Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2016 r.
8:52

Contbus nie wpuścił niewidomej z psem przewodnikiem do busa. Teraz za to zapłaci

0 31 A A

Ewidentnym aktem dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność uznał sąd zachowanie prywatnego przewoźnika, który zabronił niewidomej kobiecie z psem przewodnikiem wejść do busa. Wyrok: Contbus ma pisemnie przeprosić kobietę i wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Decyzja sądu bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję, że stanie się on narzędziem edukacji, który sprawi, że niepełnosprawnym będzie żyło się łatwiej – komentuje niewidoma Justyna Kucińska, działaczka organizacji pozarządowej.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2014 roku. W jednej z lubelskich szkół wyższych Kucińska miała wykład na temat praw osób niepełnosprawnych. Do Warszawy zamierzała wrócić busem z ul. Ruskiej. Jednak kierowca firmy Contbus nie pozwolił jej wsiąść do samochodu, gdyż kobiecie towarzyszył pies przewodnik.

Tłumaczył, że regulamin firmy zabrania mu zabierania zwierząt. Nie ustąpił nawet wtedy, gdy niedoszła pasażerka pokazała mu certyfikat potwierdzający status psa asystującego oraz zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień.

Niewidoma kobieta wezwała policję. Mundurowi sporządzili notatkę służbową, ale nie pomogli. Kobieta wróciła do stolicy pociągiem i natychmiast skierowała sprawę do sądu. Tłumaczyła wtedy, że nie ma pretensji do kierowcy, który robił to, co nakazało mu szefostwo firmy. Nie może jednak nie reagować na istnienie przepisów godzących w osoby niepełnosprawne.

We wtorek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał w tej sprawie wyrok w trybie zaocznym, bo w imieniu firmy nikt nie odpowiedział na pozew, ani nie pojawił się na żadnej rozprawie. Zgodnie z orzeczeniem przewoźnik ma pisemnie przeprosić kobietę. W listownych przeprosinach ma znaleźć się informacja o tym, że uniemożliwiając niewidomej skorzystanie z usług w asyście należycie oznaczonego psa przewodnika dopuścił się rażącej dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność.

Przewoźnik ma też wyrazić w liście ubolewanie z powodu swojego nagannego postępowania i przeprosić kobietę za akt dyskryminacji, który naruszył jej godność oraz publicznie ją poniżył i upokorzył, wyrządzając dotkliwą krzywdę.

Sąd orzekł też, że firma ma wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny (a nie 15 tys. zł – jak wnioskowała powódka – red.). – Fakt, że powódka jest osobą niewidomą, nie powoduje, że nie może ona w pełni korzystać z życia publicznego. Posiadanie psa ułatwia jej życie; pies łagodzi skutki niepełnosprawności. Robienie przykrości z tego powodu, że chce wejść z psem i zabranianie jej tego, jest ewidentnym aktem dyskryminacji – podkreśliła sędzia Eliza Nowicka-Skowrońska i dodała, że zachowanie kierowcy wynikało z braku zrozumienia, było jednorazowe i nienacechowane dużą złośliwością.

– Im więcej osób dowie się o psach przewodnikach i o tym, że zgodnie z prawem możemy z nimi wchodzić do autobusów i sklepów, tym mniej barier, także takich międzyludzkich, będzie przed nami – ma nadzieję Justyna Kucińska.

Poprosiliśmy wczoraj przewoźnika o komentarz do wyroku. – W swoim czasie szef wypowiadał się w tej sprawie. Teraz komentarza nie będzie – ucięła kobieta, która odebrała telefon.

„W swoim czasie” kierownik firmy „Contbus” powiedział lubelskiej „Gazecie Wyborczej”, że „regulamin zabrania przewożenia zwierząt, ale nie dotyczy to psów przewodników”. – Możemy tylko przeprosić tę panią za zaistniałą sytuację – dodał wówczas.

Kurier PAP

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 17:21
0
A zona właściciela puszcza się z księdzem!!!! Wszystko jasne
Avatar
Agnieszka / 15 marca 2016 o 13:46
0

wstyd dla Sądu. przewoźnik (prywatny) ma swój regulamin i on decyduje kogo wiezie. skąd on ma wiedzieć, że pani jest niewidoma? a może ktoś udaje by pieska przetrasportować w inne miejsce.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, albo nie udzielaj się wcale bo inteligencją nie grzeszysz.
"Nie ustąpił nawet wtedy, gdy niedoszła pasażerka pokazała mu certyfikat potwierdzający status psa asystującego oraz zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień". Stąd wiedział, że pies jest asystujący.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, albo nie udzielaj się wcale bo inteligencją nie grzeszysz.
"Nie ustąpił nawet wtedy, gdy niedoszła pasażerka pokazała mu certyfikat potwierdzający status psa asystującego oraz zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień". Stąd wiedział, że pies jest asystujący.

rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 16:48
0

Te wielkie firmy tylko z nazwy polskie ,typu( Polski Bus) Jak tylko wykończą konkurencję małych busów którymi jeździ się za przysłowiowe kilka złotych, to szybko pokażą ile trzeba im płacić za przejazd ,a zysk z działalności tych firm uleci gdzieś ,za granicę .no ale jak to ktoś powiedział .Mądry Polak po szkodzie,A za luksus trzeba będzie zapłacić z nawiązką.

Ale co to ma wspólnego z bezpiecznym i komfortowym przejazdem ?

Każdy woli zapłacić więcej i jeździć w warunkach cywilizowanych .

Busiarze przez okres kilku lat nie zrobili nic , nie zainwestowali w autobusy , do dzisiaj mają drogie bilety , nie można zabrać się z busiarzem z Krakowa do Kielc co w Polskim Busie nie było problemu  ale zlikwidowali kursy tego co świadczył usługi o których busiarze mogliby tylko pomarzyć .

Polski Bus zasłynął z kultury , bezpieczeństwa i autobusów z WC , klima  i wifi i to jest przepaść dzieląca busiarzy , busiarz obiecuje i słowa nie dotrzymuje tak jak twierdzili o  przewożeniu pasażerów autobusami , po kontroli ITD okazało się że jednak to nie autobusy tylko przerobione busy z dosztukowanymi siedzeniami .

Dla pasażera sprawa jest jasna, tylko Polski Bus z braku innej godziwej konkurencji .

Oddać kursy Polskiego Busa do Krakowa nikt z busiarzem jeździć nie chce !!!

Ale co to ma wspólnego z bezpiecznym i komfortowym przejazdem ?

Każdy woli zapłacić więcej i jeździć w warunkach cywilizowanych .

Busiarze przez okres kilku lat nie zrobili nic , nie zainwestowali w autobusy , do dzisiaj mają drogie bilety , nie można zabrać się z busiarzem z Krakowa do Kielc co w Polskim Busie nie było problemu  ale zlikwidowali kursy tego co świadczył usługi o których busiarze mogliby tylko pomarzyć .

Polski Bus zasłynął z kultury , bezpieczeństwa i autobusów z WC , klima  i... rozwiń

Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 09:24
0
Te wielkie firmy tylko z nazwy polskie ,typu( Polski Bus) Jak tylko wykończą konkurencję małych busów którymi jeździ się za przysłowiowe kilka złotych, to szybko pokażą ile trzeba im płacić za przejazd ,a zysk z działalności tych firm uleci gdzieś ,za granicę .no ale jak to ktoś powiedział .Mądry Polak po szkodzie,A za luksus trzeba będzie zapłacić z nawiązką.
Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 07:38
0

przecież w tych busach kierowcy to prostaki, brak kultury, chamstwo to cecha większości

Musisz często korzystać z ich usług ,jeśli zdołałeś poczynić takie obserwacje i zdołałeś wyciągnąć takie wnioski.

Być może zgodnie z zasadą ( z kim przystajesz takim się stajesz) kierowcy upodabniają się do pasażerów takich jak ty ? No bo skąd indziej biorą przykład do naśladowania.

Dla mnie są zawsze mili i uprzejmi.,no ale jak kuba ....... tak i .............. kubie.

Niestety ale autor pierwszego wpisu ma racje, kierowcom busów bardzo dużo brakuje do kultury i dobrych obyczajów jakie możemy spotkać w Polskim Busie .

Na podstawie świadczonych usług widać co prezentują przewoźnicy busów i jak traktują pasażerów . Od Polskiego Busa mogą uczyć się wszystkiego i najlepiej niech zaczną od siebie czyli szefostwo następnie jak już to opanują przeszkolą kierowców.

I zanim nie zakupią autobusów powinni zostać pozbawieni koncesji na przewoź pasażerów.

Koniec wciskania wszystkim tego że bus to najlepszy środek lokomocji i tylko busiarz może przewozić klientów , podczas gdy inni z autobusami już nie .

Przypadek z niewidoma to nie pierwsza wpadka busiarzy , głośno też było jak kierowca busa zostawił pasażerkę która korzystała z WC odjeżdżając z jej bagażem  .

le="font-family:'lucida sans unicode', 'lucida grande', sans-serif;">Niestety ale autor pierwszego wpisu ma racje, kierowcom busów bardzo dużo brakuje do kultury i dobrych obyczajów jakie możemy spotkać w Polskim Busie .

Na podstawie świadczonych usług widać co prezentują przewoźnicy busów i jak traktują pasażerów . Od Polskiego Busa mogą uczyć się wszystkiego i najlepiej niech zaczną od siebie czyli szefostwo następnie jak już to opanują przeszkolą k... rozwiń

Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 19:26
0
Trudno mi jako pasażerowi wyobrazić sobie jak do ciasnego busa miała by wejść niewidoma z psem jak osoba zdrowa i bez psa zwija się w kłębek bez możliwości wyprostowania nóg .
Z drugiej strony Lubelscy urzędnicy powinni tak wybierać i decydować o koncesji tylko dla firm z autobusami , busy to na trasę co najwyżej do Świdnika i problemu nie byłoby z pasażerami i niepełnosprawni mieliby godne warunki przewozu .Niestety ale sytuacja z przewoźnikami w Lublinie to jakieś kuriozum , patologia , jak można na kilka godzin puszczać w trasę ciasnego busa ?
To nie jest tak ze busiarz wszystko może , to on ma się dostosować do przepisów i jak mu nie odpowiada to won i niech wozi kartofle po rodzimej wsi ale nie ludzi !!!
Niestety wszyscy wszystkich znają i busiarze czuja się nietykalni , dlaczego przyczepili się do Polskiego Busa ? chyba tylko dlatego ze jako jedyny oferuje to co jest standardem na świecie czyli autobusy , pełną kulturę kierowcy , bezpieczeństwo , nieporównywalna jakość i komfort nie wspominając o cenie !!! no i nie daje łapówek wiec pewnie dlatego ciągle ma problemy co nieraz można było przeczytać w necie .

Ciekawe jak tłumaczyli by się busiarze z bp tour czy ekspressbusa gdyby wsiadła niewidoma na trasę do Krakowa , przecież zlikwidowano połączenie Polskiego Busa i zostało jeździć tylko busami !!! Dziwne ze od kilku lat trwa na dobre taka samowolka i nikt jeszcze się tym nie zajął.

Każdy powinien mieć prawo do przewozu osób bez żadnych koncesji ,wymogiem powinien być tylko odpowiednie zaplecze transportowe  i uprawnienia do prowadzenia pojazdów ,a prawa rynku same wyeliminują tych co się do tego nie nadają .

Tylko że u nas wszystko zawsze jest od d....y strony robione .

le="color:#ff0000;">Każdy powinien mieć prawo do przewozu osób bez żadnych koncesji ,wymogiem powinien być tylko odpowiednie zaplecze transportowe  i uprawnienia do prowadzenia pojazdów ,a prawa rynku same wyeliminują tych co się do tego nie nadają .

Tylko że u nas wszystko zawsze jest od d....y strony robione .

rozwiń
Avatar
pasażer / 10 marca 2016 o 19:09
0

Otóż może wejść. A prywatny przewoźnik nie może jej zabronić. Prywatny przewoźnik winien tak przystosować pojazd by w takiej sytuacji pies nie przeszkadzał pozostałym współpasażerom. I tutaj wyłazi problem naszego prywatnego transportu, czyli brak taboru, którym w cywilizowanym świecie można by wozić normalnie wszystkich, łącznie z niewidomymi z psami przewodnikami. Nasi biznesmeni wolą nas wozić przerabianymi busami, gdzie jest wąsko i ciasno, zamiast normalnymi autokarami. Zresztą jedna firma już zaczęła pokazywać jak to się powinno robić (Polski Bus), to ją lobby busiarskie usunęło z rynku.

Gdyby każdy mógł sobie zakazać wchodzenia niewidomemu z psem przewodnikiem, to za chwilę okazało by się że dla takich ludzi nie ma miejsca w społeczeństwie, w przestrzeni publicznej. Łatwo się pisze dopóki nie ma się problemu.

Trudno mi jako pasażerowi wyobrazić sobie jak do ciasnego busa miała by wejść niewidoma z psem jak osoba zdrowa i bez psa zwija się w kłębek bez możliwości wyprostowania nóg .
Z drugiej strony Lubelscy urzędnicy powinni tak wybierać i decydować o koncesji tylko dla firm z autobusami , busy to na trasę co najwyżej do Świdnika i problemu nie byłoby z pasażerami i niepełnosprawni mieliby godne warunki przewozu .Niestety ale sytuacja z przewoźnikami w Lublinie to jakieś kuriozum , patologia , jak można na kilka godzin puszczać w trasę ciasnego busa ?
To nie jest tak ze busiarz wszystko może , to on ma się dostosować do przepisów i jak mu nie odpowiada to won i niech wozi kartofle po rodzimej wsi ale nie ludzi !!!
Niestety wszyscy wszystkich znają i busiarze czuja się nietykalni , dlaczego przyczepili się do Polskiego Busa ? chyba tylko dlatego ze jako jedyny oferuje to co jest standardem na świecie czyli autobusy , pełną kulturę kierowcy , bezpieczeństwo , nieporównywalna jakość i komfort nie wspominając o cenie !!! no i nie daje łapówek wiec pewnie dlatego ciągle ma problemy co nieraz można było przeczytać w necie .

Ciekawe jak tłumaczyli by się busiarze z bp tour czy ekspressbusa gdyby wsiadła niewidoma na trasę do Krakowa , przecież zlikwidowano połączenie Polskiego Busa i zostało jeździć tylko busami !!! Dziwne ze od kilku lat trwa na dobre taka samowolka i nikt jeszcze się tym nie zajął.

Trudno mi jako pasażerowi wyobrazić sobie jak do ciasnego busa miała by wejść niewidoma z psem jak osoba zdrowa i bez psa zwija się w kłębek bez możliwości wyprostowania nóg .
Z drugiej strony Lubelscy urzędnicy powinni tak wybierać i decydować o koncesji tylko... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 19:02
0

przecież w tych busach kierowcy to prostaki, brak kultury, chamstwo to cecha większości

Musisz często korzystać z ich usług ,jeśli zdołałeś poczynić takie obserwacje i zdołałeś wyciągnąć takie wnioski.

Być może zgodnie z zasadą ( z kim przystajesz takim się stajesz) kierowcy upodabniają się do pasażerów takich jak ty ? No bo skąd indziej biorą przykład do naśladowania.

Dla mnie są zawsze mili i uprzejmi.,no ale jak kuba ....... tak i .............. kubie.

Musisz często korzystać z ich usług ,jeśli zdołałeś poczynić takie obserwacje i zdołałeś wyciągnąć takie wnioski.

Być może zgodnie z zasadą ( z kim przystajesz takim się stajesz) kierowcy upodabniają się do pasażerów takich jak ty ? No bo skąd indziej biorą przykład do naśladowania.

Dla mnie są zawsze mili i uprzejmi.,no ale jak kuba ....... tak i .............. kubie.

rozwiń
Avatar
Piotrek / 10 marca 2016 o 18:27
0

wstyd dla Sądu. przewoźnik (prywatny) ma swój regulamin i on decyduje kogo wiezie. skąd on ma wiedzieć, że pani jest niewidoma? a może ktoś udaje by pieska przetrasportować w inne miejsce.

Przeczytaj jeszcze raz artykuł,a nie jego nagłówek. Pani pokrzywdzona pokazała notatkę kierowcy, że pies asystuje osobie niewidomej. Jesteś aż tak nie poważny, czy może ( mam nadzieję) sobie żartujesz?

Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 18:00
0

Powinni zabrać tej firmie koncesje !!!

Nie byłoby problemu gdyby Lubelscy urzędnicy nie blokowali konkurencji, ten przewoźnik nie spełnia norm w przewożeniu ludzi w XXI wieku .

Może wypowiedzą się urzędniczy i marszałek dlaczego blokują wszystkich z autobusami i tylko bronią trzy firmy busiarskie . Pasażerka jadać Polskim Busem nie miałaby żadnych problemów ale o busiarzach już nieraz pisano złe i co ? maja to swoje stowarzyszenie i są nie do ruszenia , pasażerowie skarżą się na jakość , komfort , bezpieczeństwo , nagrywają filmiki i jakoś to urzędników nie rusza ale problemem jest Polski Bus .

Śmierdzi i to oddawana ale niektórzy  udają że problemu nie widzą i jeszcze potrafią wmówić dobrze ze możecie ciasnym busem dojechać do Warszawy czy Krakowa !!! Powinni prześwietlić dokładnie busiki Contrbus , Bp Tour i Ekspressbusa i znowu wyszłoby że z busów zrobili autobusy . Ktoś powinien również zając się lubelskimi urzędnikami i zbadać czy nie pachnie tu korupcją bo z perspektywy pasażera widać ze jest coś nie tak  !!!

Powinni zabrać tej firmie koncesje !!!

Nie byłoby problemu gdyby Lubelscy urzędnicy nie blokowali konkurencji, ten przewoźnik nie spełnia norm w przewożeniu ludzi w XXI wieku .

rozwiń

Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 17:21
0
A zona właściciela puszcza się z księdzem!!!! Wszystko jasne
Avatar
Agnieszka / 15 marca 2016 o 13:46
0

wstyd dla Sądu. przewoźnik (prywatny) ma swój regulamin i on decyduje kogo wiezie. skąd on ma wiedzieć, że pani jest niewidoma? a może ktoś udaje by pieska przetrasportować w inne miejsce.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, albo nie udzielaj się wcale bo inteligencją nie grzeszysz.
"Nie ustąpił nawet wtedy, gdy niedoszła pasażerka pokazała mu certyfikat potwierdzający status psa asystującego oraz zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień". Stąd wiedział, że pies jest asystujący.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, albo nie udzielaj się wcale bo inteligencją nie grzeszysz.
"Nie ustąpił nawet wtedy, gdy niedoszła pasażerka pokazała mu certyfikat potwierdzający status psa asystującego oraz zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień". Stąd wiedział, że pies jest asystujący.

rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 16:48
0

Te wielkie firmy tylko z nazwy polskie ,typu( Polski Bus) Jak tylko wykończą konkurencję małych busów którymi jeździ się za przysłowiowe kilka złotych, to szybko pokażą ile trzeba im płacić za przejazd ,a zysk z działalności tych firm uleci gdzieś ,za granicę .no ale jak to ktoś powiedział .Mądry Polak po szkodzie,A za luksus trzeba będzie zapłacić z nawiązką.

Ale co to ma wspólnego z bezpiecznym i komfortowym przejazdem ?

Każdy woli zapłacić więcej i jeździć w warunkach cywilizowanych .

Busiarze przez okres kilku lat nie zrobili nic , nie zainwestowali w autobusy , do dzisiaj mają drogie bilety , nie można zabrać się z busiarzem z Krakowa do Kielc co w Polskim Busie nie było problemu  ale zlikwidowali kursy tego co świadczył usługi o których busiarze mogliby tylko pomarzyć .

Polski Bus zasłynął z kultury , bezpieczeństwa i autobusów z WC , klima  i wifi i to jest przepaść dzieląca busiarzy , busiarz obiecuje i słowa nie dotrzymuje tak jak twierdzili o  przewożeniu pasażerów autobusami , po kontroli ITD okazało się że jednak to nie autobusy tylko przerobione busy z dosztukowanymi siedzeniami .

Dla pasażera sprawa jest jasna, tylko Polski Bus z braku innej godziwej konkurencji .

Oddać kursy Polskiego Busa do Krakowa nikt z busiarzem jeździć nie chce !!!

Ale co to ma wspólnego z bezpiecznym i komfortowym przejazdem ?

Każdy woli zapłacić więcej i jeździć w warunkach cywilizowanych .

Busiarze przez okres kilku lat nie zrobili nic , nie zainwestowali w autobusy , do dzisiaj mają drogie bilety , nie można zabrać się z busiarzem z Krakowa do Kielc co w Polskim Busie nie było problemu  ale zlikwidowali kursy tego co świadczył usługi o których busiarze mogliby tylko pomarzyć .

Polski Bus zasłynął z kultury , bezpieczeństwa i autobusów z WC , klima  i... rozwiń

Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 09:24
0
Te wielkie firmy tylko z nazwy polskie ,typu( Polski Bus) Jak tylko wykończą konkurencję małych busów którymi jeździ się za przysłowiowe kilka złotych, to szybko pokażą ile trzeba im płacić za przejazd ,a zysk z działalności tych firm uleci gdzieś ,za granicę .no ale jak to ktoś powiedział .Mądry Polak po szkodzie,A za luksus trzeba będzie zapłacić z nawiązką.
Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 07:38
0

przecież w tych busach kierowcy to prostaki, brak kultury, chamstwo to cecha większości

Musisz często korzystać z ich usług ,jeśli zdołałeś poczynić takie obserwacje i zdołałeś wyciągnąć takie wnioski.

Być może zgodnie z zasadą ( z kim przystajesz takim się stajesz) kierowcy upodabniają się do pasażerów takich jak ty ? No bo skąd indziej biorą przykład do naśladowania.

Dla mnie są zawsze mili i uprzejmi.,no ale jak kuba ....... tak i .............. kubie.

Niestety ale autor pierwszego wpisu ma racje, kierowcom busów bardzo dużo brakuje do kultury i dobrych obyczajów jakie możemy spotkać w Polskim Busie .

Na podstawie świadczonych usług widać co prezentują przewoźnicy busów i jak traktują pasażerów . Od Polskiego Busa mogą uczyć się wszystkiego i najlepiej niech zaczną od siebie czyli szefostwo następnie jak już to opanują przeszkolą kierowców.

I zanim nie zakupią autobusów powinni zostać pozbawieni koncesji na przewoź pasażerów.

Koniec wciskania wszystkim tego że bus to najlepszy środek lokomocji i tylko busiarz może przewozić klientów , podczas gdy inni z autobusami już nie .

Przypadek z niewidoma to nie pierwsza wpadka busiarzy , głośno też było jak kierowca busa zostawił pasażerkę która korzystała z WC odjeżdżając z jej bagażem  .

le="font-family:'lucida sans unicode', 'lucida grande', sans-serif;">Niestety ale autor pierwszego wpisu ma racje, kierowcom busów bardzo dużo brakuje do kultury i dobrych obyczajów jakie możemy spotkać w Polskim Busie .

Na podstawie świadczonych usług widać co prezentują przewoźnicy busów i jak traktują pasażerów . Od Polskiego Busa mogą uczyć się wszystkiego i najlepiej niech zaczną od siebie czyli szefostwo następnie jak już to opanują przeszkolą k... rozwiń

Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 19:26
0
Trudno mi jako pasażerowi wyobrazić sobie jak do ciasnego busa miała by wejść niewidoma z psem jak osoba zdrowa i bez psa zwija się w kłębek bez możliwości wyprostowania nóg .
Z drugiej strony Lubelscy urzędnicy powinni tak wybierać i decydować o koncesji tylko dla firm z autobusami , busy to na trasę co najwyżej do Świdnika i problemu nie byłoby z pasażerami i niepełnosprawni mieliby godne warunki przewozu .Niestety ale sytuacja z przewoźnikami w Lublinie to jakieś kuriozum , patologia , jak można na kilka godzin puszczać w trasę ciasnego busa ?
To nie jest tak ze busiarz wszystko może , to on ma się dostosować do przepisów i jak mu nie odpowiada to won i niech wozi kartofle po rodzimej wsi ale nie ludzi !!!
Niestety wszyscy wszystkich znają i busiarze czuja się nietykalni , dlaczego przyczepili się do Polskiego Busa ? chyba tylko dlatego ze jako jedyny oferuje to co jest standardem na świecie czyli autobusy , pełną kulturę kierowcy , bezpieczeństwo , nieporównywalna jakość i komfort nie wspominając o cenie !!! no i nie daje łapówek wiec pewnie dlatego ciągle ma problemy co nieraz można było przeczytać w necie .

Ciekawe jak tłumaczyli by się busiarze z bp tour czy ekspressbusa gdyby wsiadła niewidoma na trasę do Krakowa , przecież zlikwidowano połączenie Polskiego Busa i zostało jeździć tylko busami !!! Dziwne ze od kilku lat trwa na dobre taka samowolka i nikt jeszcze się tym nie zajął.

Każdy powinien mieć prawo do przewozu osób bez żadnych koncesji ,wymogiem powinien być tylko odpowiednie zaplecze transportowe  i uprawnienia do prowadzenia pojazdów ,a prawa rynku same wyeliminują tych co się do tego nie nadają .

Tylko że u nas wszystko zawsze jest od d....y strony robione .

le="color:#ff0000;">Każdy powinien mieć prawo do przewozu osób bez żadnych koncesji ,wymogiem powinien być tylko odpowiednie zaplecze transportowe  i uprawnienia do prowadzenia pojazdów ,a prawa rynku same wyeliminują tych co się do tego nie nadają .

Tylko że u nas wszystko zawsze jest od d....y strony robione .

rozwiń
Avatar
pasażer / 10 marca 2016 o 19:09
0

Otóż może wejść. A prywatny przewoźnik nie może jej zabronić. Prywatny przewoźnik winien tak przystosować pojazd by w takiej sytuacji pies nie przeszkadzał pozostałym współpasażerom. I tutaj wyłazi problem naszego prywatnego transportu, czyli brak taboru, którym w cywilizowanym świecie można by wozić normalnie wszystkich, łącznie z niewidomymi z psami przewodnikami. Nasi biznesmeni wolą nas wozić przerabianymi busami, gdzie jest wąsko i ciasno, zamiast normalnymi autokarami. Zresztą jedna firma już zaczęła pokazywać jak to się powinno robić (Polski Bus), to ją lobby busiarskie usunęło z rynku.

Gdyby każdy mógł sobie zakazać wchodzenia niewidomemu z psem przewodnikiem, to za chwilę okazało by się że dla takich ludzi nie ma miejsca w społeczeństwie, w przestrzeni publicznej. Łatwo się pisze dopóki nie ma się problemu.

Trudno mi jako pasażerowi wyobrazić sobie jak do ciasnego busa miała by wejść niewidoma z psem jak osoba zdrowa i bez psa zwija się w kłębek bez możliwości wyprostowania nóg .
Z drugiej strony Lubelscy urzędnicy powinni tak wybierać i decydować o koncesji tylko dla firm z autobusami , busy to na trasę co najwyżej do Świdnika i problemu nie byłoby z pasażerami i niepełnosprawni mieliby godne warunki przewozu .Niestety ale sytuacja z przewoźnikami w Lublinie to jakieś kuriozum , patologia , jak można na kilka godzin puszczać w trasę ciasnego busa ?
To nie jest tak ze busiarz wszystko może , to on ma się dostosować do przepisów i jak mu nie odpowiada to won i niech wozi kartofle po rodzimej wsi ale nie ludzi !!!
Niestety wszyscy wszystkich znają i busiarze czuja się nietykalni , dlaczego przyczepili się do Polskiego Busa ? chyba tylko dlatego ze jako jedyny oferuje to co jest standardem na świecie czyli autobusy , pełną kulturę kierowcy , bezpieczeństwo , nieporównywalna jakość i komfort nie wspominając o cenie !!! no i nie daje łapówek wiec pewnie dlatego ciągle ma problemy co nieraz można było przeczytać w necie .

Ciekawe jak tłumaczyli by się busiarze z bp tour czy ekspressbusa gdyby wsiadła niewidoma na trasę do Krakowa , przecież zlikwidowano połączenie Polskiego Busa i zostało jeździć tylko busami !!! Dziwne ze od kilku lat trwa na dobre taka samowolka i nikt jeszcze się tym nie zajął.

Trudno mi jako pasażerowi wyobrazić sobie jak do ciasnego busa miała by wejść niewidoma z psem jak osoba zdrowa i bez psa zwija się w kłębek bez możliwości wyprostowania nóg .
Z drugiej strony Lubelscy urzędnicy powinni tak wybierać i decydować o koncesji tylko... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 19:02
0

przecież w tych busach kierowcy to prostaki, brak kultury, chamstwo to cecha większości

Musisz często korzystać z ich usług ,jeśli zdołałeś poczynić takie obserwacje i zdołałeś wyciągnąć takie wnioski.

Być może zgodnie z zasadą ( z kim przystajesz takim się stajesz) kierowcy upodabniają się do pasażerów takich jak ty ? No bo skąd indziej biorą przykład do naśladowania.

Dla mnie są zawsze mili i uprzejmi.,no ale jak kuba ....... tak i .............. kubie.

Musisz często korzystać z ich usług ,jeśli zdołałeś poczynić takie obserwacje i zdołałeś wyciągnąć takie wnioski.

Być może zgodnie z zasadą ( z kim przystajesz takim się stajesz) kierowcy upodabniają się do pasażerów takich jak ty ? No bo skąd indziej biorą przykład do naśladowania.

Dla mnie są zawsze mili i uprzejmi.,no ale jak kuba ....... tak i .............. kubie.

rozwiń
Avatar
Piotrek / 10 marca 2016 o 18:27
0

wstyd dla Sądu. przewoźnik (prywatny) ma swój regulamin i on decyduje kogo wiezie. skąd on ma wiedzieć, że pani jest niewidoma? a może ktoś udaje by pieska przetrasportować w inne miejsce.

Przeczytaj jeszcze raz artykuł,a nie jego nagłówek. Pani pokrzywdzona pokazała notatkę kierowcy, że pies asystuje osobie niewidomej. Jesteś aż tak nie poważny, czy może ( mam nadzieję) sobie żartujesz?

Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 18:00
0

Powinni zabrać tej firmie koncesje !!!

Nie byłoby problemu gdyby Lubelscy urzędnicy nie blokowali konkurencji, ten przewoźnik nie spełnia norm w przewożeniu ludzi w XXI wieku .

Może wypowiedzą się urzędniczy i marszałek dlaczego blokują wszystkich z autobusami i tylko bronią trzy firmy busiarskie . Pasażerka jadać Polskim Busem nie miałaby żadnych problemów ale o busiarzach już nieraz pisano złe i co ? maja to swoje stowarzyszenie i są nie do ruszenia , pasażerowie skarżą się na jakość , komfort , bezpieczeństwo , nagrywają filmiki i jakoś to urzędników nie rusza ale problemem jest Polski Bus .

Śmierdzi i to oddawana ale niektórzy  udają że problemu nie widzą i jeszcze potrafią wmówić dobrze ze możecie ciasnym busem dojechać do Warszawy czy Krakowa !!! Powinni prześwietlić dokładnie busiki Contrbus , Bp Tour i Ekspressbusa i znowu wyszłoby że z busów zrobili autobusy . Ktoś powinien również zając się lubelskimi urzędnikami i zbadać czy nie pachnie tu korupcją bo z perspektywy pasażera widać ze jest coś nie tak  !!!

Powinni zabrać tej firmie koncesje !!!

Nie byłoby problemu gdyby Lubelscy urzędnicy nie blokowali konkurencji, ten przewoźnik nie spełnia norm w przewożeniu ludzi w XXI wieku .

rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki 5 2

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 585 57

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 11

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!