Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2017 r.
19:41

Rzecznik pacjentów bada sprawę umierającego dziecka

Autor: Zdjęcie autora kp
164 13 A A

Rzecznik Praw Pacjenta bada sprawę rodziców 8-letniego Mateusza, którym lekarka z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie nie pozwoliła zostać przy łóżku umierającego dziecka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W tej sprawie przede wszystkim będę wyjaśniała, czy nie zostało naruszone prawo małego pacjenta do dodatkowej opieki pielęgnacyjnej – opieki, która nie polega na udzielaniu świadczeń zdrowotnych. Taka opieka nad dzieckiem-pacjentem może być sprawowana właśnie przez rodzica – zaznacza Krystyna Kozłowska, p.o. Rzecznika Praw Pacjenta.

Dodaje, że w tym przypadku nie chodzi tylko o przepisy prawa. – Chodzi też o zrozumienie sytuacji rodzica, którego dziecko jest w stanie terminalnym. Stres i emocje towarzyszące rodzicom w takiej sytuacji są niezwykle silne. Dla pani Anny, matki chłopca, każda chwila z synem to z pewnością niezwykle cenny czas – mówi Kozłowska.

O tej sprawie pisaliśmy w środę. Rodzice Mateusza spędzili całą noc w samochodzie, bo lekarka z oddziału intensywnej terapii nie pozwoliła im zostać przy łóżku chłopca. Ośmiolatek ma nowotwór mózgu. Nie ma szansy na poprawę jego stanu zdrowia, jest nieprzytomny, wymaga oddechu respiratorowego. – Nasz synek może w każdej chwili umrzeć. Powinniśmy mieć możliwość być z nim do ostatniej chwili – mówiła Anna Baczkowska, mama chłopca.

Jak relacjonowała kobieta, dopiero następnego dnia, po rozmowie z ordynatorem, kiedy rodzice nagłośnili już tę sprawę, okazało się, że mogli cały czas być na oddziale. Kiedy stan dziecka pogarsza się, lekarze od razu informują o tym rodziców, żeby był czas na pożegnanie. – Nikt nam wcześniej tego nie powiedział. Baliśmy się, że po prostu nie zdążymy – podkreślała pani Anna.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubl / 10 marca 2017 o 15:37
0
ludzie nie macie pojęccia po co jest oiom a komentujecie, zatrudnicie się tam albo pojdzie jak wolontariusze - to po godzinie s***icie ... z drugiej strony to też niezrozumiałe czemu pacjent, który powinnien być w jakiejś formie hospicjum tam leży, w hospicjum rodzina by miala lepsze warunki, żeby się pożegnać i siedzieć non stop przy dziecki i by do gazet nie musiała chodzić, bo od tego są hospicja oiom jest zupełnie od czegoś innego  i też nie chciałabym żeby jakaś obca kobieta się przyglądała jak np. ratują moje dziecko na tym oddziale 
Avatar
Karol / 10 marca 2017 o 13:38
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
niestety brak empatii to norma w tym szpitalu, byłam dwukrotnie na SOR to masakra, robię wszystko co w mojej mocy aby tam nie jeździć
No cóż, jeśli mylisz szpital z przychodnią rejonową, jak zresztą wielu innych, równie przebiegłych, to czemu się dziwisz? 
Avatar
Pikolo / 10 marca 2017 o 13:35
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Co za koszmarny szpital :(((
Koszmarny szpital, bo jakieś zasady, jakiś regulamin? A może to odwiedzający są koszmarni?? JA, JA, JA... I tylko moje potrzeby i zachcianki :( 
Avatar
Biko / 10 marca 2017 o 13:33
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ta lekarka  dzisiaj powinna rejestrować się w biurze pracy zawód lekarza ją przerasta szkoda biednych dzieci to skandal  może dla tej lekarki  jest wolny etat w biedronce  może w gastronomi
Chyba ci odebrało rozum! I tyle w temacie.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Apel do lekarzy - trochę serca, zrozumienia i empatii. Dla Was to praca, dla rodzin dramat. Zwykłe ludzkie odruchy bardziej pomogą niż przestrzeganie zasad. A propos zasad reżimu sanitarnego - dlaczego salowe tym samym mopem myją toalety, sale i korytarze, wynoszą baseny itp. a później podają jedzenie? Czy aby na pewno jest to zgodne z zasadami higieny? Czy ktoś widział salową myjącą i dezynfekującą ręce? Wiecie co kiedyś usłyszałam - że tego nie robią, bo preparaty do dezynfekcji bardzo wysuszają skórę. Więc lepiej założyć rękawiczki i w jednych robić wszystko. I tu pojawia się odpowiedź skąd tyle infekcji szpitalnych. Bez komentarza....
Apel do lekarzy - trochę serca, zrozumienia i empatii. Dla Was to praca, dla rodzin dramat. Zwykłe ludzkie odruchy bardziej pomogą niż przestrzeganie zasad. A propos zasad reżimu sanitarnego - dlaczego salowe tym samym mopem myją toalety, sale i korytarze, wynoszą baseny itp. a później podają jedzenie? Czy aby na pewno jest to zgodne z zasadami higieny? Czy ktoś widział salową myjącą i dezynfekującą ręce? Wiecie co kiedyś usłyszałam - że tego nie robią, bo preparaty do dezynfekcji bardzo wysuszają skórę. Więc lepiej założyć rękawiczki i w jednych robić wszystko. I tu pojawia się odpowiedź skąd tyle infekcji szpitalnych. Bez komentarza....
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
I pięknie, tylko to nie zmienia faktu, że przebywanie rodziny na OIOM-e przez całą dobę jest brew normom, zasadom  i nawet potrzebom. I tyle.
rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 13:27
0
Przebywanie na OIOM-ie odwiedzających przez całą dobę jest ze wszelkich miar wbrew wszelkim normom! OIOM to OIOM, trzeba to sobie uświadomić i nie pisać durnot. Są OIOM-y, na których W OGÓLE nie ma odwiedzin! A jeśli rodzina chce być z chorym przez cały czas, w dzień i w nocy, może go sobie wziąć do domu lub hospicjum. A na szpitalnym OIOM-ie jest to NIEDOPUSZCZALNE!!!!! I nic tu nie ma do rzeczy żadna empatia czy jej brak. Nie szalejcie, bo nie macie racji.
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 09:55
0
niestety brak empatii to norma w tym szpitalu, byłam dwukrotnie na SOR to masakra, robię wszystko co w mojej mocy aby tam nie jeździć
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 09:15
0
Apel do lekarzy - trochę serca, zrozumienia i empatii. Dla Was to praca, dla rodzin dramat. Zwykłe ludzkie odruchy bardziej pomogą niż przestrzeganie zasad. A propos zasad reżimu sanitarnego - dlaczego salowe tym samym mopem myją toalety, sale i korytarze, wynoszą baseny itp. a później podają jedzenie? Czy aby na pewno jest to zgodne z zasadami higieny? Czy ktoś widział salową myjącą i dezynfekującą ręce? Wiecie co kiedyś usłyszałam - że tego nie robią, bo preparaty do dezynfekcji bardzo wysuszają skórę. Więc lepiej założyć rękawiczki i w jednych robić wszystko. I tu pojawia się odpowiedź skąd tyle infekcji szpitalnych. Bez komentarza....
Apel do lekarzy - trochę serca, zrozumienia i empatii. Dla Was to praca, dla rodzin dramat. Zwykłe ludzkie odruchy bardziej pomogą niż przestrzeganie zasad. A propos zasad reżimu sanitarnego - dlaczego salowe tym samym mopem myją toalety, sale i korytarze, wynoszą baseny itp. a później podają jedzenie? Czy aby na pewno jest to zgodne z zasadami higieny? Czy ktoś widział salową myjącą i dezynfekującą ręce? Wiecie co kiedyś usłyszałam - że tego nie robią, bo preparaty do dezynfekcji bardzo wysuszają skórę. Więc lepiej założyć rękawiczki i w je... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 09:03
0
Podajcie imię i nazwisko : lekarki : aby inni rodzice mogli ją omijać z daleka
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 08:44
0
Na miejscu tej konowałki spimpalałbym z całą rodziną gdzieś... chyba na Kamczatkę...
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 07:34
0
Ta lekarka dzisiaj powinna rejestrować się w biurze pracy zawód lekarza ją przerasta szkoda biednych dzieci to skandal może dla tej lekarki jest wolny etat w biedronce może w gastronomi
Avatar
lubl / 10 marca 2017 o 15:37
0
ludzie nie macie pojęccia po co jest oiom a komentujecie, zatrudnicie się tam albo pojdzie jak wolontariusze - to po godzinie s***icie ... z drugiej strony to też niezrozumiałe czemu pacjent, który powinnien być w jakiejś formie hospicjum tam leży, w hospicjum rodzina by miala lepsze warunki, żeby się pożegnać i siedzieć non stop przy dziecki i by do gazet nie musiała chodzić, bo od tego są hospicja oiom jest zupełnie od czegoś innego  i też nie chciałabym żeby jakaś obca kobieta się przyglądała jak np. ratują moje dziecko na tym oddziale 
Avatar
Karol / 10 marca 2017 o 13:38
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
niestety brak empatii to norma w tym szpitalu, byłam dwukrotnie na SOR to masakra, robię wszystko co w mojej mocy aby tam nie jeździć
No cóż, jeśli mylisz szpital z przychodnią rejonową, jak zresztą wielu innych, równie przebiegłych, to czemu się dziwisz? 
Avatar
Pikolo / 10 marca 2017 o 13:35
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Co za koszmarny szpital :(((
Koszmarny szpital, bo jakieś zasady, jakiś regulamin? A może to odwiedzający są koszmarni?? JA, JA, JA... I tylko moje potrzeby i zachcianki :( 
Avatar
Biko / 10 marca 2017 o 13:33
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ta lekarka  dzisiaj powinna rejestrować się w biurze pracy zawód lekarza ją przerasta szkoda biednych dzieci to skandal  może dla tej lekarki  jest wolny etat w biedronce  może w gastronomi
Chyba ci odebrało rozum! I tyle w temacie.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Apel do lekarzy - trochę serca, zrozumienia i empatii. Dla Was to praca, dla rodzin dramat. Zwykłe ludzkie odruchy bardziej pomogą niż przestrzeganie zasad. A propos zasad reżimu sanitarnego - dlaczego salowe tym samym mopem myją toalety, sale i korytarze, wynoszą baseny itp. a później podają jedzenie? Czy aby na pewno jest to zgodne z zasadami higieny? Czy ktoś widział salową myjącą i dezynfekującą ręce? Wiecie co kiedyś usłyszałam - że tego nie robią, bo preparaty do dezynfekcji bardzo wysuszają skórę. Więc lepiej założyć rękawiczki i w jednych robić wszystko. I tu pojawia się odpowiedź skąd tyle infekcji szpitalnych. Bez komentarza....
Apel do lekarzy - trochę serca, zrozumienia i empatii. Dla Was to praca, dla rodzin dramat. Zwykłe ludzkie odruchy bardziej pomogą niż przestrzeganie zasad. A propos zasad reżimu sanitarnego - dlaczego salowe tym samym mopem myją toalety, sale i korytarze, wynoszą baseny itp. a później podają jedzenie? Czy aby na pewno jest to zgodne z zasadami higieny? Czy ktoś widział salową myjącą i dezynfekującą ręce? Wiecie co kiedyś usłyszałam - że tego nie robią, bo preparaty do dezynfekcji bardzo wysuszają skórę. Więc lepiej założyć rękawiczki i w jednych robić wszystko. I tu pojawia się odpowiedź skąd tyle infekcji szpitalnych. Bez komentarza....
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
I pięknie, tylko to nie zmienia faktu, że przebywanie rodziny na OIOM-e przez całą dobę jest brew normom, zasadom  i nawet potrzebom. I tyle.
rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 13:27
0
Przebywanie na OIOM-ie odwiedzających przez całą dobę jest ze wszelkich miar wbrew wszelkim normom! OIOM to OIOM, trzeba to sobie uświadomić i nie pisać durnot. Są OIOM-y, na których W OGÓLE nie ma odwiedzin! A jeśli rodzina chce być z chorym przez cały czas, w dzień i w nocy, może go sobie wziąć do domu lub hospicjum. A na szpitalnym OIOM-ie jest to NIEDOPUSZCZALNE!!!!! I nic tu nie ma do rzeczy żadna empatia czy jej brak. Nie szalejcie, bo nie macie racji.
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 09:55
0
niestety brak empatii to norma w tym szpitalu, byłam dwukrotnie na SOR to masakra, robię wszystko co w mojej mocy aby tam nie jeździć
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 09:15
0
Apel do lekarzy - trochę serca, zrozumienia i empatii. Dla Was to praca, dla rodzin dramat. Zwykłe ludzkie odruchy bardziej pomogą niż przestrzeganie zasad. A propos zasad reżimu sanitarnego - dlaczego salowe tym samym mopem myją toalety, sale i korytarze, wynoszą baseny itp. a później podają jedzenie? Czy aby na pewno jest to zgodne z zasadami higieny? Czy ktoś widział salową myjącą i dezynfekującą ręce? Wiecie co kiedyś usłyszałam - że tego nie robią, bo preparaty do dezynfekcji bardzo wysuszają skórę. Więc lepiej założyć rękawiczki i w jednych robić wszystko. I tu pojawia się odpowiedź skąd tyle infekcji szpitalnych. Bez komentarza....
Apel do lekarzy - trochę serca, zrozumienia i empatii. Dla Was to praca, dla rodzin dramat. Zwykłe ludzkie odruchy bardziej pomogą niż przestrzeganie zasad. A propos zasad reżimu sanitarnego - dlaczego salowe tym samym mopem myją toalety, sale i korytarze, wynoszą baseny itp. a później podają jedzenie? Czy aby na pewno jest to zgodne z zasadami higieny? Czy ktoś widział salową myjącą i dezynfekującą ręce? Wiecie co kiedyś usłyszałam - że tego nie robią, bo preparaty do dezynfekcji bardzo wysuszają skórę. Więc lepiej założyć rękawiczki i w je... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 09:03
0
Podajcie imię i nazwisko : lekarki : aby inni rodzice mogli ją omijać z daleka
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 08:44
0
Na miejscu tej konowałki spimpalałbym z całą rodziną gdzieś... chyba na Kamczatkę...
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 07:34
0
Ta lekarka dzisiaj powinna rejestrować się w biurze pracy zawód lekarza ją przerasta szkoda biednych dzieci to skandal może dla tej lekarki jest wolny etat w biedronce może w gastronomi
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 29 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!