Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2007 r.
12:55
Edytuj ten wpis

Prześwietlili szatniarki i sprzątaczki

0 15 A A

Politechnika Lubelska - jako pierwsza uczelnia w kraju - przeprowadziła ocenę wszystkich pracowników, którzy nie są wykładowcami. Najlepsi dostaną podwyżki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najgorsi trafili na cenzurowane. Podobnego badania nie robiła żadna inna szkoła wyższa w Polsce.

Każdy z ponad 560 pracowników otrzymał ankietę, w której musiał rozliczyć się ze swoich obowiązków, a także pochwalić kreatywnością i zaangażowaniem. Potem ankiety trafiły do przełożonych, którzy za każdy element oceny (kompetencje, sprawność działania, własne inicjatywy, współpraca z innymi, komunikatywność itp.) przyznawali punkty - maksymalnie 100.
Najniższa ocena, jaką zdobył pracownik PL, wyniosła 34 punkty. Najlepsi zdobywali ponad 90. - Tyle przyznałem np. pani, która pracuje u nas w szatni - wyjaśnia prof. Lucjan Pawłowski, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska. - Teoretycznie powinna się zajmować tylko wydawaniem numerków i ubrań. Tymczasem ona z własnej inicjatywy zamiecie korytarz, umyje szybę, zawsze chętnie pomoże i podpowie.
Zaangażowanie szatniarki zostanie docenione, bo dziekan zamierza przyznać jej dodatek do pensji. Podobnie będzie z najlepszymi pracownikami innych wydziałów. - Będzie lista osób, które za dobrą pracę powinny zostać nagrodzone - mówi prof. Jerzy Lipski, dziekan Wydziały Zarządzania i Podstaw Techniki.
W porównaniu z innymi wydziałami właśnie ten wypadł najlepiej. Aż 90 proc. jego pracowników dostało ponad 80 pkt. Na drugim biegunie znalazł się Wydział Inżynierii Środowiska. Tu ponad 80 pkt miało tylko 30 proc. zatrudnionych. 

Ankiety na eksport

Kolejne badanie w PL będzie robione za dwa lata. Wcześniej identyczną analizę, wzorem lubelskiej uczelni, przeprowadzą inne szkoły wyższe w Polsce, m.in. Politechnika Krakowska.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 r. o 13:26
0
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 r. o 17:12
0
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 r. o 17:52
0
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 r. o 16:22
0
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 r. o 11:55
0
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 r. o 15:11
0
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 r. o 08:32
0
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 r. o 00:49
0
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 r. o 14:25
0
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 r. o 14:17
0
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 r. o 13:26
0
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 r. o 17:12
0
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 r. o 17:52
0
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 r. o 16:22
0
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 r. o 11:55
0
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 r. o 15:11
0
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 r. o 08:32
0
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 r. o 00:49
0
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 r. o 14:25
0
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 r. o 14:17
0
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!