Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2009 r.
16:51
Edytuj ten wpis

Sąd: Biedronka wyzyskiwała swoich pracowników

Autor: Zdjęcie autora (dj)
0 20 A A

Pracownicy sklepów Biedronka byli dręczeni przez pracodawcę i zmuszani do pracy ponad siły. Udowodniło to przed lubelskim sądem Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Wielkie Sieci Handlowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Prawdą jest, że w sklepach tej sieci pracownicy musieli pracować po kilkanaście godzin, nie płacono im za nadgodziny, musieli ciągnąć palety, na których była niemal tona towaru - wyliczała we wtorek sędzia Danuta Mietlicka, z Sądu Apelacyjnego w Lublinie

Łamanie praw pracowniczych zarzucało właścicielowi Biedronek Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Wielkie Sieci Handlowe. W wywiadach prasowych i programach telewizyjnych twierdziło nawet, ze powodu zmuszania do zbyt ciężkiej pracy, zmarła pracownica sklepu w Ustce.

Właściciel Biedronek - firma Jeronimo Martins Dystrybucja S.A., - wytoczyła stowarzyszeniu proces. Zarzucała mu naruszenie dobrego imienia firmy. Domagała się przeprosin w gazetach i 100 tys. zł na lubelską Caritas.

- Na ujawnianie prawdy odpowiedzieli serią ogłoszeń w prasie, które nas szkalowały oraz procesami - mówi Edward Gollent, prezes stowarzyszenia. - Chcieli doprowadzić do tego, żeby nam się odechciało z nimi walczyć. Przed sądem dowiedliśmy, że mówimy prawdę.

Najpierw lubelski Sąd Okręgowy przyznał, ze niemal wszystkie zarzuty stowarzyszenia są prawdziwe. We wtorek Sąd Apelacyjny w Lublinie oddalił apelację od tego wyroku właścicieli Biedronek. Uznał, że w sklepach nie tylko źle traktowano pracowników ale nieuczciwie obchodzono się z dostawcami.
Prezes Gollent przyznaje, że po upublicznieniu przez stowarzyszenie nieprawidłowości, w Biedronkach wiele zmieniło się na lepsze.

- Moja sprawa z Biedronką skończyła się ugodą - mówi jedna z byłych pracownic sklepu, która nie pracuje tam od dwóch lat. - Z tego co widzę to teraz pracuje się tam lżej. W sklepie są już wózki mechaniczne.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 r. o 00:45
0
nic sie nie zmienilo na lepsze
Avatar
beata / 22 stycznia 2012 r. o 18:56
0
zgadzam sie z toba trzy osoby na duzym obiekcie gdzie na moim osiedlu jest sklep samoobslogowy mały to sa cztery osoby na zmianie a w biedronce musisz jeszcze pilnowac złodzieji bo ochrony niema od otwarcia do zamknioecia sklepu potem pretesje jak zle wyjdzie inwentura
Avatar
beata / 22 stycznia 2012 r. o 18:49
0
[quote name='monika' timestamp='1312748354' post='511912']
[color="#8B0000"][size="6"][/size][/color]ja tez pracuje w biedronce juz 5 lat jest ciezko jak cholera.nie a czasu nawet na przerwe ktora ponoc nam przysluguje.nie pracujey tylko tyramy,jak woly i zadnego dobrego slowa.pokazesz ze potrafisz pracowac masz juz przesrane.tracimy zdrowie ,cierpimy z bolu .a ich procedury w d*** niech sobie wsadza...dzwigac przy rejonie nie wolno,ale dostawe w nocy widlakiem mozesz nikt tego przeciez nie widzi ,produktywnosc to kolejna sprawa .towaru na magazynie ze sie ysz nie przecisnie ,ale masz czlowieku upchac,przerzucasz cale palety zeby oproznic magazyn .co za barany ustalaja dostawy ????????siedza za biurkami ,procedurami rzucaja ,nie maja pojecia o pracy w biedronce ,przyszedl by jeden z drugim chociaz na jedna dniowke kiedy jest nas troje ,promocja ,sklep pelen ludzi ,syf na sklepie ,a ty se palcem nie mozesz trafic.
[/quote]
[quote name='monika' timestamp='1312748354' post='511912']
[color="#8B0000"][size="6"][/size][/color]ja tez pracuje w biedronce juz 5 lat jest ciezko jak cholera.nie a czasu nawet na przerwe ktora ponoc nam przysluguje.nie pracujey tylko tyramy,jak woly i zadnego dobrego slowa.pokazesz ze potrafisz pracowac masz juz przesrane.tracimy zdrowie ,cierpimy z bolu .a ich procedury w d*** niech sobie wsadza...dzwigac przy rejonie nie wolno,ale dostawe w nocy widlakiem mozesz nikt te... rozwiń
Avatar
Aneta / 6 września 2011 r. o 16:32
0
..dodam jeszcze ze chodzi o Biedronke przy ul.Stalmacha
... na stronie Biedronki o nas: pisze slowo
ODPOWIEDZIALNOSC iii.....pod spodem:
W BIEDRONCE JEST NAJWAZNIEJSZA DBALOSC
O PRACOWNIKA
to co tam wyprawiaja te tzw. smiechu warte kierowniczki z pracownikami to jest czysty MOBBING !!
..dodam jeszcze ze chodzi o Biedronke przy ul.Stalmacha
... na stronie Biedronki o nas: pisze slowo
ODPOWIEDZIALNOSC iii.....pod spodem:
W BIEDRONCE JEST NAJWAZNIEJSZA DBALOSC
O PRACOWNIKA
to co tam wyprawiaja te tzw. smiechu warte kierowniczki z pracownikami to jest czysty MOBBING !! rozwiń
Avatar
Aneta / 6 września 2011 r. o 15:39
0
Moja znajome pracuja w Lublincu w Biedronce z opowiadan wiem ze pracownice tam sa traktowane jak bydlo leca w ich kierunku takie wyzwiska ze nie jeden by zdebial i to czasami przy klientach ktorzy stoja i kiwia glowami a pracownice ze spuszczonymi glowami i z lzami w oczach boja sie odezwac bo sa nastraszane utrata pracy .Te tzw. Panie kierowniczki sa nazywane Hitlerami a Biedronka ta obozem pracy .Bardzo mi szkoda tych kobiecinek boja sie o te pare groszy ktore moga stracic .Niestety nie ma nikogo kto by tym paniom nosa ukrucil,wstydu nie maja!!!!!
Avatar
monika / 7 sierpnia 2011 r. o 22:19
0
[color="#8B0000"][size="6"][/size][/color]ja tez pracuje w biedronce juz 5 lat jest ciezko jak cholera.nie a czasu nawet na przerwe ktora ponoc nam przysluguje.nie pracujey tylko tyramy,jak woly i zadnego dobrego slowa.pokazesz ze potrafisz pracowac masz juz przesrane.tracimy zdrowie ,cierpimy z bolu .a ich procedury w d*** niech sobie wsadza...dzwigac przy rejonie nie wolno,ale dostawe w nocy widlakiem mozesz nikt tego przeciez nie widzi ,produktywnosc to kolejna sprawa .towaru na magazynie ze sie ysz nie przecisnie ,ale masz czlowieku upchac,przerzucasz cale palety zeby oproznic magazyn .co za barany ustalaja dostawy ????????siedza za biurkami ,procedurami rzucaja ,nie maja pojecia o pracy w biedronce ,przyszedl by jeden z drugim chociaz na jedna dniowke kiedy jest nas troje ,promocja ,sklep pelen ludzi ,syf na sklepie ,a ty se palcem nie mozesz trafic.
[color="#8B0000"][size="6"][/size][/color]ja tez pracuje w biedronce juz 5 lat jest ciezko jak cholera.nie a czasu nawet na przerwe ktora ponoc nam przysluguje.nie pracujey tylko tyramy,jak woly i zadnego dobrego slowa.pokazesz ze potrafisz pracowac masz juz przesrane.tracimy zdrowie ,cierpimy z bolu .a ich procedury w d*** niech sobie wsadza...dzwigac przy rejonie nie wolno,ale dostawe w nocy widlakiem mozesz nikt tego przeciez nie widzi ,produktywnosc to kolejna sprawa .towaru na magazynie ze sie ysz n... rozwiń
Avatar
didi / 18 lipca 2011 r. o 14:32
0
pracuje w biedronce od roku i mam dośc rejon tylko wpada j sie wydziera atmosfera w peacy pod psem zaspie...ol na sklepie ze ludziom kregoslupy siadaja kieronik siedzi w biurze i niby w komputerze cos robi. jeszcze troche i trzeba bedzie mu tam kawke nosic najlepiej jest jak sa urlopy i juz pare razy bylo nas troje na zmianie a mamy 5 kas to jest szkola zycia . nie polecam pracy w biedronce na zdrowie to nikomu nie wyjdzie
Avatar
Donek / 1 kwietnia 2011 r. o 12:12
0
[quote name='ren' timestamp='1301550174' post='456924']
Nadal żle traktuje.Więcej kierowników niż pracowników.Za błędy kierownictwa płacą pracownicy.Straty które są spowodowane nieodpowiedzialną ilością zamawianego towaru,obciążani są pracownicy a nie zamawiający.Jeśli nie ma się znajomości to wszystkie wekendy trzeba pracować na drugą zmianę.Tu się żyje pracą a nie z pracy.Praca tylko dla zdesperowanych lub bardzo samotnych.Wysyłają tajemniczych klientów którzy kradną.Przyjęcie się do sieci Biedronka wiąże się też z pracą do póznych godzin nocnych (12.00) lub całą noc.Tydzień pracy często przekracza 40 godz.a nawet 60 godz.Za uczciwą pracę brak premi.Częste roszady pracowników,nowi nie wytrzymują(już po tygodniu),kto może to skontrolować.Kodeks pracy tu nie istnieje(tylko wewnętrzy kierowniczy),tylko jaki powód miał Rząd żeby go uchwalać.
[/quote]
Od kond pochwaliłem sie ze tom kópóje to takie koleikji ze hej!!!
Donek
[quote name='ren' timestamp='1301550174' post='456924']
Nadal żle traktuje.Więcej kierowników niż pracowników.Za błędy kierownictwa płacą pracownicy.Straty które są spowodowane nieodpowiedzialną ilością zamawianego towaru,obciążani są pracownicy a nie zamawiający.Jeśli nie ma się znajomości to wszystkie wekendy trzeba pracować na drugą zmianę.Tu się żyje pracą a nie z pracy.Praca tylko dla zdesperowanych lub bardzo samotnych.Wysyłają tajemniczych klientów którzy kradną.Przyjęcie się do sieci Biedronka wiąże się ... rozwiń
Avatar
ren / 31 marca 2011 r. o 07:42
0
Nadal żle traktuje.Więcej kierowników niż pracowników.Za błędy kierownictwa płacą pracownicy.Straty które są spowodowane nieodpowiedzialną ilością zamawianego towaru,obciążani są pracownicy a nie zamawiający.Jeśli nie ma się znajomości to wszystkie wekendy trzeba pracować na drugą zmianę.Tu się żyje pracą a nie z pracy.Praca tylko dla zdesperowanych lub bardzo samotnych.Wysyłają tajemniczych klientów którzy kradną.Przyjęcie się do sieci Biedronka wiąże się też z pracą do póznych godzin nocnych (12.00) lub całą noc.Tydzień pracy często przekracza 40 godz.a nawet 60 godz.Za uczciwą pracę brak premi.Częste roszady pracowników,nowi nie wytrzymują(już po tygodniu),kto może to skontrolować.Kodeks pracy tu nie istnieje(tylko wewnętrzy kierowniczy),tylko jaki powód miał Rząd żeby go uchwalać.
Nadal żle traktuje.Więcej kierowników niż pracowników.Za błędy kierownictwa płacą pracownicy.Straty które są spowodowane nieodpowiedzialną ilością zamawianego towaru,obciążani są pracownicy a nie zamawiający.Jeśli nie ma się znajomości to wszystkie wekendy trzeba pracować na drugą zmianę.Tu się żyje pracą a nie z pracy.Praca tylko dla zdesperowanych lub bardzo samotnych.Wysyłają tajemniczych klientów którzy kradną.Przyjęcie się do sieci Biedronka wiąże się też z pracą do póznych godzin nocnych (12.00) lub całą noc.Tydzień pracy często przekr... rozwiń
Avatar
Andrzej / 19 lutego 2011 r. o 20:53
0
po 10 latach pracy w biedronce muszę stwierdzić że pod przykrywką tzw. procedur jest jeszcze większy mobbing niż przed tak zwanym kryzysem (zakupy kontrolowane,gdzie posyła się ZŁODZIEI na UCZCIWYCH pracowników)
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 r. o 00:45
0
nic sie nie zmienilo na lepsze
Avatar
beata / 22 stycznia 2012 r. o 18:56
0
zgadzam sie z toba trzy osoby na duzym obiekcie gdzie na moim osiedlu jest sklep samoobslogowy mały to sa cztery osoby na zmianie a w biedronce musisz jeszcze pilnowac złodzieji bo ochrony niema od otwarcia do zamknioecia sklepu potem pretesje jak zle wyjdzie inwentura
Avatar
beata / 22 stycznia 2012 r. o 18:49
0
[quote name='monika' timestamp='1312748354' post='511912']
[color="#8B0000"][size="6"][/size][/color]ja tez pracuje w biedronce juz 5 lat jest ciezko jak cholera.nie a czasu nawet na przerwe ktora ponoc nam przysluguje.nie pracujey tylko tyramy,jak woly i zadnego dobrego slowa.pokazesz ze potrafisz pracowac masz juz przesrane.tracimy zdrowie ,cierpimy z bolu .a ich procedury w d*** niech sobie wsadza...dzwigac przy rejonie nie wolno,ale dostawe w nocy widlakiem mozesz nikt tego przeciez nie widzi ,produktywnosc to kolejna sprawa .towaru na magazynie ze sie ysz nie przecisnie ,ale masz czlowieku upchac,przerzucasz cale palety zeby oproznic magazyn .co za barany ustalaja dostawy ????????siedza za biurkami ,procedurami rzucaja ,nie maja pojecia o pracy w biedronce ,przyszedl by jeden z drugim chociaz na jedna dniowke kiedy jest nas troje ,promocja ,sklep pelen ludzi ,syf na sklepie ,a ty se palcem nie mozesz trafic.
[/quote]
[quote name='monika' timestamp='1312748354' post='511912']
[color="#8B0000"][size="6"][/size][/color]ja tez pracuje w biedronce juz 5 lat jest ciezko jak cholera.nie a czasu nawet na przerwe ktora ponoc nam przysluguje.nie pracujey tylko tyramy,jak woly i zadnego dobrego slowa.pokazesz ze potrafisz pracowac masz juz przesrane.tracimy zdrowie ,cierpimy z bolu .a ich procedury w d*** niech sobie wsadza...dzwigac przy rejonie nie wolno,ale dostawe w nocy widlakiem mozesz nikt te... rozwiń
Avatar
Aneta / 6 września 2011 r. o 16:32
0
..dodam jeszcze ze chodzi o Biedronke przy ul.Stalmacha
... na stronie Biedronki o nas: pisze slowo
ODPOWIEDZIALNOSC iii.....pod spodem:
W BIEDRONCE JEST NAJWAZNIEJSZA DBALOSC
O PRACOWNIKA
to co tam wyprawiaja te tzw. smiechu warte kierowniczki z pracownikami to jest czysty MOBBING !!
..dodam jeszcze ze chodzi o Biedronke przy ul.Stalmacha
... na stronie Biedronki o nas: pisze slowo
ODPOWIEDZIALNOSC iii.....pod spodem:
W BIEDRONCE JEST NAJWAZNIEJSZA DBALOSC
O PRACOWNIKA
to co tam wyprawiaja te tzw. smiechu warte kierowniczki z pracownikami to jest czysty MOBBING !! rozwiń
Avatar
Aneta / 6 września 2011 r. o 15:39
0
Moja znajome pracuja w Lublincu w Biedronce z opowiadan wiem ze pracownice tam sa traktowane jak bydlo leca w ich kierunku takie wyzwiska ze nie jeden by zdebial i to czasami przy klientach ktorzy stoja i kiwia glowami a pracownice ze spuszczonymi glowami i z lzami w oczach boja sie odezwac bo sa nastraszane utrata pracy .Te tzw. Panie kierowniczki sa nazywane Hitlerami a Biedronka ta obozem pracy .Bardzo mi szkoda tych kobiecinek boja sie o te pare groszy ktore moga stracic .Niestety nie ma nikogo kto by tym paniom nosa ukrucil,wstydu nie maja!!!!!
Avatar
monika / 7 sierpnia 2011 r. o 22:19
0
[color="#8B0000"][size="6"][/size][/color]ja tez pracuje w biedronce juz 5 lat jest ciezko jak cholera.nie a czasu nawet na przerwe ktora ponoc nam przysluguje.nie pracujey tylko tyramy,jak woly i zadnego dobrego slowa.pokazesz ze potrafisz pracowac masz juz przesrane.tracimy zdrowie ,cierpimy z bolu .a ich procedury w d*** niech sobie wsadza...dzwigac przy rejonie nie wolno,ale dostawe w nocy widlakiem mozesz nikt tego przeciez nie widzi ,produktywnosc to kolejna sprawa .towaru na magazynie ze sie ysz nie przecisnie ,ale masz czlowieku upchac,przerzucasz cale palety zeby oproznic magazyn .co za barany ustalaja dostawy ????????siedza za biurkami ,procedurami rzucaja ,nie maja pojecia o pracy w biedronce ,przyszedl by jeden z drugim chociaz na jedna dniowke kiedy jest nas troje ,promocja ,sklep pelen ludzi ,syf na sklepie ,a ty se palcem nie mozesz trafic.
[color="#8B0000"][size="6"][/size][/color]ja tez pracuje w biedronce juz 5 lat jest ciezko jak cholera.nie a czasu nawet na przerwe ktora ponoc nam przysluguje.nie pracujey tylko tyramy,jak woly i zadnego dobrego slowa.pokazesz ze potrafisz pracowac masz juz przesrane.tracimy zdrowie ,cierpimy z bolu .a ich procedury w d*** niech sobie wsadza...dzwigac przy rejonie nie wolno,ale dostawe w nocy widlakiem mozesz nikt tego przeciez nie widzi ,produktywnosc to kolejna sprawa .towaru na magazynie ze sie ysz n... rozwiń
Avatar
didi / 18 lipca 2011 r. o 14:32
0
pracuje w biedronce od roku i mam dośc rejon tylko wpada j sie wydziera atmosfera w peacy pod psem zaspie...ol na sklepie ze ludziom kregoslupy siadaja kieronik siedzi w biurze i niby w komputerze cos robi. jeszcze troche i trzeba bedzie mu tam kawke nosic najlepiej jest jak sa urlopy i juz pare razy bylo nas troje na zmianie a mamy 5 kas to jest szkola zycia . nie polecam pracy w biedronce na zdrowie to nikomu nie wyjdzie
Avatar
Donek / 1 kwietnia 2011 r. o 12:12
0
[quote name='ren' timestamp='1301550174' post='456924']
Nadal żle traktuje.Więcej kierowników niż pracowników.Za błędy kierownictwa płacą pracownicy.Straty które są spowodowane nieodpowiedzialną ilością zamawianego towaru,obciążani są pracownicy a nie zamawiający.Jeśli nie ma się znajomości to wszystkie wekendy trzeba pracować na drugą zmianę.Tu się żyje pracą a nie z pracy.Praca tylko dla zdesperowanych lub bardzo samotnych.Wysyłają tajemniczych klientów którzy kradną.Przyjęcie się do sieci Biedronka wiąże się też z pracą do póznych godzin nocnych (12.00) lub całą noc.Tydzień pracy często przekracza 40 godz.a nawet 60 godz.Za uczciwą pracę brak premi.Częste roszady pracowników,nowi nie wytrzymują(już po tygodniu),kto może to skontrolować.Kodeks pracy tu nie istnieje(tylko wewnętrzy kierowniczy),tylko jaki powód miał Rząd żeby go uchwalać.
[/quote]
Od kond pochwaliłem sie ze tom kópóje to takie koleikji ze hej!!!
Donek
[quote name='ren' timestamp='1301550174' post='456924']
Nadal żle traktuje.Więcej kierowników niż pracowników.Za błędy kierownictwa płacą pracownicy.Straty które są spowodowane nieodpowiedzialną ilością zamawianego towaru,obciążani są pracownicy a nie zamawiający.Jeśli nie ma się znajomości to wszystkie wekendy trzeba pracować na drugą zmianę.Tu się żyje pracą a nie z pracy.Praca tylko dla zdesperowanych lub bardzo samotnych.Wysyłają tajemniczych klientów którzy kradną.Przyjęcie się do sieci Biedronka wiąże się ... rozwiń
Avatar
ren / 31 marca 2011 r. o 07:42
0
Nadal żle traktuje.Więcej kierowników niż pracowników.Za błędy kierownictwa płacą pracownicy.Straty które są spowodowane nieodpowiedzialną ilością zamawianego towaru,obciążani są pracownicy a nie zamawiający.Jeśli nie ma się znajomości to wszystkie wekendy trzeba pracować na drugą zmianę.Tu się żyje pracą a nie z pracy.Praca tylko dla zdesperowanych lub bardzo samotnych.Wysyłają tajemniczych klientów którzy kradną.Przyjęcie się do sieci Biedronka wiąże się też z pracą do póznych godzin nocnych (12.00) lub całą noc.Tydzień pracy często przekracza 40 godz.a nawet 60 godz.Za uczciwą pracę brak premi.Częste roszady pracowników,nowi nie wytrzymują(już po tygodniu),kto może to skontrolować.Kodeks pracy tu nie istnieje(tylko wewnętrzy kierowniczy),tylko jaki powód miał Rząd żeby go uchwalać.
Nadal żle traktuje.Więcej kierowników niż pracowników.Za błędy kierownictwa płacą pracownicy.Straty które są spowodowane nieodpowiedzialną ilością zamawianego towaru,obciążani są pracownicy a nie zamawiający.Jeśli nie ma się znajomości to wszystkie wekendy trzeba pracować na drugą zmianę.Tu się żyje pracą a nie z pracy.Praca tylko dla zdesperowanych lub bardzo samotnych.Wysyłają tajemniczych klientów którzy kradną.Przyjęcie się do sieci Biedronka wiąże się też z pracą do póznych godzin nocnych (12.00) lub całą noc.Tydzień pracy często przekr... rozwiń
Avatar
Andrzej / 19 lutego 2011 r. o 20:53
0
po 10 latach pracy w biedronce muszę stwierdzić że pod przykrywką tzw. procedur jest jeszcze większy mobbing niż przed tak zwanym kryzysem (zakupy kontrolowane,gdzie posyła się ZŁODZIEI na UCZCIWYCH pracowników)