Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2017 r.
7:44

KRRiT: Nie będzie kary za kontrowersyjne zachowanie nowego szefa TVP Lublin

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
43 49 A A
Kontrowersyjny odcinek autorskiego programu dyr. Ryszarda Montusiewicza o pierwszym roku dobrej zmiany wyemitowano 24 października zeszłego roku (fot. TVP Lublin)<br />
<br />
Kontrowersyjny odcinek autorskiego programu dyr. Ryszarda Montusiewicza o pierwszym roku dobrej zmiany wyemitowano 24 października zeszłego roku (fot. TVP Lublin)

"Zwróceniem uwagi" zakończyło się postępowanie w sprawie audycji dyrektora TVP Lublin, który strofował gości w studiu stając po stronie partii rządzącej i nie dopuszczając innych do głosu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie sięgnęła po kary, bo nie stwierdziła naruszenia prawa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To już koniec zamieszania wokół audycji wyemitowanej przez TVP Lublin jeszcze w październiku. Nadawany na żywo program „Tu i teraz – Widzę, słucham, pytam” to autorska audycja szefa lubelskiego oddziału TVP, Ryszarda Montusiewicza. Dyrektorem został po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

Program Montusiewicza ma formułę publicystycznej debaty z udziałem polityków, ekspertów i publiczności. Kontrowersyjny odcinek miał być podsumowaniem pierwszego roku rządów PiS. Obok dwojga polityków tej partii w studiu zasiedli również działacze PO, Kukiz ‘15 i PSL. Prowadzący zachwalał zmiany wprowadzane przez PiS, a gdy jeden z jego gości zaczął go krytykować, wyrwał mu mikrofon.

– Wyraźnie sympatyzował z jedną ze stron – stwierdzili działacze Nowoczesnej (jej przedstawiciela nie zaproszono do studia), składając oficjalną skargę na Montusiewicza do KRRiT. Podkreślali, że prowadzący poufale zwracał się do posłanki PiS, jednostronnie komentował wypowiedzi widowni i arbitralnie odbierał głos.

– Postępowanie w tej sprawie jest zakończone – przekazuje nam Joanna Kryńska z biura KRRiT. Przed oceną programu rada zażyczyła sobie jego zapisu i poprosiła o wyjaśnienia samego prowadzącego. Jakie są konkluzje?

– Przewodniczący KRRiT skierował do prezesa TVP SA pismo, w którym zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania przez nadawcę publicznego standardów obiektywizmu i pluralizmu – informuje Kryńska. – Zwrócił także uwagę na możliwość niezachowania równowagi w prezentowaniu poglądów poprzez osobiste zaangażowanie prowadzącego audycję i zajmowanie przez niego stanowiska w debacie.

Co na to sam prowadzący audycję? – Nie będę komentował wypowiedzi, które nie są skierowane do mnie – ucina Ryszard Montusiewicz.

KRRiT nie znalazła jakichkolwiek podstaw do tego, by ukarać telewizję. – Przewodniczący Witold Kołodziejski nie stwierdził naruszenia żadnego z przepisów wymienionych w Ustawie o radiofonii i telewizji – tłumaczy Kryńska. – W związku z tym kara nie została nałożona na nadawcę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 09:04
+1
dali 500+ i teraz ludzie im na wszystko pozwalają... :(
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 08:29
+1
Misiewicz lubelskiej telewizji...
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 12:34
0
A Pokraczna - Kmiocka brać swoje . Nie nasi gość to Go w łeb. Daremne żale POkraki lud POsłał Was w krzaki . Zróbcie sraki i dalej protestujcie macie pełne prawo. Nikt Was nie będzie kopał po twarzy i nazywał faszystami. Tak jak to robili nasi strumple czyli Wasi wówczas.
Avatar
mac / 9 stycznia 2017 r. o 18:43
0
W rzeczy samej, w rzeczy samej, drogi poprzedniku(-czko)! Dokładnie tak, jak wyżej! "Sprawdziliśta sie w robieniu dzieci, a w międzyczasie w ewangelizacji Łukaszenki i Netanjahu, sprawdzita się i w telewizji!" Predyspozycje i umiejętności - kompletnie nieistotne, ważna jest wierność, a kilkanaście tysięcy miesięcznie samej tylko podstawowej pensji, to jednak coś lepszego, niż wciskanie ubezpieczeń i wycieczek do Ziemi Świętej. Żal mi tylko tych biednych, w tym - charakterologicznie, podwładnych pana... no, tego,.. nie przy jedzeniu... Ale, cóż... Nie każdego stać na powiedzenie w oczy:"Ty prymitywny sługusie. Rób sobie programy i puszczaj disco polo. Mnie szkoda życia! Do niewidzenia się!"
W rzeczy samej, w rzeczy samej, drogi poprzedniku(-czko)! Dokładnie tak, jak wyżej! "Sprawdziliśta sie w robieniu dzieci, a w międzyczasie w ewangelizacji Łukaszenki i Netanjahu, sprawdzita się i w telewizji!" Predyspozycje i umiejętności - kompletnie nieistotne, ważna jest wierność, a kilkanaście tysięcy miesięcznie samej tylko podstawowej pensji, to jednak coś lepszego, niż wciskanie ubezpieczeń i wycieczek do Ziemi Świętej. Żal mi tylko tych biednych, w tym - charakterologicznie, podwładnych pana... no, tego,.. nie przy jedzeniu... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 18:34
0
Jeśli obecna władza chce zachować poparcie społeczeństwa w naszym regionie, powinna czym prędzej wymienić tego jegomościa. Programy przez niego prowadzone są tragiczne, profesjonalizm na poziomie początkującego konferansjera w osiedlowym domu kultury, podskórnie obawiającego się kamery. Prezentowany poziom percepcji świata - z szacunku do człowieka - lepiej się nie wypowiadać, błyskotliwość - w tym przypadku - nie dotyczy, prezencja - niestety, pospolita fleja, dykcja - wymagana systematyczna praca. Ogólnie, postać nie z tej bajki, nawet jak na warunki telewizji regionalnej. Czy można się starać o odpis z abonamentu?
Jeśli obecna władza chce zachować poparcie społeczeństwa w naszym regionie, powinna czym prędzej wymienić tego jegomościa. Programy przez niego prowadzone są tragiczne, profesjonalizm na poziomie początkującego konferansjera w osiedlowym domu kultury, podskórnie obawiającego się kamery. Prezentowany poziom percepcji świata - z szacunku do człowieka - lepiej się nie wypowiadać, błyskotliwość - w tym przypadku - nie dotyczy, prezencja - niestety, pospolita fleja, dykcja - wymagana systematyczna praca. Ogólnie, postać nie z tej bajki, nawet jak... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 16:36
0
Szkoda klawiatury na to gó.no!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 15:51
0
Nie po to przejęliśmy TVP, żeby każdy mógł sobie mówić co chce!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 15:43
0
NIEZLY KNUREK I PODOBNO NIEZLY ROZPLODNIK
Avatar
Zenon / 9 stycznia 2017 r. o 15:24
0
Widzę. że ktoś tu ma duży problem z językiem polskim. Widać że od 500+ oleju w głowie nie przybywa.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 15:21
0
Kruk (nomen omen) krukowi oka nie wykole a cygan się cyganem świadczy
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 12:34
0
A Pokraczna - Kmiocka brać swoje . Nie nasi gość to Go w łeb. Daremne żale POkraki lud POsłał Was w krzaki . Zróbcie sraki i dalej protestujcie macie pełne prawo. Nikt Was nie będzie kopał po twarzy i nazywał faszystami. Tak jak to robili nasi strumple czyli Wasi wówczas.
Avatar
mac / 9 stycznia 2017 r. o 18:43
0
W rzeczy samej, w rzeczy samej, drogi poprzedniku(-czko)! Dokładnie tak, jak wyżej! "Sprawdziliśta sie w robieniu dzieci, a w międzyczasie w ewangelizacji Łukaszenki i Netanjahu, sprawdzita się i w telewizji!" Predyspozycje i umiejętności - kompletnie nieistotne, ważna jest wierność, a kilkanaście tysięcy miesięcznie samej tylko podstawowej pensji, to jednak coś lepszego, niż wciskanie ubezpieczeń i wycieczek do Ziemi Świętej. Żal mi tylko tych biednych, w tym - charakterologicznie, podwładnych pana... no, tego,.. nie przy jedzeniu... Ale, cóż... Nie każdego stać na powiedzenie w oczy:"Ty prymitywny sługusie. Rób sobie programy i puszczaj disco polo. Mnie szkoda życia! Do niewidzenia się!"
W rzeczy samej, w rzeczy samej, drogi poprzedniku(-czko)! Dokładnie tak, jak wyżej! "Sprawdziliśta sie w robieniu dzieci, a w międzyczasie w ewangelizacji Łukaszenki i Netanjahu, sprawdzita się i w telewizji!" Predyspozycje i umiejętności - kompletnie nieistotne, ważna jest wierność, a kilkanaście tysięcy miesięcznie samej tylko podstawowej pensji, to jednak coś lepszego, niż wciskanie ubezpieczeń i wycieczek do Ziemi Świętej. Żal mi tylko tych biednych, w tym - charakterologicznie, podwładnych pana... no, tego,.. nie przy jedzeniu... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 18:34
0
Jeśli obecna władza chce zachować poparcie społeczeństwa w naszym regionie, powinna czym prędzej wymienić tego jegomościa. Programy przez niego prowadzone są tragiczne, profesjonalizm na poziomie początkującego konferansjera w osiedlowym domu kultury, podskórnie obawiającego się kamery. Prezentowany poziom percepcji świata - z szacunku do człowieka - lepiej się nie wypowiadać, błyskotliwość - w tym przypadku - nie dotyczy, prezencja - niestety, pospolita fleja, dykcja - wymagana systematyczna praca. Ogólnie, postać nie z tej bajki, nawet jak na warunki telewizji regionalnej. Czy można się starać o odpis z abonamentu?
Jeśli obecna władza chce zachować poparcie społeczeństwa w naszym regionie, powinna czym prędzej wymienić tego jegomościa. Programy przez niego prowadzone są tragiczne, profesjonalizm na poziomie początkującego konferansjera w osiedlowym domu kultury, podskórnie obawiającego się kamery. Prezentowany poziom percepcji świata - z szacunku do człowieka - lepiej się nie wypowiadać, błyskotliwość - w tym przypadku - nie dotyczy, prezencja - niestety, pospolita fleja, dykcja - wymagana systematyczna praca. Ogólnie, postać nie z tej bajki, nawet jak... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 16:36
0
Szkoda klawiatury na to gó.no!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 15:51
0
Nie po to przejęliśmy TVP, żeby każdy mógł sobie mówić co chce!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 15:43
0
NIEZLY KNUREK I PODOBNO NIEZLY ROZPLODNIK
Avatar
Zenon / 9 stycznia 2017 r. o 15:24
0
Widzę. że ktoś tu ma duży problem z językiem polskim. Widać że od 500+ oleju w głowie nie przybywa.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 15:21
0
Kruk (nomen omen) krukowi oka nie wykole a cygan się cyganem świadczy
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 15:16
0
Już go nie powinno tam być. To są media "społecznościowe" a nie partyjne.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 14:50
0
Propaganda i dno są teraz wizytówką tvpis.
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!