Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2008 r.
16:43
Edytuj ten wpis

Przejechać przez to rondo i ... przeżyć

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Kierowcy i piesi mają dość i żądają zmian na jednym z najniebezpieczniejszych rond w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
83 stłuczki, 4 wypadki i 4 osoby ranne - oto ubiegłoroczne statystyki. W tym roku są już kolejni poszkodowani.

Chodzi o rondo im. metropolity Piotra Mohyły. - Zakłady blacharsko-lakiernicze powinny postawić pomnik twórcom tego drogowego bubla - gorzko żartują mieszkańcy. - Dzień bez stłuczki na tym rondzie, to dzień stracony. Miesiąc w miesiąc jestem świadkiem dwóch, trzech kolizji w tym miejscu - mówi Mirosław Lament, kierowca busa, który odjeżdża z przystanku przy ulicy Ruskiej.

Z policyjnych statystyk wynika, że rondo wybudowane pod koniec lat siedemdziesiątych i otwarte z okazji wizyty I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka, który odsłaniał nieistniejący już pomnika Bolesława Bieruta, jest bardzo niebezpieczne. W 2007 r. 4 osoby odniosły tu obrażenia w czterech wypadkach, odnotowano też 83 kolizje. Już w tym roku doszło tu do 22 kolizji.

- Wydaje mi się, że najczęściej do wypadków dochodzi z udziałem samochodów dojeżdżających do ronda ulicą Podzamcze - uważa Lament. - Może wystarczyłoby na dojazdach położyć tarki lub progi zwalniające - zastanawia się kierowca busa. Tadeusz Milanowski, taksówkarz, proponuje bardziej radykalne zmiany. - Myślę, że tu jest potrzebna sygnalizacja świetlna, ściśle powiązana ze światłami na rondzie przy Zamku. To zmniejszy liczbę stłuczek - mówi Milanowski.

- Na tym rondzie rzeczywiście notujemy bardzo dużą liczbę stłuczek. Jest to trochę dziwne, bo rondo i dojazdy są bardzo dobrze oznakowane. Być może kierowcy, szczególnie spoza Lublina, nie zachowują należytej uwagi, dojeżdżając do ronda - mówi podinspektor Artur Ertman, szef Sekcji Ruchu Drogowego przy Komendzie Miejskiej Policji. - Prawdopodobnie sygnalizacja świetlna rozwiązałby by sprawę, ale znacznie zmniejszyłaby przepustowość. Być może byłaby powodem olbrzymich korków w tym miejscu - dodaje policjant.

Piesi jednak chcą świateł. - Zawsze mam duszę na ramieniu, przechodząc przez przejście z placu Singera w stronę Ruskiej i przez Ruską. Niektórzy kierowcy pędzą na złamanie karku - mówi pani Marianna, mieszkanka bloku przy ulicy Lwowskiej, która często chodzi na zakupy na targowisko przy Ruskiej.

- Już kilkakrotnie rozważaliśmy, co zrobić, aby na rondzie było bezpieczniej. Niestety, o zainstalowaniu sygnalizacji nie ma mowy. Być może sprawę rozwiąże planowana budowa kompaktowego ronda Unicka-Podzamcze-Walecznych. Wówczas kierowcy zbliżający się do ronda im. metropolity Mohyły z tego kierunku, nie będą tak szybko jechać. Na razie zastanowimy się nad możliwością zainstalowania kolejnych znaków ostrzegawczych przed dojazdem do ronda - obiecuje Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Do sprawy wrócimy.

Uwaga kierowcy i piesi

Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie. Byliście świadkami lub poszkodowanymi w kolizji lub wypadku na rondzie im. metropolity Piotra Mohyły piszcie: puzio@dziennikwschodni.pl lub dybek@dziennikwschodni.pl. Czekamy także na Wasze pomysły i sugestie, jak poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 5 kwietnia 2008 o 08:05
0
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla stale tamtędy jeżdżących jest to oczywiste, ale wielu kierowców w ostatniej chwili "wcina się" co czasem różnie się kończy. Jest tam duże natężenie ruchu i trzeba być nie lada geniuszem, żeby takie "udogodnienie" tam zrobić.
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla st... rozwiń
Avatar
P. / 26 marca 2008 o 13:46
0
Rondo Unicka-Podzamcze-Walecznych nic nie da, bo będzie za daleko od ronda opisywanego w artykule i ci, co tam zwolnią zdążą się rozpędzić. Poza tym mam wrażenie, że dużo sytuacji (prawie)kolizyjnych jest z samochodami jadącymi od strony zamku, a poprzednie rondo jest dużo bliżej niż planowane przy Walecznych (i wg mnie to jest powód - ronda są bardzo blisko siebie).
Avatar
~Jaa~ / 25 marca 2008 o 23:06
0
Człeniu, trzeba się rozglądać za znakami, a nie za niewiadomo czym. Zamiast dłubać w nosie (tudzież gdzie indziej), sprawnie ruszać spod świateł, przy zachowaniu zasady szczególnej ostrożności. Jak się kupiło prawko za flaszkę, to nawet Święty Krzysztof nie pomoże.
Avatar
RaPi / 25 marca 2008 o 15:26
0
Ja również uważam że to rondo nie potrzebuje zmian. Wystracdzy tylko zachować ostrożność. Światła nie są dobrym rozwiązaniem.
Avatar
Big / 25 marca 2008 o 14:32
0
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogarsza się przez nie płynnośc ruchu, tworzą sie korki a piesi? piesie przchodza na ... czerwonym. Najchętniej czynią to ci którzy najbardziej zabiegali o swiatła.
Jakoś w miastach Hiszpanii, LAglii czy Austrii nie ma tyle sygnalizacji światlych a jest bepieczniej.
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogar... rozwiń
Avatar
M_glu / 25 marca 2008 o 13:10
0
Dwujezdniowe Aleję tysiąclecia i Unii Lubelskiej zbudowali kiedyś czerwoni i chwała im za to ( bo później zbudowana została tylko Spółdzielczości Pracy ) , niech teraz wykażą się biali i wreszcie coś na miarę obecnych czasów zrobią i zbudują bezkolizyjne skrzyżowanie które aż się prosi w tym miejscu. - przecież jest to jedyna pseudo trasa szybkiego ruchu w LUBLYNIE. - co przerasta możliwości ?
Avatar
TRYUJ7654 / 25 marca 2008 o 11:23
0
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!TO JEST POJĘCIE DEMOKRACJI U NASZYCH PRZEDSTAWICIELI, RĘCE OPADAJĄ!!!
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!... rozwiń
Avatar
zenio / 25 marca 2008 o 11:02
0
A ja uważam, że to po prostu kierowcy nie potrafią jeździć. W Anglii 90% rond nad autostradami jest bez świateł. Ruch nieporównywalnie większy a stłuczek tam niewiele. Jeśli ktoś nie potrafi jeździć, to niech płaci za naprawę samochodu.
Avatar
kierowca / 5 kwietnia 2008 o 08:05
0
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla stale tamtędy jeżdżących jest to oczywiste, ale wielu kierowców w ostatniej chwili "wcina się" co czasem różnie się kończy. Jest tam duże natężenie ruchu i trzeba być nie lada geniuszem, żeby takie "udogodnienie" tam zrobić.
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla st... rozwiń
Avatar
P. / 26 marca 2008 o 13:46
0
Rondo Unicka-Podzamcze-Walecznych nic nie da, bo będzie za daleko od ronda opisywanego w artykule i ci, co tam zwolnią zdążą się rozpędzić. Poza tym mam wrażenie, że dużo sytuacji (prawie)kolizyjnych jest z samochodami jadącymi od strony zamku, a poprzednie rondo jest dużo bliżej niż planowane przy Walecznych (i wg mnie to jest powód - ronda są bardzo blisko siebie).
Avatar
~Jaa~ / 25 marca 2008 o 23:06
0
Człeniu, trzeba się rozglądać za znakami, a nie za niewiadomo czym. Zamiast dłubać w nosie (tudzież gdzie indziej), sprawnie ruszać spod świateł, przy zachowaniu zasady szczególnej ostrożności. Jak się kupiło prawko za flaszkę, to nawet Święty Krzysztof nie pomoże.
Avatar
RaPi / 25 marca 2008 o 15:26
0
Ja również uważam że to rondo nie potrzebuje zmian. Wystracdzy tylko zachować ostrożność. Światła nie są dobrym rozwiązaniem.
Avatar
Big / 25 marca 2008 o 14:32
0
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogarsza się przez nie płynnośc ruchu, tworzą sie korki a piesi? piesie przchodza na ... czerwonym. Najchętniej czynią to ci którzy najbardziej zabiegali o swiatła.
Jakoś w miastach Hiszpanii, LAglii czy Austrii nie ma tyle sygnalizacji światlych a jest bepieczniej.
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogar... rozwiń
Avatar
M_glu / 25 marca 2008 o 13:10
0
Dwujezdniowe Aleję tysiąclecia i Unii Lubelskiej zbudowali kiedyś czerwoni i chwała im za to ( bo później zbudowana została tylko Spółdzielczości Pracy ) , niech teraz wykażą się biali i wreszcie coś na miarę obecnych czasów zrobią i zbudują bezkolizyjne skrzyżowanie które aż się prosi w tym miejscu. - przecież jest to jedyna pseudo trasa szybkiego ruchu w LUBLYNIE. - co przerasta możliwości ?
Avatar
TRYUJ7654 / 25 marca 2008 o 11:23
0
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!TO JEST POJĘCIE DEMOKRACJI U NASZYCH PRZEDSTAWICIELI, RĘCE OPADAJĄ!!!
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!... rozwiń
Avatar
zenio / 25 marca 2008 o 11:02
0
A ja uważam, że to po prostu kierowcy nie potrafią jeździć. W Anglii 90% rond nad autostradami jest bez świateł. Ruch nieporównywalnie większy a stłuczek tam niewiele. Jeśli ktoś nie potrafi jeździć, to niech płaci za naprawę samochodu.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 24 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 73 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 17 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 545 77

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!