Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2021 r.
13:47

Lublin: Ratusz nie chce budować "południowej obwodnicy miasta"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
76 29 A A
Planowana przez miasto częściowa przebudowa ul. Żeglarskiej nie będzie uwzględniać budowy drugiej jezdni
Planowana przez miasto częściowa przebudowa ul. Żeglarskiej nie będzie uwzględniać budowy drugiej jezdni (fot. Maciej Kaczanowski)

Nie będziemy krzywdzić mieszkańców – deklaruje zastępca prezydenta miasta i zapewnia, że Ratusz nie zamierza budować drogi nazywanej potocznie „południową obwodnicą Lublina”. Miałaby ona przebiegać obok lasu Stary Gaj (dokładnie pomiędzy ul. Ziołową a Zagajnikową), a dalej śladem dzisiejszej ul. Żeglarskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Taki przebieg trasy przelotowej został wyznaczony w planie rozbudowy Lublina, jakim jest tzw. studium przestrzenne. Dokument został sporządzony przez planistów Ratusza i zatwierdzony półtora roku temu przez Radę Miasta. Na jej ostatnim posiedzeniu znów mówiono o tej drodze, bo Ratusz zabiera się do tworzenia szczegółowego planu zagospodarowania okolic ul. Lipskiej, Ziołowej i Zagajnikowej.

Już dziś wiadomo, że kontrowersyjna droga, niechciana przez okolicznych mieszkańców, zostanie narysowana także w planie zagospodarowania, który określi przeznaczenie poszczególnych gruntów. Wszystko przez to, że plan musi być zgodny z uchwalonym wcześniej studium przestrzennym: jeżeli narysowano w nim drogę, to plan nie może tego zmienić.

Mimo to Ratusz zapewnia, że… wcale nie chce powstania trasy przelotowej, która docelowo miałaby się zaczynać koło kościoła w Konopnicy i prowadzić na Felin. – Nie będzie tak, że kosztem mieszkańców Lublina będziemy poprawiać wszystkim dookoła układ komunikacyjny – oświadczył przed radnymi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta. Urzędnicy tłumaczą, że musieli narysować taką trasę w studium, bo przewiduje ją wojewódzki plan zagospodarowania. Zapewniają, że mimo to nie będą dążyć do jej budowy.

– Jeżeli nikt nie popiera tego rozwiązania, to my nie będziemy krzywdzić naszych mieszkańców takim układem drogowym tylko po to, żeby przeprowadzić ruch tranzytowy – zadeklarował Szymczyk. Zastrzegł jednocześnie, że jeśli miałaby w przyszłości powstać trasa obwodowa z południowej strony Lublina, to „nie w tym miejscu”.

Wpisanie „niechcianej” trasy do miejskiego planu zagospodarowania będzie mieć konsekwencje dla właścicieli gruntów między Zagajnikową a Ziołową, bo na części terenu wykluczona zostanie zabudowa.

Nowej trasy tranzytowej nie będzie przewidywać zamówiony przez miasto projekt przebudowy sypiącego się mostu na Bystrzycy w ciągu ul. Żeglarskiej i odcinka ulicy między powstającą już pętlą komunikacji miejskiej a skrzyżowaniem z ul. Słomkowskiego.

Dodajmy, że władze miasta, jeśli kiedyś zmienią zdanie i uznają, że droga jest potrzebna, będą mogły ją poprowadzić korzystając z tzw. specustawy, bez oglądania się na to, co zapisano w planie zagospodarowania oraz w studium przestrzennym.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zgredek Edek / 3 stycznia 2021 r. o 14:36
+47
To całkiem odwrotnie niż z Górkami Czechowskimi
To napisałem znowu ja, develo troll, zapiekły z nienawiści największy przegryw życiowy. Niezłomny obrońca wolności i niezawisłości Górek Czechowskich. Artysta ze spalonego teatru....
Avatar
to_ino_ja / 3 stycznia 2021 r. o 15:39
+44
Przydałaby się droga, która jest przedłużeniem ul. Głuskiej do ul. Grygowej. Skróciłoby to dojazd do cmetarza i do obwodnicy.
Avatar
Pablito189 / 3 stycznia 2021 r. o 16:23
+40
Znaczy się, że ta droga klasy "G" zostanie wpisana w plan miejscowy tylko po to, by MPZP nie naruszał ustaleń SUiKZP, co nie spowoduje niczego poza brakiem możliwości zabudowy jednorodzinnej? To całkiem odwrotnie niż z Górkami Czechowskimi, gdzie plan miejscowy uchwalono z naruszeniem lokalnej konstytucji, a następnie wbrew woli mieszkańców rozpoczęto przygotowania do zabudowy wielorodzinnej i wybudowano "ścieżkę terenową" naruszającą ustalenia nie tylko obowiązującego MPZP, ale również obu wersji SUiKZP, tej z 2000 i 20019 (uchylonej wyrokiem WSA w Lublinie). Kto jest kandydatem na intensywną urbanizację miejsca, przez które przebiega planowana południowa droga klasy "G"?
 Nawiedzony oszołomie, kogo obchodzą Górki? To jest temat o południowej obwodnicy. Zamiast spamować na forum i robić offtopic, załóż sobie jakiegoś bloga i tam zamieszczaj swoje górkowe smęty.
 Nawiedzony oszołomie, kogo obchodzą Górki? To jest temat o południowej obwodnicy. Zamiast spamować na forum i robić offtopic, załóż sobie jakiegoś bloga i tam zamieszczaj swoje górkowe smęty. rozwiń
Avatar
karol-83 / 3 stycznia 2021 r. o 19:41
+24
No to teraz Ci co wyceniają swoje działki po 300-400 tyś w tej okolicy zejdą na ziemię...
Avatar
Zgredek Edek / 3 stycznia 2021 r. o 18:11
+23
wobec jednej z osób, która w jednym i drugim przypadku związanym ze zminą SUiKZP , składała uwagi kwestionujące planowane i wprowadzone zmiany?
A czego jeszcze w szale trollo developerskich uniesień nie oprotestowałeś? Jak Ci się piana na ustach skończy, to może płatki mydlane wypróbuj, zapiekły z nienawiści pieniaczu? Przegrywie, "kuzynie" żołnierza przeklętego? Ten patetyzm, ta wzniosłość i mania własnej wielkości (pomieszana z prześladowczą) już Ci całkiem mózgownicę zorała, wszystko ze wszystkim Ci się już pie... dokładnie.
A czego jeszcze w szale trollo developerskich uniesień nie oprotestowałeś? Jak Ci się piana na ustach skończy, to może płatki mydlane wypróbuj, zapiekły z nienawiści pieniaczu? Przegrywie, "kuzynie" żołnierza przeklętego? Ten patetyzm, ta wzniosłość i mania własnej wielkości (pomieszana z prześladowczą) już Ci całkiem mózgownicę zorała, wszystko ze wszystkim Ci się już pie... dokładnie. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 3 stycznia 2021 r. o 18:17
+22
srome_K_, już zacząłeś klepać w czerwone łapki? Za godzinę będziesz musiał to robić od P0czątku, ścier_K_o deweloperska
A to napisałem ja, kolejny nawiedzony develo troll ze spółdzielni. Który z powody słabowania na łepetynę sam do siebie pisze...A co na to lekarz? Spróbuj, może co poradzi....
Avatar
Zgredek Edek / 3 stycznia 2021 r. o 19:10
+19
W sumie poziom złości i nienawiści jest wprost proporcjonalny do strachu przed prawdą, która jednych wyzwala, a potrafi pozbawić wolności. Każdy ma wolny wybór!
Której to złości - gorzej bo bezsilnej, sam jesteś żywym przykładem. Pewnie, że każdy ma wybór. Ty wybrałeś wściekłą nienawiść. To jakiś atawizm, po "żołnierzu przeklętym" we krwi ?Charakterystyczne, że właśnie przegrani życiowo w ten sposób zaciekle atakują. Ale ulituję się i dam radę. Zamiast głupiego trollowania, zajmij się jakąś robotą. Na przykład taką: ***s://***dziennikwschodni.pl/magazyn/wnuczka-stanislawa-wyspianskiego-prowadzila-kiosk-na-lubelskim-globusie,n,1000281144.html Żadna praca nie hańbi
Której to złości - gorzej bo bezsilnej, sam jesteś żywym przykładem. Pewnie, że każdy ma wybór. Ty wybrałeś wściekłą nienawiść. To jakiś atawizm, po "żołnierzu przeklętym" we krwi ?Charakterystyczne, że właśnie przegrani życiowo w ten sposób zaciekle atakują. Ale ulituję się i dam radę. Zamiast głupiego trollowania, zajmij się jakąś robotą. Na przykład taką: ***s://***dziennikwschodni.pl/magazyn/wnuczka-stanislawa-wyspianskiego-prowadzila-kiosk-na-lubelskim-globusie,n,1000281144.html Żadna praca nie hańbi rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 3 stycznia 2021 r. o 18:59
+19
To, że nie szanujesz pluralizmu poglądów i opinii innych jest twoją sprawą. To, że bohaterów narodowych nazywasz przeklętymi, jest również twoją sprawą, ale zahacza o kłamstwo historyczne. Gdybym miał się zniżać do twojego poziomu, to musiałbym zrobić to, co regularnie można usłyszeć od liderek " strajku kobiet " , które są nie mniej wulgarne, jak ty. Nie czynię tego, tylko dlatego, że by to zrobić musiałbym stać się dokładnie taki jak ty. Zdrowia, bo czas ukrywania zbioru zastrzeżonego IPN jest już bliżej, niż myśli ktokolwiek z twojego środowiska.
Czyli w punkt. Trafiony - zatopiony. Artysta ze spalonego teatru, partyzant z wyciętego lasu... Ja przynajmniej, właśnie przez szacunek, zaimki z wielkich liter piszę...Teraz dla odmiany nadymasz się i idziesz mnie straszyć? Buhahahaha, kundelku... Jak Ci się piana na ustach skończy, to może płatki mydlane wypróbuj, zapiekły z nienawiści pieniaczu? Przegrywie, "kuzynie" żołnierza przeklętego? Ten patetyzm, ta wzniosłość i mania własnej wielkości (pomieszana z prześladowczą) już Ci całkiem mózgownicę zorała, wszystko ze wszystkim Ci się już pie... dokładnie.
Czyli w punkt. Trafiony - zatopiony. Artysta ze spalonego teatru, partyzant z wyciętego lasu... Ja przynajmniej, właśnie przez szacunek, zaimki z wielkich liter piszę...Teraz dla odmiany nadymasz się i idziesz mnie straszyć? Buhahahaha, kundelku... Jak Ci się piana na ustach skończy, to może płatki mydlane wypróbuj, zapiekły z nienawiści pieniaczu? Przegrywie, "kuzynie" żołnierza przeklętego? Ten patetyzm, ta wzniosłość i mania własnej wielkości (pomieszana z prześladowczą) już Ci całkiem mózgownicę ... rozwiń
Avatar
randalk / 3 stycznia 2021 r. o 14:36
+19
i bardzo dobrze, ta "obwodnica" jest zbędna i niczego by nie rozwiązywała.
Avatar
Zgredek Edek / 3 stycznia 2021 r. o 19:18
+14
na wszelki wypadek sączy jad na czytelników i klepie w łapki
I sam do siebie pisze....
Avatar
qwerty38 / 4 stycznia 2021 r. o 10:59
+3
Ta droga byłą sensowna 30 lat temu, teraz nic nie rozwiąże i nic nie da. Na dziś potrzebna jest 2 pasmówka już za Starym gajem w stronę Zemborzyc.
Avatar
8888 osiemosiemosiemosiem / 4 stycznia 2021 r. o 08:32
+6
Ta trasa jest potrzebna ale faktycznie NIE w tym śledzie. Sam się dziwiłem co "miasto" wyprawia projektując POL tuż nad zalewem i w śladzie Żeglarskiej... Od Konopnicy, trasa powinna iść przez Zemborzyce Podleśne, potem poniżej Zalewu przez Wólkę Abramowicką i Kalinowkę a pod Felinem powinna łączyć się do obecnego układu.
Avatar
Motorlublin / 3 stycznia 2021 r. o 20:43
+10
Mieszkańcy sami za chwilę poproszą o tą drogę bo okolice Nałkowskich aż do Diamentowej plus Janowską stoją w ogromnych korkach. Lipska w zasadzie jest zabudowana Ziołowa też się szybko zabudowuje. Za kilka lat będzie problem z wyjazdem. 
Avatar
lidek16 / 3 stycznia 2021 r. o 20:08
-18
Zamiast budować drogi planowane tak jak inne miasta to tz ratusz z Żukiem na czele i Szymczakiem nie widzą tej drogii inne miasta walczą aby rozwiązać problemy a Lublin i prezydend ze Świdnika nie widzi tej drogi tz obwodnicy poludniowej wstyd że Lublin ma takiego prezydenta to są skutki gdy  innego miasta   Świdnik rządzi Lublinem
Avatar
Lubelak50 / 3 stycznia 2021 r. o 20:03
+12
Obwodnica w opisanym miejscu jest niepotrzebna. Wg mnie : 1. Zalew i tereny zielone zostałyby oddzielone bezsensowną zaporą kilku jezdni. 2. Jak ktoś jedzie z kierunku południowego np z Rzeszowa do Zamościa lub Chełma to wcześniej skręci na wschód omijając Lublin i tym samym skróci sobie drogę o kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów. 3. Za te pieniądze lepiej poszerzyć ulice Krężnicką, Osmolicką, Janowską i Żeglarską. Gdyby jednak kiedyś taka obwodnica była potrzebna to trzeba to zrobić przez Zalewem, choć wg mnie jest ona bezsensowna.
Avatar
karol-83 / 3 stycznia 2021 r. o 19:41
+24
No to teraz Ci co wyceniają swoje działki po 300-400 tyś w tej okolicy zejdą na ziemię...
Avatar
Zgredek Edek / 3 stycznia 2021 r. o 19:18
+14
na wszelki wypadek sączy jad na czytelników i klepie w łapki
I sam do siebie pisze....
Avatar
kronikidewelorozwoju / 3 stycznia 2021 r. o 19:18
-21
Widocznie ktoś najpierw opłacił konsultacje na fakturę VAT ale się wycofał albo faktury nie opłacił. Wiec plan już nieaktualny bo nie ma nic za darmo.
 Na sprzedaży apartamĘtów w dewelo-gettach oddalonych o godzinę jazdy od Centrum nie da się już zbijać kokosów. Kartel może jeszcze próbować sztuczek w śródmieściu, takich jak "luksusowe akademiki" przy zygmuntowskich w miejsce stadionu do czarnego pseudo-sportu, albo garsoniery dla Ludzi z Wypchanymi Portfelami na Podzamczu w miejsce dworca PKS.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 3 stycznia 2021 r. o 19:17
-20
Czyli najpierw uchwalają Studium z przebiegiem tej drogi, następnie głosują za Miejscowym Planem który również tę drogę musi przewidywać a teraz mówią że i tak nikt jej nie chce. Z logicznego punktu widzenia nie wygląda to dobrze....
 Prawdopodobnie plan powstał w czasach, kiedy cwaniakom wydawało się, że w Kozim Grodzie da się upchnąć dowolną liczbę apartamĘtów i w dowolnej odległości od cywilizacji. Teraz, kiedy mania "pewnych" zarobków z wynajmu dobiegła końca, te śmiałe plany trzeba było zweryfikować.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 3 stycznia 2021 r. o 19:14
-27
To całkiem odwrotnie niż z Górkami Czechowskimi
To napisałem znowu ja, develo troll, zapiekły z nienawiści największy przegryw życiowy. Niezłomny obrońca wolności i niezawisłości Górek Czechowskich. Artysta  ze spalonego teatru....
 W czym jak w czym, ale w nienawiści to na pewno nie tylko ja nie mam najmniejszych szans konkurować z tobą. W kwestii pożarów również.
 Nic nie P0bije hejtu do "plebsu" (szczególnie do ekologów i aktywistów), który gotuje się w wyleniałej głowie prezesa sPÓłdzielni Dewelo-Tęcza.
 Nic nie P0bije hejtu do "plebsu" (szczególnie do ekologów i aktywistów), który gotuje się w wyleniałej głowie prezesa sPÓłdzielni Dewelo-Tęcza. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

W przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy 0, natomiast zgodnie z planem 50 tys. dawek trafi do punktów na drugie szczepienia, a 120 tys. dawek na pierwsze szczepienia do DPS-ów - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Kiepskie wieści otrzymali dzisiaj kibice Lewartu. Beniaminek stracił kapitana – Michała Budzyńskiego. Kontrakt zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje na to, że „Budyń” przeniesie się do trzecioligowej Chełmianki.

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni lub na grillu elektrycznym. Są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Naukowcy stworzyli model rozwoju epidemii, który wskazuje, że może ona dążyć do postaci endemicznej, czyli lokalnej i ustabilizowanej. Prawdopodobnie łagodnie wtedy chorować będą dzieci, co będzie po części chronić późniejszą dorosłą populację.

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Na ponad dwie doby zamknięty ma być przejazd kolejowy w podlubelskim Motyczu.

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę pewnie pokonały DGT AZS Politechniką Gdańską 77:70

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

Nepalscy wspinacze zdobyli K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. K2 jako jedyny ośmiotysięcznik nie został dotąd zdobyty zimą.

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rozmowa z Rafałem Królem, kapitanem Motoru Lublin

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"
galeria

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Zwołanie „okrągłego stołu” w sprawie Starego Gaju proponują lubelscy ekolodzy. To odpowiedź na ogłoszony przez Ratusz zamiar uznania części lasu za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. O taką decyzję apelują sami ekolodzy, ale przyznają, że potrzeba jeszcze mocniejszej ochrony lasu, więc proponują rozmowy

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie, 24 – w powiecie lubelskim i 23 – w powiecie włodawskim. W sumie w ciągu ostatniej doby u 358 mieszkańców województwa lubelskiego zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

7 412 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 369 osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.