Można zwiedzić muzeum z przewodnikiem, wybrać się na rowerową wycieczkę albo na lotnisko. Imprez jest 218, wejściówek 6 tysięcy, ale zapewne szybko się rozejdą, bo są darmowe i już można je odbierać. Tegoroczna edycja "Sezonu Lublin” zacznie się 24 kwietnia.
W czwartej edycji Sezonu Lublin pojawiły się nowości, jak choćby warsztaty lubelskiej kuchni tradycyjnej. Będą one okazją nie tylko do poznania naszych rodzimych smaków, ale również sekretów kuchni mniejszości narodowych obecnych w Lublinie, m.in. Tatarów i Ormian.
Nowością są też spacery szlakiem filmów kręconych w naszym mieście, a uzbierało się ich sporo: od komedii "150 na godzinę” z roku 1971 po najświeższy "Carte Blanche” i powstające "Panie Dulskie”. W czasy PRL będzie można przenieść się podczas wycieczki autobusem "ogórkiem” Spodziewać można się krynoliny, trwałej ondulacji i wszystkiego, co ma się kojarzyć z początkiem lat 70. Młodsi dowiedzą się, gdzie była ulica Nowotki, gdzie mieścił się Komitet Wojewódzki PZPR i co ten skrót oznacza. Ci starsi odświeżą sobie pamięć.
W programie jest też coś dla amatorów aktywnego wypoczynku, jak choćby spływy kajakowe od Prawiednik przez Zalew Zemborzycki do ośrodka Słoneczny Wrotków. Z wypożyczalni uczestnicy będą mieć też zapewniony dojazd do Prawiednik. A jeśli ktoś woli stąpać po suchym lądzie może wybrać się na... biegową wycieczkę po nieoczywistych zakątkach Lublina. Trasa liczyć będzie 20 kilometrów.
Żeby skorzystać z tych i wielu innych atrakcji trzeba wykazać się refleksem i zatroszczyć odpowiednio wcześnie o darmowe wejściówki. Można je rezerwować poprzez stronę internetową sezon.lublin.eu, albo w biurze obsługi Sezonu Lublin, które mieści się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej na rogu Jezuickiej i Bramowej na Starym Mieście.
We wspomnianych miejscach można znaleźć dokładny wykaz i opisy poszczególnych wydarzeń.