Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2007 r.
12:55
Edytuj ten wpis

Prześwietlili szatniarki i sprzątaczki

0 15 A A

Politechnika Lubelska - jako pierwsza uczelnia w kraju - przeprowadziła ocenę wszystkich pracowników, którzy nie są wykładowcami. Najlepsi dostaną podwyżki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najgorsi trafili na cenzurowane. Podobnego badania nie robiła żadna inna szkoła wyższa w Polsce.

Każdy z ponad 560 pracowników otrzymał ankietę, w której musiał rozliczyć się ze swoich obowiązków, a także pochwalić kreatywnością i zaangażowaniem. Potem ankiety trafiły do przełożonych, którzy za każdy element oceny (kompetencje, sprawność działania, własne inicjatywy, współpraca z innymi, komunikatywność itp.) przyznawali punkty - maksymalnie 100.
Najniższa ocena, jaką zdobył pracownik PL, wyniosła 34 punkty. Najlepsi zdobywali ponad 90. - Tyle przyznałem np. pani, która pracuje u nas w szatni - wyjaśnia prof. Lucjan Pawłowski, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska. - Teoretycznie powinna się zajmować tylko wydawaniem numerków i ubrań. Tymczasem ona z własnej inicjatywy zamiecie korytarz, umyje szybę, zawsze chętnie pomoże i podpowie.
Zaangażowanie szatniarki zostanie docenione, bo dziekan zamierza przyznać jej dodatek do pensji. Podobnie będzie z najlepszymi pracownikami innych wydziałów. - Będzie lista osób, które za dobrą pracę powinny zostać nagrodzone - mówi prof. Jerzy Lipski, dziekan Wydziały Zarządzania i Podstaw Techniki.
W porównaniu z innymi wydziałami właśnie ten wypadł najlepiej. Aż 90 proc. jego pracowników dostało ponad 80 pkt. Na drugim biegunie znalazł się Wydział Inżynierii Środowiska. Tu ponad 80 pkt miało tylko 30 proc. zatrudnionych. 

Ankiety na eksport

Kolejne badanie w PL będzie robione za dwa lata. Wcześniej identyczną analizę, wzorem lubelskiej uczelni, przeprowadzą inne szkoły wyższe w Polsce, m.in. Politechnika Krakowska.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 o 13:26
0
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 o 17:12
0
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 o 17:52
0
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 o 16:22
0
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 o 11:55
0
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 o 15:11
0
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 o 08:32
0
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 o 00:49
0
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 o 14:25
0
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 o 14:17
0
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 o 13:26
0
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 o 17:12
0
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 o 17:52
0
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 o 16:22
0
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 o 11:55
0
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 o 15:11
0
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 o 08:32
0
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 o 00:49
0
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 o 14:25
0
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 o 14:17
0
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać"

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać" 0 0

Rozmowa ze Zbigniewem Wojciechowskim, wicemarszałkiem województwa lubelskiego.

Po co szkolić pilotów na symulatorach w USA? Bliżej do Chełma

Po co szkolić pilotów na symulatorach w USA? Bliżej do Chełma 2 3

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, krajowy lider w kształceniu kadr dla lotnictwa cywilnego posiada już symulator lotów. Teraz zabiega o jeszcze nowocześniejszy. Potrzeba na to kilkanaście milionów złotych.

MZK chciało kupić samochód do przewozu niepełnosprawnych. Ale kupiło luksusowego vana

MZK chciało kupić samochód do przewozu niepełnosprawnych. Ale kupiło luksusowego vana 15 9

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej sprzedaje Multivana Highline, którego zakup w 2017 roku zlecił miejskiej spółce ówczesny prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS).

Długi emerytów: dziadek za wnuczka, wnuczek na babcię

Długi emerytów: dziadek za wnuczka, wnuczek na babcię 0 0

Aż 5-krotnie w ciągu ostatnich 6 lat wzrosło zadłużenie polskich emerytów. Obecnie wynosi ono 5,6 mld zł. Ale często seniorzy zapożyczają się nie na swoje potrzeby, ale wnuków

Lublin: Miasto podzieliło pieniądze na imprezy kulturalne w dzielnicach

Lublin: Miasto podzieliło pieniądze na imprezy kulturalne w dzielnicach 1 0

Pomysły Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza” i Stowarzyszenia Wspierania Kultury Dzielnicy Czechów „Rondo” zostały najlepiej ocenione w ramach programu Dzielnice Kultury 2019.

Burza Mózgów z Robertem Biedroniem w Białej Podlaskiej

Burza Mózgów z Robertem Biedroniem w Białej Podlaskiej 0 7

Na Burzę Mózgów zaprasza Robert Biedroń. W czwartek spotka się z mieszkańcami Białej Podlaskiej.

Lubelskie: Urzędnicy weszli na teren gospodarstwa. Zobaczyli wstrząsający widok
galeria

Lubelskie: Urzędnicy weszli na teren gospodarstwa. Zobaczyli wstrząsający widok 75 9

Niektóre zwierzęta były rozszarpane, a kawałki ich ciał leżały na podwórku. Pozostałe z blisko 40 kóz utrzymywanych w gospodarstwie na terenie Wólki Profeckiej w Puławach były wyraźnie wychudzone i zaniedbane. Część z nich była trwale skrępowana. Właścicielce stada grozi odpowiedzialność karna.

Warsztaty w polskim języku migowym w Galerii Labirynt
26 stycznia 2019, 12:00

Warsztaty w polskim języku migowym w Galerii Labirynt 0 0

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza zarówno dzieci z niepełnosprawnościami słuchu/mowy, jak i słyszące, na warsztaty w języku migowym, tłumaczone na język polski. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 stycznia o godz. 12.

Świdnik: „Kopciuszek” baletowo z okazji dnia babci i dziadka

Świdnik: „Kopciuszek” baletowo z okazji dnia babci i dziadka 0 0

To był specjalny pokaz, z okazji dnia babci i dziadka. Świdnicki Zespół Baletowy zaprezentował swoje umiejętności w spektaklu „Kopciuszek”.

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur
24 stycznia 2019, 20:00

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Już 24 stycznia o godz. 20 na Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprezentowany zostanie barwny spektakl muzyczny w wykonaniu Pekińskiej Akademii Tańca - "Chiński Nowy Rok - Guo Feng".

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości”

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości” 32 10

Zakończył się proces bezdomnych, oskarżonych o podwójne zabójstwo. Obaj zostali skazani na dożywocie. Według śledczych, napastnicy bili swoje ofiary, zostawiając je później na pewną śmierć.

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele 0 0

MKS AZS UMCS Lublin stoczył wyrównany bój w Warszawie, ale musiał uznać wyższość miejscowej Varsovii. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego nie pomogło nawet dziewięć trafień Katarzyny Suszek i Patrycji Szyszkowskiej

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami!
PILNE
film

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami! 146 9

Film "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego został nominowany do Oskara. Sam reżyser również otrzymał nominację do prestiżowej nagrody.

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej 0 11

Aleksander Kompa nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. To kolejne zmiany w miejskich spółkach w Białej Podlaskiej.

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha
26 stycznia 2019, 16:00

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha 1 0

Tematem pierwszej w nowym roku Soboty literackiej w Kazimierzu Dolnym będzie książka Marcina Wichy "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Wydarzenie zostanie zorganizowane 26 stycznia o godz. 16 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!