Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2019 r.
8:25

Referendum ws. górek czechowskich do powtórki? Oficjalny protest

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 69 A A

Powtórzenia referendum w sprawie górek czechowskich żąda jeden z mieszkańców Lublina, który złożył oficjalny protest do Sądu Okręgowego. Twierdzi, że głosowanie przeprowadzono wbrew przepisom. Sąd w ciągu 14 dni musi orzec, czy faktycznie naruszono prawo i czy mogło to wpłynąć na wynik głosowania

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do oprotestowania referendum miał prawo każdy, kto był uprawniony do głosowania. Pismo do sądu trzeba było złożyć w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników w wydawanym przez wojewodę Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

W ostatniej chwili swój protest złożył Janusz Polanowski, jeden z mieszkańców Lublina, którego zdaniem złamany został przepis o stemplowaniu kart do głosowania.

Według Polanowskiego niezgodna z prawem była instrukcja 
pracy przekazana przez Ratusz komisjom pracującym w lokalach do głosowania. Chodzi o stwierdzenie, że „zaleca się ostemplowanie wszystkich kart przed otwarciem lokalu”, a jeśli zabraknie czasu, należy je opieczętować tuż po otwarciu lokalu i „możliwie przed rozpoczęciem wydawania kart”.

Zdaniem mieszkańca „hurtowe” stemplowanie, którego wymagała instrukcja Miejskiej Komisji ds. Referendum było sprzeczne z Ustawą o referendum lokalnym. Ustawa mówi, że „wydając kartę do głosowania, obwodowa komisja opatruje ją własną pieczęcią”.

– Jest mi trudno ocenić, ile osób z tej przyczyny zrezygnowało z udziału w referendum lokalnym. Z pewnością jednak w Lublinie są wyborcy o wysokim poziomie kultury, w tym świadomości prawnej, którzy mogą bojkotować referendum przeprowadzane z jawnym pogwałceniem obowiązującego w Polsce prawa – stwierdza Polanowski w swym proteście do Sądu Okręgowego. Twierdzi, że mogło się to odbić na frekwencji, która okazała się za niska, by referendum było ważne.

Przypomnijmy: do ważności konieczny jest udział 30 proc. uprawnionych, a na głosowanie poszło niespełna 13 proc.

– Na frekwencję w referendum mogły wpłynąć, i zapewne wpłynęły, również dwie inne okoliczności – przekonuje autor protestu złożonego w Sądzie Okręgowym. Twierdzi, że pytanie na karcie do głosowania było zbyt zawiłe i nie powinno zawierać sformułowania „tak zwanych górek czechowskich”.

– „Tak zwaność” w pytaniu zniechęciła sporo wyborców do udziału w referendum oraz wpłynęła na odpowiedzi – ocenia Polanowski.

Kolejną wymienianą przez niego wadą referendum jest to, że niektóre lokale do głosowania nie miały „prawnego dostępu do drogi publicznej”, co też, według autora protestu, mogło zniechęcić część mieszkańców do głosowania.

Czy sąd, zgodnie z oczekiwaniem Polanowskiego, orzeknie, że referendum należy powtórzyć? Decyzja może zapaść jeszcze przed majowym długim weekendem, bo sąd ma 14 dni na rozpatrzenie protestu.

Organizacja głosowania przeprowadzonego 7 kwietnia kosztowała miejską kasę 500 tys. zł.

e-Wydanie

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
milczenie złotem? / 19 kwietnia 2019 o 15:33
+35
A ja przy tej okazji zapytam: Czy ze złotych ust inicjatora referendum wypłynął w ogóle jakikolwiek publiczny komentarz po ogłoszeniu wyników? Czy też może wynik niezgodny z jego oczekiwaniami sprawił, że teraz ten pan jest zbyt zajęty obmyślaniem kolejnego sposobu dopchnięcia tego geszeftu kolanem, żeby wydusić z siebie choćby słowo komentarza?
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 14:16
+32
Dla sądów istotny temat, to pożary, które się pojawiły na górkach akurat przed referendum i w których zginęło dużo zwierząt.
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 09:56
+30
Większość miasta ma w poważaniu park od TB-Vałków.
Avatar
:) / 19 kwietnia 2019 o 09:05
+28
jakiego pieniactwa? urzędasy na życzenie dewelopera wydają pół miliona publicznej kasy na wątpliwej podstawy prawnej "referendum"  - jeśli jeszcze teraz okaże się że spartolili to  nawet organizacyjnie, to powinny polecieć głowy w ratuszu...
Avatar
roman / 19 kwietnia 2019 o 21:34
+26
Referendum było w interesie TBV. Dlaczego wydano na nie 500 000 zł z kasy miejskiej, czyli z NASZYCH podatków???
Avatar
gość / 19 kwietnia 2019 o 10:55
+25
Czy to ten Kolega Mgr Janusz Polanowski co był asystentem ś.p. Kolegi  Prof. Groszyka na UMCS? Januszu, proszę Cię, byłem z Tobą na roku, daj spokój. To gra nie warta świeczki, tak czy siak nie bęzie qourum, a Miasto ma inne problemy, także finansowe aby powtarzać refrendum. Wynik jest jednak volens nolens wymowny. Większiosć świadomych i aktywnych społecznie i polirtycznie Mieszkańców jest NA NIE Blokowisku zamiast miejsc i terenów rekraacyjnych ogólnodostępnych dla Mieszkańców!
 Myślę, że wymowny wynik referendum nie przeszkodzi 18-tu radnym głosować za zabetonowaniem górek. Może nawet wszyscy tam kupią mieszkania.
 Myślę, że wymowny wynik referendum nie przeszkodzi 18-tu radnym głosować za zabetonowaniem górek. Może nawet wszyscy tam kupią mieszkania. rozwiń
Avatar
Gerard / 19 kwietnia 2019 o 21:50
+24
Jak można wziąć pod uwagę wyniki referendum skoro nie osiągnęło ono wymaganego progu który wynosi 30%? Nie może być tak, że mały a wręcz znikomy % mieszkańców decyduje w imieniu wszystkich(w tym wypadku 9% miałoby zadecydować za pozostałe 91%). Po to są progi zapisane w ustawie, żeby referendum nie stawało się narzędziem w ręku małych grupek ludzi.
 Idąc Twoim tokiem rozumowania:Jak można brać pod uwagę wniosek TBV, by zabudować Górki Czechowskie 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym ! Nie może być tak, że bardzo znikomy promil osób (zarząd i pracownicy TBV) decyduje o przyszłości terenu chronionego prawem o Ochronie Przyrody,Ochronie Środowiska,Dyrektywami Siedliskowymi UE.Po to jest ustanawiane prawo, by strzec interesu publicznego przed min.chciwością deweloperów !
 Idąc Twoim tokiem rozumowania:Jak można brać pod uwagę wniosek TBV, by zabudować Górki Czechowskie 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym ! Nie może być tak, że bardzo znikomy promil osób (zarząd i pracownicy TBV) decyduje o przyszłości terenu chronionego prawem o Ochronie Przyrody,Ochronie Środowiska,Dyrektywami Siedliskowymi UE.Po to jest ustanawiane prawo, by strzec interesu publicznego przed min.chciwością deweloperów ! rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 11:55
+24
Były śmieci, psie kupy, a teraz dewelotrolle klepią mantrę o nieistotnym referendum czy nieinteresujących górkach. To już jest nudne. Tępe. Intelektualnie jałowe. Pomimo bojkotu prawie 23 000 lublinian pokazało że ma gdzieś pomysły na betonowanie górek. Jeśli w ratuszu przepchną to kolanem to będzie niewyobrażalny skandal na całą Polskę. Było by to równoznaczne z deklaracją że to deweloperzy są tu suwerenem. Władza która jest przeciwko społeczeństwu jest na starcie skończona. Niech pan Żuk i jego radni wezmą to sobie pod uwagę.
Avatar
Czytelnik co nie lubi jak się ludzi obraża / 19 kwietnia 2019 o 13:57
+23
Może jakieś konkrety na temat rzekomych kłamstw obrońców górek?  Z artykułów prasowych jedynie dowiedziałem się że wniosek radcy Cegiełko został oddalony ze względu na niepełny materiał dowodowy. Dziwne to trochę bo jak wyglądał Lublin cały wytapetowany reklamami każdy widział. Czy  ciąganie do sądu pana Gorczycy za sformułowanie że park już jest. Jak dla mnie to slogan i rozstrzyga tutaj semantyka. Wiem że takie hasło jest i tak popularne wśród Lublinian.  Chętnie bym się dopatrzył jakiś kłamstw albo o nich dowiedział. Bo jak na razie widzę tu powielany wielokrotnie wpis który mi wygląda na szkalowanie strony społecznej. Żadnego podania konkretów. Raczej pokazania mocy sądowej, co wizerunkowo chyba nie budzi sympatii. Widziałem  w Dzienniku zdjęcia z sali. 4 adwokatów czy raców i  Gorczyca. Apeluję więc albo o  konkretyzowanie zarzutu albo o powstrzymanie się od takich wpisów. Wymaga tego minimalne poczucie przyzwoitości.
Jeden wielki bełkot. A fakty są takie, że TBV wygrywało z Obrońcami Górek sprawy w sądzie seryjnie. Ktoś tu kłamie i próbuje z ludzi robić idiotów. Wprowadzaliście ludzi w błąd, bezpodstawnie oskarżaliście a potem trzeba było przepraszać, odszczekiwać i w internecie użalać się jakie te sądy są niesprawiedliwe.
 Masło maślane, czyli bełkot. No i nie dowiem się konkretnie. Znam sprawy pobieżnie z prasy tyle co wspomniałem wcześniej. Widziałem w Dzienniku krótkie wideo z konferencji Obrońców i nie wydali mi się na tyle straszni aby dostarczać takiej taumy i frustracji. Czy ktoś poza Gorczycą został skazany?  np. za klamswo?  Jesli tak to za jakie. Jesli nie to nie ma co tak pisać bo to nie fair
 Masło maślane, czyli bełkot. No i nie dowiem się konkretnie. Znam sprawy pobieżnie z prasy tyle co wspomniałem wcześniej. Widziałem w Dzienniku krótkie wideo z konferencji Obrońców i nie wydali mi się na tyle straszni aby dostarczać takiej taumy i frustracji. Czy ktoś poza Gorczycą został skazany?  np. za klamswo?  Jesli tak to za jakie. Jesli nie to nie ma co tak pisać bo to nie fair rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 13:04
+23
Może jakieś konkrety na temat rzekomych kłamstw obrońców górek? Z artykułów prasowych jedynie dowiedziałem się że wniosek radcy Cegiełko został oddalony ze względu na niepełny materiał dowodowy. Dziwne to trochę bo jak wyglądał Lublin cały wytapetowany reklamami każdy widział. Czy ciąganie do sądu pana Gorczycy za sformułowanie że park już jest. Jak dla mnie to slogan i rozstrzyga tutaj semantyka. Wiem że takie hasło jest i tak popularne wśród Lublinian. Chętnie bym się dopatrzył jakiś kłamstw albo o nich dowiedział. Bo jak na razie widzę tu powielany wielokrotnie wpis który mi wygląda na szkalowanie strony społecznej. Żadnego podania konkretów. Raczej pokazania mocy sądowej, co wizerunkowo chyba nie budzi sympatii. Widziałem w Dzienniku zdjęcia z sali. 4 adwokatów czy raców i Gorczyca. Apeluję więc albo o konkretyzowanie zarzutu albo o powstrzymanie się od takich wpisów. Wymaga tego minimalne poczucie przyzwoitości.
Może jakieś konkrety na temat rzekomych kłamstw obrońców górek? Z artykułów prasowych jedynie dowiedziałem się że wniosek radcy Cegiełko został oddalony ze względu na niepełny materiał dowodowy. Dziwne to trochę bo jak wyglądał Lublin cały wytapetowany reklamami każdy widział. Czy ciąganie do sądu pana Gorczycy za sformułowanie że park już jest. Jak dla mnie to slogan i rozstrzyga tutaj semantyka. Wiem że takie hasło jest i tak popularne wśród Lublinian. Chętnie bym się dopatrzył jakiś kłamstw albo o nich dowiedział. Bo jak na razie widzę... rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2019 o 10:19
-12
Czy jesli trzeba będzie powtórzyć referendum, pan Polanowski pokryje jego koszty?
Avatar
Gerard / 19 kwietnia 2019 o 21:50
+24
Jak można wziąć pod uwagę wyniki referendum skoro nie osiągnęło ono wymaganego progu który wynosi 30%? Nie może być tak, że mały a wręcz znikomy % mieszkańców decyduje w imieniu wszystkich(w tym wypadku 9% miałoby zadecydować za pozostałe 91%). Po to są progi zapisane w ustawie, żeby referendum nie stawało się narzędziem w ręku małych grupek ludzi.
 Idąc Twoim tokiem rozumowania:Jak można brać pod uwagę wniosek TBV, by zabudować Górki Czechowskie 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym ! Nie może być tak, że bardzo znikomy promil osób (zarząd i pracownicy TBV) decyduje o przyszłości terenu chronionego prawem o Ochronie Przyrody,Ochronie Środowiska,Dyrektywami Siedliskowymi UE.Po to jest ustanawiane prawo, by strzec interesu publicznego przed min.chciwością deweloperów !
 Idąc Twoim tokiem rozumowania:Jak można brać pod uwagę wniosek TBV, by zabudować Górki Czechowskie 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym ! Nie może być tak, że bardzo znikomy promil osób (zarząd i pracownicy TBV) decyduje o przyszłości terenu chronionego prawem o Ochronie Przyrody,Ochronie Środowiska,Dyrektywami Siedliskowymi UE.Po to jest ustanawiane prawo, by strzec interesu publicznego przed min.chciwością deweloperów ! rozwiń
Avatar
roman / 19 kwietnia 2019 o 21:34
+26
Referendum było w interesie TBV. Dlaczego wydano na nie 500 000 zł z kasy miejskiej, czyli z NASZYCH podatków???
Avatar
milczenie złotem? / 19 kwietnia 2019 o 15:33
+35
A ja przy tej okazji zapytam: Czy ze złotych ust inicjatora referendum wypłynął w ogóle jakikolwiek publiczny komentarz po ogłoszeniu wyników? Czy też może wynik niezgodny z jego oczekiwaniami sprawił, że teraz ten pan jest zbyt zajęty obmyślaniem kolejnego sposobu dopchnięcia tego geszeftu kolanem, żeby wydusić z siebie choćby słowo komentarza?
Avatar
zając / 19 kwietnia 2019 o 15:10
-16
Rozsądnie by było pogonić tegoż Jegomościa z sądu, teraz pozostaje tylko obiążyc kosztami
Avatar
zyzek / 19 kwietnia 2019 o 15:00
-15
Panu słońce zaszkodziło
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 14:16
+32
Dla sądów istotny temat, to pożary, które się pojawiły na górkach akurat przed referendum i w których zginęło dużo zwierząt.
Avatar
Czytelnik co nie lubi jak się ludzi obraża / 19 kwietnia 2019 o 13:57
+23
Może jakieś konkrety na temat rzekomych kłamstw obrońców górek?  Z artykułów prasowych jedynie dowiedziałem się że wniosek radcy Cegiełko został oddalony ze względu na niepełny materiał dowodowy. Dziwne to trochę bo jak wyglądał Lublin cały wytapetowany reklamami każdy widział. Czy  ciąganie do sądu pana Gorczycy za sformułowanie że park już jest. Jak dla mnie to slogan i rozstrzyga tutaj semantyka. Wiem że takie hasło jest i tak popularne wśród Lublinian.  Chętnie bym się dopatrzył jakiś kłamstw albo o nich dowiedział. Bo jak na razie widzę tu powielany wielokrotnie wpis który mi wygląda na szkalowanie strony społecznej. Żadnego podania konkretów. Raczej pokazania mocy sądowej, co wizerunkowo chyba nie budzi sympatii. Widziałem  w Dzienniku zdjęcia z sali. 4 adwokatów czy raców i  Gorczyca. Apeluję więc albo o  konkretyzowanie zarzutu albo o powstrzymanie się od takich wpisów. Wymaga tego minimalne poczucie przyzwoitości.
Jeden wielki bełkot. A fakty są takie, że TBV wygrywało z Obrońcami Górek sprawy w sądzie seryjnie. Ktoś tu kłamie i próbuje z ludzi robić idiotów. Wprowadzaliście ludzi w błąd, bezpodstawnie oskarżaliście a potem trzeba było przepraszać, odszczekiwać i w internecie użalać się jakie te sądy są niesprawiedliwe.
 Masło maślane, czyli bełkot. No i nie dowiem się konkretnie. Znam sprawy pobieżnie z prasy tyle co wspomniałem wcześniej. Widziałem w Dzienniku krótkie wideo z konferencji Obrońców i nie wydali mi się na tyle straszni aby dostarczać takiej taumy i frustracji. Czy ktoś poza Gorczycą został skazany?  np. za klamswo?  Jesli tak to za jakie. Jesli nie to nie ma co tak pisać bo to nie fair
 Masło maślane, czyli bełkot. No i nie dowiem się konkretnie. Znam sprawy pobieżnie z prasy tyle co wspomniałem wcześniej. Widziałem w Dzienniku krótkie wideo z konferencji Obrońców i nie wydali mi się na tyle straszni aby dostarczać takiej taumy i frustracji. Czy ktoś poza Gorczycą został skazany?  np. za klamswo?  Jesli tak to za jakie. Jesli nie to nie ma co tak pisać bo to nie fair rozwiń
Avatar
extra / 19 kwietnia 2019 o 13:38
-13
widac chłopina sie nudzi ze ma czas na takie pierdoły szkoda ze z naszych podatków sądy pracują nad takimi "sprawami"
Avatar
fakty a nie mity / 19 kwietnia 2019 o 13:32
-21
***s://gorkiczechowskie.pl/sprawdz-gorki-moga-zostac-zabudowane-wg-aktualnych-przepisow-zmienmy-razem?fbclid=IwAR2y0Gif2-GAkh7H1NZctdy9zAR5Dv56vsNbK36pChNXpL_x_oIulbQNX_k
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marcin Broniszewski (trener Górnika): Klubowi życzę przede wszystkim cierpliwości

Marcin Broniszewski (trener Górnika): Klubowi życzę przede wszystkim cierpliwości 0 0

Rozmowa z Marcinem Broniszewskim, trenerem Górnika Łęczna

Gmina Puławy: Święto Truskawki 2019 w Górze Puławskiej. Kto wystąpi w tym roku?
7 lipca 2019, 12:00

Gmina Puławy: Święto Truskawki 2019 w Górze Puławskiej. Kto wystąpi w tym roku? 0 0

Nasz Disneyland, Naj Story, czy O-la-la, to tylko niektóre z przebojów, jakie usłyszymy już 7 lipca, podczas tegorocznego truskawkowego święta na stadionie w Górze Puławskiej.

Wakacje rozpoczną się wcześniej. Zakończenie roku szkolnego jeszcze przed Bożym Ciałem
film

Wakacje rozpoczną się wcześniej. Zakończenie roku szkolnego jeszcze przed Bożym Ciałem 0 0

Rok szkolny zakończy się wcześniej. Zmianę rozporządzenia w tej sprawie zapowiedział premier podczas sobotniego (18.05) spotkania z mieszkańcami Zawiercia. Rozdanie świadectw ma nastąpić w środę 19 czerwca, w przeddzień wolnego od zajęć święta Bożego Ciała.

Był poszukiwanym listem gończym. „Łowcy głów” zaskoczyli 42-latka
film

Był poszukiwanym listem gończym. „Łowcy głów” zaskoczyli 42-latka 0 0

Ząbkowice Śląskie (woj. dolnośląskie). Dolnośląscy "Łowcy głów" zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym, który od dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania. 42-latek był zaskoczony, gdy funkcjonariusze wyciągnęli go z auta na środku drogi krajowej nr 8.

Opera w parku i nowe wystawy. Noc Muzeów w Puławach [ZDJĘCIA]
galeria

Opera w parku i nowe wystawy. Noc Muzeów w Puławach [ZDJĘCIA] 0 1

Sobotni wieczór wielu mieszkańców Puław spędziło w parku, gdzie za złotówkę można było zwiedzić Świątynię Sybilli, czy Pałac Czartoryskich, a także obejrzeć operę "Walka Tankreda z Kloryndą" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Lublinie.

Podaliśmy tlen przeciwnikowi, czyli opinie po meczu Chełmianka - Motor

Podaliśmy tlen przeciwnikowi, czyli opinie po meczu Chełmianka - Motor 0 2

Motor pokonał w sobotę na wyjeździe Chełmiankę 3:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów
Stany Zjednoczone
film

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów 0 3

McCook, Nebraska, USA. Łowcy burz nagrali tornado w amerykańskim stanie Nebraska. O możliwości pojawienia się tornada ostrzegały służby meteorologiczne.

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało 4 1

Do kolizji doszło dzisiaj ok. godz. 10 na al. Gen. Andersa w Lublinie, na wysokości sklepu Carrefour. Osoba kierująca BMW zjechała na pas zieleni i uderzyła przodem w słup oświetleniowy.

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje"
APEL O POMOC

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje" 84 11

Pisarze, malarze, muzycy, ludzie kultury, samorządowcy – jednym słowem znani i lubiani. Dziesiątki ludzi dobrej woli walczą o życie 13-lateniego Kacpra Drzazgi ze Świdnika. Pomóc możesz i Ty!

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem
film

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem 0 0

W niedzielę w całym kraju będą pojawiały się przelotne opady deszczu oraz burze.

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 1 4

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 1 5

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 5 8

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 3

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!