Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2007 r.
17:37
Edytuj ten wpis

Radni się PO-PiS-ują

0 13 A A

Prawo i Sprawiedliwość ma od dziś w lubelskiej Radzie Miasta bezwzględną większość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do klubu wstąpili nowi radni: Piotr Więckowski z PO, a także Elżbieta Dados i Zdzisław Drozd z LiD.

To ciąg dalszy zamieszania z koalicją PO-PiS, która od roku rządzi w Radzie Miasta i w sejmiku województwa. Do sojuszu w województwie chce dołączyć PSL, a Platforma chce marszałka, którego teraz ma PiS.

W piątek w sejmiku o mały włos nie doszło do odwołania członków zarządu z Platformy. Dzień wcześniej PiS nie poparł prezydenckiej propozycji w sprawie inwestycji na górkach czechowskich.

Dziś PiS wykonał pokaz siły. Sięgnął po radnych lewicowych i działacza PO skonfliktowanego z szefem swojej partii - posłem Januszem Palikotem.

- Jestem wolnym człowiekiem, nie należę do żadnej partii i mam prawo pracować z takimi radnymi, z jakimi chcę A w tak szerokim gronie takich radnych, będę mogła zrobić znacznie więcej - tłumaczy Eżbieta Dados. - To zadziwiająca metamorfoza w rok po wyborach - komentuje Dariusz Sadowski, radny LiD. - Wyborcy lewicy głosowali na tych dwoje radnych. I to wyborcy ich rozliczą.

Przejściem Więckowskiego zdziwiony jest Dariusz Piątek, szef klubu PO w Radzie (podobnie jak on skonfliktowany z Palikotem). - Ale z drugiej strony znam go i rozumiem. Jeśli był przymuszany do głosowania za propozycją Echo Investment, kilkukrotnie miał być wyrzucany z partii za nic, to w końcu wybrał swoją drogę - wyjaśnia.

Palikot decyzję Więckowskiego nazywa "żenującym postępkiem”. - Powinien zrzec się mandatu, bo ludzie głosowali na kandydata PO. Jeśli nie, to będzie usunięty z partii - zapowiada Janusz Palikot.

Piotr Kowalczyk, szef klubu PiS, nie owijał dziś w bawełnę: - Chcesz pokoju, szykuj się do wojny.

Pokój, to dalsze trwanie koalicji w mieście. - Prezydent Adam Wasilewski jest naszym przyjacielem. Radni PO są naszymi przyjaciółmi. Nie chcemy zrywać koalicji - podkreśla Kowalczyk.

- Ten transfer nie zmienia podejścia prezydenta do koalicji, dopóki trwa w takim kształcie - wyjaśnia Iwona Blajerska, rzeczniczka Adama Wasilewskiego. Jej dalszego trwania chce też szef klubu PO. - To, że teraz PiS będzie miało większość, to nic nie znaczy - podkreśla Piątek. - Zawarliśmy koalicję na cztery lata.

Choć inaczej uważa Palikot. - Koalicja z PiS? Zerwali ją, a teraz tworzą pozory, że to my jesteśmy winni. Już w piątek mówiłem, że szykują koalicję z LiD. Nie jestem naiwny, żeby wierzyć w zapewnienia PiS. Kaczyński walczył z Lepperem i też słyszeliśmy, że nadal są koalicjantami - mówi Palikot, dodając że w weekend w PO zapadną decyzje, co dalej.

Górki niezgody

Kluczowe znaczenie dla wczorajszych rozstrzygnięć miała zeszłotygodniowa sesja Rady Miasta. Radni głosowali w sprawie rozpoczęcia zmian planu zagospodarowania górek czechowskich, dzięki czemu kielecka firma Echo Investment mogłaby zbudować tam centrum usługowo-handlowe.
Projekt przepadł różnicą jednego głosu. A przeciwko głosowali wszyscy radni PiS i trzech radnych PO - Jarosław Pakuła, Więckowski i Piątek - którzy wyłamali się z dyscypliny klubowej.
Dziś ten ostatni tłumaczył się dziennikarzom ze swojej decyzji. - Dla mnie to nie jest sprawa polityczna. Tu chodzi o merytoryczne argumenty i interes miasta - wyjaśnia Piątek. I wylicza: Echo powinno zagwarantować więcej niż 60 mln zł na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności z Sikorskiego, zapewnić dojazd do planowanego parku z drugiej strony (budując ul. Zelwerowicza), i wesprzeć finansowo pomoc społeczną, kulturę, albo sport w Lublinie (zaznaczył, że nie chodzi o sport motorowy).

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mak / 7 grudnia 2007 o 07:21
0
[quote name='anna' date='5.12.2007, 21:35' post='8491']
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.



To dlaczego startował z listy PO a nie jako niezależny? Nie chodzi tu o p. Wieckowskiego, te "tańce" miedzy klubami są żenujące! I to gadaanie o woli wyborców... Skąd wiesz ilu głosowało na "osobę" a ilu na liste? Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem, bardziej "porządkującym" scenę była by zasada, że zmieniasz zdanie, oddaj mandat. Oczywiście jednomandatowe okręgi najlepsze, ale wątpię czy któraś partia, poczynając od miłościwie nam panujących, wołajacych jeszcze niedawno o takie właśnie zmiany w ordynacji, odwazy się na taki krok.
[quote name='anna' date='5.12.2007, 21:35' post='8491']
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.



To dlaczego startował z listy PO a nie jako niezależny? Nie chodzi tu o p. Wieckowskiego, te "tańce" miedzy klubami są żenujące! I to gadaanie o woli wyborców... Skąd wiesz il... rozwiń
Avatar
jama / 6 grudnia 2007 o 13:11
0
Szanowny Panie Drozd ! Unia Pracy już Panu nie odpowiada? Startował pan tyle razy do wyborów , teraz ucieka pan z tonącego okrętu ? likwiduje pan organizację wojewódzką Unii i szybciutko do PiS bo obiecują więcej? Zdradził pan nie tylko członków swojej partii , wyborców , może pan spojrzeć w lustro ? A 30 srebrników dali ??
Avatar
krecik / 6 grudnia 2007 o 11:39
0
Pani Dados, myśmy głosowali na Panią dlatego, że reprezentowała Pani lewicę, A NIE PIS !!!! Oszukała Pani wyborców po raz drogi - pierwszy raz dlatego, że wyborcy sądzili że DADOS to ta Pani z RAdia Lublin życzliwa dzieciom a nie Pani nauczycielka.
Avatar
anna / 6 grudnia 2007 o 10:36
0
Dlaczego inni posłowie naszego miasta nie reagują na konflikt
w Radzie Miasta? Czyżby nie interesowali się Lublinem?
Każda decyzja Rady krytykowana jest tylko przez Pana
Posła Palikota - a jakie stanowisko mają pozostali posłowie?
Dlaczego nie wypowiadają się na forum i za co biorą ciężką
kasę by nas reprezentować w Sejmie. Czy na takim stylu
prowadzenia polityki regionalnej polega demokracja?
To że Pan Palikot jest szefem partii to chyba nie jest
wystarczający powód by nie liczyć się ze zdaniem innych
członków. Poza tym samorząd jest ciałem niezależnym
i ma prawo do wyrażania własnego zdania.
Dlaczego inni posłowie naszego miasta nie reagują na konflikt
w Radzie Miasta? Czyżby nie interesowali się Lublinem?
Każda decyzja Rady krytykowana jest tylko przez Pana
Posła Palikota - a jakie stanowisko mają pozostali posłowie?
Dlaczego nie wypowiadają się na forum i za co biorą ciężką
kasę by nas reprezentować w Sejmie. Czy na takim stylu
prowadzenia polityki regionalnej polega demokracja?
To że Pan Palikot jest szefem partii to chyba nie jest
wystarczający powód by nie liczyć się ze z... rozwiń
Avatar
Misja / 6 grudnia 2007 o 07:42
0
PALIKOTA TO POWINNI NA TACZCE WYWIEŻĆ Z LUBLINA I ZAKAZ WSTĘPU DO MIASTA DOŻYWOTNIE.
Avatar
NN / 6 grudnia 2007 o 07:39
0
Do tego co pisał o Więckowskim. Baranie "hoho' to on chce dla miasta dobrze i glosował przeciwko durniom, ktorzy chcą kolejnego hipermarketu, zamaist zrobić coś pozytecznego dla mieszkańców. Po co nam te piep..... markety na pęczki. A Palikot też bez kozery tego nie popiera. Może chce dać kolejny milion biskupowi.
Avatar
3dom / 5 grudnia 2007 o 23:47
0
Oby ten układ sił PO-PIS w zarządzie województwa trwał dalej, w
mieście też uieją się dogadać w ważnych sprawach, wszystko jest
rozpoczęte, fundusze pozyskane, tylko czekąc na strumien pieniedzy z
RPO i umiejętne rozdysponowanie i jest szansa że będzie wszystko
skończone jak trzeba o ile jakiś TW agent Marek nie dorwie się znowu
do zarządu.

Jedyny mąciwoda w radzie miasta (choc radnym nie jest) to palikot
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 o 23:44
0
Palikocik i co teraz? Naważyłeś piwa to zacznij spijać od pianki.
Avatar
anna / 5 grudnia 2007 o 21:35
0
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.
Czy byłby w PiS czy PO też by wygrał wybory, bo miał wspaniałych
wolontariuszy, którzy zadbali o kampanię wyborczą Pana Piotra
i dzisiaj właśnie wywiązuje się ze swoich obietnic przedwyborczych.
Dziwnym jest fakt, że w kampanii nikt z PO nie mówił o hipermarkecie
na Górkach Czechowskich tylko o Aquparku. Mam program Pana
Prezydenta Wasilewskiego i też nie ma w nim nic o górkach,
które stały się przyczyną konfliktu - tylko czyjego, kto lobbuje ten
stan rzeczy, kto będzie zbierał profity? skoro Pan Prezydent nie
przekonał radnych widocznie nie wszystko wiemy na ten temat.
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.
Czy byłby w PiS czy PO też by wygrał wybory, bo miał wspaniałych
wolontariuszy, którzy zadbali o kampanię wyborczą Pana Piotra
i dzisiaj właśnie wywiązuje się ze swoich obietnic przedwyborczych.
Dziwnym jest fakt, że w kampanii nikt z PO nie mówił o hipermarkecie
na Górkach Czechowski... rozwiń
Avatar
evo / 5 grudnia 2007 o 21:26
0
Przecież te "ludziki" ze swej głupoty i zachłanności są żałośni i śmieszni jednocześnie. Im chodzi o dobro miasta??? Co mają teraz czuć ludzie, którzy głosowali nie na tych troje kretynów, tylko głosowali przeciwko PISowi?? PO i Lid przechodzi do PISu - to nie głupota, to nie arogancja - to pęd do kasy!!! Więckowski ja już ci ręki nie podam błaźnie!!!
Avatar
mak / 7 grudnia 2007 o 07:21
0
[quote name='anna' date='5.12.2007, 21:35' post='8491']
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.



To dlaczego startował z listy PO a nie jako niezależny? Nie chodzi tu o p. Wieckowskiego, te "tańce" miedzy klubami są żenujące! I to gadaanie o woli wyborców... Skąd wiesz ilu głosowało na "osobę" a ilu na liste? Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem, bardziej "porządkującym" scenę była by zasada, że zmieniasz zdanie, oddaj mandat. Oczywiście jednomandatowe okręgi najlepsze, ale wątpię czy któraś partia, poczynając od miłościwie nam panujących, wołajacych jeszcze niedawno o takie właśnie zmiany w ordynacji, odwazy się na taki krok.
[quote name='anna' date='5.12.2007, 21:35' post='8491']
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.



To dlaczego startował z listy PO a nie jako niezależny? Nie chodzi tu o p. Wieckowskiego, te "tańce" miedzy klubami są żenujące! I to gadaanie o woli wyborców... Skąd wiesz il... rozwiń
Avatar
jama / 6 grudnia 2007 o 13:11
0
Szanowny Panie Drozd ! Unia Pracy już Panu nie odpowiada? Startował pan tyle razy do wyborów , teraz ucieka pan z tonącego okrętu ? likwiduje pan organizację wojewódzką Unii i szybciutko do PiS bo obiecują więcej? Zdradził pan nie tylko członków swojej partii , wyborców , może pan spojrzeć w lustro ? A 30 srebrników dali ??
Avatar
krecik / 6 grudnia 2007 o 11:39
0
Pani Dados, myśmy głosowali na Panią dlatego, że reprezentowała Pani lewicę, A NIE PIS !!!! Oszukała Pani wyborców po raz drogi - pierwszy raz dlatego, że wyborcy sądzili że DADOS to ta Pani z RAdia Lublin życzliwa dzieciom a nie Pani nauczycielka.
Avatar
anna / 6 grudnia 2007 o 10:36
0
Dlaczego inni posłowie naszego miasta nie reagują na konflikt
w Radzie Miasta? Czyżby nie interesowali się Lublinem?
Każda decyzja Rady krytykowana jest tylko przez Pana
Posła Palikota - a jakie stanowisko mają pozostali posłowie?
Dlaczego nie wypowiadają się na forum i za co biorą ciężką
kasę by nas reprezentować w Sejmie. Czy na takim stylu
prowadzenia polityki regionalnej polega demokracja?
To że Pan Palikot jest szefem partii to chyba nie jest
wystarczający powód by nie liczyć się ze zdaniem innych
członków. Poza tym samorząd jest ciałem niezależnym
i ma prawo do wyrażania własnego zdania.
Dlaczego inni posłowie naszego miasta nie reagują na konflikt
w Radzie Miasta? Czyżby nie interesowali się Lublinem?
Każda decyzja Rady krytykowana jest tylko przez Pana
Posła Palikota - a jakie stanowisko mają pozostali posłowie?
Dlaczego nie wypowiadają się na forum i za co biorą ciężką
kasę by nas reprezentować w Sejmie. Czy na takim stylu
prowadzenia polityki regionalnej polega demokracja?
To że Pan Palikot jest szefem partii to chyba nie jest
wystarczający powód by nie liczyć się ze z... rozwiń
Avatar
Misja / 6 grudnia 2007 o 07:42
0
PALIKOTA TO POWINNI NA TACZCE WYWIEŻĆ Z LUBLINA I ZAKAZ WSTĘPU DO MIASTA DOŻYWOTNIE.
Avatar
NN / 6 grudnia 2007 o 07:39
0
Do tego co pisał o Więckowskim. Baranie "hoho' to on chce dla miasta dobrze i glosował przeciwko durniom, ktorzy chcą kolejnego hipermarketu, zamaist zrobić coś pozytecznego dla mieszkańców. Po co nam te piep..... markety na pęczki. A Palikot też bez kozery tego nie popiera. Może chce dać kolejny milion biskupowi.
Avatar
3dom / 5 grudnia 2007 o 23:47
0
Oby ten układ sił PO-PIS w zarządzie województwa trwał dalej, w
mieście też uieją się dogadać w ważnych sprawach, wszystko jest
rozpoczęte, fundusze pozyskane, tylko czekąc na strumien pieniedzy z
RPO i umiejętne rozdysponowanie i jest szansa że będzie wszystko
skończone jak trzeba o ile jakiś TW agent Marek nie dorwie się znowu
do zarządu.

Jedyny mąciwoda w radzie miasta (choc radnym nie jest) to palikot
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 o 23:44
0
Palikocik i co teraz? Naważyłeś piwa to zacznij spijać od pianki.
Avatar
anna / 5 grudnia 2007 o 21:35
0
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.
Czy byłby w PiS czy PO też by wygrał wybory, bo miał wspaniałych
wolontariuszy, którzy zadbali o kampanię wyborczą Pana Piotra
i dzisiaj właśnie wywiązuje się ze swoich obietnic przedwyborczych.
Dziwnym jest fakt, że w kampanii nikt z PO nie mówił o hipermarkecie
na Górkach Czechowskich tylko o Aquparku. Mam program Pana
Prezydenta Wasilewskiego i też nie ma w nim nic o górkach,
które stały się przyczyną konfliktu - tylko czyjego, kto lobbuje ten
stan rzeczy, kto będzie zbierał profity? skoro Pan Prezydent nie
przekonał radnych widocznie nie wszystko wiemy na ten temat.
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.
Czy byłby w PiS czy PO też by wygrał wybory, bo miał wspaniałych
wolontariuszy, którzy zadbali o kampanię wyborczą Pana Piotra
i dzisiaj właśnie wywiązuje się ze swoich obietnic przedwyborczych.
Dziwnym jest fakt, że w kampanii nikt z PO nie mówił o hipermarkecie
na Górkach Czechowski... rozwiń
Avatar
evo / 5 grudnia 2007 o 21:26
0
Przecież te "ludziki" ze swej głupoty i zachłanności są żałośni i śmieszni jednocześnie. Im chodzi o dobro miasta??? Co mają teraz czuć ludzie, którzy głosowali nie na tych troje kretynów, tylko głosowali przeciwko PISowi?? PO i Lid przechodzi do PISu - to nie głupota, to nie arogancja - to pęd do kasy!!! Więckowski ja już ci ręki nie podam błaźnie!!!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 0 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!