Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2020 r.
8:00

Lublin: Róże kontra auta. Nie każdy chce krzewów na Krakowskim Przedmieściu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
43 10 A A

Przedsiębiorcy z Krakowskiego Przedmieścia nie chcą zapowiadanej przez Ratusz likwidacji miejsc parkingowych na chodniku i urządzeniu w ich miejscu krzewów i drzew. Taką odmianę ma przejść odcinek od ul. 3 Maja do Ewangelickiej po stronie Sądu Okręgowego i murku z kwiatami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ktoś chyba chce, żeby Krakowskie Przedmieście umarło – irytuje się adwokat Paweł Bryłowski, który ma kancelarię w tej części Krakowskiego Przedmieścia i sprzeciwia się zamianie parkingów na kwietne rabaty. Taka rewolucja została zapowiedziana przez Urząd Miasta już w połowie lipca. Ogłoszono wtedy, że po nieparzystej stronie ulicy posadzonych zostanie 13 lip, pod nimi rozebrany będzie bruk, a na powstałych tak rabatach pojawi się 930 ozdobnych krzewów róż.

Zapowiadana metamorfoza ma się wiązać z likwidacją miejsc parkingowych wyznaczonych na chodniku. Między ul. 3 Maja a Ewangelicką po nieparzystej stronie ulicy ma zostać tylko 9 „zwykłych” miejsc i 2 dla niepełnosprawnych. – Jeżeli mówimy o tym, że miasto ma być bardziej przyjazne, takie działania uważamy za słuszne – tłumaczył Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Przeciw likwidacji miejsc parkingowych protestują przedsiębiorcy z Krakowskiego Przedmieścia, którzy skierowali do Urzędu Miasta petycję w tej sprawie. – Aktualnie trwają jeszcze rozmowy z przedsiębiorcami – przyznaje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

– Nie sztuka wszystko pozamykać, bo jest taka moda. Ja sobie nie wyobrażam, co to będzie, jeżeli ten pomysł zostanie wprowadzony w życie – mówi Bryłowski, były prezydent Lublina (1994-98). – Tu chodzi nie tyle o wygodę przedsiębiorców, bo część z nich ma miejsca w podwórzach, tylko o wygodę klientów i interesantów, bo w pobliżu są także sądy. Wiem, że wielu ludzi chce całkiem wygonić samochody ze śródmieścia, ale nie przesadzajmy.

Urząd Miasta twierdzi, że jest skłonny do pewnych ustępstw. – Trwają rozmowy w celu wypracowania ostatecznego rozwiązania, które będzie stanowiło kompromis – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Podczas rozmów ustalono, że przedsiębiorcy zaproponują zmiany w przedstawionym przez miasto projekcie. Obecnie oczekujemy na informację zwrotną, a przedstawione propozycje będą analizowane.

Nieco inna zmiana, o czym informowaliśmy w środę, ma być wprowadzona na ul. Chopina między Krakowskim Przedmieściem a Okopową. Po nieparzystej stronie (jej przecznicą jest Hipoteczna) parkowanie ma być przeniesione z chodnika na jezdnię (choć miejsc postojowych ubędzie), a miejsce samochodów zajmą na chodnikach krzewy. Miasto ogłosiło już przetarg na prace ogrodnicze na Chopina, mają być wykonane do końca listopada.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lucypher / 25 września 2020 r. o 08:39
+49
Pawle Bryłowski poproś swoich interesantów by na chwilę wysunęli szanowne dupska z samochodów.
Avatar
Kogut / 25 września 2020 r. o 08:24
+40
Mam nadzieję że Rada Miasta się nie ugnie, argument o wymieraniu ulic z ograniczonym ruchem można włożyć między bajki co bardzo dobrze widać w naszym mieście.
Avatar
Ksawyer / 25 września 2020 r. o 10:08
+30
Pan adwokat, były prezydent miasta zaprezentował się jako typowy reprezentant najwyższej kasty, liczy się tylko to co zapewnia ich dobrostan, a ten obujmuje parkowanie pod sądem, pod kancelarią, oraz możliwość parkowania ich klientów na reprezentacyjnej ulicy miasta, nie liczy się wygląd tej ulicy, które na przedmiotowym odcinku zastawine jak plac komisu samochodowego. Do pan adwokata nie dotarła jeszcze dziejowa konieczność zmiany myślenia o śródmieściu Lublina jako o obszarze o ograniczonym dostępie prywatnych aut, tak by miasto miało estetyczny, cywilizowany wygląd, a jego mieszkańcy żyli w czystszym środowisku i nie musieli manewrować wśród aut, by przejazd przez śródmieście publicznej komunikacji nie był udrenką tysięcy jej mieszkańców.
Pan adwokat, były prezydent miasta zaprezentował się jako typowy reprezentant najwyższej kasty, liczy się tylko to co zapewnia ich dobrostan, a ten obujmuje parkowanie pod sądem, pod kancelarią, oraz możliwość parkowania ich klientów na reprezentacyjnej ulicy miasta, nie liczy się wygląd tej ulicy, które na przedmiotowym odcinku zastawine jak plac komisu samochodowego. Do pan adwokata nie dotarła jeszcze dziejowa konieczność zmiany myślenia o śródmieściu Lublina jako o obszarze o ograniczonym dostępie prywatnych aut, tak by miasto miało est... rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 25 września 2020 r. o 10:41
+25
A co to się stało, że tym razem nie zapytano o opinię zaprzyjaźnionych aktywistów? Trzeba było za wszelką cenę znaleźć kogoś komu się pomysł nie podoba i zupełnie przypadkowo padło na przedsiębiorców i byłego prezydenta Lublina?
A po co pytać kogolwiek o zdanie jak w Lublinie faktyczną władzę sprawują deweloperzy. Lepiej napisz Agencie Sromku co o tym pomyśle sądzi zaprzyjaźniony deweloper.
 Ty naprawdę myślisz, że jak założysz nowe konto i po raz setny przekleisz z partyjnej broszurki wyświechtaną formułkę o deweloperach, to nikt się nie domyśli, że ma do czynienia z trollem gardłującym zazwyczaj pod kryptonimem kronikidewelorozwoju? 
 Ty naprawdę myślisz, że jak założysz nowe konto i po raz setny przekleisz z partyjnej broszurki wyświechtaną formułkę o deweloperach, to nikt się nie domyśli, że ma do czynienia z trollem gardłującym zazwyczaj pod kryptonimem kronikidewelorozwoju?  rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 25 września 2020 r. o 09:38
+20
A co to się stało, że tym razem nie zapytano o opinię zaprzyjaźnionych aktywistów? Trzeba było za wszelką cenę znaleźć kogoś komu się pomysł nie podoba i zupełnie przypadkowo padło na przedsiębiorców i byłego prezydenta Lublina?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 25 września 2020 r. o 12:23
+2
Jestem za i nie mogę się doczekać,kiedy nasi ratusiowi "miłośnicy zieleni" PÓjdą krok dalej i POsadzą kwiatki oraz drzewa na tyłach ratusza w miejscu parkingu, aby uprzyjemniały im ich codzienny znój w służbie koziogrodzkiego ludu.
Avatar
Tomaszek / 28 września 2020 r. o 20:10
0
Likwidowanie miejsc parkingowych przy ich ewidentnym deficycie to absurd, których nie brakuje w tym mieście i tym kraju. Włodarze miasta faktycznie chcą doprowadzić do uśmiercenia wszelkich przedsiębiorców w śródmieściu (poza gastronomią, która też odczuje brak innych przedsiębiorców). Dlaczego ratusz skoro tak się "troszczy" o zieleń nie przekształci parkingu za swoim budynkiem w skwerek z kwiatami i drzewami oraz nie przesiądzie się na hulajnogi - bo najwyraźniej dla ich "tyłków" ważne jest by dojechać samochodem - a dla innych to już nie ich problem. Niestety problem miejsc parkingowych dotyczy nie tylko przedsiębiorców ale przede wszystkim mieszkańców, którzy często z zakupami do domu muszą przemierzać kilometry bo pod domem nie da się zaparkować. Jest też barierą dla rozwoju turystyki - co jest faktem oczywistym dla wszystkich poza pracownikami ratusza. Faktycznym problemem jest też brak wydzielonych miejsc parkingowych - zamiast których są strefy parkowania, gdzie bezmózdzy kierowcy często parkują tak by było im wygodnie zajmując na raz przestrzeń na której spokojnie zmieszczą się dwa auta - tu wystarczy wprowadzić zasadę, że jeżeli ktoś parkuje na dwóch "polach" nawet częściowo to płaci za dewa "pola" - zdyscyplinowałoby ty wielu, którzy mają dosłownie gdzieś innych. Problemem jest idiotyczne umieszczenie znaków - np . na ul. Chopina, gdzie słupki najzwyczajniej utrudniają parkowanie - a wystarczy je przemieścić w kilku miejscach nawet po pół metra do metra wydatnie by poprawiło użyteczność istniejących miejsc parkingowych. Mieszkam na Chopina i mam ogrom obserwacji i pomysłów co można usprawnić przy niskich kosztach - ja mam to szczęście, że mam miejsce parkingowe na podwórku i to nieszczęście, że cyklicznie jakiś debil mi blokuje wjazd na posesję - a większość z nich to pseudoniepełnosprawni czyli faktycznie to niepełnosprawni umysłowo wykorzystujący "uprawnienia" np. babci, która nawet nie widziała auta jakie parkuje na jej uprawnienia.
Likwidowanie miejsc parkingowych przy ich ewidentnym deficycie to absurd, których nie brakuje w tym mieście i tym kraju. Włodarze miasta faktycznie chcą doprowadzić do uśmiercenia wszelkich przedsiębiorców w śródmieściu (poza gastronomią, która też odczuje brak innych przedsiębiorców). Dlaczego ratusz skoro tak się "troszczy" o zieleń nie przekształci parkingu za swoim budynkiem w skwerek z kwiatami i drzewami oraz nie przesiądzie się na hulajnogi - bo najwyraźniej dla ich "tyłków" ważne jest by dojechać samochodem - a dl... rozwiń
Avatar
Ksawyer / 25 września 2020 r. o 17:23
-6
Mam nadzieję że Rada Miasta się nie ugnie, argument o wymieraniu ulic z ograniczonym ruchem można włożyć między bajki co bardzo dobrze widać w naszym mieście.
 Kłania się mądrość o nadziei matce naiwnych, przecież "Miasto" otwarcie mówi o uwzględnieniu protestu adwokata, a trzeba pamiętać, że to najwyższa kasta będzie miała ostateczny głos w sprawie zabudowy Górek Czechowskich. Czy myślicie, że w tej sytuacji Rada nie przyjmie propozycji adwokata?
Avatar
Agent_Srome_K_ / 25 września 2020 r. o 11:04
-11
A co to się stało, że tym razem nie zapytano o opinię zaprzyjaźnionych aktywistów? Trzeba było za wszelką cenę znaleźć kogoś komu się pomysł nie podoba i zupełnie przypadkowo padło na przedsiębiorców i byłego prezydenta Lublina?
A po co pytać kogolwiek o zdanie jak w Lublinie faktyczną władzę sprawują deweloperzy. Lepiej napisz Agencie Sromku co o tym pomyśle sądzi zaprzyjaźniony deweloper.
Ty naprawdę myślisz, że jak założysz nowe konto i po raz setny przekleisz z partyjnej broszurki wyświechtaną formułkę o deweloperach, to nikt się nie domyśli, że ma do czynienia z trollem gardłującym zazwyczaj pod kryptonimem kronikidewelorozwoju?
 Znasz Agencie Sromku takie przysłowie? kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie
 Znasz Agencie Sromku takie przysłowie? kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie rozwiń
Avatar
deweloper / 25 września 2020 r. o 10:16
-23
A co to się stało, że tym razem nie zapytano o opinię zaprzyjaźnionych aktywistów? Trzeba było za wszelką cenę znaleźć kogoś komu się pomysł nie podoba i zupełnie przypadkowo padło na przedsiębiorców i byłego prezydenta Lublina?
   A po co pytać kogolwiek o zdanie jak w Lublinie faktyczną władzę sprawują deweloperzy. Lepiej napisz Agencie Sromku co o tym pomyśle sądzi zaprzyjaźniony deweloper.
Avatar
Tomaszek / 28 września 2020 r. o 20:10
0
Likwidowanie miejsc parkingowych przy ich ewidentnym deficycie to absurd, których nie brakuje w tym mieście i tym kraju. Włodarze miasta faktycznie chcą doprowadzić do uśmiercenia wszelkich przedsiębiorców w śródmieściu (poza gastronomią, która też odczuje brak innych przedsiębiorców). Dlaczego ratusz skoro tak się "troszczy" o zieleń nie przekształci parkingu za swoim budynkiem w skwerek z kwiatami i drzewami oraz nie przesiądzie się na hulajnogi - bo najwyraźniej dla ich "tyłków" ważne jest by dojechać samochodem - a dla innych to już nie ich problem. Niestety problem miejsc parkingowych dotyczy nie tylko przedsiębiorców ale przede wszystkim mieszkańców, którzy często z zakupami do domu muszą przemierzać kilometry bo pod domem nie da się zaparkować. Jest też barierą dla rozwoju turystyki - co jest faktem oczywistym dla wszystkich poza pracownikami ratusza. Faktycznym problemem jest też brak wydzielonych miejsc parkingowych - zamiast których są strefy parkowania, gdzie bezmózdzy kierowcy często parkują tak by było im wygodnie zajmując na raz przestrzeń na której spokojnie zmieszczą się dwa auta - tu wystarczy wprowadzić zasadę, że jeżeli ktoś parkuje na dwóch "polach" nawet częściowo to płaci za dewa "pola" - zdyscyplinowałoby ty wielu, którzy mają dosłownie gdzieś innych. Problemem jest idiotyczne umieszczenie znaków - np . na ul. Chopina, gdzie słupki najzwyczajniej utrudniają parkowanie - a wystarczy je przemieścić w kilku miejscach nawet po pół metra do metra wydatnie by poprawiło użyteczność istniejących miejsc parkingowych. Mieszkam na Chopina i mam ogrom obserwacji i pomysłów co można usprawnić przy niskich kosztach - ja mam to szczęście, że mam miejsce parkingowe na podwórku i to nieszczęście, że cyklicznie jakiś debil mi blokuje wjazd na posesję - a większość z nich to pseudoniepełnosprawni czyli faktycznie to niepełnosprawni umysłowo wykorzystujący "uprawnienia" np. babci, która nawet nie widziała auta jakie parkuje na jej uprawnienia.
Likwidowanie miejsc parkingowych przy ich ewidentnym deficycie to absurd, których nie brakuje w tym mieście i tym kraju. Włodarze miasta faktycznie chcą doprowadzić do uśmiercenia wszelkich przedsiębiorców w śródmieściu (poza gastronomią, która też odczuje brak innych przedsiębiorców). Dlaczego ratusz skoro tak się "troszczy" o zieleń nie przekształci parkingu za swoim budynkiem w skwerek z kwiatami i drzewami oraz nie przesiądzie się na hulajnogi - bo najwyraźniej dla ich "tyłków" ważne jest by dojechać samochodem - a dl... rozwiń
Avatar
Ksawyer / 25 września 2020 r. o 17:23
-6
Mam nadzieję że Rada Miasta się nie ugnie, argument o wymieraniu ulic z ograniczonym ruchem można włożyć między bajki co bardzo dobrze widać w naszym mieście.
 Kłania się mądrość o nadziei matce naiwnych, przecież "Miasto" otwarcie mówi o uwzględnieniu protestu adwokata, a trzeba pamiętać, że to najwyższa kasta będzie miała ostateczny głos w sprawie zabudowy Górek Czechowskich. Czy myślicie, że w tej sytuacji Rada nie przyjmie propozycji adwokata?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 25 września 2020 r. o 12:23
+2
Jestem za i nie mogę się doczekać,kiedy nasi ratusiowi "miłośnicy zieleni" PÓjdą krok dalej i POsadzą kwiatki oraz drzewa na tyłach ratusza w miejscu parkingu, aby uprzyjemniały im ich codzienny znój w służbie koziogrodzkiego ludu.
Avatar
Agent_Srome_K_ / 25 września 2020 r. o 11:04
-11
A co to się stało, że tym razem nie zapytano o opinię zaprzyjaźnionych aktywistów? Trzeba było za wszelką cenę znaleźć kogoś komu się pomysł nie podoba i zupełnie przypadkowo padło na przedsiębiorców i byłego prezydenta Lublina?
A po co pytać kogolwiek o zdanie jak w Lublinie faktyczną władzę sprawują deweloperzy. Lepiej napisz Agencie Sromku co o tym pomyśle sądzi zaprzyjaźniony deweloper.
Ty naprawdę myślisz, że jak założysz nowe konto i po raz setny przekleisz z partyjnej broszurki wyświechtaną formułkę o deweloperach, to nikt się nie domyśli, że ma do czynienia z trollem gardłującym zazwyczaj pod kryptonimem kronikidewelorozwoju?
 Znasz Agencie Sromku takie przysłowie? kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie
 Znasz Agencie Sromku takie przysłowie? kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 25 września 2020 r. o 10:41
+25
A co to się stało, że tym razem nie zapytano o opinię zaprzyjaźnionych aktywistów? Trzeba było za wszelką cenę znaleźć kogoś komu się pomysł nie podoba i zupełnie przypadkowo padło na przedsiębiorców i byłego prezydenta Lublina?
A po co pytać kogolwiek o zdanie jak w Lublinie faktyczną władzę sprawują deweloperzy. Lepiej napisz Agencie Sromku co o tym pomyśle sądzi zaprzyjaźniony deweloper.
 Ty naprawdę myślisz, że jak założysz nowe konto i po raz setny przekleisz z partyjnej broszurki wyświechtaną formułkę o deweloperach, to nikt się nie domyśli, że ma do czynienia z trollem gardłującym zazwyczaj pod kryptonimem kronikidewelorozwoju? 
 Ty naprawdę myślisz, że jak założysz nowe konto i po raz setny przekleisz z partyjnej broszurki wyświechtaną formułkę o deweloperach, to nikt się nie domyśli, że ma do czynienia z trollem gardłującym zazwyczaj pod kryptonimem kronikidewelorozwoju?  rozwiń
Avatar
deweloper / 25 września 2020 r. o 10:16
-23
A co to się stało, że tym razem nie zapytano o opinię zaprzyjaźnionych aktywistów? Trzeba było za wszelką cenę znaleźć kogoś komu się pomysł nie podoba i zupełnie przypadkowo padło na przedsiębiorców i byłego prezydenta Lublina?
   A po co pytać kogolwiek o zdanie jak w Lublinie faktyczną władzę sprawują deweloperzy. Lepiej napisz Agencie Sromku co o tym pomyśle sądzi zaprzyjaźniony deweloper.
Avatar
Ksawyer / 25 września 2020 r. o 10:08
+30
Pan adwokat, były prezydent miasta zaprezentował się jako typowy reprezentant najwyższej kasty, liczy się tylko to co zapewnia ich dobrostan, a ten obujmuje parkowanie pod sądem, pod kancelarią, oraz możliwość parkowania ich klientów na reprezentacyjnej ulicy miasta, nie liczy się wygląd tej ulicy, które na przedmiotowym odcinku zastawine jak plac komisu samochodowego. Do pan adwokata nie dotarła jeszcze dziejowa konieczność zmiany myślenia o śródmieściu Lublina jako o obszarze o ograniczonym dostępie prywatnych aut, tak by miasto miało estetyczny, cywilizowany wygląd, a jego mieszkańcy żyli w czystszym środowisku i nie musieli manewrować wśród aut, by przejazd przez śródmieście publicznej komunikacji nie był udrenką tysięcy jej mieszkańców.
Pan adwokat, były prezydent miasta zaprezentował się jako typowy reprezentant najwyższej kasty, liczy się tylko to co zapewnia ich dobrostan, a ten obujmuje parkowanie pod sądem, pod kancelarią, oraz możliwość parkowania ich klientów na reprezentacyjnej ulicy miasta, nie liczy się wygląd tej ulicy, które na przedmiotowym odcinku zastawine jak plac komisu samochodowego. Do pan adwokata nie dotarła jeszcze dziejowa konieczność zmiany myślenia o śródmieściu Lublina jako o obszarze o ograniczonym dostępie prywatnych aut, tak by miasto miało est... rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 25 września 2020 r. o 09:38
+20
A co to się stało, że tym razem nie zapytano o opinię zaprzyjaźnionych aktywistów? Trzeba było za wszelką cenę znaleźć kogoś komu się pomysł nie podoba i zupełnie przypadkowo padło na przedsiębiorców i byłego prezydenta Lublina?
Avatar
lucypher / 25 września 2020 r. o 08:39
+49
Pawle Bryłowski poproś swoich interesantów by na chwilę wysunęli szanowne dupska z samochodów.
Avatar
Kogut / 25 września 2020 r. o 08:24
+40
Mam nadzieję że Rada Miasta się nie ugnie, argument o wymieraniu ulic z ograniczonym ruchem można włożyć między bajki co bardzo dobrze widać w naszym mieście.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach
film

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach

Ostrzeżenie pogodowej o gęstej mgle wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny po otrzymaniu SMS-a, aby stawić się w jednostce. Piątek, 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze formacji otrzymali wezwania do natychmiastowego stawiennictwa w swoich jednostkach.

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Puławach potrzebowała niemal pięciu miesięcy i trzech konkursów, żeby wybrać nowego prezesa komunalnej spółki. Romana Mazurka zastąpi niezwiązany dotychczas z powiatem puławskim Bernard Rudkowski.

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych
Wideo
film

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych

Policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 37 osób. Zdecydowaną większość stanowią osoby ze środowisk pseudokibiców – poinformował w sobotę rzecznik stołecznej komendy Sylwester Marczak. Jak zaznaczył, biorąc pod uwagę ogromną liczbę uczestników manifestacji, był to protest "bardzo spokojny".

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje pięć izolatoriów: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Okunince, Łukowie i Suścu – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

23-latek wykonując pracę kuriera przywłaszczył cztery przesyłki. Nieuczciwego pracownika zatrzymali lubelscy policjanci.

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Był płacz i zgrzytanie zębami, a może być niezły biznes. Właściciele straganów z chryzantemami już liczyli straty w związku z nagłym zamknięciem przez rząd cmentarzy, co pozbawiło ich klientów. Pomoc przyszła z nieoczekiwanej strony.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Świetny występ Wisły Puławy w Stalowej Woli. Drużyna Mariusza Pawlaka w starciu z głównym rywalem w walce o awans nie pozostawiła „Stalówce” żadnych złudzeń. Duma Powiśla wygrała 3:0 i obecnie ma już 18 punktów przewagi nad spadkowiczem z II ligi.

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze
film

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze

Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty oraz rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Nie żyje Sean Connery, wybitny aktor, odtwórca roli Jamesa Bonda – poinformowało w sobotę BBC.

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Nie ustają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Ogólnopolski Strajk Kobiet zmienia nieco formę demonstrowania swojego sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. I w związku z zamknięciem cmentarzy zachęca do kupowania zniczy i chryzantem oraz przynoszenia ich na niedzielne akcje.

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Drugi z rzędu dobry występ piłkarzy Tomasza Bednaruka. Tym razem beniaminek z Lubartowa ograł na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Dzięki temu zyskał już kilka punktów przewagi nad drużynami z dołu tabeli.

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bobrowniki (powiat rycki). Nie żyje potrącony przez opla 33-letni mieszkaniec gminy Ryki.

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kolejne miasta w Lubelskiem deklarują pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku ze świętem Wszystkich Świętych kupili większe ilości towaru, by sprzedać je przy cmentarzach. W ciągu najbliższych trzech dni nie będą mogli tego zrobić, ponieważ cmentarze są zamknięte. Decyzja rządu ma związek z sytuacją epidemiczną w kraju.

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

"Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarło 28 osób" – poinformowała w sobotę rano Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.