Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2007 r.
12:55
Edytuj ten wpis

Prześwietlili szatniarki i sprzątaczki

0 15 A A

Politechnika Lubelska - jako pierwsza uczelnia w kraju - przeprowadziła ocenę wszystkich pracowników, którzy nie są wykładowcami. Najlepsi dostaną podwyżki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najgorsi trafili na cenzurowane. Podobnego badania nie robiła żadna inna szkoła wyższa w Polsce.

Każdy z ponad 560 pracowników otrzymał ankietę, w której musiał rozliczyć się ze swoich obowiązków, a także pochwalić kreatywnością i zaangażowaniem. Potem ankiety trafiły do przełożonych, którzy za każdy element oceny (kompetencje, sprawność działania, własne inicjatywy, współpraca z innymi, komunikatywność itp.) przyznawali punkty - maksymalnie 100.
Najniższa ocena, jaką zdobył pracownik PL, wyniosła 34 punkty. Najlepsi zdobywali ponad 90. - Tyle przyznałem np. pani, która pracuje u nas w szatni - wyjaśnia prof. Lucjan Pawłowski, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska. - Teoretycznie powinna się zajmować tylko wydawaniem numerków i ubrań. Tymczasem ona z własnej inicjatywy zamiecie korytarz, umyje szybę, zawsze chętnie pomoże i podpowie.
Zaangażowanie szatniarki zostanie docenione, bo dziekan zamierza przyznać jej dodatek do pensji. Podobnie będzie z najlepszymi pracownikami innych wydziałów. - Będzie lista osób, które za dobrą pracę powinny zostać nagrodzone - mówi prof. Jerzy Lipski, dziekan Wydziały Zarządzania i Podstaw Techniki.
W porównaniu z innymi wydziałami właśnie ten wypadł najlepiej. Aż 90 proc. jego pracowników dostało ponad 80 pkt. Na drugim biegunie znalazł się Wydział Inżynierii Środowiska. Tu ponad 80 pkt miało tylko 30 proc. zatrudnionych. 

Ankiety na eksport

Kolejne badanie w PL będzie robione za dwa lata. Wcześniej identyczną analizę, wzorem lubelskiej uczelni, przeprowadzą inne szkoły wyższe w Polsce, m.in. Politechnika Krakowska.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 r. o 13:26
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 r. o 17:12
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 r. o 17:52
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 r. o 16:22
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 r. o 11:55
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 r. o 15:11
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 r. o 08:32
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 r. o 00:49
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 r. o 14:25
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 r. o 14:17
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 r. o 13:26
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 r. o 17:12
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 r. o 17:52
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 r. o 16:22
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 r. o 11:55
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 r. o 15:11
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 r. o 08:32
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 r. o 00:49
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 r. o 14:25
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 r. o 14:17
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Do tragicznego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie krasnostawskim. Kierowca Subaru zginął na miejscu.

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejny pracowity tydzień. W piątek przegrali z Górnikiem Łęczna 0:3, a w sobotę zanotowali remis z innym pierwszoligowcem – Stalą Rzeszów 1:1.

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi
Zdjęcia
galeria

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi

Biegacze mają wielkie serca. W sobotę pobiegli, by wesprzeć leczenie 10–letniej Gabrysi Bryk. Dziewczynka ma szansę na operację w USA.

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła nie miała problemów z ograniem trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna Mariusza Pawlaka pokonała niżej notowanych rywali 4:0.

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny z Radzynia Podlaskiego chce nauczyć się strzelać. – Co, jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy, czy jesteśmy przygotowani? – zastanawia się Mariasz Szczygieł i proponuje utworzenie strzelnicy w mieście.

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym
galeria

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym

14 par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz medal prezydenta Lublina.

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

W szesnastym wieku przypłynęły z Ameryki do Europy. Według legendy w Polsce zawdzięczamy je królowi Janowi III Sobieskiemu, który wśród zdobyczy wiedeńskich przywiózł do Polski twarde „jabłka ziemne”, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smakowitej kartoflanki, kartofli z piekarnika czy chrupiących placków ze śmietaną.

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko
galeria

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko

Zgodnie z zapowiedziami, właśnie wróciła zima. W Lublinie sypie i trudno jest jeździć samochodem.

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć
galeria

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć

Wiadomo już, czyje sukcesy sportowe w ubiegłym roku zasłużyły na docenienie. Lublin podsumował rok 2022.

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
Studniówka 2023
galeria

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie

Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron