Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2011 r.
20:48
Edytuj ten wpis

Rząd stawia na Lublin. Ma być najszybciej rozrastającym się miastem w Polsce

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 67 A A
W 2030 roku Polska będzie krajem nowoczesnym, bezpiecznym i dobrze zarządzanym. A dalszy rozwój zagw
W 2030 roku Polska będzie krajem nowoczesnym, bezpiecznym i dobrze zarządzanym. A dalszy rozwój zagw

Autostrada do Warszawy i ekspresówki do Rzeszowa i Białegostoku. Do tego szybkie pociągi i lotnicze połączenia z całym światem. Za 20 lat Lublin będzie jedną z lokomotyw rozwoju naszego kraju. Takie plany ma rząd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według przyjętej kilka dni temu przez polski rząd "Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030”, rozwój naszego kraju będzie się opierał na sieci dziesięciu regionalnych stolic. Wśród nich też Lublin, jako jedyny reprezentant Polski wschodniej.

Jaką przyszłość przewidują rządowi eksperci? Wspaniałą. W 2030 roku Polska będzie krajem nowoczesnym, bezpiecznym i dobrze zarządzanym. A dalszy rozwój zagwarantuje sieć metropolii powiązanych gospodarczo.

Obok Rzeszowa i Białegostoku, stolica naszego województwa będzie najszybciej rozrastającym się miastem w Polsce. Świetnie skomunikowana z resztą Polski i świata będzie miejscem, gdzie będą napływać mieszkańcy z najbardziej zaniedbanych miast i wsi regionu.

Dobre połączenie z Warszawą zapewni autostrada, która do 2030 roku zastąpi drogę ekspresową. Ekspresówką dotrzemy też do Rzeszowa (już od 2020 roku) i Białegostoku. Z lotniska w Świdniku będziemy latać po kraju i za granicę. A po wyremontowanych torach koleją do Warszawy czy Kijowa dojedziemy z prędkością 120–160 km/godz.

Z dotowanych przez UE inwestycji, głównie w ochronę zdrowia i edukację, skorzystają również Biała Podlaska, Chełm i Zamość. Rozwijać będzie się współpraca przygranicznych miast, jak Terespol i Brześć.

Ale przed nami jeszcze daleka droga. Według ostatnich badań Głównego Urzędu Statystycznego, takie województwa jak opolskie, lubelskie, świętokrzyskie i kujawsko-pomorskie coraz bardziej biednieją. W Lubelskiem dochód gospodarstw domowych jest o wiele niższy od średniej krajowej – 18 117 zł na jednego mieszkańca (w stołecznym to 29,5 tys. zł). Daje nam to 15 miejsce w kraju. Gorzej jest tylko w podkarpackiem.

– Macie słabszą infrastrukturę i brakuje wam najbardziej rozwojowych gałęzi przemysłu, jak teleinformatyka czy nowe technologie. Rolnictwo nie jest dziś motorem rozwoju, w Unii do niego się dopłaca – tłumaczy Witold Michałek, ekspert gospodarczy Business Centre Club.

W "Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030” znajdziemy też listę gotowych rozwiązań, które mogłyby uzdrowić nasz region. Podobnie mówią eksperci. Maciej Maniecki, prezes Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny – wylicza m. in. dbałość o inwestycje drogowe i budowę lotniska pod Świdnikiem.

– Wciąż odczuwamy efekty zapóźnień inwestycyjnych i infrastrukturalnych. Nie martwię się nimi, bo widzę jaskółkę nadziei. Po raz pierwszy dla władz Lublina i województwa sprawy gospodarcze są najważniejsze. Mam nadzieję, że efekty dzisiejszych działań poczujemy już za 2–3 lata – mówi Maniecki.

Eksperci podkreślają też, że nasz region powinien jeszcze skuteczniej walczyć o unijne dotacje i sensownie je wykorzystywać. – Pieniądze z nowego budżetu UE będą koncentrowane na przedsięwzięciach, które pobudzą rozwój województwa. Wcześniej były rozproszone, wydawane głównie na podnoszenie standardu życia, a nie na inwestycje – dodaje Maniecki.

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 18:51
0
[quote name='Karr' timestamp='1324404226' post='573249']
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba będzie jechać tak daleko bo to strata kilometrów ,poza tym w rzesówku terminal jest tragiczny do blaszaka dobudówka ,,wielkie G,,),poza tym rzesówek czy te kielce nigdy nie dościgną Lublina w kulturze ,poza tym Lublin ma zaraz po Krakowie najpiękniejsze stare miasto ,aż 3 Znaki Dziedzictwa Europejskiego ,i miano 1go z 7miu Cudów Polski( Kaplica Trójcy Św.) Więc zanim napiszesz że to miasto jest zadupiem ,świadczy to o tym że jesteś zajebiście niedowartościowaną osobą ,rozejrzyj się i pomyśl zanim palniesz jakąś głupotę po złości...
[/quote]

Kozi Gród z koziołka matołka w całej Polsce słynie, a zaścianek był,jest i będzie.Wyliczanka i samozadowolenie przynosi pokrzepienie,niech tak zostanie i niech tak będzie,bo kto zajebiście przez telefon robiony zawsze wyższością jest umatołkowiony.
[quote name='Karr' timestamp='1324404226' post='573249']
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba bę... rozwiń
Avatar
Karr / 20 grudnia 2011 o 19:03
0
[quote name='Madzia' timestamp='1324291374' post='572564']
Hahahaaa, alem się uśmiała:))). Rzeszów już dawno się rozwija, nawet Kielce biją na głowę Lublin...z czym do ludzi?Owszem było by pięknie, gdyby tak się stało, ale w Lublinie nie ma nikogo we władzach, komu by na tym na parwdę zależało...obawiam się, że zawsze będziemy zaściankiem na kresach....
[/quote]
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba będzie jechać tak daleko bo to strata kilometrów ,poza tym w rzesówku terminal jest tragiczny do blaszaka dobudówka ,,wielkie G,,),poza tym rzesówek czy te kielce nigdy nie dościgną Lublina w kulturze ,poza tym Lublin ma zaraz po Krakowie najpiękniejsze stare miasto ,aż 3 Znaki Dziedzictwa Europejskiego ,i miano 1go z 7miu Cudów Polski( Kaplica Trójcy Św.) Więc zanim napiszesz że to miasto jest zadupiem ,świadczy to o tym że jesteś zajebiście niedowartościowaną osobą ,rozejrzyj się i pomyśl zanim palniesz jakąś głupotę po złości...
[quote name='Madzia' timestamp='1324291374' post='572564']
Hahahaaa, alem się uśmiała:))). Rzeszów już dawno się rozwija, nawet Kielce biją na głowę Lublin...z czym do ludzi?Owszem było by pięknie, gdyby tak się stało, ale w Lublinie nie ma nikogo we władzach, komu by na tym na parwdę zależało...obawiam się, że zawsze będziemy zaściankiem na kresach....
[/quote]
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba prze... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 12:39
0
[quote name='Janek' timestamp='1324371420' post='573033']
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
[/quote]

Obwodnica Kocka na S-19 nie była pilną potrzebą na którą wydano 223 mil.zł.Nie myślą racjonalnie i w/g potrzeb pilnych a mianowicie:droga S-12 do Dorohuska to jest pilniejsza natychmiastowa potrzeba niż S-17 w kierunku Hrebennego.Po urochumieniu przjścia Dołhobyczowie dopiero zacznie się dramat i to dla Chełma,ale prawda jest taka,że się liczą układy i interesy władz wojewódzkich zmierzających do zaorania Chełma.Taką politykę prowadzą od ostatnio przeprowadzonej reformy administracyjnej państwa i wiele przkładów jest na to zjawisko.
[quote name='Janek' timestamp='1324371420' post='573033']
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
[/quote]

Obwodnica Kocka na S-19 nie była pilną potrzebą na którą wydano 223 mil.zł.Nie myślą racjonalnie i w/g potrzeb pilnych a mianowicie:droga S-12 do Dorohuska to jest pilniejsza natychmiastowa potrzeba niż S-17 w kierunku Hrebennego.Po urochumieniu przjścia Dołhobyczowie dopiero zacznie się dramat i to dla Chełma,ale prawda... rozwiń
Avatar
lukas / 20 grudnia 2011 o 10:05
0
każde miasto pewnie jest "nadzieją rządu"
Avatar
Janek / 20 grudnia 2011 o 09:57
0
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
Avatar
ela / 20 grudnia 2011 o 04:52
0
znaczy która liga ?? Rzeszów, Kielce są lepsze czy gorsze bo mi się wydaje, że jesteśmy w tej samej lidze i nie zmieni tego fakt, że ty czujesz inaczej ....


[quote name='Wschód' timestamp='1324300641' post='572657']
z siebie się śmiejesz i swojego umysłowego zaścianka
Kielce i Rzeszów to nie ta liga co Lublin

w art. nie wierzę tak jak we wszystkie obietnice PO ale znam wartość Lublina, a ta jest bardzo duża
[/quote]
Avatar
ktos / 19 grudnia 2011 o 22:49
0
Nie wiem kto to wogule mówił ze pojedziemy droga ekspresowa w 2012 to przede wszystkim bzdury i wogule ten cały rzad to tez jedna wielka porażka. Jak nie będzie więcej śmiałków którzy nie rozpier***ą Bronka Tuska tych jołopów i deb***i i cały PO to na pewno nic się nie poprawi tylko pogorszy!!!
Avatar
Łukasz / 19 grudnia 2011 o 20:24
0
Cztery lata temu słyszałem, że "do EURO" pojedziemy drogą ekspresową do Warszawy i Rzeszowa - i co z tych obietnic zostało zrealizowane? Jedynie kawałek drogi do Warszawy powstanie za dwa lata.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 19:05
0
[quote name='.' timestamp='1324311537' post='572737']
To stało się nudne i nikogo nie obchodzi,tylko domorosłych teoretyków i tych co szukają dziury w całym.
[/quote]

Prawda zawsze boli tak długo, dopóki z kłamstwa człowiek się nie wyzwoli.Lepiej pomyśl i spójrz faraońskiej propagandzie w oczy.
Avatar
Iwo / 19 grudnia 2011 o 19:01
0
[quote name='Gość' timestamp='1324312115' post='572741']
Przecież JOANNA poszła w ministry,to może coś w końcu zadziała.
[/quote]
Ta, Wy tylko caly czas czekacie jak ktos,cos za Was zalatwi. Teraz padlo na Pania Joanne.Zenada!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 18:51
0
[quote name='Karr' timestamp='1324404226' post='573249']
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba będzie jechać tak daleko bo to strata kilometrów ,poza tym w rzesówku terminal jest tragiczny do blaszaka dobudówka ,,wielkie G,,),poza tym rzesówek czy te kielce nigdy nie dościgną Lublina w kulturze ,poza tym Lublin ma zaraz po Krakowie najpiękniejsze stare miasto ,aż 3 Znaki Dziedzictwa Europejskiego ,i miano 1go z 7miu Cudów Polski( Kaplica Trójcy Św.) Więc zanim napiszesz że to miasto jest zadupiem ,świadczy to o tym że jesteś zajebiście niedowartościowaną osobą ,rozejrzyj się i pomyśl zanim palniesz jakąś głupotę po złości...
[/quote]

Kozi Gród z koziołka matołka w całej Polsce słynie, a zaścianek był,jest i będzie.Wyliczanka i samozadowolenie przynosi pokrzepienie,niech tak zostanie i niech tak będzie,bo kto zajebiście przez telefon robiony zawsze wyższością jest umatołkowiony.
[quote name='Karr' timestamp='1324404226' post='573249']
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba bę... rozwiń
Avatar
Karr / 20 grudnia 2011 o 19:03
0
[quote name='Madzia' timestamp='1324291374' post='572564']
Hahahaaa, alem się uśmiała:))). Rzeszów już dawno się rozwija, nawet Kielce biją na głowę Lublin...z czym do ludzi?Owszem było by pięknie, gdyby tak się stało, ale w Lublinie nie ma nikogo we władzach, komu by na tym na parwdę zależało...obawiam się, że zawsze będziemy zaściankiem na kresach....
[/quote]
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba będzie jechać tak daleko bo to strata kilometrów ,poza tym w rzesówku terminal jest tragiczny do blaszaka dobudówka ,,wielkie G,,),poza tym rzesówek czy te kielce nigdy nie dościgną Lublina w kulturze ,poza tym Lublin ma zaraz po Krakowie najpiękniejsze stare miasto ,aż 3 Znaki Dziedzictwa Europejskiego ,i miano 1go z 7miu Cudów Polski( Kaplica Trójcy Św.) Więc zanim napiszesz że to miasto jest zadupiem ,świadczy to o tym że jesteś zajebiście niedowartościowaną osobą ,rozejrzyj się i pomyśl zanim palniesz jakąś głupotę po złości...
[quote name='Madzia' timestamp='1324291374' post='572564']
Hahahaaa, alem się uśmiała:))). Rzeszów już dawno się rozwija, nawet Kielce biją na głowę Lublin...z czym do ludzi?Owszem było by pięknie, gdyby tak się stało, ale w Lublinie nie ma nikogo we władzach, komu by na tym na parwdę zależało...obawiam się, że zawsze będziemy zaściankiem na kresach....
[/quote]
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba prze... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 12:39
0
[quote name='Janek' timestamp='1324371420' post='573033']
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
[/quote]

Obwodnica Kocka na S-19 nie była pilną potrzebą na którą wydano 223 mil.zł.Nie myślą racjonalnie i w/g potrzeb pilnych a mianowicie:droga S-12 do Dorohuska to jest pilniejsza natychmiastowa potrzeba niż S-17 w kierunku Hrebennego.Po urochumieniu przjścia Dołhobyczowie dopiero zacznie się dramat i to dla Chełma,ale prawda jest taka,że się liczą układy i interesy władz wojewódzkich zmierzających do zaorania Chełma.Taką politykę prowadzą od ostatnio przeprowadzonej reformy administracyjnej państwa i wiele przkładów jest na to zjawisko.
[quote name='Janek' timestamp='1324371420' post='573033']
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
[/quote]

Obwodnica Kocka na S-19 nie była pilną potrzebą na którą wydano 223 mil.zł.Nie myślą racjonalnie i w/g potrzeb pilnych a mianowicie:droga S-12 do Dorohuska to jest pilniejsza natychmiastowa potrzeba niż S-17 w kierunku Hrebennego.Po urochumieniu przjścia Dołhobyczowie dopiero zacznie się dramat i to dla Chełma,ale prawda... rozwiń
Avatar
lukas / 20 grudnia 2011 o 10:05
0
każde miasto pewnie jest "nadzieją rządu"
Avatar
Janek / 20 grudnia 2011 o 09:57
0
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
Avatar
ela / 20 grudnia 2011 o 04:52
0
znaczy która liga ?? Rzeszów, Kielce są lepsze czy gorsze bo mi się wydaje, że jesteśmy w tej samej lidze i nie zmieni tego fakt, że ty czujesz inaczej ....


[quote name='Wschód' timestamp='1324300641' post='572657']
z siebie się śmiejesz i swojego umysłowego zaścianka
Kielce i Rzeszów to nie ta liga co Lublin

w art. nie wierzę tak jak we wszystkie obietnice PO ale znam wartość Lublina, a ta jest bardzo duża
[/quote]
Avatar
ktos / 19 grudnia 2011 o 22:49
0
Nie wiem kto to wogule mówił ze pojedziemy droga ekspresowa w 2012 to przede wszystkim bzdury i wogule ten cały rzad to tez jedna wielka porażka. Jak nie będzie więcej śmiałków którzy nie rozpier***ą Bronka Tuska tych jołopów i deb***i i cały PO to na pewno nic się nie poprawi tylko pogorszy!!!
Avatar
Łukasz / 19 grudnia 2011 o 20:24
0
Cztery lata temu słyszałem, że "do EURO" pojedziemy drogą ekspresową do Warszawy i Rzeszowa - i co z tych obietnic zostało zrealizowane? Jedynie kawałek drogi do Warszawy powstanie za dwa lata.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 19:05
0
[quote name='.' timestamp='1324311537' post='572737']
To stało się nudne i nikogo nie obchodzi,tylko domorosłych teoretyków i tych co szukają dziury w całym.
[/quote]

Prawda zawsze boli tak długo, dopóki z kłamstwa człowiek się nie wyzwoli.Lepiej pomyśl i spójrz faraońskiej propagandzie w oczy.
Avatar
Iwo / 19 grudnia 2011 o 19:01
0
[quote name='Gość' timestamp='1324312115' post='572741']
Przecież JOANNA poszła w ministry,to może coś w końcu zadziała.
[/quote]
Ta, Wy tylko caly czas czekacie jak ktos,cos za Was zalatwi. Teraz padlo na Pania Joanne.Zenada!
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miejscy urzędnicy przeniosą się do nowego biurowca w centrum Lublina

Miejscy urzędnicy przeniosą się do nowego biurowca w centrum Lublina 0 2

Dopiero od kwietnia część Urzędu Miasta zostanie przeniesiona do prywatnego biurowca przy Spokojnej 2, gdzie władze Lublina wynajęły urzędnikom całe piętro. Trafią tu głównie wydziały z budynku przy Leszczyńskiego 20, który ma być rozebrany i zastąpiony nowym, zdecydowanie większym biurowcem

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.11.2019 0 0

Polska – Słowenia 3:2. Wygrana na pożegnanie Łukasza Piszczka
film

Polska – Słowenia 3:2. Wygrana na pożegnanie Łukasza Piszczka 0 0

W meczu kończącym eliminacje do Euro 2020 Biało-Czerwoni pokonali na Stadionie Narodowym Słowenię 3:2 i przypieczętowali awans na przyszłoroczny czempionat z pierwszego miejsca w grupie G. Wydarzeniem meczu był ostatni mecz w narodowych barwach Łukasza Piszczka

Jedna noc, sześć szufladek. Ruszył nabór

Jedna noc, sześć szufladek. Ruszył nabór 1 5

Zaczął się nabór pomysłów na atrakcje przyszłorocznej Nocy Kultury. Swoją propozycję może zgłosić dosłownie każdy, nawet pojedynczy mieszkaniec, niekoniecznie pełnoletni. Jedyne, co trzeba, to wpisać się w jedną z sześciu kategorii. Warto też pofantazjować o przyszłości i poszperać nieco w książkach Olgi Tokarczuk.

Araby znowu pod młotek. Środowisko koniarzy pisze do ministra

Araby znowu pod młotek. Środowisko koniarzy pisze do ministra 14 6

Lista arabów na grudniową aukcję na Służewcu, na której jest 10 klaczy ze stadniny w Janowie Podlaskim, wzburzyła środowisko koniarzy. Twierdzą, że znalazły się na niej konie zbyt cenne dla polskiej hodowli.

Nowy dworzec z pierwszą zgodą. To największa przyszłoroczna inwestycja Lublina

Nowy dworzec z pierwszą zgodą. To największa przyszłoroczna inwestycja Lublina 0 14

Wydane zostało już pierwsze z kilku pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy nowego dworca autobusowego między ul. Gazową a Młyńską, który ma być największą z przyszłorocznych inwestycji samorządu Lublina. W projekcie budżetu miasta na rok 2020 prezydent zarezerwował na dworzec prawie 99 mln zł.

Nowi mieszkańcy placu Litewskiego. Największy będzie dąb

Nowi mieszkańcy placu Litewskiego. Największy będzie dąb 1 4

10 nowych drzew, już nieco podrośniętych, będzie zdobić pl. Litewski. Ich sadzenie odbywa się na zlecenie władz miasta, które zostały do tego zobowiązane przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Spotkanie z podróżnikiem Michałem Szczęśniakiem w CK
21 listopada 2019, 18:00

Spotkanie z podróżnikiem Michałem Szczęśniakiem w CK 0 0

W ramach cyklu "Dookoła świata. Spotkania globtroterów" w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Michałem Szczęśniakiem. Wydarzenie zostanie zorganizowane 21 listopada o godz. 18.

Koncert "Muzyka Polska" w DDK Węglin
21 listopada 2019, 18:00

Koncert "Muzyka Polska" w DDK Węglin 0 0

W czwartek, 21 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert "Muzyka Polska" w ramach cyklu "Zawsze klasyka".

X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
22 listopada 2019, 0:00

X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 0 0

Chatka Żaka zaprasza na jubileuszową, dziesiątą edycję Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Wydarzenie odbędzie się już 22 listopada.

Koncert Skubasa w Domu Kultury
23 listopada 2019, 20:00

Koncert Skubasa w Domu Kultury 0 1

Pochodzący z Lublina Skubas po latach przerwy powraca z nowym albumem zaplanowanym na przyszły rok. Zapowiedzią płyty jest singiel "Szklane miesiące", który miał premierę 4 października. Z tej okazji artysta wyrusza w trasę koncertową promującą materiał. Już 23 listopada o godz. 20 Skubas zaśpiewa w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Długi Zakładów Futrzarskich umorzone. Powiat nie odzyskał swoich pieniędzy

Długi Zakładów Futrzarskich umorzone. Powiat nie odzyskał swoich pieniędzy 0 10

Władzom powiatu puławskiego nie udało się wyegzekwować należności od Zakładów Futrzarskich „Kurów”. Dług upadłego przedsiębiorstwa wobec skarbu państwa został umorzony z powodu przedawnienia. Według Regionalnej Izby Obrachunkowej to błąd urzędników.

Świdnik planuje przyszłoroczny budżet. Żłobek dla dzieci, hybryda dla burmistrza

Świdnik planuje przyszłoroczny budżet. Żłobek dla dzieci, hybryda dla burmistrza 19 3

Inwestycje drogowe, pierwszy miejski żłobek i wymiana służbowego samochodu na bardziej ekologiczny i oszczędny. Co jeszcze znalazło się w projekcie budżetu miasta na 2020 rok?

Nie kupisz biletu na pociąg, bo PKP zmienia rozkład jazdy

Nie kupisz biletu na pociąg, bo PKP zmienia rozkład jazdy 21 10

Wstrzymano sprzedaż biletów na wszystkie pociągi PKP Intercity odjeżdżające od 13 do 16 grudnia. Niemożliwy jest też zakup biletów na wiele połączeń po 16 grudnia, w tym wszystkie kursy z naszego regionu

Pokłócili się o kobietę. Jeden z mężczyzn wyciągnął nóż

Pokłócili się o kobietę. Jeden z mężczyzn wyciągnął nóż 0 4

22–latek z powiatu janowskiego ugodził nożem drugiego mężczyznę w trakcie bójki. Trafił on do policyjnego aresztu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!