Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 października 2015 r.
19:56

"Ściana wschodnia na poziomie uczelni afrykańskich". Prezydent ubolewa nad słowami wicemarszałka

Autor: Zdjęcie autora toma
0 64 A A
UMCS
UMCS

Ubolewanie nad słowami Pawła Nakoniecznego, członka Zarządu Województwa, wyrażają w liście do rektorów lubelskich uczelni prezydent Lublina Krzysztof Żuk i przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o wypowiedź Nakoniecznego wygłoszoną pod koniec września na II Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku. Wicemarszałek podkreślał wtedy, że uczelnie z Polski wschodniej nie mają najwyższych pozycji w światowych rankingach. – Ta ściana wschodnia jest niestety obecna na poziomie uczelni afrykańskich – mówił.

Te słowa wywołały oburzenie w środowisku akademickim. Odnieśli się też do nich przedstawiciele lubelskiego Ratusza. „Dziś trudno sobie wyobrazić Lublin bez wymiaru akademickiego, lubelskie uczelnie są największymi pracodawcami stolicy regionu, co czwarty mieszkaniec Lublina jest studentem. Obecność naukowców i studentów ma wpływ praktycznie na każdy aspekt życia mieszkańców” – czytamy w liście podpisanym przez Żuka i Kowalczyka.

Jak podkreślają, potwierdzeniem wysokiej jakości oferty lubelskich uczelni jest zainteresowanie nią ze strony zagranicznych studentów. W Lublinie studiuje 4,5 tysiąca cudzoziemców z ponad 70 państwa świata, przez co nasze miasto jest drugim w Polsce najchętniej wybieranym miejscem do studiowania.

„Jest to wynikiem zaangażowania wysoko wykwalifikowanej kadry akademickiej oraz rektorów uczelni. Bezcenna dla naszego miasta jest współpraca nauki i biznesu przekładająca się na innowacyjność i konkurencyjność gospodarki” – piszą Żuk i Kowalczyk.

List został wysłany 1 października do rektorów wszystkich lubelskich uczelni. Wczoraj na swojej stronie internetowej opublikował go UMCS. 

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 października 2015 o 16:20
0
W dzisiejszych czasach gdzie bardzo mocno zaciera się granica wizerunku studenta, jako elity narodu, tak naprawdę to uczelnie kształtują tych studentów najbardziej. Słyszałem o historiach na publicznych uniwersytetach gdzie w większości przypadków wykładowca to jedynie człowiek który wie lepiej, nie dopuszcza do głosu studentów, którzy chcą wdać się w dyskusję - oczywiście na temat, a nawet mają coś mądrego do powiedzenia. Sprowadzają ich szybko do parteru dając poczucie, że po ukończeniu studiów nie będą mieli nic prócz kwitka. To jakiś absurd! Studiowałem na wyspie i wiem że wykładowcy i cała kadra włożyła całe serce w to żebym był kimś po ukończeniu studiów. Dzisiaj jestem w tym miejscu, w którym jestem. Mam swoją firmę, dobre zarobki, rodzinę i wiem że okres studiów to był ten czas który ukształtował mnie najbardziej, jestem człowiekiem który czasami sięga po to co jest bardzo trudne i wymaga cierpliwości i bardzo dużo pracy. Jednak się nie boję i zawsze powtarzam sobie słowa, które przytaczał mój ulubiony wykładowcy z wyspy: "Być autentycznym to cel, który war­to osiągnąć." Dlatego uważam, że wybór uczelni jest tak ważny. Jeśli miałbym wybierać po raz drugi zawsze będzie to moja wyspa :)
W dzisiejszych czasach gdzie bardzo mocno zaciera się granica wizerunku studenta, jako elity narodu, tak naprawdę to uczelnie kształtują tych studentów najbardziej. Słyszałem o historiach na publicznych uniwersytetach gdzie w większości przypadków wykładowca to jedynie człowiek który wie lepiej, nie dopuszcza do głosu studentów, którzy chcą wdać się w dyskusję - oczywiście na temat, a nawet mają coś mądrego do powiedzenia. Sprowadzają ich szybko do parteru dając poczucie, że po ukończeniu studiów nie będą mieli nic prócz kwitka. To jakiś abs... rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2015 o 15:53
0
Pan członek Zarządu Województwa chyba nie wie jak wygląda Lublin w wakacje bez studentów. Lublin to nie Warszawa. Lublin przez wiele lat był wytykany jako Polska B (nadal czasem tak jest). To dobrze, że mamy tu uczelnie. Niech ten idiota nie mówi, że nasze uczelnie są na poziomie afrykańskim, bo w Afryce dzieci chodzą po kilka km do szkoły! To po pierwsze. A po drugie niech się zastanowi, dlaczego w Lublinie jest tylu studentów, nie tylko z Polski, ale również zza granicy? Burak, który nie powinien zasiadać w zarzadzie i brać za to grubych pieniędzy. Ja studiowałem na wyspie - bardzo dobrze wspominam czas studiów, nie było łatwo, nie było ślizgania się. Jak ktoś był baran to albo sam rezygnował albo był skreślany z listy studentów po oblaniu poprawek. I tak jak ja, bardzo dotknięci mogą poczuc się studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy zakuwają z dnia na dzień, żeby w przyszłości leczyć Polaków. Wstyd!!!
Pan członek Zarządu Województwa chyba nie wie jak wygląda Lublin w wakacje bez studentów. Lublin to nie Warszawa. Lublin przez wiele lat był wytykany jako Polska B (nadal czasem tak jest). To dobrze, że mamy tu uczelnie. Niech ten idiota nie mówi, że nasze uczelnie są na poziomie afrykańskim, bo w Afryce dzieci chodzą po kilka km do szkoły! To po pierwsze. A po drugie niech się zastanowi, dlaczego w Lublinie jest tylu studentów, nie tylko z Polski, ale również zza granicy? Burak, który nie powinien zasiadać w zarzadzie i brać za to grubych ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 października 2015 o 12:32
0
Lubelskie uczelnie reprezentują w większości mierny poziom, ponieważ działają w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości rynku pracy. Aby było lepiej, powinny zostać podzielne na uczelnie zawodowe oraz na uniwersytety, które kształciłyby przyszłych ludzi nauki i tych, którzy mają takie ambicje intelektualne. Uczelnie zawodowe powinny być zorganizowane jak niepubliczne szkoły wyższe, takie jak np. WSPA w Lublinie. Tam nie ma żadnego bajdurzenia o teorii, tylko liczy się praktyczna nauka zawodu, np. informatyka, logistyka, architekta czy socjologa.
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 17:30
0
Większość tych niby uczelni to same kłopoty dla mieszkańców (wyjątek to osoby wynajmujące lokum). Zaniżone stawki wynagrodzenia, zwiększone korki na ulicach, autoszrot w mieście i osiedlowych parkingach... Hałas, smród i złom...
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 15:55
0
czeski film i nikt nic nie wie...a gdzie tu MORAŁ ? wiemy ze pan Nakonieczny mówi o Afryce na ścianie wschodniej ..ubolewanie złożył Krzysztof Żuk i przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk ...że to i tamto ...że w Lublinie ok 4500 cudzoziemców studiuje (ale tj nie 2 lecz 3 miasto pod wzgl liczby cudzoziemców)..NO I CO? i dalej NIC....NIC... no i rozeszło się po kościach....
Avatar
gość / 14 października 2015 o 14:05
0

Dno jest potrzebne :)

Avatar
ja / 14 października 2015 o 13:36
0

Ci zagraniczni studenci to śmiech na sali. Przyjeżdżają tutaj bo te studia praktycznie można kupić bez nauki, taka jest prawda. Krążą fajne anegdoty na ten temat np. na wykładzie jest kilku grupa kilku studentów z jednego kraju, tylko jeden zna angielski i "w locie" tłumaczy pozostałym... jaja jak berety.

hehe dokładnie.. Panie leżące ze mną na porodówce wiedziały więcej o cukrzycy i jej zgrożeniach dla Matki i Dziecka niż Ci pożal się Boże zagramaniczni studenci... heh niektóre z Nas znały angielski i wiedziały o czym mówią Opiekunowie grup...najpierw mini wykład a potem odpytka..a tam ściana..Pamietam zrezygnowaną minię Pani Doktor... UMCS - to sam dno.

hehe dokładnie.. Panie leżące ze mną na porodówce wiedziały więcej o cukrzycy i jej zgrożeniach dla Matki i Dziecka niż Ci pożal się Boże zagramaniczni studenci... heh niektóre z Nas znały angielski i wiedziały o czym mówią Opiekunowie grup...najpierw mini wykład a potem odpytka..a tam ściana..Pamietam zrezygnowaną minię Pani Doktor... UMCS - to sam dno.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 13:36
0
Nie ma i nie będzie czegoś takiego jak lubelska nauka. Te wszystkie "profesory" i "asystenty" z rozbuchanym ego, to powinni wrócić do szkoły podstawowej. Lubelskie "uczelnie" to przechowalnia wszelkiej maści nieudaczników i leni. Studiowałem na UMCS i na Uniwersytecie Medycznym i w porównaniu nawet z uczelniami w Polsce to jest dno! Klany rodzinne, brak jakiekolwiek aktualnej wiedzy, żenujące podejście do pracy. Niech dowodem będzie poziom cytowalności, współpracy międzynarodowej pomiędzy uczelniami, prestiżowych nagród, czy notowania w rankingach. Lublin był, jest i będzie zaściankiem. Wreszcie ktoś nazwał rzeczy po imieniu, brawo!
Nie ma i nie będzie czegoś takiego jak lubelska nauka. Te wszystkie "profesory" i "asystenty" z rozbuchanym ego, to powinni wrócić do szkoły podstawowej. Lubelskie "uczelnie" to przechowalnia wszelkiej maści nieudaczników i leni. Studiowałem na UMCS i na Uniwersytecie Medycznym i w porównaniu nawet z uczelniami w Polsce to jest dno! Klany rodzinne, brak jakiekolwiek aktualnej wiedzy, żenujące podejście do pracy. Niech dowodem będzie poziom cytowalności, współpracy międzynarodowej pomiędzy uczelniami, prestiżowyc... rozwiń
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 13:33
0

Ale wy hejtujecie. Guwno wiecie a gadacie. ( miasto) Lublin jest jednym z najszybciej rozwijających sie miast w Polsce. Ze bieda jest w całym kraju to każdy głupi wie. Nie podoba sie to jedz do Warszawki. Młodzi może uciekają z Lublina pracować na ulicy w Warszawie, rozdając ulotki :) Żuk chyba najlepszy prezydent w Kraju jak i historii tego miasta. To dzięki niemu w tym mieście zaczyna sie cos dziać. Jestem dumny będąc Lublinianinem i ze tym miastem rządzi ktoś taki jak Pan Prezydent Krzysztof Żuk :)Co ma rządzenie Żuka do poziomu szkolnictwa wyższego w Lublinie?W Warszawie obrotny student może nieźle zarobić bez rozdawania ulotek.

Tak ale to sie głownie tyczy studentek i w Lbn też tak zarabiaja, zaloguj sie na rokse :)

o sie głownie tyczy studentek i w Lbn też tak zarabiaja, zaloguj sie na rokse :)

rozwiń
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 12:24
0
TO NIECH REKTORZY I PREZYDENT SPRAWDZI RANKINGI MIĘDZYNARODOWE - KTÓRE MIEJSCE ZAJMUJĄ TAM LUBELSKIE UCZELNIE??? KTÓRY LUBELSKI PROFESOR JEST NOBLISTĄ??? KTÓREGO PROFESORA CYTUJĄ ZAGRANICZNI EKSPERCI??? WARTO WRESZCIE MÓWIĆ PRAWDĘ!!!
Avatar
Gość / 31 października 2015 o 16:20
0
W dzisiejszych czasach gdzie bardzo mocno zaciera się granica wizerunku studenta, jako elity narodu, tak naprawdę to uczelnie kształtują tych studentów najbardziej. Słyszałem o historiach na publicznych uniwersytetach gdzie w większości przypadków wykładowca to jedynie człowiek który wie lepiej, nie dopuszcza do głosu studentów, którzy chcą wdać się w dyskusję - oczywiście na temat, a nawet mają coś mądrego do powiedzenia. Sprowadzają ich szybko do parteru dając poczucie, że po ukończeniu studiów nie będą mieli nic prócz kwitka. To jakiś absurd! Studiowałem na wyspie i wiem że wykładowcy i cała kadra włożyła całe serce w to żebym był kimś po ukończeniu studiów. Dzisiaj jestem w tym miejscu, w którym jestem. Mam swoją firmę, dobre zarobki, rodzinę i wiem że okres studiów to był ten czas który ukształtował mnie najbardziej, jestem człowiekiem który czasami sięga po to co jest bardzo trudne i wymaga cierpliwości i bardzo dużo pracy. Jednak się nie boję i zawsze powtarzam sobie słowa, które przytaczał mój ulubiony wykładowcy z wyspy: "Być autentycznym to cel, który war­to osiągnąć." Dlatego uważam, że wybór uczelni jest tak ważny. Jeśli miałbym wybierać po raz drugi zawsze będzie to moja wyspa :)
W dzisiejszych czasach gdzie bardzo mocno zaciera się granica wizerunku studenta, jako elity narodu, tak naprawdę to uczelnie kształtują tych studentów najbardziej. Słyszałem o historiach na publicznych uniwersytetach gdzie w większości przypadków wykładowca to jedynie człowiek który wie lepiej, nie dopuszcza do głosu studentów, którzy chcą wdać się w dyskusję - oczywiście na temat, a nawet mają coś mądrego do powiedzenia. Sprowadzają ich szybko do parteru dając poczucie, że po ukończeniu studiów nie będą mieli nic prócz kwitka. To jakiś abs... rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2015 o 15:53
0
Pan członek Zarządu Województwa chyba nie wie jak wygląda Lublin w wakacje bez studentów. Lublin to nie Warszawa. Lublin przez wiele lat był wytykany jako Polska B (nadal czasem tak jest). To dobrze, że mamy tu uczelnie. Niech ten idiota nie mówi, że nasze uczelnie są na poziomie afrykańskim, bo w Afryce dzieci chodzą po kilka km do szkoły! To po pierwsze. A po drugie niech się zastanowi, dlaczego w Lublinie jest tylu studentów, nie tylko z Polski, ale również zza granicy? Burak, który nie powinien zasiadać w zarzadzie i brać za to grubych pieniędzy. Ja studiowałem na wyspie - bardzo dobrze wspominam czas studiów, nie było łatwo, nie było ślizgania się. Jak ktoś był baran to albo sam rezygnował albo był skreślany z listy studentów po oblaniu poprawek. I tak jak ja, bardzo dotknięci mogą poczuc się studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy zakuwają z dnia na dzień, żeby w przyszłości leczyć Polaków. Wstyd!!!
Pan członek Zarządu Województwa chyba nie wie jak wygląda Lublin w wakacje bez studentów. Lublin to nie Warszawa. Lublin przez wiele lat był wytykany jako Polska B (nadal czasem tak jest). To dobrze, że mamy tu uczelnie. Niech ten idiota nie mówi, że nasze uczelnie są na poziomie afrykańskim, bo w Afryce dzieci chodzą po kilka km do szkoły! To po pierwsze. A po drugie niech się zastanowi, dlaczego w Lublinie jest tylu studentów, nie tylko z Polski, ale również zza granicy? Burak, który nie powinien zasiadać w zarzadzie i brać za to grubych ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 października 2015 o 12:32
0
Lubelskie uczelnie reprezentują w większości mierny poziom, ponieważ działają w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości rynku pracy. Aby było lepiej, powinny zostać podzielne na uczelnie zawodowe oraz na uniwersytety, które kształciłyby przyszłych ludzi nauki i tych, którzy mają takie ambicje intelektualne. Uczelnie zawodowe powinny być zorganizowane jak niepubliczne szkoły wyższe, takie jak np. WSPA w Lublinie. Tam nie ma żadnego bajdurzenia o teorii, tylko liczy się praktyczna nauka zawodu, np. informatyka, logistyka, architekta czy socjologa.
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 17:30
0
Większość tych niby uczelni to same kłopoty dla mieszkańców (wyjątek to osoby wynajmujące lokum). Zaniżone stawki wynagrodzenia, zwiększone korki na ulicach, autoszrot w mieście i osiedlowych parkingach... Hałas, smród i złom...
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 15:55
0
czeski film i nikt nic nie wie...a gdzie tu MORAŁ ? wiemy ze pan Nakonieczny mówi o Afryce na ścianie wschodniej ..ubolewanie złożył Krzysztof Żuk i przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk ...że to i tamto ...że w Lublinie ok 4500 cudzoziemców studiuje (ale tj nie 2 lecz 3 miasto pod wzgl liczby cudzoziemców)..NO I CO? i dalej NIC....NIC... no i rozeszło się po kościach....
Avatar
gość / 14 października 2015 o 14:05
0

Dno jest potrzebne :)

Avatar
ja / 14 października 2015 o 13:36
0

Ci zagraniczni studenci to śmiech na sali. Przyjeżdżają tutaj bo te studia praktycznie można kupić bez nauki, taka jest prawda. Krążą fajne anegdoty na ten temat np. na wykładzie jest kilku grupa kilku studentów z jednego kraju, tylko jeden zna angielski i "w locie" tłumaczy pozostałym... jaja jak berety.

hehe dokładnie.. Panie leżące ze mną na porodówce wiedziały więcej o cukrzycy i jej zgrożeniach dla Matki i Dziecka niż Ci pożal się Boże zagramaniczni studenci... heh niektóre z Nas znały angielski i wiedziały o czym mówią Opiekunowie grup...najpierw mini wykład a potem odpytka..a tam ściana..Pamietam zrezygnowaną minię Pani Doktor... UMCS - to sam dno.

hehe dokładnie.. Panie leżące ze mną na porodówce wiedziały więcej o cukrzycy i jej zgrożeniach dla Matki i Dziecka niż Ci pożal się Boże zagramaniczni studenci... heh niektóre z Nas znały angielski i wiedziały o czym mówią Opiekunowie grup...najpierw mini wykład a potem odpytka..a tam ściana..Pamietam zrezygnowaną minię Pani Doktor... UMCS - to sam dno.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 13:36
0
Nie ma i nie będzie czegoś takiego jak lubelska nauka. Te wszystkie "profesory" i "asystenty" z rozbuchanym ego, to powinni wrócić do szkoły podstawowej. Lubelskie "uczelnie" to przechowalnia wszelkiej maści nieudaczników i leni. Studiowałem na UMCS i na Uniwersytecie Medycznym i w porównaniu nawet z uczelniami w Polsce to jest dno! Klany rodzinne, brak jakiekolwiek aktualnej wiedzy, żenujące podejście do pracy. Niech dowodem będzie poziom cytowalności, współpracy międzynarodowej pomiędzy uczelniami, prestiżowych nagród, czy notowania w rankingach. Lublin był, jest i będzie zaściankiem. Wreszcie ktoś nazwał rzeczy po imieniu, brawo!
Nie ma i nie będzie czegoś takiego jak lubelska nauka. Te wszystkie "profesory" i "asystenty" z rozbuchanym ego, to powinni wrócić do szkoły podstawowej. Lubelskie "uczelnie" to przechowalnia wszelkiej maści nieudaczników i leni. Studiowałem na UMCS i na Uniwersytecie Medycznym i w porównaniu nawet z uczelniami w Polsce to jest dno! Klany rodzinne, brak jakiekolwiek aktualnej wiedzy, żenujące podejście do pracy. Niech dowodem będzie poziom cytowalności, współpracy międzynarodowej pomiędzy uczelniami, prestiżowyc... rozwiń
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 13:33
0

Ale wy hejtujecie. Guwno wiecie a gadacie. ( miasto) Lublin jest jednym z najszybciej rozwijających sie miast w Polsce. Ze bieda jest w całym kraju to każdy głupi wie. Nie podoba sie to jedz do Warszawki. Młodzi może uciekają z Lublina pracować na ulicy w Warszawie, rozdając ulotki :) Żuk chyba najlepszy prezydent w Kraju jak i historii tego miasta. To dzięki niemu w tym mieście zaczyna sie cos dziać. Jestem dumny będąc Lublinianinem i ze tym miastem rządzi ktoś taki jak Pan Prezydent Krzysztof Żuk :)Co ma rządzenie Żuka do poziomu szkolnictwa wyższego w Lublinie?W Warszawie obrotny student może nieźle zarobić bez rozdawania ulotek.

Tak ale to sie głownie tyczy studentek i w Lbn też tak zarabiaja, zaloguj sie na rokse :)

o sie głownie tyczy studentek i w Lbn też tak zarabiaja, zaloguj sie na rokse :)

rozwiń
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 12:24
0
TO NIECH REKTORZY I PREZYDENT SPRAWDZI RANKINGI MIĘDZYNARODOWE - KTÓRE MIEJSCE ZAJMUJĄ TAM LUBELSKIE UCZELNIE??? KTÓRY LUBELSKI PROFESOR JEST NOBLISTĄ??? KTÓREGO PROFESORA CYTUJĄ ZAGRANICZNI EKSPERCI??? WARTO WRESZCIE MÓWIĆ PRAWDĘ!!!
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 26 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 50 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 94 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.