Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2011 r.
20:48
Edytuj ten wpis

Rząd stawia na Lublin. Ma być najszybciej rozrastającym się miastem w Polsce

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 67 A A
W 2030 roku Polska będzie krajem nowoczesnym, bezpiecznym i dobrze zarządzanym. A dalszy rozwój zagw
W 2030 roku Polska będzie krajem nowoczesnym, bezpiecznym i dobrze zarządzanym. A dalszy rozwój zagw

Autostrada do Warszawy i ekspresówki do Rzeszowa i Białegostoku. Do tego szybkie pociągi i lotnicze połączenia z całym światem. Za 20 lat Lublin będzie jedną z lokomotyw rozwoju naszego kraju. Takie plany ma rząd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według przyjętej kilka dni temu przez polski rząd "Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030”, rozwój naszego kraju będzie się opierał na sieci dziesięciu regionalnych stolic. Wśród nich też Lublin, jako jedyny reprezentant Polski wschodniej.

Jaką przyszłość przewidują rządowi eksperci? Wspaniałą. W 2030 roku Polska będzie krajem nowoczesnym, bezpiecznym i dobrze zarządzanym. A dalszy rozwój zagwarantuje sieć metropolii powiązanych gospodarczo.

Obok Rzeszowa i Białegostoku, stolica naszego województwa będzie najszybciej rozrastającym się miastem w Polsce. Świetnie skomunikowana z resztą Polski i świata będzie miejscem, gdzie będą napływać mieszkańcy z najbardziej zaniedbanych miast i wsi regionu.

Dobre połączenie z Warszawą zapewni autostrada, która do 2030 roku zastąpi drogę ekspresową. Ekspresówką dotrzemy też do Rzeszowa (już od 2020 roku) i Białegostoku. Z lotniska w Świdniku będziemy latać po kraju i za granicę. A po wyremontowanych torach koleją do Warszawy czy Kijowa dojedziemy z prędkością 120–160 km/godz.

Z dotowanych przez UE inwestycji, głównie w ochronę zdrowia i edukację, skorzystają również Biała Podlaska, Chełm i Zamość. Rozwijać będzie się współpraca przygranicznych miast, jak Terespol i Brześć.

Ale przed nami jeszcze daleka droga. Według ostatnich badań Głównego Urzędu Statystycznego, takie województwa jak opolskie, lubelskie, świętokrzyskie i kujawsko-pomorskie coraz bardziej biednieją. W Lubelskiem dochód gospodarstw domowych jest o wiele niższy od średniej krajowej – 18 117 zł na jednego mieszkańca (w stołecznym to 29,5 tys. zł). Daje nam to 15 miejsce w kraju. Gorzej jest tylko w podkarpackiem.

– Macie słabszą infrastrukturę i brakuje wam najbardziej rozwojowych gałęzi przemysłu, jak teleinformatyka czy nowe technologie. Rolnictwo nie jest dziś motorem rozwoju, w Unii do niego się dopłaca – tłumaczy Witold Michałek, ekspert gospodarczy Business Centre Club.

W "Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030” znajdziemy też listę gotowych rozwiązań, które mogłyby uzdrowić nasz region. Podobnie mówią eksperci. Maciej Maniecki, prezes Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny – wylicza m. in. dbałość o inwestycje drogowe i budowę lotniska pod Świdnikiem.

– Wciąż odczuwamy efekty zapóźnień inwestycyjnych i infrastrukturalnych. Nie martwię się nimi, bo widzę jaskółkę nadziei. Po raz pierwszy dla władz Lublina i województwa sprawy gospodarcze są najważniejsze. Mam nadzieję, że efekty dzisiejszych działań poczujemy już za 2–3 lata – mówi Maniecki.

Eksperci podkreślają też, że nasz region powinien jeszcze skuteczniej walczyć o unijne dotacje i sensownie je wykorzystywać. – Pieniądze z nowego budżetu UE będą koncentrowane na przedsięwzięciach, które pobudzą rozwój województwa. Wcześniej były rozproszone, wydawane głównie na podnoszenie standardu życia, a nie na inwestycje – dodaje Maniecki.

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 18:51
0
[quote name='Karr' timestamp='1324404226' post='573249']
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba będzie jechać tak daleko bo to strata kilometrów ,poza tym w rzesówku terminal jest tragiczny do blaszaka dobudówka ,,wielkie G,,),poza tym rzesówek czy te kielce nigdy nie dościgną Lublina w kulturze ,poza tym Lublin ma zaraz po Krakowie najpiękniejsze stare miasto ,aż 3 Znaki Dziedzictwa Europejskiego ,i miano 1go z 7miu Cudów Polski( Kaplica Trójcy Św.) Więc zanim napiszesz że to miasto jest zadupiem ,świadczy to o tym że jesteś zajebiście niedowartościowaną osobą ,rozejrzyj się i pomyśl zanim palniesz jakąś głupotę po złości...
[/quote]

Kozi Gród z koziołka matołka w całej Polsce słynie, a zaścianek był,jest i będzie.Wyliczanka i samozadowolenie przynosi pokrzepienie,niech tak zostanie i niech tak będzie,bo kto zajebiście przez telefon robiony zawsze wyższością jest umatołkowiony.
[quote name='Karr' timestamp='1324404226' post='573249']
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba bę... rozwiń
Avatar
Karr / 20 grudnia 2011 o 19:03
0
[quote name='Madzia' timestamp='1324291374' post='572564']
Hahahaaa, alem się uśmiała:))). Rzeszów już dawno się rozwija, nawet Kielce biją na głowę Lublin...z czym do ludzi?Owszem było by pięknie, gdyby tak się stało, ale w Lublinie nie ma nikogo we władzach, komu by na tym na parwdę zależało...obawiam się, że zawsze będziemy zaściankiem na kresach....
[/quote]
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba będzie jechać tak daleko bo to strata kilometrów ,poza tym w rzesówku terminal jest tragiczny do blaszaka dobudówka ,,wielkie G,,),poza tym rzesówek czy te kielce nigdy nie dościgną Lublina w kulturze ,poza tym Lublin ma zaraz po Krakowie najpiękniejsze stare miasto ,aż 3 Znaki Dziedzictwa Europejskiego ,i miano 1go z 7miu Cudów Polski( Kaplica Trójcy Św.) Więc zanim napiszesz że to miasto jest zadupiem ,świadczy to o tym że jesteś zajebiście niedowartościowaną osobą ,rozejrzyj się i pomyśl zanim palniesz jakąś głupotę po złości...
[quote name='Madzia' timestamp='1324291374' post='572564']
Hahahaaa, alem się uśmiała:))). Rzeszów już dawno się rozwija, nawet Kielce biją na głowę Lublin...z czym do ludzi?Owszem było by pięknie, gdyby tak się stało, ale w Lublinie nie ma nikogo we władzach, komu by na tym na parwdę zależało...obawiam się, że zawsze będziemy zaściankiem na kresach....
[/quote]
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba prze... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 12:39
0
[quote name='Janek' timestamp='1324371420' post='573033']
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
[/quote]

Obwodnica Kocka na S-19 nie była pilną potrzebą na którą wydano 223 mil.zł.Nie myślą racjonalnie i w/g potrzeb pilnych a mianowicie:droga S-12 do Dorohuska to jest pilniejsza natychmiastowa potrzeba niż S-17 w kierunku Hrebennego.Po urochumieniu przjścia Dołhobyczowie dopiero zacznie się dramat i to dla Chełma,ale prawda jest taka,że się liczą układy i interesy władz wojewódzkich zmierzających do zaorania Chełma.Taką politykę prowadzą od ostatnio przeprowadzonej reformy administracyjnej państwa i wiele przkładów jest na to zjawisko.
[quote name='Janek' timestamp='1324371420' post='573033']
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
[/quote]

Obwodnica Kocka na S-19 nie była pilną potrzebą na którą wydano 223 mil.zł.Nie myślą racjonalnie i w/g potrzeb pilnych a mianowicie:droga S-12 do Dorohuska to jest pilniejsza natychmiastowa potrzeba niż S-17 w kierunku Hrebennego.Po urochumieniu przjścia Dołhobyczowie dopiero zacznie się dramat i to dla Chełma,ale prawda... rozwiń
Avatar
lukas / 20 grudnia 2011 o 10:05
0
każde miasto pewnie jest "nadzieją rządu"
Avatar
Janek / 20 grudnia 2011 o 09:57
0
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
Avatar
ela / 20 grudnia 2011 o 04:52
0
znaczy która liga ?? Rzeszów, Kielce są lepsze czy gorsze bo mi się wydaje, że jesteśmy w tej samej lidze i nie zmieni tego fakt, że ty czujesz inaczej ....


[quote name='Wschód' timestamp='1324300641' post='572657']
z siebie się śmiejesz i swojego umysłowego zaścianka
Kielce i Rzeszów to nie ta liga co Lublin

w art. nie wierzę tak jak we wszystkie obietnice PO ale znam wartość Lublina, a ta jest bardzo duża
[/quote]
Avatar
ktos / 19 grudnia 2011 o 22:49
0
Nie wiem kto to wogule mówił ze pojedziemy droga ekspresowa w 2012 to przede wszystkim bzdury i wogule ten cały rzad to tez jedna wielka porażka. Jak nie będzie więcej śmiałków którzy nie rozpier***ą Bronka Tuska tych jołopów i deb***i i cały PO to na pewno nic się nie poprawi tylko pogorszy!!!
Avatar
Łukasz / 19 grudnia 2011 o 20:24
0
Cztery lata temu słyszałem, że "do EURO" pojedziemy drogą ekspresową do Warszawy i Rzeszowa - i co z tych obietnic zostało zrealizowane? Jedynie kawałek drogi do Warszawy powstanie za dwa lata.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 19:05
0
[quote name='.' timestamp='1324311537' post='572737']
To stało się nudne i nikogo nie obchodzi,tylko domorosłych teoretyków i tych co szukają dziury w całym.
[/quote]

Prawda zawsze boli tak długo, dopóki z kłamstwa człowiek się nie wyzwoli.Lepiej pomyśl i spójrz faraońskiej propagandzie w oczy.
Avatar
Iwo / 19 grudnia 2011 o 19:01
0
[quote name='Gość' timestamp='1324312115' post='572741']
Przecież JOANNA poszła w ministry,to może coś w końcu zadziała.
[/quote]
Ta, Wy tylko caly czas czekacie jak ktos,cos za Was zalatwi. Teraz padlo na Pania Joanne.Zenada!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 18:51
0
[quote name='Karr' timestamp='1324404226' post='573249']
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba będzie jechać tak daleko bo to strata kilometrów ,poza tym w rzesówku terminal jest tragiczny do blaszaka dobudówka ,,wielkie G,,),poza tym rzesówek czy te kielce nigdy nie dościgną Lublina w kulturze ,poza tym Lublin ma zaraz po Krakowie najpiękniejsze stare miasto ,aż 3 Znaki Dziedzictwa Europejskiego ,i miano 1go z 7miu Cudów Polski( Kaplica Trójcy Św.) Więc zanim napiszesz że to miasto jest zadupiem ,świadczy to o tym że jesteś zajebiście niedowartościowaną osobą ,rozejrzyj się i pomyśl zanim palniesz jakąś głupotę po złości...
[/quote]

Kozi Gród z koziołka matołka w całej Polsce słynie, a zaścianek był,jest i będzie.Wyliczanka i samozadowolenie przynosi pokrzepienie,niech tak zostanie i niech tak będzie,bo kto zajebiście przez telefon robiony zawsze wyższością jest umatołkowiony.
[quote name='Karr' timestamp='1324404226' post='573249']
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba bę... rozwiń
Avatar
Karr / 20 grudnia 2011 o 19:03
0
[quote name='Madzia' timestamp='1324291374' post='572564']
Hahahaaa, alem się uśmiała:))). Rzeszów już dawno się rozwija, nawet Kielce biją na głowę Lublin...z czym do ludzi?Owszem było by pięknie, gdyby tak się stało, ale w Lublinie nie ma nikogo we władzach, komu by na tym na parwdę zależało...obawiam się, że zawsze będziemy zaściankiem na kresach....
[/quote]
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba przez telefon cię robili.Zobacz ile się zmieniło i non stop się zmienia ,obwodnica,powiększenie Lubelskich Targów Międzynarodowych (przez co będą 3 targami co do wielkości w kraju),nowe budynki i biblioteki uczelni,nowe drogi i remonty,stadion,galerie,expresówka,nowe baseny ,lotnisko (na szczęście to rzesówka nie trzeba będzie jechać tak daleko bo to strata kilometrów ,poza tym w rzesówku terminal jest tragiczny do blaszaka dobudówka ,,wielkie G,,),poza tym rzesówek czy te kielce nigdy nie dościgną Lublina w kulturze ,poza tym Lublin ma zaraz po Krakowie najpiękniejsze stare miasto ,aż 3 Znaki Dziedzictwa Europejskiego ,i miano 1go z 7miu Cudów Polski( Kaplica Trójcy Św.) Więc zanim napiszesz że to miasto jest zadupiem ,świadczy to o tym że jesteś zajebiście niedowartościowaną osobą ,rozejrzyj się i pomyśl zanim palniesz jakąś głupotę po złości...
[quote name='Madzia' timestamp='1324291374' post='572564']
Hahahaaa, alem się uśmiała:))). Rzeszów już dawno się rozwija, nawet Kielce biją na głowę Lublin...z czym do ludzi?Owszem było by pięknie, gdyby tak się stało, ale w Lublinie nie ma nikogo we władzach, komu by na tym na parwdę zależało...obawiam się, że zawsze będziemy zaściankiem na kresach....
[/quote]
Hehe nie bądź żałosny i prymitywny ,bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ty porównujesz Kielce czy Rzeszów do Lublina ??hahahaha ,to chyba prze... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 12:39
0
[quote name='Janek' timestamp='1324371420' post='573033']
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
[/quote]

Obwodnica Kocka na S-19 nie była pilną potrzebą na którą wydano 223 mil.zł.Nie myślą racjonalnie i w/g potrzeb pilnych a mianowicie:droga S-12 do Dorohuska to jest pilniejsza natychmiastowa potrzeba niż S-17 w kierunku Hrebennego.Po urochumieniu przjścia Dołhobyczowie dopiero zacznie się dramat i to dla Chełma,ale prawda jest taka,że się liczą układy i interesy władz wojewódzkich zmierzających do zaorania Chełma.Taką politykę prowadzą od ostatnio przeprowadzonej reformy administracyjnej państwa i wiele przkładów jest na to zjawisko.
[quote name='Janek' timestamp='1324371420' post='573033']
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
[/quote]

Obwodnica Kocka na S-19 nie była pilną potrzebą na którą wydano 223 mil.zł.Nie myślą racjonalnie i w/g potrzeb pilnych a mianowicie:droga S-12 do Dorohuska to jest pilniejsza natychmiastowa potrzeba niż S-17 w kierunku Hrebennego.Po urochumieniu przjścia Dołhobyczowie dopiero zacznie się dramat i to dla Chełma,ale prawda... rozwiń
Avatar
lukas / 20 grudnia 2011 o 10:05
0
każde miasto pewnie jest "nadzieją rządu"
Avatar
Janek / 20 grudnia 2011 o 09:57
0
nie wolno zapominać o S-12, która jest byc może jeszcze ważniejsza od S-19, no i ekspresówka na Kraków/Śląsk
Avatar
ela / 20 grudnia 2011 o 04:52
0
znaczy która liga ?? Rzeszów, Kielce są lepsze czy gorsze bo mi się wydaje, że jesteśmy w tej samej lidze i nie zmieni tego fakt, że ty czujesz inaczej ....


[quote name='Wschód' timestamp='1324300641' post='572657']
z siebie się śmiejesz i swojego umysłowego zaścianka
Kielce i Rzeszów to nie ta liga co Lublin

w art. nie wierzę tak jak we wszystkie obietnice PO ale znam wartość Lublina, a ta jest bardzo duża
[/quote]
Avatar
ktos / 19 grudnia 2011 o 22:49
0
Nie wiem kto to wogule mówił ze pojedziemy droga ekspresowa w 2012 to przede wszystkim bzdury i wogule ten cały rzad to tez jedna wielka porażka. Jak nie będzie więcej śmiałków którzy nie rozpier***ą Bronka Tuska tych jołopów i deb***i i cały PO to na pewno nic się nie poprawi tylko pogorszy!!!
Avatar
Łukasz / 19 grudnia 2011 o 20:24
0
Cztery lata temu słyszałem, że "do EURO" pojedziemy drogą ekspresową do Warszawy i Rzeszowa - i co z tych obietnic zostało zrealizowane? Jedynie kawałek drogi do Warszawy powstanie za dwa lata.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 19:05
0
[quote name='.' timestamp='1324311537' post='572737']
To stało się nudne i nikogo nie obchodzi,tylko domorosłych teoretyków i tych co szukają dziury w całym.
[/quote]

Prawda zawsze boli tak długo, dopóki z kłamstwa człowiek się nie wyzwoli.Lepiej pomyśl i spójrz faraońskiej propagandzie w oczy.
Avatar
Iwo / 19 grudnia 2011 o 19:01
0
[quote name='Gość' timestamp='1324312115' post='572741']
Przecież JOANNA poszła w ministry,to może coś w końcu zadziała.
[/quote]
Ta, Wy tylko caly czas czekacie jak ktos,cos za Was zalatwi. Teraz padlo na Pania Joanne.Zenada!
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 0 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 44-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 17 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!