Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 maja 2009 r.
16:52
Edytuj ten wpis

Ratusz dopłaci do MPK 14 milionów zł

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 9 A A

25 mln złotych straty miało w ub. roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Ratusz szacuje, że w tym roku będzie to suma 14 milionów zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ale zrobimy wszystko, żeby zbliżyć się do zera - zapewniał we wtorek miejskich radnych prezes MPK.

W siedzibie spółki odbyło się wyjazdowe posiedzenie komisji budżetowo-ekonomicznej Rady Miasta. Temat przewodni: sytuacja finansowa firmy.

- Gdy przychodziłem w październiku ub. roku ta sytuacja była tragiczna - mówił prezes MPK Czesław Rydecki.

- Podjęliśmy bardzo szybkie działania, które miały doprowadzić do oszczędności. Żeby nie doszło do odcięcia prądu czy żeby nie zabrakło paliwa w autobusach. Po części się udało, bo na koniec roku spółka miała już płynność finansową - przekonywał Rydecki. - Natomiast nie udało się wyprostować wyniku finansowego, czyli straty sięgającej ponad 25 mln zł.

- Jak to możliwe, że w założeniach na ub. rok mówiło się o stracie sięgającej 9 mln zł, a teraz mówimy o 25 mln zł? - pytał przewodniczący komisji Michał Widomski (radny niezrzeszony).

- Takie założenia przygotował poprzedni zarząd spółki (kierowany przez Krzysztofa Mikułę, który zrezygnował w lipcu ub. roku - przyp. red.). Ale one nie miały żadnej mocy - wyjaśnia Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta. - Bo właściciel (czyli miasto - przyp. red.) przyjął inne założenia, sięgające ok. 25 mln zł.

W tym roku straty MPK mają być mniejsze. Ratusz oszacował je na 14 mln zł. W czerwcu na Radę Miasta trafi prezydencki projekt uchwały, przyznającej spółce te pieniądze z budżetu miasta.

- To nie jest dofinansowanie - tłumaczy Elżbieta Kołodziej-Wnuk, wiceprezydent Lublina. - Płacimy za usługę transportową, którą MPK wykonuje.

Ta suma może się zmienić po przyjęciu przez radnych nowego, wyższego cennika biletów (także w czerwcu). W tej chwili przychody z biletów pokrywają niewiele ponad 50 proc. kosztów transportu.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hub / 28 maja 2009 o 17:26
0
to wszystko wina tych co jadą bez biletu. powinno być tak jak za granicą. pasażer który wchodzi do autobusu musi udowodnić że nie jedzie na gapę. jeżeli nie udowodni że ma ważny bilet lub nie kupi biletu to nie jedzie. a u nas każdy wchodzi do autobusu jak do obory, kontrola trafia się raz na pare miesięcy i nawet jak kogoś złapią to mało kto placi karę i dlatego mamy tak jak mamy. równie dobrze taka osoba może wejść do sklepu i wziąć np chleb z półki bez płacenie i albo złapią tą osobę albo nie. tylko że w tym przypadku kara za kradzież jest większa więc mało kto ryzykuje. i takie same kary powinny byc za przejazd autobusem bez biletu. dziwi mnie też sytuacja, że ludzie nauczyli się że w komunikacji prywatnej placi się za przejazd i każdy to robi, a w mpk jakoś to nie dociera do wszystkich pasażerów, że za korzystanie z usługi należy zapłacić. TO WASZA WINA GAPOWICZE!! NIE CZEPIAJCIE SIĘ INNYCH - ZMIEŃCIE SWOJE ZWYCZAJE!!
to wszystko wina tych co jadą bez biletu. powinno być tak jak za granicą. pasażer który wchodzi do autobusu musi udowodnić że nie jedzie na gapę. jeżeli nie udowodni że ma ważny bilet lub nie kupi biletu to nie jedzie. a u nas każdy wchodzi do autobusu jak do obory, kontrola trafia się raz na pare miesięcy i nawet jak kogoś złapią to mało kto placi karę i dlatego mamy tak jak mamy. równie dobrze taka osoba może wejść do sklepu i wziąć np chleb z półki bez płacenie i albo złapią tą osobę albo nie. tylko że w tym przypadku kara za kradzież jes... rozwiń
Avatar
nim / 28 maja 2009 o 09:45
0
przedsiebiorca napisał:
Nikt do niczego nie powinien i nie musi doplacac.Jest w Lublinie miejska komunikacja prywatna,bilety po 1,50 zl czyli tansze jak w MPK i nikt do niczego nikomu nie doplaca.Trzeba wiec MPK jak najszybciej sprywatyzowac a pieniadze ktore miast ze swego budzetu czytaj naszych podatkow doplaca do tej firmy przeznaczyc na inne cele(drogi,szkoly,pomoc spoleczna).W ten sposob bedziemy mieli i komunikacje miejska i pieniadze na inne wazne dla mieszkancow cele.Utrzymywanie obecnego stanu to walenie pieniedzy w bloto i to bez konca.Do prywatnych przewoźników też dopłacamy tylko w inny sposób. Ciekawe kto będzie dbał o przystanki, rozkłady jazdy itp. Na pewno nie prywaciarze. Nie jeżdżę autobusami, płacę na to podatki i będę dalej płacić. We wszystkich cywilizowanych krajach transport miejski jest miejski i nie wymyślimy niczego lepszego.Do prywatnych przewoźników też dopłacamy tylko w inny sposób. Ciekawe kto będzie dbał o przystanki, rozkłady jazdy itp. Na pewno nie prywaciarze. Nie jeżdżę autobusami, płacę na to podatki i będę dalej płacić. We wszystkich cywilizowanych krajach transport miejski jest miejski i nie wymyślimy niczego lepszego. rozwiń
Avatar
kolka / 28 maja 2009 o 00:31
0
Analizowanie przebiegu jakiegoś zdarzenia wymaga sumienności analityka,a takich w lubelskich urzędach mamy jak widać mało.Łatwiej rozdawać
pieniądze podatnika.
Avatar
ale / 27 maja 2009 o 23:14
0
przedsiebiorca napisał:
Nikt do niczego nie powinien i nie musi doplacac.Jest w Lublinie miejska komunikacja prywatna,bilety po 1,50 zl czyli tansze jak w MPK i nikt do niczego nikomu nie doplaca.Trzeba wiec MPK jak najszybciej sprywatyzowac a pieniadze ktore miast ze swego budzetu czytaj naszych podatkow doplaca do tej firmy przeznaczyc na inne cele(drogi,szkoly,pomoc spoleczna).W ten sposob bedziemy mieli i komunikacje miejska i pieniadze na inne wazne dla mieszkancow cele.Utrzymywanie obecnego stanu to walenie pieniedzy w bloto i to bez konca.Widać, że pismaki nawet słuchać nie umieją do MPK się nie dopłaca od 1 stycznia 2009.
Miasto płaci jedynie za wykonane wozokilometry. A obecnie ich cena jest wyższa.
Widać wiedza dla piszących artykuły jest mocą tajemną.Widać, że pismaki nawet słuchać nie umieją do MPK się nie dopłaca od 1 stycznia 2009.
Miasto płaci jedynie za wykonane wozokilometry. A obecnie ich cena jest wyższa.
Widać wiedza dla piszących artykuły jest mocą tajemną. rozwiń
Avatar
przedsiebiorca / 27 maja 2009 o 21:28
0
Nikt do niczego nie powinien i nie musi doplacac.Jest w Lublinie miejska komunikacja prywatna,bilety po 1,50 zl czyli tansze jak w MPK i nikt do niczego nikomu nie doplaca.Trzeba wiec MPK jak najszybciej sprywatyzowac a pieniadze ktore miast ze swego budzetu czytaj naszych podatkow doplaca do tej firmy przeznaczyc na inne cele(drogi,szkoly,pomoc spoleczna).W ten sposob bedziemy mieli i komunikacje miejska i pieniadze na inne wazne dla mieszkancow cele.Utrzymywanie obecnego stanu to walenie pieniedzy w bloto i to bez konca.
Avatar
kuba / 27 maja 2009 o 21:03
0
Nie zgadzam się jako mieszkaniec tego grodu na dopłaty do MPK.To mały horror nie sądzę żeby kwota 0,3 złotego na cenie biletu miała doprowadzić do ekonomicznego upadku mieszkańców Lublina.Cena biletu powinna dawać dochód i zakup rocznie średnio 10-15 nowych autobusów lub trolejbusów.Z moich podatków pieniądze mają iść na drogi, służba zdrowia, wodociągi (również powinni wypracować dochód - oby nie okazało się że istniejąca oczyszczalnia to rudera, tego bym nie zniósł).Drobne kwoty dające zysk(nie dyrektorom- oni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności finansowej-to nie ich majątek) spowodują po 2-3 latach gwałtowny skok w nowy technologiczny rozwój.Tak ma być - komputerów w urzędzie pod dostatkiem, liczyć i tworzyć.
Nie zgadzam się jako mieszkaniec tego grodu na dopłaty do MPK.To mały horror nie sądzę żeby kwota 0,3 złotego na cenie biletu miała doprowadzić do ekonomicznego upadku mieszkańców Lublina.Cena biletu powinna dawać dochód i zakup rocznie średnio 10-15 nowych autobusów lub trolejbusów.Z moich podatków pieniądze mają iść na drogi, służba zdrowia, wodociągi (również powinni wypracować dochód - oby nie okazało się że istniejąca oczyszczalnia to rudera, tego bym nie zniósł).Drobne kwoty dające zysk(nie dyrektorom- oni nie ponoszą żadnej odpowiedzi... rozwiń
Avatar
VIP / 27 maja 2009 o 21:01
0
Zaraz zaraz, czegoś tu nei rozumiem. Mamy maj i miasto ma sie rozliczać z mpk za zeszły rok ?? Jak tak to ja juz wiem czemu u nas jeżdżą 30 letnie autobusy i wiem że twór jakie Pani presydent stworzyła dla swojego kolegii pt. ZTM jest bez sensu. WYstarczyło że miasto płaciło by w terminie i było by ok. A tak mamy stado pasożytów którzy siedzą i pierdzą w stołki lubb przeglądają przez 8 godzin dziennie NK...
Avatar
ik / 27 maja 2009 o 19:23
0
powinno być zapłaci, bo ratusz zawsze powinien płacić za koszty transportu komunikacji miejskiej, tylko się z tego nie wywiązuje, dlatego, częściowo, takie straty ma mpk
Avatar
all / 27 maja 2009 o 18:29
0
Ratusz dopłci MPK [url="http://www.lublinforum.com"]Lublin[/url]? A co to znaczy
Avatar
hub / 28 maja 2009 o 17:26
0
to wszystko wina tych co jadą bez biletu. powinno być tak jak za granicą. pasażer który wchodzi do autobusu musi udowodnić że nie jedzie na gapę. jeżeli nie udowodni że ma ważny bilet lub nie kupi biletu to nie jedzie. a u nas każdy wchodzi do autobusu jak do obory, kontrola trafia się raz na pare miesięcy i nawet jak kogoś złapią to mało kto placi karę i dlatego mamy tak jak mamy. równie dobrze taka osoba może wejść do sklepu i wziąć np chleb z półki bez płacenie i albo złapią tą osobę albo nie. tylko że w tym przypadku kara za kradzież jest większa więc mało kto ryzykuje. i takie same kary powinny byc za przejazd autobusem bez biletu. dziwi mnie też sytuacja, że ludzie nauczyli się że w komunikacji prywatnej placi się za przejazd i każdy to robi, a w mpk jakoś to nie dociera do wszystkich pasażerów, że za korzystanie z usługi należy zapłacić. TO WASZA WINA GAPOWICZE!! NIE CZEPIAJCIE SIĘ INNYCH - ZMIEŃCIE SWOJE ZWYCZAJE!!
to wszystko wina tych co jadą bez biletu. powinno być tak jak za granicą. pasażer który wchodzi do autobusu musi udowodnić że nie jedzie na gapę. jeżeli nie udowodni że ma ważny bilet lub nie kupi biletu to nie jedzie. a u nas każdy wchodzi do autobusu jak do obory, kontrola trafia się raz na pare miesięcy i nawet jak kogoś złapią to mało kto placi karę i dlatego mamy tak jak mamy. równie dobrze taka osoba może wejść do sklepu i wziąć np chleb z półki bez płacenie i albo złapią tą osobę albo nie. tylko że w tym przypadku kara za kradzież jes... rozwiń
Avatar
nim / 28 maja 2009 o 09:45
0
przedsiebiorca napisał:
Nikt do niczego nie powinien i nie musi doplacac.Jest w Lublinie miejska komunikacja prywatna,bilety po 1,50 zl czyli tansze jak w MPK i nikt do niczego nikomu nie doplaca.Trzeba wiec MPK jak najszybciej sprywatyzowac a pieniadze ktore miast ze swego budzetu czytaj naszych podatkow doplaca do tej firmy przeznaczyc na inne cele(drogi,szkoly,pomoc spoleczna).W ten sposob bedziemy mieli i komunikacje miejska i pieniadze na inne wazne dla mieszkancow cele.Utrzymywanie obecnego stanu to walenie pieniedzy w bloto i to bez konca.Do prywatnych przewoźników też dopłacamy tylko w inny sposób. Ciekawe kto będzie dbał o przystanki, rozkłady jazdy itp. Na pewno nie prywaciarze. Nie jeżdżę autobusami, płacę na to podatki i będę dalej płacić. We wszystkich cywilizowanych krajach transport miejski jest miejski i nie wymyślimy niczego lepszego.Do prywatnych przewoźników też dopłacamy tylko w inny sposób. Ciekawe kto będzie dbał o przystanki, rozkłady jazdy itp. Na pewno nie prywaciarze. Nie jeżdżę autobusami, płacę na to podatki i będę dalej płacić. We wszystkich cywilizowanych krajach transport miejski jest miejski i nie wymyślimy niczego lepszego. rozwiń
Avatar
kolka / 28 maja 2009 o 00:31
0
Analizowanie przebiegu jakiegoś zdarzenia wymaga sumienności analityka,a takich w lubelskich urzędach mamy jak widać mało.Łatwiej rozdawać
pieniądze podatnika.
Avatar
ale / 27 maja 2009 o 23:14
0
przedsiebiorca napisał:
Nikt do niczego nie powinien i nie musi doplacac.Jest w Lublinie miejska komunikacja prywatna,bilety po 1,50 zl czyli tansze jak w MPK i nikt do niczego nikomu nie doplaca.Trzeba wiec MPK jak najszybciej sprywatyzowac a pieniadze ktore miast ze swego budzetu czytaj naszych podatkow doplaca do tej firmy przeznaczyc na inne cele(drogi,szkoly,pomoc spoleczna).W ten sposob bedziemy mieli i komunikacje miejska i pieniadze na inne wazne dla mieszkancow cele.Utrzymywanie obecnego stanu to walenie pieniedzy w bloto i to bez konca.Widać, że pismaki nawet słuchać nie umieją do MPK się nie dopłaca od 1 stycznia 2009.
Miasto płaci jedynie za wykonane wozokilometry. A obecnie ich cena jest wyższa.
Widać wiedza dla piszących artykuły jest mocą tajemną.Widać, że pismaki nawet słuchać nie umieją do MPK się nie dopłaca od 1 stycznia 2009.
Miasto płaci jedynie za wykonane wozokilometry. A obecnie ich cena jest wyższa.
Widać wiedza dla piszących artykuły jest mocą tajemną. rozwiń
Avatar
przedsiebiorca / 27 maja 2009 o 21:28
0
Nikt do niczego nie powinien i nie musi doplacac.Jest w Lublinie miejska komunikacja prywatna,bilety po 1,50 zl czyli tansze jak w MPK i nikt do niczego nikomu nie doplaca.Trzeba wiec MPK jak najszybciej sprywatyzowac a pieniadze ktore miast ze swego budzetu czytaj naszych podatkow doplaca do tej firmy przeznaczyc na inne cele(drogi,szkoly,pomoc spoleczna).W ten sposob bedziemy mieli i komunikacje miejska i pieniadze na inne wazne dla mieszkancow cele.Utrzymywanie obecnego stanu to walenie pieniedzy w bloto i to bez konca.
Avatar
kuba / 27 maja 2009 o 21:03
0
Nie zgadzam się jako mieszkaniec tego grodu na dopłaty do MPK.To mały horror nie sądzę żeby kwota 0,3 złotego na cenie biletu miała doprowadzić do ekonomicznego upadku mieszkańców Lublina.Cena biletu powinna dawać dochód i zakup rocznie średnio 10-15 nowych autobusów lub trolejbusów.Z moich podatków pieniądze mają iść na drogi, służba zdrowia, wodociągi (również powinni wypracować dochód - oby nie okazało się że istniejąca oczyszczalnia to rudera, tego bym nie zniósł).Drobne kwoty dające zysk(nie dyrektorom- oni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności finansowej-to nie ich majątek) spowodują po 2-3 latach gwałtowny skok w nowy technologiczny rozwój.Tak ma być - komputerów w urzędzie pod dostatkiem, liczyć i tworzyć.
Nie zgadzam się jako mieszkaniec tego grodu na dopłaty do MPK.To mały horror nie sądzę żeby kwota 0,3 złotego na cenie biletu miała doprowadzić do ekonomicznego upadku mieszkańców Lublina.Cena biletu powinna dawać dochód i zakup rocznie średnio 10-15 nowych autobusów lub trolejbusów.Z moich podatków pieniądze mają iść na drogi, służba zdrowia, wodociągi (również powinni wypracować dochód - oby nie okazało się że istniejąca oczyszczalnia to rudera, tego bym nie zniósł).Drobne kwoty dające zysk(nie dyrektorom- oni nie ponoszą żadnej odpowiedzi... rozwiń
Avatar
VIP / 27 maja 2009 o 21:01
0
Zaraz zaraz, czegoś tu nei rozumiem. Mamy maj i miasto ma sie rozliczać z mpk za zeszły rok ?? Jak tak to ja juz wiem czemu u nas jeżdżą 30 letnie autobusy i wiem że twór jakie Pani presydent stworzyła dla swojego kolegii pt. ZTM jest bez sensu. WYstarczyło że miasto płaciło by w terminie i było by ok. A tak mamy stado pasożytów którzy siedzą i pierdzą w stołki lubb przeglądają przez 8 godzin dziennie NK...
Avatar
ik / 27 maja 2009 o 19:23
0
powinno być zapłaci, bo ratusz zawsze powinien płacić za koszty transportu komunikacji miejskiej, tylko się z tego nie wywiązuje, dlatego, częściowo, takie straty ma mpk
Avatar
all / 27 maja 2009 o 18:29
0
Ratusz dopłci MPK [url="http://www.lublinforum.com"]Lublin[/url]? A co to znaczy
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 2

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 27 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 43 17

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.