Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2008 r.
16:43
Edytuj ten wpis

Przejechać przez to rondo i ... przeżyć

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Kierowcy i piesi mają dość i żądają zmian na jednym z najniebezpieczniejszych rond w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
83 stłuczki, 4 wypadki i 4 osoby ranne - oto ubiegłoroczne statystyki. W tym roku są już kolejni poszkodowani.

Chodzi o rondo im. metropolity Piotra Mohyły. - Zakłady blacharsko-lakiernicze powinny postawić pomnik twórcom tego drogowego bubla - gorzko żartują mieszkańcy. - Dzień bez stłuczki na tym rondzie, to dzień stracony. Miesiąc w miesiąc jestem świadkiem dwóch, trzech kolizji w tym miejscu - mówi Mirosław Lament, kierowca busa, który odjeżdża z przystanku przy ulicy Ruskiej.

Z policyjnych statystyk wynika, że rondo wybudowane pod koniec lat siedemdziesiątych i otwarte z okazji wizyty I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka, który odsłaniał nieistniejący już pomnika Bolesława Bieruta, jest bardzo niebezpieczne. W 2007 r. 4 osoby odniosły tu obrażenia w czterech wypadkach, odnotowano też 83 kolizje. Już w tym roku doszło tu do 22 kolizji.

- Wydaje mi się, że najczęściej do wypadków dochodzi z udziałem samochodów dojeżdżających do ronda ulicą Podzamcze - uważa Lament. - Może wystarczyłoby na dojazdach położyć tarki lub progi zwalniające - zastanawia się kierowca busa. Tadeusz Milanowski, taksówkarz, proponuje bardziej radykalne zmiany. - Myślę, że tu jest potrzebna sygnalizacja świetlna, ściśle powiązana ze światłami na rondzie przy Zamku. To zmniejszy liczbę stłuczek - mówi Milanowski.

- Na tym rondzie rzeczywiście notujemy bardzo dużą liczbę stłuczek. Jest to trochę dziwne, bo rondo i dojazdy są bardzo dobrze oznakowane. Być może kierowcy, szczególnie spoza Lublina, nie zachowują należytej uwagi, dojeżdżając do ronda - mówi podinspektor Artur Ertman, szef Sekcji Ruchu Drogowego przy Komendzie Miejskiej Policji. - Prawdopodobnie sygnalizacja świetlna rozwiązałby by sprawę, ale znacznie zmniejszyłaby przepustowość. Być może byłaby powodem olbrzymich korków w tym miejscu - dodaje policjant.

Piesi jednak chcą świateł. - Zawsze mam duszę na ramieniu, przechodząc przez przejście z placu Singera w stronę Ruskiej i przez Ruską. Niektórzy kierowcy pędzą na złamanie karku - mówi pani Marianna, mieszkanka bloku przy ulicy Lwowskiej, która często chodzi na zakupy na targowisko przy Ruskiej.

- Już kilkakrotnie rozważaliśmy, co zrobić, aby na rondzie było bezpieczniej. Niestety, o zainstalowaniu sygnalizacji nie ma mowy. Być może sprawę rozwiąże planowana budowa kompaktowego ronda Unicka-Podzamcze-Walecznych. Wówczas kierowcy zbliżający się do ronda im. metropolity Mohyły z tego kierunku, nie będą tak szybko jechać. Na razie zastanowimy się nad możliwością zainstalowania kolejnych znaków ostrzegawczych przed dojazdem do ronda - obiecuje Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Do sprawy wrócimy.

Uwaga kierowcy i piesi

Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie. Byliście świadkami lub poszkodowanymi w kolizji lub wypadku na rondzie im. metropolity Piotra Mohyły piszcie: puzio@dziennikwschodni.pl lub dybek@dziennikwschodni.pl. Czekamy także na Wasze pomysły i sugestie, jak poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 5 kwietnia 2008 o 08:05
0
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla stale tamtędy jeżdżących jest to oczywiste, ale wielu kierowców w ostatniej chwili "wcina się" co czasem różnie się kończy. Jest tam duże natężenie ruchu i trzeba być nie lada geniuszem, żeby takie "udogodnienie" tam zrobić.
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla st... rozwiń
Avatar
P. / 26 marca 2008 o 13:46
0
Rondo Unicka-Podzamcze-Walecznych nic nie da, bo będzie za daleko od ronda opisywanego w artykule i ci, co tam zwolnią zdążą się rozpędzić. Poza tym mam wrażenie, że dużo sytuacji (prawie)kolizyjnych jest z samochodami jadącymi od strony zamku, a poprzednie rondo jest dużo bliżej niż planowane przy Walecznych (i wg mnie to jest powód - ronda są bardzo blisko siebie).
Avatar
~Jaa~ / 25 marca 2008 o 23:06
0
Człeniu, trzeba się rozglądać za znakami, a nie za niewiadomo czym. Zamiast dłubać w nosie (tudzież gdzie indziej), sprawnie ruszać spod świateł, przy zachowaniu zasady szczególnej ostrożności. Jak się kupiło prawko za flaszkę, to nawet Święty Krzysztof nie pomoże.
Avatar
RaPi / 25 marca 2008 o 15:26
0
Ja również uważam że to rondo nie potrzebuje zmian. Wystracdzy tylko zachować ostrożność. Światła nie są dobrym rozwiązaniem.
Avatar
Big / 25 marca 2008 o 14:32
0
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogarsza się przez nie płynnośc ruchu, tworzą sie korki a piesi? piesie przchodza na ... czerwonym. Najchętniej czynią to ci którzy najbardziej zabiegali o swiatła.
Jakoś w miastach Hiszpanii, LAglii czy Austrii nie ma tyle sygnalizacji światlych a jest bepieczniej.
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogar... rozwiń
Avatar
M_glu / 25 marca 2008 o 13:10
0
Dwujezdniowe Aleję tysiąclecia i Unii Lubelskiej zbudowali kiedyś czerwoni i chwała im za to ( bo później zbudowana została tylko Spółdzielczości Pracy ) , niech teraz wykażą się biali i wreszcie coś na miarę obecnych czasów zrobią i zbudują bezkolizyjne skrzyżowanie które aż się prosi w tym miejscu. - przecież jest to jedyna pseudo trasa szybkiego ruchu w LUBLYNIE. - co przerasta możliwości ?
Avatar
TRYUJ7654 / 25 marca 2008 o 11:23
0
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!TO JEST POJĘCIE DEMOKRACJI U NASZYCH PRZEDSTAWICIELI, RĘCE OPADAJĄ!!!
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!... rozwiń
Avatar
zenio / 25 marca 2008 o 11:02
0
A ja uważam, że to po prostu kierowcy nie potrafią jeździć. W Anglii 90% rond nad autostradami jest bez świateł. Ruch nieporównywalnie większy a stłuczek tam niewiele. Jeśli ktoś nie potrafi jeździć, to niech płaci za naprawę samochodu.
Avatar
kierowca / 5 kwietnia 2008 o 08:05
0
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla stale tamtędy jeżdżących jest to oczywiste, ale wielu kierowców w ostatniej chwili "wcina się" co czasem różnie się kończy. Jest tam duże natężenie ruchu i trzeba być nie lada geniuszem, żeby takie "udogodnienie" tam zrobić.
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla st... rozwiń
Avatar
P. / 26 marca 2008 o 13:46
0
Rondo Unicka-Podzamcze-Walecznych nic nie da, bo będzie za daleko od ronda opisywanego w artykule i ci, co tam zwolnią zdążą się rozpędzić. Poza tym mam wrażenie, że dużo sytuacji (prawie)kolizyjnych jest z samochodami jadącymi od strony zamku, a poprzednie rondo jest dużo bliżej niż planowane przy Walecznych (i wg mnie to jest powód - ronda są bardzo blisko siebie).
Avatar
~Jaa~ / 25 marca 2008 o 23:06
0
Człeniu, trzeba się rozglądać za znakami, a nie za niewiadomo czym. Zamiast dłubać w nosie (tudzież gdzie indziej), sprawnie ruszać spod świateł, przy zachowaniu zasady szczególnej ostrożności. Jak się kupiło prawko za flaszkę, to nawet Święty Krzysztof nie pomoże.
Avatar
RaPi / 25 marca 2008 o 15:26
0
Ja również uważam że to rondo nie potrzebuje zmian. Wystracdzy tylko zachować ostrożność. Światła nie są dobrym rozwiązaniem.
Avatar
Big / 25 marca 2008 o 14:32
0
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogarsza się przez nie płynnośc ruchu, tworzą sie korki a piesi? piesie przchodza na ... czerwonym. Najchętniej czynią to ci którzy najbardziej zabiegali o swiatła.
Jakoś w miastach Hiszpanii, LAglii czy Austrii nie ma tyle sygnalizacji światlych a jest bepieczniej.
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogar... rozwiń
Avatar
M_glu / 25 marca 2008 o 13:10
0
Dwujezdniowe Aleję tysiąclecia i Unii Lubelskiej zbudowali kiedyś czerwoni i chwała im za to ( bo później zbudowana została tylko Spółdzielczości Pracy ) , niech teraz wykażą się biali i wreszcie coś na miarę obecnych czasów zrobią i zbudują bezkolizyjne skrzyżowanie które aż się prosi w tym miejscu. - przecież jest to jedyna pseudo trasa szybkiego ruchu w LUBLYNIE. - co przerasta możliwości ?
Avatar
TRYUJ7654 / 25 marca 2008 o 11:23
0
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!TO JEST POJĘCIE DEMOKRACJI U NASZYCH PRZEDSTAWICIELI, RĘCE OPADAJĄ!!!
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!... rozwiń
Avatar
zenio / 25 marca 2008 o 11:02
0
A ja uważam, że to po prostu kierowcy nie potrafią jeździć. W Anglii 90% rond nad autostradami jest bez świateł. Ruch nieporównywalnie większy a stłuczek tam niewiele. Jeśli ktoś nie potrafi jeździć, to niech płaci za naprawę samochodu.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 0

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 4 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 13 4

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta 0 4

Na 22 listopada zwołane zostało pierwsze posiedzenie Rady Miasta nowej kadencji. Termin wyznaczył komisarz wyborczy.

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać 0 1

Rozmowa z Ryszardem Górą (PSL), ustępującym burmistrzem Bełżyc.

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo 13 1

Szpital w Białej Podlaskiej włączy się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, które przypadają w sobotę.

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji”

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji” 0 0

Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, staranował zaparkowane auto, a potem zbiegł z miejsca stłuczki. 26-latek z Łukowa może trafić za to nawet za kratki.

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki 0 0

Rozmowa z Katarzyną Kolasą – lubelską stylistką, doradcą wizerunku, personal shopper. Pani Katarzyna prowadzi szkolenia na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina 8 7

Są kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym oszustw na „policjanta”. 44-letni Krzysztof W. wyłudził od mieszkańca Lublina ponad 400 tys. zł. Przekonał go, by przekazał mu gotówkę i hasła do kont bankowych.

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy"

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy" 0 4

Mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się bezmyślnemu przycinaniu drzew, obawiają się, że drogowcy i władze spółdzielni mieszkaniowej unikną kar.

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie
film

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie 0 1

Modelka przyznaje, że chce już odpocząć od pracy, od miejsc, które ją na co dzień otaczają, i zachłysnąć się czymś zupełnie nowym. Nie może się więc doczekać, kiedy wreszcie spakuje walizki i wyjedzie na upragniony urlop. W grudniu modelka planuje polecieć na Dominikanę.

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek 6 6

Ponad 1450 lekarzy specjalistów z województwa lubelskiego zadeklarowało pracę tylko w jednym szpitalu w zamian za wynagrodzenie w wysokości 6750 zł brutto. Stwarza to problem dla mniejszych szpitali, które ze względu na braki kadrowe korzystały ze wsparcia medyków z innych ośrodków.

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 4

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 189 18

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!