Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 sierpnia 2014 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Śmierć 19-latki na przejściu. Nowy biegły wskazuje na winę policjanta

195 20 A A

Jest opinia nowego biegłego w sprawie wypadku w Wólce, w którym zginęła 19-letnia Kasia. Wynika z niej, że to policjant odpowiada za potrącenie pieszej. Poprzedni specjalista uznał, że do wypadku przyczyniła się dziewczyna, bo… weszła na przejście dla pieszych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy biegły, z listy Sądu Okręgowego w Lublinie, uznał, że do potrącenia przyczyniła się sama piesza, wchodząc na pasy. Kierowca, Witold B., już niekoniecznie, bo mógł jej nie widzieć. Stwierdził też, że prędkość, z jaką poruszał się samochód policjanta nie miała znaczenia.

Przeprowadzony na miejscu eksperyment obalił te ustalenia. Biegły musiał się wycofać z części swoich twierdzeń. Nie wydał jednak zdecydowanej opinii. W tej sytuacji prokuratura powołała nowego specjalistę - ze Szczecina.

- Jego opinia już do nas wpłynęła, ale na obecnym etapie śledztwa nie ujawniamy jej treści - mówi Katarzyna Czekaj, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe.

Udało się nam jednak ustalić, że szczeciński biegły nie zostawił suchej nitki na ustaleniach poprzednika. Jego opinia może być powodem zadowolenia dla prokuratora, który szykuje się do oskarżenia Witolda B.



Z dokumentu wynika, że policjant przekroczył dozwoloną prędkość. Miało to istotny wpływ na przebieg wypadku i obrażenia, jakie odniosła Kasia.

Witold B. dobrze znał niebezpieczne przejście w Wólce. Feralnego dnia prowadził o zmroku, przy deszczowej pogodzie. Zdaniem biegłego, policjant zrobił wszystko, czego powinien wystrzegać się kierowca. W trudnych warunkach nie zachował należytej ostrożności i uderzył widoczną z daleka pieszą. Witold B. przekonywał śledczych, że zobaczył nastolatkę tuż przed pasami i nie mógł jej ominąć.
- To przejście jest bardzo niebezpieczne. Moja córka była na tym punkcie przeczulona - mówi Jan Piszyk, ojciec zmarłej Kasi. - Jestem pewien, że nie weszłaby na pasy tuż przed nadjeżdżającym samochodem.

Do tragicznego wypadku doszło 14 grudnia ubiegłego roku. Witold B. jechał od strony Lublina. Podróżował z żoną i psem. Po potrąceniu Kasi zatrzymał się na chwilę i odjechał. Dziewczyna zmarła.

Policjant pojechał do rodziny. Powiedział krewnym, że potrącił sarnę. To samo usłyszał mechanik, u którego tuż po wypadku zostawił swojego volkswagena passata.

Witold B. został zatrzymany kilka dni po tragedii - wyprowadzono go z komendy w Łęcznej. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu, w którym czeka na proces. Został również wyrzucony ze służby.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piaskiem_po_oczach / 21 sierpnia 2014 o 21:33
0

Nie bij piany Jasiu bo policja jaka jest każdy wie, i jak się kończy taka sprawa,w najgorszym przypadku zostanie przeniesiony do innej komendy do innego miasta.

Odpowiem też prośbą: Nie p............. .
Avatar
Komediant główny / 21 sierpnia 2014 o 19:59
0

Czytam wasze wypowiedzi i szlag mnie trafia. Z tragedii Kasi i jej rodziny uczyniliście sprawę "polityczną". Czy koniecznie trzeba tu i teraz po raz kolejny dać upust swym politycznym fobiom? Jakim prawem?! Zorganizujcie wiec i tam gardłujcie a nie tu - nad grobem tej biednej dziewczyny! Po jaką cholerę po raz kolejny dołujecie rodzinę Kasi przekonując, że na pewno i tak policjantowi nic nie zrobią? Nie umiecie nawet uważnie przeczytać tekstu, bo inaczej nie bajdurzylibyście o tym, że drogowy bandzior "z roboty nie wyleci". Właśnie od razu wyleciał i to bezpowrotnie. Skąd takie sądy?! A może lepiej zamilknąć i poczekać na wyrok sądu? Może jednak dać szansę policji? Jej zachowanie po wypadku (prowadzone na wielką skalę poszukiwania, zbieranie śladów wypadku, traktowanie z całą surowością sprawcy) - potwierdzone przez rodzinę Kasi, wdzięczną za pomoc i wsparcie, przeczy waszym "przemyśleniom". Tylko zaślepiony głupiec tego nie zauważy i nie doceni. A od głupców na tym forum aż się roi.

Nie bij piany Jasiu bo policja jaka jest każdy wie, i jak się kończy taka sprawa,w najgorszym przypadku zostanie przeniesiony do innej komendy do innego miasta.

Nie bij piany Jasiu bo policja jaka jest każdy wie, i jak się kończy taka sprawa,w najgorszym przypadku zostanie przeniesiony do innej komendy do innego miasta.

rozwiń
Avatar
piaskiem_po_oczach / 21 sierpnia 2014 o 19:16
0
Czytam wasze wypowiedzi i szlag mnie trafia. Z tragedii Kasi i jej rodziny uczyniliście sprawę "polityczną". Czy koniecznie trzeba tu i teraz po raz kolejny dać upust swym politycznym fobiom? Jakim prawem?! Zorganizujcie wiec i tam gardłujcie a nie tu - nad grobem tej biednej dziewczyny! Po jaką cholerę po raz kolejny dołujecie rodzinę Kasi przekonując, że na pewno i tak policjantowi nic nie zrobią? Nie umiecie nawet uważnie przeczytać tekstu, bo inaczej nie bajdurzylibyście o tym, że drogowy bandzior "z roboty nie wyleci". Właśnie od razu wyleciał i to bezpowrotnie. Skąd takie sądy?! A może lepiej zamilknąć i poczekać na wyrok sądu? Może jednak dać szansę policji? Jej zachowanie po wypadku (prowadzone na wielką skalę poszukiwania, zbieranie śladów wypadku, traktowanie z całą surowością sprawcy) - potwierdzone przez rodzinę Kasi, wdzięczną za pomoc i wsparcie, przeczy waszym "przemyśleniom". Tylko zaślepiony głupiec tego nie zauważy i nie doceni. A od głupców na tym forum aż się roi.
Czytam wasze wypowiedzi i szlag mnie trafia. Z tragedii Kasi i jej rodziny uczyniliście sprawę "polityczną". Czy koniecznie trzeba tu i teraz po raz kolejny dać upust swym politycznym fobiom? Jakim prawem?! Zorganizujcie wiec i tam gardłujcie a nie tu - nad grobem tej biednej dziewczyny! Po jaką cholerę po raz kolejny dołujecie rodzinę Kasi przekonując, że na pewno i tak policjantowi nic nie zrobią? Nie umiecie nawet uważnie przeczytać tekstu, bo inaczej nie bajdurzylibyście o tym, że drogowy bandzior "z roboty nie wyleci". Właśnie od razu w... rozwiń
Avatar
Ryszard M. / 21 sierpnia 2014 o 17:49
0

CYT : "Do tragicznego wypadku doszło 14 grudnia ubiegłego roku. Witold B. jechał od strony Lublina. Podróżował z żoną i psem. Po potrąceniu Kasi zatrzymał się na chwilę i odjechał. Dziewczyna zmarła. 

Policjant pojechał do rodziny. Powiedział krewnym, że potrącił sarnę. To samo usłyszał mechanik, u którego tuż po wypadku zostawił swojego volkswagena passata."

Co z tego wynika ?

A no to, że żona jest taka sama jak on i jest wpółwinna nieudzielenia pomocy, pies to pies zwierzak jakby mogl to by powiedzial jak bylo. Pozniej pojechal do rodziny i naklamal rodzinie o sarnie a naddto oklamal mechanika obcego czlowieka. Facet nie ma co robic na wolnosci. Tylko wysoka kara dla niego i dla malzonki za zacieranie sladow. Patolka tam u nich sie dziala w glowach. Zginela mloda dziewczyna porzucona jak scierow na poboczu bez udzielenia zadnej pomocy. Czekamy wszyscy na sprawiedliwy wyrok oby zgniłw tym pierdlu  dlugo !!!

CYT : "Do tragicznego wypadku doszło 14 grudnia ubiegłego roku. Witold B. jechał od strony Lublina. Podróżował z żoną i psem. Po potrąceniu Kasi zatrzymał się na chwilę i odjechał. Dziewczyna zmarła. 

Policjant pojechał do rodziny. Powiedział krewnym, że potrącił sarnę. To samo usłyszał mechanik, u którego tuż po wypadku zostawił swojego volkswagena passata."

rozwiń

Avatar
rozbawiona Iwona / 21 sierpnia 2014 o 16:41
0

Sorry ! Ale taki mamy Wymiar Sprawiedliwości !

Taki mamy wymiar sprawiedliwości jak i tego premiera i prezydenta,to wszystko jest gówno warte,bu,ha,ha,ha.

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2014 o 16:38
0

Ten pierwszy biegły razem z tym pijanym PAŁĄ  powinien gnić w pierdlu za samo mataczenie w tej sprawie,no ale jaki premier takich i biegłych mamy jak i samo prawo w tym DZIKIM KRAJU.

Avatar
tommy / 21 sierpnia 2014 o 16:29
0
Cytuje ... Witold B. przekonywał śledczych, że zobaczył nastolatkę tuż przed pasami i nie mógł jej ominąć.

A jak można zobaczyc kogoś wczesniej jeżdżąc na bańce .
W polskim prawie jest zapis że oddalajac się z miejsca wypadku traktowany jestes jak po spożyciu alkoholu ... nie rozumiem tylko dlaczego są równi i rowniejsi .
Daje sobie oba kikuty up..... że był na bani
Avatar
Polek / 21 sierpnia 2014 o 14:53
0
Nie bronię sprawcy, ale dziwi mnie, że wszyscy na forum przyjmują nową opinię jako prawdę objawioną. Odnoszę wrażenie, że ta druga opinia była pisana na zamówienie prokuratury. Nacisk opinii publicznej jest tak duży, że "nie wypada" umorzyć sprawy wypadku. Obrońca ma duże pole do popisu w sądzie.
Avatar
Berna / 21 sierpnia 2014 o 14:22
0

Czy ten pierwszy biegły jest nadal biegłym? Sugestia dla pełnomocnika rodziny ofiary: wniosek o pozbawienie praw i pozew o karę za celowe wprowadzenie Sądu w błąd oraz o odszkodowanie za krzywdę rodziny.

Avatar
Zbig / 21 sierpnia 2014 o 14:04
0
Sorry ! Ale taki mamy Wymiar Sprawiedliwości !
Avatar
piaskiem_po_oczach / 21 sierpnia 2014 o 21:33
0

Nie bij piany Jasiu bo policja jaka jest każdy wie, i jak się kończy taka sprawa,w najgorszym przypadku zostanie przeniesiony do innej komendy do innego miasta.

Odpowiem też prośbą: Nie p............. .
Avatar
Komediant główny / 21 sierpnia 2014 o 19:59
0

Czytam wasze wypowiedzi i szlag mnie trafia. Z tragedii Kasi i jej rodziny uczyniliście sprawę "polityczną". Czy koniecznie trzeba tu i teraz po raz kolejny dać upust swym politycznym fobiom? Jakim prawem?! Zorganizujcie wiec i tam gardłujcie a nie tu - nad grobem tej biednej dziewczyny! Po jaką cholerę po raz kolejny dołujecie rodzinę Kasi przekonując, że na pewno i tak policjantowi nic nie zrobią? Nie umiecie nawet uważnie przeczytać tekstu, bo inaczej nie bajdurzylibyście o tym, że drogowy bandzior "z roboty nie wyleci". Właśnie od razu wyleciał i to bezpowrotnie. Skąd takie sądy?! A może lepiej zamilknąć i poczekać na wyrok sądu? Może jednak dać szansę policji? Jej zachowanie po wypadku (prowadzone na wielką skalę poszukiwania, zbieranie śladów wypadku, traktowanie z całą surowością sprawcy) - potwierdzone przez rodzinę Kasi, wdzięczną za pomoc i wsparcie, przeczy waszym "przemyśleniom". Tylko zaślepiony głupiec tego nie zauważy i nie doceni. A od głupców na tym forum aż się roi.

Nie bij piany Jasiu bo policja jaka jest każdy wie, i jak się kończy taka sprawa,w najgorszym przypadku zostanie przeniesiony do innej komendy do innego miasta.

Nie bij piany Jasiu bo policja jaka jest każdy wie, i jak się kończy taka sprawa,w najgorszym przypadku zostanie przeniesiony do innej komendy do innego miasta.

rozwiń
Avatar
piaskiem_po_oczach / 21 sierpnia 2014 o 19:16
0
Czytam wasze wypowiedzi i szlag mnie trafia. Z tragedii Kasi i jej rodziny uczyniliście sprawę "polityczną". Czy koniecznie trzeba tu i teraz po raz kolejny dać upust swym politycznym fobiom? Jakim prawem?! Zorganizujcie wiec i tam gardłujcie a nie tu - nad grobem tej biednej dziewczyny! Po jaką cholerę po raz kolejny dołujecie rodzinę Kasi przekonując, że na pewno i tak policjantowi nic nie zrobią? Nie umiecie nawet uważnie przeczytać tekstu, bo inaczej nie bajdurzylibyście o tym, że drogowy bandzior "z roboty nie wyleci". Właśnie od razu wyleciał i to bezpowrotnie. Skąd takie sądy?! A może lepiej zamilknąć i poczekać na wyrok sądu? Może jednak dać szansę policji? Jej zachowanie po wypadku (prowadzone na wielką skalę poszukiwania, zbieranie śladów wypadku, traktowanie z całą surowością sprawcy) - potwierdzone przez rodzinę Kasi, wdzięczną za pomoc i wsparcie, przeczy waszym "przemyśleniom". Tylko zaślepiony głupiec tego nie zauważy i nie doceni. A od głupców na tym forum aż się roi.
Czytam wasze wypowiedzi i szlag mnie trafia. Z tragedii Kasi i jej rodziny uczyniliście sprawę "polityczną". Czy koniecznie trzeba tu i teraz po raz kolejny dać upust swym politycznym fobiom? Jakim prawem?! Zorganizujcie wiec i tam gardłujcie a nie tu - nad grobem tej biednej dziewczyny! Po jaką cholerę po raz kolejny dołujecie rodzinę Kasi przekonując, że na pewno i tak policjantowi nic nie zrobią? Nie umiecie nawet uważnie przeczytać tekstu, bo inaczej nie bajdurzylibyście o tym, że drogowy bandzior "z roboty nie wyleci". Właśnie od razu w... rozwiń
Avatar
Ryszard M. / 21 sierpnia 2014 o 17:49
0

CYT : "Do tragicznego wypadku doszło 14 grudnia ubiegłego roku. Witold B. jechał od strony Lublina. Podróżował z żoną i psem. Po potrąceniu Kasi zatrzymał się na chwilę i odjechał. Dziewczyna zmarła. 

Policjant pojechał do rodziny. Powiedział krewnym, że potrącił sarnę. To samo usłyszał mechanik, u którego tuż po wypadku zostawił swojego volkswagena passata."

Co z tego wynika ?

A no to, że żona jest taka sama jak on i jest wpółwinna nieudzielenia pomocy, pies to pies zwierzak jakby mogl to by powiedzial jak bylo. Pozniej pojechal do rodziny i naklamal rodzinie o sarnie a naddto oklamal mechanika obcego czlowieka. Facet nie ma co robic na wolnosci. Tylko wysoka kara dla niego i dla malzonki za zacieranie sladow. Patolka tam u nich sie dziala w glowach. Zginela mloda dziewczyna porzucona jak scierow na poboczu bez udzielenia zadnej pomocy. Czekamy wszyscy na sprawiedliwy wyrok oby zgniłw tym pierdlu  dlugo !!!

CYT : "Do tragicznego wypadku doszło 14 grudnia ubiegłego roku. Witold B. jechał od strony Lublina. Podróżował z żoną i psem. Po potrąceniu Kasi zatrzymał się na chwilę i odjechał. Dziewczyna zmarła. 

Policjant pojechał do rodziny. Powiedział krewnym, że potrącił sarnę. To samo usłyszał mechanik, u którego tuż po wypadku zostawił swojego volkswagena passata."

rozwiń

Avatar
rozbawiona Iwona / 21 sierpnia 2014 o 16:41
0

Sorry ! Ale taki mamy Wymiar Sprawiedliwości !

Taki mamy wymiar sprawiedliwości jak i tego premiera i prezydenta,to wszystko jest gówno warte,bu,ha,ha,ha.

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2014 o 16:38
0

Ten pierwszy biegły razem z tym pijanym PAŁĄ  powinien gnić w pierdlu za samo mataczenie w tej sprawie,no ale jaki premier takich i biegłych mamy jak i samo prawo w tym DZIKIM KRAJU.

Avatar
tommy / 21 sierpnia 2014 o 16:29
0
Cytuje ... Witold B. przekonywał śledczych, że zobaczył nastolatkę tuż przed pasami i nie mógł jej ominąć.

A jak można zobaczyc kogoś wczesniej jeżdżąc na bańce .
W polskim prawie jest zapis że oddalajac się z miejsca wypadku traktowany jestes jak po spożyciu alkoholu ... nie rozumiem tylko dlaczego są równi i rowniejsi .
Daje sobie oba kikuty up..... że był na bani
Avatar
Polek / 21 sierpnia 2014 o 14:53
0
Nie bronię sprawcy, ale dziwi mnie, że wszyscy na forum przyjmują nową opinię jako prawdę objawioną. Odnoszę wrażenie, że ta druga opinia była pisana na zamówienie prokuratury. Nacisk opinii publicznej jest tak duży, że "nie wypada" umorzyć sprawy wypadku. Obrońca ma duże pole do popisu w sądzie.
Avatar
Berna / 21 sierpnia 2014 o 14:22
0

Czy ten pierwszy biegły jest nadal biegłym? Sugestia dla pełnomocnika rodziny ofiary: wniosek o pozbawienie praw i pozew o karę za celowe wprowadzenie Sądu w błąd oraz o odszkodowanie za krzywdę rodziny.

Avatar
Zbig / 21 sierpnia 2014 o 14:04
0
Sorry ! Ale taki mamy Wymiar Sprawiedliwości !
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!