Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2002 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Przepytujemy radnych Lublina (cz. 1)

Kim są nowo wybrani radni? Co mają do zaoferowania swoim wyborcom? Postanowiliśmy zadać im po kilka pytań:
1. Inwestor chce zbudować supermarket na osiedlu. Daje pieniądze na budowę ulic i na utrzymanie przez rok domu dziecka. Zgadza się pan(i), czy lepsza jest lokalizacja na rogatkach?
2. Czy umarzać długi niesolidnym płatnikom lokalnych podatków?
3. W referendum będzie pan(i) za czy przeciw przystąpieniu do UE?
4. Żona (mąż), dzieci, dom, samochód?
5. Wiek?
6. Pasje?
7. Jak pan(i) zarabia pieniądze?
8. Pod jakim adresem i telefonem znajdą pana(ią) wyborcy?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tomasz Białopiotrowicz, Prawo i Rodzina

1. Najlepsza jest lokalizacja zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego miasta. Jestem za tym, by hipermarkety powstawały na obrzeżach miasta. Te koncerny mają pieniądze, mogą zainwestować w infrastrukturę wokół i podnieść wartość inwestycyjną gruntów w pobliżu. Zresztą na duże zakupy ludzie wybierają się samochodami, najważniejsze są dla nich duże parkingi przy sklepie.
2. Wszystko się we mnie burzy, ale jeśli umorzenie pozwoliłoby przetrwać takiej firmie, to byłbym za. Nie możemy zarzynać firm, bo nie tylko ludzie stracą pracę, budżet miasta także już nic nie zyska.
3. Jestem umiarkowanym zwolennikiem UE. Formuła unii powinna się zmienić. Póki co, przekonują mnie doświadczenia innych państw, które weszły do UE.
4. Mam żonę Bożenę oraz dzieci: Annę, Marię, Jana, Urszulę, Jadwigę, Dorotę i Monikę. Mieszkanie spółdzielcze, nie mam samochodu.
5. 51 lat.
6. Ojej, co by tu powiedzieć? Pasjonuje mnie moja praca. Szczególnie, że kilka rzeczy udało mi się zrealizować. Najbardziej lubię chyba jednak chodzić ze swoimi dziećmi na spacery.
7. Na razie na etacie w Zarządzie Miasta, potem nie wiem.
8. Jestem dostępny pod domowym numerem 741-14-17. (LD)

Jan Błażukiewicz, radny SLD-UP

1. Lepsza jest lokalizacja na rogatkach. Supermarkety zabierają klientów małym i średnim sklepom, co bezpośrednio wpływa na ich kondycję. Poza tym, tak się robi w Europie Zachodniej i to się sprawdza. Trzeba więc powielać już wypróbowane wzorce.
2. Raczej nie. Dlaczego? Bo może to wejść w krew także tym podatnikom, którzy wcześniej byli solidni.
3. Zdecydowanie tak.
4. Żona Danuta obecnie jest na emeryturze, wcześniej pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Lublinie. Mamy jednego syna Cezarego, który pracuje i mieszka w Rzeszowie. Ze swoją małżonką właśnie oczekuje potomstwa. Nie mam samochodu.
5. 56 lat.
6. Sport, turystyka piesza, a przede wszystkim górska.
7. Utrzymuję się wyłącznie z pracy zawodowej. Jestem dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie.
8. Najłatwiej znaleźć mnie będzie pod numerem telefonu komórkowego: 0-604 919-118

Jacek Czerniak, SLD-UP

1. Pieniądze na domy dziecka są bardzo potrzebne. Jednak nie możemy zapominać o naszych kupcach, którzy nie są w stanie konkurować z wielkimi koncernami. Dlatego opowiadam się za lokalizacją supermarketów na obrzeżach miasta w odległości około 10 km od centrum.
2. Każda taka sprawa powinna być rozważana indywidualnie. Z pewnością byłbym przeciwny umarzaniu długów tzw. cwaniakom, którzy robią wszystko, by tylko nie regulować należności. Jeśli jednak miałoby się okazać, że umorzenie długów pomogłoby jakieś firmie stanąć na nogi, to opowiadam się za.
3. Jak najbardziej tak.
4. Iza - nauczycielka biologii, mamy jedną córkę Igę, która jest uczennicą trzeciej klasy szkoły podstawowej. Mieszkamy w bloku. Jeżdżę fiatem punto.
5. 38 lat
6. Sport: ping-pong i piłka nożna, a także kino i teatr. Ale wybieram luźniejsze filmy. Podobnie przedstawienia.
7. Jestem dyrektorem biura Sejmiku Województwa Lubelskiego. To jedyne moje źródło utrzymania.
8. Siedziba władz Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Lublinie przy ul. Beliniaków 7 tel. 533-30-67

Elżbieta Dados, radna SLD-UP

1. Zdecydowanie lepsze są rogatki. Supermarket na osiedlu to bardzo uciążliwe sąsiedztwo.
2. Absolutnie, nie. Każdy, kto prowadzi jakąkolwiek działalność, musi płacić podatki, jak my wszyscy. Nie powinno być wyjątków.
3. Popieram, to ogromna szansa dla kraju i dla nas. Unia pozwoli na rozwój i znalezienie dobrej pracy wykształconej młodzieży. To także szansa dla ludzi, którzy nie mają ukończonych studiów. Unia wniesie pozytywne możliwości dla każdego.
4. Mąż Andrzej, od 26 lat jesteśmy małżeństwem. Nie mam dzieci, posiadam małe mieszkanie w bloku. Samochód - kilkuletni mercedes.
5. 58 lat.
6. Uwielbiam wszelkiego rodzaju muzykę, kocham także zwierzęta.
7. Jestem nauczycielką z 30-letnim doświadczeniem.
8. Na razie nie mogę podać takiego miejsca i telefonu. Niebawem znajdę lokal, gdzie raz w tygodniu chcę pełnić dyżur. Wtedy też podam telefon.

Piotr Dreher, Prawo i Rodzina

1. Zdecydowanie opowiadam się za lokalizacją supermarketów na obrzeżach miasta. Musimy dbać i chronić rodzimy, drobny handel. Dla takich kupców wybudowanie supermarketu w centrum miasta oznacza bezrobocie.
2. Krótko: jestem przeciw.
3. Byłym za przystąpieniem do Unii Europejskiej, ale na partnerskich zasadach. Obecnie takie zasady nie obowiązują. Dlatego, gdyby dziś zostało rozpisane takie referendum, głosowałbym przeciw przystąpieniu do UE.
4. Żona Agnieszka. Nie mamy dzieci. Posiadamy własnościowe mieszkanie w bloku. Nie mamy samochodu.
5. 27 lat.
6. Moje pasje to głównie sport (piłka nożna i żużel). Poza tym - filatelistyka i medycyna.
7. Pracuję jako lekarz medycyny w szpitalu im. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.
8. Najłatwiej będzie mnie znaleźć pod numerem telefonu komórkowego: 69163-35-94. (KL)

Zdzisław Drozd, radny SLD-UP

1. Hipermarkety powinny być na obrzeżach miast. Taką zasadę stosuje się w innych dużych miastach w kraju i za granicą. Hipermarkety usytuowane na rogatkach mogą zrobić wiele dobrego, zbudować infrastrukturę i przyczyniać się do rozwoju danej okolicy.
2. To dla mnie bardzo trudne pytanie. Uważam, że jeśli ktoś nie płaci celowo podatków, nie ma mowy o umarzaniu. Jeśli nie płaci bo firma jest w trudnych warunkach, tę sprawę można rozważać. Ale o tym nie może decydować jakiś urzędnik, bo mogłoby to rodzić sytuację korupcjogenną.
3. Oczywiście za przystąpieniem do Unii Europejskiej. To dla nas ogromna szansa rozwoju.
4. Żona Jolanta, dwóch synów. Jakub jest studentem, Jarosław w tym roku zdaje maturę w liceum.
5. 48 lat.
6. Pasjonuję się sportem. Podobnie jak synowie, bardzo lubię koszykówkę. Dużo czytam. Słucham muzyki.
7. Jestem nauczycielem, to także pasja.
8. W Unii Pracy przy ul. Narutowicza 56 a, tel. 532-15-04 oraz tel. domowy - 532-86-95. (LD)

Jan Gąbka, radny SLD-UP

1. Zdecydowanie jestem za rogatkami. Leclerc jest w centrum miasta i wiemy jakie uciążliwości to za sobą niesie. Przede wszystkim ogromnym problemem jest ruch uliczny. Poza tym, osiedla zwykle mają dobrze rozwiniętą sieć handlową.
2. Należy zastanowić się, czy jeśli umorzymy podatki, to firma ma szansę stanąć na nogi, czy też niepłacenie podatków jest zwykłym cwaniactwem.
3. Nie widzę innej możliwości dla naszego kraju jak tylko wejście do UE. W innym wypadku zostaniemy skansenem Europy. Musimy wskoczyć do tego pociągu póki jest na to czas.
4. Mam żonę Urszulę i dwójkę dzieci, syn Tomasz jest doktorantem na KUL, córka Małgorzata pracuje w banku. Mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym, mam samochód volvo 1997 r.
5. 56 lat.
6. Pasjonuję się turystyką, szczególnie fascynuje mnie Azja.
7. Utrzymuję się z pracy w Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
8. Jestem zawsze dostępny w siedzibie LSM przy ul. Rzeckiego 2, tel. 525-14-18. (LD)

Jacek Gallant, radny SL-UP

1. Hipermarkety powinny powstawać na rogatkach. Taka lokalizacja nie godzi w interesy kupców, właścicieli małych lokalnych sklepików.
2. Należy się zastanowić czy dany dłużnik nie płaci podatków, bo nie chce, czy też nie może. Jeśli jego kłopoty wynikły nie z jego winy wówczas można się zastanawiać. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Ale generalnie powinna obowiązywać zasada, że każdy płaci swoje podatki.
3. Jestem za wstąpieniem do UE. To szansa i lekarstwo dla Polski. Pozwoli nam dogonić Europę, pozyskać inwestorów, a to oznacza nowe miejsca pracy.
4. Żona Anna, syn Michał studiuje, mam spółdzielcze mieszkanie, samochód, który kupiłem na kredyt i teraz spłacam.
5. 46 lat.
6. Mam wiele zainteresowań, lubię czytać książki, spacerować po lesie.
7. Utrzymuję się z pracy zawodowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie.
8. Kontakt pod adresem internetowym www.gallant.pl, telefoniczny -605 287-527, przez biuro Rady Miejskiej lub w siedzibie SLD na ul. Beliniaków. (LD)

Pozostałe informacje

Lublin uczcił Dzień Zwycięstwa. Uroczystości z udziałem wojska i mieszkańców
galeria

Lublin uczcił Dzień Zwycięstwa. Uroczystości z udziałem wojska i mieszkańców

W czwartek, 8 maja, na Placu Litewskim odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa, upamiętniające zakończenie II wojny światowej.

Wielka radość strażaków. Dostali więcej, niż chcieli

Wielka radość strażaków. Dostali więcej, niż chcieli

Planowali kupić jeden defibrylator AED, a stać ich na trzy takie urządzenia. Bo zbiórka pieniędzy podczas I Dni Otwartych OSP w Krasnobrodzie poszła znacznie lepiej, niż zakładano.

Nagrodzeni artyści
Świdnik

Burmistrz nagrodził młodych artystów

Są niezwykle utalentowani, zdolni i dzielą się tym z innymi. To artyści, którzy zostali docenieni nie tylko przez ich odbiorców, ale i władze miasta. Kilkudziesięciu młodych artystów otrzymało kilka dni temu stypendia i nagrody od władz miasta.

Prawo jazdy miała od miesiąca. Wystraszyła się zająca

Prawo jazdy miała od miesiąca. Wystraszyła się zająca

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w Olempinie w gminie Markuszów. 20-letnia kobieta dachowała samochodem, próbując ominąć zająca. Trafiła do szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Juwenalia 2025 Politechniki Lubelskiej. Z imprezy możesz wrócić autobusem

Juwenalia 2025 Politechniki Lubelskiej. Z imprezy możesz wrócić autobusem

W piątek i sobotę na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej odbędą się Juwenalia. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, że po zakończeniu koncertów będzie więcej autobusów komunikacji miejskiej.

Jest kolejna próba. Czy dzieciaki z Berylowej doczekają się nowych obiektów?

Jest kolejna próba. Czy dzieciaki z Berylowej doczekają się nowych obiektów?

Do trzech razy sztuka już się nie udało. W Ratuszu liczą, że za czwartym razem w końcu znajdzie się wykonawca, który wybuduje obiekty sportowe dla szkoły nr 58 przy Berylowej 7.

Studenci przejmują miasto. Ulicami Lublina przejdzie kosmiczny korowód
DNI KULTURY STUDENCKIEJ
9 maja 2025, 13:45

Studenci przejmują miasto. Ulicami Lublina przejdzie kosmiczny korowód

W piątek miasto przejmują studenci. Po południu ulicami miasta przejdzie barwny korowód studencki, który oficjalnie rozpoczyna Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. W tym roku tematem głównym jest kosmos.

Chcemy zakończyć finał u siebie, czyli opinie po trzecim meczu Aluron CMC Warta - Bogdanka LUK Lublin
ZDJĘCIA
galeria

Chcemy zakończyć finał u siebie, czyli opinie po trzecim meczu Aluron CMC Warta - Bogdanka LUK Lublin

Aluron CMC Warta Zawiercie - Bogdanka LUK Lublin 3:1 w środę, ale nadal 1:2 w finale PlusLigi, który toczy się do trzech zwycięstw. Jak spotkanie numer trzy oceniają zawodnicy obu ekip?

komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie

komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie

Lubelskie świętuje z Funduszami Europejskimi! Poznajcie najciekawsze atrakcje!

Lubelskie świętuje z Funduszami Europejskimi! Poznajcie najciekawsze atrakcje!

Dni Funduszy Europejskich to coroczne święto projektów zrealizowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Od foodtruckowego szaleństwa po koncerty gwiazd, od bezpiecznej jazdy po malownicze krajobrazy – między 9 a 11 maja czeka nas prawdziwa eksplozja atrakcji. Znajdziecie je podczas wielkiego finału w Kraśniku lub bardziej kameralnych wydarzeń, jak to w Poleskim Parku Narodowym. Sprawdźcie, czego nie możecie przegapić!

Rondo zyska nazwę Koła Bialczan

Będzie rondo Koła Bialczan. Mieszkaniec skarży do rady i chce wyjaśnień

Wnioskodawca chce wyjaśnień w sprawie nadania nazwy rondu na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Żeromskiego. W kwietniu rada zagłosowała za nazwą Koło Bialczan. A Marcin Dudziński proponował za patrona Tadeusza Jasińskiego.

Tu będzie źródło bezpieczeństwa w mieście. Poszukiwany projektant
inwestycje

Tu będzie źródło bezpieczeństwa w mieście. Poszukiwany projektant

Budynek przy Spokojnej 3, gdzie ma powstać Lubelskie Centrum Bezpieczeństwa, został przejęty od skarbu państwa rok temu. Dzisiaj Ratusz jest gotowy rozpocząć prace i właśnie ogłosił przetarg na zaprojektowanie nowego centrum.

Worki do odkurzaczy Zelmer – jak dobrać odpowiedni model?

Worki do odkurzaczy Zelmer – jak dobrać odpowiedni model?

Zakup odpowiednich worków do odkurzacza to z pozoru błahostka, która jednak ma realny wpływ na komfort codziennego sprzątania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie, by uniknąć nietrafionych wyborów.

Jak od wewnątrz docieplić ścianę styropianem - praktyczny mini poradnik

Jak od wewnątrz docieplić ścianę styropianem - praktyczny mini poradnik

Docieplenie ścian od wewnątrz to rozwiązanie, które zyskuje na popularności wśród właścicieli mieszkań i domów. Choć przez lata dominowało ocieplanie elewacji od zewnątrz, nie zawsze jest ono możliwe - zwłaszcza w przypadku budynków objętych ochroną konserwatorską, obiektów wielorodzinnych czy mieszkań w ścisłej zabudowie miejskiej. W takim przypadku alternatywą jest izolacja termiczna od środka, a styropian okazuje się tutaj jednym z najchętniej wybieranych materiałów. W naszym tekście krok po kroku wyjaśniamy jak od wewnątrz docieplić ścianę styropianem, dlaczego i kiedy warto zastosować takie rozwiązanie, czym kierować się przy wyborze materiału i jak prawidłowo przeprowadzić cały proces, by poprawić komfort cieplny i ograniczyć straty energii w swoim wnętrzu.

Korty na czerwono: dlaczego turnieje ziemne budzą największe emocje?

Korty na czerwono: dlaczego turnieje ziemne budzą największe emocje?

W świecie zawodowego tenisa sezon ziemny to coś więcej niż tylko zmiana nawierzchni – to całkowita zmiana charakteru gry. Po szybkich kortach twardych i jeszcze szybszej trawie, czerwona mączka zmusza zawodników do innego myślenia, większej cierpliwości i lepszej strategii. To właśnie tutaj rodzą się epickie wymiany, wielkie niespodzianki i niezapomniane batalie o każdy punkt. Turnieje ziemne, a w szczególności ATP Rzym 2025, przyciągają uwagę nie tylko fanów, ale i całego tenisowego świata – bo właśnie tutaj najlepiej widać, kto naprawdę zasługuje na miano mistrza.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

165,00 zł

Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

33,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

zawór

ZAMOŚĆ

46,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Różne -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

165,00 zł

Komunikaty