Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2008 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Siostry i bracia na wybiegu

0 8 A A

Pokaz mody, a w nim zakonnice i zakonnicy w rolach głównych. To największa atrakcja I Targów Zakonnych, które na 9 kwietnia zaplanowano w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Siostry po schodach chodzić potrafią, czerwony dywan też widziały. Dodamy światło i muzykę. Chcemy pokazać normalne, kobiece dziewczyny - mówi o. Andrzej Batorski z Duszpasterstwa Akademickiego KUL, pomysłodawca i organizator Targów Zakonnych.

W pokazie strojów zakonnych wezmą udział siostry białe, betanki, urszulanki, uczennice Boskiego Mistrza, siostry Opatrzności Bożej i serafitki. Męskie stroje pokażą salwatorianie, werbiści, ojcowie biali, jezuici i pauliści. To ekipy z Lublina, Gdyni, Grodziska Mazowieckiego, Sandomierza i Krakowa.

- Wystąpimy w szarych i czarnych habitach. Ale proszę nie podawać mojego imienia - zastrzega jedna z sióstr Zgromadzenia Urszulanek Rzymskich w Lublinie.

- Pokaz mody z zakonnicami? Stroje duchowne mają bogatą symbolikę i historię. Świetny pomysł - chwali Bernard Ford Hanaoka, japoński projektant mody i scenograf pracujący w Polsce.

To nie wszystko. Aż dziewięć ekip stanie do konkursu na najlepsze ciasto. - A za rok rozszerzymy targi o konkurs na potrawy i nalewki zakonne, dodamy konkurs dowcipów i targi książek - planuje o. Andrzej Batorski. - Chodzi nam o to, żeby pokazać życie zakonne w nowoczesny sposób - dodaje o. Rafał Sztejka z KUL.
Na targach nie zabraknie strawy duchowej. Przewidziano prezentację filmu "Wielka cisza”, różaniec ze słowem Jana Pawła II i uroczystą mszę św. pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy.

Zgłoszenia do udziału w pokazie mody pod adresem: targizakonne@gmail.com.

Dla Dziennika

dr Mariusz Gwozda socjolog z UMCS

Na zachodzie kościół często wykorzystuje nowoczesne formy marketingu idei. Od targów dewocjonaliów po wystawy ornatów papieskich. W katolickiej Polsce pokaz mody zakonnej może jeszcze budzić kontrowersje, ale to znak czasu i otwartości.

Religia i moda

Po tematy związane z religią projektanci mody sięgają często. Wystarczy przypomnieć kampanię Benettona, który pokazał na swoich billboardach młodą i atrakcyjną siostrę zakonną całującą się z księdzem. Kolekcja autorstwa Arkadiusa, projektanta z Parczewa, nosiła nazwę "Maryja dziewica nosi spodnie”.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ela / 12 kwietnia 2008 o 23:31
0
To żenada. Macie ewangelizować świat.
A tu widać, że dajecie się ewangelizować światu.
Z niesmakiem patrzyło się na siostry próbujące stylu modelek.
Strój zakonny wyraża skromność, a nie kokieteryjne zachowania.
Chyba lepiej zrobiłyby to prawdziwe modelki.
Ksiądz Andrzej Batorski z KUL niech więcej nie ośmiesza Kościoła, zakonnic(ków) i siebie.
Kościół na zachodzie nie ma jakoś więcej powołań przez podobne zachowania.
Nie słyszałam jeszcze pozytywnego głosu o tej rewii. A miałam okazję rozmawiać
na ten temat z kilkudziesięciu osobami od wczoraj.
Życzę większego rozeznania ks. Andrzejowi i innym organizatorom.
To było niesmaczne do oglądania!!!!!!!!!!!!!!
To żenada. Macie ewangelizować świat.
A tu widać, że dajecie się ewangelizować światu.
Z niesmakiem patrzyło się na siostry próbujące stylu modelek.
Strój zakonny wyraża skromność, a nie kokieteryjne zachowania.
Chyba lepiej zrobiłyby to prawdziwe modelki.
Ksiądz Andrzej Batorski z KUL niech więcej nie ośmiesza Kościoła, zakonnic(ków) i siebie.
Kościół na zachodzie nie ma jakoś więcej powołań przez podobne zachowania.
Nie słyszałam jeszcze pozytywnego głosu o tej rewii. A miałam okazję rozmawiać
rozwiń
Avatar
BET ANKA / 27 marca 2008 o 12:01
0
ŚWIĘTA REWIA:

Kontynując wątek świeconej mody poruszony powyżej przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w Katedrze SŁOWEM MALOWANE takiz obraz Braci i Sióstr się wyłania:

1. SIOSTRA W STYLU STRING:

na głowie opaska z białej nitki, do której z tyłu przywiązana jest nitka zastępująca welon (kolor właściwy do barwy habitu);
na szyi opaska z białej nitki, do której przywiązana jest z przodu innego KULoru nitka aż do ziemi, z tyłu też - habit string;

2. KSIĄDZ W STYLU STRING:

na szyi opaska z białej nitki, do której z tyłu i z przodu przywiązana jest czarna nitka sięgająca ziemi - sutanna lub habit string;

Szaty liturgiczne też muszą być w najnowszym trendzie string - po jednej nitce z każdej strony.

Jak z tego widać szpulką nici obdzielić można całą diecezję!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
ŚWIĘTA REWIA:

Kontynując wątek świeconej mody poruszony powyżej przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w Katedrze SŁOWEM MALOWANE takiz obraz Braci i Sióstr się wyłania:

1. SIOSTRA W STYLU STRING:

na głowie opaska z białej nitki, do której z tyłu przywiązana jest nitka zastępująca welon (kolor właściwy do barwy habitu);
na szyi opaska z białej nitki, do której przywiązana jest z przodu innego KULoru nitka aż do ziemi, z tyłu też - habit string;

2. KSIĄDZ W STYLU STRING:

rozwiń
Avatar
BET ANKA / 26 marca 2008 o 14:24
0
ŚWIĘTE TRENDY:

Różnie zachowywał sie kościół w różnych sytuacjach. W biblii nawet jest jak wypędzali kupców ze świątyni, czyli w owym czasie nawet zamienili kościoły na targowiska, co z KULei świadczy o mądrości Ludzi, a głupocie duchowieństwa!
Zatroskany o najnowsza modę duchowną KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY proponuje:

1. ZAKONNICOM - wszystko w stylu STRING - od majtek po habity. Z tego wynika, że habit stanowić będzie jedna nitka!
2. KŚIĘŻOM - to samo. Nawet stuły string!

Do kompletu wprowadzić pieronkiem należy postac dziewicy-nudystki i ustawić. na plaży.

Skoro papiezowi pojawiły sie stygmaty - na reku (międzt nadgarstkiem, a łokciem) wyskoczył Mu napis? OJCIEC ŚWIĘTY BENEDYKT XVI, PAPIEŻ - niczym nr obozowy fundowany więźniom przez hitlerowców.
Co stanie się w czasie beatyfikacji lub kanonizacji JP2? - chyba sutanna (string oczywiście) papieska zrobi sie w paski!

Rektorem ASC jest *********** **********, tel. +** *** *** ***.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
ŚWIĘTE TRENDY:

Różnie zachowywał sie kościół w różnych sytuacjach. W biblii nawet jest jak wypędzali kupców ze świątyni, czyli w owym czasie nawet zamienili kościoły na targowiska, co z KULei świadczy o mądrości Ludzi, a głupocie duchowieństwa!
Zatroskany o najnowsza modę duchowną KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY proponuje:

1. ZAKONNICOM - wszystko w stylu STRING - od majtek po habity. Z tego wynika,... rozwiń
Avatar
dfhg45ty6 / 26 marca 2008 o 10:35
0
Z TEGO CO MI WIADOMO TO DO ZAKONU IDZIĘ SIE Z MIŁOSCI DO BOGA, DLA KONTEMPLACJI, ZAMKNIĘCIA SIĘ PRZED ŚWIATEM ZWENĘTRZNYM A NIE DLA ROZRYWKI I ORGANIZOWANIA SHOW!!!???KLER KATOLICKI I INSTYTUCJA KOSCIOŁA KATOLICKIEGO DAWNO PRZESTALA BYĆ JEDYM ORGANIZMEM, KAZDY SUKIENKOWY, KAŻDY BISPKUP ROBI SWOJE A KURIA DLA NIEGO TO KSIĘSTWO!!
Avatar
wd / 26 marca 2008 o 09:45
0
kul z jednej strony mowi,ze jest uczelnia normalna a z drugiej strony taka glupota.
Avatar
super / 26 marca 2008 o 09:13
0
Ale atrakcja! Jak na Lublin to i tak dużo, zaczyna się rozwijać
Avatar
agula / 26 marca 2008 o 07:43
0
Bardzo dobry pomysł. Pozdrawiam wszystkich pomysłodawców i uczestników Targów.
Avatar
dyktator mody / 26 marca 2008 o 07:35
0
Wreszcie zaczyna się coś dziać w tym Lublinie.Metropolitalne pokazy mody,konferencje na KULu nt."podniesienia wieku" do inicjacji seksualnej (w roli gł.Ewa Sowińska).
A swoją drogą z tą modą zakonną to ciekawy pomysł.A bielizna też będzie pokazywana?
Avatar
Ela / 12 kwietnia 2008 o 23:31
0
To żenada. Macie ewangelizować świat.
A tu widać, że dajecie się ewangelizować światu.
Z niesmakiem patrzyło się na siostry próbujące stylu modelek.
Strój zakonny wyraża skromność, a nie kokieteryjne zachowania.
Chyba lepiej zrobiłyby to prawdziwe modelki.
Ksiądz Andrzej Batorski z KUL niech więcej nie ośmiesza Kościoła, zakonnic(ków) i siebie.
Kościół na zachodzie nie ma jakoś więcej powołań przez podobne zachowania.
Nie słyszałam jeszcze pozytywnego głosu o tej rewii. A miałam okazję rozmawiać
na ten temat z kilkudziesięciu osobami od wczoraj.
Życzę większego rozeznania ks. Andrzejowi i innym organizatorom.
To było niesmaczne do oglądania!!!!!!!!!!!!!!
To żenada. Macie ewangelizować świat.
A tu widać, że dajecie się ewangelizować światu.
Z niesmakiem patrzyło się na siostry próbujące stylu modelek.
Strój zakonny wyraża skromność, a nie kokieteryjne zachowania.
Chyba lepiej zrobiłyby to prawdziwe modelki.
Ksiądz Andrzej Batorski z KUL niech więcej nie ośmiesza Kościoła, zakonnic(ków) i siebie.
Kościół na zachodzie nie ma jakoś więcej powołań przez podobne zachowania.
Nie słyszałam jeszcze pozytywnego głosu o tej rewii. A miałam okazję rozmawiać
rozwiń
Avatar
BET ANKA / 27 marca 2008 o 12:01
0
ŚWIĘTA REWIA:

Kontynując wątek świeconej mody poruszony powyżej przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w Katedrze SŁOWEM MALOWANE takiz obraz Braci i Sióstr się wyłania:

1. SIOSTRA W STYLU STRING:

na głowie opaska z białej nitki, do której z tyłu przywiązana jest nitka zastępująca welon (kolor właściwy do barwy habitu);
na szyi opaska z białej nitki, do której przywiązana jest z przodu innego KULoru nitka aż do ziemi, z tyłu też - habit string;

2. KSIĄDZ W STYLU STRING:

na szyi opaska z białej nitki, do której z tyłu i z przodu przywiązana jest czarna nitka sięgająca ziemi - sutanna lub habit string;

Szaty liturgiczne też muszą być w najnowszym trendzie string - po jednej nitce z każdej strony.

Jak z tego widać szpulką nici obdzielić można całą diecezję!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
ŚWIĘTA REWIA:

Kontynując wątek świeconej mody poruszony powyżej przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w Katedrze SŁOWEM MALOWANE takiz obraz Braci i Sióstr się wyłania:

1. SIOSTRA W STYLU STRING:

na głowie opaska z białej nitki, do której z tyłu przywiązana jest nitka zastępująca welon (kolor właściwy do barwy habitu);
na szyi opaska z białej nitki, do której przywiązana jest z przodu innego KULoru nitka aż do ziemi, z tyłu też - habit string;

2. KSIĄDZ W STYLU STRING:

rozwiń
Avatar
BET ANKA / 26 marca 2008 o 14:24
0
ŚWIĘTE TRENDY:

Różnie zachowywał sie kościół w różnych sytuacjach. W biblii nawet jest jak wypędzali kupców ze świątyni, czyli w owym czasie nawet zamienili kościoły na targowiska, co z KULei świadczy o mądrości Ludzi, a głupocie duchowieństwa!
Zatroskany o najnowsza modę duchowną KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY proponuje:

1. ZAKONNICOM - wszystko w stylu STRING - od majtek po habity. Z tego wynika, że habit stanowić będzie jedna nitka!
2. KŚIĘŻOM - to samo. Nawet stuły string!

Do kompletu wprowadzić pieronkiem należy postac dziewicy-nudystki i ustawić. na plaży.

Skoro papiezowi pojawiły sie stygmaty - na reku (międzt nadgarstkiem, a łokciem) wyskoczył Mu napis? OJCIEC ŚWIĘTY BENEDYKT XVI, PAPIEŻ - niczym nr obozowy fundowany więźniom przez hitlerowców.
Co stanie się w czasie beatyfikacji lub kanonizacji JP2? - chyba sutanna (string oczywiście) papieska zrobi sie w paski!

Rektorem ASC jest *********** **********, tel. +** *** *** ***.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
ŚWIĘTE TRENDY:

Różnie zachowywał sie kościół w różnych sytuacjach. W biblii nawet jest jak wypędzali kupców ze świątyni, czyli w owym czasie nawet zamienili kościoły na targowiska, co z KULei świadczy o mądrości Ludzi, a głupocie duchowieństwa!
Zatroskany o najnowsza modę duchowną KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY proponuje:

1. ZAKONNICOM - wszystko w stylu STRING - od majtek po habity. Z tego wynika,... rozwiń
Avatar
dfhg45ty6 / 26 marca 2008 o 10:35
0
Z TEGO CO MI WIADOMO TO DO ZAKONU IDZIĘ SIE Z MIŁOSCI DO BOGA, DLA KONTEMPLACJI, ZAMKNIĘCIA SIĘ PRZED ŚWIATEM ZWENĘTRZNYM A NIE DLA ROZRYWKI I ORGANIZOWANIA SHOW!!!???KLER KATOLICKI I INSTYTUCJA KOSCIOŁA KATOLICKIEGO DAWNO PRZESTALA BYĆ JEDYM ORGANIZMEM, KAZDY SUKIENKOWY, KAŻDY BISPKUP ROBI SWOJE A KURIA DLA NIEGO TO KSIĘSTWO!!
Avatar
wd / 26 marca 2008 o 09:45
0
kul z jednej strony mowi,ze jest uczelnia normalna a z drugiej strony taka glupota.
Avatar
super / 26 marca 2008 o 09:13
0
Ale atrakcja! Jak na Lublin to i tak dużo, zaczyna się rozwijać
Avatar
agula / 26 marca 2008 o 07:43
0
Bardzo dobry pomysł. Pozdrawiam wszystkich pomysłodawców i uczestników Targów.
Avatar
dyktator mody / 26 marca 2008 o 07:35
0
Wreszcie zaczyna się coś dziać w tym Lublinie.Metropolitalne pokazy mody,konferencje na KULu nt."podniesienia wieku" do inicjacji seksualnej (w roli gł.Ewa Sowińska).
A swoją drogą z tą modą zakonną to ciekawy pomysł.A bielizna też będzie pokazywana?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym
30 września 2018, 10:00

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Wyjątkową, patriotyczną inicjatywę podejmie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. 30 września o godz. 10 odbędzie się tam Festiwal pieśni patriotycznych 100 pieśni na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku 0 0

Po drugiej ligowej wygranej z rzędu nad Błękitnymi Stargard zawodnicy Górnika Łęczna rozpoczynają walkę w Pucharze Polski. Dzisiaj o godz. 15.30 zielono czarni zmierzą się z trzecioligowym KP Starogard Gdański na jego terenie

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna 11 14

12-letnia dziewczyna nieprzytomna trafiła do szpitala w wyniku wypadku na ul. Bohaterów Września w Lublinie

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski 4 0

W środę zostaną jeszcze rozegrane dwa inne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Iskra Krzemień – Avia Świdnik oraz Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. Oba rozpoczną się o godz. 16. Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik przełożono na 10 października

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki?

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki? 0 9

Do punktu wyjścia wraca spór o ziemię na Czubach, którą chcą przejąć od miasta spadkobiercy byłej właścicielki. Twierdzą, że skoro ziemia nie została zabudowana, to nie wykorzystano jej pod nowe osiedle, więc należy im się jej zwrot. Wojewoda odmówił, bo uznał, że zieleń też jest częścią osiedla. Sąd uchylił tę decyzję

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata 41 2

Ogromnym sukcesem dla puławskiej policjantki zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze. Nasza Koleżanka - st. sierż. Danuta Woszczek została Mistrzynią Świata Masters w biegu na 2000 metrów z przeszkodami ustanawiając jednocześnie rekord Polski.

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski 5 2

Piłkarze Motoru w środę rozegrają ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski LZPN. Ich rywalem będzie Powiślak Końskowola, który przed rokiem wyeliminował żółto-biało-niebieskich, ale na etapie półfinału. Mecz rozpocznie się o godz. 16

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem
film

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem 18 9

To podwójne zabójstwo wstrząsnęło całą Polską. Mężczyzna, który odsiadywał wyrok za zamordowanie swojej dziewczyny, w ostatnim czasie otrzymał 96 przepustek z więzienia. Na ostatniej zamordował kolejną kobietę i jej trzyletniego syna.

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw 0 0

Na horyzoncie złota, polska jesień. Na targu bakłażany, dynie i patisony mienią się kolorami i smakami. Oto siedem smakowitych dań z regionalną kuchnią w tle

Food Trucki pożegnają lato w Puławach
28 września 2018, 0:00

Food Trucki pożegnają lato w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej w Puławach zorganizowany zostanie ostatni w tym sezonie zlot Food Trucków.

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie 83 11

Ponad dwa miliony złotych mogłoby kosztować w kraju roczne leczenie 11-miesięcznego Krystiana ze Świdnika, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą w walce ze śmiertelną chorobą jest lek, który w Polsce nie jest refundowany. – Jeśli nic się nie zmieni, będziemy zmuszeni do emigracji i leczenia dziecka za granicą – mówią zdesperowani rodzice

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie 0 0

Już dziś gości zaprosi marka ogólnopolska - Organic Coffee. W połowie października otwarcie nowego baru lubelskiej marki. Swoje czwarte miejsce będzie miał Bar Promyk