Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2009 r.
9:14
Edytuj ten wpis

Pustostan zasiedlony przez dzikich lokatorów. Prawo po ich stronie?

Autor: Zdjęcie autora Maria Balicka
0 17 A A

Wejście na dziko do wyremontowanego lokalu to bezprawie! Pozwoliła na to administracja, nie zabezpieczając go odpowiednio. Nie był nawet zaplombowany! Chodzę obok, to widziałam – denerwuje się Jadwiga Kubiak, mieszkanka budynku na rogu ulic Ruskiej i Targowej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Moja córka Iwona, opiekująca się w tej właśnie kamienicy chorym ojcem, czeka na przydział już 10 lat. Zamiast wprowadzić się do wolnego lokalu będzie czekać dalej płacąc krocie za stancję. Nie popuszczę, pójdę na skargę do Urzędu Miasta i na policję! – grozi pani Jadwiga.

– Nie stać mnie na legalne mieszkanie, więc faktycznie wprowadziłam się na dziko. Nie mogłam gnieździć się na poddaszu na 16 mkw. – z mężem bez pracy, dwójką małych dzieci i chorą babcią – mówi Małgorzata Sosińska, która sprowadziła się do dwupokojowego mieszkania przy ul. Targowej 5/9.

– Poprzedni użytkownicy wyprowadzili się. Po remoncie w czwartek administratorka zamknęła mieszkanie – tłumaczy Ryszard Skoczylas, dyrektor Zakładu Obsługi Mieszkańców Amina sp. z o.o.

- Nie plombujemy mieszkań, bo to jest zaproszenie dla dzikich lokatorów. Jednak i tak w nocy z czwartku na piątek nastąpiło włamanie i wprowadziła się tam rodzina bez przydziału. Po stwierdzeniu tego faktu sporządziliśmy protokół, wysłany następnie do Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Dalsze postępowanie należy do nich.

– Tak, powiadomiliśmy o włamaniu do mieszkania UM – usłyszeliśmy w ZNK. – To nie jest odosobniony przypadek, w roku mamy takich kilkanaście. Przed zasiedleniem każdy lokal jest przez jakiś czas pusty.

– Nie podejrzewam, żeby miała tu miejsce korupcja. Odebraliśmy lokal, po czym został zamknięty. Nie mamy możliwości prawnych, aby usunąć dzikich lokatorów. Lokal odwiedzi komisja, potem sprawa o eksmisję pójdzie do sądu, który zadecyduje, co się z nim stanie – mówi Mirosława Jaworska, kierownik referatu zasobów w Wydziale Spraw Mieszkaniowych UM w Lublinie.

– Zwykle w sprawach dotyczących rodzin z małymi dziećmi sąd orzeka o uprawnieniach do lokalu zastępczego. A tych wciąż jest za mało i trzeba czekać. Zwykle długo. Jak bardzo, decyduje tempo odzyskiwania lokali. Takie mamy prawo po zmianie ustawy w 2001 r.

W ten sposób tworzy się błędne koło. Kolejka po przydział mieszkań komunalnych nie maleje, bo jest dość zdeterminowanych ludzi zajmujących je bez tytułu prawnego.

Prawo stoi po stronie operatywnych za wszelką cenę. Sankcjonuje to, że kto pierwszy się wprowadzi, ten mieszka. Wygodnie i bez kosztów. A dolegliwości związane z ciąganiem go po sądach są tak oddalone w czasie, że nie odstraszają.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
plow / 10 listopada 2009 o 16:21
+1
I po co ta walka na słowa .
Jedna rodzina mniej w kolejce po mieszkanie .
Jeżeli sa pustostany " po remoncie lub przed trzeba je zajmować"
Bo inaczej dostanie je osoba prominentna lub kolesie.
A kolejka do mieszkań i tak się nie zmniejszy.
Avatar
Kamil Śród / 18 czerwca 2018 o 23:18
0
sram na ludzi ktorzy się cwaniaczą bo wszystko mają . nie każdy z nas ma na wszystko nie każdy rodzic nam co kolwiek w życiu pozostawią. sami za***am a nic nie mamy ***e ukrajce żyją u sb za marne grosze a u nas w polsce dostają 500+ dostają mieszkania i plus do tego mops im pomaga . dla czego mi nikt nie da jak sam sobie nie wezmę . niby w naszym kraju jest sprawiedliwość : sam jestem bardzo młodym ojcem : mam córeczkę z innego związku ma już 17 miesięcy jestem na pustostanie już 2 lata i nikt udzielić pomocy nie chcę sam o wszystko walczę nie poddaje się a chodź by coś mi nie wyszło to gazeta telewizja wszelkie inne media benda o mnie pisać mówić . w tym kraju nie ma sprawiedliwośći . zasrane żule menele chlejusy ćpuny dostają pomoc a ja chodziłem się prosiłem guzik mi pomogli . teraz zostaje mi no stoop praca nowa poznana kobieta i oczekiwanie na sprawę sądową . złożyć wniosek o mieszkanie .. spoko a ile będę czekac 15 lat . polska to zdzierstwo przez 15 lat bende się tułał po wynajmach i przepłacał we własnym kraju . opcy kraj np niemczech tam na mieszkanie oczekujesz do 5 miesięcy i jesteś na swoim płacisz 650euro za wszystko . jak widzę to wszystko na co dzień to jest walka ..... nie komentuj zgredzie który się cwaniaczy bo mamusia i tatuś dali ci dobry start i teraz wszystko masz . nie każdy tak ma . ludzie którzy wchodzą na dziko to mają jaja i walczą dla siebie i swoich dzieci i nie komentuj . ludzie rozumcie inne rodziny bo kiedyś i na was przyjdzie czas ... polski kraj to zasrane gówno . gdzies mam błędy i polska ortografię pisze to co myślę a czuje . poczuj się jak 2zl tego ci życzę jak nie rozumiesz . pozdro 666/999
sram na ludzi ktorzy się cwaniaczą bo wszystko mają . nie każdy z nas ma na wszystko nie każdy rodzic nam co kolwiek w życiu pozostawią. sami za***am a nic nie mamy ***e ukrajce żyją u sb za marne grosze a u nas w polsce dostają 500+ dostają mieszkania i plus do tego mops im pomaga . dla czego mi nikt nie da jak sam sobie nie wezmę . niby w naszym kraju jest sprawiedliwość : sam jestem bardzo młodym ojcem : mam córeczkę z innego związku ma już 17 miesięcy jestem na pustostanie już 2 lata i nikt udzielić pomocy nie chcę sam o wszystko walcz... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 22:15
0
wy ludzie jesteście widać bez serca w większości pewnie mieszkacie z rodzicami i nie wiecie o czym piszecie i nawet nie wiecie co ta rodzina przeżywa z babcią która nie trzyma moczu na 16m2 dwójką małych dzieci a pustostanów stoi tyle wolnych że się marnują przez tyle lat i Urząd Miasta nikomu ich nie przydziela,a ta kochajaca dzieci rodzina zrobiła to dla ich dobra. A TAK POZA TYM DZIECI TO PODSTAWA WIEC NIE WNIKAJCIE W TO CO KTOŚ ROBI W NOCY ,widocznie ten kto to pisze nie ma dzieci !!!
Avatar
staś / 17 listopada 2009 o 21:44
0
Gość napisał:
tak jest, najlepiej narodzić dzieci i czekać na kasze mannę z nieba, ojciec dzieci nie pracuje, to niech szuka pracy, chora babcia, a do tej pory gdzie ta babcia mieszkała, nie miała własnego mieszkania przez tyle lat życia, a młodzi do pracy a nie do roboty nocnej i rodzić dzieci nie mając na mieszkanie
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 10:46
0
tak jest, najlepiej narodzić dzieci i czekać na kasze mannę z nieba, ojciec dzieci nie pracuje, to niech szuka pracy, chora babcia, a do tej pory gdzie ta babcia mieszkała, nie miała własnego mieszkania przez tyle lat życia, a młodzi do pracy a nie do roboty nocnej i rodzić dzieci nie mając na mieszkanie
Avatar
Cienias / 11 listopada 2009 o 07:49
0
Z histori Lublina. Pierwsza w III RP Rada Miasta Lublin miała jakąś wizję polityki mieszkaniowej tego miasta. Byli to ludzie niezależni, działacze dzielnicowi którym wyborcy dali słusznie mandat. Prezydentem miasta był wowczas Pan Sławomir Janicki. Otóż podjęli decyzję zgodna z potrzebami ludzi o budownictwie komunalnym. Wsadzono w ziemię sporo forsy. Po 4 latach już za panowania Deptaka wyszło z ziemi 850 mieszkań ( rekord budownictwa mieszkaniowego w III RP ). Gdzie te mieszkania poszły to już inna sprawa. Czy do najbardziej potrzebujących - chyba nie. Następne Rady Miasta składające się z partyjnych "asów" budownictwo komunalne miały i mają w nosie. Jak wybudowano budynek 50 lokalowy przez 2 lata to był ogromny sukces. Orkiestra, TVP i notatki prasowe. Pełny Wersal. Ale potrzeby rosły i rosną a władze Lublina śpią w tym temacie. Miasto Lublin stać zagwarantować w budżecie rocznym kwotę 100 mlnPLN tj. ca 500 lokali mieszkalnych a nie pozorować grę w postaci budowania 50 lokali przez 2 lata. Przecież Gmina posiada największy skarb - darmowe działki budowlane o których śnią inni. Władcy LUBLIN kiedy skończy się Wasz błogi sen? A wybory już za rok. Czy dalej kandydaci na Prezydenta będą mamić nas troską o nasze kłopoty w tym mieszkaniowe.
Z histori Lublina. Pierwsza w III RP Rada Miasta Lublin miała jakąś wizję polityki mieszkaniowej tego miasta. Byli to ludzie niezależni, działacze dzielnicowi którym wyborcy dali słusznie mandat. Prezydentem miasta był wowczas Pan Sławomir Janicki. Otóż podjęli decyzję zgodna z potrzebami ludzi o budownictwie komunalnym. Wsadzono w ziemię sporo forsy. Po 4 latach już za panowania Deptaka wyszło z ziemi 850 mieszkań ( rekord budownictwa mieszkaniowego w III RP ). Gdzie te mieszkania poszły to już inna sprawa. Czy do najbardziej potrzebującyc... rozwiń
Avatar
Tomasz / 10 listopada 2009 o 20:32
0
Kazimierz napisał:
Ludzie w potrzebie i biedzie nieboskiej walczyc z dniem musza a Po tylko wywozi z kraju wszystko i palace opcym buduje.


Niech się wezmą do roboty. Dla mnie bieda nieboska to żaden argument ani przywilej - to konsekwencja, zazwyczaj żulerskiego trybu życia i braku przewidywania. Pomoc społeczna powinna dobrze oddzielać ziarno od plew (czytaj potrzebujących od żuli), czego niestety nie robi.
Avatar
prawnik / 10 listopada 2009 o 17:05
0
Bzdura. Naruszyli posiadanie właściciela nieruchomości, można zastosować instytucję samopomocy dozwolonej i siłą ich wywalić nie czekając na wyrok eksmisyjny. Tylko administrator musi mieć jaja i szybko zadziałać.
Avatar
Slawek W. / 10 listopada 2009 o 16:14
0
Kazimierz napisał:
czytajcie ze zrozumialoscia i zrozumieniem
Tusk nic nie zrobil azeby ludzie mieli gdzie mieszkac i o tym sie pisze rozwarcie i szczerze.
Ale kunusy co to na Kaczynskich pluja nie maja rozumu i w glowie.
Ludzie w potrzebie i biedzie nieboskiej walczyc z dniem musza a Po tylko wywozi z kraju wszystko i palace opcym buduje.

Makabra.....czyzbys byl, drogi Panie Kazimierzu, aktywnym dzialaczem PiS?
Retoryka, ortografia i jasnosc przekazu wydaje mi sie jednoznacznie wskazywac w tym wlasnie kierunku!
Czytajac Ciebie mam wrazenie, ze slucham wywodu obecnego prezydenta RP!

Makabra.....czyzbys byl, drogi Panie Kazimierzu, aktywnym dzialaczem PiS?
Retoryka, ortografia i jasnosc przekazu wydaje mi sie jednoznacznie wskazywac w tym wlasnie kierunku!
Czytajac Ciebie mam wrazenie, ze slucham wywodu obecnego prezydenta RP! rozwiń
Avatar
VIP / 10 listopada 2009 o 14:24
0
Ile to milionów mieszkań miał wybudować pis ?? 3 miliony czy ile ?? Ile z nich powstało ?? i dla czego pasożyty społeczne maja mieć za darmo, a ja na własne M musze zapierd... całe życie ??
Avatar
Kamil Śród / 18 czerwca 2018 o 23:18
0
sram na ludzi ktorzy się cwaniaczą bo wszystko mają . nie każdy z nas ma na wszystko nie każdy rodzic nam co kolwiek w życiu pozostawią. sami za***am a nic nie mamy ***e ukrajce żyją u sb za marne grosze a u nas w polsce dostają 500+ dostają mieszkania i plus do tego mops im pomaga . dla czego mi nikt nie da jak sam sobie nie wezmę . niby w naszym kraju jest sprawiedliwość : sam jestem bardzo młodym ojcem : mam córeczkę z innego związku ma już 17 miesięcy jestem na pustostanie już 2 lata i nikt udzielić pomocy nie chcę sam o wszystko walczę nie poddaje się a chodź by coś mi nie wyszło to gazeta telewizja wszelkie inne media benda o mnie pisać mówić . w tym kraju nie ma sprawiedliwośći . zasrane żule menele chlejusy ćpuny dostają pomoc a ja chodziłem się prosiłem guzik mi pomogli . teraz zostaje mi no stoop praca nowa poznana kobieta i oczekiwanie na sprawę sądową . złożyć wniosek o mieszkanie .. spoko a ile będę czekac 15 lat . polska to zdzierstwo przez 15 lat bende się tułał po wynajmach i przepłacał we własnym kraju . opcy kraj np niemczech tam na mieszkanie oczekujesz do 5 miesięcy i jesteś na swoim płacisz 650euro za wszystko . jak widzę to wszystko na co dzień to jest walka ..... nie komentuj zgredzie który się cwaniaczy bo mamusia i tatuś dali ci dobry start i teraz wszystko masz . nie każdy tak ma . ludzie którzy wchodzą na dziko to mają jaja i walczą dla siebie i swoich dzieci i nie komentuj . ludzie rozumcie inne rodziny bo kiedyś i na was przyjdzie czas ... polski kraj to zasrane gówno . gdzies mam błędy i polska ortografię pisze to co myślę a czuje . poczuj się jak 2zl tego ci życzę jak nie rozumiesz . pozdro 666/999
sram na ludzi ktorzy się cwaniaczą bo wszystko mają . nie każdy z nas ma na wszystko nie każdy rodzic nam co kolwiek w życiu pozostawią. sami za***am a nic nie mamy ***e ukrajce żyją u sb za marne grosze a u nas w polsce dostają 500+ dostają mieszkania i plus do tego mops im pomaga . dla czego mi nikt nie da jak sam sobie nie wezmę . niby w naszym kraju jest sprawiedliwość : sam jestem bardzo młodym ojcem : mam córeczkę z innego związku ma już 17 miesięcy jestem na pustostanie już 2 lata i nikt udzielić pomocy nie chcę sam o wszystko walcz... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 22:15
0
wy ludzie jesteście widać bez serca w większości pewnie mieszkacie z rodzicami i nie wiecie o czym piszecie i nawet nie wiecie co ta rodzina przeżywa z babcią która nie trzyma moczu na 16m2 dwójką małych dzieci a pustostanów stoi tyle wolnych że się marnują przez tyle lat i Urząd Miasta nikomu ich nie przydziela,a ta kochajaca dzieci rodzina zrobiła to dla ich dobra. A TAK POZA TYM DZIECI TO PODSTAWA WIEC NIE WNIKAJCIE W TO CO KTOŚ ROBI W NOCY ,widocznie ten kto to pisze nie ma dzieci !!!
Avatar
staś / 17 listopada 2009 o 21:44
0
Gość napisał:
tak jest, najlepiej narodzić dzieci i czekać na kasze mannę z nieba, ojciec dzieci nie pracuje, to niech szuka pracy, chora babcia, a do tej pory gdzie ta babcia mieszkała, nie miała własnego mieszkania przez tyle lat życia, a młodzi do pracy a nie do roboty nocnej i rodzić dzieci nie mając na mieszkanie
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 10:46
0
tak jest, najlepiej narodzić dzieci i czekać na kasze mannę z nieba, ojciec dzieci nie pracuje, to niech szuka pracy, chora babcia, a do tej pory gdzie ta babcia mieszkała, nie miała własnego mieszkania przez tyle lat życia, a młodzi do pracy a nie do roboty nocnej i rodzić dzieci nie mając na mieszkanie
Avatar
Cienias / 11 listopada 2009 o 07:49
0
Z histori Lublina. Pierwsza w III RP Rada Miasta Lublin miała jakąś wizję polityki mieszkaniowej tego miasta. Byli to ludzie niezależni, działacze dzielnicowi którym wyborcy dali słusznie mandat. Prezydentem miasta był wowczas Pan Sławomir Janicki. Otóż podjęli decyzję zgodna z potrzebami ludzi o budownictwie komunalnym. Wsadzono w ziemię sporo forsy. Po 4 latach już za panowania Deptaka wyszło z ziemi 850 mieszkań ( rekord budownictwa mieszkaniowego w III RP ). Gdzie te mieszkania poszły to już inna sprawa. Czy do najbardziej potrzebujących - chyba nie. Następne Rady Miasta składające się z partyjnych "asów" budownictwo komunalne miały i mają w nosie. Jak wybudowano budynek 50 lokalowy przez 2 lata to był ogromny sukces. Orkiestra, TVP i notatki prasowe. Pełny Wersal. Ale potrzeby rosły i rosną a władze Lublina śpią w tym temacie. Miasto Lublin stać zagwarantować w budżecie rocznym kwotę 100 mlnPLN tj. ca 500 lokali mieszkalnych a nie pozorować grę w postaci budowania 50 lokali przez 2 lata. Przecież Gmina posiada największy skarb - darmowe działki budowlane o których śnią inni. Władcy LUBLIN kiedy skończy się Wasz błogi sen? A wybory już za rok. Czy dalej kandydaci na Prezydenta będą mamić nas troską o nasze kłopoty w tym mieszkaniowe.
Z histori Lublina. Pierwsza w III RP Rada Miasta Lublin miała jakąś wizję polityki mieszkaniowej tego miasta. Byli to ludzie niezależni, działacze dzielnicowi którym wyborcy dali słusznie mandat. Prezydentem miasta był wowczas Pan Sławomir Janicki. Otóż podjęli decyzję zgodna z potrzebami ludzi o budownictwie komunalnym. Wsadzono w ziemię sporo forsy. Po 4 latach już za panowania Deptaka wyszło z ziemi 850 mieszkań ( rekord budownictwa mieszkaniowego w III RP ). Gdzie te mieszkania poszły to już inna sprawa. Czy do najbardziej potrzebującyc... rozwiń
Avatar
Tomasz / 10 listopada 2009 o 20:32
0
Kazimierz napisał:
Ludzie w potrzebie i biedzie nieboskiej walczyc z dniem musza a Po tylko wywozi z kraju wszystko i palace opcym buduje.


Niech się wezmą do roboty. Dla mnie bieda nieboska to żaden argument ani przywilej - to konsekwencja, zazwyczaj żulerskiego trybu życia i braku przewidywania. Pomoc społeczna powinna dobrze oddzielać ziarno od plew (czytaj potrzebujących od żuli), czego niestety nie robi.
Avatar
prawnik / 10 listopada 2009 o 17:05
0
Bzdura. Naruszyli posiadanie właściciela nieruchomości, można zastosować instytucję samopomocy dozwolonej i siłą ich wywalić nie czekając na wyrok eksmisyjny. Tylko administrator musi mieć jaja i szybko zadziałać.
Avatar
plow / 10 listopada 2009 o 16:21
+1
I po co ta walka na słowa .
Jedna rodzina mniej w kolejce po mieszkanie .
Jeżeli sa pustostany " po remoncie lub przed trzeba je zajmować"
Bo inaczej dostanie je osoba prominentna lub kolesie.
A kolejka do mieszkań i tak się nie zmniejszy.
Avatar
Slawek W. / 10 listopada 2009 o 16:14
0
Kazimierz napisał:
czytajcie ze zrozumialoscia i zrozumieniem
Tusk nic nie zrobil azeby ludzie mieli gdzie mieszkac i o tym sie pisze rozwarcie i szczerze.
Ale kunusy co to na Kaczynskich pluja nie maja rozumu i w glowie.
Ludzie w potrzebie i biedzie nieboskiej walczyc z dniem musza a Po tylko wywozi z kraju wszystko i palace opcym buduje.

Makabra.....czyzbys byl, drogi Panie Kazimierzu, aktywnym dzialaczem PiS?
Retoryka, ortografia i jasnosc przekazu wydaje mi sie jednoznacznie wskazywac w tym wlasnie kierunku!
Czytajac Ciebie mam wrazenie, ze slucham wywodu obecnego prezydenta RP!

Makabra.....czyzbys byl, drogi Panie Kazimierzu, aktywnym dzialaczem PiS?
Retoryka, ortografia i jasnosc przekazu wydaje mi sie jednoznacznie wskazywac w tym wlasnie kierunku!
Czytajac Ciebie mam wrazenie, ze slucham wywodu obecnego prezydenta RP! rozwiń
Avatar
VIP / 10 listopada 2009 o 14:24
0
Ile to milionów mieszkań miał wybudować pis ?? 3 miliony czy ile ?? Ile z nich powstało ?? i dla czego pasożyty społeczne maja mieć za darmo, a ja na własne M musze zapierd... całe życie ??
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 9 4

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 0 0

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 1 0

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 0 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 2 0

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 2

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 16 3

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 7 29

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 117 22

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi?

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi? 21 5

Na tablice informujące o zgnilcu amerykańskim pszczół i tzw. obszarze zapowietrzonym można się natknąć w Lublinie, Niemcach, Wólce i Jastkowie. Ognisko tej groźnej choroby odnotowano w podlubelskim Dysie.

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie?
film

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie? 8 11

Adrianna wracała z dyskoteki. Podwózkę do domu zaproponowało jej pięciu ochroniarzy. W mieszkaniu, jak twierdzi dziewczyna, została wykorzystana seksualnie. Dlaczego policja nie chciała przyjąć zawiadomienia o gwałcie?

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady 0 0

26-latek z Łukowa bez prawa jazdy, ubezpieczenia i po alkoholu spowodował we wtorek kolizję. Okazało się, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego.

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje 0 1

Chcesz przewieźć jakiś gabarytowy ładunek na terenie Lublina? Przeprowadzasz się, przenosisz firmę albo sprzedajesz nieużywany sprzęt AGD? Transport możesz załatwić naprawdę bardzo szybko, bezpiecznie i tanio. Tak, jak jeszcze nigdy wcześniej. Wystarczy jeden przemyślany krok.