Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2021 r.
6:37

Lublin. Zielona dolina zostanie zabudowana? Ratusz spyta eksperta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 35 A A

Urząd Miasta – w wyznaczonym na piątek terminie – nie wydał decyzji w sprawie kontrowersyjnych planów budowy biurowca w wąwozie między os. Górki a lasem. Odpowiedzialni za decyzję urzędnicy uznali, że potrzebują zewnętrznej ekspertyzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urząd Miasta już po raz drugi rozpatruje wniosek spółki Global Rent, która stara się o decyzję środowiskową dla budowy biurowca na zboczu wąwozu przy torach kolejowych, naprzeciw ul. Wyżynnej. Pierwsza decyzja była odmowna, ale została skutecznie zaskarżona przez spółkę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, którego zdaniem miejscy urzędnicy nie podali „pełnego, racjonalnego” uzasadnienia swojej decyzji”. Kolegium stwierdziło też, że Urząd Miasta nie mógł podważać przedstawionego przez inwestora raportu środowiskowego „za pomocą samej negacji, niepopartej żadnymi konkretnymi dokumentami”.

W ten sposób sprawa wróciła do miejskich urzędników, którzy zażądali od inwestora aneksu do raportu środowiskowego. Dostali go 29 czerwca.

W połowie wakacji Ratusz ogłosił, że potrzebuje więcej czasu na decyzję i wyznaczył na 17 września nowy termin załatwienia sprawy. Jednak 17 września okazało się, że decyzji na razie nie będzie. Urzędnicy, którym SKO zarzucało, że według własnego widzimisię negowali dokumentację inwestora, postanowili tym razem zamówić ekspertyzę.

Dopiero po jej otrzymaniu mają wydać decyzję potwierdzającą lub wykluczającą możliwość wybudowania biurowca.

– W związku z tym zostanie wyznaczony nowy termin rozstrzygnięcia sprawy – zapowiada Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. Termin na razie pozostaje zagadką, podobnie jak to, kto będzie autorem zamawianej przez miasto opinii.

– Obecnie jesteśmy na etapie przeprowadzania rozeznania rynku dotyczącego wykonania ekspertyzy raportu oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia przy ul. Wyżynnej – tłumaczy Góźdź. – Zakres ekspertyzy dotyczy odniesienia się do poprawności przedstawionej oceny oddziaływania na krajobraz i przyjętych zaleceń.

Już od pewnego czasu Urząd Miasta daje do zrozumienia, że nie chce budowy biurowca w wąwozie i że jest wręcz gotów przejąć ten teren od inwestora, oferując mu w zamian inną działkę, by nie dopuścić do zabudowy zielonej doliny. Zabudowę tego miejsca przewiduje obowiązujący plan zagospodarowania terenu, uchwalony 19 lat temu przez Radę Miasta, który wyznacza tu strefę „aktywności gospodarczej”. Zgodnie z prawem można tu nawet zbudować zakład produkcyjny.

Na wniosek prezydenta Rada Miasta zgodziła się na rozpoczęcie prac nad zmianą planu zagospodarowania. Nowy, gdy już powstanie, nie będzie dopuszczać tu zabudowy, bo obowiązujące studium przestrzenne, z którym plan musi być zgodny, wyznacza tu tereny zielone.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 07:31
+27
Przecież jest inwentaryzacja przyrodnicza Lublina z 1998, SUiKZP z 2000, "podrasowana" ekofizjografia podstawowa z 2009 upubliczniona na początku bieżącego roku, a sporządzona do SUiKZP z 2019, które nie dopuszczają zabudowy tego obszaru. Byłoby w przeciwieństwie do zgody na zabudowę Górek Czechowskich? To już problem przeciwieństwa!
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu .
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu . rozwiń
Avatar
latif / 20 września 2021 r. o 12:10
+25
Monisia vel kronikidewelorozwoju ty naprawdę wierzysz w to, że jak się przelogujesz na konto stop propagandzie albo seX_P0_D_ewelopersku to nikt się nie połapie? Nie bądź śmieszny a te swoje trollerskie sztuczki zostaw dla siebie.
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 08:04
+22
Bądź zdrów, bo tobie nawet solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur nie pomoże. Znamienne, że nie tylko w  TiVi  nie pokazujesz swojego oblicza, co byłoby ciosem nie tylko dla prowadzonych interesów, ale przede wszystkim współpracowników w  " ratuszu "  i jego agendach.
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu .  P.S. Co zlego, nagannego jest w powszechnie znanym i od Platona niemalże używanym słowie"publiczny" - że zawsze dodajesz to głupkowate "za przeproszeniem"?Panie  wyłucuny niesłychanie, wykształcuny wielce? To po rotmistrzu, ta mundrość?
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu .  P.S. Co zlego, nagannego jes... rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 08:52
+21
A może w grze od początku chodziło właśnie o doprowadzenie do zamiany gruntów, co jest ostatnio częstym sposobem ubogacania? Bo wystarczy zdrowy rozum, żeby stwierdzić, że obecnie budowa biurowca, a już zwłaszcza w tym miejscu, to recepta na mega-stratę.
Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 10:54
+18
Pic(S) polega na tym, że tam (Wyżynna) jest już  od 2 lat umowa zapewniająca możliwość budowy drogi dojazdowej do planowanej zabudowy wraz z projektowanymi budynkami. 
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu.                  P.S. Co złego, nagannego jest w powszechnie znanym i od Platona niemalże używanym słowie"publiczny" - że zawsze dodajesz to głupkowate "za przeproszeniem"? Panie  wyłucuny niesłychanie, wykształcuny wielce? To po rotmistrzu, ta mundrość?Bo te ośle, klapnięte uszyska - to już chyba nie...
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu.                  P.S. Co złego... rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 11:32
+16
Jest taki patent i to nie tylko na południu kraju, który jest wartością dodaną do braku egzekucji rent planistycznych i opłat adiacenckich.
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu.                  P.S. Co złego, nagannego jest w powszechnie znanym i od Platona niemalże używanym słowie"publiczny" - że zawsze dodajesz to głupkowate "za przeproszeniem"? Panie  wyłucuny niesłychanie, wykształcuny wielce? To po rotmistrzu, ta mundrość?Bo te ośle, klapnięte uszyska - to już chyba nie...
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu.                  P.S. Co złego... rozwiń
Avatar
BillyWhite / 20 września 2021 r. o 19:22
+15
A może w grze od początku chodziło właśnie o doprowadzenie do zamiany gruntów, co jest ostatnio częstym sposobem ubogacania? Bo wystarczy zdrowy rozum, żeby stwierdzić, że obecnie budowa biurowca, a już zwłaszcza w tym miejscu, to recepta na mega-stratę.
Pic(S) polega na tym, że tam (Wyżynna) jest już  od 2 lat umowa zapewniająca możliwość budowy drogi dojazdowej do planowanej zabudowy wraz z projektowanymi budynkami.
Trudno zgadnąć, co knuje cwaniactwo. Np. z tego co wiem, w innym dewelo-city na południu kraju, dość popularny sposób ubogacania polega na tym, że cwaniak kupuje jakiś cenny przyrodniczo bądź krajobrazowo grunt, po czym straszy się publikę, że będzie mógł go zabudować, a następnie miasto "ratuje" sytuację, odkupując grunt od cwaniaka (oczywiście po kilkukrotnie wyższej cenie).
Jest taki patent i to nie tylko na południu kraju, który jest wartością dodaną do braku egzekucji rent planistycznych i opłat adiacenckich.
W Kozim Grodzie "patent" zamiany działek ostatnio zyskuje na popularności. No cóż, może kiedy na rynku robi się posucha na leszczy na "apartamenty", cwaniactwo bierze się za "flipowanie" gruntami.
W Chinach bańka deweloperska zaczyna już pękać:  next.gazeta.pl/next/7,151003,27592063,wielki-deweloper-tonie-i-ciagnie-za-soba-azjatyckie-gieldy.html#s=BoxOpImg6 Tylko patrzeć jak to dotrze do Europy, Polski i Lublina. Miło będzie obserwować jak cwaniacy patodeweloperzy będą po kolei banktrutować.
 aha czyli w Polsce dalej nie pekla nawiedzony psychopato? dziwne bo przez ostatnie 2 lata pisales juz chyba ze 20 razy o tym ze juz zaraz peknie albo ze juz pekla, ale nie martw sie w przeciagu nastepnych 15 lat juz musi peknac na bank a nawet jesli nie to co za problem przesunac swoje prognozy o kolejne 30 lat, probuj oszolomie do skutku, w koncu przeciez musi sie udac
 aha czyli w Polsce dalej nie pekla nawiedzony psychopato? dziwne bo przez ostatnie 2 lata pisales juz chyba ze 20 razy o tym ze juz zaraz peknie albo ze juz pekla, ale nie martw sie w przeciagu nastepnych 15 lat juz musi peknac na bank a nawet jesli nie to co za problem przesunac swoje prognozy o kolejne 30 lat, probuj oszolomie do skutku, w koncu przeciez musi sie udac rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 11:51
+15
A dlaczego pytać jakiegoś eksperta? Zrobić referendum i zapytać się mieszkańców. Następnie w nocy przegłosować zmianę planów i wybudować ten biurowiec.
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 11:13
+15
Trudno zgadnąć, co knuje cwaniactwo. Np. z tego co wiem, w innym dewelo-city na południu kraju, dość popularny sposób ubogacania polega na tym, że cwaniak kupuje jakiś cenny przyrodniczo bądź kranobrazowo grunt, po czym straszy się publikę, że będzie mógł go zabudować, a następnie miasto "ratuje" sytuację, odkupując grunt od cwaniaka (oczywiście po kilkukrotnie wyższej cenie).
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 12:46
+12
 W Kozim Grodzie "patent" zamiany działek ostatnio zyskuje na popularności. No cóż, może kiedy na rynku robi się posucha na leszczy na "apartamenty", cwaniactwo bierze się za "flipowanie" gruntami.
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
Jasin / 22 września 2021 r. o 12:41
-1
Napisano    dzisiaj o 09:31 A dlaczego pytać jakiegoś eksperta? Zrobić referendum i zapytać się mieszkańców. Następnie w nocy przegłosować zmianę planów i wybudować ten biurowiec.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 22 września 2021 r. o 09:31
+2
A dlaczego pytać jakiegoś eksperta? Zrobić referendum i zapytać się mieszkańców. Następnie w nocy przegłosować zmianę planów i wybudować ten biurowiec.
Avatar
stop_propagandzie / 22 września 2021 r. o 09:30
+2
A dlaczego pytać jakiegoś eksperta? Zrobić referendum i zapytać się mieszkańców. Następnie w nocy przegłosować zmianę planów i wybudować ten biurowiec.
Ale można też zapytać "właściwego" eksperta.
 Można, ale najważniejsze to przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego.
Avatar
stop_propagandzie / 22 września 2021 r. o 09:30
+2
A może w grze od początku chodziło właśnie o doprowadzenie do zamiany gruntów, co jest ostatnio częstym sposobem ubogacania? Bo wystarczy zdrowy rozum, żeby stwierdzić, że obecnie budowa biurowca, a już zwłaszcza w tym miejscu, to recepta na mega-stratę.
Pic(S) polega na tym, że tam (Wyżynna) jest już  od 2 lat umowa zapewniająca możliwość budowy drogi dojazdowej do planowanej zabudowy wraz z projektowanymi budynkami.
Trudno zgadnąć, co knuje cwaniactwo. Np. z tego co wiem, w innym dewelo-city na południu kraju, dość popularny sposób ubogacania polega na tym, że cwaniak kupuje jakiś cenny przyrodniczo bądź krajobrazowo grunt, po czym straszy się publikę, że będzie mógł go zabudować, a następnie miasto "ratuje" sytuację, odkupując grunt od cwaniaka (oczywiście po kilkukrotnie wyższej cenie).
Jest taki patent i to nie tylko na południu kraju, który jest wartością dodaną do braku egzekucji rent planistycznych i opłat adiacenckich.
W Kozim Grodzie "patent" zamiany działek ostatnio zyskuje na popularności. No cóż, może kiedy na rynku robi się posucha na leszczy na "apartamenty", cwaniactwo bierze się za "flipowanie" gruntami.
 W Chinach bańka deweloperska zaczyna już pękać:  next.gazeta.pl/next/7,151003,27592063,wielki-deweloper-tonie-i-ciagnie-za-soba-azjatyckie-gieldy.html#s=BoxOpImg6 Tylko patrzeć jak to dotrze do Europy, Polski i Lublina. Miło będzie obserwować jak cwaniacy patodeweloperzy będą po kolei banktrutować.
 W Chinach bańka deweloperska zaczyna już pękać:  next.gazeta.pl/next/7,151003,27592063,wielki-deweloper-tonie-i-ciagnie-za-soba-azjatyckie-gieldy.html#s=BoxOpImg6 Tylko patrzeć jak to dotrze do Europy, Polski i Lublina. Miło będzie obserwować jak cwaniacy patodeweloperzy będą po kolei banktrutować. rozwiń
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 13:43
+4
Napisano    26 minut temu  Można, ale najważniejsze to przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 09:04
+8
Napisano    35 minut temu  Można, ale najważniejsze to przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
BillyWhite / 20 września 2021 r. o 19:22
+15
A może w grze od początku chodziło właśnie o doprowadzenie do zamiany gruntów, co jest ostatnio częstym sposobem ubogacania? Bo wystarczy zdrowy rozum, żeby stwierdzić, że obecnie budowa biurowca, a już zwłaszcza w tym miejscu, to recepta na mega-stratę.
Pic(S) polega na tym, że tam (Wyżynna) jest już  od 2 lat umowa zapewniająca możliwość budowy drogi dojazdowej do planowanej zabudowy wraz z projektowanymi budynkami.
Trudno zgadnąć, co knuje cwaniactwo. Np. z tego co wiem, w innym dewelo-city na południu kraju, dość popularny sposób ubogacania polega na tym, że cwaniak kupuje jakiś cenny przyrodniczo bądź krajobrazowo grunt, po czym straszy się publikę, że będzie mógł go zabudować, a następnie miasto "ratuje" sytuację, odkupując grunt od cwaniaka (oczywiście po kilkukrotnie wyższej cenie).
Jest taki patent i to nie tylko na południu kraju, który jest wartością dodaną do braku egzekucji rent planistycznych i opłat adiacenckich.
W Kozim Grodzie "patent" zamiany działek ostatnio zyskuje na popularności. No cóż, może kiedy na rynku robi się posucha na leszczy na "apartamenty", cwaniactwo bierze się za "flipowanie" gruntami.
W Chinach bańka deweloperska zaczyna już pękać:  next.gazeta.pl/next/7,151003,27592063,wielki-deweloper-tonie-i-ciagnie-za-soba-azjatyckie-gieldy.html#s=BoxOpImg6 Tylko patrzeć jak to dotrze do Europy, Polski i Lublina. Miło będzie obserwować jak cwaniacy patodeweloperzy będą po kolei banktrutować.
 aha czyli w Polsce dalej nie pekla nawiedzony psychopato? dziwne bo przez ostatnie 2 lata pisales juz chyba ze 20 razy o tym ze juz zaraz peknie albo ze juz pekla, ale nie martw sie w przeciagu nastepnych 15 lat juz musi peknac na bank a nawet jesli nie to co za problem przesunac swoje prognozy o kolejne 30 lat, probuj oszolomie do skutku, w koncu przeciez musi sie udac
 aha czyli w Polsce dalej nie pekla nawiedzony psychopato? dziwne bo przez ostatnie 2 lata pisales juz chyba ze 20 razy o tym ze juz zaraz peknie albo ze juz pekla, ale nie martw sie w przeciagu nastepnych 15 lat juz musi peknac na bank a nawet jesli nie to co za problem przesunac swoje prognozy o kolejne 30 lat, probuj oszolomie do skutku, w koncu przeciez musi sie udac rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 16:06
+7
Napisano    około minutę temu Te dokumenty mają podobną wartość, co teksty o "Zielonym Lublinie", albo co medale przypinane do piersi Kierownika sPÓłdzielni Dewelo-Tęcza w konkurencji na "ekologiczne" miasto.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 20 września 2021 r. o 16:05
-16
A może w grze od początku chodziło właśnie o doprowadzenie do zamiany gruntów, co jest ostatnio częstym sposobem ubogacania? Bo wystarczy zdrowy rozum, żeby stwierdzić, że obecnie budowa biurowca, a już zwłaszcza w tym miejscu, to recepta na mega-stratę.
Pic(S) polega na tym, że tam (Wyżynna) jest już  od 2 lat umowa zapewniająca możliwość budowy drogi dojazdowej do planowanej zabudowy wraz z projektowanymi budynkami.
Trudno zgadnąć, co knuje cwaniactwo. Np. z tego co wiem, w innym dewelo-city na południu kraju, dość popularny sposób ubogacania polega na tym, że cwaniak kupuje jakiś cenny przyrodniczo bądź krajobrazowo grunt, po czym straszy się publikę, że będzie mógł go zabudować, a następnie miasto "ratuje" sytuację, odkupując grunt od cwaniaka (oczywiście po kilkukrotnie wyższej cenie).
Jest taki patent i to nie tylko na południu kraju, który jest wartością dodaną do braku egzekucji rent planistycznych i opłat adiacenckich.
W Kozim Grodzie "patent" zamiany działek ostatnio zyskuje na popularności. No cóż, może kiedy na rynku robi się posucha na leszczy na "apartamenty", cwaniactwo bierze się za "flipowanie" gruntami.
W Chinach bańka deweloperska zaczyna już pękać:  next.gazeta.pl/next/7,151003,27592063,wielki-deweloper-tonie-i-ciagnie-za-soba-azjatyckie-gieldy.html#s=BoxOpImg6 Tylko patrzeć jak to dotrze do Europy, Polski i Lublina. Miło będzie obserwować jak cwaniacy patodeweloperzy będą po kolei banktrutować.
 Kierownik Dewelo-City ma już na pewno w zanadrzu program ratowania co bardziej zaprzyjaźnionych dewelodrodziei. Cwaniactwo się wywinie, nie tak jak w Chinach, gdzie czekają ich spore nieprzyjemności. Ale może przynajmniej przestaną dewastować to nieszczęsne miasto.
 Kierownik Dewelo-City ma już na pewno w zanadrzu program ratowania co bardziej zaprzyjaźnionych dewelodrodziei. Cwaniactwo się wywinie, nie tak jak w Chinach, gdzie czekają ich spore nieprzyjemności. Ale może przynajmniej przestaną dewastować to nieszczęsne miasto. rozwiń
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 20 września 2021 r. o 16:04
-14
Przecież jest inwentaryzacja przyrodnicza Lublina z 1998, SUiKZP z 2000, "podrasowana" ekofizjografia podstawowa z 2009 upubliczniona na początku bieżącego roku, a sporządzona do SUiKZP z 2019, które nie dopuszczają zabudowy tego obszaru. Byłoby w przeciwieństwie do zgody na zabudowę Górek Czechowskich? To już problem przeciwieństwa!
 Te dokumenty mają podobną wartość, co teksty o "Zielonym Lublinie", albo co medale przypinane do piersi Kierownika sPÓłdzielni Dewelo-Tęcza w konkurencji na "ekologiczne" miasto.