Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 kwietnia 2009 r.
15:37
Edytuj ten wpis

Przeprowadzka oznacza dla Hadesu koniec

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 6 A A

- Ćwierć wieku tradycji. Nie mogę sobie wyobrazić zamknięcia na dwa lata, bo tyle ma trwać remont klasztoru. To by oznaczało unicestwienie Hadesu - mówi Włodzimierz Orzechowski, szef restauracji Hades.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Jesienią rusza remont Klasztoru Wizytek. Do września budynek musi zostać opróżniony. Czy to oznacza zamknięcie Hadesu?

- Mam nadzieję, że nie. To jest 25 lat istnienia. Ćwierć wieku tradycji. Nie mogę sobie wyobrazić zamknięcia na dwa lata, bo tyle ma trwać remont klasztoru. To by oznaczało unicestwienie Hadesu. To miejsce, to instytucja. Budowanie tradycji zajęło długie lata. Nie możemy sobie pozwolić na dłuższą przerwę. Hades może wówczas zapaść w śpiączkę, z której trudno się będzie wybudzić. Są jeszcze kwestie przyziemne, ale bardzo ważne. Pracuje tu 50 osób. Jeśli nas zamkną, będę musiał wszystkich zwolnić.

• Miasto powinno więc zrobić wyjątek dla Hadesu?

- Liczymy, że przy odrobinie dobrej woli będziemy mogli działać podczas remontu. Rozmawiamy w tej sprawie z urzędnikami. O ile władze miasta są nam życzliwe, to nie wiem, jak potoczą się sprawy na niższym szczeblu. Oby nie znalazł się technokrata, który nie zna Hadesu i przyłoży jedną miarę do wszystkich najemców. Przecież remont dotyczy nas w minimalnym stopniu.

• Fakt, przebudowa obejmie przede wszystkim górne kondygnacje.

- U nas mogą być prowadzone tylko drobne prace, np. wymiana instalacji elektrycznej. Od lat inwestujemy w lokal, remontujemy go i utrzymujemy w bardzo dobrym stanie. Fundamenty klasztoru nie wymagają renowacji. Rozumiem formalne wymagania, ale wystarczy trochę dobrych chęci, by uniknąć zamykania lokalu. Do Hadesu prowadzą trzy wejścia. Na czas robót można korzystać tylko z jednego z nich. Jestem pewien, że wszystko jest do ustalenia, przed określeniem warunków przetargu.

•Ale z tego wynika, że tylko miasto powinno iść na ustępstwa.

- Ależ skąd. Chcemy się porozumieć z ratuszem i z wykonawcą. Możemy się zgodzić na okresowe zamykanie Hadesu, np. w wakacje, lub w czasie postu. Jeśli zsumować tzw. "martwe” okresy to zbierze się tego 10 miesięcy. Jestem przekonany, że w tym czasie uda się wykonać wszystkie niezbędne prace.

• Nie tylko Hades wynajmuje pomieszczenia w klasztorze. Jest też kilka mniejszych firm...

- Dla nich przeprowadzka o dwie lub trzy ulice dalej to nie jest wielki problem. Dla nas to niemożliwe. Działalność Hadesu ma sens tylko przy ul. Peowiaków. Dwa lata przerwy sprawią, że to, co dzieje się u nas, przeniesie się w inne miejsce. Hades to nie tylko restauracja. To wiele niekomercyjnych imprez, które budują tradycję tego miejsca. Ja wiem, że najłatwiej jest wszystko zamknąć. Po rozmowach z magistratem mam jednak wrażenie, że uda się tego uniknąć.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
alla / 12 czerwca 2009 o 14:15
0
hm, lokal nie wyjątkowy, ale teraz modny, i udało się włścicielom przetrwać trudne czasy, a jak ich zamknął inny lokal będzie na fali
i nie wszystkich to cieszy
Avatar
Mr. Sweet & sour / 16 kwietnia 2009 o 04:38
0
Lokal jak milion innych lokali.
Od wielu lat mieszkam poza krajem i kiedys podczas wizyty w Polsce kuzyn biznesman zabral mnie do tego lokalu.
Istna parodia. Szpanerskie (jak na polskie realia) potrawy tylu shrim coctail czyli krewetki w sam nie wiem czym bo krewetek nie jadam.
Kelner uprzejmie zachwalal mi cala game obco brzmiacych (dla przyslowiowego Kowalskiego) potraw.......................wiec jak juz skonczyl zapytalem CZY MOZE PAN POLECIC MI COS TYPOWO POLSKIEGO bo jak jestem w Polsce to kocham jesc to co polskie. Polecono mi jakis tam schab ktory byl naprawde dobry ale juz suroweczki byly do bani bo kielki czy kapuste pekinska to ja jadam w nowojorskim Chinatown a nie w Lublinie.
Podkresle jeszcze raz ze jest to lokal (w ktorym trzeba bywac) dla nowobogackich tzw. businessmanow....ktorym czesto sloma z buta wystaje
Lokal jak milion innych lokali.
Od wielu lat mieszkam poza krajem i kiedys podczas wizyty w Polsce kuzyn biznesman zabral mnie do tego lokalu.
Istna parodia. Szpanerskie (jak na polskie realia) potrawy tylu shrim coctail czyli krewetki w sam nie wiem czym bo krewetek nie jadam.
Kelner uprzejmie zachwalal mi cala game obco brzmiacych (dla przyslowiowego Kowalskiego) potraw.......................wiec jak juz skonczyl zapytalem CZY MOZE PAN POLECIC MI COS TYPOWO POLSKIEGO bo jak jestem w Polsce to kocham jesc to co polskie. ... rozwiń
Avatar
pigwa Genowefa / 15 kwietnia 2009 o 21:12
0
a naleśniki z serem też serwują ???
aby patrzec jak własciciele zaczną pisac wiecej postów zachwalajacych swój lokal
Avatar
kapsel / 15 kwietnia 2009 o 20:16
0
bywalec napisał:
Tylko oni i Lublinianka serwują caipirinha


Tu grubo przesadziłeś. Ale lokal zacny, to fakt.
Avatar
bywalec / 15 kwietnia 2009 o 20:03
0
Znam Hades od lat.Ceny mają niskie względem podobnych obiektów.Kilkanascie razy byłem na imprezie mocno zakrapianej- ani razu nie dopisano do rachunku tego czego nie zamawiałem/mam swój sposób kontroli/
Jest to lokal wyjatkowy, nie wsciskają na siłę drogich potraw i deserów.Tylko oni i Lublinianka serwują caipirinha -w innych lokalach kelner robi oczy albo udaje głupiego nie wiedząc o co chodzi.Byłem na wielu recitalach, wspaniałych, w miłej atmosferze.
Tam poznałem ś.p. Kazimierza Grześkowiaka.,Właścicieli i wielu Znanych Lublinian


JAT
Avatar
hehe / 15 kwietnia 2009 o 19:34
0
właściciele sami sobie dodaja splendoru i tworzą reklamową otoczkę
dla mnie to normalna knajpa jak wiele wiele innych, a jest jeszcze duzo lepszych
nic nie jest tam za darmo, a jesli juz to i tak wkalkulowane w cene drogich posiłków
to że zapraszają lokalnych artystów itp - nic nowego, teraz kazdy kto chce zaistniec musi to robic by przyciągnąć klientelę
niech nie tragizują, robią też przecież catering gdzie się da, a więc masówkę, a to można produkować w każdym miejscu i niekoniecznie w budynku klasztoru
Avatar
alla / 12 czerwca 2009 o 14:15
0
hm, lokal nie wyjątkowy, ale teraz modny, i udało się włścicielom przetrwać trudne czasy, a jak ich zamknął inny lokal będzie na fali
i nie wszystkich to cieszy
Avatar
Mr. Sweet & sour / 16 kwietnia 2009 o 04:38
0
Lokal jak milion innych lokali.
Od wielu lat mieszkam poza krajem i kiedys podczas wizyty w Polsce kuzyn biznesman zabral mnie do tego lokalu.
Istna parodia. Szpanerskie (jak na polskie realia) potrawy tylu shrim coctail czyli krewetki w sam nie wiem czym bo krewetek nie jadam.
Kelner uprzejmie zachwalal mi cala game obco brzmiacych (dla przyslowiowego Kowalskiego) potraw.......................wiec jak juz skonczyl zapytalem CZY MOZE PAN POLECIC MI COS TYPOWO POLSKIEGO bo jak jestem w Polsce to kocham jesc to co polskie. Polecono mi jakis tam schab ktory byl naprawde dobry ale juz suroweczki byly do bani bo kielki czy kapuste pekinska to ja jadam w nowojorskim Chinatown a nie w Lublinie.
Podkresle jeszcze raz ze jest to lokal (w ktorym trzeba bywac) dla nowobogackich tzw. businessmanow....ktorym czesto sloma z buta wystaje
Lokal jak milion innych lokali.
Od wielu lat mieszkam poza krajem i kiedys podczas wizyty w Polsce kuzyn biznesman zabral mnie do tego lokalu.
Istna parodia. Szpanerskie (jak na polskie realia) potrawy tylu shrim coctail czyli krewetki w sam nie wiem czym bo krewetek nie jadam.
Kelner uprzejmie zachwalal mi cala game obco brzmiacych (dla przyslowiowego Kowalskiego) potraw.......................wiec jak juz skonczyl zapytalem CZY MOZE PAN POLECIC MI COS TYPOWO POLSKIEGO bo jak jestem w Polsce to kocham jesc to co polskie. ... rozwiń
Avatar
pigwa Genowefa / 15 kwietnia 2009 o 21:12
0
a naleśniki z serem też serwują ???
aby patrzec jak własciciele zaczną pisac wiecej postów zachwalajacych swój lokal
Avatar
kapsel / 15 kwietnia 2009 o 20:16
0
bywalec napisał:
Tylko oni i Lublinianka serwują caipirinha


Tu grubo przesadziłeś. Ale lokal zacny, to fakt.
Avatar
bywalec / 15 kwietnia 2009 o 20:03
0
Znam Hades od lat.Ceny mają niskie względem podobnych obiektów.Kilkanascie razy byłem na imprezie mocno zakrapianej- ani razu nie dopisano do rachunku tego czego nie zamawiałem/mam swój sposób kontroli/
Jest to lokal wyjatkowy, nie wsciskają na siłę drogich potraw i deserów.Tylko oni i Lublinianka serwują caipirinha -w innych lokalach kelner robi oczy albo udaje głupiego nie wiedząc o co chodzi.Byłem na wielu recitalach, wspaniałych, w miłej atmosferze.
Tam poznałem ś.p. Kazimierza Grześkowiaka.,Właścicieli i wielu Znanych Lublinian


JAT
Avatar
hehe / 15 kwietnia 2009 o 19:34
0
właściciele sami sobie dodaja splendoru i tworzą reklamową otoczkę
dla mnie to normalna knajpa jak wiele wiele innych, a jest jeszcze duzo lepszych
nic nie jest tam za darmo, a jesli juz to i tak wkalkulowane w cene drogich posiłków
to że zapraszają lokalnych artystów itp - nic nowego, teraz kazdy kto chce zaistniec musi to robic by przyciągnąć klientelę
niech nie tragizują, robią też przecież catering gdzie się da, a więc masówkę, a to można produkować w każdym miejscu i niekoniecznie w budynku klasztoru
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 3 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!