Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2019 r.
8:21

Rabin i biskup spotkali się w Lublinie. Ukazał się artykuł nawołujący do morderstwa

13 34 A A

40-latek z Lublina odpowie za napaść na Albańczyka. Pobił go i groził śmiercią z powodu jego narodowości. Śledczy z Lublina odnotowują dziesiątki ataków na podobnym tle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu Zbigniewowi Ł. trafił właśnie do lubelskiego sądu. Sprawa dotyczy wydarzeń z października ubiegłego roku. Ofiarą mężczyzny padł Hodo H., Albańczyk mieszkający od kilku lat w Polsce. Feralnego wieczora mężczyzna stał przed barem przy al. Tysiąclecia i rozmawiał przez telefon. Podszedł do niego obcy mężczyzna. Z relacji Albańczyka wynika, że zaczął go wyzywać. Opluł go, szarpał za ubranie i kopnął w nogę. Kazał mu również wynosić się z Polski. Groził przy tym śmiercią.

– Do wieczora nie będziesz żył. Zabiję wszystkich Arabów. Zrobię tak, jak ten w Norwegii. Polska jest dla Polaków – miał krzyczeć Zbigniew Ł.

Hodo H. odepchnął napastnika, po czym wszedł do baru i zawiadomił ochronę dworca PKS. Zbigniew Ł. odszedł. Po pewnym czasie Albańczyk zauważył, że mężczyzna wraca w kierunku baru. Z akt sprawy wynika, że Hodo H., wyszedł na zewnątrz, by z nim porozmawiać. Zbigniew Ł. natychmiast zaczął okładać go pięściami po twarzy. Zadał mu kilka ciosów i uciekł. Trzy dni później Hodo H. zauważył go na dworcu. Napastnik został zatrzymany przez ochroniarzy i policjantów. Później usłyszał zarzuty dotyczące stosowania przemocy i gróźb z powodu przynależności narodowej. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Teraz częściowo przyznał się do winy. Twierdził, że tylko opluł i groził Albańczykowi. Tłumaczył również, że ma problem z alkoholem, po którym „gorzej się zachowuje”.

Nawoływali do zabicia rabina

W ubiegłym roku lubelska prokuratura prowadziła 95 postępowań dotyczących stosowania różnego rodzaju przemocy na tle przynależności rasowej lub narodowej oraz publicznego nawoływania do przemocy. Sześciu podejrzanych trafiło do aresztu, a 32 sprawy zakończyły się już postawieniem zarzutów. Spośród wszystkich wspomnianych postępowań, 26 dotyczyło mowy nienawiści w internecie.

Jedna z głośniejszych spraw tego rodzaju dotyczy ataku na abp. Grzegorz Rysia i rabina Boaza Pasha. We wrześniu ubiegłego roku duchowni uczestniczyli w tzw. debacie dwóch ambon, zorganizowanej w bazylice oo. Dominikanów w Lublinie. Przed debatą, na portalu gazetawarszawska.com pojawił się potępiający ją artykuł.

– Czy polscy katolicy w Lublinie, a i chyba w całej Polsce, upadli tak nisko, że na to pozwolą – pytała redakcja portalu. O biskupie Rysiu pisano, jako o „bydlaku, którego nie wolno tolerować”.

– Wziąć pały, wypałować tych dwóch bandziorów, dominikanów wypędzić z Lublina! Banicja!!!” – pisali autorzy tekstu o uczestnikach debaty.

Tu po wydarzeniu na tym samym portalu opublikowano artykuł pt. "Rabin Boaz Pash musi zginąć".

– Jeżeli rabin Boaz Pash przekroczy próg Bazyliki jako żyd sakralny, to musi zostać stracony z woli Boga Ojca Najwyższego w Trójcy Przenajświętszej Jedynego – można było przeczytać w tekście.

Prokuratura nie ustaliła jeszcze, kto dokładnie jest autorem tekstu. Trop wiedzie do Kanady, gdzie zlokalizowane są serwery portalu. Lubelscy śledczy wystąpili już do Kanadyjczyków z wnioskiem o pomoc prawną.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TK / 19 stycznia 2019 o 09:05
+28
Artykuł akurat dziś opublikowany. Po co? Nawałnica trwa
Avatar
Mike / 19 stycznia 2019 o 11:42
+27
A Ukrainiec wielokrotnie wygrażający Polakom drugim Wołyniem wypuszczony przez lubelski/polski sąd (sędzina Pani Komsta) z karą 300 zł! ot sprawiedliwość polskich sądów...
Avatar
tylko prawda wyzwala / 19 stycznia 2019 o 14:23
+23
--->>> LEWACTWO ZA WSZELKA CENĘ PRZED WYBORAMI CHCE ZAMKNĄĆ POLAKOM USTA - PRAWDA DLA CZERWONYCH DIABŁOW JEST NIE DO ZNIESIENIA !!!
Avatar
JUREK - złoty melon / 19 stycznia 2019 o 14:27
+18
"RÓBTA CO CHCETA" - po co komu ochrona na imprezie masowej
Avatar
Gość / 19 stycznia 2019 o 11:08
+16
Za artystyczną zbiórkę funduszy na zabicie pewnego polityka przeprowadzaną przez parę lat, obsada Teatru Powszechnego w Wwie powinna stanąć przed sądem. Bezrefleksyjni artyści?
Avatar
Joanna / 19 stycznia 2019 o 09:09
+16
Wygląda niestety na to ,że , przepraszam za myśl, ta śmierć komus była potrzebna. To widać i słychać. Może jednak argumenty i program!
Avatar
tyle w temacie / 19 stycznia 2019 o 14:47
+14
KPK, kan. 1242 – "W kościołach nie należy grzebać zmarłych, chyba że chodzi o Biskupa Rzymskiego, kardynałów lub biskupów diecezjalnych, również emerytowanych, którzy powinni być chowani we własnym kościele".
Avatar
ALEK / 19 stycznia 2019 o 10:49
+10
Niestety wielu ludzi myślących że są prawdziwymi Polakami i prawdziwymi katolikami są z gruntu  rzeczy mściwi nietolerncyjni i siejący wokół siebie jad nienawiści i ksenofobii. Trudno będzie przywrócić ich do społeczeństwa.
Avatar
Nomad / 19 stycznia 2019 o 12:29
+4
Portale typu gazetawarszawska.com powinny byc nadzorowane przez policje..."DZIENNIKARZ"(o ile mozna go tak nazwać) wypisujacy takie rzeczy powinien mieć odbierane prawo do wyjkonywania zawodu na lat 10.Jezeli nie bedzie sie stosował...kara pieniężna regulowana na zasadzie...5krotna srednia krajowa i wzwyż...do 100 tys.zł.Nic tak nie boli jak strata pieniedzy.
Avatar
goj / 19 stycznia 2019 o 11:45
+4
Mam pytanie, w nawiązaniu do podjętej przed rokiem w USA ustawie 447 dotyczącej zwrotu bezspadkowego mienia żydow organizacjom syjonistycznych satanistów podszywających się pod żydów, wg której mamy zwrócić 300 miliardów dolarów, czy było to przedmiotem rozmów rabina z biskupem? i kolejne pytanie czy mówienie o tej bandyckiej złodziejsiej ustawie wpisują się w mowę nienawiści?
Avatar
Niestety / 20 stycznia 2019 o 07:58
0
Są jednak ludzie niereformowalni ,sieją kłamstwa i tworzą klimat do awantur.Żeby ukrócić takie niebezpieczeństwa,trzeba zamknąć fałszywe portale,gazety i na jakiś czas nawet tvpis.Może bez tej propagandy ,wyciszy się agresję
Avatar
tellchar / 19 stycznia 2019 o 21:20
+1
KPK, kan. 1242 – "W kościołach nie należy grzebać zmarłych, chyba że chodzi o Biskupa Rzymskiego, kardynałów lub biskupów diecezjalnych, również emerytowanych, którzy powinni być chowani we własnym kościele".
  Czyli Płażyński też został nielegalnie pochowany w kosciele mariackim w Gdańsku? Czyli Lech Kaczyński wraz z małżonką zostali nielegalnie pochowani w kaplicy będącej częścią katedry na Wawelu? Odróżniasz słowa "nie należy", od "nie wolno"?
  Czyli Płażyński też został nielegalnie pochowany w kosciele mariackim w Gdańsku? Czyli Lech Kaczyński wraz z małżonką zostali nielegalnie pochowani w kaplicy będącej częścią katedry na Wawelu? Odróżniasz słowa "nie należy", od "nie wolno"? rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2019 o 18:24
+1
Nie potrzebny ten artykuł w tym momencie.
Avatar
Pamiętamy / 19 stycznia 2019 o 17:16
+2
Podżeganie do czynów karalnych winno być karalne i co do tego nie ma wątpliwości. Tyle tylko, ze negatywne opinie o innych nacjach kwalifikowane są często jako mowa nienawiści i podżeganie choć tak naprawdę podżeganiem nie są i wyrażają jedynie pewne negatywne stanowisko do czego przecież każdy ma prawo. A przy okazji to przypominam że po zabójstwie Rosiaka powstała tzw Deklaracja Łódzka czyli pakt o nieagresji. Pierwszy podpisał ją Kaczyński, Tusk i Komorowski nigdy nie podpisali . Ci którzy dziś głośno krzyczą , że zabójstwo Adamowicza było pierwszym mordem politycznym po Narutowiczu zapominają jakoś dziwnie o Rosiaku i również o tym, że sprawcą zabójstwa Adamowicza nie jest ani członek ani sympatyk PiS a człowiek chory psychicznie natomiast zabójca Rosiaka to były członek PO
Podżeganie do czynów karalnych winno być karalne i co do tego nie ma wątpliwości. Tyle tylko, ze negatywne opinie o innych nacjach kwalifikowane są często jako mowa nienawiści i podżeganie choć tak naprawdę podżeganiem nie są i wyrażają jedynie pewne negatywne stanowisko do czego przecież każdy ma prawo. A przy okazji to przypominam że po zabójstwie Rosiaka powstała tzw Deklaracja Łódzka czyli pakt o nieagresji. Pierwszy podpisał ją Kaczyński, Tusk i Komorowski nigdy nie podpisali . Ci którzy dziś głośno krzyczą , że zabójstwo Adamowicza b... rozwiń
Avatar
Lubelak / 19 stycznia 2019 o 17:02
+1
Od kilku lat bywam w Albanii. Całe szczęście że pod tym względem naród ten jest bardziej tolerancyjny. Wogole jeżdżąc dużo po świecie nie doświadczyłem niczego negatywnego czy to w Amerykach, Azji czy w Afryce. Najgorzej że zdecydowana większość polaków jest normalnie nastawiona do ludzi tylko przez takich ćwierć-mózgów świat wyrabia sobie opinie.
Avatar
jakoś / 19 stycznia 2019 o 16:39
+2
Niestety wielu ludzi myślących że są prawdziwymi Polakami i prawdziwymi katolikami są z gruntu  rzeczy mściwi nietolerncyjni i siejący wokół siebie jad nienawiści i ksenofobii. Trudno będzie przywrócić ich do społeczeństwa.
 Charakterystyczne, że przymiotami katolików zajmują się walczący z kościołem ateiści i wyznawcy innych religii i "religii"; o tolerancji wrzeszczą ci, którzy nie uznają potrzeby dyskusji i argumentów; w imieniu społeczeństwa wypowiadają się hałaśliwe jednostki z zamierających ugrupowań. 
Avatar
Gość / 19 stycznia 2019 o 16:32
+2
No to Jacku Szydłowski pofatyguj się do Izraela i tam zobaczysz na muralach ukrzyżowanych trolli z Mc`Donalda. Zobaczysz filmiki w których małpa robi za Jezusa i którą to małpę ,małolata kłuje szpilą drwiąc z męki Chrystusa. Jak Żydzi szanują nas i nasze świętości to najlepiej było widać po żydowskim kapłanie zatrudnionym na KUL Jakubie Romualdzie Waszkinelu-Wekslerze - pracował tam do osiągnięcia wieku emerytalnego i kiedy go osiągnął zrzucił sutannę , pobrykał w Jesziwie z rabinem Schudrichem , zabrał się i wyjechał do Izraela by tam zamieszkać w jakimś kibucu. Jak sądzisz odmawia dzisiaj Zdrowaś Mario i Ojcze Nasz ? Komu wy służycie w tych gazetach piętnując swój Naród ? a może polski Naród jest wam obcy i polskość uważacie za nienormalność ?
No to Jacku Szydłowski pofatyguj się do Izraela i tam zobaczysz na muralach ukrzyżowanych trolli z Mc`Donalda. Zobaczysz filmiki w których małpa robi za Jezusa i którą to małpę ,małolata kłuje szpilą drwiąc z męki Chrystusa. Jak Żydzi szanują nas i nasze świętości to najlepiej było widać po żydowskim kapłanie zatrudnionym na KUL Jakubie Romualdzie Waszkinelu-Wekslerze - pracował tam do osiągnięcia wieku emerytalnego i kiedy go osiągnął zrzucił sutannę , pobrykał w Jesziwie z rabinem Schudrichem , zabrał się i wyjechał do Izraela by tam zamie... rozwiń
Avatar
Polecam / 19 stycznia 2019 o 16:27
-1
***s://gloria.tv/article/PmSVUSzdSPJY1GQW3z6aAe2JV
Avatar
Gość / 19 stycznia 2019 o 16:05
+2
"Takiej histerii w mediach nie było nawet po zamachu na Wojtyłę. Nagle PA to nowy święty prorok. Santo subito!".
Avatar
Witek / 19 stycznia 2019 o 14:58
0
Biedactwo, nadzór toTobie byłby potrzebny! Zacznij myśleć!
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zadebiutują młodzi dyskutanci książkowi

Lublin: Zadebiutują młodzi dyskutanci książkowi 0 0

Spotkania z ulubionymi książkami, japoński teatrzyk Kamishibai i zabawa w opowiadane historyjki – takie m.in. atrakcje przygotowała dla dzieci Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej

Zespół Hunter wystąpi w Lublinie
28 marca 2019, 19:00

Zespół Hunter wystąpi w Lublinie 0 0

Już 28 marca do Lublina powróci ceniona polska grupa muzyczna Hunter, grająca szeroko pojętą muzykę metalową. O godz. 19 formacja wystąpi na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Powiślak zremisował z Kryształem 2:2, ale zagrał słaby mecz

Powiślak zremisował z Kryształem 2:2, ale zagrał słaby mecz 0 0

Mimo całkiem niezłego wyniku w kolejnym sparingu – 2:2 z Kryształem Werbkowice trener Powiślaka Łukasz Giza nie był zadowolony z postawy swojego zespołu

"Leżaki" trafiły także do rzeźni w woj. lubelskim. Producenci mięsa liczą straty

"Leżaki" trafiły także do rzeźni w woj. lubelskim. Producenci mięsa liczą straty 23 9

Producenci wołowiny już odczuwają negatywne finansowe skutki odkrycia nielegalnego uboju chorego bydła w rzeźni na Mazowszu. Jak ustaliliśmy, padłe krowy były również wcześniej przewożone do jednej z rzeźni w woj. lubelskim. Po sygnale od inspekcji weterynaryjnej sprawą zajęła się prokuratura

Są już bilety na Filmoffo

Są już bilety na Filmoffo 0 0

Ruszyła sprzedaż biletów na komercyjne wydarzenia w ramach 12. edycji Festiwalu Kina Offowego Filmoffo w Opolu Lubelskim. To jedna z najstarszych i najważniejszych tego typu imprez w naszym województwie, prezentująca kino niezależne i muzykę alternatywną

Potrącenie pieszego na osiedlowym parkingu [zdjęcia]
galeria

Potrącenie pieszego na osiedlowym parkingu [zdjęcia] 2 2

W niedzielę, około godz. 21:00, na osiedlowym parkingu pomiędzy ul. rotm. Pileckiego, a ul. Na Stoku, doszło do kolizji z udziałem pieszego. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję.

Azoty szukają nowego prezesa. Poznamy go wiosną

Azoty szukają nowego prezesa. Poznamy go wiosną 0 7

Wiosną poznamy nowego prezesa, wiceprezesów oraz członków zarządu Zakładów Azotowych „Puławy”. Rekrutacja trwa. Z procedury wykluczeni zostali m.in. pracownicy biur poselskich oraz osoby zatrudnione przez partie polityczne.

Odnowią kamienicę w centrum Lublina. Projekt jest już gotowy

Odnowią kamienicę w centrum Lublina. Projekt jest już gotowy 22 8

Miasto zabiera się za odnowienie elewacji kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 53. Projekt jest już gotowy, wkrótce ma być też pozwolenie budowlane. Prace powinny się rozpocząć późną wiosną lub latem

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lutego 2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lutego 2019 0 0

Nowy szef LODR: Stawiam na silne, nowoczesne rolnictwo

Nowy szef LODR: Stawiam na silne, nowoczesne rolnictwo 0 10

Wiesław Orzędowski jest nowym dyrektorem Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Ma dwóch zastępców

Lubelskie: Szpitale powiatowe o krok od zapaści

Lubelskie: Szpitale powiatowe o krok od zapaści 21 10

Coraz większe kłopoty finansowe i brak personelu. Jak tak dalej pójdzie, powiatowe szpitale będą musiały zamykać oddziały. Związek Powiatów Polskich chce pilnie spotkać się w tej sprawie z ministrem zdrowia

HMP w lekkiej atletyce: Złota Sofia Ennaoui, sześć medali dla woj. lubelskiego

HMP w lekkiej atletyce: Złota Sofia Ennaoui, sześć medali dla woj. lubelskiego 17 1

Bardzo dobry występ naszych zawodników przy okazji 63. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W sumie zawodnicy klubów z województwa lubelskiego wywalczyli sześć krążków. Nie zawiodła oczywiście Sofia Ennaoui z AZS UMCS Lublin, która do swojej kolekcji dołożyła kolejny tytuł mistrzyni Polski

Sparingowy weekend zespołów z lubelskiej klasy okręgowej

Sparingowy weekend zespołów z lubelskiej klasy okręgowej 1 0

Świdniczanka Świdnik Mały przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Do zespołu Pawła Pranagala dołączyło dwóch nowych zawodników

Przebudowa ul. Grygowej w Lublinie. Kiedy otwarcie trasy? [zdjęcia]
galeria

Przebudowa ul. Grygowej w Lublinie. Kiedy otwarcie trasy? [zdjęcia] 84 9

Do końca marca ma się zakończyć przebudowa ul. Grygowej, która została poszerzona o drugą jezdnię i dostała nowe wiadukty nad torami kolejowymi. Otwarcia trasy można się spodziewać wiosną, choć budowa ostatnio zwolniła. – Nie ma zagrożenia, że droga nie powstanie na czas – zapewnia Ratusz

Potok Sitno poszukuje stopera z charyzmą

Potok Sitno poszukuje stopera z charyzmą 0 0

Potok Sitno ma za sobą bardzo nieudaną jesień i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Jednak trener Krzysztof Rysak i jego podopieczni wierzą, że wiosną drużyna wydostanie się ze strefy spadkowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.