Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2020 r.
12:48

Lublin: Ratusz nie pozwolił na budowę bloków wśród domków jednorodzinnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
38 19 A A

Urząd Miasta nie zgodził się na budowę bloków mieszkalnych obok domów jednorodzinnych przy ul. Sławinkowskiej. Takiego sąsiedztwa nie chcieli okoliczni mieszkańcy, którzy tłumaczyli, że nie po to budowali tu domy, żeby mieć za oknami zabudowę wielorodzinną. Deweloper może jeszcze zaskarżyć odmowną decyzję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Siedem budynków mających w sumie 98 mieszkań, a do tego 137 miejsc parkingowych. Tak miałoby wyglądać osiedle przy Sławinkowskiej 7c, które chciała zbudować lubelska spółka Med-Europe Trading. Firma reprezentowana przez znanego architekta Bolesława Stelmacha poprosiła Urząd Miasta o tzw. wuzetkę, czyli decyzję o warunkach zabudowy.

Tego typu decyzja określa możliwy sposób wykorzystania nieruchomości, których przeznaczenie nie jest określone w planie zagospodarowania. Ponieważ dla tych nieruchomości planu jeszcze nie uchwalono, przeznaczenie gruntu mogą ustalać urzędnicy. Spółka prosiła ich o decyzję pozwalającą na zespół budynków wielorodzinnych mających po dwa piętra i podziemną kondygnację garażową.

– Urząd Miasta wydał decyzję odmawiającą ustalenia warunków zabudowy – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. Jaki był powód odmowy? – Urząd uznał, że zamierzenie inwestycyjne nie spełnia wymagań ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Wspomniana ustawa nie daje urzędnikom pełnej swobody w wydawaniu decyzji. Prawo wymaga chociażby zachowania tzw. zasady dobrego sąsiedztwa. Oznacza to, że nowa zabudowa musi pasować do otoczenia, by wśród kurników nie wyrósł nagle drapacz chmur, a wśród drapaczy kurnik. Zgodnie z ustawą, dopuszczana przez urzędników zabudowa musi nawiązywać do istniejących obiektów, tak pod względem rozmiarów, jak też przeznaczenia.

– Tu nie będzie można mówić o dobrym sąsiedztwie – skarżył się nam mieszkaniec jednego z domów jednorodzinnych bezpośrednio sąsiadujących z działką, którą interesował się deweloper. Sąsiedzi nie chcą za oknami bloków, bo – jak tłumaczą – nie po to budowali domy daleko od gwaru osiedli, żeby teraz ten gwar ich dogonił. – Ta okolica ma charakter willowy i każda nowa inwestycja powinna być do tego dopasowana – mówił nam jeden z sąsiadów. – Budynki wielorodzinne należy stawiać w miejscach do tego przeznaczonych.

Miejscy urzędnicy też doszli do wniosku, że wstawienie bloków, nawet niewysokich, pomiędzy domy jednorodzinne trudno będzie nazwać dobrym sąsiedztwem. Dlatego wydali odmowę.

– Działka położona jest na terenie osiedla domów jednorodzinnych, ograniczonego od strony wschodniej i południowej Ogrodem Botanicznym, a od strony północnej ul. Willową – tłumaczy Głazik. – Gabaryty zabudowy mieszkaniowej istniejącej przy ul. Sławinkowskiej są dużo mniejsze od wielkości projektowanych obiektów, stąd inwestycja nie znajduje analogii zarówno funkcjonalnej jak i w zakresie kontynuacji parametrów.

Odprawiony z kwitkiem deweloper może jeszcze zaskarżyć decyzję miejskich urzędników do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 30 marca 2020 r. o 13:05
+33
Po to się uchwala plany zagospodarowania przestrzennego, by ludzie którzy decydują się na mieszkanie w konkretnym miejscu byli pewni tego, co może powstać w najbliższej okolicy, co można budować na sąsiedniej działce. I do tej pory reguły były jasne. Ale nieeeeeee. Musiał przyjść PiS i SOBOŃ, by zrobić bubla w postaci ustawy "lex deweloper", by umożliwić budowanie czegokolwiek, gdziekolwiek i by wprowadzić zamęt w przepisach, w społeczności lokalnej. AAAA, i polecam dowiedzieć się na jakich teraz zasadach, ustanowionych niedawno przez PiS, można zbudować np. KURNIK albo CHLEWNIĘ- generatory wielkiego smrodu na całą okolicę. Też ciekawa lektura.
Po to się uchwala plany zagospodarowania przestrzennego, by ludzie którzy decydują się na mieszkanie w konkretnym miejscu byli pewni tego, co może powstać w najbliższej okolicy, co można budować na sąsiedniej działce. I do tej pory reguły były jasne. Ale nieeeeeee. Musiał przyjść PiS i SOBOŃ, by zrobić bubla w postaci ustawy "lex deweloper", by umożliwić budowanie czegokolwiek, gdziekolwiek i by wprowadzić zamęt w przepisach, w społeczności lokalnej. AAAA, i polecam dowiedzieć się na jakich teraz zasadach, ustanowionych niedawno pr... rozwiń
Avatar
Simplex / 30 marca 2020 r. o 13:53
+21
Bloki tam staną. Niech się mieszkańcy domów obok nie łudzą. Co z tego że ratusz odmówił wydania tzw. WZ-ki skoro SKO pewnie da Stelmachowi zielone światło. Nie wierzę że inwestowałby w nieruchomość i projekt gdyby nie był pewny że na tym zarobi.
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 21:34
+9
Pani Lubliniankaa - pani już chyba wszyscy dziękujemy, najgorszy prawnik, to złośliwy prawnik, który mowę swą opiera na tym, co może zacytować z książeczki, nie zaś na logice. Dodatkowo, uprasza się o samodzielność w działaniu, jak prawdziwy prawnik, nie zaś traktowanie męża jak laski, którą podpierają się zwyczajowo ludzie niepełnosprawni. Pozdrowienia dla najbardziej zainteresowanej pani na świecie. Wręcz muah.
  [justify]uuuu Panie Fath, decyzja odmowna się nie spodobała? w detektywa się bawimy i ludzi obrażamy? Widzę, że mam Pan niezłe wejścia w urzędzie i dostęp do dokumentacji. Dobrze Pan wie, że dla tej działki były już wydawane decyzje dopuszczające zgodnie z literą prawa jedynie zabudowę jednorodzinną. Czego Pan oczekiwał? że po cichu załatwi swoje interesy i nikt nie będzie wiedział co Pan tu szykuje? Gdzie u Pana logika? Gdzie samodzielność w myśleniu? Nikt z sąsiadów nie jest przeciwny budowie domków jednorodzinnych na tym terenie, ale domagamy się rozwiązań szanujących zasady i interes sąsiadów. Wiem, wiem, Pana to nie interesuje, bo przecież Pan tu nie planuje mieszkać. W tej sprawie ani Pana interes ani interes inwestora nie przewyższa interesów właścicieli nieruchomości bezpośrednio czy pośrednio sąsiadujących z tym terenem, w tym Ogrodu Botanicznego.[/justify] [justify]Życzę bardziej przemyślanych decyzji i wszelkiej pomyślności. Zapraszam do osobistego kontaktu z sąsiadami, wie Pan gdzie nas znaleźć ;)  [/justify]
  [justify]uuuu Panie Fath, decyzja odmowna się nie spodobała? w detektywa się bawimy i ludzi obrażamy? Widzę, że mam Pan niezłe wejścia w urzędzie i dostęp do dokumentacji. Dobrze Pan wie, że dla tej działki były już wydawane decyzje dopuszczające zgodnie z literą prawa jedynie zabudowę jednorodzinną. Czego Pan oczekiwał? że po cichu załatwi swoje interesy i nikt nie będzie wiedział co Pan tu szykuje? Gdzie u Pana logika? Gdzie samodzielność w myśleniu? Nikt z sąsiadów nie jest przeciwny budowie domków jednorodzinnych na tym... rozwiń
Avatar
LBNTEAM / 1 kwietnia 2020 r. o 20:57
+4
Brawo, w końcu mamy jakiś dialog, może i mało konstruktywny ale w pełni pokazujący butę i arogancję Pana/Panów.
Avatar
Coffe_Taste / 30 marca 2020 r. o 14:19
+4
A ja kibicuję temu projektowi z całego serca. Jeśli tylko inwestor trochę poluzuje z gęstością zabudowy, to myślę, że i radni dadzą się w końcu przekonać. Tym bardziej, że część z nich już teraz otwarcie chwali pomysł "miejskich willi" a głosują przeciwko tylko dlatego, że póki co inwestor nie zdołał się do końca dogadać z bezpośrednimi sąsiadami. Tak czy siak projekt jest ciekawy i jeśli chodzi o Lublin bardzo innowacyjny - wille czyli coś pomiędzy blokiem a domkiem jednorodzinnym ale przypominające bardziej to drugie, póki co nie powstają w ogóle.
A ja kibicuję temu projektowi z całego serca. Jeśli tylko inwestor trochę poluzuje z gęstością zabudowy, to myślę, że i radni dadzą się w końcu przekonać. Tym bardziej, że część z nich już teraz otwarcie chwali pomysł "miejskich willi" a głosują przeciwko tylko dlatego, że póki co inwestor nie zdołał się do końca dogadać z bezpośrednimi sąsiadami. Tak czy siak projekt jest ciekawy i jeśli chodzi o Lublin bardzo innowacyjny - wille czyli coś pomiędzy blokiem a domkiem jednorodzinnym ale przypominające bardziej to drugie, póki co nie... rozwiń
Avatar
LBNTEAM / 31 marca 2020 r. o 08:20
+2
Co jest nie tak w projekcie? Budynki maja gabaryty, ilość kondygnacji podobne do tych istniejących za miedza. Czy nie chodzi o to, że osiedle nie podoba się znajomym Krolika?
Na sąsiednim osiedlu jest 16 mieszkań, tutaj developer chce wcisnąć 98 mieszkań - nie widzisz różnicy? Osiedle po sąsiedzku ma wjazd z parkingu Ogrodu Botanicznego z dużym parkingiem tutaj komunikacja będzie wąską 5 metrowa prywatna drogą wprost na Sławinkowską. 98 rodzin licząc po 1,5 auta statystycznie to mamy 150 aut, teraz wyjedź rano tą drogą gdzie właśnie przyjechoo 2 kurierów i śmieciarka. Dziwię się właścicielowi tej działki, podzieliłby to na 10 parceli po 1000 m sprzedałby to po 500 tys każdą i miałby 5 mln i nie bawiłby się z developerem w jakies warunkowe umowy przedwstępne itd. Dziwię się też developerowi, że chcę mu się pchac tu z inwestycją gdzie łapę trzyma Konserwator Zabytków bo większa część tej działki to wykopaliska gdzie jak wejdą archeolodzy to będą dobre 5 lat grzebać tam w ziemii i z tego co wiem już rozpoczął działania w tej kwestii wieć do 31 marca 2021 na pewno nie skończy. A co do osoby naczelnego architekta od "Lania Betonu w formy" to tym nazwiskiem nic się nie ugra już w tym mieście a już najmniej doda prestiżu inwestycji.
Na sąsiednim osiedlu jest 16 mieszkań, tutaj developer chce wcisnąć 98 mieszkań - nie widzisz różnicy? Osiedle po sąsiedzku ma wjazd z parkingu Ogrodu Botanicznego z dużym parkingiem tutaj komunikacja będzie wąską 5 metrowa prywatna drogą wprost na Sławinkowską. 98 rodzin licząc po 1,5 auta statystycznie to mamy 150 aut, teraz wyjedź rano tą drogą gdzie właśnie przyjechoo 2 kurierów i śmieciarka. Dziwię się właścicielowi tej działki, podzieliłby to na 10 parceli po 1000 m sprzedałby to po 500 tys każdą i miałby 5 mln i n... rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:52
+1
Co jest nie tak w projekcie? Budynki maja gabaryty, ilość kondygnacji podobne do tych istniejących za miedza. Czy nie chodzi o to, że osiedle nie podoba się znajomym Krolika?
  Planowana zabudowa znacząco odbiega pod wieloma względami od istniejących domów jednorodzinnych rozmieszczonych w sąsiedztwie. Nie trzeba być szczególnie bystrym aby zauważyć różnicę. W związku z tym nie ma mowy o budowie w tym miejscu zabudowy wielorodzinnej. Poza tym inwestycja nie spełnia przesłanek materialnych, od których ustawa uzależnia wydanie decyzji o warunkach zabudowy - określonych w art. 61 ust. 1 u.p.z.p. i do tego pozostaje w sprzeczności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin (Uchwała nr 283/VIII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 1 lipca 2019 r.; 5.REJON V – PÓŁNOCNO-ZACHODNI - osiedle „Sławin” (Sławin)). Warto sobie poczytać zanim się coś napisze.
  Planowana zabudowa znacząco odbiega pod wieloma względami od istniejących domów jednorodzinnych rozmieszczonych w sąsiedztwie. Nie trzeba być szczególnie bystrym aby zauważyć różnicę. W związku z tym nie ma mowy o budowie w tym miejscu zabudowy wielorodzinnej. Poza tym inwestycja nie spełnia przesłanek materialnych, od których ustawa uzależnia wydanie decyzji o warunkach zabudowy - określonych w art. 61 ust. 1 u.p.z.p. i do tego pozostaje w sprzeczności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Mias... rozwiń
Avatar
george hajkowski / 6 maja 2020 r. o 20:14
0
moze jakis pan Syryjczyk maczal w tym swoje paluszki,ale jest za malo radnych plci zenskiej
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:44
0
Bloki tam staną. Niech się mieszkańcy domów obok nie łudzą. Co z tego że ratusz odmówił wydania tzw. WZ-ki skoro SKO pewnie da Stelmachowi zielone światło. Nie wierzę że inwestowałby w nieruchomość i projekt gdyby nie był pewny że na tym zarobi.
 No cóż. Nie powstaną. Odnośnie działek w innej lokalizacji - przy ul. Sławinkowskiej 130A, 130C, 130D, 130E i 128B, gdzie chce budować Movimento Spółka z o.o spółka komandytowa (prezes spółki - Joanna Chrzanowska-Dyduch) to na etapie przygotowywania Studium, były dwa wnioski o zmianę sposobu zabudowy tego terenu dopuszczające zabudowę wielorodzinną i dwa razy zostało to odrzucone. Później 3 razy Urząd Miasta odmawiał wydania warunków zabudowy dla tej inwestycji. Dlatego spółka Movimento wystąpiło nawet dwukrotnie w ramach "Lex developer" do Rady Miasta, ale Rada Miasta odmówiła wzniesienia kompleksu budynków wielorodzinnych w strefie zabudowy jednorodzinnej na ww. nieruchomości (ostania Uchwała nr 574/XVI/2020 Rady Miasta Lublin z dnia 28 lutego 2020 r.). I bardzo dobrze!
 No cóż. Nie powstaną. Odnośnie działek w innej lokalizacji - przy ul. Sławinkowskiej 130A, 130C, 130D, 130E i 128B, gdzie chce budować Movimento Spółka z o.o spółka komandytowa (prezes spółki - Joanna Chrzanowska-Dyduch) to na etapie przygotowywania Studium, były dwa wnioski o zmianę sposobu zabudowy tego terenu dopuszczające zabudowę wielorodzinną i dwa razy zostało to odrzucone. Później 3 razy Urząd Miasta odmawiał wydania warunków zabudowy dla tej inwestycji. Dlatego spółka Movimento wystąpiło nawet dwukrotnie w ramach &qu... rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:41
0
Bo prawdziwy deweloper w Lublinie jest tylko jeden. I ten może wszystko.
 Ciekawe który? hmm...
Avatar
george hajkowski / 6 maja 2020 r. o 20:14
0
moze jakis pan Syryjczyk maczal w tym swoje paluszki,ale jest za malo radnych plci zenskiej
Avatar
Fath / 2 kwietnia 2020 r. o 12:13
-2
"Były już decyzje dopuszczające", owszem. A byla też jedna osoba, która się nawet od tych "zgodnych z litera prawa decyzji" odwołała. Sama Pani sobie przeczy. Komu jeszcze? I nie trzeba być detektywem, wystarczy być... jednym z sąsiadów, co zna tego, a tamten kolejnego. Zupełnie, jak Pani. Pozdrawiam.
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 21:34
+9
Pani Lubliniankaa - pani już chyba wszyscy dziękujemy, najgorszy prawnik, to złośliwy prawnik, który mowę swą opiera na tym, co może zacytować z książeczki, nie zaś na logice. Dodatkowo, uprasza się o samodzielność w działaniu, jak prawdziwy prawnik, nie zaś traktowanie męża jak laski, którą podpierają się zwyczajowo ludzie niepełnosprawni. Pozdrowienia dla najbardziej zainteresowanej pani na świecie. Wręcz muah.
  [justify]uuuu Panie Fath, decyzja odmowna się nie spodobała? w detektywa się bawimy i ludzi obrażamy? Widzę, że mam Pan niezłe wejścia w urzędzie i dostęp do dokumentacji. Dobrze Pan wie, że dla tej działki były już wydawane decyzje dopuszczające zgodnie z literą prawa jedynie zabudowę jednorodzinną. Czego Pan oczekiwał? że po cichu załatwi swoje interesy i nikt nie będzie wiedział co Pan tu szykuje? Gdzie u Pana logika? Gdzie samodzielność w myśleniu? Nikt z sąsiadów nie jest przeciwny budowie domków jednorodzinnych na tym terenie, ale domagamy się rozwiązań szanujących zasady i interes sąsiadów. Wiem, wiem, Pana to nie interesuje, bo przecież Pan tu nie planuje mieszkać. W tej sprawie ani Pana interes ani interes inwestora nie przewyższa interesów właścicieli nieruchomości bezpośrednio czy pośrednio sąsiadujących z tym terenem, w tym Ogrodu Botanicznego.[/justify] [justify]Życzę bardziej przemyślanych decyzji i wszelkiej pomyślności. Zapraszam do osobistego kontaktu z sąsiadami, wie Pan gdzie nas znaleźć ;)  [/justify]
  [justify]uuuu Panie Fath, decyzja odmowna się nie spodobała? w detektywa się bawimy i ludzi obrażamy? Widzę, że mam Pan niezłe wejścia w urzędzie i dostęp do dokumentacji. Dobrze Pan wie, że dla tej działki były już wydawane decyzje dopuszczające zgodnie z literą prawa jedynie zabudowę jednorodzinną. Czego Pan oczekiwał? że po cichu załatwi swoje interesy i nikt nie będzie wiedział co Pan tu szykuje? Gdzie u Pana logika? Gdzie samodzielność w myśleniu? Nikt z sąsiadów nie jest przeciwny budowie domków jednorodzinnych na tym... rozwiń
Avatar
LBNTEAM / 1 kwietnia 2020 r. o 20:57
+4
Brawo, w końcu mamy jakiś dialog, może i mało konstruktywny ale w pełni pokazujący butę i arogancję Pana/Panów.
Avatar
Fath / 1 kwietnia 2020 r. o 19:44
-1
Pani Lubliniankaa - pani już chyba wszyscy dziękujemy, najgorszy prawnik, to złośliwy prawnik, który mowę swą opiera na tym, co może zacytować z książeczki, nie zaś na logice. Dodatkowo, uprasza się o samodzielność w działaniu, jak prawdziwy prawnik, nie zaś traktowanie męża jak laski, którą podpierają się zwyczajowo ludzie niepełnosprawni. Pozdrowienia dla najbardziej zainteresowanej pani na świecie. Wręcz muah.
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 17:01
-1
A ja kibicuję temu projektowi z całego serca. Jeśli tylko inwestor trochę poluzuje z gęstością zabudowy, to myślę, że i radni dadzą się w końcu przekonać. Tym bardziej, że część z nich już teraz otwarcie chwali pomysł "miejskich willi" a głosują przeciwko tylko dlatego, że póki co inwestor nie zdołał się do końca dogadać z bezpośrednimi sąsiadami. Tak czy siak projekt jest ciekawy i jeśli chodzi o Lublin bardzo innowacyjny - wille czyli coś pomiędzy blokiem a domkiem jednorodzinnym ale przypominające bardziej to drugie, póki co nie powstają w ogóle.
 Chyba chodzi w tej wypowiedzi o ul. Sławinkowską 130A, 130C, 130D, 130E i 128B... to tam nazywa się bloki "miejskimi willami"ha ha ha... Odmowa wydania wz, której dotyczy powyższy artykuł to inna lokalizacja.
 Chyba chodzi w tej wypowiedzi o ul. Sławinkowską 130A, 130C, 130D, 130E i 128B... to tam nazywa się bloki "miejskimi willami"ha ha ha... Odmowa wydania wz, której dotyczy powyższy artykuł to inna lokalizacja. rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:52
+1
Co jest nie tak w projekcie? Budynki maja gabaryty, ilość kondygnacji podobne do tych istniejących za miedza. Czy nie chodzi o to, że osiedle nie podoba się znajomym Krolika?
  Planowana zabudowa znacząco odbiega pod wieloma względami od istniejących domów jednorodzinnych rozmieszczonych w sąsiedztwie. Nie trzeba być szczególnie bystrym aby zauważyć różnicę. W związku z tym nie ma mowy o budowie w tym miejscu zabudowy wielorodzinnej. Poza tym inwestycja nie spełnia przesłanek materialnych, od których ustawa uzależnia wydanie decyzji o warunkach zabudowy - określonych w art. 61 ust. 1 u.p.z.p. i do tego pozostaje w sprzeczności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin (Uchwała nr 283/VIII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 1 lipca 2019 r.; 5.REJON V – PÓŁNOCNO-ZACHODNI - osiedle „Sławin” (Sławin)). Warto sobie poczytać zanim się coś napisze.
  Planowana zabudowa znacząco odbiega pod wieloma względami od istniejących domów jednorodzinnych rozmieszczonych w sąsiedztwie. Nie trzeba być szczególnie bystrym aby zauważyć różnicę. W związku z tym nie ma mowy o budowie w tym miejscu zabudowy wielorodzinnej. Poza tym inwestycja nie spełnia przesłanek materialnych, od których ustawa uzależnia wydanie decyzji o warunkach zabudowy - określonych w art. 61 ust. 1 u.p.z.p. i do tego pozostaje w sprzeczności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Mias... rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:44
0
Bloki tam staną. Niech się mieszkańcy domów obok nie łudzą. Co z tego że ratusz odmówił wydania tzw. WZ-ki skoro SKO pewnie da Stelmachowi zielone światło. Nie wierzę że inwestowałby w nieruchomość i projekt gdyby nie był pewny że na tym zarobi.
 No cóż. Nie powstaną. Odnośnie działek w innej lokalizacji - przy ul. Sławinkowskiej 130A, 130C, 130D, 130E i 128B, gdzie chce budować Movimento Spółka z o.o spółka komandytowa (prezes spółki - Joanna Chrzanowska-Dyduch) to na etapie przygotowywania Studium, były dwa wnioski o zmianę sposobu zabudowy tego terenu dopuszczające zabudowę wielorodzinną i dwa razy zostało to odrzucone. Później 3 razy Urząd Miasta odmawiał wydania warunków zabudowy dla tej inwestycji. Dlatego spółka Movimento wystąpiło nawet dwukrotnie w ramach "Lex developer" do Rady Miasta, ale Rada Miasta odmówiła wzniesienia kompleksu budynków wielorodzinnych w strefie zabudowy jednorodzinnej na ww. nieruchomości (ostania Uchwała nr 574/XVI/2020 Rady Miasta Lublin z dnia 28 lutego 2020 r.). I bardzo dobrze!
 No cóż. Nie powstaną. Odnośnie działek w innej lokalizacji - przy ul. Sławinkowskiej 130A, 130C, 130D, 130E i 128B, gdzie chce budować Movimento Spółka z o.o spółka komandytowa (prezes spółki - Joanna Chrzanowska-Dyduch) to na etapie przygotowywania Studium, były dwa wnioski o zmianę sposobu zabudowy tego terenu dopuszczające zabudowę wielorodzinną i dwa razy zostało to odrzucone. Później 3 razy Urząd Miasta odmawiał wydania warunków zabudowy dla tej inwestycji. Dlatego spółka Movimento wystąpiło nawet dwukrotnie w ramach &qu... rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:41
0
Bo prawdziwy deweloper w Lublinie jest tylko jeden. I ten może wszystko.
 Ciekawe który? hmm...
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:39
0
I bardzo dobrze, że Ratusz wydał decyzję odmowną! Szerzej sprawa była opisana tutaj ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/bloki-obok-domkow-to-dobre-sasiedztwo-to-kolejny-wniosek-dotyczacy-tej-ulicy,n,1000262427.html