Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2010 r.
17:45
Edytuj ten wpis

Sebastian opuszcza dom dziecka, ale nie wraca do rodziców

0 8 A A

11-letni Sebastian będzie mieszkał u swej babki – zdecydował dzisiaj Sąd Rejonowy w Lublinie. Niezadowolenia z takiej decyzji nie kryją jego rodzice, którzy od tygodni remontują dom, żeby stworzyć dziecku lepsze warunki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzisiejsza decyzja nie zamyka sprawy. Dziecko trafi do babki, która tymczasowo będzie dla niego rodziną zastępczą. A sąd dalej będzie się zastanawiał kto ostatecznie powinien wychowywać chłopca.

- Sebastian opuści teraz pogotowie opiekuńczo -wychowawcze i będzie przebywał w rodzinie zastępczej w czasie trwania postępowania – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Sąd zwrócił się jeszcze o aktualny wywiad środowiskowy o warunkach mieszkaniowych rodziców. Opinię w sprawie dziecka ma też wydać Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno Wychowawczy. Gdy dokumenty nadejdą wyznaczy kolejną rozprawę, na której prawdopodobnie sprawa się zakończy.

Rodzice Sebastiana po wyjściu z sali rozpraw nie kryli, że liczyli, że odzyskają dziecko.

- Myślałem, że z sądu przyjedziemy z nim do domu – mówi Dariusz Kita, ojciec dziecka. – Zrobiliśmy wszystko co chcieli: konkubina się leczy, dom odremontowaliśmy. Syn wciągu trzech miesięcy będzie chodził do trzeciej szkoły. Czy to jest mądre? A tych biegłych to nie można powołać jakby dziecko byłoby przy nas?

Postępowanie sądowe toczy się od kilku miesięcy i dotyczy ograniczenia praw rodzicielskich nad dzieckiem. Rozpoczęło się od tego, że sąd kazał umieścić chłopca w domu dziecka. Chłopiec został zabrany tam ze szkoły.

Wszystko dlatego, że 11-latek mieszkał w bardzo złych warunkach: w niewykończonym i pozbawionym bieżącej wody domu w podlubelskiej Bystrzycy Nowej. Choroba przeszkadza cierpiącej na depresję matce utrzymać porządek. Ojciec przeszedł niedawno amputację nogi.
Dzięki pomocy organizacji kościelnych dom rodziców Sebastiana wygląda już zupełnie inaczej.

- Dużo się w nim zmieniło, założono instalację wodną, elektryczną, ocieplono ściany, założono nowe okna – wylicza Paweł Frączek, dyrektor domu dziecka przy ul. Pogodniej w Lublinie, którego pracownicy byli niedawno u rodziców chłopca.

Matka z dziadkiem często odwiedzają Sebastiana w placówce, przywożą też ojca, którzy uczestniczy w zajęciach dla rodziców podopiecznych domu dziecka. Uczy się jak sprawować opiekę nad dzieckiem.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bystra / 1 czerwca 2010 o 19:54
0
Rodzice Sebastiana nigdy nie pracowali, nie maja zadnego, nawet najprostrzego wyksztalcenia i zyja od zawsze z darowizm i z tego co tu i tam "znalezli". Gdyby nie urzedowa interwencja do dnia dzisiejszego chlopak chodzil by brudny, glodny i schorowany i nikt by sie na niego nie obejrzal.Nawet ten nagle tak pomagajacy ksiadz. Tak bylo przez tyle lat, nikt tam nie zajrzal. W chwili obecnej dla rodziny zrobiono bardzo duzo i jej jedynym obowiazkiem by bylo, starac sie o porzadek w za darmo wyremontowynym domu i brac leki, zarowno ojciec, jaki matka. Pan i pani Kita niestety nawet tego nie potrafia. Kto jeszcze chce tym doroslym ludziom pomoc, moze co dzien tam chodzic sprzatac, zmywac i gotowac, moze tez grzadki zasiac i oplewic,bo to tez jest dla pani Kitowej zbyd duze obiazenie. No i ktos z samochodem by sie przydal, by jezdzic na zakupy. Dlaczego nie?!Kazdy jest mile widziany,tyle ludzi ubolewa przeciez nad losem biednej rodziny ktorej zabrano dziecko, wiec tzeba pomoc i to do razu. Ktos powiedzial, ze po wojnie tez dzieci brudne i glodne chodzily i dobrze bylo. Tyle tylko ze wojna minela 65 lat temu i dla wielu ludzi, wiele sie zmienilo, ale widocznie nie dla wszystkich.

Rodzicom nie zabrano dziecka bo byli biedni, tylko dlatego, ze sie Sebastianem nikt nie zaja, ze mdlal w szkole z glodu, maraz w domu pelen dziur i bez okien (moze jeszcze ktos pamieta jaka sroga byla ostatnia zima), czesto chorowal i chodzil brudny i wrecz smierdzacy. Tacy byli i sa jego rodzice! I za to ludzie wyremontowali im dom!
Rodzice Sebastiana nigdy nie pracowali, nie maja zadnego, nawet najprostrzego wyksztalcenia i zyja od zawsze z darowizm i z tego co tu i tam "znalezli". Gdyby nie urzedowa interwencja do dnia dzisiejszego chlopak chodzil by brudny, glodny i schorowany i nikt by sie na niego nie obejrzal.Nawet ten nagle tak pomagajacy ksiadz. Tak bylo przez tyle lat, nikt tam nie zajrzal. W chwili obecnej dla rodziny zrobiono bardzo duzo i jej jedynym obowiazkiem by bylo, starac sie o porzadek w za darmo wyremontowynym domu i brac leki, zarowno ojci... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 15:05
0
Jak ludzie sa nie odpowiedzialni za siebie i za wlasne dziecko, zyja w brudzie i dokladnie mowiac w smrodzie jak rodzina Kitow traca slusznie prawo do opieki nad dzieciek. Jaka przyszlosc ma dziecko przy takich rodzicach??? Sebastian nie chodzil brudny, doslownie smierdzacy, byl glodny, w domu bylo zimno i brudno. Ludzie ktorzy uwarzaja ze to jest wlasciwe dla dziecka, aby zyl w takich warunkach, nie mozna brac na powarznie!!! Wstyd !!!
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 14:58
0
Polecam wszystikm, ktorzy tak gorliwie stoja po stronie rodzicow Sebastiana po prostu pojechac do wsi Bystrzyca Nowa w gminie Strzyzewice kod poczotowy 23-107 i sie na wlasne oczy przekonac, w jakich warunkach zyje cala rodzina i to nie od wczoraj i nie od momentu operacji pana Kity, tylko od zawsze. W jakim brudzie i nieladzie, w jakim nieporzadku i chaosie. Tak brudnej, leniwej i zaniedbanej rodziny nie ma tam na cala okolice i nigdy tez tam nikt nie zagladal. Dziwne ze nagle ksiadz i soltys twierdza ze to porzadna rodzina. To zupelnie cos nowego. Ciekawe jak w obliczu reporterow nagle moze sie ludziom zmienic zdanie. Szkoda slow.
Polecam wszystikm, ktorzy tak gorliwie stoja po stronie rodzicow Sebastiana po prostu pojechac do wsi Bystrzyca Nowa w gminie Strzyzewice kod poczotowy 23-107 i sie na wlasne oczy przekonac, w jakich warunkach zyje cala rodzina i to nie od wczoraj i nie od momentu operacji pana Kity, tylko od zawsze. W jakim brudzie i nieladzie, w jakim nieporzadku i chaosie. Tak brudnej, leniwej i zaniedbanej rodziny nie ma tam na cala okolice i nigdy tez tam nikt nie zagladal. Dziwne ze nagle ksiadz i soltys twierdza ze to porzadna rodzina. To zupelnie cos... rozwiń
Avatar
Lejdi / 16 kwietnia 2010 o 10:36
0
Jak widać nie trzeba wojny żeby bezduszni ludzie odebrali dziecko od matki.Sędzia chyba nie ma dzieci bo wtedy napewno wiedziałby jak targa uczuciami dziecka i jego rodzicow. To wola o pomstę do nieba!I to ma być wolna Polska?
Avatar
~prawda~ / 14 kwietnia 2010 o 00:15
0
BÓG OSĄDZI NAJLEPIEJ! MOIM ZDANIEM TRZEBA ZAPYTAĆ DZIECIAKA GDZIE MU DOBRZE, I J***AĆ TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY WYKORZYSTUJĄC WŁADZĘ, WNIKAJĄ I OGRANICZAJĄ ŻYCIE INNYCH LUDZI, NIE TYLKO W TYM PRZYPADKU!
Avatar
Phoebe / 13 kwietnia 2010 o 23:06
0
Zwykłe chamstwo. Czy u babci, która jest skłócona z rodzicami będzie mu lepiej niż we własnym domu? Takie sprawy w ogóle nie powinny interesować sąd - bo jeżeli dzieci nie są własnością rodziców, to czyją? Sądu?
Avatar
kola / 13 kwietnia 2010 o 20:18
0
niech sąd pozwoli dziecku zobaczyć jak poprawiły się warunki w jego domu i ucieszyć się tym czy dziecku może być lepiej w domu dziecka niż w domu nawet jeśli niezbyt czystym....
Avatar
zrozpaczony dziadek / 13 kwietnia 2010 o 20:04
0
Nie rozdzielajcie rodzin:dzieci od rodziców,wnuków od dziadków.Nawet o kromce suchego chleba lepiej byc razem z rodziną niż w najlepiej urządzonym tzw."ośrodku opiekuńczym".Gdyby was to spotkało sędziowie,kuratorzy,policyjni asystenci,bezduszni zapatrzeni w bzdurne przepisy urzędnicy, wtedy dopiero moglibyście zobaczyc dramat rozdzielanych dzieci,rodziców,dziadków.Swoje biurka zamykacie o 15-tej i z poczuciem "dobrze" spełnionego obowiązku idziecie do domów nie wiedząc nic o dramatach powstałych w wyniku waszych "nieomylnych" decyzji.Nie chodzi mi o ten przypadek,lecz o coraz częstrze niezbyt przemyślane fatalne w skutkach decyzje sądów rodzinnych.
Nie rozdzielajcie rodzin:dzieci od rodziców,wnuków od dziadków.Nawet o kromce suchego chleba lepiej byc razem z rodziną niż w najlepiej urządzonym tzw."ośrodku opiekuńczym".Gdyby was to spotkało sędziowie,kuratorzy,policyjni asystenci,bezduszni zapatrzeni w bzdurne przepisy urzędnicy, wtedy dopiero moglibyście zobaczyc dramat rozdzielanych dzieci,rodziców,dziadków.Swoje biurka zamykacie o 15-tej i z poczuciem "dobrze" spełnionego obowiązku idziecie do domów nie wiedząc nic o dramatach powstałych w wyniku waszych "nie... rozwiń
Avatar
bystra / 1 czerwca 2010 o 19:54
0
Rodzice Sebastiana nigdy nie pracowali, nie maja zadnego, nawet najprostrzego wyksztalcenia i zyja od zawsze z darowizm i z tego co tu i tam "znalezli". Gdyby nie urzedowa interwencja do dnia dzisiejszego chlopak chodzil by brudny, glodny i schorowany i nikt by sie na niego nie obejrzal.Nawet ten nagle tak pomagajacy ksiadz. Tak bylo przez tyle lat, nikt tam nie zajrzal. W chwili obecnej dla rodziny zrobiono bardzo duzo i jej jedynym obowiazkiem by bylo, starac sie o porzadek w za darmo wyremontowynym domu i brac leki, zarowno ojciec, jaki matka. Pan i pani Kita niestety nawet tego nie potrafia. Kto jeszcze chce tym doroslym ludziom pomoc, moze co dzien tam chodzic sprzatac, zmywac i gotowac, moze tez grzadki zasiac i oplewic,bo to tez jest dla pani Kitowej zbyd duze obiazenie. No i ktos z samochodem by sie przydal, by jezdzic na zakupy. Dlaczego nie?!Kazdy jest mile widziany,tyle ludzi ubolewa przeciez nad losem biednej rodziny ktorej zabrano dziecko, wiec tzeba pomoc i to do razu. Ktos powiedzial, ze po wojnie tez dzieci brudne i glodne chodzily i dobrze bylo. Tyle tylko ze wojna minela 65 lat temu i dla wielu ludzi, wiele sie zmienilo, ale widocznie nie dla wszystkich.

Rodzicom nie zabrano dziecka bo byli biedni, tylko dlatego, ze sie Sebastianem nikt nie zaja, ze mdlal w szkole z glodu, maraz w domu pelen dziur i bez okien (moze jeszcze ktos pamieta jaka sroga byla ostatnia zima), czesto chorowal i chodzil brudny i wrecz smierdzacy. Tacy byli i sa jego rodzice! I za to ludzie wyremontowali im dom!
Rodzice Sebastiana nigdy nie pracowali, nie maja zadnego, nawet najprostrzego wyksztalcenia i zyja od zawsze z darowizm i z tego co tu i tam "znalezli". Gdyby nie urzedowa interwencja do dnia dzisiejszego chlopak chodzil by brudny, glodny i schorowany i nikt by sie na niego nie obejrzal.Nawet ten nagle tak pomagajacy ksiadz. Tak bylo przez tyle lat, nikt tam nie zajrzal. W chwili obecnej dla rodziny zrobiono bardzo duzo i jej jedynym obowiazkiem by bylo, starac sie o porzadek w za darmo wyremontowynym domu i brac leki, zarowno ojci... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 15:05
0
Jak ludzie sa nie odpowiedzialni za siebie i za wlasne dziecko, zyja w brudzie i dokladnie mowiac w smrodzie jak rodzina Kitow traca slusznie prawo do opieki nad dzieciek. Jaka przyszlosc ma dziecko przy takich rodzicach??? Sebastian nie chodzil brudny, doslownie smierdzacy, byl glodny, w domu bylo zimno i brudno. Ludzie ktorzy uwarzaja ze to jest wlasciwe dla dziecka, aby zyl w takich warunkach, nie mozna brac na powarznie!!! Wstyd !!!
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 14:58
0
Polecam wszystikm, ktorzy tak gorliwie stoja po stronie rodzicow Sebastiana po prostu pojechac do wsi Bystrzyca Nowa w gminie Strzyzewice kod poczotowy 23-107 i sie na wlasne oczy przekonac, w jakich warunkach zyje cala rodzina i to nie od wczoraj i nie od momentu operacji pana Kity, tylko od zawsze. W jakim brudzie i nieladzie, w jakim nieporzadku i chaosie. Tak brudnej, leniwej i zaniedbanej rodziny nie ma tam na cala okolice i nigdy tez tam nikt nie zagladal. Dziwne ze nagle ksiadz i soltys twierdza ze to porzadna rodzina. To zupelnie cos nowego. Ciekawe jak w obliczu reporterow nagle moze sie ludziom zmienic zdanie. Szkoda slow.
Polecam wszystikm, ktorzy tak gorliwie stoja po stronie rodzicow Sebastiana po prostu pojechac do wsi Bystrzyca Nowa w gminie Strzyzewice kod poczotowy 23-107 i sie na wlasne oczy przekonac, w jakich warunkach zyje cala rodzina i to nie od wczoraj i nie od momentu operacji pana Kity, tylko od zawsze. W jakim brudzie i nieladzie, w jakim nieporzadku i chaosie. Tak brudnej, leniwej i zaniedbanej rodziny nie ma tam na cala okolice i nigdy tez tam nikt nie zagladal. Dziwne ze nagle ksiadz i soltys twierdza ze to porzadna rodzina. To zupelnie cos... rozwiń
Avatar
Lejdi / 16 kwietnia 2010 o 10:36
0
Jak widać nie trzeba wojny żeby bezduszni ludzie odebrali dziecko od matki.Sędzia chyba nie ma dzieci bo wtedy napewno wiedziałby jak targa uczuciami dziecka i jego rodzicow. To wola o pomstę do nieba!I to ma być wolna Polska?
Avatar
~prawda~ / 14 kwietnia 2010 o 00:15
0
BÓG OSĄDZI NAJLEPIEJ! MOIM ZDANIEM TRZEBA ZAPYTAĆ DZIECIAKA GDZIE MU DOBRZE, I J***AĆ TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY WYKORZYSTUJĄC WŁADZĘ, WNIKAJĄ I OGRANICZAJĄ ŻYCIE INNYCH LUDZI, NIE TYLKO W TYM PRZYPADKU!
Avatar
Phoebe / 13 kwietnia 2010 o 23:06
0
Zwykłe chamstwo. Czy u babci, która jest skłócona z rodzicami będzie mu lepiej niż we własnym domu? Takie sprawy w ogóle nie powinny interesować sąd - bo jeżeli dzieci nie są własnością rodziców, to czyją? Sądu?
Avatar
kola / 13 kwietnia 2010 o 20:18
0
niech sąd pozwoli dziecku zobaczyć jak poprawiły się warunki w jego domu i ucieszyć się tym czy dziecku może być lepiej w domu dziecka niż w domu nawet jeśli niezbyt czystym....
Avatar
zrozpaczony dziadek / 13 kwietnia 2010 o 20:04
0
Nie rozdzielajcie rodzin:dzieci od rodziców,wnuków od dziadków.Nawet o kromce suchego chleba lepiej byc razem z rodziną niż w najlepiej urządzonym tzw."ośrodku opiekuńczym".Gdyby was to spotkało sędziowie,kuratorzy,policyjni asystenci,bezduszni zapatrzeni w bzdurne przepisy urzędnicy, wtedy dopiero moglibyście zobaczyc dramat rozdzielanych dzieci,rodziców,dziadków.Swoje biurka zamykacie o 15-tej i z poczuciem "dobrze" spełnionego obowiązku idziecie do domów nie wiedząc nic o dramatach powstałych w wyniku waszych "nieomylnych" decyzji.Nie chodzi mi o ten przypadek,lecz o coraz częstrze niezbyt przemyślane fatalne w skutkach decyzje sądów rodzinnych.
Nie rozdzielajcie rodzin:dzieci od rodziców,wnuków od dziadków.Nawet o kromce suchego chleba lepiej byc razem z rodziną niż w najlepiej urządzonym tzw."ośrodku opiekuńczym".Gdyby was to spotkało sędziowie,kuratorzy,policyjni asystenci,bezduszni zapatrzeni w bzdurne przepisy urzędnicy, wtedy dopiero moglibyście zobaczyc dramat rozdzielanych dzieci,rodziców,dziadków.Swoje biurka zamykacie o 15-tej i z poczuciem "dobrze" spełnionego obowiązku idziecie do domów nie wiedząc nic o dramatach powstałych w wyniku waszych "nie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 7 1

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 9 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 365 30

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 13 6

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 4

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!