Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2012 r.
20:59
Edytuj ten wpis

Remont kamienicy przy ul. Sądowej: Lokatorzy nie chcą się wyprowadzić

0 8 A A
– Po tym, co właściciel zrobił w kamienicy, boimy się przenieść do mieszkania, które nam proponuje –
– Po tym, co właściciel zrobił w kamienicy, boimy się przenieść do mieszkania, które nam proponuje –

Właściciel kamienicy pod "szóstką” chce pomocy policji w przeniesieniu lokatorów. Z okazałego domu przy ul. Sądowej 6 ma zostać tylko frontowa ściana. W ramach remontu cała reszta budynku zostanie wyburzona i postawiona od nowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestorem prowadzonych prac jest spółka Wodrol, a wykonawcą firma Euro-Blask.

W czwartek podczas prac w suterenie budynku doszło do uszkodzenia rury z gazem. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Wrócili do mieszkań, kiedy udało się zamknąć główny zawór gazu. Ale w mieszkaniach lokatorzy nie mają gazu od kilku lat, a od 1 sierpnia nie mają również prądu.

Leszek Kalinowski, prezes Wodrol-u i jednocześnie współwłaściciel kamienicy przypomina jednak, że lokatorzy dostali wypowiedzenia najmu w 2008 r. i mieli trzy lata na wyprowadzkę.

– Przez ten czas nie zrobili nic, aby znaleźć sobie mieszkania – dodaje Tomasz Kalinowski, współwłaściciel kamienicy.

Nie opuścili mieszkań, więc właściciele kamienicy zaproponowali wyremontowane im lokale zamienne o wyższym standardzie niż te przy ul. Sądowej. Jedna rodzina wyprowadziła się na ul. Bursztynową, druga chce się teraz przenieść na ul. Narutowicza.

Natomiast media, zdaniem Wodrol-u, trzeba było w mieszkaniach odciąć, bo stan instalacji zagrażał bezpieczeństwu. Według spółki, lokatorzy, którzy nie chcą wyprowadzić się z ul. Sądowej 6, łamią prawo. Nie wolno im przebywać na terenie budowy, bo to zagraża ich bezpieczeństwu. Sprawa trafi więc do policji.

– Nie mamy innego wyjścia, tylko musimy wystąpić do organów państwowych o wyprowadzenie tych ludzi z terenu budowy – mówi Leszek Kalinowski.

Jednak część lokatorów ma wyroki eksmisyjne i czeka na mieszkanie socjalne od miasta. Obawiają się, że jeśli przeprowadzą się do lokalu zamiennego, to stracą prawo do mieszkań przyznawanych przez miasto.

– Mamy opinię radcy prawnego w tej sprawie. Jeżeli lokal zamienny zostanie im udostępniony na czas remontu i do chwili wskazania lokalu socjalnego, to wyrok eksmisyjny będzie nadal do realizacji – uspokaja Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta.

Ale wśród lokatorów jest rodzina państwa Turowskich, która dopiero we wrześniu będzie miała pierwszą rozprawę sądową o eksmisję. W ich przypadku sprawa może nie być tak prosta.

– Jeżeli podczas rozprawy padnie stwierdzenie, że już nie mieszkają przy ul. Sądowej 6, to nie można stwierdzić jednoznacznie, jakie postanowienie wyda sąd – mówi dyr. Lipińska.

Turowscy sami przyznają, że nie zamierzają się wyprowadzać. Mają siedmioro dzieci w tym jedno z porażeniem mózgowym.

– Po tym, co właściciel zrobił w tej kamienicy, boimy się przenieść do mieszkania, które nam proponuje – mówi Paweł Turowski. – Jeżeli chciał, żebyśmy się stąd wyprowadzili, to mógł wcześniej założyć nam sprawy w sądzie o eksmisję.

– To nie było możliwe, bo do ubiegłego roku biegł okres wypowiedzenia umowy najmu lokalu – odpowiada na ten zarzut Tomasz Kalinowski.

Wodrol ostrzega, że skoro lokatorzy nie chcieli wyremontowanych lokali zamiennych, to możliwe, że teraz dostaną mieszkania w kamienicy przy ul. Lubartowskiej 16. Mniejsze i o niższym standardzie niż te, do których mogli się przenieść.


Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JANOSIK / 13 sierpnia 2012 o 14:51
0
Panie Kalinowski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO PRZECIWKO TOBIE TOCZY SIĘ DOCHODZENIE !!!!
POLICJA NAPEWNO DA CI PO du*** ZA TO CO ZROBIŁEŚ Z LUDZMI A NIE BĘDZIE CI POMAGAĆ.
KALINOWSKI JESTEŚ GANGSTEREM I NIEDŁUGO BĘDZIEŚZ SIEDZIAŁ !!!
A POTEM WISIAŁ . TYM RAZEM PRZEKOMBINOWAŁEŚ !!!
Avatar
sb / 12 sierpnia 2012 o 07:54
0
-do Zenobi
Baranie - te dzieci są właśnie w rodzinie zastępczej u tych państwa . Jak jesteś beznadziejnie głupi to widać na kilometr.
Babanie po drugie - sprawa o eksmisjię się jeszcze nie zaczęła a tylko z prawomocnym wyrokiem można kogoś eksmitować. Kupili kamienice z lokatorami jak zwierzęta i tak ich traktują.
Leszek Stanisław Kalinowski i jego szynalek Tomasz to gansterzy w białych rękawiczkach. Pamiętaciie drzewa na walecznych i potem Czarną Owcę i aferę korupcyjną.może to też było ok. -
Baranie-zanim coś napiszesz- wcześniej sobie o tym poczytaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-do Zenobi
Baranie - te dzieci są właśnie w rodzinie zastępczej u tych państwa . Jak jesteś beznadziejnie głupi to widać na kilometr.
Babanie po drugie - sprawa o eksmisjię się jeszcze nie zaczęła a tylko z prawomocnym wyrokiem można kogoś eksmitować. Kupili kamienice z lokatorami jak zwierzęta i tak ich traktują.
Leszek Stanisław Kalinowski i jego szynalek Tomasz to gansterzy w białych rękawiczkach. Pamiętaciie drzewa na walecznych i potem Czarną Owcę i aferę korupcyjną.może to też było ok. -
Baranie-zanim coś napis... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2012 o 20:32
0
Dla mnie jest niezrozumiałe ,że kupuje się nieruchomość z lokatorami jak z bydłem .Kupujący liczył się z problemami .Chcieliśmy kapitalizmu to mamy .Liczba dzieci jest sprawą osobistą .Dla mnie oznacza to ,że kobieta nie brałą po każdym stosunku tableti wczesni poronnej i chciałą miec rodzinę ,bo dla niej życie jest wartością .;Opiekuńcze;panstwo kolejnym rodzinom zgotowało piekło na ziemi .X
Avatar
Zenobi / 11 sierpnia 2012 o 19:46
0
Drogi inwestorze! Podpowiadam, Zgłoś sprawę do sądu rodzinnego, że dzieci nie mają zapewnionej właściwej opieki i warunków lokalowych. Sprawa się rozwiąże błyskawicznie - dzieci pójdą do rodzin zastępczych, rodziców spokojne siłą wyeksmituje policja i gitara!!!!!
Avatar
er / 11 sierpnia 2012 o 17:51
0
sprowadźcie jaworowicz.
razem popłaczecie
Avatar
Anka / 11 sierpnia 2012 o 17:24
0
Siedmioro dzieci? Matko Boska!!!! Czy ci ludzie w ogóle myślą?Pytanie etoryczne, bo widać, że nie...
Avatar
obserwator / 11 sierpnia 2012 o 16:46
0
heh to przeciez dzialanie celowe, nie da sie od tak uszkodzic stalowej rury z gazem, poza tym nawet jesli byloby to nieumyslne to firma starala by sie naprawic szkode we wlasnym zakresie, a nie poprzez pogotowie i zaklad gazowniczy bo to poteguje straszne koszty, no ale tutaj chodzi o biznes
Avatar
mieszkaniec / 11 sierpnia 2012 o 16:43
0
jeśli stać Państwa na siedmioro dzieci to chyba stać ich też na własne mieszkanie lub dom?
Avatar
JANOSIK / 13 sierpnia 2012 o 14:51
0
Panie Kalinowski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO PRZECIWKO TOBIE TOCZY SIĘ DOCHODZENIE !!!!
POLICJA NAPEWNO DA CI PO du*** ZA TO CO ZROBIŁEŚ Z LUDZMI A NIE BĘDZIE CI POMAGAĆ.
KALINOWSKI JESTEŚ GANGSTEREM I NIEDŁUGO BĘDZIEŚZ SIEDZIAŁ !!!
A POTEM WISIAŁ . TYM RAZEM PRZEKOMBINOWAŁEŚ !!!
Avatar
sb / 12 sierpnia 2012 o 07:54
0
-do Zenobi
Baranie - te dzieci są właśnie w rodzinie zastępczej u tych państwa . Jak jesteś beznadziejnie głupi to widać na kilometr.
Babanie po drugie - sprawa o eksmisjię się jeszcze nie zaczęła a tylko z prawomocnym wyrokiem można kogoś eksmitować. Kupili kamienice z lokatorami jak zwierzęta i tak ich traktują.
Leszek Stanisław Kalinowski i jego szynalek Tomasz to gansterzy w białych rękawiczkach. Pamiętaciie drzewa na walecznych i potem Czarną Owcę i aferę korupcyjną.może to też było ok. -
Baranie-zanim coś napiszesz- wcześniej sobie o tym poczytaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-do Zenobi
Baranie - te dzieci są właśnie w rodzinie zastępczej u tych państwa . Jak jesteś beznadziejnie głupi to widać na kilometr.
Babanie po drugie - sprawa o eksmisjię się jeszcze nie zaczęła a tylko z prawomocnym wyrokiem można kogoś eksmitować. Kupili kamienice z lokatorami jak zwierzęta i tak ich traktują.
Leszek Stanisław Kalinowski i jego szynalek Tomasz to gansterzy w białych rękawiczkach. Pamiętaciie drzewa na walecznych i potem Czarną Owcę i aferę korupcyjną.może to też było ok. -
Baranie-zanim coś napis... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2012 o 20:32
0
Dla mnie jest niezrozumiałe ,że kupuje się nieruchomość z lokatorami jak z bydłem .Kupujący liczył się z problemami .Chcieliśmy kapitalizmu to mamy .Liczba dzieci jest sprawą osobistą .Dla mnie oznacza to ,że kobieta nie brałą po każdym stosunku tableti wczesni poronnej i chciałą miec rodzinę ,bo dla niej życie jest wartością .;Opiekuńcze;panstwo kolejnym rodzinom zgotowało piekło na ziemi .X
Avatar
Zenobi / 11 sierpnia 2012 o 19:46
0
Drogi inwestorze! Podpowiadam, Zgłoś sprawę do sądu rodzinnego, że dzieci nie mają zapewnionej właściwej opieki i warunków lokalowych. Sprawa się rozwiąże błyskawicznie - dzieci pójdą do rodzin zastępczych, rodziców spokojne siłą wyeksmituje policja i gitara!!!!!
Avatar
er / 11 sierpnia 2012 o 17:51
0
sprowadźcie jaworowicz.
razem popłaczecie
Avatar
Anka / 11 sierpnia 2012 o 17:24
0
Siedmioro dzieci? Matko Boska!!!! Czy ci ludzie w ogóle myślą?Pytanie etoryczne, bo widać, że nie...
Avatar
obserwator / 11 sierpnia 2012 o 16:46
0
heh to przeciez dzialanie celowe, nie da sie od tak uszkodzic stalowej rury z gazem, poza tym nawet jesli byloby to nieumyslne to firma starala by sie naprawic szkode we wlasnym zakresie, a nie poprzez pogotowie i zaklad gazowniczy bo to poteguje straszne koszty, no ale tutaj chodzi o biznes
Avatar
mieszkaniec / 11 sierpnia 2012 o 16:43
0
jeśli stać Państwa na siedmioro dzieci to chyba stać ich też na własne mieszkanie lub dom?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 0 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 12

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 6

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!