Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2007 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Przeciwnicy masztu spacyfikowani (wideo)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 33 A A

Dantejskie sceny rozegrały się dziś wśród bloków na lubelskich Czubach. Policja siłą usunęła ludzi blokujących dojazd do budowy nadajnika telefonii komórkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Około trzydziestoosobowa grupa mieszkańców os. Poręba od rana stała na jezdni prowadzącej do posesji, na której od trzech tygodni budowane są fundamenty pod maszt z nadajnikami sieci telefonii komórkowej Era GSM. Czterdziestometrowa konstrukcja ma stanąć tuż obok ich bloków. Ludzie boją się, że nadajnik zaszkodzi ich zdrowiu. Pomocy szukali w urzędach, ale nikt z władz nie wstrzymał pozwolenia na budowę. Dlatego wyszli na ulicę.

Mieszkańcy zablokowali dojazd betoniarkom, chodząc po przejściu dla pieszych. - Wiedząc o proteście przyjechaliśmy pilnować porządku, jeszcze zanim pojawił się tu ciężki sprzęt budowlany - mówi Magdalena Jędrejek z lubelskiej policji. Gdy atmosfera zaczęła się zagęszczać, przybyły policyjne posiłki. W sumie 27 radiowozów.

- Trzykrotnie wezwaliśmy ich do zejścia z drogi. A potem usunęliśmy siłą. Taką decyzję wydał komendant miejski policji - tłumaczy Jędrejek.
- Brali nas i rzucali na trawnik - ripostuje Henryka Słapczyńska, jedna z protestujących.

Ludzie nie dali za wygraną. Znowu zablokowali ulicę. Tym razem nie chcieli wypuścić ciężarówek z budowy. - Już ze dwadzieścia minut tak stoję. Dłużej musiałem czekać, żeby wjechać - mówi pan Dariusz, kierowca betoniarki. - Ale nie mam żalu do tych ludzi. To ich sprawa.

Mundurowi przez megafon poprosili ludzi, by zeszli z drogi. Apel nie poskutkował. Zwarty kordon policjantów zaczął spychać z drogi wrzeszczących w niebogłosy ludzi. - Strasznie boli mnie palec, chyba złamany - żali się Aneta Chocyk. Jeden z policjantów obiecał, że wezwie karetkę. - Nigdzie stąd nie pójdę. Muszę pilnować drogi.

Dwie ciężarówki wyjechały. Kolejne czekają na wjazd. - Stan wojenny!, ZOMO!, Gdzie prezydent! - skandują mieszkańcy. Teraz naciera na nich szpaler policjantów osłoniętych plastikowymi tarczami. - Na stadion Motoru z tą odwagą - krzyczy jeden z protestujących. Inny wpada pod nogi mundurowych: - Ratunku! Depczą! Kopią! - lamentuje. I znów mieszkańcy zepchnięci z drogi.

Budowa trwa, tymczasem Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki nie mogą dojść do porozumienia, który z nich ma zająć się wnioskiem o jej wstrzymanie. Kto ma rozpatrzeć wniosek zdecyduje za ok. dwa miesiące Naczelny Sąd Administracyjny.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 maja 2008 o 00:21
0
Trochę podróżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sąndu i era ma prawo od razu wkroczyć z budową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego Komitet Dzielnicowy Poręby lub inne organizacje muszą spowodować żeby być prawnie stroną w sporze. Samym gadaniem nic nie załatwicie.
Trochę podróżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sąndu i era ma prawo od razu wkroczyć z budową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlate... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2008 o 00:04
0
Trochę podóżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sądu i era ma prawo od razu wkroczyć zbudową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego Komitet Dzielnicowy Poręby lub inne organizacje muszą spowodować żeby być prawnie stroną w sporze. Samym gadaniem nic nie załatwicie.
Trochę podóżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sądu i era ma prawo od razu wkroczyć zbudową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego ... rozwiń
Avatar
gaara / 21 maja 2008 o 23:40
0
Nareszcie coś mądrego zrobili z tymi oszołomami z Poręby. Najlepiej mieszkać zgodnie z naturą. Bez prądu, wody, gazu, telewizji internetu, telefonu,samochodu, toalety, wanny,windy itp. Ludzie wam się w głowie pomieszało i to jeszcze przed wybudowaniem masztu.
Avatar
max / 13 września 2007 o 22:38
0
pomału nabieram przekonania że obecne władze Lublina nie mają pojęcia o rządzeniu miastem. są kompletnymi ignorantami. trwonią pieniądze na drogowe inwestycje. a swoimi nieprzemyślanymi decyzjami doprowadzają do takich sytuacji jak na Porębie. to kolejna "zachęta" dla inwestorów. i przestroga. dowodzi to że tytuł profesora niekoniecznie musi oznaczać że człowiek go posiadający jest osobą która potrafi logicznie myśleć
Avatar
anonim / 13 września 2007 o 00:42
0
zgadzamsię z przedmówcą ciekawe ile osób z protestujących nie posiada telefonów komórkowych
Avatar
rozsądek / 12 września 2007 o 23:10
0
co za prostak!od kiedy dla ciebie prawo jest takie idealne?życzę żeby tobie postawili przy głowie taki nadajnik i twoim dzieciom jeśli je masz.
Avatar
johnny / 12 września 2007 o 19:26
0
dokładnie tak. Nawet nei wiedza o czym wrzeszczą a za chwile polecą do operatora z mordą że zasiegu w wiadrze nie przywieźli.
Avatar
mysiek / 12 września 2007 o 14:53
0
Banda deb***i i idiotów. Pod sąd wszytkich protestujących. Brak słów. Wstydzę się za to że jestem lublinianinem......Powinni ich na prawdę spacyfikować a nie bawić cię z tymi kretynami. Policja powinna być bardziej skóteczna. Niczym się nie różnią od kibiców motoru.........
Avatar
mieszkaniec Poręby / 12 września 2007 o 14:47
0
Mieszkam na Porębie i do tej pory w zasadzie nie bardzo się tym masztem przejmowałem. Nie wierzę za bardzo w jego szkodliwość i było mi wszystko jedno czy postawią go czy nie. Jednak kiedy wczoraj zobaczyłem jak policja potraktowała protestujących to przyłączyłem się. Nie w imię tego masztu (ludzie przesadzają z jego szkodliwością), ale w imię zasad. Porządnych, pracujących ludzi potraktowano jak bydło. Tego nie zaakceptuję i do policji mam odtąd wielki uraz. Nie da się słowami opisać tego co się wczoraj tam działo.
Avatar
V / 12 września 2007 o 13:52
0
Lamią prawo a jak ich policja usuwa to się burza. Może inni przestępcy też powinni protestować?
Avatar
Gość / 26 maja 2008 o 00:21
0
Trochę podróżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sąndu i era ma prawo od razu wkroczyć z budową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego Komitet Dzielnicowy Poręby lub inne organizacje muszą spowodować żeby być prawnie stroną w sporze. Samym gadaniem nic nie załatwicie.
Trochę podróżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sąndu i era ma prawo od razu wkroczyć z budową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlate... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2008 o 00:04
0
Trochę podóżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sądu i era ma prawo od razu wkroczyć zbudową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego Komitet Dzielnicowy Poręby lub inne organizacje muszą spowodować żeby być prawnie stroną w sporze. Samym gadaniem nic nie załatwicie.
Trochę podóżuję po Europie i nie spotkałam tak otumanionego społeczeństwa. Zamiast się zintegrować przeciwko pezprawnej działalności urzędów to skaczą sobie do oczu. Naruszone zostało prawo dot. planowania przestrzennego i to powinno być zaskarżone do prokuratury bo inaczej Poręba przegra,- nie jest stroną w sprawie. Wystarczy że urząd w odpowiednim terminie nie odwoła się od wyroku sądu i era ma prawo od razu wkroczyć zbudową i będzie na prawiei żaden sąnd na świecie tego nie zakwestjonuje bo takie jest prawo choć może jest głupie. Dlatego ... rozwiń
Avatar
gaara / 21 maja 2008 o 23:40
0
Nareszcie coś mądrego zrobili z tymi oszołomami z Poręby. Najlepiej mieszkać zgodnie z naturą. Bez prądu, wody, gazu, telewizji internetu, telefonu,samochodu, toalety, wanny,windy itp. Ludzie wam się w głowie pomieszało i to jeszcze przed wybudowaniem masztu.
Avatar
max / 13 września 2007 o 22:38
0
pomału nabieram przekonania że obecne władze Lublina nie mają pojęcia o rządzeniu miastem. są kompletnymi ignorantami. trwonią pieniądze na drogowe inwestycje. a swoimi nieprzemyślanymi decyzjami doprowadzają do takich sytuacji jak na Porębie. to kolejna "zachęta" dla inwestorów. i przestroga. dowodzi to że tytuł profesora niekoniecznie musi oznaczać że człowiek go posiadający jest osobą która potrafi logicznie myśleć
Avatar
anonim / 13 września 2007 o 00:42
0
zgadzamsię z przedmówcą ciekawe ile osób z protestujących nie posiada telefonów komórkowych
Avatar
rozsądek / 12 września 2007 o 23:10
0
co za prostak!od kiedy dla ciebie prawo jest takie idealne?życzę żeby tobie postawili przy głowie taki nadajnik i twoim dzieciom jeśli je masz.
Avatar
johnny / 12 września 2007 o 19:26
0
dokładnie tak. Nawet nei wiedza o czym wrzeszczą a za chwile polecą do operatora z mordą że zasiegu w wiadrze nie przywieźli.
Avatar
mysiek / 12 września 2007 o 14:53
0
Banda deb***i i idiotów. Pod sąd wszytkich protestujących. Brak słów. Wstydzę się za to że jestem lublinianinem......Powinni ich na prawdę spacyfikować a nie bawić cię z tymi kretynami. Policja powinna być bardziej skóteczna. Niczym się nie różnią od kibiców motoru.........
Avatar
mieszkaniec Poręby / 12 września 2007 o 14:47
0
Mieszkam na Porębie i do tej pory w zasadzie nie bardzo się tym masztem przejmowałem. Nie wierzę za bardzo w jego szkodliwość i było mi wszystko jedno czy postawią go czy nie. Jednak kiedy wczoraj zobaczyłem jak policja potraktowała protestujących to przyłączyłem się. Nie w imię tego masztu (ludzie przesadzają z jego szkodliwością), ale w imię zasad. Porządnych, pracujących ludzi potraktowano jak bydło. Tego nie zaakceptuję i do policji mam odtąd wielki uraz. Nie da się słowami opisać tego co się wczoraj tam działo.
Avatar
V / 12 września 2007 o 13:52
0
Lamią prawo a jak ich policja usuwa to się burza. Może inni przestępcy też powinni protestować?
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 1 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 4

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 21 15

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!