Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2019 r.
12:23

Lublinianie piszą listy i apelują do radnych ws. górek czechowskich [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora kyku
0 159 A A

- Oczekuję, że w czasie głosowania stanie Pan po stronie zachowania Górek Czechowskich w stanie naturalnym, niezabudowanym – lublinianie zwrócili się do miejskich radnych podczas maratonu pisania listów, aby ci uszanowali wyniki referendum ws. górek czechowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akcję pisania listów zorganizowało Towarzystwo dla Natury i Człowieka wspólnie z Kooperatywą Lubelską oraz Stowarzyszeniem Obrony Górek Czechowskich w Lublinie. W środę ludzie pisali do lubelskich radnych listy, pocztówki i laurki.

- W wyborach powierzony został Panu los miasta, mieszkańców, ich zdrowie i dobrostan. Wszyscy zasługujemy na realizację wyborczych obietnic, w tym słuchania obywateli. Nasze wyraźnie NIE w Referendum oznacza, że mieszkańcy wyrazili swoją wolę niezabudowania górek czechowskich – pisze Pani Beata do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka (PO).

- Odnosząc się do Pańskiego sumienia, apeluję, żeby uwzględnić i uszanować głos mieszkańców w sprawie referendum. Ja, jako mieszkanka osiedla Czechów, chciałabym, aby ten teren był dla mieszkańców miejscem odpoczynku, a nie kolejnym miejscem blokowisk – apeluje Pani Aneta w liście do radnego Zbigniewa Ławniczaka (PiS).

Przypomnijmy, że w referendum mieszkańcy Lublina opowiedzieli się przeciwko budowie bloków na 30 ha górek czechowskich w zamian za urządzony 75-hektarowy naturalistyczny park. Według danych ze wszystkich komisji obwodowych, odpowiedź „nie” zaznaczyło 67.7%. głosujących, natomiast na „tak” było tylko 32.3%. Referendum było jednak nieważne, bo wzięło w nim udział zbyt mało osób – frekwencja wyniosła zaledwie 12.91%

Do głosowania w Radzie Miasta nad losami górek czechowskich może dojść już w przyszłym tygodniu.

e-Wydanie

Komentarze 159

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nk / 18 kwietnia 2019 o 12:45
+14
 Jacy lublinianie? Przecież to kółeczko wzajemnej adoracji to tzw. "Obrońcy Górek".
 odezwał się przedstawiciel kołeczka płatnych trolli od tebewała....
Avatar
nk / 18 kwietnia 2019 o 12:41
+14
Nie powstaną bloki, to powstanie galeria handlowa, biura i hale.
 galeria nie możę, biurowce co najwyzej dwukondygnacyjne! jak sie opłaca to deweloperowi to niech buduje, a hale to tylko sportowe! jak najbardziej niech buduje! jakby chciał je wybudować i by to się opłacało to juz dawno by tam stały prawda?
Avatar
L. / 18 kwietnia 2019 o 12:35
+14
Świetna akcja. Niech wiedzą- zarówno Pan Prezydent, jak też Radni - że Ci którzy głosowali na NIE i Ci którzy zbojkotowali, choć też byli na NIE, nie spoczęli na laurach... Nam - świadomym Lublinianom - zależy na dobru tego miasta- czego o niektórych powiedzieć nie można... Wpiszcie się w program Pani posłanki Muchy- walczcie z zanieczyszczeniem powietrza! Budowanie bloków w tym z całą pewnością nie pomoże !
Avatar
łapy precz od Górek / 19 kwietnia 2019 o 10:09
+13
W PEŁNI SIĘ ZGADZAM ŁAPY PRECZ OD GÓREK, ONE NALEŻĄ DO PRYWATNEJ FIRMY A CI CO NAJBARDZIEJ KRZYCZĄ NIE MAJĄ PRAWA NAWET NA NIE WCHODZIĆ BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA
 niedługo po wywłaszczeniu Górki w całości staną się własnością miasta, a Dzioba grzecznie zabierze swoje zabaweczki, kredycik hipoteczny na 25,5 mln i pójdzie się bawić gdzie indziej. ryzyko inwestycyjne. 
Avatar
nk / 18 kwietnia 2019 o 12:47
+13
Dlaczego radni mieliby posłuchać tych 9% a nie pozostałych 91% którzy albo są za zmianą planu albo mają górki głęboko w poważaniu?
 a dlatego żę jak są jakiekolwiek wybory to ci co nie głosują, zostawiają wybór tym którzy idą na wybory - nie wybierają, zdają się na innych - tak samo tutaj, zainteresowani poszli i wybrali że nie chcą zabudowy - innym jet wszystko jedno - zatem niech zostanie uszanowana wola tych któym wszystko jedno nie jest!!
Avatar
nk / 18 kwietnia 2019 o 12:43
+13
Zgodnie z obecnym planem poroszę o stadion dla żużlowców oraz centrum spedycyjne na 300 tirów .
 czemu kłamiesz? nie może tam powstać centrum spedycyjne, polecam lekturę MPZP.!!! stadion niech buduje bo to tereny sportowo- rekreacyjne i tak ma pozostać!
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 12:34
+12
Zunio z jakiegoś powodu obiecał cwaniakom, że zamieni im zielone na złote i raczej żadne listy od plebsu nie wzruszą jego betonowego serduszka.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 12:52
+11
Tebewałki nadal korzystają z tej samej partackiej agencji PR? Definicja idiotyzmu: powtarzać ciągle to samo, oczekując innych efektów.
Avatar
ashimmer / 18 kwietnia 2019 o 13:46
+10
o tu ich boli- WYWŁASZCZENIE.  przyzwyczajajcie się do tej myśli. nie będzie jeden pajac bogacił się na zdrowiu wszystkich mieszkańców Lublina. zdrowie naszych dzieci nie ma metki z ceną.  dzisiaj są to tereny inwestycyjne, mimo że studium tego nie przewiduje. gdyby nie zapisy studium Dzioba już by tam budował. tu wcale nie chodzi o plan zagospodarowania, tu chodzi o zmianę studium, a władze miasta nas perfidnie oszukują. aktualne studium to zakaz zabudowy na Górkach. plan zagospodarowania jest nielegalny, bo nie można uchwalić planu zagospodarowania sprzecznego ze studium. pytanie referendalne było tak skonstruowane, żeby każda odpowiedź przy frekwencji powyżej 30% otwierała furtkę DO ZMIANY W STUDIUM. ale niska frekwencja uratowała Górki! do proponowanych przez Żuka zmian w studium nadesłano tysiące uwag od mieszkańców. władzunia robi co może żeby Dziobie dogodzić. ale jak widać wszystk co może się im nie udać się po prostu nie udaje. jeden cudowny plan za drugim się wali. normalny człowiek by odpuścił.
o tu ich boli- WYWŁASZCZENIE.  przyzwyczajajcie się do tej myśli. nie będzie jeden pajac bogacił się na zdrowiu wszystkich mieszkańców Lublina. zdrowie naszych dzieci nie ma metki z ceną.  dzisiaj są to tereny inwestycyjne, mimo że studium tego nie przewiduje. gdyby nie zapisy studium Dzioba już by tam budował. tu wcale nie chodzi o plan zagospodarowania, tu chodzi o zmianę studium, a władze miasta nas perfidnie oszukują. aktualne studium to zakaz zabudowy na Górkach. plan zagospodarowania jest nielegalny, bo nie można uchwalić planu zagosp... rozwiń
Avatar
nk / 18 kwietnia 2019 o 12:52
+10
NA GÓRKACH POSTĘPUJE NATURALNA DEGRADACJA. ZA KILKA LAT NIE BĘDZIE JUŻ KOMPLETNIE CZEGO TAM CHRONIĆ I OBROŃCY GÓREK DOBRZE O TYM WIEDZĄ A MIMO TO BARDZO CHCĄ UTRZYMANIA STATUS QUO CZYLI DALSZEJ DEGRADACJI, ŚMIETNISKA I COROCZNYCH PODPALEŃ ZAMIAST PARKU KTÓRY SŁUŻYŁBY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM. TO JEST CHORA I NIEZROZUMIAŁA SYTUACJA.
 a od kiedy ZABUDOWANIE jest forma ochrony przed degradacją??????????????? jak jest degradacja to należy zmusić własciciela terenu by poczynił wszelkie środki by zadbać o swój teren!! i zapobiec degradacji z poszanowaniem wartości przyrodniczych!
 a od kiedy ZABUDOWANIE jest forma ochrony przed degradacją??????????????? jak jest degradacja to należy zmusić własciciela terenu by poczynił wszelkie środki by zadbać o swój teren!! i zapobiec degradacji z poszanowaniem wartości przyrodniczych! rozwiń
Avatar
Dość dewelo manipulacji !!! / 22 kwietnia 2019 o 11:49
+1
2,5 minuty wypowiedzi niezależnego profesora a jak wiele wyjaśnia.. po co nam górki? ***s://youtu.be/ufJ5TAklcwA
Avatar
rzekomo "cenna" zieleń na górkach: / 19 kwietnia 2019 o 12:19
-8
facebook.com/parknagorkachczechowskich/photos/pcb.722746628126160/722740601460096/?type=3&theater
Avatar
ziew / 19 kwietnia 2019 o 11:36
-8
ziew, znowu ten Gorczyca? ona ma chyba straszne parcie na szkło?
Avatar
hołota / 19 kwietnia 2019 o 10:28
-10
lewaki od Gorczycy nie potrafią napisać nic sensownego - w kółko tylko "wywłaszczyć", "zabrać", "ukraść", itp itd
Avatar
pomarzyć fajna rzecz / 19 kwietnia 2019 o 10:21
-8
No no, zobaczycie to wywłaszczenie jak świnia niebo
Avatar
łapy precz od Górek / 19 kwietnia 2019 o 10:09
+13
W PEŁNI SIĘ ZGADZAM ŁAPY PRECZ OD GÓREK, ONE NALEŻĄ DO PRYWATNEJ FIRMY A CI CO NAJBARDZIEJ KRZYCZĄ NIE MAJĄ PRAWA NAWET NA NIE WCHODZIĆ BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA
 niedługo po wywłaszczeniu Górki w całości staną się własnością miasta, a Dzioba grzecznie zabierze swoje zabaweczki, kredycik hipoteczny na 25,5 mln i pójdzie się bawić gdzie indziej. ryzyko inwestycyjne. 
Avatar
profesor ciekawie o górkach: / 19 kwietnia 2019 o 09:53
-8
***lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,24604958,prof-harasimiuk-w-ciagu-25-lat-obserwuje-postepujaca-degradacje.html
Avatar
uczciwa propozycja / 19 kwietnia 2019 o 09:52
-9
Według obecnie obowiązującego planu na 30 ha Górek Czechowskich już teraz można budować hale, pawilony, biura, galerie handlowe a nawet stadion. Tak naprawdę chodzi wyłącznie o zmianę funkcji tego terenu. W zamian za zmianę funkcji właściciel chce zbudować park i przekazać go miastu czyli tak de facto nam mieszkańcom.
Avatar
ashimmer / 19 kwietnia 2019 o 09:49
+9
wszyscy mieszkańcy Lublina powinni się dowiedzieć o tej możliwości- w majestacie polskiego prawa można wywłaszczyć Dziobę. Górki staną się własnością miasta za cenę zbliżoną do tej którą zapłaciło Echo AMW. to bardzo proste, a jeśli radni z PiS i PO udają że nie wiedzą że taka możliwość jest jak najbardziej realna to ich o tym czas poinformować. zresztą, Dziobę można wywłaszczyć także i na rzecz Skarbu Państwa. 
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 09:49
-10
W PEŁNI SIĘ ZGADZAM ŁAPY PRECZ OD GÓREK, ONE NALEŻĄ DO PRYWATNEJ FIRMY A CI CO NAJBARDZIEJ KRZYCZĄ NIE MAJĄ PRAWA NAWET NA NIE WCHODZIĆ BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA
Zobacz wszystkie komentarze 159

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 0 1

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 0

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 1

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 0

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu 1 3

Śmiertelny wypadek w miejscowości Barchaczów (gm. Łabunie).

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz 2 0

Chełm ma szansę trafić do elitarnego klubu 12 polskich miast w których swą siedzibę będą miały instytuty naukowe zrzeszone w powołanej 1 kwietnia br. Sieci Badawczej Łukasiewicz, holdingu rządowym w którego skład weszło 38 instytutów naukowych.

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa
Tylko u nas

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa 11 7

Piątkowe wyroki sądu nie zakończyły trwającego trzy lata sporu sieci handlowej Tesco z lubelskimi inspektorami sanepidu. Poszło o brak osłon nad pojemnikami z pieczywem sprzedawanym luzem. Sanepid chce zakrycia bułek, by nie zostały zanieczyszczone. Sieć Tesco tłumaczy, że pokrywy są zbędne.

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini
galeria

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini 0 3

Lubelscy tancerze ze Studia Tańca UDS wrócili z Mistrzostw Europy we włoskim Rimini z medalami i pucharami. Obronili trofeum z ubiegłego roku i dołożyli do tego kilka innych sukcesów.

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW
film

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW 10 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dla woj. lubelskiego.

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu
16 czerwca 2019, 14:00

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu 0 1

Po 10 latach przerwy w Chełmie zostanie zorganizowany rockowy festiwal Chełmstok. Gwiazdą tegorocznej edycji jest długo wyczekiwany zespół Riverside. Wydarzenie rozpocznie się 16 czerwca o godz. 14 w Amfiteatrze Kumowa Dolina.

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa 0 3

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Tatran Kraśniczyn. Outsider pokonał na wyjeździe Granicę Dorohusk 6:2, a pięć goli strzelił młodzieżowiec Bartosz Niedrowski. Trener Unii Białopole Waldemar Kogut złożył rezygnację po wyjazdowej porażce z Agrosem Suchawa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.