Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2020 r.
12:48

Lublin: Ratusz nie pozwolił na budowę bloków wśród domków jednorodzinnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
38 19 A A

Urząd Miasta nie zgodził się na budowę bloków mieszkalnych obok domów jednorodzinnych przy ul. Sławinkowskiej. Takiego sąsiedztwa nie chcieli okoliczni mieszkańcy, którzy tłumaczyli, że nie po to budowali tu domy, żeby mieć za oknami zabudowę wielorodzinną. Deweloper może jeszcze zaskarżyć odmowną decyzję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Siedem budynków mających w sumie 98 mieszkań, a do tego 137 miejsc parkingowych. Tak miałoby wyglądać osiedle przy Sławinkowskiej 7c, które chciała zbudować lubelska spółka Med-Europe Trading. Firma reprezentowana przez znanego architekta Bolesława Stelmacha poprosiła Urząd Miasta o tzw. wuzetkę, czyli decyzję o warunkach zabudowy.

Tego typu decyzja określa możliwy sposób wykorzystania nieruchomości, których przeznaczenie nie jest określone w planie zagospodarowania. Ponieważ dla tych nieruchomości planu jeszcze nie uchwalono, przeznaczenie gruntu mogą ustalać urzędnicy. Spółka prosiła ich o decyzję pozwalającą na zespół budynków wielorodzinnych mających po dwa piętra i podziemną kondygnację garażową.

– Urząd Miasta wydał decyzję odmawiającą ustalenia warunków zabudowy – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. Jaki był powód odmowy? – Urząd uznał, że zamierzenie inwestycyjne nie spełnia wymagań ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Wspomniana ustawa nie daje urzędnikom pełnej swobody w wydawaniu decyzji. Prawo wymaga chociażby zachowania tzw. zasady dobrego sąsiedztwa. Oznacza to, że nowa zabudowa musi pasować do otoczenia, by wśród kurników nie wyrósł nagle drapacz chmur, a wśród drapaczy kurnik. Zgodnie z ustawą, dopuszczana przez urzędników zabudowa musi nawiązywać do istniejących obiektów, tak pod względem rozmiarów, jak też przeznaczenia.

– Tu nie będzie można mówić o dobrym sąsiedztwie – skarżył się nam mieszkaniec jednego z domów jednorodzinnych bezpośrednio sąsiadujących z działką, którą interesował się deweloper. Sąsiedzi nie chcą za oknami bloków, bo – jak tłumaczą – nie po to budowali domy daleko od gwaru osiedli, żeby teraz ten gwar ich dogonił. – Ta okolica ma charakter willowy i każda nowa inwestycja powinna być do tego dopasowana – mówił nam jeden z sąsiadów. – Budynki wielorodzinne należy stawiać w miejscach do tego przeznaczonych.

Miejscy urzędnicy też doszli do wniosku, że wstawienie bloków, nawet niewysokich, pomiędzy domy jednorodzinne trudno będzie nazwać dobrym sąsiedztwem. Dlatego wydali odmowę.

– Działka położona jest na terenie osiedla domów jednorodzinnych, ograniczonego od strony wschodniej i południowej Ogrodem Botanicznym, a od strony północnej ul. Willową – tłumaczy Głazik. – Gabaryty zabudowy mieszkaniowej istniejącej przy ul. Sławinkowskiej są dużo mniejsze od wielkości projektowanych obiektów, stąd inwestycja nie znajduje analogii zarówno funkcjonalnej jak i w zakresie kontynuacji parametrów.

Odprawiony z kwitkiem deweloper może jeszcze zaskarżyć decyzję miejskich urzędników do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 30 marca 2020 r. o 13:05
+33
Po to się uchwala plany zagospodarowania przestrzennego, by ludzie którzy decydują się na mieszkanie w konkretnym miejscu byli pewni tego, co może powstać w najbliższej okolicy, co można budować na sąsiedniej działce. I do tej pory reguły były jasne. Ale nieeeeeee. Musiał przyjść PiS i SOBOŃ, by zrobić bubla w postaci ustawy "lex deweloper", by umożliwić budowanie czegokolwiek, gdziekolwiek i by wprowadzić zamęt w przepisach, w społeczności lokalnej. AAAA, i polecam dowiedzieć się na jakich teraz zasadach, ustanowionych niedawno przez PiS, można zbudować np. KURNIK albo CHLEWNIĘ- generatory wielkiego smrodu na całą okolicę. Też ciekawa lektura.
Po to się uchwala plany zagospodarowania przestrzennego, by ludzie którzy decydują się na mieszkanie w konkretnym miejscu byli pewni tego, co może powstać w najbliższej okolicy, co można budować na sąsiedniej działce. I do tej pory reguły były jasne. Ale nieeeeeee. Musiał przyjść PiS i SOBOŃ, by zrobić bubla w postaci ustawy "lex deweloper", by umożliwić budowanie czegokolwiek, gdziekolwiek i by wprowadzić zamęt w przepisach, w społeczności lokalnej. AAAA, i polecam dowiedzieć się na jakich teraz zasadach, ustanowionych niedawno pr... rozwiń
Avatar
Simplex / 30 marca 2020 r. o 13:53
+21
Bloki tam staną. Niech się mieszkańcy domów obok nie łudzą. Co z tego że ratusz odmówił wydania tzw. WZ-ki skoro SKO pewnie da Stelmachowi zielone światło. Nie wierzę że inwestowałby w nieruchomość i projekt gdyby nie był pewny że na tym zarobi.
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 21:34
+9
Pani Lubliniankaa - pani już chyba wszyscy dziękujemy, najgorszy prawnik, to złośliwy prawnik, który mowę swą opiera na tym, co może zacytować z książeczki, nie zaś na logice. Dodatkowo, uprasza się o samodzielność w działaniu, jak prawdziwy prawnik, nie zaś traktowanie męża jak laski, którą podpierają się zwyczajowo ludzie niepełnosprawni. Pozdrowienia dla najbardziej zainteresowanej pani na świecie. Wręcz muah.
  [justify]uuuu Panie Fath, decyzja odmowna się nie spodobała? w detektywa się bawimy i ludzi obrażamy? Widzę, że mam Pan niezłe wejścia w urzędzie i dostęp do dokumentacji. Dobrze Pan wie, że dla tej działki były już wydawane decyzje dopuszczające zgodnie z literą prawa jedynie zabudowę jednorodzinną. Czego Pan oczekiwał? że po cichu załatwi swoje interesy i nikt nie będzie wiedział co Pan tu szykuje? Gdzie u Pana logika? Gdzie samodzielność w myśleniu? Nikt z sąsiadów nie jest przeciwny budowie domków jednorodzinnych na tym terenie, ale domagamy się rozwiązań szanujących zasady i interes sąsiadów. Wiem, wiem, Pana to nie interesuje, bo przecież Pan tu nie planuje mieszkać. W tej sprawie ani Pana interes ani interes inwestora nie przewyższa interesów właścicieli nieruchomości bezpośrednio czy pośrednio sąsiadujących z tym terenem, w tym Ogrodu Botanicznego.[/justify] [justify]Życzę bardziej przemyślanych decyzji i wszelkiej pomyślności. Zapraszam do osobistego kontaktu z sąsiadami, wie Pan gdzie nas znaleźć ;)  [/justify]
  [justify]uuuu Panie Fath, decyzja odmowna się nie spodobała? w detektywa się bawimy i ludzi obrażamy? Widzę, że mam Pan niezłe wejścia w urzędzie i dostęp do dokumentacji. Dobrze Pan wie, że dla tej działki były już wydawane decyzje dopuszczające zgodnie z literą prawa jedynie zabudowę jednorodzinną. Czego Pan oczekiwał? że po cichu załatwi swoje interesy i nikt nie będzie wiedział co Pan tu szykuje? Gdzie u Pana logika? Gdzie samodzielność w myśleniu? Nikt z sąsiadów nie jest przeciwny budowie domków jednorodzinnych na tym... rozwiń
Avatar
LBNTEAM / 1 kwietnia 2020 r. o 20:57
+4
Brawo, w końcu mamy jakiś dialog, może i mało konstruktywny ale w pełni pokazujący butę i arogancję Pana/Panów.
Avatar
Coffe_Taste / 30 marca 2020 r. o 14:19
+4
A ja kibicuję temu projektowi z całego serca. Jeśli tylko inwestor trochę poluzuje z gęstością zabudowy, to myślę, że i radni dadzą się w końcu przekonać. Tym bardziej, że część z nich już teraz otwarcie chwali pomysł "miejskich willi" a głosują przeciwko tylko dlatego, że póki co inwestor nie zdołał się do końca dogadać z bezpośrednimi sąsiadami. Tak czy siak projekt jest ciekawy i jeśli chodzi o Lublin bardzo innowacyjny - wille czyli coś pomiędzy blokiem a domkiem jednorodzinnym ale przypominające bardziej to drugie, póki co nie powstają w ogóle.
A ja kibicuję temu projektowi z całego serca. Jeśli tylko inwestor trochę poluzuje z gęstością zabudowy, to myślę, że i radni dadzą się w końcu przekonać. Tym bardziej, że część z nich już teraz otwarcie chwali pomysł "miejskich willi" a głosują przeciwko tylko dlatego, że póki co inwestor nie zdołał się do końca dogadać z bezpośrednimi sąsiadami. Tak czy siak projekt jest ciekawy i jeśli chodzi o Lublin bardzo innowacyjny - wille czyli coś pomiędzy blokiem a domkiem jednorodzinnym ale przypominające bardziej to drugie, póki co nie... rozwiń
Avatar
LBNTEAM / 31 marca 2020 r. o 08:20
+2
Co jest nie tak w projekcie? Budynki maja gabaryty, ilość kondygnacji podobne do tych istniejących za miedza. Czy nie chodzi o to, że osiedle nie podoba się znajomym Krolika?
Na sąsiednim osiedlu jest 16 mieszkań, tutaj developer chce wcisnąć 98 mieszkań - nie widzisz różnicy? Osiedle po sąsiedzku ma wjazd z parkingu Ogrodu Botanicznego z dużym parkingiem tutaj komunikacja będzie wąską 5 metrowa prywatna drogą wprost na Sławinkowską. 98 rodzin licząc po 1,5 auta statystycznie to mamy 150 aut, teraz wyjedź rano tą drogą gdzie właśnie przyjechoo 2 kurierów i śmieciarka. Dziwię się właścicielowi tej działki, podzieliłby to na 10 parceli po 1000 m sprzedałby to po 500 tys każdą i miałby 5 mln i nie bawiłby się z developerem w jakies warunkowe umowy przedwstępne itd. Dziwię się też developerowi, że chcę mu się pchac tu z inwestycją gdzie łapę trzyma Konserwator Zabytków bo większa część tej działki to wykopaliska gdzie jak wejdą archeolodzy to będą dobre 5 lat grzebać tam w ziemii i z tego co wiem już rozpoczął działania w tej kwestii wieć do 31 marca 2021 na pewno nie skończy. A co do osoby naczelnego architekta od "Lania Betonu w formy" to tym nazwiskiem nic się nie ugra już w tym mieście a już najmniej doda prestiżu inwestycji.
Na sąsiednim osiedlu jest 16 mieszkań, tutaj developer chce wcisnąć 98 mieszkań - nie widzisz różnicy? Osiedle po sąsiedzku ma wjazd z parkingu Ogrodu Botanicznego z dużym parkingiem tutaj komunikacja będzie wąską 5 metrowa prywatna drogą wprost na Sławinkowską. 98 rodzin licząc po 1,5 auta statystycznie to mamy 150 aut, teraz wyjedź rano tą drogą gdzie właśnie przyjechoo 2 kurierów i śmieciarka. Dziwię się właścicielowi tej działki, podzieliłby to na 10 parceli po 1000 m sprzedałby to po 500 tys każdą i miałby 5 mln i n... rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:52
+1
Co jest nie tak w projekcie? Budynki maja gabaryty, ilość kondygnacji podobne do tych istniejących za miedza. Czy nie chodzi o to, że osiedle nie podoba się znajomym Krolika?
  Planowana zabudowa znacząco odbiega pod wieloma względami od istniejących domów jednorodzinnych rozmieszczonych w sąsiedztwie. Nie trzeba być szczególnie bystrym aby zauważyć różnicę. W związku z tym nie ma mowy o budowie w tym miejscu zabudowy wielorodzinnej. Poza tym inwestycja nie spełnia przesłanek materialnych, od których ustawa uzależnia wydanie decyzji o warunkach zabudowy - określonych w art. 61 ust. 1 u.p.z.p. i do tego pozostaje w sprzeczności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin (Uchwała nr 283/VIII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 1 lipca 2019 r.; 5.REJON V – PÓŁNOCNO-ZACHODNI - osiedle „Sławin” (Sławin)). Warto sobie poczytać zanim się coś napisze.
  Planowana zabudowa znacząco odbiega pod wieloma względami od istniejących domów jednorodzinnych rozmieszczonych w sąsiedztwie. Nie trzeba być szczególnie bystrym aby zauważyć różnicę. W związku z tym nie ma mowy o budowie w tym miejscu zabudowy wielorodzinnej. Poza tym inwestycja nie spełnia przesłanek materialnych, od których ustawa uzależnia wydanie decyzji o warunkach zabudowy - określonych w art. 61 ust. 1 u.p.z.p. i do tego pozostaje w sprzeczności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Mias... rozwiń
Avatar
george hajkowski / 6 maja 2020 r. o 20:14
0
moze jakis pan Syryjczyk maczal w tym swoje paluszki,ale jest za malo radnych plci zenskiej
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:44
0
Bloki tam staną. Niech się mieszkańcy domów obok nie łudzą. Co z tego że ratusz odmówił wydania tzw. WZ-ki skoro SKO pewnie da Stelmachowi zielone światło. Nie wierzę że inwestowałby w nieruchomość i projekt gdyby nie był pewny że na tym zarobi.
 No cóż. Nie powstaną. Odnośnie działek w innej lokalizacji - przy ul. Sławinkowskiej 130A, 130C, 130D, 130E i 128B, gdzie chce budować Movimento Spółka z o.o spółka komandytowa (prezes spółki - Joanna Chrzanowska-Dyduch) to na etapie przygotowywania Studium, były dwa wnioski o zmianę sposobu zabudowy tego terenu dopuszczające zabudowę wielorodzinną i dwa razy zostało to odrzucone. Później 3 razy Urząd Miasta odmawiał wydania warunków zabudowy dla tej inwestycji. Dlatego spółka Movimento wystąpiło nawet dwukrotnie w ramach "Lex developer" do Rady Miasta, ale Rada Miasta odmówiła wzniesienia kompleksu budynków wielorodzinnych w strefie zabudowy jednorodzinnej na ww. nieruchomości (ostania Uchwała nr 574/XVI/2020 Rady Miasta Lublin z dnia 28 lutego 2020 r.). I bardzo dobrze!
 No cóż. Nie powstaną. Odnośnie działek w innej lokalizacji - przy ul. Sławinkowskiej 130A, 130C, 130D, 130E i 128B, gdzie chce budować Movimento Spółka z o.o spółka komandytowa (prezes spółki - Joanna Chrzanowska-Dyduch) to na etapie przygotowywania Studium, były dwa wnioski o zmianę sposobu zabudowy tego terenu dopuszczające zabudowę wielorodzinną i dwa razy zostało to odrzucone. Później 3 razy Urząd Miasta odmawiał wydania warunków zabudowy dla tej inwestycji. Dlatego spółka Movimento wystąpiło nawet dwukrotnie w ramach &qu... rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:41
0
Bo prawdziwy deweloper w Lublinie jest tylko jeden. I ten może wszystko.
 Ciekawe który? hmm...
Avatar
george hajkowski / 6 maja 2020 r. o 20:14
0
moze jakis pan Syryjczyk maczal w tym swoje paluszki,ale jest za malo radnych plci zenskiej
Avatar
Fath / 2 kwietnia 2020 r. o 12:13
-2
"Były już decyzje dopuszczające", owszem. A byla też jedna osoba, która się nawet od tych "zgodnych z litera prawa decyzji" odwołała. Sama Pani sobie przeczy. Komu jeszcze? I nie trzeba być detektywem, wystarczy być... jednym z sąsiadów, co zna tego, a tamten kolejnego. Zupełnie, jak Pani. Pozdrawiam.
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 21:34
+9
Pani Lubliniankaa - pani już chyba wszyscy dziękujemy, najgorszy prawnik, to złośliwy prawnik, który mowę swą opiera na tym, co może zacytować z książeczki, nie zaś na logice. Dodatkowo, uprasza się o samodzielność w działaniu, jak prawdziwy prawnik, nie zaś traktowanie męża jak laski, którą podpierają się zwyczajowo ludzie niepełnosprawni. Pozdrowienia dla najbardziej zainteresowanej pani na świecie. Wręcz muah.
  [justify]uuuu Panie Fath, decyzja odmowna się nie spodobała? w detektywa się bawimy i ludzi obrażamy? Widzę, że mam Pan niezłe wejścia w urzędzie i dostęp do dokumentacji. Dobrze Pan wie, że dla tej działki były już wydawane decyzje dopuszczające zgodnie z literą prawa jedynie zabudowę jednorodzinną. Czego Pan oczekiwał? że po cichu załatwi swoje interesy i nikt nie będzie wiedział co Pan tu szykuje? Gdzie u Pana logika? Gdzie samodzielność w myśleniu? Nikt z sąsiadów nie jest przeciwny budowie domków jednorodzinnych na tym terenie, ale domagamy się rozwiązań szanujących zasady i interes sąsiadów. Wiem, wiem, Pana to nie interesuje, bo przecież Pan tu nie planuje mieszkać. W tej sprawie ani Pana interes ani interes inwestora nie przewyższa interesów właścicieli nieruchomości bezpośrednio czy pośrednio sąsiadujących z tym terenem, w tym Ogrodu Botanicznego.[/justify] [justify]Życzę bardziej przemyślanych decyzji i wszelkiej pomyślności. Zapraszam do osobistego kontaktu z sąsiadami, wie Pan gdzie nas znaleźć ;)  [/justify]
  [justify]uuuu Panie Fath, decyzja odmowna się nie spodobała? w detektywa się bawimy i ludzi obrażamy? Widzę, że mam Pan niezłe wejścia w urzędzie i dostęp do dokumentacji. Dobrze Pan wie, że dla tej działki były już wydawane decyzje dopuszczające zgodnie z literą prawa jedynie zabudowę jednorodzinną. Czego Pan oczekiwał? że po cichu załatwi swoje interesy i nikt nie będzie wiedział co Pan tu szykuje? Gdzie u Pana logika? Gdzie samodzielność w myśleniu? Nikt z sąsiadów nie jest przeciwny budowie domków jednorodzinnych na tym... rozwiń
Avatar
LBNTEAM / 1 kwietnia 2020 r. o 20:57
+4
Brawo, w końcu mamy jakiś dialog, może i mało konstruktywny ale w pełni pokazujący butę i arogancję Pana/Panów.
Avatar
Fath / 1 kwietnia 2020 r. o 19:44
-1
Pani Lubliniankaa - pani już chyba wszyscy dziękujemy, najgorszy prawnik, to złośliwy prawnik, który mowę swą opiera na tym, co może zacytować z książeczki, nie zaś na logice. Dodatkowo, uprasza się o samodzielność w działaniu, jak prawdziwy prawnik, nie zaś traktowanie męża jak laski, którą podpierają się zwyczajowo ludzie niepełnosprawni. Pozdrowienia dla najbardziej zainteresowanej pani na świecie. Wręcz muah.
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 17:01
-1
A ja kibicuję temu projektowi z całego serca. Jeśli tylko inwestor trochę poluzuje z gęstością zabudowy, to myślę, że i radni dadzą się w końcu przekonać. Tym bardziej, że część z nich już teraz otwarcie chwali pomysł "miejskich willi" a głosują przeciwko tylko dlatego, że póki co inwestor nie zdołał się do końca dogadać z bezpośrednimi sąsiadami. Tak czy siak projekt jest ciekawy i jeśli chodzi o Lublin bardzo innowacyjny - wille czyli coś pomiędzy blokiem a domkiem jednorodzinnym ale przypominające bardziej to drugie, póki co nie powstają w ogóle.
 Chyba chodzi w tej wypowiedzi o ul. Sławinkowską 130A, 130C, 130D, 130E i 128B... to tam nazywa się bloki "miejskimi willami"ha ha ha... Odmowa wydania wz, której dotyczy powyższy artykuł to inna lokalizacja.
 Chyba chodzi w tej wypowiedzi o ul. Sławinkowską 130A, 130C, 130D, 130E i 128B... to tam nazywa się bloki "miejskimi willami"ha ha ha... Odmowa wydania wz, której dotyczy powyższy artykuł to inna lokalizacja. rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:52
+1
Co jest nie tak w projekcie? Budynki maja gabaryty, ilość kondygnacji podobne do tych istniejących za miedza. Czy nie chodzi o to, że osiedle nie podoba się znajomym Krolika?
  Planowana zabudowa znacząco odbiega pod wieloma względami od istniejących domów jednorodzinnych rozmieszczonych w sąsiedztwie. Nie trzeba być szczególnie bystrym aby zauważyć różnicę. W związku z tym nie ma mowy o budowie w tym miejscu zabudowy wielorodzinnej. Poza tym inwestycja nie spełnia przesłanek materialnych, od których ustawa uzależnia wydanie decyzji o warunkach zabudowy - określonych w art. 61 ust. 1 u.p.z.p. i do tego pozostaje w sprzeczności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin (Uchwała nr 283/VIII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 1 lipca 2019 r.; 5.REJON V – PÓŁNOCNO-ZACHODNI - osiedle „Sławin” (Sławin)). Warto sobie poczytać zanim się coś napisze.
  Planowana zabudowa znacząco odbiega pod wieloma względami od istniejących domów jednorodzinnych rozmieszczonych w sąsiedztwie. Nie trzeba być szczególnie bystrym aby zauważyć różnicę. W związku z tym nie ma mowy o budowie w tym miejscu zabudowy wielorodzinnej. Poza tym inwestycja nie spełnia przesłanek materialnych, od których ustawa uzależnia wydanie decyzji o warunkach zabudowy - określonych w art. 61 ust. 1 u.p.z.p. i do tego pozostaje w sprzeczności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Mias... rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:44
0
Bloki tam staną. Niech się mieszkańcy domów obok nie łudzą. Co z tego że ratusz odmówił wydania tzw. WZ-ki skoro SKO pewnie da Stelmachowi zielone światło. Nie wierzę że inwestowałby w nieruchomość i projekt gdyby nie był pewny że na tym zarobi.
 No cóż. Nie powstaną. Odnośnie działek w innej lokalizacji - przy ul. Sławinkowskiej 130A, 130C, 130D, 130E i 128B, gdzie chce budować Movimento Spółka z o.o spółka komandytowa (prezes spółki - Joanna Chrzanowska-Dyduch) to na etapie przygotowywania Studium, były dwa wnioski o zmianę sposobu zabudowy tego terenu dopuszczające zabudowę wielorodzinną i dwa razy zostało to odrzucone. Później 3 razy Urząd Miasta odmawiał wydania warunków zabudowy dla tej inwestycji. Dlatego spółka Movimento wystąpiło nawet dwukrotnie w ramach "Lex developer" do Rady Miasta, ale Rada Miasta odmówiła wzniesienia kompleksu budynków wielorodzinnych w strefie zabudowy jednorodzinnej na ww. nieruchomości (ostania Uchwała nr 574/XVI/2020 Rady Miasta Lublin z dnia 28 lutego 2020 r.). I bardzo dobrze!
 No cóż. Nie powstaną. Odnośnie działek w innej lokalizacji - przy ul. Sławinkowskiej 130A, 130C, 130D, 130E i 128B, gdzie chce budować Movimento Spółka z o.o spółka komandytowa (prezes spółki - Joanna Chrzanowska-Dyduch) to na etapie przygotowywania Studium, były dwa wnioski o zmianę sposobu zabudowy tego terenu dopuszczające zabudowę wielorodzinną i dwa razy zostało to odrzucone. Później 3 razy Urząd Miasta odmawiał wydania warunków zabudowy dla tej inwestycji. Dlatego spółka Movimento wystąpiło nawet dwukrotnie w ramach &qu... rozwiń
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:41
0
Bo prawdziwy deweloper w Lublinie jest tylko jeden. I ten może wszystko.
 Ciekawe który? hmm...
Avatar
Lubliniankaa / 1 kwietnia 2020 r. o 16:39
0
I bardzo dobrze, że Ratusz wydał decyzję odmowną! Szerzej sprawa była opisana tutaj ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/bloki-obok-domkow-to-dobre-sasiedztwo-to-kolejny-wniosek-dotyczacy-tej-ulicy,n,1000262427.html
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego
galeria

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

W poniedziałek wieczorem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z zapalonych zniczy ułożono napis PILECKI. To część akcji "Zapal znicz Pileckiemu", która odbywa się w 11 miastach w Polsce. Odczytano także fragment Raportu Pileckiego. Wydarzenie było częścią obchodów 72. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego.

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek
Alarm 24
galeria

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek

Zabytkowy młyn w Osmolicach Pierwszych czeka na ratunek. Obiekt jest w stanie krytycznym. O jego dalszy los niepokoją się czytelnicy. Być może uda się go uratować przed zawaleniem.

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze
Zdjęcia
galeria

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze

Był 25 maja 1948 roku, gdy w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy, na mocy wyroku sądu, stracono rotm. Witolda Pileckiego. Jego historię przypomnieli dzisiaj mieszkańcy Puław biorący udział w akcji "Zapal Znicz Rotmistrzowi".

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Przejścia dla pieszych na Skłodowskiej i Wróblewskiego w Puławach zyskają czujniki ruchu oraz oświetlenie reagujące na ruch. Takie samo rozwiązanie w przyszłym roku może pojawić się na ul. Czartoryskich. W planach jest także poprawa bezpieczeństwa przez niebezpieczne przejście na Piaskowej.

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań
galeria
film

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań

Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Od 1 czerwca stopniowo uruchamianych ma być 61 działających w Lublinie placówek opieki, w tym domy i kluby seniora, ale także warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Z powodu przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców zmieniono dzisiaj trasę linii autobusowej nr 33.

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak
Alarm 24

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak

Do zdarzenia doszło dziś po południu w Ludwinie.

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Od dzisiaj uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach stacjonarnych w szkołach. W Lublinie wzięło w nich udział niewiele ponad 4 proc. dzieci. Na razie tłumów nie ma też na konsultacjach. Większość uczniów siedzi w domach i zdalnie poprawia stopnie, które znajdą się na świadectwie.

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Bez rządowego wsparcia lotnisko będzie miało problemy z wyjściem z kryzysu, w którym się znalazło. A to z kolei przełoży się negatywnie na sytuację ekonomiczną i turystyczną w całym województwie – mówił poseł Michał Krawczyk (KO) po dzisiejszym spotkaniu Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, który zebrał się w sprawie przyszłości Portu Lotniczego Lublin.

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek województwa odmówił udostępnienia Fundacji Wolności danych swoich pracowników, którym przyznał nagrody powyżej 20 tys. zł.

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy
Zdjęcia
galeria

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy

Pościg policji za uciekającym kierowcą zakończył się rozbiciem trzech samochodów na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II w Lublinie.

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w czwartej lidze mogą zagrać także wicemistrzowie „okręgówek”. Decyzję na ten temat powinniśmy poznać na początku czerwca. I jeśli będzie ona pozytywna z okręgu zamojskiego do ligi poza Gryfem Gminą Zamość dołączy także Grom Różaniec

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą
film

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą

Działacze Koalicji Polskiej składającej się z PSL i Kukiz 15 rozmawiali dziś w Lublinie o kampanii wyborczej i wyborach prezydenckich, które się nie odbyły, a także planie na następną kampanię przed wyborami, które mogą się odbyć w czerwcu.

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób
film

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. W wieczornym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 193 nowych przypadkach w całej Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.