Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2019 r.
19:47

Ściana wstydu. Na ulicach Lublina pojawią się billboardy z nazwiskami niektórych radnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
253 276 A A

Nazwiska 17 miejskich radnych z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka, którzy głosowali za zabudową blokami części górek czechowskich, pojawią się wkrótce na ulicznych billboardach na terenie Lublina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Ściana wstydu" z napisem: „Radni klubu prezydenta Krzysztofa Żuka działający na szkodę Lublina poprzez głosowanie wbrew woli mieszkańców m.in. za zabudową górek czechowskich”. A pod spodem 17 nazwisk zapisanych czerwonymi literami na betonowym tle. Plakaty tej treści ma sfinansować Lubelski Ruch Miejski, który bezskutecznie namawiał radnych do odrzucenia prezydenckiego projektu studium przestrzennego, czyli uchwały wyznaczającej na górkach strefy zabudowy wielorodzinnej.

– Pierwsze dwa billboardy pojawią się na początku sierpnia, a kolejne dwa we wrześniu. Planujemy, że akcja potrwa dwa miesiące – mówi Magdalena Długosz z Lubelskiego Ruchu Miejskiego. – Po co to robimy?

Chcemy, żeby mieszkańcy i mieszkanki Lublina, przede wszystkim mieszkańcy okolicy górek czechowskich, dowiedzieli się, że radni wyrzucili do kosza ich zdanie na temat przyszłości górek.

Wiele osób nie wie o tym, że radni zagłosowali wbrew woli mieszkańców wyrażonej w referendum.

Przypomnijmy: górkom czechowskim poświęcone było kwietniowe referendum lokalne, pierwsze w historii Lublina. Mieszkańcy mieli się wypowiedzieć w sprawie przyszłości dawnego poligonu na północy miasta. Obecny właściciel tego dość cennego przyrodniczo terenu, spółka TBV Investment, dąży do wybudowania osiedli mieszkaniowych na części górek. Pytanie referendalne dotyczyło tego,
czy mieszkańcy zgadzają się na taką inwestycję na 30 proc. terenu w zamian za urządzenie przez spółkę na jej koszt i przekazanie miastu za symboliczną złotówkę naturalistycznego parku na 75 ha.

Mimo zmasowanej kampanii agitacyjnej prowadzonej przez spółkę dwie trzecie głosujących opowiedziało się przeciwko zgodzie na bloki, jednak w świetle prawa referendum było nieważne, bo frekwencja nie osiągnęła wymaganych 30 proc., zbliżając się ledwie do 13 proc. Niewiele ponad dwa i pół miesiąca po kwietniowym plebiscycie prezydent wysłał do Rady Miasta projekt studium przestrzennego przewidujący możliwość budowy blokowisk na części dawnego poligonu, czyli sprzeczny z wolą większości uczestników nieważnego referendum.

Prezydencki projekt studium, przeciw któremu głosowali wyłącznie radni PiS, poparło 17 spośród 19 radnych z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka. Pieniądze na opłacenie billboardów z ich nazwiskami pochodzą z internetowej zbiórki, która przyniosła ponad 3800 zł. Wczoraj w internecie pojawiły się dwa wstępne projekty graficzne plakatów z zachętą do wyboru jednej z wersji.

Takie billboardy pojawią się na ulicach Lublina
e-Wydanie

Komentarze 276

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 19:59
+70
A dlaczego takie uogólnienie? Mojej woli w żaden sposób nie naruszyli, a też jestem mieszkańcem Lublina. Jak już chcą tak się "eksponować", to niech przynajmniej napiszą prawdę - wbrew woli niecałych 9% mieszkańców. Wypraszam sobie wypowiadanie się w moim imieniu!!
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 20:01
+67
Ja nie poszedłem na referendum właśnie dlatego żeby zdecydował wybrany przeze mnie prezydent i radni bo ja się na tej sprawie nie znam.
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 20:21
+65
Wstydzić powinni się obrońcy tego śmietnika na Górkach który obecnie służy jedynie pijaczkom i piromanom
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 19:53
+65
A ja jestem mieszkańcem Lublina i właśnie ci radni nie głosowali wbrew mojej woli!!!!!!
Avatar
Lublinianin / 22 lipca 2019 o 20:12
+64
Ja również jestem  mieszkańcem i radni glosowali tak jak powini,zgodnie z moim głosem. Przynajmniej zrobi się tam porządek a nie jakieś nie wiadomo co, bezużyteczne pole . 
Avatar
:) / 22 lipca 2019 o 20:06
+64
Darmowa reklama dla radnych którzy przyczynili się do tego, że podpalane co roku śmietnisko zamieni się w park naturalistyczny :)
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 20:05
+63
Nie lepiej posadzić parę drzew zamiast wydawać pieniądze na durnoty i przyczyniać się do wycięcia kolejnych?
Avatar
J / 22 lipca 2019 o 20:30
+61
Dlaczego "wbrew mieszkańcom" ? TO JEST KLAMSTWO. Grupa pieniaczy uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się w imieniu innych..
Avatar
podziwiam tych eko-idiotów / 22 lipca 2019 o 20:38
+59
Ile drzew trzeba będzie wyciąć, żeby wydrukować te plakaty?
Avatar
dabiss / 22 lipca 2019 o 20:39
+56
Och, piętnowanko? Na kogo dziś szczujemy? Taaak, trzeba pamiętać, kto ma się nie czuć bezpiecznie na ulicy, kto jest lepszy, a kto gorszy - teraz to dobry czas na takie rozliczenia i podziały. Pewnie żałują, że zdjęć nie mogli dać przy nazwiskach, albo wypalać jakieś znamię na czole... Puknijcie się po głowach! Ludzie, którzy poszli głosować w tym referendum to większa część tych świadomych demokratycznych wyborów i siły głosów, a całą resztę to nie obchodzi na tyle, że nawet im te nazwiska nic nie powiedzą. Ludzie mają naprawdę większe problemy niż to, kto ma siedzieć w radach miast czy województw, a także kto tam siedzi... Kogo to będzie obchodziło to sobie znajdzie w internecie nazwiska osób i ich sposób głosowania, a dla całej reszty to będzie tylko wskazanie obrazkowe, prosty przekaz do prostych ludzi - tych ludzi nie lubimy, wiecie co z nimi zrobić... Dobra robota Lubelski Ruchu Miejski - trzeba jasno tworzyć podziały i ludzi na siebie napuszczać. "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
Och, piętnowanko? Na kogo dziś szczujemy? Taaak, trzeba pamiętać, kto ma się nie czuć bezpiecznie na ulicy, kto jest lepszy, a kto gorszy - teraz to dobry czas na takie rozliczenia i podziały. Pewnie żałują, że zdjęć nie mogli dać przy nazwiskach, albo wypalać jakieś znamię na czole... Puknijcie się po głowach! Ludzie, którzy poszli głosować w tym referendum to większa część tych świadomych demokratycznych wyborów i siły głosów, a całą resztę to nie obchodzi na tyle, że nawet im te nazwiska nic nie powiedzą. Ludzie mają naprawdę większe prob... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lipca 2019 o 23:24
0
Do sejmu chyba będą kandydować Krawczyk i Wcisło. Polecam omijać ich nazwiska przy stawianiu krzyżyków na karcie wyborczej.
Avatar
Gość / 24 lipca 2019 o 17:05
+2
Pytanie podstawowe To po h... było robić referendum jak radni i prezydent ma mieszkańców w d...
Avatar
Dajcie już spokój, bo wstyd! / 24 lipca 2019 o 16:36
-2
Przychylast z Czechowa znowu nadaje, a żyrafa 1,5% dalej brnie w żenuę!
Avatar
Waldemar F. / 24 lipca 2019 o 07:21
-5
Komu przeszkadzają bloki w mieście, niech się przeprowadzi na wieś. Teren górek był zaniedbany i strach było tam chodzić, bo dominowali na nim pijacy, ekshibicjoniści i szaleńcy na motocyklach. Jest to dobre miejsce do zabudowy, bo wiatry od zachodu wiejące niosą czyste powietrze. Powstanie na tak dużym terenie parku podniesie walory przewietrzania znacznej części miasta,bo projekt parku przewiduje nasadzenia drzew i krzewów. Będzie to miejsce, do którego będzie się chciało przychodzić i wypoczywać. Brawo radni najlepszego prezydenta Lublina!!! Wstyd dla mącicieli i obrońców nieużytków na górkach czechowskich.
Komu przeszkadzają bloki w mieście, niech się przeprowadzi na wieś. Teren górek był zaniedbany i strach było tam chodzić, bo dominowali na nim pijacy, ekshibicjoniści i szaleńcy na motocyklach. Jest to dobre miejsce do zabudowy, bo wiatry od zachodu wiejące niosą czyste powietrze. Powstanie na tak dużym terenie parku podniesie walory przewietrzania znacznej części miasta,bo projekt parku przewiduje nasadzenia drzew i krzewów. Będzie to miejsce, do którego będzie się chciało przychodzić i wypoczywać. Brawo radni najlepszego prezydenta Lublin... rozwiń
Avatar
Lublinianin / 23 lipca 2019 o 20:43
+9
Ja nie poszedłem na referendum właśnie dlatego żeby zdecydował wybrany przeze mnie prezydent i radni bo ja się na tej sprawie nie znam.
Ja nie poszedłem na referendum,bo prawo polskie zakazuje organizowania referendum w sprawch planowania przestrzennego,ponieważ referendum nie może być niezgodne z prawem.Ustawodawca przewidział wyłączną kompetencję w tych sprawach specjalistom od planowania przestrzennego (Wydział Planowania UM),który mają obowiązek planować zgodnie z Konstytucją RP i Ustawami szczególowymi.A w sprawie terenu Górek Czechowskich, prawo stanowczo zakazuje przeznaczania terenów zielonych mających fundamentalne znaczenie dla zachowani zdrowia i życia ludzi (przewietrzanie miasta) pod intensywną urbanizację (10 tysięczne osiedle mieszkaniowe !!!!).
A radni mają obowiązek głosować zgodnie z prawem i interesem publicznym !!!!
A Wojewoda Lubelski ma obowiązek uchylić Uchwałę Rady Miasta jako sprzeczną z prawem,bo sprowadzającą zagrożenie ekologiczne na mieszkańców Lublina !!!
 Sprawa Górek Czechowskich dobitnie pokazuje,że władze publiczne działają na szkodę społeczeństwa !
 Sprawa Górek Czechowskich dobitnie pokazuje,że władze publiczne działają na szkodę społeczeństwa ! rozwiń
Avatar
Janusz / 23 lipca 2019 o 20:32
+12
Ponieważ niektórzy szykują się do Sejmu , to będzie dla nich zimny prysznic. Kochani radni , wyłączcie dyscyplinę a włączcie myślenie. Inaczej razem z Żukiem będziecie mogli kandydować do rad parafialnych.
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 23 lipca 2019 o 18:03
+8
No tak - tym sposobem zapewne uda się rozwiązać problem niezabudowywania górek czechowskich - gratuluję pomysłu. Zamiast usiąść do rozmów z konkretnymi argumentami, to się bawią w dziecinadę na poziomie napisów na śmietniku "Jurek jest głupi", albo "Ala to świnia". Ale przecież trzeba mieć argumenty i tu pewnie jest szkopuł. Odkąd pamiętam, a mieszkałem na Czechowie ponad 25 lat to na górkach zawsze był syf kiła i korniki i ja tam żadnych walorów przyrodniczych nie dostrzegłem i tak na prawdę to w zimie ewentualnie można było pojeździć na nartach pod warunkiem że się w psie gówno nie trafiło, nic poza tym. Podsumowując billboardy: Wartość dodana do argumentów przeciwko niezabudowywaniu = 0 (zero!) Koszta = 3000 zł Brawo, brawo!!!
Poza przemieleniem 23 tys głosów mieszkańców miasta - sukces dla budżetu Lublina z pewnością.  TBV oddaje miastu 75 ha gruntu który musi zostać terenem zielonym zgodnie z planem zagospodarowania. Wartość tego terenu dla dewelopera zerowa. Deweloper nie musi płacić podatku za grunt. Miasto musi wydawać pieniądze na utrzymanie terenów zielonych (a w przyszłości małej architektury) przy blokach dewelopera. Ludzie twierdzą, że na tym terenie są dzikie wysypiska śmieci. Teren ten niedługo przejmie miasto. Nie ma żadnych zapisów kto ogrodzi teren lub zutylizuje śmieci. Nikt nie wie ile będzie kosztować miasto doprowadzenie kanalizacji, wody, gazu, itp. Jedynie na plus większe opłaty jak będą bloki.  Nikt nie wie też co dostajemy pod pojęciem "park naturalistyczny". Czy załącznikiem do umowy jest projekt parku, jakaś specyfikacja tego parku? Zestawienie elementów małej architektury, nasadzeń? Nie - wstępna luźna koncepcja....
Poza przemieleniem 23 tys głosów mieszkańców miasta - sukces dla budżetu Lublina z pewnością.  TBV oddaje miastu 75 ha gruntu który musi zostać terenem zielonym zgodnie z planem zagospodarowania. Wartość tego terenu dla dewelopera zerowa. Deweloper nie musi płacić podatku za grunt. Miasto musi wydawać pieniądze na utrzymanie terenów zielonych (a w przyszłości małej architektury) przy blokach dewelopera. Ludzie twierdzą, że na tym terenie są dzikie wysypiska śmieci. Teren ten niedługo przejmie miasto. Nie ma żadnych zapisów ... rozwiń
Avatar
MBea / 23 lipca 2019 o 17:49
-8
No tak - tym sposobem zapewne uda się rozwiązać problem niezabudowywania górek czechowskich - gratuluję pomysłu. Zamiast usiąść do rozmów z konkretnymi argumentami, to się bawią w dziecinadę na poziomie napisów na śmietniku "Jurek jest głupi", albo "Ala to świnia". Ale przecież trzeba mieć argumenty i tu pewnie jest szkopuł. Odkąd pamiętam, a mieszkałem na Czechowie ponad 25 lat to na górkach zawsze był syf kiła i korniki i ja tam żadnych walorów przyrodniczych nie dostrzegłem i tak na prawdę to w zimie ewentualnie można było pojeździć na nartach pod warunkiem że się w psie gówno nie trafiło, nic poza tym. Podsumowując billboardy: Wartość dodana do argumentów przeciwko niezabudowywaniu = 0 (zero!) Koszta = 3000 zł Brawo, brawo!!!
No tak - tym sposobem zapewne uda się rozwiązać problem niezabudowywania górek czechowskich - gratuluję pomysłu. Zamiast usiąść do rozmów z konkretnymi argumentami, to się bawią w dziecinadę na poziomie napisów na śmietniku "Jurek jest głupi", albo "Ala to świnia". Ale przecież trzeba mieć argumenty i tu pewnie jest szkopuł. Odkąd pamiętam, a mieszkałem na Czechowie ponad 25 lat to na górkach zawsze był syf kiła i korniki i ja tam żadnych walorów przyrodniczych nie dostrzegłem i tak na prawdę to w zimie ewentualnie można ... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 lipca 2019 o 17:25
+2
Same bilbordy. Pitucha w garniturze z cudza rodzina i sciana wstydu. Piekny ten nasz Lublin, bilbordowy taki
Avatar
... / 23 lipca 2019 o 17:19
0
Bardzo nieudolna kryptoreklama Lubelskiego Ruchu Miejskiego, którego działacze startować będą w zbliżających się wyborach parlamentarnych...
Zobacz wszystkie komentarze 276

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sianokosy w centrum Lublina. Na dachu Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia]
galeria

Sianokosy w centrum Lublina. Na dachu Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia] 0 0

W czwartek w centrum można było się poczuć jak na dawnej wsi, dzięki dźwiękom koszenia trawy i ostrzenia kos. Na dachu Centrum Spotkania Kultur pracowali kosiarze z Muzeum Wsi Lubelskiej

Giewont: Piorun uderzył w turystów. Trwa akcja ratunkowa [wideo]
film

Giewont: Piorun uderzył w turystów. Trwa akcja ratunkowa [wideo] 0 0

Piorun uderzył w grupę turystów, którzy przebywali w okolicy Giewontu w Tatrach

4-letniego chłopca idącego ze starszą siostrą i babcią zaatakował pies

4-letniego chłopca idącego ze starszą siostrą i babcią zaatakował pies 1 1

18-latka i 4-letni chłopiec zostali pogryzieni przez psy. Chłopiec trafił pod opiekę lekarza, dziewczynie udało się obronić. Psy nie miały kagańców i nie były prowadzone na smyczy.

Michał Skórski (Azoty Puławy): Każdy piłkarz będzie potrzebny

Michał Skórski (Azoty Puławy): Każdy piłkarz będzie potrzebny 0 0

Rozmowa z Michałem Skórskim, trenerem piłkarzy ręcznych Azotów Puławy

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. Dwukrotna mistrzyni Europy na parkiecie spędziła 24 lata
film

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. Dwukrotna mistrzyni Europy na parkiecie spędziła 24 lata 0 0

Smutna wiadomość dla kibiców polskiej reprezentacji siatkarek. Katarzyna Skowrońska-Dolata w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego”, tuż przed startem mistrzostw Europy w siatkówce, poinformowała, że kończy karierę.

Wrzuciła córkę do pieca. Chciała wyjść na wolność przed zakończeniem procesu

Wrzuciła córkę do pieca. Chciała wyjść na wolność przed zakończeniem procesu 0 5

Agata F. – oskarżona o zabójstwo swojego dziecka pozostanie w areszcie. Sąd nie zgodził się, by wyszła z celi przed zakończeniem procesu.

Lubelskie agencje odmówiły, ale billboardy "Ściana wstydu" zawisną. Od 1 września

Lubelskie agencje odmówiły, ale billboardy "Ściana wstydu" zawisną. Od 1 września 16 52

1 września na ulicach Lublina mają zawisnąć billboardy z nazwiskami radnych, którzy głosowali za zgodą na zabudowę części górek czechowskich. Tablice opłaca Lubelski Ruch Miejski przeciwny budowie na górkach. Zlecenia ma się podjąć dopiero ogólnopolska agencja reklamowa, lubelskie odmawiały

Chciał uniknąć zderzenia i zjechał na bok. Śmiertelnie potrącił pieszego

Chciał uniknąć zderzenia i zjechał na bok. Śmiertelnie potrącił pieszego 9 3

Kierujący mercedesem uderzył w stojącego pieszego. Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Nie udało się go uratować.

AZS AWF Biała Podlaska czyli mieszanka młodości i doświadczenia

AZS AWF Biała Podlaska czyli mieszanka młodości i doświadczenia 0 1

Do składu AZS AWF Biała Podlaska powrócił doświadczony Łukasz Kandora. Od piątku do niedzieli bialscy akademicy wezmą udział w międzynarodowym turnieju na Litwie

Starsze kobiety wykorzystywane przez krewnych. "Za darmo mam robić?"
film

Starsze kobiety wykorzystywane przez krewnych. "Za darmo mam robić?" 0 4

Żyją bez bieżącej wody, toalety i opieki, której wymagają. Dodatkowo są wykorzystywane przez krewnych. Za przyniesienie wiadra wody ze studni płacą 10 zł.

Kongres Nowej Mobilności w Lublinie. Pojazdy elektryczne w centrum uwagi

Kongres Nowej Mobilności w Lublinie. Pojazdy elektryczne w centrum uwagi 0 0

Warsztaty, debaty i panele eksperckie, a wszystko to będzie związane z rozwijającym się rynkiem pojazdów elektrycznych. Już 9 września w Lublinie rozpocznie się Kongres Nowej Mobilności.

Policjant dostał udaru po rozmowie z szefem. "Dosyć tego poniżania policjantów przez naczelnika"

Policjant dostał udaru po rozmowie z szefem. "Dosyć tego poniżania policjantów przez naczelnika" 82 18

Policjant z Zamościa po rozmowie z przełożonym doznał udaru mózgu. Naczelnik miał krzyczeć i poniżać mundurowego. Z relacji policjantów wynika, że robił to nie po raz pierwszy. W sprawie wszczęto postępowanie wyjaśniające.

Łącząc umysły, tworzymy przyszłość. Szansa na promocję podczas EXPO 2020 w Dubaju

Łącząc umysły, tworzymy przyszłość. Szansa na promocję podczas EXPO 2020 w Dubaju 0

Udział Województwa Lubelskiego w Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju wpisuje się w cel projektu Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II czyli wsparcie polskich przedsiębiorców w realizacji międzynarodowych ambicji.

Uwaga! TVN: Zadał matce 28 ciosów nożem. „Mówił, że jest Bogiem”
film

Uwaga! TVN: Zadał matce 28 ciosów nożem. „Mówił, że jest Bogiem” 1 3

- Zaraz cię zap... Wywiozę na pole, k… i spalę, tak do matki zwracał się Patryk O. W końcu 38-latek spełnił swoje groźny. Zdaniem sąsiadów i przyjaciół 60-letniej ofiary, kobieta wielokrotnie informowała policję, że jest w stanie zagrożenia.

Piłkarki Górnika Łęczna z powołaniami do reprezentacji

Piłkarki Górnika Łęczna z powołaniami do reprezentacji 0 0

Sześć zawodniczek Górnika Łęczna otrzymało powołanie do reprezentacji Polski na wrześniowy mecz z Czechami, który zainauguruje eliminacje mistrzostw Europy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.