Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2019 r.
8:25

Referendum ws. górek czechowskich do powtórki? Oficjalny protest

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 69 A A

Powtórzenia referendum w sprawie górek czechowskich żąda jeden z mieszkańców Lublina, który złożył oficjalny protest do Sądu Okręgowego. Twierdzi, że głosowanie przeprowadzono wbrew przepisom. Sąd w ciągu 14 dni musi orzec, czy faktycznie naruszono prawo i czy mogło to wpłynąć na wynik głosowania

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do oprotestowania referendum miał prawo każdy, kto był uprawniony do głosowania. Pismo do sądu trzeba było złożyć w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników w wydawanym przez wojewodę Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

W ostatniej chwili swój protest złożył Janusz Polanowski, jeden z mieszkańców Lublina, którego zdaniem złamany został przepis o stemplowaniu kart do głosowania.

Według Polanowskiego niezgodna z prawem była instrukcja 
pracy przekazana przez Ratusz komisjom pracującym w lokalach do głosowania. Chodzi o stwierdzenie, że „zaleca się ostemplowanie wszystkich kart przed otwarciem lokalu”, a jeśli zabraknie czasu, należy je opieczętować tuż po otwarciu lokalu i „możliwie przed rozpoczęciem wydawania kart”.

Zdaniem mieszkańca „hurtowe” stemplowanie, którego wymagała instrukcja Miejskiej Komisji ds. Referendum było sprzeczne z Ustawą o referendum lokalnym. Ustawa mówi, że „wydając kartę do głosowania, obwodowa komisja opatruje ją własną pieczęcią”.

– Jest mi trudno ocenić, ile osób z tej przyczyny zrezygnowało z udziału w referendum lokalnym. Z pewnością jednak w Lublinie są wyborcy o wysokim poziomie kultury, w tym świadomości prawnej, którzy mogą bojkotować referendum przeprowadzane z jawnym pogwałceniem obowiązującego w Polsce prawa – stwierdza Polanowski w swym proteście do Sądu Okręgowego. Twierdzi, że mogło się to odbić na frekwencji, która okazała się za niska, by referendum było ważne.

Przypomnijmy: do ważności konieczny jest udział 30 proc. uprawnionych, a na głosowanie poszło niespełna 13 proc.

– Na frekwencję w referendum mogły wpłynąć, i zapewne wpłynęły, również dwie inne okoliczności – przekonuje autor protestu złożonego w Sądzie Okręgowym. Twierdzi, że pytanie na karcie do głosowania było zbyt zawiłe i nie powinno zawierać sformułowania „tak zwanych górek czechowskich”.

– „Tak zwaność” w pytaniu zniechęciła sporo wyborców do udziału w referendum oraz wpłynęła na odpowiedzi – ocenia Polanowski.

Kolejną wymienianą przez niego wadą referendum jest to, że niektóre lokale do głosowania nie miały „prawnego dostępu do drogi publicznej”, co też, według autora protestu, mogło zniechęcić część mieszkańców do głosowania.

Czy sąd, zgodnie z oczekiwaniem Polanowskiego, orzeknie, że referendum należy powtórzyć? Decyzja może zapaść jeszcze przed majowym długim weekendem, bo sąd ma 14 dni na rozpatrzenie protestu.

Organizacja głosowania przeprowadzonego 7 kwietnia kosztowała miejską kasę 500 tys. zł.

e-Wydanie

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
milczenie złotem? / 19 kwietnia 2019 o 15:33
+35
A ja przy tej okazji zapytam: Czy ze złotych ust inicjatora referendum wypłynął w ogóle jakikolwiek publiczny komentarz po ogłoszeniu wyników? Czy też może wynik niezgodny z jego oczekiwaniami sprawił, że teraz ten pan jest zbyt zajęty obmyślaniem kolejnego sposobu dopchnięcia tego geszeftu kolanem, żeby wydusić z siebie choćby słowo komentarza?
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 14:16
+32
Dla sądów istotny temat, to pożary, które się pojawiły na górkach akurat przed referendum i w których zginęło dużo zwierząt.
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 09:56
+30
Większość miasta ma w poważaniu park od TB-Vałków.
Avatar
:) / 19 kwietnia 2019 o 09:05
+28
jakiego pieniactwa? urzędasy na życzenie dewelopera wydają pół miliona publicznej kasy na wątpliwej podstawy prawnej "referendum"  - jeśli jeszcze teraz okaże się że spartolili to  nawet organizacyjnie, to powinny polecieć głowy w ratuszu...
Avatar
roman / 19 kwietnia 2019 o 21:34
+26
Referendum było w interesie TBV. Dlaczego wydano na nie 500 000 zł z kasy miejskiej, czyli z NASZYCH podatków???
Avatar
gość / 19 kwietnia 2019 o 10:55
+25
Czy to ten Kolega Mgr Janusz Polanowski co był asystentem ś.p. Kolegi  Prof. Groszyka na UMCS? Januszu, proszę Cię, byłem z Tobą na roku, daj spokój. To gra nie warta świeczki, tak czy siak nie bęzie qourum, a Miasto ma inne problemy, także finansowe aby powtarzać refrendum. Wynik jest jednak volens nolens wymowny. Większiosć świadomych i aktywnych społecznie i polirtycznie Mieszkańców jest NA NIE Blokowisku zamiast miejsc i terenów rekraacyjnych ogólnodostępnych dla Mieszkańców!
 Myślę, że wymowny wynik referendum nie przeszkodzi 18-tu radnym głosować za zabetonowaniem górek. Może nawet wszyscy tam kupią mieszkania.
 Myślę, że wymowny wynik referendum nie przeszkodzi 18-tu radnym głosować za zabetonowaniem górek. Może nawet wszyscy tam kupią mieszkania. rozwiń
Avatar
Gerard / 19 kwietnia 2019 o 21:50
+24
Jak można wziąć pod uwagę wyniki referendum skoro nie osiągnęło ono wymaganego progu który wynosi 30%? Nie może być tak, że mały a wręcz znikomy % mieszkańców decyduje w imieniu wszystkich(w tym wypadku 9% miałoby zadecydować za pozostałe 91%). Po to są progi zapisane w ustawie, żeby referendum nie stawało się narzędziem w ręku małych grupek ludzi.
 Idąc Twoim tokiem rozumowania:Jak można brać pod uwagę wniosek TBV, by zabudować Górki Czechowskie 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym ! Nie może być tak, że bardzo znikomy promil osób (zarząd i pracownicy TBV) decyduje o przyszłości terenu chronionego prawem o Ochronie Przyrody,Ochronie Środowiska,Dyrektywami Siedliskowymi UE.Po to jest ustanawiane prawo, by strzec interesu publicznego przed min.chciwością deweloperów !
 Idąc Twoim tokiem rozumowania:Jak można brać pod uwagę wniosek TBV, by zabudować Górki Czechowskie 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym ! Nie może być tak, że bardzo znikomy promil osób (zarząd i pracownicy TBV) decyduje o przyszłości terenu chronionego prawem o Ochronie Przyrody,Ochronie Środowiska,Dyrektywami Siedliskowymi UE.Po to jest ustanawiane prawo, by strzec interesu publicznego przed min.chciwością deweloperów ! rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 11:55
+24
Były śmieci, psie kupy, a teraz dewelotrolle klepią mantrę o nieistotnym referendum czy nieinteresujących górkach. To już jest nudne. Tępe. Intelektualnie jałowe. Pomimo bojkotu prawie 23 000 lublinian pokazało że ma gdzieś pomysły na betonowanie górek. Jeśli w ratuszu przepchną to kolanem to będzie niewyobrażalny skandal na całą Polskę. Było by to równoznaczne z deklaracją że to deweloperzy są tu suwerenem. Władza która jest przeciwko społeczeństwu jest na starcie skończona. Niech pan Żuk i jego radni wezmą to sobie pod uwagę.
Avatar
Czytelnik co nie lubi jak się ludzi obraża / 19 kwietnia 2019 o 13:57
+23
Może jakieś konkrety na temat rzekomych kłamstw obrońców górek?  Z artykułów prasowych jedynie dowiedziałem się że wniosek radcy Cegiełko został oddalony ze względu na niepełny materiał dowodowy. Dziwne to trochę bo jak wyglądał Lublin cały wytapetowany reklamami każdy widział. Czy  ciąganie do sądu pana Gorczycy za sformułowanie że park już jest. Jak dla mnie to slogan i rozstrzyga tutaj semantyka. Wiem że takie hasło jest i tak popularne wśród Lublinian.  Chętnie bym się dopatrzył jakiś kłamstw albo o nich dowiedział. Bo jak na razie widzę tu powielany wielokrotnie wpis który mi wygląda na szkalowanie strony społecznej. Żadnego podania konkretów. Raczej pokazania mocy sądowej, co wizerunkowo chyba nie budzi sympatii. Widziałem  w Dzienniku zdjęcia z sali. 4 adwokatów czy raców i  Gorczyca. Apeluję więc albo o  konkretyzowanie zarzutu albo o powstrzymanie się od takich wpisów. Wymaga tego minimalne poczucie przyzwoitości.
Jeden wielki bełkot. A fakty są takie, że TBV wygrywało z Obrońcami Górek sprawy w sądzie seryjnie. Ktoś tu kłamie i próbuje z ludzi robić idiotów. Wprowadzaliście ludzi w błąd, bezpodstawnie oskarżaliście a potem trzeba było przepraszać, odszczekiwać i w internecie użalać się jakie te sądy są niesprawiedliwe.
 Masło maślane, czyli bełkot. No i nie dowiem się konkretnie. Znam sprawy pobieżnie z prasy tyle co wspomniałem wcześniej. Widziałem w Dzienniku krótkie wideo z konferencji Obrońców i nie wydali mi się na tyle straszni aby dostarczać takiej taumy i frustracji. Czy ktoś poza Gorczycą został skazany?  np. za klamswo?  Jesli tak to za jakie. Jesli nie to nie ma co tak pisać bo to nie fair
 Masło maślane, czyli bełkot. No i nie dowiem się konkretnie. Znam sprawy pobieżnie z prasy tyle co wspomniałem wcześniej. Widziałem w Dzienniku krótkie wideo z konferencji Obrońców i nie wydali mi się na tyle straszni aby dostarczać takiej taumy i frustracji. Czy ktoś poza Gorczycą został skazany?  np. za klamswo?  Jesli tak to za jakie. Jesli nie to nie ma co tak pisać bo to nie fair rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 13:04
+23
Może jakieś konkrety na temat rzekomych kłamstw obrońców górek? Z artykułów prasowych jedynie dowiedziałem się że wniosek radcy Cegiełko został oddalony ze względu na niepełny materiał dowodowy. Dziwne to trochę bo jak wyglądał Lublin cały wytapetowany reklamami każdy widział. Czy ciąganie do sądu pana Gorczycy za sformułowanie że park już jest. Jak dla mnie to slogan i rozstrzyga tutaj semantyka. Wiem że takie hasło jest i tak popularne wśród Lublinian. Chętnie bym się dopatrzył jakiś kłamstw albo o nich dowiedział. Bo jak na razie widzę tu powielany wielokrotnie wpis który mi wygląda na szkalowanie strony społecznej. Żadnego podania konkretów. Raczej pokazania mocy sądowej, co wizerunkowo chyba nie budzi sympatii. Widziałem w Dzienniku zdjęcia z sali. 4 adwokatów czy raców i Gorczyca. Apeluję więc albo o konkretyzowanie zarzutu albo o powstrzymanie się od takich wpisów. Wymaga tego minimalne poczucie przyzwoitości.
Może jakieś konkrety na temat rzekomych kłamstw obrońców górek? Z artykułów prasowych jedynie dowiedziałem się że wniosek radcy Cegiełko został oddalony ze względu na niepełny materiał dowodowy. Dziwne to trochę bo jak wyglądał Lublin cały wytapetowany reklamami każdy widział. Czy ciąganie do sądu pana Gorczycy za sformułowanie że park już jest. Jak dla mnie to slogan i rozstrzyga tutaj semantyka. Wiem że takie hasło jest i tak popularne wśród Lublinian. Chętnie bym się dopatrzył jakiś kłamstw albo o nich dowiedział. Bo jak na razie widzę... rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2019 o 10:19
-12
Czy jesli trzeba będzie powtórzyć referendum, pan Polanowski pokryje jego koszty?
Avatar
Gerard / 19 kwietnia 2019 o 21:50
+24
Jak można wziąć pod uwagę wyniki referendum skoro nie osiągnęło ono wymaganego progu który wynosi 30%? Nie może być tak, że mały a wręcz znikomy % mieszkańców decyduje w imieniu wszystkich(w tym wypadku 9% miałoby zadecydować za pozostałe 91%). Po to są progi zapisane w ustawie, żeby referendum nie stawało się narzędziem w ręku małych grupek ludzi.
 Idąc Twoim tokiem rozumowania:Jak można brać pod uwagę wniosek TBV, by zabudować Górki Czechowskie 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym ! Nie może być tak, że bardzo znikomy promil osób (zarząd i pracownicy TBV) decyduje o przyszłości terenu chronionego prawem o Ochronie Przyrody,Ochronie Środowiska,Dyrektywami Siedliskowymi UE.Po to jest ustanawiane prawo, by strzec interesu publicznego przed min.chciwością deweloperów !
 Idąc Twoim tokiem rozumowania:Jak można brać pod uwagę wniosek TBV, by zabudować Górki Czechowskie 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym ! Nie może być tak, że bardzo znikomy promil osób (zarząd i pracownicy TBV) decyduje o przyszłości terenu chronionego prawem o Ochronie Przyrody,Ochronie Środowiska,Dyrektywami Siedliskowymi UE.Po to jest ustanawiane prawo, by strzec interesu publicznego przed min.chciwością deweloperów ! rozwiń
Avatar
roman / 19 kwietnia 2019 o 21:34
+26
Referendum było w interesie TBV. Dlaczego wydano na nie 500 000 zł z kasy miejskiej, czyli z NASZYCH podatków???
Avatar
milczenie złotem? / 19 kwietnia 2019 o 15:33
+35
A ja przy tej okazji zapytam: Czy ze złotych ust inicjatora referendum wypłynął w ogóle jakikolwiek publiczny komentarz po ogłoszeniu wyników? Czy też może wynik niezgodny z jego oczekiwaniami sprawił, że teraz ten pan jest zbyt zajęty obmyślaniem kolejnego sposobu dopchnięcia tego geszeftu kolanem, żeby wydusić z siebie choćby słowo komentarza?
Avatar
zając / 19 kwietnia 2019 o 15:10
-16
Rozsądnie by było pogonić tegoż Jegomościa z sądu, teraz pozostaje tylko obiążyc kosztami
Avatar
zyzek / 19 kwietnia 2019 o 15:00
-15
Panu słońce zaszkodziło
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 14:16
+32
Dla sądów istotny temat, to pożary, które się pojawiły na górkach akurat przed referendum i w których zginęło dużo zwierząt.
Avatar
Czytelnik co nie lubi jak się ludzi obraża / 19 kwietnia 2019 o 13:57
+23
Może jakieś konkrety na temat rzekomych kłamstw obrońców górek?  Z artykułów prasowych jedynie dowiedziałem się że wniosek radcy Cegiełko został oddalony ze względu na niepełny materiał dowodowy. Dziwne to trochę bo jak wyglądał Lublin cały wytapetowany reklamami każdy widział. Czy  ciąganie do sądu pana Gorczycy za sformułowanie że park już jest. Jak dla mnie to slogan i rozstrzyga tutaj semantyka. Wiem że takie hasło jest i tak popularne wśród Lublinian.  Chętnie bym się dopatrzył jakiś kłamstw albo o nich dowiedział. Bo jak na razie widzę tu powielany wielokrotnie wpis który mi wygląda na szkalowanie strony społecznej. Żadnego podania konkretów. Raczej pokazania mocy sądowej, co wizerunkowo chyba nie budzi sympatii. Widziałem  w Dzienniku zdjęcia z sali. 4 adwokatów czy raców i  Gorczyca. Apeluję więc albo o  konkretyzowanie zarzutu albo o powstrzymanie się od takich wpisów. Wymaga tego minimalne poczucie przyzwoitości.
Jeden wielki bełkot. A fakty są takie, że TBV wygrywało z Obrońcami Górek sprawy w sądzie seryjnie. Ktoś tu kłamie i próbuje z ludzi robić idiotów. Wprowadzaliście ludzi w błąd, bezpodstawnie oskarżaliście a potem trzeba było przepraszać, odszczekiwać i w internecie użalać się jakie te sądy są niesprawiedliwe.
 Masło maślane, czyli bełkot. No i nie dowiem się konkretnie. Znam sprawy pobieżnie z prasy tyle co wspomniałem wcześniej. Widziałem w Dzienniku krótkie wideo z konferencji Obrońców i nie wydali mi się na tyle straszni aby dostarczać takiej taumy i frustracji. Czy ktoś poza Gorczycą został skazany?  np. za klamswo?  Jesli tak to za jakie. Jesli nie to nie ma co tak pisać bo to nie fair
 Masło maślane, czyli bełkot. No i nie dowiem się konkretnie. Znam sprawy pobieżnie z prasy tyle co wspomniałem wcześniej. Widziałem w Dzienniku krótkie wideo z konferencji Obrońców i nie wydali mi się na tyle straszni aby dostarczać takiej taumy i frustracji. Czy ktoś poza Gorczycą został skazany?  np. za klamswo?  Jesli tak to za jakie. Jesli nie to nie ma co tak pisać bo to nie fair rozwiń
Avatar
extra / 19 kwietnia 2019 o 13:38
-13
widac chłopina sie nudzi ze ma czas na takie pierdoły szkoda ze z naszych podatków sądy pracują nad takimi "sprawami"
Avatar
fakty a nie mity / 19 kwietnia 2019 o 13:32
-21
***s://gorkiczechowskie.pl/sprawdz-gorki-moga-zostac-zabudowane-wg-aktualnych-przepisow-zmienmy-razem?fbclid=IwAR2y0Gif2-GAkh7H1NZctdy9zAR5Dv56vsNbK36pChNXpL_x_oIulbQNX_k
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marcin Broniszewski (trener Górnika): Klubowi życzę przede wszystkim cierpliwości

Marcin Broniszewski (trener Górnika): Klubowi życzę przede wszystkim cierpliwości 0 0

Rozmowa z Marcinem Broniszewskim, trenerem Górnika Łęczna

Gmina Puławy: Święto Truskawki 2019 w Górze Puławskiej. Kto wystąpi w tym roku?
7 lipca 2019, 12:00

Gmina Puławy: Święto Truskawki 2019 w Górze Puławskiej. Kto wystąpi w tym roku? 0 0

Nasz Disneyland, Naj Story, czy O-la-la, to tylko niektóre z przebojów, jakie usłyszymy już 7 lipca, podczas tegorocznego truskawkowego święta na stadionie w Górze Puławskiej.

Wakacje rozpoczną się wcześniej. Zakończenie roku szkolnego jeszcze przed Bożym Ciałem
film

Wakacje rozpoczną się wcześniej. Zakończenie roku szkolnego jeszcze przed Bożym Ciałem 0 0

Rok szkolny zakończy się wcześniej. Zmianę rozporządzenia w tej sprawie zapowiedział premier podczas sobotniego (18.05) spotkania z mieszkańcami Zawiercia. Rozdanie świadectw ma nastąpić w środę 19 czerwca, w przeddzień wolnego od zajęć święta Bożego Ciała.

Był poszukiwanym listem gończym. „Łowcy głów” zaskoczyli 42-latka
film

Był poszukiwanym listem gończym. „Łowcy głów” zaskoczyli 42-latka 0 0

Ząbkowice Śląskie (woj. dolnośląskie). Dolnośląscy "Łowcy głów" zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym, który od dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania. 42-latek był zaskoczony, gdy funkcjonariusze wyciągnęli go z auta na środku drogi krajowej nr 8.

Opera w parku i nowe wystawy. Noc Muzeów w Puławach [ZDJĘCIA]
galeria

Opera w parku i nowe wystawy. Noc Muzeów w Puławach [ZDJĘCIA] 0 1

Sobotni wieczór wielu mieszkańców Puław spędziło w parku, gdzie za złotówkę można było zwiedzić Świątynię Sybilli, czy Pałac Czartoryskich, a także obejrzeć operę "Walka Tankreda z Kloryndą" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Lublinie.

Podaliśmy tlen przeciwnikowi, czyli opinie po meczu Chełmianka - Motor

Podaliśmy tlen przeciwnikowi, czyli opinie po meczu Chełmianka - Motor 0 2

Motor pokonał w sobotę na wyjeździe Chełmiankę 3:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów
Stany Zjednoczone
film

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów 0 3

McCook, Nebraska, USA. Łowcy burz nagrali tornado w amerykańskim stanie Nebraska. O możliwości pojawienia się tornada ostrzegały służby meteorologiczne.

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało 4 1

Do kolizji doszło dzisiaj ok. godz. 10 na al. Gen. Andersa w Lublinie, na wysokości sklepu Carrefour. Osoba kierująca BMW zjechała na pas zieleni i uderzyła przodem w słup oświetleniowy.

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje"
APEL O POMOC

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje" 84 11

Pisarze, malarze, muzycy, ludzie kultury, samorządowcy – jednym słowem znani i lubiani. Dziesiątki ludzi dobrej woli walczą o życie 13-lateniego Kacpra Drzazgi ze Świdnika. Pomóc możesz i Ty!

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem
film

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem 0 0

W niedzielę w całym kraju będą pojawiały się przelotne opady deszczu oraz burze.

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 1 4

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 1 5

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 5 8

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 3

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.