Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2016 r.
12:51

Rekrutacja na studia w Lublinie. Jak wybrać najlepszy kierunek studiów?

Autor: Zdjęcie autora opr. ask
0 22 A A

Trwa rekrutacja na studia. To idealny moment, by jeszcze raz na spokojnie zastanowić się nad wybranym wcześniej kierunkiem. Od decyzji, jaką teraz podejmą nastolatki zależeć będzie ich dorosłe życie zawodowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku w Polsce do egzaminu dojrzałości przystąpiło 280 tys. absolwentów szkół średnich, czyli o 20 tys. mniej, niż rok wcześniej. To wynik niżu demograficznego, który wkrótce przełoży się na zmniejszenie liczby „rąk do pracy”.

Informatyka? Psychologia?

Eksperci szacują, że nie przełoży się to jednak np. na większe zapotrzebowanie na nowych nauczycieli, czy psychologów. Potrzebni będą natomiast wykwalifikowani specjaliści, którzy będą w stanie podążać za postępem technologicznym, a także samodzielnie go kreować. Wiele analiz wskazuje na to, że kłopotów ze znalezieniem pracy nie będą mieć absolwenci kierunków informatycznych. Według raportu Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych do grona zawodów, na które będzie w najbliższych latach największy popyt należy medycyna oraz branża finansowa zatrudniająca o 43 proc. więcej osób niż było to w roku 2012, a także takie zawody jak coach, czy pedagog osób starszych.

Rury, przewody, mechanizmy, dane

Rosnącego zapotrzebowania na fachowców doświadcza także sektor związany z motoryzacyjną i nowymi technologiami. Poza deficytem pracowników umysłowych w specjalistycznych branżach, brakuje również wykwalifikowanych pracowników fizycznych tj: hydraulików, mechaników, spawaczy. Według zestawień, sektory w których odnotowuje się wysokie zapotrzebowanie na pracowników to także sektor IT, sektor finansowy oraz sektor e-marketingu. W branży IT mamy do czynienia z tzw. rynkiem kandydata, czyli sytuacją, w której popyt na pracowników przewyższa ich podaż.

W Polsce brakuje ok. 50 tys. wykwalifikowanych specjalistów, a z raportu Komisji Europejskiej „E-skills for job in Europe” wynika, ze na europejskim rynku pracy brakuje aż 500 tys. specjalistów w branży IT. Co ciekawe, według prognoz liczba miejsc pracy w tym sektorze zwiększy się o 58 proc., z około 182 tysięcy w 2012 roku, do 286 tysięcy w 2020 roku.

Ty i rynek

- Dlatego wybierając kierunek studiów warto zrobić to nie tylko w oparciu o własne predyspozycje, ale także uwzględniając zmieniające się trendy i potrzeby rynku pracy. Rozwój nowoczesnych technologii oraz postępująca informatyzacja życia codziennego i procesów powoduje wzrost zapotrzebowania na specjalistów w branży IT– mówi Joanna Wojdan-Liszewska, starszy specjalista ds. PR w Transition Technologies, polskiej firmie informatycznej. Dodaje też, że osoby młode już na etapie studiów powinni aktywnie uczestniczyć w praktykach oraz stażach.

- Zdobyte doświadczenie i umiejętności z całą pewnością zaprocentują w przyszłości, dlatego też warto uczyć się od najlepszych. Jako polska firma informatyczna rok rocznie oferujemy cykl praktyk oraz staży dla studentów, a najlepszym studentom oferujemy zatrudnienie. Aktualnie, realizujemy ogólnopolski program edukacyjny „Zaprogramuj swoją przyszłość”, celem którego jest nauka podstaw programowani już na etapie szkół średnich – tłumaczy Wojdan-Liszewska.

Pytaj wujka, pytaj przyjaciela

Specjaliści podkreślają też, że wybierając kierunek studiów przeanalizować trzeba swoje cechy charakteru, które mogą predysponować do wykonywania określonej profesji. Osoby skrupulatne, dokładne, spokojne sprawdzą się w ekonomii, finansach, rachunkowości i administracji. Dla żywiołowych nastolatków ciekawsze będzie dziennikarstwo, zarządzanie, marketing, czy reklama. O wszystkim zdecydować mogą też zainteresowania, talenty i pasje. Przed ostatecznym wyborem warto też skonsultować się z rodziną i przyjaciółmi prosząc ich o wskazanie, w jakim zawodzie widzieliby nas w przyszłości. Ich opinie, nawet jeśli wydają się na pozór niedorzeczne, warto przemyśleć. Pod uwagę warto wziąć także zawodowe tradycje rodzinne. W razie wątpliwości można zwrócić się o pomoc do doradców zawodowych lub centrum karier.

Gdzie po indeks

Po wyborze kierunku pomyśleć trzeba też o wyborze właściwej uczelnię biorąc pod uwagę: kto prowadzi zajęcia, jakie są przedmioty, ile godzin wykładów, ile ćwiczeń, czy będzie można wybierać przedmioty fakultatywne. Pod uwagę należy wziąć także możliwość wyjazdów na stypendia zagraniczne. Bazować można na informacjach otrzymanych z internetu, ale warto też porozmawiać ze studentami lub absolwentami wybranego kierunku i spytać ich, jak oceniają studia oraz swoje szanse na rynku pracy.

Studia w Lublinie - lubelskie uczelnie czekają

• W tym roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na studiach pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich na kierunku weterynaria przygotował miejsce dla 2020 kandydatów. W sumie uczelnia ma swojej ofercie 34 kierunki studiów, w tym jedną nowość: chłodnictwo, klimatyzację i technologie zintegrowane.

• Politechnika Lubelska oferuje 20 kierunków kształcenia, w tym dwa nowe: inżynieria systemów bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki oraz marketing i komunikacja rynkowa na Wydziale Zarządzania. Uczelnia przygotowała 2025 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 990 miejsc na studiach niestacjonarnych I stopnia.

• Uniwersytet Medyczny na pierwszy rok studiów planuje przyjąć 2242 kandydatów, w tym 290 na studia anglojęzyczne.

• UMCS na 80 kierunkach przygotował 7152 miejsca na pierwszy rok studiów stacjonarnych. Uczelnia szykuje pięć nowości: agrochemię na Wydziale Zamiejscowym w Puławach, społeczeństwo informacyjne, analitykę gospodarczą, architekturę informacji oraz studia drugiego stopnia na kierunkach geoinformatyka i logistyka.

• KUL przygotował w tym roku 50 kierunków studiów I stopnia i studiów jednolitych magisterskich. Tegoroczną nowością jest informatyka i teologia w języku angielskim.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
petkos / 4 maja 2018 o 11:03
0
Szkoła Mydłowskiej w Warszawie. Kilka kierunków - szczególnie kosmetologia i dietetyka. Ogólnie jeśli zamierzacie iść na studia to wyłącznie na takie kierunki, gdzie wszystko jest prowadzone na bardzo wysokim poziomie. I co więcej - na kierunki perspektywiczne. Nie róbcie studiów po to, żeby zdobyć papierek. 
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2018 o 10:20
0
patrzcie tutaj - ******wsp.szkolymydlowskiej.pl/ i bierzcie pod uwagę wyłącznie okolicznych uczelni, bo to naprawdę bzdura. można łatwo znaleźć miejsca, w których ten poziom jest naprawdę wysoki. tutaj polecam m.in. dietetykę czy kosmetologię. na pewno odradzam wybieranie uczelni na zasadzie - byle najłatwiej. 5 straconych lat, ale przecież sami wiecie najlepiej, jakie są wasze cele.
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 19:23
0
niestety w Lublinie nie ma WSB która jak dla mnie ma bardzo ciekawe kierunki studiów do tego dobra kadra wykładowcza i opłaty dostosowane do portfela studentów.
Avatar
kosate / 20 września 2017 o 10:26
0
to uczelnia w warszawie, prowadzą kilka kierunków - ******wsp.szkolymydlowskiej.pl/ ogólnie zdecydowanie ich polecam z wielu względów. przede wszystkim - poziom nauczania, wiem jak wygląda u mnie dietetyka, ile daje konkretów. ogólnie radzę szukać uczelni patrząc na poziom nauczania, a nie na zasadzie - bierzemy co popadnie. to pozbawione sensu. 
Avatar
oewsb / 3 września 2017 o 20:19
0
Misek, studia online w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej możesz podjąć tylko na kierunku "Zarządzanie". Studia te realizowane sa przez nasze oddziały w: Chorzowie, Poznaniu oraz Szczecinie. Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB
Avatar
misek / 29 sierpnia 2017 o 21:05
0
Dolores napisał:
undefined napisał:
Nie patrzcie wyłącznie na lokalizację szkoły, bo to bzdura. Wiadomo, że jeśli ogranicza was budżet, to nie macie innej możliwości.
Oczywiście, że jest inna możliwość. Są przecież studia on line. Nie musisz wcale dojeżdżać. Wiem, że chociażby WSB taką opcję ma dla niektórych kierunków. Sama będę teraz zaczynała studia II stopnia u nich tylko w normalnym trybie.
A dla jakich kierunków sa studia online?
A dla jakich kierunków sa studia online? rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 17:29
0
hm no niestety u nas w Lublinie nie ma WSB a oferta z jej strony przedstawia się interesująco.
Avatar
Małgorzata / 13 czerwca 2017 o 21:00
0
Właśnie o zarządzaniu myślę. Moim zdaniem to kierynek przydatny, obojętnie w jakiej branży się pracuje. A co do promocji to o co chodzi? Powiesz coś wiecej? Skończyła się już czy trwa nadal?
Avatar
abra / 8 czerwca 2017 o 19:29
0
Wiesz te studia online na wsb to tylko na kierunku zarządzanie masz. Ja mimo, że pracuję i wychowuję dziecko to zapisałam do WSB na magisterkę razem z podyplomowymi. Zjazdy są dwa razy w miesiącu, ale moja mama jest na emeryturz ei pomoże mi z córką jak bedę na uczelni. Fajnie też, że była promocja i oszczedze łacznie 1000 zł na studiach.
Avatar
Małgorzata / 31 maja 2017 o 21:52
0
a jak taka opcja studiów online na WSB wygląda? Mnie interesuje też magisterka, ale pracuję, więc albo zaoczne albo online wchodzą w grę
Avatar
petkos / 4 maja 2018 o 11:03
0
Szkoła Mydłowskiej w Warszawie. Kilka kierunków - szczególnie kosmetologia i dietetyka. Ogólnie jeśli zamierzacie iść na studia to wyłącznie na takie kierunki, gdzie wszystko jest prowadzone na bardzo wysokim poziomie. I co więcej - na kierunki perspektywiczne. Nie róbcie studiów po to, żeby zdobyć papierek. 
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2018 o 10:20
0
patrzcie tutaj - ******wsp.szkolymydlowskiej.pl/ i bierzcie pod uwagę wyłącznie okolicznych uczelni, bo to naprawdę bzdura. można łatwo znaleźć miejsca, w których ten poziom jest naprawdę wysoki. tutaj polecam m.in. dietetykę czy kosmetologię. na pewno odradzam wybieranie uczelni na zasadzie - byle najłatwiej. 5 straconych lat, ale przecież sami wiecie najlepiej, jakie są wasze cele.
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 19:23
0
niestety w Lublinie nie ma WSB która jak dla mnie ma bardzo ciekawe kierunki studiów do tego dobra kadra wykładowcza i opłaty dostosowane do portfela studentów.
Avatar
kosate / 20 września 2017 o 10:26
0
to uczelnia w warszawie, prowadzą kilka kierunków - ******wsp.szkolymydlowskiej.pl/ ogólnie zdecydowanie ich polecam z wielu względów. przede wszystkim - poziom nauczania, wiem jak wygląda u mnie dietetyka, ile daje konkretów. ogólnie radzę szukać uczelni patrząc na poziom nauczania, a nie na zasadzie - bierzemy co popadnie. to pozbawione sensu. 
Avatar
oewsb / 3 września 2017 o 20:19
0
Misek, studia online w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej możesz podjąć tylko na kierunku "Zarządzanie". Studia te realizowane sa przez nasze oddziały w: Chorzowie, Poznaniu oraz Szczecinie. Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB
Avatar
misek / 29 sierpnia 2017 o 21:05
0
Dolores napisał:
undefined napisał:
Nie patrzcie wyłącznie na lokalizację szkoły, bo to bzdura. Wiadomo, że jeśli ogranicza was budżet, to nie macie innej możliwości.
Oczywiście, że jest inna możliwość. Są przecież studia on line. Nie musisz wcale dojeżdżać. Wiem, że chociażby WSB taką opcję ma dla niektórych kierunków. Sama będę teraz zaczynała studia II stopnia u nich tylko w normalnym trybie.
A dla jakich kierunków sa studia online?
A dla jakich kierunków sa studia online? rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 17:29
0
hm no niestety u nas w Lublinie nie ma WSB a oferta z jej strony przedstawia się interesująco.
Avatar
Małgorzata / 13 czerwca 2017 o 21:00
0
Właśnie o zarządzaniu myślę. Moim zdaniem to kierynek przydatny, obojętnie w jakiej branży się pracuje. A co do promocji to o co chodzi? Powiesz coś wiecej? Skończyła się już czy trwa nadal?
Avatar
abra / 8 czerwca 2017 o 19:29
0
Wiesz te studia online na wsb to tylko na kierunku zarządzanie masz. Ja mimo, że pracuję i wychowuję dziecko to zapisałam do WSB na magisterkę razem z podyplomowymi. Zjazdy są dwa razy w miesiącu, ale moja mama jest na emeryturz ei pomoże mi z córką jak bedę na uczelni. Fajnie też, że była promocja i oszczedze łacznie 1000 zł na studiach.
Avatar
Małgorzata / 31 maja 2017 o 21:52
0
a jak taka opcja studiów online na WSB wygląda? Mnie interesuje też magisterka, ale pracuję, więc albo zaoczne albo online wchodzą w grę
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 0 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 12

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 38 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 7

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.