Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2007 r.
17:37
Edytuj ten wpis

Radni się PO-PiS-ują

0 13 A A

Prawo i Sprawiedliwość ma od dziś w lubelskiej Radzie Miasta bezwzględną większość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do klubu wstąpili nowi radni: Piotr Więckowski z PO, a także Elżbieta Dados i Zdzisław Drozd z LiD.

To ciąg dalszy zamieszania z koalicją PO-PiS, która od roku rządzi w Radzie Miasta i w sejmiku województwa. Do sojuszu w województwie chce dołączyć PSL, a Platforma chce marszałka, którego teraz ma PiS.

W piątek w sejmiku o mały włos nie doszło do odwołania członków zarządu z Platformy. Dzień wcześniej PiS nie poparł prezydenckiej propozycji w sprawie inwestycji na górkach czechowskich.

Dziś PiS wykonał pokaz siły. Sięgnął po radnych lewicowych i działacza PO skonfliktowanego z szefem swojej partii - posłem Januszem Palikotem.

- Jestem wolnym człowiekiem, nie należę do żadnej partii i mam prawo pracować z takimi radnymi, z jakimi chcę A w tak szerokim gronie takich radnych, będę mogła zrobić znacznie więcej - tłumaczy Eżbieta Dados. - To zadziwiająca metamorfoza w rok po wyborach - komentuje Dariusz Sadowski, radny LiD. - Wyborcy lewicy głosowali na tych dwoje radnych. I to wyborcy ich rozliczą.

Przejściem Więckowskiego zdziwiony jest Dariusz Piątek, szef klubu PO w Radzie (podobnie jak on skonfliktowany z Palikotem). - Ale z drugiej strony znam go i rozumiem. Jeśli był przymuszany do głosowania za propozycją Echo Investment, kilkukrotnie miał być wyrzucany z partii za nic, to w końcu wybrał swoją drogę - wyjaśnia.

Palikot decyzję Więckowskiego nazywa "żenującym postępkiem”. - Powinien zrzec się mandatu, bo ludzie głosowali na kandydata PO. Jeśli nie, to będzie usunięty z partii - zapowiada Janusz Palikot.

Piotr Kowalczyk, szef klubu PiS, nie owijał dziś w bawełnę: - Chcesz pokoju, szykuj się do wojny.

Pokój, to dalsze trwanie koalicji w mieście. - Prezydent Adam Wasilewski jest naszym przyjacielem. Radni PO są naszymi przyjaciółmi. Nie chcemy zrywać koalicji - podkreśla Kowalczyk.

- Ten transfer nie zmienia podejścia prezydenta do koalicji, dopóki trwa w takim kształcie - wyjaśnia Iwona Blajerska, rzeczniczka Adama Wasilewskiego. Jej dalszego trwania chce też szef klubu PO. - To, że teraz PiS będzie miało większość, to nic nie znaczy - podkreśla Piątek. - Zawarliśmy koalicję na cztery lata.

Choć inaczej uważa Palikot. - Koalicja z PiS? Zerwali ją, a teraz tworzą pozory, że to my jesteśmy winni. Już w piątek mówiłem, że szykują koalicję z LiD. Nie jestem naiwny, żeby wierzyć w zapewnienia PiS. Kaczyński walczył z Lepperem i też słyszeliśmy, że nadal są koalicjantami - mówi Palikot, dodając że w weekend w PO zapadną decyzje, co dalej.

Górki niezgody

Kluczowe znaczenie dla wczorajszych rozstrzygnięć miała zeszłotygodniowa sesja Rady Miasta. Radni głosowali w sprawie rozpoczęcia zmian planu zagospodarowania górek czechowskich, dzięki czemu kielecka firma Echo Investment mogłaby zbudować tam centrum usługowo-handlowe.
Projekt przepadł różnicą jednego głosu. A przeciwko głosowali wszyscy radni PiS i trzech radnych PO - Jarosław Pakuła, Więckowski i Piątek - którzy wyłamali się z dyscypliny klubowej.
Dziś ten ostatni tłumaczył się dziennikarzom ze swojej decyzji. - Dla mnie to nie jest sprawa polityczna. Tu chodzi o merytoryczne argumenty i interes miasta - wyjaśnia Piątek. I wylicza: Echo powinno zagwarantować więcej niż 60 mln zł na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności z Sikorskiego, zapewnić dojazd do planowanego parku z drugiej strony (budując ul. Zelwerowicza), i wesprzeć finansowo pomoc społeczną, kulturę, albo sport w Lublinie (zaznaczył, że nie chodzi o sport motorowy).

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mak / 7 grudnia 2007 o 07:21
0
[quote name='anna' date='5.12.2007, 21:35' post='8491']
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.



To dlaczego startował z listy PO a nie jako niezależny? Nie chodzi tu o p. Wieckowskiego, te "tańce" miedzy klubami są żenujące! I to gadaanie o woli wyborców... Skąd wiesz ilu głosowało na "osobę" a ilu na liste? Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem, bardziej "porządkującym" scenę była by zasada, że zmieniasz zdanie, oddaj mandat. Oczywiście jednomandatowe okręgi najlepsze, ale wątpię czy któraś partia, poczynając od miłościwie nam panujących, wołajacych jeszcze niedawno o takie właśnie zmiany w ordynacji, odwazy się na taki krok.
[quote name='anna' date='5.12.2007, 21:35' post='8491']
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.



To dlaczego startował z listy PO a nie jako niezależny? Nie chodzi tu o p. Wieckowskiego, te "tańce" miedzy klubami są żenujące! I to gadaanie o woli wyborców... Skąd wiesz il... rozwiń
Avatar
jama / 6 grudnia 2007 o 13:11
0
Szanowny Panie Drozd ! Unia Pracy już Panu nie odpowiada? Startował pan tyle razy do wyborów , teraz ucieka pan z tonącego okrętu ? likwiduje pan organizację wojewódzką Unii i szybciutko do PiS bo obiecują więcej? Zdradził pan nie tylko członków swojej partii , wyborców , może pan spojrzeć w lustro ? A 30 srebrników dali ??
Avatar
krecik / 6 grudnia 2007 o 11:39
0
Pani Dados, myśmy głosowali na Panią dlatego, że reprezentowała Pani lewicę, A NIE PIS !!!! Oszukała Pani wyborców po raz drogi - pierwszy raz dlatego, że wyborcy sądzili że DADOS to ta Pani z RAdia Lublin życzliwa dzieciom a nie Pani nauczycielka.
Avatar
anna / 6 grudnia 2007 o 10:36
0
Dlaczego inni posłowie naszego miasta nie reagują na konflikt
w Radzie Miasta? Czyżby nie interesowali się Lublinem?
Każda decyzja Rady krytykowana jest tylko przez Pana
Posła Palikota - a jakie stanowisko mają pozostali posłowie?
Dlaczego nie wypowiadają się na forum i za co biorą ciężką
kasę by nas reprezentować w Sejmie. Czy na takim stylu
prowadzenia polityki regionalnej polega demokracja?
To że Pan Palikot jest szefem partii to chyba nie jest
wystarczający powód by nie liczyć się ze zdaniem innych
członków. Poza tym samorząd jest ciałem niezależnym
i ma prawo do wyrażania własnego zdania.
Dlaczego inni posłowie naszego miasta nie reagują na konflikt
w Radzie Miasta? Czyżby nie interesowali się Lublinem?
Każda decyzja Rady krytykowana jest tylko przez Pana
Posła Palikota - a jakie stanowisko mają pozostali posłowie?
Dlaczego nie wypowiadają się na forum i za co biorą ciężką
kasę by nas reprezentować w Sejmie. Czy na takim stylu
prowadzenia polityki regionalnej polega demokracja?
To że Pan Palikot jest szefem partii to chyba nie jest
wystarczający powód by nie liczyć się ze z... rozwiń
Avatar
Misja / 6 grudnia 2007 o 07:42
0
PALIKOTA TO POWINNI NA TACZCE WYWIEŻĆ Z LUBLINA I ZAKAZ WSTĘPU DO MIASTA DOŻYWOTNIE.
Avatar
NN / 6 grudnia 2007 o 07:39
0
Do tego co pisał o Więckowskim. Baranie "hoho' to on chce dla miasta dobrze i glosował przeciwko durniom, ktorzy chcą kolejnego hipermarketu, zamaist zrobić coś pozytecznego dla mieszkańców. Po co nam te piep..... markety na pęczki. A Palikot też bez kozery tego nie popiera. Może chce dać kolejny milion biskupowi.
Avatar
3dom / 5 grudnia 2007 o 23:47
0
Oby ten układ sił PO-PIS w zarządzie województwa trwał dalej, w
mieście też uieją się dogadać w ważnych sprawach, wszystko jest
rozpoczęte, fundusze pozyskane, tylko czekąc na strumien pieniedzy z
RPO i umiejętne rozdysponowanie i jest szansa że będzie wszystko
skończone jak trzeba o ile jakiś TW agent Marek nie dorwie się znowu
do zarządu.

Jedyny mąciwoda w radzie miasta (choc radnym nie jest) to palikot
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 o 23:44
0
Palikocik i co teraz? Naważyłeś piwa to zacznij spijać od pianki.
Avatar
anna / 5 grudnia 2007 o 21:35
0
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.
Czy byłby w PiS czy PO też by wygrał wybory, bo miał wspaniałych
wolontariuszy, którzy zadbali o kampanię wyborczą Pana Piotra
i dzisiaj właśnie wywiązuje się ze swoich obietnic przedwyborczych.
Dziwnym jest fakt, że w kampanii nikt z PO nie mówił o hipermarkecie
na Górkach Czechowskich tylko o Aquparku. Mam program Pana
Prezydenta Wasilewskiego i też nie ma w nim nic o górkach,
które stały się przyczyną konfliktu - tylko czyjego, kto lobbuje ten
stan rzeczy, kto będzie zbierał profity? skoro Pan Prezydent nie
przekonał radnych widocznie nie wszystko wiemy na ten temat.
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.
Czy byłby w PiS czy PO też by wygrał wybory, bo miał wspaniałych
wolontariuszy, którzy zadbali o kampanię wyborczą Pana Piotra
i dzisiaj właśnie wywiązuje się ze swoich obietnic przedwyborczych.
Dziwnym jest fakt, że w kampanii nikt z PO nie mówił o hipermarkecie
na Górkach Czechowski... rozwiń
Avatar
evo / 5 grudnia 2007 o 21:26
0
Przecież te "ludziki" ze swej głupoty i zachłanności są żałośni i śmieszni jednocześnie. Im chodzi o dobro miasta??? Co mają teraz czuć ludzie, którzy głosowali nie na tych troje kretynów, tylko głosowali przeciwko PISowi?? PO i Lid przechodzi do PISu - to nie głupota, to nie arogancja - to pęd do kasy!!! Więckowski ja już ci ręki nie podam błaźnie!!!
Avatar
mak / 7 grudnia 2007 o 07:21
0
[quote name='anna' date='5.12.2007, 21:35' post='8491']
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.



To dlaczego startował z listy PO a nie jako niezależny? Nie chodzi tu o p. Wieckowskiego, te "tańce" miedzy klubami są żenujące! I to gadaanie o woli wyborców... Skąd wiesz ilu głosowało na "osobę" a ilu na liste? Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem, bardziej "porządkującym" scenę była by zasada, że zmieniasz zdanie, oddaj mandat. Oczywiście jednomandatowe okręgi najlepsze, ale wątpię czy któraś partia, poczynając od miłościwie nam panujących, wołajacych jeszcze niedawno o takie właśnie zmiany w ordynacji, odwazy się na taki krok.
[quote name='anna' date='5.12.2007, 21:35' post='8491']
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.



To dlaczego startował z listy PO a nie jako niezależny? Nie chodzi tu o p. Wieckowskiego, te "tańce" miedzy klubami są żenujące! I to gadaanie o woli wyborców... Skąd wiesz il... rozwiń
Avatar
jama / 6 grudnia 2007 o 13:11
0
Szanowny Panie Drozd ! Unia Pracy już Panu nie odpowiada? Startował pan tyle razy do wyborów , teraz ucieka pan z tonącego okrętu ? likwiduje pan organizację wojewódzką Unii i szybciutko do PiS bo obiecują więcej? Zdradził pan nie tylko członków swojej partii , wyborców , może pan spojrzeć w lustro ? A 30 srebrników dali ??
Avatar
krecik / 6 grudnia 2007 o 11:39
0
Pani Dados, myśmy głosowali na Panią dlatego, że reprezentowała Pani lewicę, A NIE PIS !!!! Oszukała Pani wyborców po raz drogi - pierwszy raz dlatego, że wyborcy sądzili że DADOS to ta Pani z RAdia Lublin życzliwa dzieciom a nie Pani nauczycielka.
Avatar
anna / 6 grudnia 2007 o 10:36
0
Dlaczego inni posłowie naszego miasta nie reagują na konflikt
w Radzie Miasta? Czyżby nie interesowali się Lublinem?
Każda decyzja Rady krytykowana jest tylko przez Pana
Posła Palikota - a jakie stanowisko mają pozostali posłowie?
Dlaczego nie wypowiadają się na forum i za co biorą ciężką
kasę by nas reprezentować w Sejmie. Czy na takim stylu
prowadzenia polityki regionalnej polega demokracja?
To że Pan Palikot jest szefem partii to chyba nie jest
wystarczający powód by nie liczyć się ze zdaniem innych
członków. Poza tym samorząd jest ciałem niezależnym
i ma prawo do wyrażania własnego zdania.
Dlaczego inni posłowie naszego miasta nie reagują na konflikt
w Radzie Miasta? Czyżby nie interesowali się Lublinem?
Każda decyzja Rady krytykowana jest tylko przez Pana
Posła Palikota - a jakie stanowisko mają pozostali posłowie?
Dlaczego nie wypowiadają się na forum i za co biorą ciężką
kasę by nas reprezentować w Sejmie. Czy na takim stylu
prowadzenia polityki regionalnej polega demokracja?
To że Pan Palikot jest szefem partii to chyba nie jest
wystarczający powód by nie liczyć się ze z... rozwiń
Avatar
Misja / 6 grudnia 2007 o 07:42
0
PALIKOTA TO POWINNI NA TACZCE WYWIEŻĆ Z LUBLINA I ZAKAZ WSTĘPU DO MIASTA DOŻYWOTNIE.
Avatar
NN / 6 grudnia 2007 o 07:39
0
Do tego co pisał o Więckowskim. Baranie "hoho' to on chce dla miasta dobrze i glosował przeciwko durniom, ktorzy chcą kolejnego hipermarketu, zamaist zrobić coś pozytecznego dla mieszkańców. Po co nam te piep..... markety na pęczki. A Palikot też bez kozery tego nie popiera. Może chce dać kolejny milion biskupowi.
Avatar
3dom / 5 grudnia 2007 o 23:47
0
Oby ten układ sił PO-PIS w zarządzie województwa trwał dalej, w
mieście też uieją się dogadać w ważnych sprawach, wszystko jest
rozpoczęte, fundusze pozyskane, tylko czekąc na strumien pieniedzy z
RPO i umiejętne rozdysponowanie i jest szansa że będzie wszystko
skończone jak trzeba o ile jakiś TW agent Marek nie dorwie się znowu
do zarządu.

Jedyny mąciwoda w radzie miasta (choc radnym nie jest) to palikot
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 o 23:44
0
Palikocik i co teraz? Naważyłeś piwa to zacznij spijać od pianki.
Avatar
anna / 5 grudnia 2007 o 21:35
0
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.
Czy byłby w PiS czy PO też by wygrał wybory, bo miał wspaniałych
wolontariuszy, którzy zadbali o kampanię wyborczą Pana Piotra
i dzisiaj właśnie wywiązuje się ze swoich obietnic przedwyborczych.
Dziwnym jest fakt, że w kampanii nikt z PO nie mówił o hipermarkecie
na Górkach Czechowskich tylko o Aquparku. Mam program Pana
Prezydenta Wasilewskiego i też nie ma w nim nic o górkach,
które stały się przyczyną konfliktu - tylko czyjego, kto lobbuje ten
stan rzeczy, kto będzie zbierał profity? skoro Pan Prezydent nie
przekonał radnych widocznie nie wszystko wiemy na ten temat.
Panie Januszu Piotra Więckowskiego wybrali jako obywatela miasta
a nie członka partii PO. Więckowski był już radnym i znany jest
swoim wiernym wyborcom, więc mówienie że ma oddać mandat
jest nieuprawnione.
Czy byłby w PiS czy PO też by wygrał wybory, bo miał wspaniałych
wolontariuszy, którzy zadbali o kampanię wyborczą Pana Piotra
i dzisiaj właśnie wywiązuje się ze swoich obietnic przedwyborczych.
Dziwnym jest fakt, że w kampanii nikt z PO nie mówił o hipermarkecie
na Górkach Czechowski... rozwiń
Avatar
evo / 5 grudnia 2007 o 21:26
0
Przecież te "ludziki" ze swej głupoty i zachłanności są żałośni i śmieszni jednocześnie. Im chodzi o dobro miasta??? Co mają teraz czuć ludzie, którzy głosowali nie na tych troje kretynów, tylko głosowali przeciwko PISowi?? PO i Lid przechodzi do PISu - to nie głupota, to nie arogancja - to pęd do kasy!!! Więckowski ja już ci ręki nie podam błaźnie!!!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!