Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lutego 2012 r.
9:33
Edytuj ten wpis

Przekaż 1 proc. podatku: Nasi Czytelnicy proponują

Autor: Zdjęcie autora IZI
0 16 A A
Jakub Koma zbiera pieniądze na nowy wózek. (Archiwum)
Jakub Koma zbiera pieniądze na nowy wózek. (Archiwum)

Ma 29 lat, studiuje i szuka pracy. Ale żeby funkcjonować, potrzebuje nowego wózka i rehabilitacji. Jakub Koma z Kraczewic (gm. Poniatowa) zbiera pieniądze na ten cel. Jeśli chcesz pomóc, przekaż mu 1 proc. swojego podatku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Jakub pieniądze z 1 proc. zbierał już przed rokiem. Nie zmarnowała się ani złotówka. – Przekazane 1300 zł przeznaczyłem na turnus rehabilitacyjny.

Od dziecka choruje na zanik mięśni i potrzebuje rehabilitacji praktycznie cały czas. Ale jedną z najpilniejszych potrzeb jest teraz wózek. – Taki naprawdę lekki, niezbędny w przypadku mojej choroby. Koszt to ok. 5 tys. zł. Chcę kupić używany, od osoby prywatnej. Dlatego żadna instytucja nie może mi dofinansować tego zakupu – tłumaczy pan Jakub. – Nowy kosztowałby
aż 17 tys. zł.

Żeby pomóc w realizacji tego marzenia, w zeznaniu podatkowym wpisz numer KRS 0000036364, podaj obliczoną kwotę podatku, a jako cel szczegółowy wpisz "1 proc. dla JAKUB KOMA”.

Czekamy na e-maile
Jeśli Ty też potrzebujesz pieniędzy z 1 proc. podatku, albo znasz kogoś potrzebującego, zgłoś się do nas. Na e-mailowy adres redakcja@dziennikwschodni.pl prześlij nam zdjęcie, dane organizacji, która pomaga w zbiórce i kontaktowy numer telefonu.

Zaprezentujemy Twoją propozycję w Dzienniku Wschodnim.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 27 lutego 2012 o 15:28
0
[quote name='Jakub Koma' timestamp='1330329819' post='602938']
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że nie którzy nie wiedzą o jakim wózku mówa. Chodzi o wózek aktywny typu Panthera który waży 4,2kg i odciąży moim dłoniom kilka a może kilkanaście dobrych kilo! Nie mam zamiaru a tym bardziej nie chcę być jak robot i usiąść na wózeku elektryczny bo to prowadzi w bardzo złym kierunku... więc dopóki mogę chcę żyć aktywnie i utrzymać moją formę jeszcze przez wiele lat.
Może ktoś ma jakieś pytania zapraszam chętnie odpowiem : kubakoma@go2.pl
[/quote]
No...synek! czy Ty czasem nie masz zbyt wysublimowanych marzeń?! Wózek za 17 tys.zł? Wielu moich niepełnosprawnych znajomych aktywnie korzysta ze zwykłych wózków i jakoś radę dają!
[quote name='Jakub Koma' timestamp='1330329819' post='602938']
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że n... rozwiń
Avatar
Heros / 27 lutego 2012 o 13:14
0
Ciemny bamo75 chyba nie orientujesz się ile tak do końca jest dofinansowania do wózka aktywnego z NFZ i PCPR...a jeśli się myslę to oświeć nas tu na tym forum i napisz koledze skąd i ile mu dofinansują...? Wszysko co dostanie z tych cudownych instytucji to zaledwie 1/2 tego co jest potrzebna! a gdzie reszta? taki wózek kosztuje ok 17 tysięcy więc skąd to wziąść? i koniec w tym temacie!
Avatar
bambo75 / 27 lutego 2012 o 11:40
0
[quote name='Jakub Koma' timestamp='1330329819' post='602938']
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że nie którzy nie wiedzą o jakim wózku mówa. Chodzi o wózek aktywny typu Panthera który waży 4,2kg i odciąży moim dłoniom kilka a może kilkanaście dobrych kilo! Nie mam zamiaru a tym bardziej nie chcę być jak robot i usiąść na wózeku elektryczny bo to prowadzi w bardzo złym kierunku... więc dopóki mogę chcę żyć aktywnie i utrzymać moją formę jeszcze przez wiele lat.
Może ktoś ma jakieś pytania zapraszam chętnie odpowiem : kubakoma@go2.pl
[/quote]
Ludzie przekażą albo i nie przekażą 1 % podatku... A nie prościej było by Ci złożyć wnioski o dofinansowanie do odpowiednich do tego instytucji? Moja znajoma z okolic Poznania też w podobny sposób się ogłasza -ale pisała mi,że jak dotąd nazbierała w taki sposób "tyle co kot napłakał".
[quote name='Jakub Koma' timestamp='1330329819' post='602938']
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że n... rozwiń
Avatar
Jakub Koma / 27 lutego 2012 o 09:03
0
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że nie którzy nie wiedzą o jakim wózku mówa. Chodzi o wózek aktywny typu Panthera który waży 4,2kg i odciąży moim dłoniom kilka a może kilkanaście dobrych kilo! Nie mam zamiaru a tym bardziej nie chcę być jak robot i usiąść na wózeku elektryczny bo to prowadzi w bardzo złym kierunku... więc dopóki mogę chcę żyć aktywnie i utrzymać moją formę jeszcze przez wiele lat.
Może ktoś ma jakieś pytania zapraszam chętnie odpowiem : kubakoma@go2.pl
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że nie którzy nie wiedzą o jakim wózku mówa. Chodzi o wózek aktywny typu Panthera który waży 4,2k... rozwiń
Avatar
bambo75 / 24 lutego 2012 o 20:26
0
[quote name='Heros' timestamp='1330109786' post='601973']
i zacznijmy od tego że nie wszyscy mieszkają w mieście, jakby przyszło wam zimę spędzić na wsi to byście się obesrali i płakali, tu jak sobie nie napalisz w piecu czy nie odśniezysz to nikt tego za Ciebie nie zrobi.
[/quote]
A kto powiedział,że np.ja nie mieszkałem kiedyś na wsi i nie wiem jak życie na wsi wygląda? -w dodatku na Roztoczu,gdzie zimy są bardziej srogie niż tu w Lublinie...
Avatar
Heros / 24 lutego 2012 o 19:56
0
i zacznijmy od tego że nie wszyscy mieszkają w mieście, jakby przyszło wam zimę spędzić na wsi to byście się obesrali i płakali, tu jak sobie nie napalisz w piecu czy nie odśniezysz to nikt tego za Ciebie nie zrobi.
Avatar
Heros / 24 lutego 2012 o 19:51
0
Ludzie co Wy za loty tu łapiecie i co kogo obchodzi kto jaki wózek ma czy potrzeuje, jakaś paranoja normalnie, szkoda Wam że ktoś zbiera sobie kasę na wózek czy rehabilitację bo mu ciężko, dziwie się że co niektórym wypowiedziom, znam chłopaka i wiem jaką ma sytuację nie ma czego zazdrościć! Wręcz przeciwnie, studiuje, myśli o przyszlości a co niektóre dzbany siedzą biedolą i obrabiają tyłki innym... poprostu prostaki!
Avatar
bambo75 / 24 lutego 2012 o 19:25
0
[quote name='Ewa' timestamp='1330078325' post='601609']
Co wy ludzie wiecie o NFZ czy PCPR oni dokładają razem 3 tysiące i co to jest w takiej sytuacji....
[/quote]
Ano tak się składa,że "cokolwiek" wiemy. Jeśli faktycznie się komuś taki elektryczny wózek nie należy z powodu takich a nie innych schorzeń,to dopłaty/dofinansowania nie otrzyma lub otrzyma nieduże...
Avatar
bambo75 / 24 lutego 2012 o 17:33
0
[quote name='Ewa' timestamp='1330078830' post='601617']
Elektrycznym to sobie można po parku pojeździć a na uczelni czy do samochodu nie wsadzisz takiego potwora! do łazienki też ciężko wjechać i tak jak wcześniej wspomniałam dofinansowania z instytucji są śmieszne i rzadko kiedy do uzyskania, kolejka na rok z góry
[/quote]
Dziewczyno! -po prostu nie umiesz się "zorganizować" z tym: wózkiem,uczelnią,samochodem,itd. -więc nie wprowadzaj innych forumowiczów w błąd!
Avatar
bambo75 / 24 lutego 2012 o 17:30
0
[quote name='Ewa' timestamp='1330078830' post='601617']
Elektrycznym to sobie można po parku pojeździć a na uczelni czy do samochodu nie wsadzisz takiego potwora! do łazienki też ciężko wjechać i tak jak wcześniej wspomniałam dofinansowania z instytucji są śmieszne i rzadko kiedy do uzyskania, kolejka na rok z góry
[/quote]
Kłamiesz,że szok! Jaki masz samochód? -chyba małego Fiata... Moja żona ma elektryczny Mistral i po całym mieście jesteśmy w stanie nim jeździć + po wszystkich hipermarketach,galeriach,prawie wszystkich urzędach oraz jest składany i do samochodu bez problemu się mieści. A tak przy okazji: mamy używany 5-cioletni,ale bardzo zadbany(używany jedynie latem i przy ładnej pogodzie) i jesteśmy w stanie temu panu odsprzedać za 2 tys.zł -zresztą nawet go w Anonsach ogłaszamy.
[quote name='Ewa' timestamp='1330078830' post='601617']
Elektrycznym to sobie można po parku pojeździć a na uczelni czy do samochodu nie wsadzisz takiego potwora! do łazienki też ciężko wjechać i tak jak wcześniej wspomniałam dofinansowania z instytucji są śmieszne i rzadko kiedy do uzyskania, kolejka na rok z góry
[/quote]
Kłamiesz,że szok! Jaki masz samochód? -chyba małego Fiata... Moja żona ma elektryczny Mistral i po całym mieście jesteśmy w stanie nim jeździć + po wszystkich hipermarketa... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2012 o 15:28
0
[quote name='Jakub Koma' timestamp='1330329819' post='602938']
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że nie którzy nie wiedzą o jakim wózku mówa. Chodzi o wózek aktywny typu Panthera który waży 4,2kg i odciąży moim dłoniom kilka a może kilkanaście dobrych kilo! Nie mam zamiaru a tym bardziej nie chcę być jak robot i usiąść na wózeku elektryczny bo to prowadzi w bardzo złym kierunku... więc dopóki mogę chcę żyć aktywnie i utrzymać moją formę jeszcze przez wiele lat.
Może ktoś ma jakieś pytania zapraszam chętnie odpowiem : kubakoma@go2.pl
[/quote]
No...synek! czy Ty czasem nie masz zbyt wysublimowanych marzeń?! Wózek za 17 tys.zł? Wielu moich niepełnosprawnych znajomych aktywnie korzysta ze zwykłych wózków i jakoś radę dają!
[quote name='Jakub Koma' timestamp='1330329819' post='602938']
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że n... rozwiń
Avatar
Heros / 27 lutego 2012 o 13:14
0
Ciemny bamo75 chyba nie orientujesz się ile tak do końca jest dofinansowania do wózka aktywnego z NFZ i PCPR...a jeśli się myslę to oświeć nas tu na tym forum i napisz koledze skąd i ile mu dofinansują...? Wszysko co dostanie z tych cudownych instytucji to zaledwie 1/2 tego co jest potrzebna! a gdzie reszta? taki wózek kosztuje ok 17 tysięcy więc skąd to wziąść? i koniec w tym temacie!
Avatar
bambo75 / 27 lutego 2012 o 11:40
0
[quote name='Jakub Koma' timestamp='1330329819' post='602938']
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że nie którzy nie wiedzą o jakim wózku mówa. Chodzi o wózek aktywny typu Panthera który waży 4,2kg i odciąży moim dłoniom kilka a może kilkanaście dobrych kilo! Nie mam zamiaru a tym bardziej nie chcę być jak robot i usiąść na wózeku elektryczny bo to prowadzi w bardzo złym kierunku... więc dopóki mogę chcę żyć aktywnie i utrzymać moją formę jeszcze przez wiele lat.
Może ktoś ma jakieś pytania zapraszam chętnie odpowiem : kubakoma@go2.pl
[/quote]
Ludzie przekażą albo i nie przekażą 1 % podatku... A nie prościej było by Ci złożyć wnioski o dofinansowanie do odpowiednich do tego instytucji? Moja znajoma z okolic Poznania też w podobny sposób się ogłasza -ale pisała mi,że jak dotąd nazbierała w taki sposób "tyle co kot napłakał".
[quote name='Jakub Koma' timestamp='1330329819' post='602938']
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że n... rozwiń
Avatar
Jakub Koma / 27 lutego 2012 o 09:03
0
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że nie którzy nie wiedzą o jakim wózku mówa. Chodzi o wózek aktywny typu Panthera który waży 4,2kg i odciąży moim dłoniom kilka a może kilkanaście dobrych kilo! Nie mam zamiaru a tym bardziej nie chcę być jak robot i usiąść na wózeku elektryczny bo to prowadzi w bardzo złym kierunku... więc dopóki mogę chcę żyć aktywnie i utrzymać moją formę jeszcze przez wiele lat.
Może ktoś ma jakieś pytania zapraszam chętnie odpowiem : kubakoma@go2.pl
Witam. Tak się przyglądam wszystkim waszym wypowiedziom, opiniom i stwierdzam tylko jedno że są ludzie i ludziska. Czy ktoś wam broni zbierać na rehabilitację albo na nowe mózgi bo co niektórym to chyba tylko to by pomogło. Ja nie żebaram umieszczając ten artykuł o 1% podatu, kto ma ochotę przekazać przekaże mi i w ten sposób pomoże reszta może oddać do skarbówki a tam będzie z tego napewno lepszy pożytek. Dla uzupełnienia i wyjaśnienia bo widzę że nie którzy nie wiedzą o jakim wózku mówa. Chodzi o wózek aktywny typu Panthera który waży 4,2k... rozwiń
Avatar
bambo75 / 24 lutego 2012 o 20:26
0
[quote name='Heros' timestamp='1330109786' post='601973']
i zacznijmy od tego że nie wszyscy mieszkają w mieście, jakby przyszło wam zimę spędzić na wsi to byście się obesrali i płakali, tu jak sobie nie napalisz w piecu czy nie odśniezysz to nikt tego za Ciebie nie zrobi.
[/quote]
A kto powiedział,że np.ja nie mieszkałem kiedyś na wsi i nie wiem jak życie na wsi wygląda? -w dodatku na Roztoczu,gdzie zimy są bardziej srogie niż tu w Lublinie...
Avatar
Heros / 24 lutego 2012 o 19:56
0
i zacznijmy od tego że nie wszyscy mieszkają w mieście, jakby przyszło wam zimę spędzić na wsi to byście się obesrali i płakali, tu jak sobie nie napalisz w piecu czy nie odśniezysz to nikt tego za Ciebie nie zrobi.
Avatar
Heros / 24 lutego 2012 o 19:51
0
Ludzie co Wy za loty tu łapiecie i co kogo obchodzi kto jaki wózek ma czy potrzeuje, jakaś paranoja normalnie, szkoda Wam że ktoś zbiera sobie kasę na wózek czy rehabilitację bo mu ciężko, dziwie się że co niektórym wypowiedziom, znam chłopaka i wiem jaką ma sytuację nie ma czego zazdrościć! Wręcz przeciwnie, studiuje, myśli o przyszlości a co niektóre dzbany siedzą biedolą i obrabiają tyłki innym... poprostu prostaki!
Avatar
bambo75 / 24 lutego 2012 o 19:25
0
[quote name='Ewa' timestamp='1330078325' post='601609']
Co wy ludzie wiecie o NFZ czy PCPR oni dokładają razem 3 tysiące i co to jest w takiej sytuacji....
[/quote]
Ano tak się składa,że "cokolwiek" wiemy. Jeśli faktycznie się komuś taki elektryczny wózek nie należy z powodu takich a nie innych schorzeń,to dopłaty/dofinansowania nie otrzyma lub otrzyma nieduże...
Avatar
bambo75 / 24 lutego 2012 o 17:33
0
[quote name='Ewa' timestamp='1330078830' post='601617']
Elektrycznym to sobie można po parku pojeździć a na uczelni czy do samochodu nie wsadzisz takiego potwora! do łazienki też ciężko wjechać i tak jak wcześniej wspomniałam dofinansowania z instytucji są śmieszne i rzadko kiedy do uzyskania, kolejka na rok z góry
[/quote]
Dziewczyno! -po prostu nie umiesz się "zorganizować" z tym: wózkiem,uczelnią,samochodem,itd. -więc nie wprowadzaj innych forumowiczów w błąd!
Avatar
bambo75 / 24 lutego 2012 o 17:30
0
[quote name='Ewa' timestamp='1330078830' post='601617']
Elektrycznym to sobie można po parku pojeździć a na uczelni czy do samochodu nie wsadzisz takiego potwora! do łazienki też ciężko wjechać i tak jak wcześniej wspomniałam dofinansowania z instytucji są śmieszne i rzadko kiedy do uzyskania, kolejka na rok z góry
[/quote]
Kłamiesz,że szok! Jaki masz samochód? -chyba małego Fiata... Moja żona ma elektryczny Mistral i po całym mieście jesteśmy w stanie nim jeździć + po wszystkich hipermarketach,galeriach,prawie wszystkich urzędach oraz jest składany i do samochodu bez problemu się mieści. A tak przy okazji: mamy używany 5-cioletni,ale bardzo zadbany(używany jedynie latem i przy ładnej pogodzie) i jesteśmy w stanie temu panu odsprzedać za 2 tys.zł -zresztą nawet go w Anonsach ogłaszamy.
[quote name='Ewa' timestamp='1330078830' post='601617']
Elektrycznym to sobie można po parku pojeździć a na uczelni czy do samochodu nie wsadzisz takiego potwora! do łazienki też ciężko wjechać i tak jak wcześniej wspomniałam dofinansowania z instytucji są śmieszne i rzadko kiedy do uzyskania, kolejka na rok z góry
[/quote]
Kłamiesz,że szok! Jaki masz samochód? -chyba małego Fiata... Moja żona ma elektryczny Mistral i po całym mieście jesteśmy w stanie nim jeździć + po wszystkich hipermarketa... rozwiń