Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2008 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Siostry i bracia na wybiegu

0 8 A A

Pokaz mody, a w nim zakonnice i zakonnicy w rolach głównych. To największa atrakcja I Targów Zakonnych, które na 9 kwietnia zaplanowano w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Siostry po schodach chodzić potrafią, czerwony dywan też widziały. Dodamy światło i muzykę. Chcemy pokazać normalne, kobiece dziewczyny - mówi o. Andrzej Batorski z Duszpasterstwa Akademickiego KUL, pomysłodawca i organizator Targów Zakonnych.

W pokazie strojów zakonnych wezmą udział siostry białe, betanki, urszulanki, uczennice Boskiego Mistrza, siostry Opatrzności Bożej i serafitki. Męskie stroje pokażą salwatorianie, werbiści, ojcowie biali, jezuici i pauliści. To ekipy z Lublina, Gdyni, Grodziska Mazowieckiego, Sandomierza i Krakowa.

- Wystąpimy w szarych i czarnych habitach. Ale proszę nie podawać mojego imienia - zastrzega jedna z sióstr Zgromadzenia Urszulanek Rzymskich w Lublinie.

- Pokaz mody z zakonnicami? Stroje duchowne mają bogatą symbolikę i historię. Świetny pomysł - chwali Bernard Ford Hanaoka, japoński projektant mody i scenograf pracujący w Polsce.

To nie wszystko. Aż dziewięć ekip stanie do konkursu na najlepsze ciasto. - A za rok rozszerzymy targi o konkurs na potrawy i nalewki zakonne, dodamy konkurs dowcipów i targi książek - planuje o. Andrzej Batorski. - Chodzi nam o to, żeby pokazać życie zakonne w nowoczesny sposób - dodaje o. Rafał Sztejka z KUL.
Na targach nie zabraknie strawy duchowej. Przewidziano prezentację filmu "Wielka cisza”, różaniec ze słowem Jana Pawła II i uroczystą mszę św. pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy.

Zgłoszenia do udziału w pokazie mody pod adresem: targizakonne@gmail.com.

Dla Dziennika

dr Mariusz Gwozda socjolog z UMCS

Na zachodzie kościół często wykorzystuje nowoczesne formy marketingu idei. Od targów dewocjonaliów po wystawy ornatów papieskich. W katolickiej Polsce pokaz mody zakonnej może jeszcze budzić kontrowersje, ale to znak czasu i otwartości.

Religia i moda

Po tematy związane z religią projektanci mody sięgają często. Wystarczy przypomnieć kampanię Benettona, który pokazał na swoich billboardach młodą i atrakcyjną siostrę zakonną całującą się z księdzem. Kolekcja autorstwa Arkadiusa, projektanta z Parczewa, nosiła nazwę "Maryja dziewica nosi spodnie”.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ela / 12 kwietnia 2008 o 23:31
0
To żenada. Macie ewangelizować świat.
A tu widać, że dajecie się ewangelizować światu.
Z niesmakiem patrzyło się na siostry próbujące stylu modelek.
Strój zakonny wyraża skromność, a nie kokieteryjne zachowania.
Chyba lepiej zrobiłyby to prawdziwe modelki.
Ksiądz Andrzej Batorski z KUL niech więcej nie ośmiesza Kościoła, zakonnic(ków) i siebie.
Kościół na zachodzie nie ma jakoś więcej powołań przez podobne zachowania.
Nie słyszałam jeszcze pozytywnego głosu o tej rewii. A miałam okazję rozmawiać
na ten temat z kilkudziesięciu osobami od wczoraj.
Życzę większego rozeznania ks. Andrzejowi i innym organizatorom.
To było niesmaczne do oglądania!!!!!!!!!!!!!!
To żenada. Macie ewangelizować świat.
A tu widać, że dajecie się ewangelizować światu.
Z niesmakiem patrzyło się na siostry próbujące stylu modelek.
Strój zakonny wyraża skromność, a nie kokieteryjne zachowania.
Chyba lepiej zrobiłyby to prawdziwe modelki.
Ksiądz Andrzej Batorski z KUL niech więcej nie ośmiesza Kościoła, zakonnic(ków) i siebie.
Kościół na zachodzie nie ma jakoś więcej powołań przez podobne zachowania.
Nie słyszałam jeszcze pozytywnego głosu o tej rewii. A miałam okazję rozmawiać
rozwiń
Avatar
BET ANKA / 27 marca 2008 o 12:01
0
ŚWIĘTA REWIA:

Kontynując wątek świeconej mody poruszony powyżej przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w Katedrze SŁOWEM MALOWANE takiz obraz Braci i Sióstr się wyłania:

1. SIOSTRA W STYLU STRING:

na głowie opaska z białej nitki, do której z tyłu przywiązana jest nitka zastępująca welon (kolor właściwy do barwy habitu);
na szyi opaska z białej nitki, do której przywiązana jest z przodu innego KULoru nitka aż do ziemi, z tyłu też - habit string;

2. KSIĄDZ W STYLU STRING:

na szyi opaska z białej nitki, do której z tyłu i z przodu przywiązana jest czarna nitka sięgająca ziemi - sutanna lub habit string;

Szaty liturgiczne też muszą być w najnowszym trendzie string - po jednej nitce z każdej strony.

Jak z tego widać szpulką nici obdzielić można całą diecezję!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
ŚWIĘTA REWIA:

Kontynując wątek świeconej mody poruszony powyżej przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w Katedrze SŁOWEM MALOWANE takiz obraz Braci i Sióstr się wyłania:

1. SIOSTRA W STYLU STRING:

na głowie opaska z białej nitki, do której z tyłu przywiązana jest nitka zastępująca welon (kolor właściwy do barwy habitu);
na szyi opaska z białej nitki, do której przywiązana jest z przodu innego KULoru nitka aż do ziemi, z tyłu też - habit string;

2. KSIĄDZ W STYLU STRING:

rozwiń
Avatar
BET ANKA / 26 marca 2008 o 14:24
0
ŚWIĘTE TRENDY:

Różnie zachowywał sie kościół w różnych sytuacjach. W biblii nawet jest jak wypędzali kupców ze świątyni, czyli w owym czasie nawet zamienili kościoły na targowiska, co z KULei świadczy o mądrości Ludzi, a głupocie duchowieństwa!
Zatroskany o najnowsza modę duchowną KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY proponuje:

1. ZAKONNICOM - wszystko w stylu STRING - od majtek po habity. Z tego wynika, że habit stanowić będzie jedna nitka!
2. KŚIĘŻOM - to samo. Nawet stuły string!

Do kompletu wprowadzić pieronkiem należy postac dziewicy-nudystki i ustawić. na plaży.

Skoro papiezowi pojawiły sie stygmaty - na reku (międzt nadgarstkiem, a łokciem) wyskoczył Mu napis? OJCIEC ŚWIĘTY BENEDYKT XVI, PAPIEŻ - niczym nr obozowy fundowany więźniom przez hitlerowców.
Co stanie się w czasie beatyfikacji lub kanonizacji JP2? - chyba sutanna (string oczywiście) papieska zrobi sie w paski!

Rektorem ASC jest *********** **********, tel. +** *** *** ***.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
ŚWIĘTE TRENDY:

Różnie zachowywał sie kościół w różnych sytuacjach. W biblii nawet jest jak wypędzali kupców ze świątyni, czyli w owym czasie nawet zamienili kościoły na targowiska, co z KULei świadczy o mądrości Ludzi, a głupocie duchowieństwa!
Zatroskany o najnowsza modę duchowną KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY proponuje:

1. ZAKONNICOM - wszystko w stylu STRING - od majtek po habity. Z tego wynika,... rozwiń
Avatar
dfhg45ty6 / 26 marca 2008 o 10:35
0
Z TEGO CO MI WIADOMO TO DO ZAKONU IDZIĘ SIE Z MIŁOSCI DO BOGA, DLA KONTEMPLACJI, ZAMKNIĘCIA SIĘ PRZED ŚWIATEM ZWENĘTRZNYM A NIE DLA ROZRYWKI I ORGANIZOWANIA SHOW!!!???KLER KATOLICKI I INSTYTUCJA KOSCIOŁA KATOLICKIEGO DAWNO PRZESTALA BYĆ JEDYM ORGANIZMEM, KAZDY SUKIENKOWY, KAŻDY BISPKUP ROBI SWOJE A KURIA DLA NIEGO TO KSIĘSTWO!!
Avatar
wd / 26 marca 2008 o 09:45
0
kul z jednej strony mowi,ze jest uczelnia normalna a z drugiej strony taka glupota.
Avatar
super / 26 marca 2008 o 09:13
0
Ale atrakcja! Jak na Lublin to i tak dużo, zaczyna się rozwijać
Avatar
agula / 26 marca 2008 o 07:43
0
Bardzo dobry pomysł. Pozdrawiam wszystkich pomysłodawców i uczestników Targów.
Avatar
dyktator mody / 26 marca 2008 o 07:35
0
Wreszcie zaczyna się coś dziać w tym Lublinie.Metropolitalne pokazy mody,konferencje na KULu nt."podniesienia wieku" do inicjacji seksualnej (w roli gł.Ewa Sowińska).
A swoją drogą z tą modą zakonną to ciekawy pomysł.A bielizna też będzie pokazywana?
Avatar
Ela / 12 kwietnia 2008 o 23:31
0
To żenada. Macie ewangelizować świat.
A tu widać, że dajecie się ewangelizować światu.
Z niesmakiem patrzyło się na siostry próbujące stylu modelek.
Strój zakonny wyraża skromność, a nie kokieteryjne zachowania.
Chyba lepiej zrobiłyby to prawdziwe modelki.
Ksiądz Andrzej Batorski z KUL niech więcej nie ośmiesza Kościoła, zakonnic(ków) i siebie.
Kościół na zachodzie nie ma jakoś więcej powołań przez podobne zachowania.
Nie słyszałam jeszcze pozytywnego głosu o tej rewii. A miałam okazję rozmawiać
na ten temat z kilkudziesięciu osobami od wczoraj.
Życzę większego rozeznania ks. Andrzejowi i innym organizatorom.
To było niesmaczne do oglądania!!!!!!!!!!!!!!
To żenada. Macie ewangelizować świat.
A tu widać, że dajecie się ewangelizować światu.
Z niesmakiem patrzyło się na siostry próbujące stylu modelek.
Strój zakonny wyraża skromność, a nie kokieteryjne zachowania.
Chyba lepiej zrobiłyby to prawdziwe modelki.
Ksiądz Andrzej Batorski z KUL niech więcej nie ośmiesza Kościoła, zakonnic(ków) i siebie.
Kościół na zachodzie nie ma jakoś więcej powołań przez podobne zachowania.
Nie słyszałam jeszcze pozytywnego głosu o tej rewii. A miałam okazję rozmawiać
rozwiń
Avatar
BET ANKA / 27 marca 2008 o 12:01
0
ŚWIĘTA REWIA:

Kontynując wątek świeconej mody poruszony powyżej przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w Katedrze SŁOWEM MALOWANE takiz obraz Braci i Sióstr się wyłania:

1. SIOSTRA W STYLU STRING:

na głowie opaska z białej nitki, do której z tyłu przywiązana jest nitka zastępująca welon (kolor właściwy do barwy habitu);
na szyi opaska z białej nitki, do której przywiązana jest z przodu innego KULoru nitka aż do ziemi, z tyłu też - habit string;

2. KSIĄDZ W STYLU STRING:

na szyi opaska z białej nitki, do której z tyłu i z przodu przywiązana jest czarna nitka sięgająca ziemi - sutanna lub habit string;

Szaty liturgiczne też muszą być w najnowszym trendzie string - po jednej nitce z każdej strony.

Jak z tego widać szpulką nici obdzielić można całą diecezję!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
ŚWIĘTA REWIA:

Kontynując wątek świeconej mody poruszony powyżej przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w Katedrze SŁOWEM MALOWANE takiz obraz Braci i Sióstr się wyłania:

1. SIOSTRA W STYLU STRING:

na głowie opaska z białej nitki, do której z tyłu przywiązana jest nitka zastępująca welon (kolor właściwy do barwy habitu);
na szyi opaska z białej nitki, do której przywiązana jest z przodu innego KULoru nitka aż do ziemi, z tyłu też - habit string;

2. KSIĄDZ W STYLU STRING:

rozwiń
Avatar
BET ANKA / 26 marca 2008 o 14:24
0
ŚWIĘTE TRENDY:

Różnie zachowywał sie kościół w różnych sytuacjach. W biblii nawet jest jak wypędzali kupców ze świątyni, czyli w owym czasie nawet zamienili kościoły na targowiska, co z KULei świadczy o mądrości Ludzi, a głupocie duchowieństwa!
Zatroskany o najnowsza modę duchowną KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY proponuje:

1. ZAKONNICOM - wszystko w stylu STRING - od majtek po habity. Z tego wynika, że habit stanowić będzie jedna nitka!
2. KŚIĘŻOM - to samo. Nawet stuły string!

Do kompletu wprowadzić pieronkiem należy postac dziewicy-nudystki i ustawić. na plaży.

Skoro papiezowi pojawiły sie stygmaty - na reku (międzt nadgarstkiem, a łokciem) wyskoczył Mu napis? OJCIEC ŚWIĘTY BENEDYKT XVI, PAPIEŻ - niczym nr obozowy fundowany więźniom przez hitlerowców.
Co stanie się w czasie beatyfikacji lub kanonizacji JP2? - chyba sutanna (string oczywiście) papieska zrobi sie w paski!

Rektorem ASC jest *********** **********, tel. +** *** *** ***.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
ŚWIĘTE TRENDY:

Różnie zachowywał sie kościół w różnych sytuacjach. W biblii nawet jest jak wypędzali kupców ze świątyni, czyli w owym czasie nawet zamienili kościoły na targowiska, co z KULei świadczy o mądrości Ludzi, a głupocie duchowieństwa!
Zatroskany o najnowsza modę duchowną KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY proponuje:

1. ZAKONNICOM - wszystko w stylu STRING - od majtek po habity. Z tego wynika,... rozwiń
Avatar
dfhg45ty6 / 26 marca 2008 o 10:35
0
Z TEGO CO MI WIADOMO TO DO ZAKONU IDZIĘ SIE Z MIŁOSCI DO BOGA, DLA KONTEMPLACJI, ZAMKNIĘCIA SIĘ PRZED ŚWIATEM ZWENĘTRZNYM A NIE DLA ROZRYWKI I ORGANIZOWANIA SHOW!!!???KLER KATOLICKI I INSTYTUCJA KOSCIOŁA KATOLICKIEGO DAWNO PRZESTALA BYĆ JEDYM ORGANIZMEM, KAZDY SUKIENKOWY, KAŻDY BISPKUP ROBI SWOJE A KURIA DLA NIEGO TO KSIĘSTWO!!
Avatar
wd / 26 marca 2008 o 09:45
0
kul z jednej strony mowi,ze jest uczelnia normalna a z drugiej strony taka glupota.
Avatar
super / 26 marca 2008 o 09:13
0
Ale atrakcja! Jak na Lublin to i tak dużo, zaczyna się rozwijać
Avatar
agula / 26 marca 2008 o 07:43
0
Bardzo dobry pomysł. Pozdrawiam wszystkich pomysłodawców i uczestników Targów.
Avatar
dyktator mody / 26 marca 2008 o 07:35
0
Wreszcie zaczyna się coś dziać w tym Lublinie.Metropolitalne pokazy mody,konferencje na KULu nt."podniesienia wieku" do inicjacji seksualnej (w roli gł.Ewa Sowińska).
A swoją drogą z tą modą zakonną to ciekawy pomysł.A bielizna też będzie pokazywana?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 22

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!