Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2021 r.
6:37

Lublin. Zielona dolina zostanie zabudowana? Ratusz spyta eksperta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 29 A A

Urząd Miasta – w wyznaczonym na piątek terminie – nie wydał decyzji w sprawie kontrowersyjnych planów budowy biurowca w wąwozie między os. Górki a lasem. Odpowiedzialni za decyzję urzędnicy uznali, że potrzebują zewnętrznej ekspertyzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urząd Miasta już po raz drugi rozpatruje wniosek spółki Global Rent, która stara się o decyzję środowiskową dla budowy biurowca na zboczu wąwozu przy torach kolejowych, naprzeciw ul. Wyżynnej. Pierwsza decyzja była odmowna, ale została skutecznie zaskarżona przez spółkę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, którego zdaniem miejscy urzędnicy nie podali „pełnego, racjonalnego” uzasadnienia swojej decyzji”. Kolegium stwierdziło też, że Urząd Miasta nie mógł podważać przedstawionego przez inwestora raportu środowiskowego „za pomocą samej negacji, niepopartej żadnymi konkretnymi dokumentami”.

W ten sposób sprawa wróciła do miejskich urzędników, którzy zażądali od inwestora aneksu do raportu środowiskowego. Dostali go 29 czerwca.

W połowie wakacji Ratusz ogłosił, że potrzebuje więcej czasu na decyzję i wyznaczył na 17 września nowy termin załatwienia sprawy. Jednak 17 września okazało się, że decyzji na razie nie będzie. Urzędnicy, którym SKO zarzucało, że według własnego widzimisię negowali dokumentację inwestora, postanowili tym razem zamówić ekspertyzę.

Dopiero po jej otrzymaniu mają wydać decyzję potwierdzającą lub wykluczającą możliwość wybudowania biurowca.

– W związku z tym zostanie wyznaczony nowy termin rozstrzygnięcia sprawy – zapowiada Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. Termin na razie pozostaje zagadką, podobnie jak to, kto będzie autorem zamawianej przez miasto opinii.

– Obecnie jesteśmy na etapie przeprowadzania rozeznania rynku dotyczącego wykonania ekspertyzy raportu oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia przy ul. Wyżynnej – tłumaczy Góźdź. – Zakres ekspertyzy dotyczy odniesienia się do poprawności przedstawionej oceny oddziaływania na krajobraz i przyjętych zaleceń.

Już od pewnego czasu Urząd Miasta daje do zrozumienia, że nie chce budowy biurowca w wąwozie i że jest wręcz gotów przejąć ten teren od inwestora, oferując mu w zamian inną działkę, by nie dopuścić do zabudowy zielonej doliny. Zabudowę tego miejsca przewiduje obowiązujący plan zagospodarowania terenu, uchwalony 19 lat temu przez Radę Miasta, który wyznacza tu strefę „aktywności gospodarczej”. Zgodnie z prawem można tu nawet zbudować zakład produkcyjny.

Na wniosek prezydenta Rada Miasta zgodziła się na rozpoczęcie prac nad zmianą planu zagospodarowania. Nowy, gdy już powstanie, nie będzie dopuszczać tu zabudowy, bo obowiązujące studium przestrzenne, z którym plan musi być zgodny, wyznacza tu tereny zielone.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 07:31
Przecież jest inwentaryzacja przyrodnicza Lublina z 1998, SUiKZP z 2000, "podrasowana" ekofizjografia podstawowa z 2009 upubliczniona na początku bieżącego roku, a sporządzona do SUiKZP z 2019, które nie dopuszczają zabudowy tego obszaru. Byłoby w przeciwieństwie do zgody na zabudowę Górek Czechowskich? To już problem przeciwieństwa!
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu .
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu . rozwiń
Avatar
latif / 20 września 2021 r. o 12:10
Monisia vel kronikidewelorozwoju ty naprawdę wierzysz w to, że jak się przelogujesz na konto stop propagandzie albo seX_P0_D_ewelopersku to nikt się nie połapie? Nie bądź śmieszny a te swoje trollerskie sztuczki zostaw dla siebie.
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 08:04
Bądź zdrów, bo tobie nawet solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur nie pomoże. Znamienne, że nie tylko w  TiVi  nie pokazujesz swojego oblicza, co byłoby ciosem nie tylko dla prowadzonych interesów, ale przede wszystkim współpracowników w  " ratuszu "  i jego agendach.
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu .  P.S. Co zlego, nagannego jest w powszechnie znanym i od Platona niemalże używanym słowie"publiczny" - że zawsze dodajesz to głupkowate "za przeproszeniem"?Panie  wyłucuny niesłychanie, wykształcuny wielce? To po rotmistrzu, ta mundrość?
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu .  P.S. Co zlego, nagannego jes... rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 08:52
A może w grze od początku chodziło właśnie o doprowadzenie do zamiany gruntów, co jest ostatnio częstym sposobem ubogacania? Bo wystarczy zdrowy rozum, żeby stwierdzić, że obecnie budowa biurowca, a już zwłaszcza w tym miejscu, to recepta na mega-stratę.
Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 10:54
Pic(S) polega na tym, że tam (Wyżynna) jest już  od 2 lat umowa zapewniająca możliwość budowy drogi dojazdowej do planowanej zabudowy wraz z projektowanymi budynkami. 
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu.                  P.S. Co złego, nagannego jest w powszechnie znanym i od Platona niemalże używanym słowie"publiczny" - że zawsze dodajesz to głupkowate "za przeproszeniem"? Panie  wyłucuny niesłychanie, wykształcuny wielce? To po rotmistrzu, ta mundrość?Bo te ośle, klapnięte uszyska - to już chyba nie...
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu.                  P.S. Co złego... rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 11:32
Jest taki patent i to nie tylko na południu kraju, który jest wartością dodaną do braku egzekucji rent planistycznych i opłat adiacenckich.
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu.                  P.S. Co złego, nagannego jest w powszechnie znanym i od Platona niemalże używanym słowie"publiczny" - że zawsze dodajesz to głupkowate "za przeproszeniem"? Panie  wyłucuny niesłychanie, wykształcuny wielce? To po rotmistrzu, ta mundrość?Bo te ośle, klapnięte uszyska - to już chyba nie...
Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy aż za dobrze Twoją błazenadę i nie boimy się, siroto po rotmistrzu.                  P.S. Co złego... rozwiń
Avatar
BillyWhite / 20 września 2021 r. o 19:22
A może w grze od początku chodziło właśnie o doprowadzenie do zamiany gruntów, co jest ostatnio częstym sposobem ubogacania? Bo wystarczy zdrowy rozum, żeby stwierdzić, że obecnie budowa biurowca, a już zwłaszcza w tym miejscu, to recepta na mega-stratę.
Pic(S) polega na tym, że tam (Wyżynna) jest już  od 2 lat umowa zapewniająca możliwość budowy drogi dojazdowej do planowanej zabudowy wraz z projektowanymi budynkami.
Trudno zgadnąć, co knuje cwaniactwo. Np. z tego co wiem, w innym dewelo-city na południu kraju, dość popularny sposób ubogacania polega na tym, że cwaniak kupuje jakiś cenny przyrodniczo bądź krajobrazowo grunt, po czym straszy się publikę, że będzie mógł go zabudować, a następnie miasto "ratuje" sytuację, odkupując grunt od cwaniaka (oczywiście po kilkukrotnie wyższej cenie).
Jest taki patent i to nie tylko na południu kraju, który jest wartością dodaną do braku egzekucji rent planistycznych i opłat adiacenckich.
W Kozim Grodzie "patent" zamiany działek ostatnio zyskuje na popularności. No cóż, może kiedy na rynku robi się posucha na leszczy na "apartamenty", cwaniactwo bierze się za "flipowanie" gruntami.
W Chinach bańka deweloperska zaczyna już pękać:  next.gazeta.pl/next/7,151003,27592063,wielki-deweloper-tonie-i-ciagnie-za-soba-azjatyckie-gieldy.html#s=BoxOpImg6 Tylko patrzeć jak to dotrze do Europy, Polski i Lublina. Miło będzie obserwować jak cwaniacy patodeweloperzy będą po kolei banktrutować.
 aha czyli w Polsce dalej nie pekla nawiedzony psychopato? dziwne bo przez ostatnie 2 lata pisales juz chyba ze 20 razy o tym ze juz zaraz peknie albo ze juz pekla, ale nie martw sie w przeciagu nastepnych 15 lat juz musi peknac na bank a nawet jesli nie to co za problem przesunac swoje prognozy o kolejne 30 lat, probuj oszolomie do skutku, w koncu przeciez musi sie udac
 aha czyli w Polsce dalej nie pekla nawiedzony psychopato? dziwne bo przez ostatnie 2 lata pisales juz chyba ze 20 razy o tym ze juz zaraz peknie albo ze juz pekla, ale nie martw sie w przeciagu nastepnych 15 lat juz musi peknac na bank a nawet jesli nie to co za problem przesunac swoje prognozy o kolejne 30 lat, probuj oszolomie do skutku, w koncu przeciez musi sie udac rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 11:51
A dlaczego pytać jakiegoś eksperta? Zrobić referendum i zapytać się mieszkańców. Następnie w nocy przegłosować zmianę planów i wybudować ten biurowiec.
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 11:13
Trudno zgadnąć, co knuje cwaniactwo. Np. z tego co wiem, w innym dewelo-city na południu kraju, dość popularny sposób ubogacania polega na tym, że cwaniak kupuje jakiś cenny przyrodniczo bądź kranobrazowo grunt, po czym straszy się publikę, że będzie mógł go zabudować, a następnie miasto "ratuje" sytuację, odkupując grunt od cwaniaka (oczywiście po kilkukrotnie wyższej cenie).
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 12:46
 W Kozim Grodzie "patent" zamiany działek ostatnio zyskuje na popularności. No cóż, może kiedy na rynku robi się posucha na leszczy na "apartamenty", cwaniactwo bierze się za "flipowanie" gruntami.
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
Jasin / 22 września 2021 r. o 12:41
Napisano    dzisiaj o 09:31 A dlaczego pytać jakiegoś eksperta? Zrobić referendum i zapytać się mieszkańców. Następnie w nocy przegłosować zmianę planów i wybudować ten biurowiec.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 22 września 2021 r. o 09:31
A dlaczego pytać jakiegoś eksperta? Zrobić referendum i zapytać się mieszkańców. Następnie w nocy przegłosować zmianę planów i wybudować ten biurowiec.
Avatar
stop_propagandzie / 22 września 2021 r. o 09:30
A dlaczego pytać jakiegoś eksperta? Zrobić referendum i zapytać się mieszkańców. Następnie w nocy przegłosować zmianę planów i wybudować ten biurowiec.
Ale można też zapytać "właściwego" eksperta.
 Można, ale najważniejsze to przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego.
Avatar
stop_propagandzie / 22 września 2021 r. o 09:30
A może w grze od początku chodziło właśnie o doprowadzenie do zamiany gruntów, co jest ostatnio częstym sposobem ubogacania? Bo wystarczy zdrowy rozum, żeby stwierdzić, że obecnie budowa biurowca, a już zwłaszcza w tym miejscu, to recepta na mega-stratę.
Pic(S) polega na tym, że tam (Wyżynna) jest już  od 2 lat umowa zapewniająca możliwość budowy drogi dojazdowej do planowanej zabudowy wraz z projektowanymi budynkami.
Trudno zgadnąć, co knuje cwaniactwo. Np. z tego co wiem, w innym dewelo-city na południu kraju, dość popularny sposób ubogacania polega na tym, że cwaniak kupuje jakiś cenny przyrodniczo bądź krajobrazowo grunt, po czym straszy się publikę, że będzie mógł go zabudować, a następnie miasto "ratuje" sytuację, odkupując grunt od cwaniaka (oczywiście po kilkukrotnie wyższej cenie).
Jest taki patent i to nie tylko na południu kraju, który jest wartością dodaną do braku egzekucji rent planistycznych i opłat adiacenckich.
W Kozim Grodzie "patent" zamiany działek ostatnio zyskuje na popularności. No cóż, może kiedy na rynku robi się posucha na leszczy na "apartamenty", cwaniactwo bierze się za "flipowanie" gruntami.
 W Chinach bańka deweloperska zaczyna już pękać:  next.gazeta.pl/next/7,151003,27592063,wielki-deweloper-tonie-i-ciagnie-za-soba-azjatyckie-gieldy.html#s=BoxOpImg6 Tylko patrzeć jak to dotrze do Europy, Polski i Lublina. Miło będzie obserwować jak cwaniacy patodeweloperzy będą po kolei banktrutować.
 W Chinach bańka deweloperska zaczyna już pękać:  next.gazeta.pl/next/7,151003,27592063,wielki-deweloper-tonie-i-ciagnie-za-soba-azjatyckie-gieldy.html#s=BoxOpImg6 Tylko patrzeć jak to dotrze do Europy, Polski i Lublina. Miło będzie obserwować jak cwaniacy patodeweloperzy będą po kolei banktrutować. rozwiń
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 13:43
Napisano    26 minut temu  Można, ale najważniejsze to przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 09:04
Napisano    35 minut temu  Można, ale najważniejsze to przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
BillyWhite / 20 września 2021 r. o 19:22
A może w grze od początku chodziło właśnie o doprowadzenie do zamiany gruntów, co jest ostatnio częstym sposobem ubogacania? Bo wystarczy zdrowy rozum, żeby stwierdzić, że obecnie budowa biurowca, a już zwłaszcza w tym miejscu, to recepta na mega-stratę.
Pic(S) polega na tym, że tam (Wyżynna) jest już  od 2 lat umowa zapewniająca możliwość budowy drogi dojazdowej do planowanej zabudowy wraz z projektowanymi budynkami.
Trudno zgadnąć, co knuje cwaniactwo. Np. z tego co wiem, w innym dewelo-city na południu kraju, dość popularny sposób ubogacania polega na tym, że cwaniak kupuje jakiś cenny przyrodniczo bądź krajobrazowo grunt, po czym straszy się publikę, że będzie mógł go zabudować, a następnie miasto "ratuje" sytuację, odkupując grunt od cwaniaka (oczywiście po kilkukrotnie wyższej cenie).
Jest taki patent i to nie tylko na południu kraju, który jest wartością dodaną do braku egzekucji rent planistycznych i opłat adiacenckich.
W Kozim Grodzie "patent" zamiany działek ostatnio zyskuje na popularności. No cóż, może kiedy na rynku robi się posucha na leszczy na "apartamenty", cwaniactwo bierze się za "flipowanie" gruntami.
W Chinach bańka deweloperska zaczyna już pękać:  next.gazeta.pl/next/7,151003,27592063,wielki-deweloper-tonie-i-ciagnie-za-soba-azjatyckie-gieldy.html#s=BoxOpImg6 Tylko patrzeć jak to dotrze do Europy, Polski i Lublina. Miło będzie obserwować jak cwaniacy patodeweloperzy będą po kolei banktrutować.
 aha czyli w Polsce dalej nie pekla nawiedzony psychopato? dziwne bo przez ostatnie 2 lata pisales juz chyba ze 20 razy o tym ze juz zaraz peknie albo ze juz pekla, ale nie martw sie w przeciagu nastepnych 15 lat juz musi peknac na bank a nawet jesli nie to co za problem przesunac swoje prognozy o kolejne 30 lat, probuj oszolomie do skutku, w koncu przeciez musi sie udac
 aha czyli w Polsce dalej nie pekla nawiedzony psychopato? dziwne bo przez ostatnie 2 lata pisales juz chyba ze 20 razy o tym ze juz zaraz peknie albo ze juz pekla, ale nie martw sie w przeciagu nastepnych 15 lat juz musi peknac na bank a nawet jesli nie to co za problem przesunac swoje prognozy o kolejne 30 lat, probuj oszolomie do skutku, w koncu przeciez musi sie udac rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 16:06
Napisano    około minutę temu Te dokumenty mają podobną wartość, co teksty o "Zielonym Lublinie", albo co medale przypinane do piersi Kierownika sPÓłdzielni Dewelo-Tęcza w konkurencji na "ekologiczne" miasto.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 16:00
Napisano   38 minut temu  Można, ale najważniejsze to przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 14:58
Napisano   8 minut temu  Kierownik Dewelo-City ma już na pewno w zanadrzu program ratowania co bardziej zaprzyjaźnionych dewelodrodziei. Cwaniactwo się wywinie, nie tak jak w Chinach, gdzie czekają ich spore nieprzyjemności. Ale może przynajmniej przestaną dewastować to nieszczęsne miasto.
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
                                  Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jacek Sasin otwiera dworzec PKP w Świdniku. Kosztował pięć milionów złotych. Nie ma tu żadnej kasy

Jacek Sasin otwiera dworzec PKP w Świdniku. Kosztował pięć milionów złotych. Nie ma tu żadnej kasy

Uroczyście otwarto nowy dworzec kolejowy w Świdniku zbudowany za 5 mln zł. Tyle kosztował obiekt z poczekalnią mającą osiem krzesełek, dwa wyświetlacze i toalety. Kasy biletowej nie ma i nie wiadomo, czy w ogóle powstanie.

Poseł PiS, Jerzy Bielecki rzucił mandat poselski. Kariera w państwowej spółce?

Poseł PiS, Jerzy Bielecki rzucił mandat poselski. Kariera w państwowej spółce?

Jerzy Bielecki (Prawo i Sprawiedliwość) zrzekł się poselskiego mandatu. Formalnie jego miejsce w Sejmie powinien zająć wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Łukasz Giza (KS Cisowianka Drzewce): Walka o awans jeszcze się nie zakończyła

Łukasz Giza (KS Cisowianka Drzewce): Walka o awans jeszcze się nie zakończyła

Rozmowa z Łukaszem Gizą, trenerem KS Cisowianka Drzewce

Lublin. Szkolne boiska do gruntownej odnowy

Lublin. Szkolne boiska do gruntownej odnowy

Miasto szykuje się do przetargu na przebudowę obiektów sportowych obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Rzeckiego. Prace zostały już wpisane do miejskiego planu tegorocznych zamówień publicznych.

Mundial 2022: Korea Południowa - Ghana 2:3. Czarne Gwiazdy z ważną wygraną

Mundial 2022: Korea Południowa - Ghana 2:3. Czarne Gwiazdy z ważną wygraną

Reprezentacja Ghany po pasjonującym meczu pokonała 3:2 Koreę Południową, a jej bohaterem okazał się zdobywca dwóch goli Mohammed Kudus grający na co dzień w Ajaksie Amsterdam

8 tys. policjantów chce zrzucić mundury. Pozostali będą tyrać

8 tys. policjantów chce zrzucić mundury. Pozostali będą tyrać

Toczą się negocjacje w sprawie przyszłorocznych podwyżek w policji. Wielu z mundurowych chce odejść, bo bardziej im się opłaca zostać emerytami.

Kierowca BMW, który zabił w wypadku starszą panią aresztowany

Kierowca BMW, który zabił w wypadku starszą panią aresztowany

36-latek z gminy Janowiec, który w sobotę pod wpływem alkoholu doprowadził tragicznego w skutkach wypadku, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Na miejscu zginęła mieszkanka Puław, a jej mąż trafił do szpitala.

Mundial 2022: Kamerun – Serbia 3:3. Piłkarski rollercoaster

Mundial 2022: Kamerun – Serbia 3:3. Piłkarski rollercoaster

Wielkie emocje, sześć bramek i podział punktów. Reprezentacja Kamerunu przegrywała z Serbią 1:3, ale zdołała odrobić straty i spotkanie zakończyło się podziałem punktów

Lublin. Pięć miesiecy bez pływania. Stary basen do remontu

Lublin. Pięć miesiecy bez pływania. Stary basen do remontu

Nie dłużej niż pięć miesięcy ma trwać remont krytej pływalni Strefa H2O, czyli starego basenu przy Al. Zygmuntowskich.

Kim jest i ile zarabia programista Java?

Kim jest i ile zarabia programista Java?

Nie jest tajemnicą, że zarobki programistów specjalizujących się w wykorzystaniu w praktyce niezwykle popularnego języka Java należą do najwyższych w rodzimej branży IT. Praca ta wiąże się z dość dużą odpowiedzialnością oraz koniecznością nieprzerwanego stawiania czoła różnorakim wyzwaniom, jednakże jest ona nad wyraz opłacalna. Sprawdźmy więc z czym ona się wiąże!

Zamość. O Zamoyskich w kawiarni. I nie tylko o Janie
1 grudnia 2022, 17:00

Zamość. O Zamoyskich w kawiarni. I nie tylko o Janie

Nie tylko o Janie Zamoyskim, założycielu miasta, ale też innych członkach wybitnego rodu opowiadać będzie w czwartek (1 grudnia) historyk Jacek Feduszka. Na spotkanie z nim warto wybrać się tego dnia do Kawiarni Mazagram na Starym Mieście w Zamościu.

Młodzi artyści namalują wspomnienia mieszkańców Puław

Młodzi artyści namalują wspomnienia mieszkańców Puław

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie namalują obrazy inspirowane prawdziwymi historiami opowiedzianymi im przez mieszkańców Puław. Podczas spotkania zaplanowanego na wtorek, każdy będzie mógł przyjść i podzielić się z artystami własnymi wspomnieniami związanymi z miastem.

Polski Cukier AZS UMCS awansował do finału turnieju Lotto 3x3 Liga

Polski Cukier AZS UMCS awansował do finału turnieju Lotto 3x3 Liga

Impreza odbywająca się w Cetniewie była bardzo ciekawym turniejem, na który stawiły się wszystkie zespoły występujące w rozgrywkach Energa Basket Ligi. W tym gronie były również lublinianki. Akademiczki wystąpiły w składzie: Aleksandra Kuczyńska, Olga Trzeciak, Anna Winkowska i Wiktoria Zając.

Z parkingów zaczęły znikać samochody. Wielka akcja CBŚP w Radzyniu Podlaskim
zdjęcia
galeria

Z parkingów zaczęły znikać samochody. Wielka akcja CBŚP w Radzyniu Podlaskim

14 podejrzanych, a z nich 11 osób zostało aresztowanych. Tak wygląda bilans najnowszej akcji CBŚP, które namierzyło gang złodziei samochodów.

Ceny gazu w 2023 roku. Nie będzie limitu dochodowego

Ceny gazu w 2023 roku. Nie będzie limitu dochodowego

Rząd wycofuje się z pomysłu, żeby to dochody decydowały o tym, jakie będą rachunki za gaz. Teraz na stole jest nowe rozwiązanie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!