Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2007 r.
12:55
Edytuj ten wpis

Prześwietlili szatniarki i sprzątaczki

0 15 A A

Politechnika Lubelska - jako pierwsza uczelnia w kraju - przeprowadziła ocenę wszystkich pracowników, którzy nie są wykładowcami. Najlepsi dostaną podwyżki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najgorsi trafili na cenzurowane. Podobnego badania nie robiła żadna inna szkoła wyższa w Polsce.

Każdy z ponad 560 pracowników otrzymał ankietę, w której musiał rozliczyć się ze swoich obowiązków, a także pochwalić kreatywnością i zaangażowaniem. Potem ankiety trafiły do przełożonych, którzy za każdy element oceny (kompetencje, sprawność działania, własne inicjatywy, współpraca z innymi, komunikatywność itp.) przyznawali punkty - maksymalnie 100.
Najniższa ocena, jaką zdobył pracownik PL, wyniosła 34 punkty. Najlepsi zdobywali ponad 90. - Tyle przyznałem np. pani, która pracuje u nas w szatni - wyjaśnia prof. Lucjan Pawłowski, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska. - Teoretycznie powinna się zajmować tylko wydawaniem numerków i ubrań. Tymczasem ona z własnej inicjatywy zamiecie korytarz, umyje szybę, zawsze chętnie pomoże i podpowie.
Zaangażowanie szatniarki zostanie docenione, bo dziekan zamierza przyznać jej dodatek do pensji. Podobnie będzie z najlepszymi pracownikami innych wydziałów. - Będzie lista osób, które za dobrą pracę powinny zostać nagrodzone - mówi prof. Jerzy Lipski, dziekan Wydziały Zarządzania i Podstaw Techniki.
W porównaniu z innymi wydziałami właśnie ten wypadł najlepiej. Aż 90 proc. jego pracowników dostało ponad 80 pkt. Na drugim biegunie znalazł się Wydział Inżynierii Środowiska. Tu ponad 80 pkt miało tylko 30 proc. zatrudnionych. 

Ankiety na eksport

Kolejne badanie w PL będzie robione za dwa lata. Wcześniej identyczną analizę, wzorem lubelskiej uczelni, przeprowadzą inne szkoły wyższe w Polsce, m.in. Politechnika Krakowska.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 o 13:26
0
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 o 17:12
0
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 o 17:52
0
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 o 16:22
0
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 o 11:55
0
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 o 15:11
0
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 o 08:32
0
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 o 00:49
0
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 o 14:25
0
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 o 14:17
0
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 o 13:26
0
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 o 17:12
0
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 o 17:52
0
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 o 16:22
0
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 o 11:55
0
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 o 15:11
0
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 o 08:32
0
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 o 00:49
0
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 o 14:25
0
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 o 14:17
0
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 57 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!