Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 czerwca 2019 r.
7:43

Skrót z Czubów na Bronowice? Tą ulicą nie pojedziemy. Będą rozbierać most

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
21 23 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Nieprzejezdna stanie się po niedzieli jedna z dróg prowadzących przez Kośminek. Mowa o ul. Pawiej, przez którą skracają sobie drogę kierowcy jadący z Czubów na Bronowice. Mimo jej zamknięcia nie będzie jeszcze dostępna trasa przez przedłużenie ul. Wrotkowskiej. Znacznie obciąży to odcinek ul. Kunickiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ul. Pawia to niepozorna przecznica ul. Kunickiego, która łączy Nowy Świat z Lotniczą i dlatego często służy kierowcom za międzydzielnicowy skrót z Czubów na Bronowice. Rolę tego skrótu ma przejąć wygodniejsza i szersza ulica zbudowana na przedłużeniu ul. Wrotkowskiej, która jest gotowa już od ponad miesiąca, ale wciąż nie została otwarta i nie jest znany nawet przybliżony termin oddania jej do użytku.

Zagrodzą przejazd

Po niedzieli część ul. Pawiej stanie się nieprzejezdna, bo drogowcy zaczną rozbierać rozpadający się most, po którym biegnie jezdnia. Zamknięcie ulicy jest wstępnie zapowiadane na poniedziałkowy poranek.

– Na godz. 7.00 planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu zamykającej przejazd przez most na rzece Czerniejówce – informuje Krzysztof Sowa z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lublinie.

Zamknięcie przeprawy przez Czerniejówkę będzie skutkować również tym, że niemożliwy stanie się przejazd w przeciwnym kierunku: od Lotniczej przez Piaskową do Kunickiego i Nowego Światu.

Utrudnień nie powinni odczuć wyłącznie piesi. – Ruch pieszy odbywać się będzie tymczasową kładką zlokalizowaną obok mostu – zapowiada Sowa.

Dlaczego nie później?

Ratusz przekonuje, że drogowcy nie mogli poczekać z zamknięciem starej trasy do czasu otwarcia nowej albo do rozpoczęcia wakacji.

– Drogowcy nie mają dużo czasu na pracę, muszą się uporać z zadaniem do połowy listopada. To wyśrubowany termin – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Przekonuje, że miasto nie może dać wykonawcy więcej czasu na wymianę mostu i przebudowę ulicy. – Jesteśmy ograniczeni warunkami, na których przyznano nam dofinansowanie do tych prac. Musimy się rozliczyć do końca roku.

Z powodu zamknięcia mostu kierowcy będą musieli jechać ul. Kunickiego, dociążając jej odcinek między Pawią i Piaskową a ul. Dywizjonu 303.

Co się zmieni

W trakcie rozpoczynającej się inwestycji przebudowana ma być ul. Pawia od mostu do ul. Kunickiego, Piaskowa od mostu do Kunickiego, planowana jest także budowa przystanku komunikacji miejskiej, wymiana i budowa oświetlenia. Projekt uwzględnia także budowę sieci wodociągowej oraz przyłączy wodociągowo-kanalizacyjnych w ul. Pawiej i Piaskowej.

e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mamba Nowogrodzka / 7 czerwca 2019 o 08:45
+8
Rozebrać wszystkie mosty tak aby wróg nie mógł zdobyć miasta !!
Niestety, już za PÓźno. Horda deweloperska POdbiła Kozi Gród i POsadziła na tronie swojego namiestnika-uzurpatora. Zamek też już w ichnich rękach.
 Chwała PiSowsku trollu idiotu
Avatar
. / 7 czerwca 2019 o 11:06
+7
"wyśrubowany termin" :) Chińczycy by w tym terminie zdążyli parę stacji metra wybudować. "Odbiory i tzw. papierkologia muszą swoje potrwać " Oby tak gorliwie potem egzekwowane gwarancję. Jest tyle miejsc w tym mieście, gdzie drogi klika lat po remoncie są już popękane lub zapadnięte, zwłaszcza w obszarach skrzyżowań, że można odnieść wrażenie, iż Nadzór Budowlany zapadł się pod ziemię. Albo ma się nie czepiać... Jasne, że deweloperzy bardziej dbają o dojazd do swoich budynków, zawsze własność prywatna będzie lepiej zadbana niż "niczyja" własność miejska/państwowa itp. Im mniej własności państwowej tym lepiej. Każdy może zostać deweloperem - weź tylko człowieku załatw w banku kredyt na parę milionów i działaj. Powodzenia! Biznesplan, dług, pijani budowlańcy, wiecznie niechętni inwestycjom okoliczni mieszkańcy... sama radość.
"wyśrubowany termin" :) Chińczycy by w tym terminie zdążyli parę stacji metra wybudować. "Odbiory i tzw. papierkologia muszą swoje potrwać " Oby tak gorliwie potem egzekwowane gwarancję. Jest tyle miejsc w tym mieście, gdzie drogi klika lat po remoncie są już popękane lub zapadnięte, zwłaszcza w obszarach skrzyżowań, że można odnieść wrażenie, iż Nadzór Budowlany zapadł się pod ziemię. Albo ma się nie czepiać... Jasne, że deweloperzy bardziej dbają o dojazd do swoich budynków, zawsze własność prywatna będzie lep... rozwiń
Avatar
qla / 7 czerwca 2019 o 09:13
+7
no a kiedy otworzą wrotkowską? droga redakcjo? może warto się tym zainteresować dlaczego tak długo stoi gotowa droga?
 Co ty się wczoraj urodziłeś? Odbiory i tzw papierkologia muszą swoje potrwać
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 07:56
+6
Rozebrać wszystkie mosty tak aby wróg nie mógł zdobyć miasta !!
Avatar
wefwe / 7 czerwca 2019 o 14:54
+4
co to znaczy że nie wiadomo kiedy otworzą przedłużenie Wrotkowskiej? I że nie jest znany nawet przybliżony termin? Czy w instytucji p/t Inspektorat Nadzoru Budowlanego, gdzie ponoć utknęła sprawa ostatniej pieczątki pracują jakieś małpy, maszyny, czy kompletnie niekontaktowe dzbany? No nie wierzę, nie można się u źródła dowiedzieć na jakim są etapie "przetrawiania" tematu otwarcia drogi???? Czy to na zasadzie NIE BO NIE - wiem ale nie powiem bo wy z PO?
Avatar
gość / 7 czerwca 2019 o 14:11
+4
Lublin nadal odcięty od Warszawy, brak torów, drogi w budowie, w mieście gotowe wiadukty czekają na hasło pani Kruk, wiwat dobra zmiana.
Avatar
Precz z PO i z PSL / 7 czerwca 2019 o 09:30
+4
Nawet remontu ulic nie potrafią z głową przeprowadzić!! Pytanie jeszcze co z systemem sterowania światłami na który wydano 20 mln zł bo ja zielonej fali nie widzę nigdzie!!??
Avatar
przygoda przygoda kazdej chwili szkoda / 7 czerwca 2019 o 07:59
+4
Wiadukt na Grygowej!!!!!! jakiemuś nadgorliwemu urzędnikowi przyałoby się natrzeć porządnie uszy
Avatar
kasiap / 7 czerwca 2019 o 07:59
+4
no a kiedy otworzą wrotkowską? droga redakcjo? może warto się tym zainteresować dlaczego tak długo stoi gotowa droga?
Avatar
Andrzej / 7 czerwca 2019 o 20:20
+3
Proszę o podanie do publicznej wiadomości nazwiska urzędnika/ów odpowiedzialnych za opóźnienia w odbiorze przedłużenia Dywizjonu 303. Jak kilka tysięcy kierowców odstoi swoje w korkach to wszyscy urzędnicy narobią w portki.
Avatar
leniak / 12 czerwca 2019 o 16:36
-1
Otworzą na wybory :-) Gotowa trasa może poczekać Co innego remont Tak wybraliśie tak macie Żuk rulez
Avatar
Witek / 7 czerwca 2019 o 21:53
-2
Tak sobie myślę że miasto Lublin umówiło się z właścicielem terenu wojsko i kolej przez który przebiega nowa trasa że miasto w jakiś sposób zapłaci za korzystanie z terenu a widocznie się do tej pory nie wywiązało z umowy dlatego jeszcze trochę potrwa za czym będziemy mogli pojechać nową trasą
Avatar
kazik / 7 czerwca 2019 o 21:31
-3
Co sobie wybraliście to macie. Nadzór budowlany pewnie boi się zatwierdzać układowych gieszeftów.
Avatar
Andrzej / 7 czerwca 2019 o 20:20
+3
Proszę o podanie do publicznej wiadomości nazwiska urzędnika/ów odpowiedzialnych za opóźnienia w odbiorze przedłużenia Dywizjonu 303. Jak kilka tysięcy kierowców odstoi swoje w korkach to wszyscy urzędnicy narobią w portki.
Avatar
wefwe / 7 czerwca 2019 o 14:54
+4
co to znaczy że nie wiadomo kiedy otworzą przedłużenie Wrotkowskiej? I że nie jest znany nawet przybliżony termin? Czy w instytucji p/t Inspektorat Nadzoru Budowlanego, gdzie ponoć utknęła sprawa ostatniej pieczątki pracują jakieś małpy, maszyny, czy kompletnie niekontaktowe dzbany? No nie wierzę, nie można się u źródła dowiedzieć na jakim są etapie "przetrawiania" tematu otwarcia drogi???? Czy to na zasadzie NIE BO NIE - wiem ale nie powiem bo wy z PO?
Avatar
gość / 7 czerwca 2019 o 14:11
+4
Lublin nadal odcięty od Warszawy, brak torów, drogi w budowie, w mieście gotowe wiadukty czekają na hasło pani Kruk, wiwat dobra zmiana.
Avatar
bumper / 7 czerwca 2019 o 12:12
+1
A tak niewiele trzeba żeby ludziom zaproponować alternatywne przejazdy ... z Bronowic. Brak sensownej sekwencji działań (np. otworzyć Wrotkowską). Brak nawet próby wytłumaczenia ludziom że się nie da bo są uzasadnione przyczyny  - ot po prostu jak zapowiadaliśmy tak zamykamy. Jaśnie oświecona władza nie zniży się do tego .. Platformerskie odklejenie się od ludzi w czystej postaci
 No tak, nie otwierają Wrotkowskiej bo taki mają kaprys. Wiadomo, że jest jakaś przyczyna i dla większości jest to raczej oczywiste. Ps: Nie będę przypominał co się w Lublinie działo gdy przez 8 lat rządził "nieodklejony od ludzi" PiS
 No tak, nie otwierają Wrotkowskiej bo taki mają kaprys. Wiadomo, że jest jakaś przyczyna i dla większości jest to raczej oczywiste. Ps: Nie będę przypominał co się w Lublinie działo gdy przez 8 lat rządził "nieodklejony od ludzi" PiS rozwiń
Avatar
zx / 7 czerwca 2019 o 11:26
-9
A tak niewiele trzeba żeby ludziom zaproponować alternatywne przejazdy ... z Bronowic. Brak sensownej sekwencji działań (np. otworzyć Wrotkowską). Brak nawet próby wytłumaczenia ludziom że się nie da bo są uzasadnione przyczyny - ot po prostu jak zapowiadaliśmy tak zamykamy. Jaśnie oświecona władza nie zniży się do tego .. Platformerskie odklejenie się od ludzi w czystej postaci
Avatar
. / 7 czerwca 2019 o 11:06
+7
"wyśrubowany termin" :) Chińczycy by w tym terminie zdążyli parę stacji metra wybudować. "Odbiory i tzw. papierkologia muszą swoje potrwać " Oby tak gorliwie potem egzekwowane gwarancję. Jest tyle miejsc w tym mieście, gdzie drogi klika lat po remoncie są już popękane lub zapadnięte, zwłaszcza w obszarach skrzyżowań, że można odnieść wrażenie, iż Nadzór Budowlany zapadł się pod ziemię. Albo ma się nie czepiać... Jasne, że deweloperzy bardziej dbają o dojazd do swoich budynków, zawsze własność prywatna będzie lepiej zadbana niż "niczyja" własność miejska/państwowa itp. Im mniej własności państwowej tym lepiej. Każdy może zostać deweloperem - weź tylko człowieku załatw w banku kredyt na parę milionów i działaj. Powodzenia! Biznesplan, dług, pijani budowlańcy, wiecznie niechętni inwestycjom okoliczni mieszkańcy... sama radość.
"wyśrubowany termin" :) Chińczycy by w tym terminie zdążyli parę stacji metra wybudować. "Odbiory i tzw. papierkologia muszą swoje potrwać " Oby tak gorliwie potem egzekwowane gwarancję. Jest tyle miejsc w tym mieście, gdzie drogi klika lat po remoncie są już popękane lub zapadnięte, zwłaszcza w obszarach skrzyżowań, że można odnieść wrażenie, iż Nadzór Budowlany zapadł się pod ziemię. Albo ma się nie czepiać... Jasne, że deweloperzy bardziej dbają o dojazd do swoich budynków, zawsze własność prywatna będzie lep... rozwiń
Avatar
gość / 7 czerwca 2019 o 11:01
+1
Zlikwidujcie  te dziury i wyboje na zakrętach za młynem na Wylotowej!!! czekacie az sie ktoś tam zakręci na amen?
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2019 r. 0 0

Liga Mistrzów. Bramki Lewandowskiego i Krychowiaka

Liga Mistrzów. Bramki Lewandowskiego i Krychowiaka 0 0

W hicie pierwszej kolejki Paris Saint Germain grające bez Neymara i Kyliana Mbappe pokonało w Parku Książąt Real Madryt 3:0. Wygrane odniosły też zespoły Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka

Ekspresowo budują dojazd do S17. Prace mogą skończyć się szybciej [zdjęcia]
galeria

Ekspresowo budują dojazd do S17. Prace mogą skończyć się szybciej [zdjęcia] 7 5

Szybkie tempo robót przy budowie ul. Kusocińskiego może oznaczać, że inwestycja zakończy się szybciej niż zakładano – przewidują urzędnicy. Planowe zakończenie prac to październik przyszłego roku.

Spotkania w Bramie Grodzkiej: Ulrike Grossarth i Ośrodek Karta
19 września 2019, 16:00

Spotkania w Bramie Grodzkiej: Ulrike Grossarth i Ośrodek Karta 0 0

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" (ul. Grodzka 21) zaprasza na najbliższe spotkania. 19 września o godz. 16 będzie miała miejsce prezentacja Ośrodka Karta, natomiast 25 września o godz. 17 odbędzie się spotkanie z Ulrike Grossarth.

Młodzież z Zamościa wyjdzie na Rynek Wielki, by dołączyć do grona strajkujących

Młodzież z Zamościa wyjdzie na Rynek Wielki, by dołączyć do grona strajkujących 0 1

Młodzi ludzie chcą zwracać uwagę na kryzys klimatyczny. Ale by zrobić to legalnie, powinni mieć zgodę rodziców na wyjście ze szkoły w czasie lekcji.

Kraina Lessowych Wąwozów i Lublin z turystycznymi laurami

Kraina Lessowych Wąwozów i Lublin z turystycznymi laurami 0 2

Kraina Lessowych Wąwozów oraz Lublin zostały nagrodzone tytułami Polska Marka Turystyczna. Z kolei Zamość został zauważony jako kandydat do tego tytułu.

Trudno znaleźć szefa MOSiR w Puławach. Prezydent obniża wymagania dla kandydatów

Trudno znaleźć szefa MOSiR w Puławach. Prezydent obniża wymagania dla kandydatów 1 12

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach po odejściu Antoniego Rękasa wciąż pozostaje bez dyrektora. Pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc Ratusz ogłosił nowy. Urzędnicy obniżyli wymagania stawiane kandydatom, zarówno te dotyczące doświadczenia, jak i znajomości poszczególnych ustaw.

Łęczna: Ulica Nadrzeczna do remontu jeszcze w tym roku

Łęczna: Ulica Nadrzeczna do remontu jeszcze w tym roku 0 0

Łęczna uzyskała kolejne dofinansowanie w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Jest nowa trasa Marszu Równości w Lublinie. Wystawa militariów już nie przeszkodzi

Jest nowa trasa Marszu Równości w Lublinie. Wystawa militariów już nie przeszkodzi 97 27

W środę do Urzędu Miasta wpłynęło zgłoszenie o zmianie trasy tęczowego pochodu zaplanowanego na 28 września w centrum Lublina.

Eksperci chwalą potencjał gospodarczy Lublina

Eksperci chwalą potencjał gospodarczy Lublina 1 39

W środę ogłoszony został nowy raport o potencjale gospodarczym miasta przygotowany przez firmy Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint.

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 21:30. Koncert po przerwie

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 21:30. Koncert po przerwie 0 0

Elbląg w poprzednich latach był dla MKS Perła Lublin bardzo trudnym terenem. W tym sezonie mistrzynie Polski są jednak w znakomitej formie i rozbiły Start aż 30:21

Pożar domu w Górze Puławskiej
galeria

Pożar domu w Górze Puławskiej 13 0

Pożar wybuchł przed godz. 19 w Górze Puławskiej.