Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2013 r.
18:21
Edytuj ten wpis

Rusłan wyląduje na lotnisku Lublin w Walentynki

0 19 A A
Rusłan na lotnisku Jasionka koło Rzeszowa (Krzysztof Łokaj / Nowiny 24)
Rusłan na lotnisku Jasionka koło Rzeszowa (Krzysztof Łokaj / Nowiny 24)

W czwartek 14 lutego na lotnisku w Świdniku wyląduje jeden z największych samolotów transportowych na świecie. To An-124 Rusłan. Następnego dnia zabierze na Filipiny dwa Sokoły z PZL-Świdnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przylot Rusłana został potwierdzony przez kierownictwo PZL już pod koniec stycznia. Obecnie znane są szczegóły całej operacji. Jak poinformowała spółka Port Lotniczy Lublin, lądowanie giganta zaplanowano na 14 lutego. To dzień wcześniej niż wynikałoby to z dotychczasowych informacji. Samolot powinien usiąść na pasie o godz. 16.40.

– Odlot nastąpi w piątek, 15 lutego – dodaje Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Start odbędzie się najprawdopodobniej ok. godz. 13.00. Pewności jednak nie ma. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie przebiegnie załadunek. An-124 zabierze ze Świdnika dwa śmigłowce Sokół. Maszyny trafią do filipińskich Sił Powietrznych. Przewiduje to umowa, zawarta ze świdnicką fabryką.

Już w ubiegłym słynny Rusłan dostarczył na Filipiny cztery Sokoły. Wtedy jednak transport śmigłowców odbywał się z rzeszowskiego lotniska Jasionka.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robson / 24 lutego 2013 r. o 14:43
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pasażerów którzy mieli wylądować w Świdniku do Rzeszowa pojechały autokary (sic?). A określenie "pieniacz" bardziej pasuje do Internauty gdyż niech Internauta porozmawia z Pasażerami którzy oczekiwali na odlot do Londynu a Ich samolot nie wylądował w Świd niku tylko poleciał do...Rzeszowa !. Nie jestem pewien ale chyba Tych Pasażerów odwie ziono autobusami do Warszawy na lotniska Chopina (?). A czytać należy ze zrozumie niem, bo ja jako rodowity Lublinianin chciałbym aby na Nasze lotnisko lądowały bezpie cznie wszystkie samoloty a nie cała Polska odbiera informacje, że samoloty do Lublina lądują w...Rzeszowie (sic?). A co do pasa startowego, nie mam wiedzy ale właśnie decyzje Pilotów pokazują przyczynę, iż problem jest z bezpiecznym lądowaniem na pas ie lotniska w Świdniku . Nie można tej przyczyny ZAKRZYCZEĆ tylko należy powołać Komisje Krajową tak jak na lotnisku w Modlinie i dokładnie sprawdzić, czy pas startowy w Świdniku jest w stanie przyjmować bezpiecznie samoloty z Pasażerami ? . W Mod linie okazało się, że należy przebudować od nowa pas startowy i otwarcie lotniska w Mod linie ma nastąpić z końcerm sierpnia 2013 !. Wracam do decyzji Pilotów, jeżeli Piloci re zygnują z lądowania w Świdniku to należy szybko powołać Komisje Krajową . Kropka .
[/quote]
Więc jednak coś palisz... Smutne to, bo zamiast byś wypisywać jakieś zasłyszane gdzieś informacje i plotki, zają byś się sprawdzeniem, dlaczego dana maszyna została przekierowana, kto w takim przypadku podejmuje o tym decyzje, z jakich powodów - to przede wszystkim. Poczytaj o tym w fachowych serwisach i forach, to nie są tajne informacje. A szczególnie doradzam zaprzestanie w bezgraniczne wierzenie w Rewelacje" wypisywane w przytaczanych przez Ciebie mediach, bo przyznam szczerze, że w temacie lotnictwa jestem od dziecka i zaglądam na takie fora tylko po to żeby sobie chumor tymi rewelacjami polepszyć. Zaskakujące jest to jak mało mamy lotnisk w PL skoro co drugi Polak to ekspert od lotnictwa. Takie wypowiedzi jak Twoje i całej reszty przyprawiają nas ( spotterów, miłośników aviacji, pilotów i cały przemysł lotniczy) o ból brzucha... ze śmiechu oczywiście. Także nie porównuj innych do siebie, bo to co wypisujesz świadczy ewidentnie o tym, że jednak coś palisz. Zmień dealera, jeśli jeszcze wiesz, kto to jest.
Pozdro!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pas... rozwiń
Avatar
Damian / 14 lutego 2013 r. o 23:00
0
http://www.youtube.com/watch?v=4csrO9AbnpE&feature=youtu.be
Avatar
poznaniak z LB / 9 lutego 2013 r. o 11:41
0
`Panowie tylko spokojna rozmowa na forum moze podnieś kulture medytacji na temat Lubelskiego lotniska .Panie Sylwestrze proszę sie nie obrażać na tym forum ,ponieważ półgłówków jest o wiele wiele wiecej na forum GW. któży używają niecenzuralnych słów .Jako Poznaniak z korzeniami Lubelskimi pobyt londowanie i start takiego samolotu ,na lotnisku lubelskim podniesie RANGE tego lotniska -mieszkancy i media regionalne odniesą sukces że tu też moga londować duze samoloty szczególnie po rozbudowie pasa startowego do 2800m długosci.Ja osobiście bedę zadowolony jezeli wszystko sie uda czyli pogoda ,londowanie i odlot wraz [bagażem] śmigłowcami .
`Panowie tylko spokojna rozmowa na forum moze podnieś kulture medytacji na temat Lubelskiego lotniska .Panie Sylwestrze proszę sie nie obrażać na tym forum ,ponieważ półgłówków jest o wiele wiele wiecej na forum GW. któży używają niecenzuralnych słów .Jako Poznaniak z korzeniami Lubelskimi pobyt londowanie i start takiego samolotu ,na lotnisku lubelskim podniesie RANGE tego lotniska -mieszkancy i media regionalne odniesą sukces że tu też moga londować duze samoloty szczególnie po rozbudowie pasa startowego do 2800m długosci.Ja osobiście bed... rozwiń
Avatar
zizi blog / 9 lutego 2013 r. o 09:19
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pasażerów którzy mieli wylądować w Świdniku do Rzeszowa pojechały autokary (sic?). A określenie "pieniacz" bardziej pasuje do Internauty gdyż niech Internauta porozmawia z Pasażerami którzy oczekiwali na odlot do Londynu a Ich samolot nie wylądował w Świd niku tylko poleciał do...Rzeszowa !. Nie jestem pewien ale chyba Tych Pasażerów odwie ziono autobusami do Warszawy na lotniska Chopina (?). A czytać należy ze zrozumie niem, bo ja jako rodowity Lublinianin chciałbym aby na Nasze lotnisko lądowały bezpie cznie wszystkie samoloty a nie cała Polska odbiera informacje, że samoloty do Lublina lądują w...Rzeszowie (sic?). A co do pasa startowego, nie mam wiedzy ale właśnie decyzje Pilotów pokazują przyczynę, iż problem jest z bezpiecznym lądowaniem na pas ie lotniska w Świdniku . Nie można tej przyczyny ZAKRZYCZEĆ tylko należy powołać Komisje Krajową tak jak na lotnisku w Modlinie i dokładnie sprawdzić, czy pas startowy w Świdniku jest w stanie przyjmować bezpiecznie samoloty z Pasażerami ? . W Mod linie okazało się, że należy przebudować od nowa pas startowy i otwarcie lotniska w Mod linie ma nastąpić z końcerm sierpnia 2013 !. Wracam do decyzji Pilotów, jeżeli Piloci re zygnują z lądowania w Świdniku to należy szybko powołać Komisje Krajową . Kropka .
[/quote]

Przepraszam za zbyt mocne słowa, ale czytając Twój post poprostu ręce opadają. Już od dłuższego czasu próbujesz zainteresować swoją teorią czytelników. Problem polega na tym że nie masz żadnego racjonalnego wytłumaczenia swojej teorii. Proszę napisz mi jaki procent wszystkich lądowań stanowią te dwa przypadki, kiedy piloci stwierdzili że nie wylądują ze względu na złe warunki atmosferyczne ? Sprawdź jaki procent zaniechanych lądowań np. w Warszawie czy innym lotnisku. Skoro jesteś pewien że pas zagraża życiu i zdrowiu ludzi lub coś wiesz na ten temat to powinieneś to zgłosić do odpowiednich służb.
Nie czyniąc tego, świadomie ukrywasz "prawdę" a za to można sobie trochę posiedzieć.
Miłego dnia życzę.
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pas... rozwiń
Avatar
~~Lubelak / 9 lutego 2013 r. o 07:13
0
Spoko pojadę zobaczyć
Avatar
Jam / 9 lutego 2013 r. o 00:25
0
[quote name='tutejszy' timestamp='1360364868' post='731775']
Teoria spisku : 2 samoloty nie lądowały w Świdniku bo była zła pogoda.Łał!!!Tylko tutaj tak się stało!Ludzie-puknijcie się w głowę...
[/quote]

A co w tym takiego dziwnego, że trzeba "puknąć się w głowę"?
Mało to przypadków w Polsce i na świece, że z powodu złej podody loty są opóźniane, przekierowywane? Jeżeli nad lotniskiem były bardzo silne opady śniegu, brak ILS to dwa loty zostały przekierowane do Warszawy. @tutejszy - gdzie tutaj teoria spiskowa?
[quote name='tutejszy' timestamp='1360364868' post='731775']
Teoria spisku : 2 samoloty nie lądowały w Świdniku bo była zła pogoda.Łał!!!Tylko tutaj tak się stało!Ludzie-puknijcie się w głowę...
[/quote]

A co w tym takiego dziwnego, że trzeba "puknąć się w głowę"?
Mało to przypadków w Polsce i na świece, że z powodu złej podody loty są opóźniane, przekierowywane? Jeżeli nad lotniskiem były bardzo silne opady śniegu, brak ILS to dwa loty zostały przekierowane do ... rozwiń
Avatar
tutejszy / 9 lutego 2013 r. o 00:07
0
Teoria spisku : 2 samoloty nie lądowały w Świdniku bo była zła pogoda.Łał!!!Tylko tutaj tak się stało!Ludzie-puknijcie się w głowę...
Avatar
Mirek / 8 lutego 2013 r. o 23:18
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pasażerów którzy mieli wylądować w Świdniku do Rzeszowa pojechały autokary (sic?). A określenie "pieniacz" bardziej pasuje do Internauty gdyż niech Internauta porozmawia z Pasażerami którzy oczekiwali na odlot do Londynu a Ich samolot nie wylądował w Świd niku tylko poleciał do...Rzeszowa !. Nie jestem pewien ale chyba Tych Pasażerów odwie ziono autobusami do Warszawy na lotniska Chopina (?). A czytać należy ze zrozumie niem, bo ja jako rodowity Lublinianin chciałbym aby na Nasze lotnisko lądowały bezpie cznie wszystkie samoloty a nie cała Polska odbiera informacje, że samoloty do Lublina lądują w...Rzeszowie (sic?). A co do pasa startowego, nie mam wiedzy ale właśnie decyzje Pilotów pokazują przyczynę, iż problem jest z bezpiecznym lądowaniem na pas ie lotniska w Świdniku . Nie można tej przyczyny ZAKRZYCZEĆ tylko należy powołać Komisje Krajową tak jak na lotnisku w Modlinie i dokładnie sprawdzić, czy pas startowy w Świdniku jest w stanie przyjmować bezpiecznie samoloty z Pasażerami ? . W Mod linie okazało się, że należy przebudować od nowa pas startowy i otwarcie lotniska w Mod linie ma nastąpić z końcerm sierpnia 2013 !. Wracam do decyzji Pilotów, jeżeli Piloci re zygnują z lądowania w Świdniku to należy szybko powołać Komisje Krajową . Kropka .
[/quote]

Drogi Internauto.
Jak się nie mylę to tylko dwa samoloty nie wylądowały na lotnisku Lublin.
A powodem były złe warunki atmosferyczne wraz z brakiem dostatecznej widoczności. Lotnisko nie posiada jeszcze systemu ILS pozwalającemu na lądowanie we mgle lub innych niesprzyjających warunkach atmosferycznych a nie jak mówisz kaprys pilotów narzekających na jakość pasa startowego.
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pas... rozwiń
Avatar
Jam / 8 lutego 2013 r. o 23:11
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . (...). Kropka .
[/quote]
Przecienk. Podejmuję wątek.
Mylisz kilka rzeczy. Piszesz, że piloci zrezygnowali z lądowania. To nie jest tak, że strzelili focha i powiedzieli "a nie! dzisiaj nie lądujemy w Świdniku - lecimy do Rzeszowa". Przekierowanie lotu miało miejsce na podstawie warunków atmosferycznych panujących wówczas w rejonie a nie z powodu stanu fizycznego pasa startowego.
Piszesz, żeby pytać pilotów o stan nawierzchni pasa. Zaproponuj, żebyśmy pytali kierowców ciężarówek/autokarów o stan nawierzchni dróg, ich podbudowy, technologii budowy... Kierowca jest od jeżdżenia, pilot od pilotowania a inżynierowie od budowy dróg i pasów startowych...
Powołując się na tych ostatnich wynika, że Rusłan - lądując sporadycznie na naszym pasie - nie uszkodzi go. Gdyby miał się regularnie pojawiać to mógłby go uszkodzić.

PS
Zacznij proszę używać znaków interpunkcyjnych.
piszemy: (sic!) a nie (sic?)

PS 2
Sylwester? Pan Tułajew może?
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . (...). Kropka .
[/quote]
Przecienk. Podejmuję wątek.
Mylisz kilka rzeczy. Piszesz, że piloci zrezygnowali z lądowania. To nie jest tak, że strzelili focha i powiedzieli "a nie! dzisiaj nie lądujemy w Świdniku - lecimy do Rzeszowa". Przekierowanie lotu miało miejsce na podstawie wa... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 8 lutego 2013 r. o 22:56
0
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pasażerów którzy mieli wylądować w Świdniku do Rzeszowa pojechały autokary (sic?). A określenie "pieniacz" bardziej pasuje do Internauty gdyż niech Internauta porozmawia z Pasażerami którzy oczekiwali na odlot do Londynu a Ich samolot nie wylądował w Świd niku tylko poleciał do...Rzeszowa !. Nie jestem pewien ale chyba Tych Pasażerów odwie ziono autobusami do Warszawy na lotniska Chopina (?). A czytać należy ze zrozumie niem, bo ja jako rodowity Lublinianin chciałbym aby na Nasze lotnisko lądowały bezpie cznie wszystkie samoloty a nie cała Polska odbiera informacje, że samoloty do Lublina lądują w...Rzeszowie (sic?). A co do pasa startowego, nie mam wiedzy ale właśnie decyzje Pilotów pokazują przyczynę, iż problem jest z bezpiecznym lądowaniem na pas ie lotniska w Świdniku . Nie można tej przyczyny ZAKRZYCZEĆ tylko należy powołać Komisje Krajową tak jak na lotnisku w Modlinie i dokładnie sprawdzić, czy pas startowy w Świdniku jest w stanie przyjmować bezpiecznie samoloty z Pasażerami ? . W Mod linie okazało się, że należy przebudować od nowa pas startowy i otwarcie lotniska w Mod linie ma nastąpić z końcerm sierpnia 2013 !. Wracam do decyzji Pilotów, jeżeli Piloci re zygnują z lądowania w Świdniku to należy szybko powołać Komisje Krajową . Kropka .
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pa... rozwiń
Avatar
Robson / 24 lutego 2013 r. o 14:43
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pasażerów którzy mieli wylądować w Świdniku do Rzeszowa pojechały autokary (sic?). A określenie "pieniacz" bardziej pasuje do Internauty gdyż niech Internauta porozmawia z Pasażerami którzy oczekiwali na odlot do Londynu a Ich samolot nie wylądował w Świd niku tylko poleciał do...Rzeszowa !. Nie jestem pewien ale chyba Tych Pasażerów odwie ziono autobusami do Warszawy na lotniska Chopina (?). A czytać należy ze zrozumie niem, bo ja jako rodowity Lublinianin chciałbym aby na Nasze lotnisko lądowały bezpie cznie wszystkie samoloty a nie cała Polska odbiera informacje, że samoloty do Lublina lądują w...Rzeszowie (sic?). A co do pasa startowego, nie mam wiedzy ale właśnie decyzje Pilotów pokazują przyczynę, iż problem jest z bezpiecznym lądowaniem na pas ie lotniska w Świdniku . Nie można tej przyczyny ZAKRZYCZEĆ tylko należy powołać Komisje Krajową tak jak na lotnisku w Modlinie i dokładnie sprawdzić, czy pas startowy w Świdniku jest w stanie przyjmować bezpiecznie samoloty z Pasażerami ? . W Mod linie okazało się, że należy przebudować od nowa pas startowy i otwarcie lotniska w Mod linie ma nastąpić z końcerm sierpnia 2013 !. Wracam do decyzji Pilotów, jeżeli Piloci re zygnują z lądowania w Świdniku to należy szybko powołać Komisje Krajową . Kropka .
[/quote]
Więc jednak coś palisz... Smutne to, bo zamiast byś wypisywać jakieś zasłyszane gdzieś informacje i plotki, zają byś się sprawdzeniem, dlaczego dana maszyna została przekierowana, kto w takim przypadku podejmuje o tym decyzje, z jakich powodów - to przede wszystkim. Poczytaj o tym w fachowych serwisach i forach, to nie są tajne informacje. A szczególnie doradzam zaprzestanie w bezgraniczne wierzenie w Rewelacje" wypisywane w przytaczanych przez Ciebie mediach, bo przyznam szczerze, że w temacie lotnictwa jestem od dziecka i zaglądam na takie fora tylko po to żeby sobie chumor tymi rewelacjami polepszyć. Zaskakujące jest to jak mało mamy lotnisk w PL skoro co drugi Polak to ekspert od lotnictwa. Takie wypowiedzi jak Twoje i całej reszty przyprawiają nas ( spotterów, miłośników aviacji, pilotów i cały przemysł lotniczy) o ból brzucha... ze śmiechu oczywiście. Także nie porównuj innych do siebie, bo to co wypisujesz świadczy ewidentnie o tym, że jednak coś palisz. Zmień dealera, jeśli jeszcze wiesz, kto to jest.
Pozdro!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pas... rozwiń
Avatar
Damian / 14 lutego 2013 r. o 23:00
0
http://www.youtube.com/watch?v=4csrO9AbnpE&feature=youtu.be
Avatar
poznaniak z LB / 9 lutego 2013 r. o 11:41
0
`Panowie tylko spokojna rozmowa na forum moze podnieś kulture medytacji na temat Lubelskiego lotniska .Panie Sylwestrze proszę sie nie obrażać na tym forum ,ponieważ półgłówków jest o wiele wiele wiecej na forum GW. któży używają niecenzuralnych słów .Jako Poznaniak z korzeniami Lubelskimi pobyt londowanie i start takiego samolotu ,na lotnisku lubelskim podniesie RANGE tego lotniska -mieszkancy i media regionalne odniesą sukces że tu też moga londować duze samoloty szczególnie po rozbudowie pasa startowego do 2800m długosci.Ja osobiście bedę zadowolony jezeli wszystko sie uda czyli pogoda ,londowanie i odlot wraz [bagażem] śmigłowcami .
`Panowie tylko spokojna rozmowa na forum moze podnieś kulture medytacji na temat Lubelskiego lotniska .Panie Sylwestrze proszę sie nie obrażać na tym forum ,ponieważ półgłówków jest o wiele wiele wiecej na forum GW. któży używają niecenzuralnych słów .Jako Poznaniak z korzeniami Lubelskimi pobyt londowanie i start takiego samolotu ,na lotnisku lubelskim podniesie RANGE tego lotniska -mieszkancy i media regionalne odniesą sukces że tu też moga londować duze samoloty szczególnie po rozbudowie pasa startowego do 2800m długosci.Ja osobiście bed... rozwiń
Avatar
zizi blog / 9 lutego 2013 r. o 09:19
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pasażerów którzy mieli wylądować w Świdniku do Rzeszowa pojechały autokary (sic?). A określenie "pieniacz" bardziej pasuje do Internauty gdyż niech Internauta porozmawia z Pasażerami którzy oczekiwali na odlot do Londynu a Ich samolot nie wylądował w Świd niku tylko poleciał do...Rzeszowa !. Nie jestem pewien ale chyba Tych Pasażerów odwie ziono autobusami do Warszawy na lotniska Chopina (?). A czytać należy ze zrozumie niem, bo ja jako rodowity Lublinianin chciałbym aby na Nasze lotnisko lądowały bezpie cznie wszystkie samoloty a nie cała Polska odbiera informacje, że samoloty do Lublina lądują w...Rzeszowie (sic?). A co do pasa startowego, nie mam wiedzy ale właśnie decyzje Pilotów pokazują przyczynę, iż problem jest z bezpiecznym lądowaniem na pas ie lotniska w Świdniku . Nie można tej przyczyny ZAKRZYCZEĆ tylko należy powołać Komisje Krajową tak jak na lotnisku w Modlinie i dokładnie sprawdzić, czy pas startowy w Świdniku jest w stanie przyjmować bezpiecznie samoloty z Pasażerami ? . W Mod linie okazało się, że należy przebudować od nowa pas startowy i otwarcie lotniska w Mod linie ma nastąpić z końcerm sierpnia 2013 !. Wracam do decyzji Pilotów, jeżeli Piloci re zygnują z lądowania w Świdniku to należy szybko powołać Komisje Krajową . Kropka .
[/quote]

Przepraszam za zbyt mocne słowa, ale czytając Twój post poprostu ręce opadają. Już od dłuższego czasu próbujesz zainteresować swoją teorią czytelników. Problem polega na tym że nie masz żadnego racjonalnego wytłumaczenia swojej teorii. Proszę napisz mi jaki procent wszystkich lądowań stanowią te dwa przypadki, kiedy piloci stwierdzili że nie wylądują ze względu na złe warunki atmosferyczne ? Sprawdź jaki procent zaniechanych lądowań np. w Warszawie czy innym lotnisku. Skoro jesteś pewien że pas zagraża życiu i zdrowiu ludzi lub coś wiesz na ten temat to powinieneś to zgłosić do odpowiednich służb.
Nie czyniąc tego, świadomie ukrywasz "prawdę" a za to można sobie trochę posiedzieć.
Miłego dnia życzę.
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pas... rozwiń
Avatar
~~Lubelak / 9 lutego 2013 r. o 07:13
0
Spoko pojadę zobaczyć
Avatar
Jam / 9 lutego 2013 r. o 00:25
0
[quote name='tutejszy' timestamp='1360364868' post='731775']
Teoria spisku : 2 samoloty nie lądowały w Świdniku bo była zła pogoda.Łał!!!Tylko tutaj tak się stało!Ludzie-puknijcie się w głowę...
[/quote]

A co w tym takiego dziwnego, że trzeba "puknąć się w głowę"?
Mało to przypadków w Polsce i na świece, że z powodu złej podody loty są opóźniane, przekierowywane? Jeżeli nad lotniskiem były bardzo silne opady śniegu, brak ILS to dwa loty zostały przekierowane do Warszawy. @tutejszy - gdzie tutaj teoria spiskowa?
[quote name='tutejszy' timestamp='1360364868' post='731775']
Teoria spisku : 2 samoloty nie lądowały w Świdniku bo była zła pogoda.Łał!!!Tylko tutaj tak się stało!Ludzie-puknijcie się w głowę...
[/quote]

A co w tym takiego dziwnego, że trzeba "puknąć się w głowę"?
Mało to przypadków w Polsce i na świece, że z powodu złej podody loty są opóźniane, przekierowywane? Jeżeli nad lotniskiem były bardzo silne opady śniegu, brak ILS to dwa loty zostały przekierowane do ... rozwiń
Avatar
tutejszy / 9 lutego 2013 r. o 00:07
0
Teoria spisku : 2 samoloty nie lądowały w Świdniku bo była zła pogoda.Łał!!!Tylko tutaj tak się stało!Ludzie-puknijcie się w głowę...
Avatar
Mirek / 8 lutego 2013 r. o 23:18
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pasażerów którzy mieli wylądować w Świdniku do Rzeszowa pojechały autokary (sic?). A określenie "pieniacz" bardziej pasuje do Internauty gdyż niech Internauta porozmawia z Pasażerami którzy oczekiwali na odlot do Londynu a Ich samolot nie wylądował w Świd niku tylko poleciał do...Rzeszowa !. Nie jestem pewien ale chyba Tych Pasażerów odwie ziono autobusami do Warszawy na lotniska Chopina (?). A czytać należy ze zrozumie niem, bo ja jako rodowity Lublinianin chciałbym aby na Nasze lotnisko lądowały bezpie cznie wszystkie samoloty a nie cała Polska odbiera informacje, że samoloty do Lublina lądują w...Rzeszowie (sic?). A co do pasa startowego, nie mam wiedzy ale właśnie decyzje Pilotów pokazują przyczynę, iż problem jest z bezpiecznym lądowaniem na pas ie lotniska w Świdniku . Nie można tej przyczyny ZAKRZYCZEĆ tylko należy powołać Komisje Krajową tak jak na lotnisku w Modlinie i dokładnie sprawdzić, czy pas startowy w Świdniku jest w stanie przyjmować bezpiecznie samoloty z Pasażerami ? . W Mod linie okazało się, że należy przebudować od nowa pas startowy i otwarcie lotniska w Mod linie ma nastąpić z końcerm sierpnia 2013 !. Wracam do decyzji Pilotów, jeżeli Piloci re zygnują z lądowania w Świdniku to należy szybko powołać Komisje Krajową . Kropka .
[/quote]

Drogi Internauto.
Jak się nie mylę to tylko dwa samoloty nie wylądowały na lotnisku Lublin.
A powodem były złe warunki atmosferyczne wraz z brakiem dostatecznej widoczności. Lotnisko nie posiada jeszcze systemu ILS pozwalającemu na lądowanie we mgle lub innych niesprzyjających warunkach atmosferycznych a nie jak mówisz kaprys pilotów narzekających na jakość pasa startowego.
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pas... rozwiń
Avatar
Jam / 8 lutego 2013 r. o 23:11
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . (...). Kropka .
[/quote]
Przecienk. Podejmuję wątek.
Mylisz kilka rzeczy. Piszesz, że piloci zrezygnowali z lądowania. To nie jest tak, że strzelili focha i powiedzieli "a nie! dzisiaj nie lądujemy w Świdniku - lecimy do Rzeszowa". Przekierowanie lotu miało miejsce na podstawie warunków atmosferycznych panujących wówczas w rejonie a nie z powodu stanu fizycznego pasa startowego.
Piszesz, żeby pytać pilotów o stan nawierzchni pasa. Zaproponuj, żebyśmy pytali kierowców ciężarówek/autokarów o stan nawierzchni dróg, ich podbudowy, technologii budowy... Kierowca jest od jeżdżenia, pilot od pilotowania a inżynierowie od budowy dróg i pasów startowych...
Powołując się na tych ostatnich wynika, że Rusłan - lądując sporadycznie na naszym pasie - nie uszkodzi go. Gdyby miał się regularnie pojawiać to mógłby go uszkodzić.

PS
Zacznij proszę używać znaków interpunkcyjnych.
piszemy: (sic!) a nie (sic?)

PS 2
Sylwester? Pan Tułajew może?
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1360360591' post='731751']
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . (...). Kropka .
[/quote]
Przecienk. Podejmuję wątek.
Mylisz kilka rzeczy. Piszesz, że piloci zrezygnowali z lądowania. To nie jest tak, że strzelili focha i powiedzieli "a nie! dzisiaj nie lądujemy w Świdniku - lecimy do Rzeszowa". Przekierowanie lotu miało miejsce na podstawie wa... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 8 lutego 2013 r. o 22:56
0
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pasażerów którzy mieli wylądować w Świdniku do Rzeszowa pojechały autokary (sic?). A określenie "pieniacz" bardziej pasuje do Internauty gdyż niech Internauta porozmawia z Pasażerami którzy oczekiwali na odlot do Londynu a Ich samolot nie wylądował w Świd niku tylko poleciał do...Rzeszowa !. Nie jestem pewien ale chyba Tych Pasażerów odwie ziono autobusami do Warszawy na lotniska Chopina (?). A czytać należy ze zrozumie niem, bo ja jako rodowity Lublinianin chciałbym aby na Nasze lotnisko lądowały bezpie cznie wszystkie samoloty a nie cała Polska odbiera informacje, że samoloty do Lublina lądują w...Rzeszowie (sic?). A co do pasa startowego, nie mam wiedzy ale właśnie decyzje Pilotów pokazują przyczynę, iż problem jest z bezpiecznym lądowaniem na pas ie lotniska w Świdniku . Nie można tej przyczyny ZAKRZYCZEĆ tylko należy powołać Komisje Krajową tak jak na lotnisku w Modlinie i dokładnie sprawdzić, czy pas startowy w Świdniku jest w stanie przyjmować bezpiecznie samoloty z Pasażerami ? . W Mod linie okazało się, że należy przebudować od nowa pas startowy i otwarcie lotniska w Mod linie ma nastąpić z końcerm sierpnia 2013 !. Wracam do decyzji Pilotów, jeżeli Piloci re zygnują z lądowania w Świdniku to należy szybko powołać Komisje Krajową . Kropka .
Internauta " zizi blog" - nie mam zwyczaju polemiki z nieznaną mi osobą ale na prostackie poniżenia muszę zareagować . Po pierwsze nie wiem co Internaute upoważnia aby mnie po niżać ?. Niczego nie "palę" , o żadnej "masakrze" nic nie wiem a pilotów którzy krążyli nad Świdnikiem i Lublinem i ODLECIELI na inne lotniska nie znam, bo prasa lubelska nie poda je nazwisk Pilotów dbających o bezpieczeństwo Pasażerów, piszą tylko o braku decyzji na lądowanie w Świdniku. Ostatnio nawet pisano, że po Pa... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje
zdjęcia
galeria

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje

We wtorek ruszają baseny na świeżym powietrzu. Park Avia w Świdniku szykuje też kolejną atrakcję – park linowy. Prawdopodobnie ruszy z początkiem lata. – Zaczyny drugi sezon i serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody
wideo
film

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody

Ponad 2-metrowy sum w lubelskim zalewie? Tak, wędkarze udowodnili, że takie połowy są możliwe.

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Prokuratura zapowiada apelację w sprawie Artura P. Mężczyzna zamordował swojego ojca, zadając mu serię ciosów nożem. Sąd skazał go za to na 18 lat więzienia.

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

Do 9 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Po ich zweryfikowaniu i zaopiniowaniu zostaną poddane głosowaniu w dniach 6-10 września.

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Rozmowa z Piotrem Roszkowskim, zwycięzcą Pucharu Polski w pumptracku

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Jest wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na lubelskim Czechowie. Piotr B. został pobity i wypchnięty z okna na 10 piętrze przez kolegów, z którymi pił alkohol. Chciał spać, a oni spieszyli się do pracy.

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada
18 czerwca 2021, 21:00

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada

W miniony weekend została zainaugurowana tegoroczna odsłona plenerowego Kina Berła (ul. Bernardyńska 15). Przed nami kolejne czerwcowe projekcje. 18 czerwca ok. godz. 21 zobaczymy film "Greenland".

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)

Nowa wyprawa i lekcja historii o IX-wiecznej Norwegii i Anglii, czyli najbliższe dodatki do gry Assassin's Creed: Valhalla.

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Wuwuzele, flagi oraz wspólne kibicowanie reprezentacji Polski – za taką atmosferą kibice tęsknili długich kilka lat. Niestety w niewielu miejscach w regionie będzie można poczuć choć trochę atmosferę mistrzostw Europy.

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian
film

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian

Polscy piłkarze rozpoczynają dzisiaj walkę w Mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu zmierzą się ze Słowacją. W grupie mamy także Hiszpanów i Szwedów. Sprawdziliśmy jakie oczekiwania, co do gry biało-czerwonych mają puławianie i osoby związane z miastem.

Ewelina Kamczyk i Małgorzata Grec znalazły nowych pracodawców

Ewelina Kamczyk i Małgorzata Grec znalazły nowych pracodawców

O odejściu tych dwóch zawodniczek było wiadomo już od dawna. Górnik zdążył nawet je oficjalnie pożegnać. Miało to miejsce przy okazji wieńczącego sezon sparingu z pierwszoligową Resovią. Długo nie znani byli jednak ich nowi pracodawcy.

Koncert zespołu Morświn w Centrum Kultury
19 czerwca 2021, 20:00

Koncert zespołu Morświn w Centrum Kultury

W sobotę o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się koncert zespołu Morświn.

Lubelskie: Pożar budynku gospodarczego. Straty oszacowano na 65 tys. zł

Lubelskie: Pożar budynku gospodarczego. Straty oszacowano na 65 tys. zł

Na 65 tys. zł wyceniono straty po pożarze w jednej z miejscowości w gminie Krasnobród. Z żywiołem walczyło sześć zastępów straży pożarnej, dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze oraz ponad 20 ochotników

Far Cry 6: Starzy znajomi w dodatkach (wideo)
film

Far Cry 6: Starzy znajomi w dodatkach (wideo)

W grze będzie rewolucja, a w dodatkach bohaterowie poprzednich części. Co jeszcze znajdziemy w przepustce sezonowej do gry Far Cry 6?

Biała Podlaska: Mieszkańcy pisali petycje. Ulica Sitnicka przejdzie lifting

Biała Podlaska: Mieszkańcy pisali petycje. Ulica Sitnicka przejdzie lifting

Ulica Sitnicka doczeka się remontu. Mieszkańcy dopominali się o to już rok temu, pisząc petycję do władz miasta. Nowa nawierzchnia ma być gotowa we wrześniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!