Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2019 r.
17:17

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy

0 7 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

– Z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia dyrekcja zmieniła nam obowiązki. Nie wiemy kto nas przeszkoli, jak to będzie wyglądało – skarżą się sekretarki medyczne z SPSK1. – Zmiany zostały wprowadzane za zgodą pracowników – odpowiada szpital.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia dyrekcja zmieniła nam obowiązki. Teraz dodatkowo mamy zajmować się kodowaniem wykonanych procedur medycznych, które jest potrzebne do rozliczenia z NFZ. Ma to spaść na nas, a my nie mamy o tym pojęcia! – skarżą się sekretarki medyczne z SPSK1 w Lublinie, które skontaktowały się w tej sprawie z naszą redakcją. Kobiety chcą zachować anonimowość w obawie przed konsekwencjami służbowymi.

– Poinformowano nas tylko o zmianie obowiązków, bez żadnego wyjaśnienia jak to będzie przebiegało, kto będzie nad tym czuwał, kto nas przeszkoli. W innych szpitalach do takich zadań jest stworzone specjalne stanowisko kodera. To przerzucenie na nas ogromnej odpowiedzialności, a odbywa się to zbyt chaotycznie – opowiada jedna z kobiet.

Sekretarki twierdzą, że podpisały nowy zakres obowiązków, bo były „pod presją”.

– Po prostu wzywano nas po kolei i musiałyśmy przyjąć nowe obowiązki. Nie miałyśmy czasu na zastanowienie się. Bałyśmy się stracić pracę – tłumaczy jedna z nich. – A teraz stoimy przed wielką niewiadomą. Związane jest to także ze zmianą przełożonego. Teraz mamy podlegać pod kierownika Działu Dokumentacji, a nie kierownika kliniki jak dotychczas. Mamy wiele obaw jak będzie wyglądała ta współpraca, zwłaszcza w kontekście nowych obowiązków.

Co na to szpital? – Względy organizacyjne, zmiany przepisów lub sytuacja finansowa mogą powodować konieczność korekt w zakresach obowiązków pracowników lub podległości służbowej – tłumaczy Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie i zaznacza, że wprowadzane są one za zgodą pracownika. – Tak też było w tym przypadku. Modyfikacje zakresów obowiązków zostały przyjęte przez pracowników – informuje Guzowska i dodaje, że obowiązki sekretarek medycznych zostały doprecyzowane i ujednolicone we wszystkich jednostkach szpitala.

Jak zaznacza rzeczniczka, czynności związane z kodowaniem były już wcześniej wykonywane przez pracowników zatrudnionych na tym stanowisku. – Część sekretarek medycznych zajmowała się kodowaniem i nie jest to dla nich żadna nowość – wyjaśnia Guzowska. – Pracownicy, którzy wcześniej tych czynności nie wykonywali i będą mieć z tym trudności, nie zostaną pozostawieni sami sobie, a kwestie te mogą omówić ze swoim przełożonym.

e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Były pracownik / 18 lipca 2019 o 07:56
+8
Ten szpital rządzi się swoimi prawami od x czasu, tu się nic nie zmieni na lepsze. Zmieniają warunki umowy, przenoszą pielęgniarki z oddziału na oddział i nieważne że ktoś pracuje tu latami, to się nie liczy, robią sobie co chcą. Minimalna ilością personelu gospodarczego jak np panowie noszowi czy panie sprzątające , które w godzinach nocnych mają po 3 -4 oddziały do ogarnięcia. Jeden sanitariusz od godziny 15 na cały szpital, na trzy oddzielne budynki! Jedna kobieta w godzinach nocnych i popołudniowych biegająca z badaniami przez ulicę w ciemną noc do laboratorium. To jest chore! Szpital z akredytacją i ISO ! I jakoś się kręci! Wszyscy którzy się odważyli odchodzą stąd. Prywatny folwark pana dyrektora i pani naczelnej.
Ten szpital rządzi się swoimi prawami od x czasu, tu się nic nie zmieni na lepsze. Zmieniają warunki umowy, przenoszą pielęgniarki z oddziału na oddział i nieważne że ktoś pracuje tu latami, to się nie liczy, robią sobie co chcą. Minimalna ilością personelu gospodarczego jak np panowie noszowi czy panie sprzątające , które w godzinach nocnych mają po 3 -4 oddziały do ogarnięcia. Jeden sanitariusz od godziny 15 na cały szpital, na trzy oddzielne budynki! Jedna kobieta w godzinach nocnych i popołudniowych biegająca z badaniami przez ulicę w ci... rozwiń
Avatar
gość / 17 lipca 2019 o 22:43
+6
Pani rzecznik do tej pory nie podała pani do prasy że szpital nie pełni od 1 lipca dyżurów dermatologicznych, obowiązki także bez zgody zainteresowanych przeniesiono na internistów i lekarzy izby przyjęć. Może pani przeczyta jakie są prawa pacjenta i czy może być leczony w szpitalu klinicznym chory na choroby skórne przez ortopedę czy diabetologa.?
Avatar
Trola / 17 lipca 2019 o 21:06
+5
Nie martwcie się Na zapas. Dopóki Was nie przeszkolą, wydadzą celtyfikat i uprawnienia - to nie możecie odpowiadać za coś czego nie znacie. Czy macie w umowie o pracę - zapis o odpowiedzialności materialnej ???
Avatar
Gość / 17 lipca 2019 o 20:32
+5
czy to prawda ze w ramach nowych obowiązków sekretarkom wpisano "spełniać wszystkie polecenia wydane przez lekarza dyżurnego" ?
Avatar
pielegniarz / 18 lipca 2019 o 10:40
+3
KOLEZANKI PIELEGNIARKI I KOLEDZY PIELEGNIARZE MIJAJCIE TEN SZPITAL NA ODLEGLOSC NIE ZATRUDNIAJCIE SIE TAM JESTEM PIELEGNIARZEM ZATRUDNILEM SIE PRZEZYLEM TAM 3 MIESIECZNA GEHENNE ODSZEDLEM DOKAD MIALEM JESZCZE SILE FALSZYWE ODZIALOWE PRZYKUTE DO STOLKOW PO 20 LAT ZNISZCZA WAS WYMIEJA MAJA TAKICH SOJUSZNIKOW KTORZY IM WTORUJA MAJA W DUPIE PACJENTOW SIEDZA TYLKO IJEDZA SZPITALNE JEDZENIE PO PRZEPRACOWANIU TAM 3 MIESIECY OMAL NIE POSZLEM DO PSYCHIATRY TO JES CALA KLIKA RZUCAJA PRACOWNIKAMI JAK WORKIEM KARTOFLI MAJA KAZDEGO ZA GOWNO DLACZEGO TYM SZPITALEM NIE ZAJMA sie izby wszystkich mlodych wyrzucaja starszych traktuja jak zero izby pielegniarskie wezcie sie wreszcie za ten szpital wprowadzcie zmiany wymiencie teklike przyspawanych do stolka oddzialowych naczelnych ktore uwazaja czlowieka za zero miesiac odszedlem z tego bagna i dopiero doszedlem do siebie na sciagalo sie tego buractwa ze wsi i gnebia uczciwych ludz chcacych pracowac dla dobra pacjenta pielegniarz moze izby pielegniarskie wreszcie wezma sie za ten szpital kiedy lepiej dojde do siebie napisze artykul jak wygladala moja praca na jednym z oddzialow opisze jak traktuje sie tu pacjentow mlodych pracownikow zgodnie z prawda SZEROKIM KOLEM OMIJAJCIE TEN SZPITAL NIE ZATRUDNIAJCIE SIE BO PRZEZYJECIE TAM HORROR I WYJDZIECIE ZE WSTRETEM DO TEGO ZAWODU NA CALE ZYCIE
KOLEZANKI PIELEGNIARKI I KOLEDZY PIELEGNIARZE MIJAJCIE TEN SZPITAL NA ODLEGLOSC NIE ZATRUDNIAJCIE SIE TAM JESTEM PIELEGNIARZEM ZATRUDNILEM SIE PRZEZYLEM TAM 3 MIESIECZNA GEHENNE ODSZEDLEM DOKAD MIALEM JESZCZE SILE FALSZYWE ODZIALOWE PRZYKUTE DO STOLKOW PO 20 LAT ZNISZCZA WAS WYMIEJA MAJA TAKICH SOJUSZNIKOW KTORZY IM WTORUJA MAJA W DUPIE PACJENTOW SIEDZA TYLKO IJEDZA SZPITALNE JEDZENIE PO PRZEPRACOWANIU TAM 3 MIESIECY OMAL NIE POSZLEM DO PSYCHIATRY TO JES CALA KLIKA RZUCAJA PRACOWNIKAMI JAK WORKIEM KARTOFLI MAJA KAZDEGO ZA GOWNO DLACZEG... rozwiń
Avatar
Patryk / 17 lipca 2019 o 21:10
+3
Bez podwyżki? 
Avatar
WYRZUCONY / 18 lipca 2019 o 13:32
0
nie przejmuj sie pielegniarz mnie tez po 3 miesiacach wywalili mojego kolege tez te p oddzialowe po liceum i zaoczhych studiach z czasow florencji nie uznaja naszych kwalifikacji siedza po 20 lat na stanowiskach i im sie w glowach poprzewracalo tutaj trzeba poprosic p ziobro to moze by porzadek zrobil nie smuc sie pracy jes pod dostatkiem w koncu my mlodzi skrzyknijmy sie i odeprzyjmy te nawyki panujace w tym szpitalu OMIJAJCIE TEN SZPITAL SZEROKIM LUKIEM ZAROWNO PACJENCI JAK I OSOBY KTORE SZUKAJA PRACY SZKODA SOBIE ZASMIECACCV TAKIM SZPITALEM POZDRAWIAM WYWALONY A TAK MNIE DOBRZE WYKSZTALCILI NA DZIENNYCH STUDIACH W LUBLINIE
nie przejmuj sie pielegniarz mnie tez po 3 miesiacach wywalili mojego kolege tez te p oddzialowe po liceum i zaoczhych studiach z czasow florencji nie uznaja naszych kwalifikacji siedza po 20 lat na stanowiskach i im sie w glowach poprzewracalo tutaj trzeba poprosic p ziobro to moze by porzadek zrobil nie smuc sie pracy jes pod dostatkiem w koncu my mlodzi skrzyknijmy sie i odeprzyjmy te nawyki panujace w tym szpitalu OMIJAJCIE TEN SZPITAL SZEROKIM LUKIEM ZAROWNO PACJENCI JAK I OSOBY KTORE SZUKAJA PRACY SZKODA SOBIE ZASMIECACCV TAKIM... rozwiń
Avatar
WYRZUCONY / 18 lipca 2019 o 13:32
0
nie przejmuj sie pielegniarz mnie tez po 3 miesiacach wywalili mojego kolege tez te p oddzialowe po liceum i zaoczhych studiach z czasow florencji nie uznaja naszych kwalifikacji siedza po 20 lat na stanowiskach i im sie w glowach poprzewracalo tutaj trzeba poprosic p ziobro to moze by porzadek zrobil nie smuc sie pracy jes pod dostatkiem w koncu my mlodzi skrzyknijmy sie i odeprzyjmy te nawyki panujace w tym szpitalu OMIJAJCIE TEN SZPITAL SZEROKIM LUKIEM ZAROWNO PACJENCI JAK I OSOBY KTORE SZUKAJA PRACY SZKODA SOBIE ZASMIECACCV TAKIM SZPITALEM POZDRAWIAM WYWALONY A TAK MNIE DOBRZE WYKSZTALCILI NA DZIENNYCH STUDIACH W LUBLINIE
nie przejmuj sie pielegniarz mnie tez po 3 miesiacach wywalili mojego kolege tez te p oddzialowe po liceum i zaoczhych studiach z czasow florencji nie uznaja naszych kwalifikacji siedza po 20 lat na stanowiskach i im sie w glowach poprzewracalo tutaj trzeba poprosic p ziobro to moze by porzadek zrobil nie smuc sie pracy jes pod dostatkiem w koncu my mlodzi skrzyknijmy sie i odeprzyjmy te nawyki panujace w tym szpitalu OMIJAJCIE TEN SZPITAL SZEROKIM LUKIEM ZAROWNO PACJENCI JAK I OSOBY KTORE SZUKAJA PRACY SZKODA SOBIE ZASMIECACCV TAKIM... rozwiń
Avatar
pielegniarz / 18 lipca 2019 o 10:40
+3
KOLEZANKI PIELEGNIARKI I KOLEDZY PIELEGNIARZE MIJAJCIE TEN SZPITAL NA ODLEGLOSC NIE ZATRUDNIAJCIE SIE TAM JESTEM PIELEGNIARZEM ZATRUDNILEM SIE PRZEZYLEM TAM 3 MIESIECZNA GEHENNE ODSZEDLEM DOKAD MIALEM JESZCZE SILE FALSZYWE ODZIALOWE PRZYKUTE DO STOLKOW PO 20 LAT ZNISZCZA WAS WYMIEJA MAJA TAKICH SOJUSZNIKOW KTORZY IM WTORUJA MAJA W DUPIE PACJENTOW SIEDZA TYLKO IJEDZA SZPITALNE JEDZENIE PO PRZEPRACOWANIU TAM 3 MIESIECY OMAL NIE POSZLEM DO PSYCHIATRY TO JES CALA KLIKA RZUCAJA PRACOWNIKAMI JAK WORKIEM KARTOFLI MAJA KAZDEGO ZA GOWNO DLACZEGO TYM SZPITALEM NIE ZAJMA sie izby wszystkich mlodych wyrzucaja starszych traktuja jak zero izby pielegniarskie wezcie sie wreszcie za ten szpital wprowadzcie zmiany wymiencie teklike przyspawanych do stolka oddzialowych naczelnych ktore uwazaja czlowieka za zero miesiac odszedlem z tego bagna i dopiero doszedlem do siebie na sciagalo sie tego buractwa ze wsi i gnebia uczciwych ludz chcacych pracowac dla dobra pacjenta pielegniarz moze izby pielegniarskie wreszcie wezma sie za ten szpital kiedy lepiej dojde do siebie napisze artykul jak wygladala moja praca na jednym z oddzialow opisze jak traktuje sie tu pacjentow mlodych pracownikow zgodnie z prawda SZEROKIM KOLEM OMIJAJCIE TEN SZPITAL NIE ZATRUDNIAJCIE SIE BO PRZEZYJECIE TAM HORROR I WYJDZIECIE ZE WSTRETEM DO TEGO ZAWODU NA CALE ZYCIE
KOLEZANKI PIELEGNIARKI I KOLEDZY PIELEGNIARZE MIJAJCIE TEN SZPITAL NA ODLEGLOSC NIE ZATRUDNIAJCIE SIE TAM JESTEM PIELEGNIARZEM ZATRUDNILEM SIE PRZEZYLEM TAM 3 MIESIECZNA GEHENNE ODSZEDLEM DOKAD MIALEM JESZCZE SILE FALSZYWE ODZIALOWE PRZYKUTE DO STOLKOW PO 20 LAT ZNISZCZA WAS WYMIEJA MAJA TAKICH SOJUSZNIKOW KTORZY IM WTORUJA MAJA W DUPIE PACJENTOW SIEDZA TYLKO IJEDZA SZPITALNE JEDZENIE PO PRZEPRACOWANIU TAM 3 MIESIECY OMAL NIE POSZLEM DO PSYCHIATRY TO JES CALA KLIKA RZUCAJA PRACOWNIKAMI JAK WORKIEM KARTOFLI MAJA KAZDEGO ZA GOWNO DLACZEG... rozwiń
Avatar
Były pracownik / 18 lipca 2019 o 07:56
+8
Ten szpital rządzi się swoimi prawami od x czasu, tu się nic nie zmieni na lepsze. Zmieniają warunki umowy, przenoszą pielęgniarki z oddziału na oddział i nieważne że ktoś pracuje tu latami, to się nie liczy, robią sobie co chcą. Minimalna ilością personelu gospodarczego jak np panowie noszowi czy panie sprzątające , które w godzinach nocnych mają po 3 -4 oddziały do ogarnięcia. Jeden sanitariusz od godziny 15 na cały szpital, na trzy oddzielne budynki! Jedna kobieta w godzinach nocnych i popołudniowych biegająca z badaniami przez ulicę w ciemną noc do laboratorium. To jest chore! Szpital z akredytacją i ISO ! I jakoś się kręci! Wszyscy którzy się odważyli odchodzą stąd. Prywatny folwark pana dyrektora i pani naczelnej.
Ten szpital rządzi się swoimi prawami od x czasu, tu się nic nie zmieni na lepsze. Zmieniają warunki umowy, przenoszą pielęgniarki z oddziału na oddział i nieważne że ktoś pracuje tu latami, to się nie liczy, robią sobie co chcą. Minimalna ilością personelu gospodarczego jak np panowie noszowi czy panie sprzątające , które w godzinach nocnych mają po 3 -4 oddziały do ogarnięcia. Jeden sanitariusz od godziny 15 na cały szpital, na trzy oddzielne budynki! Jedna kobieta w godzinach nocnych i popołudniowych biegająca z badaniami przez ulicę w ci... rozwiń
Avatar
gość / 17 lipca 2019 o 22:43
+6
Pani rzecznik do tej pory nie podała pani do prasy że szpital nie pełni od 1 lipca dyżurów dermatologicznych, obowiązki także bez zgody zainteresowanych przeniesiono na internistów i lekarzy izby przyjęć. Może pani przeczyta jakie są prawa pacjenta i czy może być leczony w szpitalu klinicznym chory na choroby skórne przez ortopedę czy diabetologa.?
Avatar
Patryk / 17 lipca 2019 o 21:10
+3
Bez podwyżki? 
Avatar
Trola / 17 lipca 2019 o 21:06
+5
Nie martwcie się Na zapas. Dopóki Was nie przeszkolą, wydadzą celtyfikat i uprawnienia - to nie możecie odpowiadać za coś czego nie znacie. Czy macie w umowie o pracę - zapis o odpowiedzialności materialnej ???
Avatar
Gość / 17 lipca 2019 o 20:32
+5
czy to prawda ze w ramach nowych obowiązków sekretarkom wpisano "spełniać wszystkie polecenia wydane przez lekarza dyżurnego" ?