Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2007 r.
12:55
Edytuj ten wpis

Prześwietlili szatniarki i sprzątaczki

0 15 A A

Politechnika Lubelska - jako pierwsza uczelnia w kraju - przeprowadziła ocenę wszystkich pracowników, którzy nie są wykładowcami. Najlepsi dostaną podwyżki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najgorsi trafili na cenzurowane. Podobnego badania nie robiła żadna inna szkoła wyższa w Polsce.

Każdy z ponad 560 pracowników otrzymał ankietę, w której musiał rozliczyć się ze swoich obowiązków, a także pochwalić kreatywnością i zaangażowaniem. Potem ankiety trafiły do przełożonych, którzy za każdy element oceny (kompetencje, sprawność działania, własne inicjatywy, współpraca z innymi, komunikatywność itp.) przyznawali punkty - maksymalnie 100.
Najniższa ocena, jaką zdobył pracownik PL, wyniosła 34 punkty. Najlepsi zdobywali ponad 90. - Tyle przyznałem np. pani, która pracuje u nas w szatni - wyjaśnia prof. Lucjan Pawłowski, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska. - Teoretycznie powinna się zajmować tylko wydawaniem numerków i ubrań. Tymczasem ona z własnej inicjatywy zamiecie korytarz, umyje szybę, zawsze chętnie pomoże i podpowie.
Zaangażowanie szatniarki zostanie docenione, bo dziekan zamierza przyznać jej dodatek do pensji. Podobnie będzie z najlepszymi pracownikami innych wydziałów. - Będzie lista osób, które za dobrą pracę powinny zostać nagrodzone - mówi prof. Jerzy Lipski, dziekan Wydziały Zarządzania i Podstaw Techniki.
W porównaniu z innymi wydziałami właśnie ten wypadł najlepiej. Aż 90 proc. jego pracowników dostało ponad 80 pkt. Na drugim biegunie znalazł się Wydział Inżynierii Środowiska. Tu ponad 80 pkt miało tylko 30 proc. zatrudnionych. 

Ankiety na eksport

Kolejne badanie w PL będzie robione za dwa lata. Wcześniej identyczną analizę, wzorem lubelskiej uczelni, przeprowadzą inne szkoły wyższe w Polsce, m.in. Politechnika Krakowska.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 o 13:26
0
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 o 17:12
0
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 o 17:52
0
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 o 16:22
0
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 o 11:55
0
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 o 15:11
0
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 o 08:32
0
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 o 00:49
0
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 o 14:25
0
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 o 14:17
0
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Avatar
fergi / 1 grudnia 2007 o 13:26
0
oczywiscie ze sprzataczka to taki sam pracownik i ma prawo i wypoczac i wypic kawe ,ale sa ludzie co mysla inaczej --to poprostu malointeligentne lub majace sie za wielce wyksztalcone--tez wlasnie to zauwazylam u siebie w pracy ......... dodam ze to moja firma.
Avatar
kalitz / 30 listopada 2007 o 17:12
0
Sprzątaczki też mają prawo odpocząć w czasie pracy......
Avatar
smutna / 28 listopada 2007 o 17:52
0
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz sie sciera nie sprzata ale nie kazdy kto ma dostep do kompa odnalazl sie jak widac w obecnych czasach... coż chyba ciezkie czasy wywoluja u ludzi takie emocje i zanik kultury osobistej........................................... tak,tak pracuje tam i nie kryje tego.jestem zadowolona z pracy i staram sie solidnie wykonywac to czego sie odemnie oczekuje.przygnebiajace jest jednak jak jestesmy postrzegane .garace pozdrowienia mimo wszystko dla zfrustrowanych(niektorych) forumowiczow---nie mozna powielac nienawisci i jadem odpowiadac na jad...zycie jest za krotkie na to.........
Czytam i zastanawiam sie skad teraz w ludziach tyle nienawisci:( falszu,jadu i zazdrosci chyba przystanmy na chwile i pomyslmy czy nie ma naprawde wazniejszych spraw????zycie ucieka a nienawisc w ludziach wzmaga sie na potege zapominacie ze wróci do was ten jad wylany na kogos .kiedys wroci............ sprzątaja ozorem przy szatni....picie kawy jest dla innych.......za sciere i do roboty.....smutne to ze pisze to ktos majacy zle doswiadczenia a poprzedniego ustroju.kiedys moze tak bylo....pragne z ubolewaniem tylko nadmienic ze teraz si... rozwiń
Avatar
nowy / 27 listopada 2007 o 16:22
0
tak,tak.na politechnice pracuja normalni ludzie tylko na WSI siedza nienormalni..dziekan zle wszystkich ocenia (wyjatek pani z szatni)..najlepiej niech wszystkich wyrzuci i sam wszystko robi.wtedy napisze sobie super ocene.i wszystko bedzie gralo.(a moze sklonowac pania z szatni?)..a moze niech pan dziekan zapyta sie kolegow z innych wydzialow co robic by miec dobrych pracownikow?.wtedy nie bedzie psuc opinii politechniki zlymi pracownikami.zastanawiajace ?chyba cos nie tak skoro jeden wydzial tak odstaje od calosci?...
Avatar
obserwator / 27 listopada 2007 o 11:55
0
no proszę jak się same sprzątaczki bronią!!!! Widziałem nie raz jak w tym budynku sprzątaczki "sprzątają" ozorami przy szatni!!!! no ale cóż, "gdyby głupota umiała latać to wszystkie unosiłyby sie jak gołębice" . Jeszcze mają czelność innych oceniać? Za ścierę i do roboty!!!!! A od picia kawy to jest kto inny.
Avatar
malutki / 24 listopada 2007 o 15:11
0
swieta prawda --dziekana przeswietlic a nie najmniejszych tam...ale jak sie chce od czegos uwage odwrocic to daje sie glupie wywiady i glupsze badania robi
Avatar
lubelak / 24 listopada 2007 o 08:32
0
Proponuje wystawic ocene dziekanowi tego wydziału, tylko kto sie odważy? No no pracownicy WIS do klawiatur!
Avatar
studenciak / 24 listopada 2007 o 00:49
0
kojarze chyba dobrze te wyrozniona w grupie nazywamy ja zolta łódz podwodna .....z racji sexi fartuszka łech,łech ale na nim dziekan powinien jej 666 wyszyc!!!! nawiedzona jak bozie kocham....dyskutuje nt.wagi mojej kurtki---------zalosne dziekanie tylko wspolczuc....
Avatar
żak / 23 listopada 2007 o 14:25
0
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kataryna----chyba powinien byc jakis zakres obowiazkow no ale coz tylko patrzec jak dziekanow bedzie zastepowac
ale ktos sie nudzil chyba..... ale najlepsze jest picie kawy do 7.30. wlasnie dowiedzialem sie o artykule i boki zrywam.nawet sprzataczki mamy cwane buhehe kawa do 7.30 ale na ochronie to przyznam ze zadna z nich nie wygada i nie pasuje na sprzataczke i tak powinno byc!!!! a zobaczcie te zramolałe wozne na innych wydzialach----litosci.....tak trzymac na ochronie buhehe pijcie sobie kawe a nawet cos mocniejszego aby tam nie zglupiec a pani z szatni??? no coz -moze ma sny ze jest dziekanem i wszystkim rzadzi??? hehehe rozkudlana kata... rozwiń
Avatar
pjaca kawe krocej.. / 23 listopada 2007 o 14:17
0
Brawo za poczucie humoru osoby ktora twierdzi ze pije sie kawe do 7.30.do tej godziny to sie po tylku nie mozna podrapac spokojnie a potem to inna sprawa---moze sie i wypije kawe ale odpoczynek tez sie nalezy po zrobieniu tego co nalezy.ciekawe co dobrego z tego wyjdzie jak zaczniemy liczyc czas picia kawy sprzataczek i innych pracownikow.ciekawa sprawa kto bedzie mial lepsze wyniki???? smile dodam tylko ze akurat u tego szefa chyba juz by niepracowaly jak faktycznie by tak bylo lol
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 24 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 73 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 17 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 544 77

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!