Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2007 r.
10:51
Edytuj ten wpis

Radni PiS chcą od Echa 300 mln

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Coraz mniejsze są szanse na przełom w sprawie hipermarketu na górkach czechowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W rządzącej miastem koalicji PiS-PO nie ma zgodności w tej sprawie. Prawdopodobnie zwolennikom tej inwestycji zabraknie głosów.

Aby market powstał, Rada Miasta musi przegłosować uchwałę umożliwiającą zmianę planu zagospodarowania terenu. Głosowanie odbędzie się
29 listopada. Największy w Radzie Miasta klub radnych Prawo i Sprawiedliwość najprawdopodobniej nie poprze uchwały. PiS nie zgadza się na wynegocjowane przez prezydenta Lublina porozumienie ze spółką Echo Investment, która jako właściciel górek od lat zabiega w Ratuszu o zmianę planu.

Porozumienie zakłada, że Echo "odwdzięczy się” miastu, budując na własny koszt wielopoziomowe skrzyżowanie al. Solidarności z al. Sikorskiego i urządzając park na znacznej części górek. A jeśli tego nie zrobi, zapłaci Ratuszowi 80 mln zł kary. Echo przystało na te warunki.

- Ale dla nas są one nie do przyjęcia - mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący klubu radnych PiS. - Echo wcale nie robi nam łaski. Przebudowa dróg i tak leży w interesie inwestora, bo nikt nie przyjedzie do galerii handlowej, jeśli będzie musiał 20 minut stać w korku. A poza tym, z prawa wynika, że jeśli ktoś buduje nowy obiekt, to musi też dostosować układ dróg. Tak robi Felicity i to bez żadnego proszenia - dodaje Kowalczyk.

Szef klubu PiS chce, żeby warunkiem ugody ze spółką, było przekazanie przez Echo Investment 300 milionów złotych na budowę lotniska w Świdniku. Kowalczyk zapowiada, że podczas zaplanowanego na 29 listopada głosowania w sprawie górek, w jego klubie będzie obowiązywać dyscyplina.

W tej sprawie podzielony jest klub Platformy Obywatelskiej. Szef klubu wiele razy publicznie wypowiadał się przeciw tej inwestycji. Tak jak on mogą jeszcze zagłosować także dwaj inni radni PO. Prezydentowi z odsieczą przybędzie... opozycja. - Bo taki stan rzeczy nie może trwać już dłużej - mówi Monika Wac, szefowa klubu Lewica i Demokraci.

Jeśli te zapowiedzi się potwierdzą, głosowanie wygrają przeciwnicy marketu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prawnik / 15 listopada 2007 o 01:09
0
Poczytaj najpierw troszke o prawie wekslowym i nie wypisuj glupot.
Avatar
Też z czechowa / 15 listopada 2007 o 00:21
0
Mieszkam w pobliżu planowanego hipermarketu i też byłem zapobiegliwy kupując mieszkanie w okolicy terenu przeznaczonego na PARK. Chcę spokojnie i cicho mieszkać i nie przekinuje mnie interes prywatny mojego sąsiada, który także wiedział co kupuje. Czy Pani WAc chciałaby miec hiprmarkecik pod domem???
Avatar
kkk / 15 listopada 2007 o 00:16
0
Primo, wEksel jest wątpliwym zabezpieczeniem, bo można go unieważnić, a po drugie nie gwarantuje on nic, jeżeli następnego dnia spółka ECOŚTAM z o.o. ogłosi likwidację !! Hipoteka byłaby lepsza.Secundo, zresztą mam wątpliwość, czy weksel w ogóle byłby ważny, bo jakie roszczenie on zabezpiecza, czy mają one charakter cywilnoprawny ???/ przypominam kazus - weksle posłów samoobrony/. Po trzecie najpierw konsultacje społeczne, a potem zmiana planów. Rację mają także komentatorzy, którzy uważają, że najpierw należy wyjaśnić sprawę karną dotyczącą korupcji na górkach. Po czwarte, zupełnie nie rozumiem, dlaczego sprawa umowy miałaby być utajniona, jak twierdzi Kurier Lubelski?? Ta umowa nie dotyczy inetersu prywatnego gminy, lecz sprawy publicznej, sprawy dotyczącej mieszkańców. To powinno być jawne. Sądze, że dziennikarze powinni zaskarżyć decyzję o utajnieniu umowy do sądu!!
Primo, wEksel jest wątpliwym zabezpieczeniem, bo można go unieważnić, a po drugie nie gwarantuje on nic, jeżeli następnego dnia spółka ECOŚTAM z o.o. ogłosi likwidację !! Hipoteka byłaby lepsza.Secundo, zresztą mam wątpliwość, czy weksel w ogóle byłby ważny, bo jakie roszczenie on zabezpiecza, czy mają one charakter cywilnoprawny ???/ przypominam kazus - weksle posłów samoobrony/. Po trzecie najpierw konsultacje społeczne, a potem zmiana planów. Rację mają także komentatorzy, którzy uważają, że najpierw należy wyjaśnić sprawę karną dotyczącą... rozwiń
Avatar
kkk / 15 listopada 2007 o 00:15
0
Primo, wEksel jest wątpliwym zabezpieczeniem, bo można go unieważnić, a po drugie nie gwarantuje on nic, jeżeli następnego dnia spółka ECOŚTAM z o.o. ogłosi likwidację !! Hipoteka byłaby lepsza.Secundo, zresztą mam wątpliwość, czy weksel w ogóle byłby ważny, bo jakie roszczenie on zabezpiecza, czy mają one charakter cywilnoprawny ???/ przypominam kazus - weksle posłów samoobrony/. Po trzecie najpierw konsultacje społeczne, a potem zmiana planów. Rację mają także komentatorzy, którzy uważają, że najpierw należy wyjaśnić sprawę karną dotyczącą korupcji na górkach. Po czwarte, zupełnie nie rozumiem, dlaczego sprawa umowy miałaby być utajniona, jak twierdzi Kurier Lubelski?? Ta umowa nie dotyczy inetersu prywatnego gminy, lecz sprawy publicznej, sprawy dotyczącej mieszkańców. To powinno być jawne. Sądze, że dziennikarze powinni zaskarżyć decyzję o utajnieniu umowy do sądu!!
Primo, wEksel jest wątpliwym zabezpieczeniem, bo można go unieważnić, a po drugie nie gwarantuje on nic, jeżeli następnego dnia spółka ECOŚTAM z o.o. ogłosi likwidację !! Hipoteka byłaby lepsza.Secundo, zresztą mam wątpliwość, czy weksel w ogóle byłby ważny, bo jakie roszczenie on zabezpiecza, czy mają one charakter cywilnoprawny ???/ przypominam kazus - weksle posłów samoobrony/. Po trzecie najpierw konsultacje społeczne, a potem zmiana planów. Rację mają także komentatorzy, którzy uważają, że najpierw należy wyjaśnić sprawę karną dotyczącą... rozwiń
Avatar
m / 14 listopada 2007 o 21:50
0
Nasza inteligencja "se" to wielka siła:):):).Wszystko sie składa do jednego-wyprowadzic średni koszt kupna ziemi pod inwestycję między roki3m 2007 a rokiem kupna....2.oprucz tunelu obok marketu musiałoby powstać lodowisko,aquapark itd..ale nie jakies g.....tylko prawdziwe obiekty sportowe...może boiska treningowe do piłki nożnej dla lubelskich klubów...Poligon to syf i miejsce wyrzucania śmieci po remontach przez miejscowych tubylców wywożących samochodami przy zmroku gruz i inny syf w pobliskie rowy meioracyjne.....cPoligon od strony os.Szymanowskiego się zabudowuje..i to będzie trwać...za 20 lat połowa poligonu będzie zabudowana....tu toczy się walka o wpływy i kase...Widocznie pis woli by ludzie zjezdzający z kosmowskiej czy jadący al.Solidarności stali w gigantycznych korkach.No ale oni zawsze wolą niszczyć blokować niż budować...ale czego można się innego spodziewać po ludziach popierających pruszkowksiego
Nasza inteligencja "se" to wielka siła:):):).Wszystko sie składa do jednego-wyprowadzic średni koszt kupna ziemi pod inwestycję między roki3m 2007 a rokiem kupna....2.oprucz tunelu obok marketu musiałoby powstać lodowisko,aquapark itd..ale nie jakies g.....tylko prawdziwe obiekty sportowe...może boiska treningowe do piłki nożnej dla lubelskich klubów...Poligon to syf i miejsce wyrzucania śmieci po remontach przez miejscowych tubylców wywożących samochodami przy zmroku gruz i inny syf w pobliskie rowy meioracyjne.....cPoligon od str... rozwiń
Avatar
wstyd ze jestem z lublina / 14 listopada 2007 o 21:19
0
jak czytam takiego kretyna (obronce sklepikarzy) to normalnie wstyd ze jestem z lublina. Przeciez mentalnie to my jestesmy w polsce nie b czy c a gdzies kolo h. jesli wielkie koncerny tak likwiduje 3,4 sklepiki a daja miejsca pracy ok 400 to ja tu logiki nie widze. Przeciez wszystkie duze inwestycje w innych czesciach polski sa akceptowane i ludzie maja wieksze wyplaty tylko ten pierdzielony lub...lin lub cos tamdalej glosujcie na pis ,ludzie z wiejskiego grodu
Avatar
ryba / 14 listopada 2007 o 20:56
0
a może mariusz d. by coś dorzucił z tych "niewydanych" funduszy ? :))))
Avatar
krzych / 14 listopada 2007 o 19:27
0
Ale chyba się myliłem. PIS postanowił Lublin (w którym zdecydowanie wygrał wybory) poprostu olać. Dlatego mam pytanie czy radni pisu mają kilkadzięsiąt mln na przebudowę skrzyżowania bo jak załatwią echo to kasa przepadnie. A teren na górkach i tak będzie należał do firmy echo. Czyli dzięki PIS zostaniemy z gównianym skrzyżowaniem i śmietnikiem na górkach czechowskich. A te 300mln na lotnisko to tylko taki idiotyczny wybieg , mydlenie oczu żeby zatrzeć wrażenie że sprzeciw w sprawie górek to zrobienie na złość platformie, a mieszkańcy Lublina i ich potrzeby wogóle u nich się nie liczą.
Ale chyba się myliłem. PIS postanowił Lublin (w którym zdecydowanie wygrał wybory) poprostu olać. Dlatego mam pytanie czy radni pisu mają kilkadzięsiąt mln na przebudowę skrzyżowania bo jak załatwią echo to kasa przepadnie. A teren na górkach i tak będzie należał do firmy echo. Czyli dzięki PIS zostaniemy z gównianym skrzyżowaniem i śmietnikiem na górkach czechowskich. A te 300mln na lotnisko to tylko taki idiotyczny wybieg , mydlenie oczu żeby zatrzeć wrażenie że sprzeciw w sprawie górek to zrobienie na złość platformie, a mieszkańcy Lublin... rozwiń
Avatar
krzych / 14 listopada 2007 o 18:40
0
Ale chyba się myliłem. PIS postanowił Lublin (w którym zdecydowanie wygrał wybory) poprostu olać. Dlatego mam pytanie czy radni pisu mają kilkadzięsiąt mln na przebudowę skrzyżowania bo jak załatwią echo to kasa przepadnie. A teren na górkach i tak będzie należał do firmy echo. Czyli dzięki PIS zostaniemy z gównianym skrzyżowaniem i śmietnikiem na górkach czechowskich. A te 300mln na lotnisko to tylko taki idiotyczny wybieg , mydlenie oczu żeby zatrzeć wrażenie że sprzeciw w sprawie górek to zrobienie na złość platformie, a mieszkańcy Lublina i ich potrzeby wogóle u nich się nie liczą.
Ale chyba się myliłem. PIS postanowił Lublin (w którym zdecydowanie wygrał wybory) poprostu olać. Dlatego mam pytanie czy radni pisu mają kilkadzięsiąt mln na przebudowę skrzyżowania bo jak załatwią echo to kasa przepadnie. A teren na górkach i tak będzie należał do firmy echo. Czyli dzięki PIS zostaniemy z gównianym skrzyżowaniem i śmietnikiem na górkach czechowskich. A te 300mln na lotnisko to tylko taki idiotyczny wybieg , mydlenie oczu żeby zatrzeć wrażenie że sprzeciw w sprawie górek to zrobienie na złość platformie, a mieszkańcy Lubli... rozwiń
Avatar
Jacek S. / 14 listopada 2007 o 15:47
0
Na pewno radnym PiS odklapowało mniej niż Tobie!
Avatar
prawnik / 15 listopada 2007 o 01:09
0
Poczytaj najpierw troszke o prawie wekslowym i nie wypisuj glupot.
Avatar
Też z czechowa / 15 listopada 2007 o 00:21
0
Mieszkam w pobliżu planowanego hipermarketu i też byłem zapobiegliwy kupując mieszkanie w okolicy terenu przeznaczonego na PARK. Chcę spokojnie i cicho mieszkać i nie przekinuje mnie interes prywatny mojego sąsiada, który także wiedział co kupuje. Czy Pani WAc chciałaby miec hiprmarkecik pod domem???
Avatar
kkk / 15 listopada 2007 o 00:16
0
Primo, wEksel jest wątpliwym zabezpieczeniem, bo można go unieważnić, a po drugie nie gwarantuje on nic, jeżeli następnego dnia spółka ECOŚTAM z o.o. ogłosi likwidację !! Hipoteka byłaby lepsza.Secundo, zresztą mam wątpliwość, czy weksel w ogóle byłby ważny, bo jakie roszczenie on zabezpiecza, czy mają one charakter cywilnoprawny ???/ przypominam kazus - weksle posłów samoobrony/. Po trzecie najpierw konsultacje społeczne, a potem zmiana planów. Rację mają także komentatorzy, którzy uważają, że najpierw należy wyjaśnić sprawę karną dotyczącą korupcji na górkach. Po czwarte, zupełnie nie rozumiem, dlaczego sprawa umowy miałaby być utajniona, jak twierdzi Kurier Lubelski?? Ta umowa nie dotyczy inetersu prywatnego gminy, lecz sprawy publicznej, sprawy dotyczącej mieszkańców. To powinno być jawne. Sądze, że dziennikarze powinni zaskarżyć decyzję o utajnieniu umowy do sądu!!
Primo, wEksel jest wątpliwym zabezpieczeniem, bo można go unieważnić, a po drugie nie gwarantuje on nic, jeżeli następnego dnia spółka ECOŚTAM z o.o. ogłosi likwidację !! Hipoteka byłaby lepsza.Secundo, zresztą mam wątpliwość, czy weksel w ogóle byłby ważny, bo jakie roszczenie on zabezpiecza, czy mają one charakter cywilnoprawny ???/ przypominam kazus - weksle posłów samoobrony/. Po trzecie najpierw konsultacje społeczne, a potem zmiana planów. Rację mają także komentatorzy, którzy uważają, że najpierw należy wyjaśnić sprawę karną dotyczącą... rozwiń
Avatar
kkk / 15 listopada 2007 o 00:15
0
Primo, wEksel jest wątpliwym zabezpieczeniem, bo można go unieważnić, a po drugie nie gwarantuje on nic, jeżeli następnego dnia spółka ECOŚTAM z o.o. ogłosi likwidację !! Hipoteka byłaby lepsza.Secundo, zresztą mam wątpliwość, czy weksel w ogóle byłby ważny, bo jakie roszczenie on zabezpiecza, czy mają one charakter cywilnoprawny ???/ przypominam kazus - weksle posłów samoobrony/. Po trzecie najpierw konsultacje społeczne, a potem zmiana planów. Rację mają także komentatorzy, którzy uważają, że najpierw należy wyjaśnić sprawę karną dotyczącą korupcji na górkach. Po czwarte, zupełnie nie rozumiem, dlaczego sprawa umowy miałaby być utajniona, jak twierdzi Kurier Lubelski?? Ta umowa nie dotyczy inetersu prywatnego gminy, lecz sprawy publicznej, sprawy dotyczącej mieszkańców. To powinno być jawne. Sądze, że dziennikarze powinni zaskarżyć decyzję o utajnieniu umowy do sądu!!
Primo, wEksel jest wątpliwym zabezpieczeniem, bo można go unieważnić, a po drugie nie gwarantuje on nic, jeżeli następnego dnia spółka ECOŚTAM z o.o. ogłosi likwidację !! Hipoteka byłaby lepsza.Secundo, zresztą mam wątpliwość, czy weksel w ogóle byłby ważny, bo jakie roszczenie on zabezpiecza, czy mają one charakter cywilnoprawny ???/ przypominam kazus - weksle posłów samoobrony/. Po trzecie najpierw konsultacje społeczne, a potem zmiana planów. Rację mają także komentatorzy, którzy uważają, że najpierw należy wyjaśnić sprawę karną dotyczącą... rozwiń
Avatar
m / 14 listopada 2007 o 21:50
0
Nasza inteligencja "se" to wielka siła:):):).Wszystko sie składa do jednego-wyprowadzic średni koszt kupna ziemi pod inwestycję między roki3m 2007 a rokiem kupna....2.oprucz tunelu obok marketu musiałoby powstać lodowisko,aquapark itd..ale nie jakies g.....tylko prawdziwe obiekty sportowe...może boiska treningowe do piłki nożnej dla lubelskich klubów...Poligon to syf i miejsce wyrzucania śmieci po remontach przez miejscowych tubylców wywożących samochodami przy zmroku gruz i inny syf w pobliskie rowy meioracyjne.....cPoligon od strony os.Szymanowskiego się zabudowuje..i to będzie trwać...za 20 lat połowa poligonu będzie zabudowana....tu toczy się walka o wpływy i kase...Widocznie pis woli by ludzie zjezdzający z kosmowskiej czy jadący al.Solidarności stali w gigantycznych korkach.No ale oni zawsze wolą niszczyć blokować niż budować...ale czego można się innego spodziewać po ludziach popierających pruszkowksiego
Nasza inteligencja "se" to wielka siła:):):).Wszystko sie składa do jednego-wyprowadzic średni koszt kupna ziemi pod inwestycję między roki3m 2007 a rokiem kupna....2.oprucz tunelu obok marketu musiałoby powstać lodowisko,aquapark itd..ale nie jakies g.....tylko prawdziwe obiekty sportowe...może boiska treningowe do piłki nożnej dla lubelskich klubów...Poligon to syf i miejsce wyrzucania śmieci po remontach przez miejscowych tubylców wywożących samochodami przy zmroku gruz i inny syf w pobliskie rowy meioracyjne.....cPoligon od str... rozwiń
Avatar
wstyd ze jestem z lublina / 14 listopada 2007 o 21:19
0
jak czytam takiego kretyna (obronce sklepikarzy) to normalnie wstyd ze jestem z lublina. Przeciez mentalnie to my jestesmy w polsce nie b czy c a gdzies kolo h. jesli wielkie koncerny tak likwiduje 3,4 sklepiki a daja miejsca pracy ok 400 to ja tu logiki nie widze. Przeciez wszystkie duze inwestycje w innych czesciach polski sa akceptowane i ludzie maja wieksze wyplaty tylko ten pierdzielony lub...lin lub cos tamdalej glosujcie na pis ,ludzie z wiejskiego grodu
Avatar
ryba / 14 listopada 2007 o 20:56
0
a może mariusz d. by coś dorzucił z tych "niewydanych" funduszy ? :))))
Avatar
krzych / 14 listopada 2007 o 19:27
0
Ale chyba się myliłem. PIS postanowił Lublin (w którym zdecydowanie wygrał wybory) poprostu olać. Dlatego mam pytanie czy radni pisu mają kilkadzięsiąt mln na przebudowę skrzyżowania bo jak załatwią echo to kasa przepadnie. A teren na górkach i tak będzie należał do firmy echo. Czyli dzięki PIS zostaniemy z gównianym skrzyżowaniem i śmietnikiem na górkach czechowskich. A te 300mln na lotnisko to tylko taki idiotyczny wybieg , mydlenie oczu żeby zatrzeć wrażenie że sprzeciw w sprawie górek to zrobienie na złość platformie, a mieszkańcy Lublina i ich potrzeby wogóle u nich się nie liczą.
Ale chyba się myliłem. PIS postanowił Lublin (w którym zdecydowanie wygrał wybory) poprostu olać. Dlatego mam pytanie czy radni pisu mają kilkadzięsiąt mln na przebudowę skrzyżowania bo jak załatwią echo to kasa przepadnie. A teren na górkach i tak będzie należał do firmy echo. Czyli dzięki PIS zostaniemy z gównianym skrzyżowaniem i śmietnikiem na górkach czechowskich. A te 300mln na lotnisko to tylko taki idiotyczny wybieg , mydlenie oczu żeby zatrzeć wrażenie że sprzeciw w sprawie górek to zrobienie na złość platformie, a mieszkańcy Lublin... rozwiń
Avatar
krzych / 14 listopada 2007 o 18:40
0
Ale chyba się myliłem. PIS postanowił Lublin (w którym zdecydowanie wygrał wybory) poprostu olać. Dlatego mam pytanie czy radni pisu mają kilkadzięsiąt mln na przebudowę skrzyżowania bo jak załatwią echo to kasa przepadnie. A teren na górkach i tak będzie należał do firmy echo. Czyli dzięki PIS zostaniemy z gównianym skrzyżowaniem i śmietnikiem na górkach czechowskich. A te 300mln na lotnisko to tylko taki idiotyczny wybieg , mydlenie oczu żeby zatrzeć wrażenie że sprzeciw w sprawie górek to zrobienie na złość platformie, a mieszkańcy Lublina i ich potrzeby wogóle u nich się nie liczą.
Ale chyba się myliłem. PIS postanowił Lublin (w którym zdecydowanie wygrał wybory) poprostu olać. Dlatego mam pytanie czy radni pisu mają kilkadzięsiąt mln na przebudowę skrzyżowania bo jak załatwią echo to kasa przepadnie. A teren na górkach i tak będzie należał do firmy echo. Czyli dzięki PIS zostaniemy z gównianym skrzyżowaniem i śmietnikiem na górkach czechowskich. A te 300mln na lotnisko to tylko taki idiotyczny wybieg , mydlenie oczu żeby zatrzeć wrażenie że sprzeciw w sprawie górek to zrobienie na złość platformie, a mieszkańcy Lubli... rozwiń
Avatar
Jacek S. / 14 listopada 2007 o 15:47
0
Na pewno radnym PiS odklapowało mniej niż Tobie!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 0 0

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!