Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2012 r.
18:46
Edytuj ten wpis

Przejazdu nie zamkną, słupów nie wymieniają

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Skrzyżowanie ul. Lubartowskiej z al. Spółdzielczości Pracy, ul. Unicką i Obywatelską nie zostanie dzisiaj zamknięte dla ruchu. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będą teraz wymieniane wadliwe słupy trakcji trolejbusowej, które w kilka miesięcy po zamontowaniu zaczęły się wyginać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Od 19 do 23 grudnia słupy będą wzmacniane specjalnymi obejmami. Producent daje gwarancję na takie rozwiązanie. Prace będą prowadzone bez zamykania ulic dla ruchu – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Tymczasem, jeszcze kilka dni wcześniej magistrat zapewniał, że słupy trzeba wymienić i że konieczne do tego jest zamknięcie jezdni.

– Nie chcieliśmy komplikować ruchu w okresie przedświątecznym, ani wydłużać objazdami tras komunikacji miejskiej. Później wrócimy do rozmów z producentem, będziemy oczekiwać ich wymiany, bo zamawialiśmy nowe mocne słupy, a nie wzmacniane obejmami – dodaje Kieliszek.

Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w przypadku zamknięcia skrzyżowania spowodowanego wymianą, żądałby od ich producenta pokrycia kosztów dodatkowych kilometrów przejechanych przez autobusy. Takie dodatkowe koszty to ok. 1000 zł dziennie w dni powszednie oraz 1300 zł w trakcie weekendu (za oba dni łącznie).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zibi / 18 grudnia 2012 r. o 13:42
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
Avatar
true / 18 grudnia 2012 r. o 10:26
[quote name='filip' timestamp='1355813320' post='710819']
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
[/quote]


tam tak bylo zawsze, Ci z Unickiej blokuja wjazd tym na Lubartowskiej, Ci z Lubartowskiej blokuja wjazd tym z obywatelskiej itp (o ile jeszcze Ci z unickiej wjezdzajac za sygnalizator nie widza czy skrzyzowanie jest przejezdne, to reszta w chamski sposob wjezdza (suma sumarum droga wylotowa, wiec kultury nie trzeba oczekiwac zbyt wiele))
[quote name='filip' timestamp='1355813320' post='710819']
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
[/quote]


tam tak bylo zawsze, Ci z Unickiej blokuja wjazd tym na Lubartowskiej, Ci z Lubartowskiej blokuja wjazd tym z obywatelskiej itp (... rozwiń
Avatar
lolo / 18 grudnia 2012 r. o 09:25
Dziś widziałem nowy wygięty słup na przeciwko Gali rondo fabryczna/1 Maja. Słup totalnie nie trzyma pionu i widać że prawdopodobnie został wygięty od linek trolejbusowych...
Avatar
luskertoip / 18 grudnia 2012 r. o 09:22
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Poczytaj troche o przetargach, to zauważysz ze miasto musi wybrać najtańszych.
Zeby to ominąć robi sie specyfikacje ukierunkowana tak zeby ci gorsi odpadli ale wtedy oczywiście wszyscy się oburzają ze wzieli droższe(mimo ze każdy wie ze tanie to śmieć) i ze niby przetarg ustawiony.
Takie nasze polskie realia.....
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Poczytaj troche o przetargach, to zauważysz ze miasto musi wybrać najtańszych.
Zeby to ominąć robi sie specyfikacje ukierunkowana tak zeby ci gorsi odpadli ale wtedy oczywiście wszyscy się oburzają ze wzieli droższe(mimo ze każdy wie ze tanie to śmieć) i ze niby przetarg... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 r. o 09:07
Dokładnie - od czego jest Prokuratura ?! NIK i CBA ?! Niech prześwietlą ten kontrakt, niech sprawdzą kto go pisał i ustalał kryteria techniczne na słupy ! To za nasze podatki, za nasze pieniadze jakiś cwaniaczek wyprodukował lewiznę , inny cwaniaczek przyklepał ją w przetargu a jeszcze kto inny czerpie zyski i leje na nas wszystkich. Taka nasze rzeczywistość . Ale pora powiedzieć STOP !
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 r. o 08:44
słupy się wygięły co nie jest bezpiecznym dla poruszających się tam, zostały spartaczone za nasze pieniądze czym powinna zająć się z urzędu Prokuratura,teraz będą je naginać co nie jest naturalną technologią naprawy "miękkich" słupów trakcyjnych. Na koniec refleksja - kto do tego doprowadził, kto jest odpowiedzialny za odbiór tego partactwa? A teraz dodatkowo zamiast wymiany-kto z Ratusza i za ile łapówki zgodził się na naprawę zamiast na wymianę w okresie gwarancji?
Avatar
filip / 18 grudnia 2012 r. o 07:48
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
Avatar
Antyżuk / 17 grudnia 2012 r. o 22:45
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Za to za Pruszkowskiego inwestycje były super... trasa zielona, hala globus i... no właśnie ?? No nic. Niestety chora jest ustawa o przetargach w tym kraju...
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 17 grudnia 2012 r. o 22:01
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
Avatar
zibi / 18 grudnia 2012 r. o 13:42
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
Avatar
true / 18 grudnia 2012 r. o 10:26
[quote name='filip' timestamp='1355813320' post='710819']
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
[/quote]


tam tak bylo zawsze, Ci z Unickiej blokuja wjazd tym na Lubartowskiej, Ci z Lubartowskiej blokuja wjazd tym z obywatelskiej itp (o ile jeszcze Ci z unickiej wjezdzajac za sygnalizator nie widza czy skrzyzowanie jest przejezdne, to reszta w chamski sposob wjezdza (suma sumarum droga wylotowa, wiec kultury nie trzeba oczekiwac zbyt wiele))
[quote name='filip' timestamp='1355813320' post='710819']
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
[/quote]


tam tak bylo zawsze, Ci z Unickiej blokuja wjazd tym na Lubartowskiej, Ci z Lubartowskiej blokuja wjazd tym z obywatelskiej itp (... rozwiń
Avatar
lolo / 18 grudnia 2012 r. o 09:25
Dziś widziałem nowy wygięty słup na przeciwko Gali rondo fabryczna/1 Maja. Słup totalnie nie trzyma pionu i widać że prawdopodobnie został wygięty od linek trolejbusowych...
Avatar
luskertoip / 18 grudnia 2012 r. o 09:22
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Poczytaj troche o przetargach, to zauważysz ze miasto musi wybrać najtańszych.
Zeby to ominąć robi sie specyfikacje ukierunkowana tak zeby ci gorsi odpadli ale wtedy oczywiście wszyscy się oburzają ze wzieli droższe(mimo ze każdy wie ze tanie to śmieć) i ze niby przetarg ustawiony.
Takie nasze polskie realia.....
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Poczytaj troche o przetargach, to zauważysz ze miasto musi wybrać najtańszych.
Zeby to ominąć robi sie specyfikacje ukierunkowana tak zeby ci gorsi odpadli ale wtedy oczywiście wszyscy się oburzają ze wzieli droższe(mimo ze każdy wie ze tanie to śmieć) i ze niby przetarg... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 r. o 09:07
Dokładnie - od czego jest Prokuratura ?! NIK i CBA ?! Niech prześwietlą ten kontrakt, niech sprawdzą kto go pisał i ustalał kryteria techniczne na słupy ! To za nasze podatki, za nasze pieniadze jakiś cwaniaczek wyprodukował lewiznę , inny cwaniaczek przyklepał ją w przetargu a jeszcze kto inny czerpie zyski i leje na nas wszystkich. Taka nasze rzeczywistość . Ale pora powiedzieć STOP !
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 r. o 08:44
słupy się wygięły co nie jest bezpiecznym dla poruszających się tam, zostały spartaczone za nasze pieniądze czym powinna zająć się z urzędu Prokuratura,teraz będą je naginać co nie jest naturalną technologią naprawy "miękkich" słupów trakcyjnych. Na koniec refleksja - kto do tego doprowadził, kto jest odpowiedzialny za odbiór tego partactwa? A teraz dodatkowo zamiast wymiany-kto z Ratusza i za ile łapówki zgodził się na naprawę zamiast na wymianę w okresie gwarancji?
Avatar
filip / 18 grudnia 2012 r. o 07:48
Po pierwsze powinni zająć się żle ustawioną sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest duże, tj. sygnalizatory są bardzo od siebie oddalone i Ci którzy wjeżdzają od dołu od ul. Lubarotskiej na zielonym blokują wyjazd tym którzy chcą skręcic w lewo z ul. Obywatelskiej. MASAKRA
Avatar
Antyżuk / 17 grudnia 2012 r. o 22:45
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1355778095' post='710765']
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
[/quote]
Za to za Pruszkowskiego inwestycje były super... trasa zielona, hala globus i... no właśnie ?? No nic. Niestety chora jest ustawa o przetargach w tym kraju...
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 17 grudnia 2012 r. o 22:01
za rządów Żuka ciągle co jakaś inwestycja to jakieś problemy i poślizgi! Wybierane sa najtańsze oferty które zawsze potem sa do d...u..p...y..
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!