podatki i opłaty miejskie. Gratulacje dla durnego Lublina.

Spokojna twoja pisowska rozczocharana pusta łepetyna !!! Co się szmatła.cu czepiasz lotniska i stadionu?? Swoją starą się zainteresuj, bo po tym jak sprzedałeś działkę na podzamczu zabrałeś kobicie jedyne słuszne zajęcie, mianowicie grzebanie w ziemi. Teraz wieść gminna niesie, że się bidula na tarasach pokazuje i co bardziej kasiastemu swoje wdzięki proponuje. Zobacz jakie życie jest przewrotne. Ty siedziesz w internetach i piszesz bzdury a ona w najlepsze korzysta z życia. Zawsze twierdziłam, że baby lepiej dostosowują się do otaczającej rzeczywistości i wspaniale wykorzstują to co im los i natura dała :-)

Spokojna twoja pisowska rozczocharana pusta łepetyna !!! Co się szmatła.cu czepiasz lotniska i stadionu?? Swoją starą się zainteresuj, bo po tym jak sprzedałeś działkę na podzamczu zabrałeś kobicie jedyne słuszne zajęcie, mianowicie grzebanie w ziemi. Teraz wieść gminna niesie, że się bidula na tarasach pokazuje i co bardziej kasiastemu swoje wdzięki proponuje. Zobacz jakie życie jest przewrotne. Ty siedziesz w internetach i piszesz bzdury a ona w najlepsze korzysta z życia. Zawsze twierdziłam, że baby lepiej dostosowują się... rozwiń

Avatar
BudŻet / 24 sierpnia 2015 o 12:27
0

PISiory przekombinowały z Echo Investment i teraz jest ten problem że nie ma za co te skrzyżowanie zrobić.... i jakby co to będzie wina PO !!!

Masz na myśli próbę korupcji jednego z radnych w zamian za przychylność w/s tamtego "inwestora"?

Problem w tym, że nie tylko w Lublinie ten "inwestor" nie wywiązywał się ze wcześniej złożonych obietnic...

Avatar
mieszkam tu / 24 sierpnia 2015 o 11:04
0

PISiory przekombinowały z Echo Investment i teraz jest ten problem że nie ma za co te skrzyżowanie zrobić.... i jakby co to będzie wina PO !!!

pamiętam wywiad z przewodniczącym rady miasta Kowalczykiem jak opowiadał o tym, że w noc poprzedzającą dzień głosowania nad inwestycją Echo dostał sms od warszawskiej centrali PIS żeby jeszcze się zastanowił nad tym jak zagłosuje(oczywiście Kowalczyk był za inwestycją co się niezbyt podobało centrali i próbowała na niego wpłynąć)

PIS = marazm i stagnacja, dla władzy i koryta są w stanie zablokować każdą inwestycję, ba podejrzewam, że nie mieliby problemu by spalić miasto w imię przejęcia w nim władzy

pamiętam wywiad z przewodniczącym rady miasta Kowalczykiem jak opowiadał o tym, że w noc poprzedzającą dzień głosowania nad inwestycją Echo dostał sms od warszawskiej centrali PIS żeby jeszcze się zastanowił nad tym jak zagłosuje(oczywiście Kowalczyk był za inwestycją co się niezbyt podobało centrali i próbowała na niego wpłynąć)

PIS = marazm i stagnacja, dla władzy i koryta są w stanie zablokować każdą inwestycję, ba podejrzewam, że nie mieliby problemu by spalić miasto w imię przejęcia w nim władzy

rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 10:42
0
Wszystko pięknie tylko po grzyba ta sygnalizacja świetlna na rondzie???
Avatar
radny / 24 sierpnia 2015 o 09:39
0

PISiory przekombinowały z Echo Investment i teraz jest ten problem że nie ma za co te skrzyżowanie zrobić.... i jakby co to będzie wina PO !!!

O jakich problemach piszesz komunistyczna,czerwona  świnio ??  nie ma żadnych problemów !!!

Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 09:27
0
PISiory przekombinowały z Echo Investment i teraz jest ten problem że nie ma za co te skrzyżowanie zrobić.... i jakby co to będzie wina PO !!!
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 09:41
0
Ta estakada niczego nie odciąży bo na wprost jest najmniejszy ruch w tym miejscu...
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 18:22
0
2 estakady, rondo, kładka. I to wszystko na jednym skrzyżowaniu. Nie wiedziałem, że mieszkam w tak bogatym mieście.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 23:19
0
A wiecie jak zrobić to taniej ? Nie robić zbędnych świateł na rondzie ! Rondo jest najmniej kolizyjnym skrzyżowaniem, a bez świateł nie tworzą się żadne korki. Ruch pieszy w tym miejscu jest znikomy, więc można śmiało zrezygnować z sygnalizacji świetlnej. Będzie i taniej, i ruch będzie bardziej płynny
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 17:02
0
A nie lepiej to ciąg Sikorskiego-Ducha puścic górą? Tak byłoby chyba łatwiej i bardziej naturalnie, bo Solidarności i tak leci dołem.
Avatar
plotkara / 24 sierpnia 2015 o 12:54
0

Zamiast pomników głupoty Żuka czyli stadionu i lotniska powinien być juz dawno tunel pod Racławickimi i skrzyzowanie Solidarnosci -Ducha. Ale Żuk, tak jak je...PO, wiedział lepiej, w du*** ma kłopoty kierowców na linii północ - południe, korki w całym, centrum, spaliny, straty kierowców w korkach, bo liczy się woluntarystycznie, arogancko zdecydowany projekt wyborczy - stadion i lotnisko oraz basen. Wszystko to za 5 lat sie rozsypie, a durny lud lubelski będzie płacił za te żukowe inwestycje ogromne podatki i opłaty miejskie. Gratulacje dla durnego Lublina.

Spokojna twoja pisowska rozczocharana pusta łepetyna !!! Co się szmatła.cu czepiasz lotniska i stadionu?? Swoją starą się zainteresuj, bo po tym jak sprzedałeś działkę na podzamczu zabrałeś kobicie jedyne słuszne zajęcie, mianowicie grzebanie w ziemi. Teraz wieść gminna niesie, że się bidula na tarasach pokazuje i co bardziej kasiastemu swoje wdzięki proponuje. Zobacz jakie życie jest przewrotne. Ty siedziesz w internetach i piszesz bzdury a ona w najlepsze korzysta z życia. Zawsze twierdziłam, że baby lepiej dostosowują się do otaczającej rzeczywistości i wspaniale wykorzstują to co im los i natura dała :-)

Spokojna twoja pisowska rozczocharana pusta łepetyna !!! Co się szmatła.cu czepiasz lotniska i stadionu?? Swoją starą się zainteresuj, bo po tym jak sprzedałeś działkę na podzamczu zabrałeś kobicie jedyne słuszne zajęcie, mianowicie grzebanie w ziemi. Teraz wieść gminna niesie, że się bidula na tarasach pokazuje i co bardziej kasiastemu swoje wdzięki proponuje. Zobacz jakie życie jest przewrotne. Ty siedziesz w internetach i piszesz bzdury a ona w najlepsze korzysta z życia. Zawsze twierdziłam, że baby lepiej dostosowują się... rozwiń

Avatar
BudŻet / 24 sierpnia 2015 o 12:27
0

PISiory przekombinowały z Echo Investment i teraz jest ten problem że nie ma za co te skrzyżowanie zrobić.... i jakby co to będzie wina PO !!!

Masz na myśli próbę korupcji jednego z radnych w zamian za przychylność w/s tamtego "inwestora"?

Problem w tym, że nie tylko w Lublinie ten "inwestor" nie wywiązywał się ze wcześniej złożonych obietnic...

Avatar
mieszkam tu / 24 sierpnia 2015 o 11:04
0

PISiory przekombinowały z Echo Investment i teraz jest ten problem że nie ma za co te skrzyżowanie zrobić.... i jakby co to będzie wina PO !!!

pamiętam wywiad z przewodniczącym rady miasta Kowalczykiem jak opowiadał o tym, że w noc poprzedzającą dzień głosowania nad inwestycją Echo dostał sms od warszawskiej centrali PIS żeby jeszcze się zastanowił nad tym jak zagłosuje(oczywiście Kowalczyk był za inwestycją co się niezbyt podobało centrali i próbowała na niego wpłynąć)

PIS = marazm i stagnacja, dla władzy i koryta są w stanie zablokować każdą inwestycję, ba podejrzewam, że nie mieliby problemu by spalić miasto w imię przejęcia w nim władzy

pamiętam wywiad z przewodniczącym rady miasta Kowalczykiem jak opowiadał o tym, że w noc poprzedzającą dzień głosowania nad inwestycją Echo dostał sms od warszawskiej centrali PIS żeby jeszcze się zastanowił nad tym jak zagłosuje(oczywiście Kowalczyk był za inwestycją co się niezbyt podobało centrali i próbowała na niego wpłynąć)

PIS = marazm i stagnacja, dla władzy i koryta są w stanie zablokować każdą inwestycję, ba podejrzewam, że nie mieliby problemu by spalić miasto w imię przejęcia w nim władzy

rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 10:42
0
Wszystko pięknie tylko po grzyba ta sygnalizacja świetlna na rondzie???
Avatar
radny / 24 sierpnia 2015 o 09:39
0

PISiory przekombinowały z Echo Investment i teraz jest ten problem że nie ma za co te skrzyżowanie zrobić.... i jakby co to będzie wina PO !!!

O jakich problemach piszesz komunistyczna,czerwona  świnio ??  nie ma żadnych problemów !!!

Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 09:27
0
PISiory przekombinowały z Echo Investment i teraz jest ten problem że nie ma za co te skrzyżowanie zrobić.... i jakby co to będzie wina PO !!!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 0 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 10

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.