Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2007 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Przeciwnicy masztu spacyfikowani (wideo)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 33 A A

Dantejskie sceny rozegrały się dziś wśród bloków na lubelskich Czubach. Policja siłą usunęła ludzi blokujących dojazd do budowy nadajnika telefonii komórkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Około trzydziestoosobowa grupa mieszkańców os. Poręba od rana stała na jezdni prowadzącej do posesji, na której od trzech tygodni budowane są fundamenty pod maszt z nadajnikami sieci telefonii komórkowej Era GSM. Czterdziestometrowa konstrukcja ma stanąć tuż obok ich bloków. Ludzie boją się, że nadajnik zaszkodzi ich zdrowiu. Pomocy szukali w urzędach, ale nikt z władz nie wstrzymał pozwolenia na budowę. Dlatego wyszli na ulicę.

Mieszkańcy zablokowali dojazd betoniarkom, chodząc po przejściu dla pieszych. - Wiedząc o proteście przyjechaliśmy pilnować porządku, jeszcze zanim pojawił się tu ciężki sprzęt budowlany - mówi Magdalena Jędrejek z lubelskiej policji. Gdy atmosfera zaczęła się zagęszczać, przybyły policyjne posiłki. W sumie 27 radiowozów.

- Trzykrotnie wezwaliśmy ich do zejścia z drogi. A potem usunęliśmy siłą. Taką decyzję wydał komendant miejski policji - tłumaczy Jędrejek.
- Brali nas i rzucali na trawnik - ripostuje Henryka Słapczyńska, jedna z protestujących.

Ludzie nie dali za wygraną. Znowu zablokowali ulicę. Tym razem nie chcieli wypuścić ciężarówek z budowy. - Już ze dwadzieścia minut tak stoję. Dłużej musiałem czekać, żeby wjechać - mówi pan Dariusz, kierowca betoniarki. - Ale nie mam żalu do tych ludzi. To ich sprawa.

Mundurowi przez megafon poprosili ludzi, by zeszli z drogi. Apel nie poskutkował. Zwarty kordon policjantów zaczął spychać z drogi wrzeszczących w niebogłosy ludzi. - Strasznie boli mnie palec, chyba złamany - żali się Aneta Chocyk. Jeden z policjantów obiecał, że wezwie karetkę. - Nigdzie stąd nie pójdę. Muszę pilnować drogi.

Dwie ciężarówki wyjechały. Kolejne czekają na wjazd. - Stan wojenny!, ZOMO!, Gdzie prezydent! - skandują mieszkańcy. Teraz naciera na nich szpaler policjantów osłoniętych plastikowymi tarczami. - Na stadion Motoru z tą odwagą - krzyczy jeden z protestujących. Inny wpada pod nogi mundurowych: - Ratunku! Depczą! Kopią! - lamentuje. I znów mieszkańcy zepchnięci z drogi.

Budowa trwa, tymczasem Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki nie mogą dojść do porozumienia, który z nich ma zająć się wnioskiem o jej wstrzymanie. Kto ma rozpatrzeć wniosek zdecyduje za ok. dwa miesiące Naczelny Sąd Administracyjny.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 maja 2008 r. o 00:21
0
Trochę podróżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sąndu i era ma prawo od razu wkroczyć z budową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego Komitet Dzielnicowy Poręby lub inne organizacje muszą spowodować żeby być prawnie stroną w sporze. Samym gadaniem nic nie załatwicie.
Trochę podróżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sąndu i era ma prawo od razu wkroczyć z budową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlate... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2008 r. o 00:04
0
Trochę podóżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sądu i era ma prawo od razu wkroczyć zbudową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego Komitet Dzielnicowy Poręby lub inne organizacje muszą spowodować żeby być prawnie stroną w sporze. Samym gadaniem nic nie załatwicie.
Trochę podóżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sądu i era ma prawo od razu wkroczyć zbudową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego ... rozwiń
Avatar
gaara / 21 maja 2008 r. o 23:40
0
Nareszcie coś mądrego zrobili z tymi oszołomami z Poręby. Najlepiej mieszkać zgodnie z naturą. Bez prądu, wody, gazu, telewizji internetu, telefonu,samochodu, toalety, wanny,windy itp. Ludzie wam się w głowie pomieszało i to jeszcze przed wybudowaniem masztu.
Avatar
max / 13 września 2007 r. o 22:38
0
pomału nabieram przekonania że obecne władze Lublina nie mają pojęcia o rządzeniu miastem. są kompletnymi ignorantami. trwonią pieniądze na drogowe inwestycje. a swoimi nieprzemyślanymi decyzjami doprowadzają do takich sytuacji jak na Porębie. to kolejna "zachęta" dla inwestorów. i przestroga. dowodzi to że tytuł profesora niekoniecznie musi oznaczać że człowiek go posiadający jest osobą która potrafi logicznie myśleć
Avatar
anonim / 13 września 2007 r. o 00:42
0
zgadzamsię z przedmówcą ciekawe ile osób z protestujących nie posiada telefonów komórkowych
Avatar
rozsądek / 12 września 2007 r. o 23:10
0
co za prostak!od kiedy dla ciebie prawo jest takie idealne?życzę żeby tobie postawili przy głowie taki nadajnik i twoim dzieciom jeśli je masz.
Avatar
johnny / 12 września 2007 r. o 19:26
0
dokładnie tak. Nawet nei wiedza o czym wrzeszczą a za chwile polecą do operatora z mordą że zasiegu w wiadrze nie przywieźli.
Avatar
mysiek / 12 września 2007 r. o 14:53
0
Banda deb***i i idiotów. Pod sąd wszytkich protestujących. Brak słów. Wstydzę się za to że jestem lublinianinem......Powinni ich na prawdę spacyfikować a nie bawić cię z tymi kretynami. Policja powinna być bardziej skóteczna. Niczym się nie różnią od kibiców motoru.........
Avatar
mieszkaniec Poręby / 12 września 2007 r. o 14:47
0
Mieszkam na Porębie i do tej pory w zasadzie nie bardzo się tym masztem przejmowałem. Nie wierzę za bardzo w jego szkodliwość i było mi wszystko jedno czy postawią go czy nie. Jednak kiedy wczoraj zobaczyłem jak policja potraktowała protestujących to przyłączyłem się. Nie w imię tego masztu (ludzie przesadzają z jego szkodliwością), ale w imię zasad. Porządnych, pracujących ludzi potraktowano jak bydło. Tego nie zaakceptuję i do policji mam odtąd wielki uraz. Nie da się słowami opisać tego co się wczoraj tam działo.
Avatar
V / 12 września 2007 r. o 13:52
0
Lamią prawo a jak ich policja usuwa to się burza. Może inni przestępcy też powinni protestować?
Avatar
Gość / 26 maja 2008 r. o 00:21
0
Trochę podróżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sąndu i era ma prawo od razu wkroczyć z budową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego Komitet Dzielnicowy Poręby lub inne organizacje muszą spowodować żeby być prawnie stroną w sporze. Samym gadaniem nic nie załatwicie.
Trochę podróżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sąndu i era ma prawo od razu wkroczyć z budową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlate... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2008 r. o 00:04
0
Trochę podóżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sądu i era ma prawo od razu wkroczyć zbudową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego Komitet Dzielnicowy Poręby lub inne organizacje muszą spowodować żeby być prawnie stroną w sporze. Samym gadaniem nic nie załatwicie.
Trochę podóżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sądu i era ma prawo od razu wkroczyć zbudową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego ... rozwiń
Avatar
gaara / 21 maja 2008 r. o 23:40
0
Nareszcie coś mądrego zrobili z tymi oszołomami z Poręby. Najlepiej mieszkać zgodnie z naturą. Bez prądu, wody, gazu, telewizji internetu, telefonu,samochodu, toalety, wanny,windy itp. Ludzie wam się w głowie pomieszało i to jeszcze przed wybudowaniem masztu.
Avatar
max / 13 września 2007 r. o 22:38
0
pomału nabieram przekonania że obecne władze Lublina nie mają pojęcia o rządzeniu miastem. są kompletnymi ignorantami. trwonią pieniądze na drogowe inwestycje. a swoimi nieprzemyślanymi decyzjami doprowadzają do takich sytuacji jak na Porębie. to kolejna "zachęta" dla inwestorów. i przestroga. dowodzi to że tytuł profesora niekoniecznie musi oznaczać że człowiek go posiadający jest osobą która potrafi logicznie myśleć
Avatar
anonim / 13 września 2007 r. o 00:42
0
zgadzamsię z przedmówcą ciekawe ile osób z protestujących nie posiada telefonów komórkowych
Avatar
rozsądek / 12 września 2007 r. o 23:10
0
co za prostak!od kiedy dla ciebie prawo jest takie idealne?życzę żeby tobie postawili przy głowie taki nadajnik i twoim dzieciom jeśli je masz.
Avatar
johnny / 12 września 2007 r. o 19:26
0
dokładnie tak. Nawet nei wiedza o czym wrzeszczą a za chwile polecą do operatora z mordą że zasiegu w wiadrze nie przywieźli.
Avatar
mysiek / 12 września 2007 r. o 14:53
0
Banda deb***i i idiotów. Pod sąd wszytkich protestujących. Brak słów. Wstydzę się za to że jestem lublinianinem......Powinni ich na prawdę spacyfikować a nie bawić cię z tymi kretynami. Policja powinna być bardziej skóteczna. Niczym się nie różnią od kibiców motoru.........
Avatar
mieszkaniec Poręby / 12 września 2007 r. o 14:47
0
Mieszkam na Porębie i do tej pory w zasadzie nie bardzo się tym masztem przejmowałem. Nie wierzę za bardzo w jego szkodliwość i było mi wszystko jedno czy postawią go czy nie. Jednak kiedy wczoraj zobaczyłem jak policja potraktowała protestujących to przyłączyłem się. Nie w imię tego masztu (ludzie przesadzają z jego szkodliwością), ale w imię zasad. Porządnych, pracujących ludzi potraktowano jak bydło. Tego nie zaakceptuję i do policji mam odtąd wielki uraz. Nie da się słowami opisać tego co się wczoraj tam działo.
Avatar
V / 12 września 2007 r. o 13:52
0
Lamią prawo a jak ich policja usuwa to się burza. Może inni przestępcy też powinni protestować?