Powołany przez prokuraturę grafolog zażądał dodatkowych próbek pisma od osób, które mogły podrobić podpisy w dokumentacji stowarzyszenia „Legia Akademicka”, założonego przed laty przez Konrada Rękasa, obecnego przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego. To ma doprowadzić do ustalenia fałszerza.
Zebranie założycielskie Chrześcijańskiego Towarzystwa Obywatelskiego „Legia Akademicka” im. Aleksandra margrabiego Wielopolskiego odbyło się pod koniec 1996 roku. Z dokumentów wynika, że w spotkaniu uczestniczyło 15 osób, w tym kilka o nazwisku Rękas. Przewodniczącym został Konrad Rękas, który zdobył komplet głosów. Na wiceprzewodniczącego wybrano Macieja S., a na sekretarza Małgorzatę G. Oboje twierdzą, że nie składali podpisów w dokumentach stowarzyszenia. Fałszerstwo wypłynęło przy okazji sprawdzania organizacji przez Urząd Miasta Lublin. Do władz „Legii Akademickiej” zwrócono się z prośbą o aktualne informacje. Maciej S. i Małgorzata G. zgodnie oświadczyli, że nic na temat takiego stowarzyszenia nie wiedzą. Sprawa trafiła do prokuratury.
– Opinia biegłego nie jest kategoryczna, więc zwróciliśmy się o jej uzupełnienie – mówi Andrzej Lepieszko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Nic więcej nie mogę ujawnić.
Nowa ekspertyza ma być znana za dwa tygodnie.