Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2012 r.
15:05
Edytuj ten wpis

Sanepid zamknął delikatesy w Lublinie: Spleśniała żywność

Autor: Zdjęcie autora izi
0 9 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

W sklepie "Ewa” przy ul. Przy Stawie 2 inspektorzy znaleźli przeterminowaną i spleśniałą żywność

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sanepid przeprowadził ostatnio dwie kontrole w tym sklepie. Pierwsza odbyła się 11 czerwca.

– Stwierdziliśmy, że przedsiębiorca wprowadza do obrotu środki spożywcze po terminie przydatności do spożycia – informuje Irmina Nikiel, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Inspektorzy wydali wtedy decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności. Dotyczyła wycofania ze sprzedaży wszystkich przeterminowanych produktów. Wczoraj inspektorzy poszli do sklepu na kolejną kontrolę, żeby sprawdzić, czy sklep się do tego zastosował. Niestety okazało się, że jest nawet gorzej niż wcześniej. – Stwierdziliśmy wprowadzanie do obrotu znacznie większej ilości produktów spożywczych po terminie – mówi dyr. Nikiel.

Lista artykułów, które mogły szkodzić zdrowiu, wydłużyła się z kilkunastu do kilkudziesięciu pozycji. Wśród nich były produkty przeznaczone dla małych dzieci, jak np. specjalne mleko, a oprócz tego wędliny, sery, jogurty, słodycze, sałatki. – Wśród oferowanych produktów były również produkty zepsute, z widocznymi oznakami pleśni – informuje dyr. Nikiel.

Dzisiaj sanepid zadecydował o zamknięciu sklepu do czasu usunięcia nieprawidłowości.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 21:32
0
a poza tym "inteligentny czlowieku" na daty sie patrzy i jak cos jest nie tak to sie nie kupuje!!!! nie nauczylo cie zycie ?? prostackie zachowanie i tyle!!!! zenada!!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 21:32
0
a poza tym "inteligentny czlowieku" na daty sie patrzy i jak cos jest nie tak to sie nie kupuje!!!! nie nauczylo cie zycie ?? prostackie zachowanie i tyle!!!! zenada!!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 21:29
0
ludzie widze ze nie macie co robic sami ze soba tylko zajmujecie sie plotkami, skad wiecie jak bylo naprawde?? byliscie podczas wizyty pan z sanepidu?? nie, wiec skad mozecie wiedziec jak bylo??? ja tam kuuje i kupowac bede bo jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo kupic nic po terminie!!! i z paragonami nie jest tak jak mowi wielce poszkodowany klient z osiedla ja nie mam zastrzezen co do sklepu!!!!! a ludzie jak szukali sensacji tak jej szukaja i szukac bedaie, takie zycie!!!!


PS> ciekawe czy ty pokazales "klase" podczas wejscia do sklepu, sadzac po takim oczernianiu raczej nie sadze pozdrawiam
ludzie widze ze nie macie co robic sami ze soba tylko zajmujecie sie plotkami, skad wiecie jak bylo naprawde?? byliscie podczas wizyty pan z sanepidu?? nie, wiec skad mozecie wiedziec jak bylo??? ja tam kuuje i kupowac bede bo jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo kupic nic po terminie!!! i z paragonami nie jest tak jak mowi wielce poszkodowany klient z osiedla ja nie mam zastrzezen co do sklepu!!!!! a ludzie jak szukali sensacji tak jej szukaja i szukac bedaie, takie zycie!!!!


rozwiń
Avatar
G / 4 lipca 2012 o 13:40
0
Mieszkam w pobliżu sklepu i wiem jak bylo. sama wielokrotnie chcialem zglosic co sie dzieje w tym sklepie do sanepidu.
nie brońcie właścicielki bo sprzedawala przeterminowana rzeczy z premedytacją! Kilkakrotnie zwracałem uwagę na przeterminowane rzeczy, pokazywałem palcem i nic, nawet sie nie zawstydziła. Nie usuwała tych rzeczy z półek!
ciastka, batony, warzywa, wędliny "ulepszane" na zapleczu, nawet jedzonko dla niemowlaków (słoiczki)i wiele innych... klienci zwracali uwage na to a ona sobie nic nie robiła, dalej sprzedawała. pieczywo zawsze przeterminowane bo przywożone dwa razy w tyg i wystawiane zawsze to stare a nowsze czekało na swoja kolej - czesto po terminie też sprzedawane. Kobieta powinna dostac kilkadziesiat tysiecy a nie 500zł!!! Kobieta i jej cała rodzinka, która tam sprzedawała, powinna odpowiadać za świadome narażenie zdrowia klientów!!!!!
a swoja droga to nie żadne kultowe delikatesy tylko nowe bo dzisłały bodajrze od lutego.
Swoja droga klientów mieli dziesieciu dziennie, bo każdy zdążył poznac "ofertę" sklepu po pierwszych zakupach i szedł tylko z musu jak czegoś nie było w sąsiednim sklepiku. Czyli panie sprzedające nawet z nudów powinny się czepić "przegladania" towarów.
swoja drogą obsługa tez pozostawiała duzo do życzenia- nawet dzień dobry czy do widzenia nie umieli odpowiedzieć. Właścicielka - wielka Dama, co sie bedzie unizała przed klientem i dzień dobry odpowiadała... nie mówiąc o słowie "dziękuję" po odejsciu od kasy...
Ciesze się z obrotu sprawy ale kara... śmieszna!!!!
Mieszkam w pobliżu sklepu i wiem jak bylo. sama wielokrotnie chcialem zglosic co sie dzieje w tym sklepie do sanepidu.
nie brońcie właścicielki bo sprzedawala przeterminowana rzeczy z premedytacją! Kilkakrotnie zwracałem uwagę na przeterminowane rzeczy, pokazywałem palcem i nic, nawet sie nie zawstydziła. Nie usuwała tych rzeczy z półek!
ciastka, batony, warzywa, wędliny "ulepszane" na zapleczu, nawet jedzonko dla niemowlaków (słoiczki)i wiele innych... klienci zwracali uwage n... rozwiń
Avatar
to-to / 4 lipca 2012 o 11:16
0
[quote name='adg' timestamp='1341338730' post='645414']
pewnie chodziło o ser pleśniowy
[/quote]

[quote name='adg' timestamp='1341338730' post='645414']
pewnie chodziło o ser pleśniowy
[/quote]Nie tylko o ser pleśniowy,lecz również o czerstwe suchary i precle też tam "poszło"
[quote name='adg' timestamp='1341338730' post='645414']
pewnie chodziło o ser pleśniowy
[/quote]

[quote name='adg' timestamp='1341338730' post='645414']
pewnie chodziło o ser pleśniowy
[/quote]Nie tylko o ser pleśniowy,lecz również o czerstwe suchary i precle też tam "poszło" rozwiń
Avatar
mb / 4 lipca 2012 o 09:08
0
Sprawdźcie Stokrotkę na Willowej
Avatar
Olek / 3 lipca 2012 o 22:20
0
Obawiam się ,że jakby to był jakiś zagraniczny hipermarket to Sanepid nie był by taki skory do interwencji i przymknął by oko !
Mocni to oni są ale wobec polskich sklepów.
Avatar
adg / 3 lipca 2012 o 20:05
0
pewnie chodziło o ser pleśniowy
Avatar
Wiesia z Siemiatycz / 3 lipca 2012 o 19:54
0
[color=#000000][font=Verdana,]Niszczą kultowe delikatesy koło Parku Saskiego. Zniszczyli legendarne Kino Cosmos to się teraz za delikatesy uwzięli. Węszę grubszą sprawę. A ten samepid? Węszą tylko i węszą... Co się czepiają kierowniczki sklepu? Mamy wolny rynek: nie chce to nie kupuję, a jak kupuję to znaczy się, że mnie towar pasuje. Chyba proste? Niedługo to do waszych domów ten sanepit zacznie węszyć, czy soie przez przypadek przeterminowanym cukrem herbaty nie posłodzisz.[/font][/color]
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 21:32
0
a poza tym "inteligentny czlowieku" na daty sie patrzy i jak cos jest nie tak to sie nie kupuje!!!! nie nauczylo cie zycie ?? prostackie zachowanie i tyle!!!! zenada!!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 21:32
0
a poza tym "inteligentny czlowieku" na daty sie patrzy i jak cos jest nie tak to sie nie kupuje!!!! nie nauczylo cie zycie ?? prostackie zachowanie i tyle!!!! zenada!!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 21:29
0
ludzie widze ze nie macie co robic sami ze soba tylko zajmujecie sie plotkami, skad wiecie jak bylo naprawde?? byliscie podczas wizyty pan z sanepidu?? nie, wiec skad mozecie wiedziec jak bylo??? ja tam kuuje i kupowac bede bo jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo kupic nic po terminie!!! i z paragonami nie jest tak jak mowi wielce poszkodowany klient z osiedla ja nie mam zastrzezen co do sklepu!!!!! a ludzie jak szukali sensacji tak jej szukaja i szukac bedaie, takie zycie!!!!


PS> ciekawe czy ty pokazales "klase" podczas wejscia do sklepu, sadzac po takim oczernianiu raczej nie sadze pozdrawiam
ludzie widze ze nie macie co robic sami ze soba tylko zajmujecie sie plotkami, skad wiecie jak bylo naprawde?? byliscie podczas wizyty pan z sanepidu?? nie, wiec skad mozecie wiedziec jak bylo??? ja tam kuuje i kupowac bede bo jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo kupic nic po terminie!!! i z paragonami nie jest tak jak mowi wielce poszkodowany klient z osiedla ja nie mam zastrzezen co do sklepu!!!!! a ludzie jak szukali sensacji tak jej szukaja i szukac bedaie, takie zycie!!!!


rozwiń
Avatar
G / 4 lipca 2012 o 13:40
0
Mieszkam w pobliżu sklepu i wiem jak bylo. sama wielokrotnie chcialem zglosic co sie dzieje w tym sklepie do sanepidu.
nie brońcie właścicielki bo sprzedawala przeterminowana rzeczy z premedytacją! Kilkakrotnie zwracałem uwagę na przeterminowane rzeczy, pokazywałem palcem i nic, nawet sie nie zawstydziła. Nie usuwała tych rzeczy z półek!
ciastka, batony, warzywa, wędliny "ulepszane" na zapleczu, nawet jedzonko dla niemowlaków (słoiczki)i wiele innych... klienci zwracali uwage na to a ona sobie nic nie robiła, dalej sprzedawała. pieczywo zawsze przeterminowane bo przywożone dwa razy w tyg i wystawiane zawsze to stare a nowsze czekało na swoja kolej - czesto po terminie też sprzedawane. Kobieta powinna dostac kilkadziesiat tysiecy a nie 500zł!!! Kobieta i jej cała rodzinka, która tam sprzedawała, powinna odpowiadać za świadome narażenie zdrowia klientów!!!!!
a swoja droga to nie żadne kultowe delikatesy tylko nowe bo dzisłały bodajrze od lutego.
Swoja droga klientów mieli dziesieciu dziennie, bo każdy zdążył poznac "ofertę" sklepu po pierwszych zakupach i szedł tylko z musu jak czegoś nie było w sąsiednim sklepiku. Czyli panie sprzedające nawet z nudów powinny się czepić "przegladania" towarów.
swoja drogą obsługa tez pozostawiała duzo do życzenia- nawet dzień dobry czy do widzenia nie umieli odpowiedzieć. Właścicielka - wielka Dama, co sie bedzie unizała przed klientem i dzień dobry odpowiadała... nie mówiąc o słowie "dziękuję" po odejsciu od kasy...
Ciesze się z obrotu sprawy ale kara... śmieszna!!!!
Mieszkam w pobliżu sklepu i wiem jak bylo. sama wielokrotnie chcialem zglosic co sie dzieje w tym sklepie do sanepidu.
nie brońcie właścicielki bo sprzedawala przeterminowana rzeczy z premedytacją! Kilkakrotnie zwracałem uwagę na przeterminowane rzeczy, pokazywałem palcem i nic, nawet sie nie zawstydziła. Nie usuwała tych rzeczy z półek!
ciastka, batony, warzywa, wędliny "ulepszane" na zapleczu, nawet jedzonko dla niemowlaków (słoiczki)i wiele innych... klienci zwracali uwage n... rozwiń
Avatar
to-to / 4 lipca 2012 o 11:16
0
[quote name='adg' timestamp='1341338730' post='645414']
pewnie chodziło o ser pleśniowy
[/quote]

[quote name='adg' timestamp='1341338730' post='645414']
pewnie chodziło o ser pleśniowy
[/quote]Nie tylko o ser pleśniowy,lecz również o czerstwe suchary i precle też tam "poszło"
[quote name='adg' timestamp='1341338730' post='645414']
pewnie chodziło o ser pleśniowy
[/quote]

[quote name='adg' timestamp='1341338730' post='645414']
pewnie chodziło o ser pleśniowy
[/quote]Nie tylko o ser pleśniowy,lecz również o czerstwe suchary i precle też tam "poszło" rozwiń
Avatar
mb / 4 lipca 2012 o 09:08
0
Sprawdźcie Stokrotkę na Willowej
Avatar
Olek / 3 lipca 2012 o 22:20
0
Obawiam się ,że jakby to był jakiś zagraniczny hipermarket to Sanepid nie był by taki skory do interwencji i przymknął by oko !
Mocni to oni są ale wobec polskich sklepów.
Avatar
adg / 3 lipca 2012 o 20:05
0
pewnie chodziło o ser pleśniowy
Avatar
Wiesia z Siemiatycz / 3 lipca 2012 o 19:54
0
[color=#000000][font=Verdana,]Niszczą kultowe delikatesy koło Parku Saskiego. Zniszczyli legendarne Kino Cosmos to się teraz za delikatesy uwzięli. Węszę grubszą sprawę. A ten samepid? Węszą tylko i węszą... Co się czepiają kierowniczki sklepu? Mamy wolny rynek: nie chce to nie kupuję, a jak kupuję to znaczy się, że mnie towar pasuje. Chyba proste? Niedługo to do waszych domów ten sanepit zacznie węszyć, czy soie przez przypadek przeterminowanym cukrem herbaty nie posłodzisz.[/font][/color]
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 33 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 13 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 35 41

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0